Tarım Kredi

Ankara’da Elden Taksitle Altın ve Bilezik Satan Yerler

Acil nakit ihtiyacı olanların geliştirdikleri alternatiflerden bir tanesi de elden taksitle bilezik almaktadır. Sahibinden senetle altın alınabileceği gibi 36 ay taksitle senetle altın alabileceğiniz yerler de bulunmaktadır. Senetle altın alan ya da satan var mı diye merak edenler için hazırladığımız bu içerikte Ankara’da elden altın ve bilezik satan kuyumcuları araştırdık. Ankara Ulus’ta, Mecidiyeköy’de, Pendik kuyumcular çarşısında senetle altın veren yerler bulunmaktadır. Paraya ihtiyacı olanlar bu şekilde ihtiyaçlarını giderebilir. 

Ankara’da Elden Taksitle Altın ve Bilezik Satan Yerler

Elden Taksitle Bilezik Alınır mı?

Acil nakit sıkıntısı çekenler alternatif yöntemler geliştirmeye başlamıştır. Bu yöntemlerden bir tanesi de elden taksitle altın almaktır. Taksitle altın alınabilecek bir çok kuyumcu vardır. Bankalardan kredi çekemeyenler, sicili kötü olanlar ya da başvurunun kabul edilmesinin uzun olacağını düşünenler bu yöntemi kullanmaktadır. Bankadan daha evvel kredi çekmiş ancak kredi borcunu ödemekte sıkıntı yaşayanların kredi notları düşmektedir. Bankalar, zaten kendilerine borçlu olan müşterilerinin yaptıkları kredi başvurularını kabul etmek istemezler. Ya da düzenli geliri olmayan kişiler bankalara talep ettikleri evrakları sunamazlar. Bu evrakların sunulamaması sebebi ile de bankalar tarafından başvurular reddedilebilir.

Elden Taksitle Bilezik

Elden taksitle bilezik alınır mı?

Bu durumda yine de siz değerli okurlarımıza bankalara giderek şansınızı denemenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle bankalar tarafından verilen e kredilerde bankalar müşterilerinden herhangi bir evrak talep etmemektedir. Bu sebeple başvurunun onaylanması daha kolay olacaktır. Ek geliri olanlar bankaya bu gelirlerini sunarak kredi notları düşük olsa da kredi alabilirler. Ayrıca bankaya kefil ya da teminat göstererek de kredi alınması mümkün olmaktadır.

Bu yöntemleri kullanarak da bankalardan elleri boş dönenlerin kullandıkları yöntemlerden bir diğeri de elden taksitle altın almak olmaktadır. Elden taksitle altın uygulaması ne yazık ki her kuyumcuda bulunmaz. Bu sebeple derin bir araştırma yapmak gerekiyor. Bu anlamda kuyumcular genel olarak kredi kartına taksit yapabiliyor. Ancak kredi kartlarında limit olmayanlar ya da borçlarından dolayı kredi kartları kullanıma kapatılanlar için bu yöntem ideal olmaktadır. Kredi kartından altın almak için gerekli tutarı sağlayamayanlar elden taksitle altın ya da bilezik alma yöntemini kullanmaktadır. Acil paraya ihtiyacı olanlar Tefeci cemile ulaşmak yerine senetle altın alabilir.

Senetle Altın Nasıl Alınır?

Elden taksitle altın alma imkanı sunulurken müşterilere senet imzalatılmaktadır. Senet yasal yaptırımları olan bir evrak olduğundan dolayı bu alımları yasal hale getirmektedir. Ayrıca kuyumcular için de senet imzalatılması bir güvence olarak kabul edilmektedir. Kuyumcular bu yöntemle mağdur olmaktan kurtulmaktadır. Alınan altın tutarının taksitlerinin ödenmesi bu yöntemle güvence altına alınmış olur. Özellikle düğün mevsimleri geldiğinde bazı aileler bu yöntemi tercih ederek altın alırlar.

Senetle altın satan pek çok yer bulunmaktadır. Öncelikle bu yerleri araştırmalısınız. Daha sonra bu kuyumcuların güvenilir olduğundan emin olmanız gerekiyor. Çünkü sahte altın muhabbeti olabilir. Daha sonra ne kadar nakit ihtiyacınız olduğunu belirlemeli ve bu tutarda altın almalısınız. Altınları aldıktan sonra kuyumcu tarafından adınıza senet düzenlenecektir. Size yapılacak olan taksit sayısı kadar senet olması gerekmektedir.

Senetle Altın Nasıl Alınır?

Senetle Altın Nasıl Alınır?

Borçlarınızı ödediğinizde seneti almanız gerekiyor. Özellikle  bu noktada belirtmek gerekiyor ki senette yazılı olan tutarlara dikkat etmeli ve ona göre imzanızı atmalısınız. Okumadığınız senet ya da sözleşmelere, boş kağıtlara imza atmayınız. Senette yazılı olan tutarın # işareti ile belirtildiğine emin olunuz. (#tutar#) Ayrıca tutarın yanında boşluk olmamasına da özen  göstermelisiniz. Çünkü buraya ekstra rakamlar da eklenebilir.

Senetle Altın Alan Var mı?

Özellikle büyükşehirlerimizde ve ilçelerde kuyumcular çarşısı bulunmaktadır. Buralarda pek çok kuyumcu faaliyet göstermektedir. Bu kuyumculardan hepsi olmasa da bir kaçı senetle altın satmaktadır. Senetle altın alan pek çok kişi vardır. Bu kişiler de kullandığımız yöntem ile altın alırlar. Ayrıca alınan bu altınlar, altın olarak düğünlerde takılabileceği gibi türlü nakit ihtiyaçları için bozdurularak paraya da çevrilebilir. Örneğin 22 gramlık bir bilezik aldınız. Bu bileziği aldığınız kuyumcuya satabilir ve ondan altına eşdeğer tutarda nakit alabilirsiniz. Kuyumcudan senetle altın almak pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Senetle altın uygulaması bankalardan kredi alamayan kişiler için geliştirilmiştir. Bazı kişiler kredi kartı ile altın almayı tercih ederler. Özellikle bir bilezik ya da bir çeyrek için bu durum söz konusu olabilmektedir. Fakat yüksek tutarlarda altın alımlarında kredi kartı yöntemi limitlerden dolayı kullanılmamaktadır. Ticari kredi kartı kullananlar altın alabilir ve alımlarını taksitlendirebilirler. Business kartların limitleri yüksek olduğundan dolayı düğün, nişan gibi merasimler için genel olarak bu yöntemler tercih edilmektedir. Fakat bireysel müşteriler için bu durum söz konusu olamamaktadır.

36 Ay Taksitle Altın Dönemi

Taksitle altın mı almak istiyorsunuz? Ankara, İstanbul, İzmir, Hatay, Antep, Mersin, Bursa gibi şehirlerimizde taksitle altın satan pek çok kuyumcu bulunmaktadır. Yaşam o kadar pahalı ki. Artık yapılan her alışverişe taksit uygulanıyor. Peşin parası olmayanlar bu yöntemi kullanarak bütün alımlarını gerçekleştirebiliyor. Taksitle altın satan yerler bunu bir senet karşılığında yapıyor. Bu işin yasal bir dayanağı yok. Ancak kuyumcular komisyon oranlarını genel olarak piyasa ile eşdeğer düzeyde tutuyor. Kendilerinin namları, adresleri belirli olduğundan dolayı yasal olmasalar da kendilerini tefecilerden ayırmak gerekiyor.

Bankalar tarafından da bu anlamda yapılan bir  düzenleme mevcut. Özellikle geçtiğimiz yılın son aylarında gündeme gelen uygulama ile kredi kartlarına yapılacak olan taksitlerin 36 aya çıkarılabileceği gündemdeydi. Fakat hala kabul edilmedi. Bunların yanı sıra bir de internet üzerinde 36 aya varan vadeler ile altın alınmasını mümkün kılan sayfalar bulunmaktadır. Herhangi bir senet ya da kefil şartı aramadan altın alımlarına imkan tanıyan bu sayfalar güvenilir olmayabilir. Bu sebeple özellikle sosyal medya üzerinde gördüğünüz 36 ay taksitle altın, acil para verilir gibi ilanlara kesinlikle itibar edilmemesi gerekiyor.

36 Ay Taksitle Altın

36 Ay Taksitle Altın

Özellikle gelir elde etmek amacı ile borç para verenlerin uygulamaları tefecilik olarak kabul ediliyor. Vatandaşlarımızın bu konuda dikkatli olmaları gerekiyor. Altın almak isteyenler kuyumcular ile irtibata geçebilir. Hemen paraya ihtiyacı olanlar için bir yöntem önerebiliriz. Şayet iş yerleriniz tarafından verilen yemek kartlarına sahipseniz Ankarada ticket kıran yerlerden nakite çevirebilir ve ihtyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Ankara Ulus ta Senetle Altın Satan Yerler

Geçtiğimiz yıl doların yükselmesi ile birlikte altın da aldı başını gitti. Yükselen altın fiyatları özellikle düğün yapacak olanları derinden yaraladı. Düğün için ya da hediye için alınan altınların gramları düştü, boyutları küçüldü. Fakat yine de gramdan vazgeçmeyenler için senetle altın satma uygulaması başladı. Kuyumcuların bazıları tarafından sunulan bu hizmet, müşterilere kolaylık sağlıyor. Bankalardan kredi alamayanlar ne kefil, ne teminat ne de gelir belgesi talep etmeyen bu uygulama sayesinde altın alımlarını gerçekleştirebiliyor.

Senetle altın alımlarının yanı sıra başlatılan uygulamalardan bir diğeri de altın alıp bozdurmak. Aldıkları altınları nakite çevirmek ve ihtiyaçlarını gidermek isteyenler kuyumculara gidebiliyor. Kuyumcular kendi belirledikleri taksit usulünü kullanıyor. 24 ay vade de belirleyebilirler, 12 ay vade de. Ancak senetle altın almak oldukça riskli. Senet yasal bir evrak olduğundan dolayı taksitlerinizi ödememiz durumunda evinize haciz gelmesi gibi bir durum bile söz konusu olabilecektir. Ankara’da elden taksitle altın satan pek çok kuyumcu vardır. İçeriğimizden bu kuyumculara ulaşabilirsiniz.

Kuyumcular kredi notuna bakmaz, gelir durumunuzu ciddiye almazlar. Bu sebeple kredi kartları batık olanlar ya da kredi notu düşük olanlar senetle altın alabilirler. Ankara Ulus, Mamak, Keçiören, Kızılay, Çankaya gibi ilçelerde senetle altın satan pek çok kuyumcu vardır. Bu kuyumcular ile irtibata geçerek senetle altın alabilirsiniz. Ancak altın alırken aşağıdaki yöntemlere dikkat etmenizi öneriyoruz;

Senetle Altın Ankara Ulus

Senetle Altın Ankara Ulus

 1. Altınların sahte olup olmadıklarına dikkat edin.
 2. Senet imzalarken doğru tutara imza attığınızdan emin olun.
 3. Boş senetleri imzalamayın.
 4. Güvenilir kuyumcuları tespit ediniz.

Sahibinden Senetle Altın Satılıyor mu?

Altın alabileceğiniz yöntemlerden bir diğeri de sahibinden.com sitesini incelemek olacaktır. Bu site üzerinde senetle altın satan pek çok yere rastlamak mümkündür. Bize site üzerinden altın sahipleri piyasa fiyatının altında altın satmaktadır. Bu site üzerinden altın alabilirsiniz. Kişilerle birebir irtibat kurarak altın alabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta elbette ki herkese itimat etmemek olacaktır. 

İnternet üzerinden alışveriş yapmak kolay ancak risklidir. İrtibat kurduğunuz kişilerin güvenilir olmama ihtimalleri söz konusudur. Bunların yanı sıra nakit elde edebileceğiniz pek çok yöntem vardır. Faturalı hatta kredi çekmek gibi yöntemlerini inceleyebilirsiniz. Senetle telefon ya da beyaz eşya satan yerlerden bu tarz elektronik eşya alabilir ve bozdurabilirsiniz. Ankara’da elden senetle altın satan pek çok nokta bulunmaktadır. Bu noktaları araştırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 23 YORUM
 1. Erdal dedi ki:

  Nasıl senetle 6000 tl borç alabilirim veya senetle altın alabilirim

 2. Serkan dedi ki:

  Merhaba Ankara’da güvenilir senetle altın almak istiyorum belirli bir adres verirmisiniz

 3. Mustafa dedi ki:

  Acil 6 Bin TL’ye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 4. Cemal Demir Ezen dedi ki:

  Bana Açıl para lazim 20Bin Nasil Ala bilirim

 5. Erdogan Yıldız dedi ki:

  Ankara’da acil 5000 TL ye ihtiyacım var teşekkürler 054

 6. Muhsin dedi ki:

  Acil olarak nakite ihtiyacim var yardimci olabilirmisiniz

 7. SERDAR dedi ki:

  Memur olarak calisiyorum sicilim bizuk oldugu icin kredi cikmiyor taksitle 7 bin civarinda altin almak istiyorum

 8. Burcu dedi ki:

  Mrblar kamu personeliyim acil nakit ihtiyacım var dönüş yaparsanız çok sevinirim

  1. semih dedi ki:

   slm ben aldım kuyumcudan 18 ay taksıtle

   1. anıl dedi ki:

    hangı kuyumcu ?

   2. Fatma dedi ki:

    Hangi kuyumcu nerde lütfen bana da yardımcı olun çok ihtiyacım var

   3. Yahya dedi ki:

    Nasıl nerden aldınız

   4. Öztürk dedi ki:

    Hangisinden aldın

  2. Huseyin dedi ki:

   Nerden aldin

 9. Yasin özgü dedi ki:

  Bana 5 bin tl gerekli nasıl senetle altın alabilirim resmi kurumda ssk var benim çalışanım irtibat n yer ankara

 10. Ali dedi ki:

  Bana acil senetle bilezik lazım nereden alabilirim yardımcı olacak biri varmı

 11. mehmet dedi ki:

  senetle altın satan ankarada kuyumcu lazım acil bana

  1. Emin dedi ki:

   Senetle Altın alabilirmiyim

 12. Naz dedi ki:

  150000 bine ihtiyacim var yardim edin aylik 1 200oderim aylik

 13. archonur dedi ki:

  ankarada senetle altın almak istiyorum. Güvenilir kuyumcu tavsiye edermisiniz.

 14. Yunus dedi ki:

  10 bin TL lazim

 15. Murat dedi ki:

  Selamun aleykum bir tane bilezik ihtiyac var vadeli

 16. Yasin dedi ki:

  Merhaba devlet memuruyum 200.000 tl senetle altın veren var mı 0537 8

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.