Tarım Kredi

Bir Evim Güvenilir mi? 2022 Şikayet ve Yorumları

Taksitle faizsiz ev ve araba almaya imkan tanıyan Birevim ile siz de taşıt ya da konut sahibi olabilirsiniz. Kimilerince bu sistemler güvenilik olarak adlandırılmasa da, bazı vatandaşlarımız bu şekilde ev sahibi olmaktadır. Birevim’in bir çok şubesi bulunmaktadır. Geliştirilen hesaplama programları ile örnek ödeme planı hazırlamak mümkün olmaktadır. Bir evim ev ve araba alma yorumlarınızı sizler için araştırdık. Bu sistem de şikayetçi olanlar da vardır. Yaptığımız araştırmaların sonuçlarını sizlere sunuyoruz. 

Bir Evim Güvenilir mi? 2022 Şikayet ve Yorumları

Ev, arsa, iş yeri gibi taşınmaz malların daha uygun ödeme imkanları ile alınmasını sağlamaktadır. Sistem, geliştirilen tasarruf yöntemlerini kullanarak ev alınmasına imkan tanımaktadır. Birden fazla sunulan ödeme seçenekleri ile vade farkı, faiz, kira gibi ekstra ödemeler olmazsızın ev sahibi olabilirsiniz. Bu sisteme katılanlar, ülkemizin her yerinde sahip oldukları konutu alabilir. Bazı kişiler peşinat vererek ev sahibi olurken, bazı kesimler ise peşinat yatırmadan da konut sahibi olabilirler. Bankalardan kredi çekilmesi durumunda yüksek faiz oranları uygulanacaktır. Fakat bu sistem ile ev almak tamamen faizsiz olmaktadır.

Bir Evimle Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Sadece üst gelirli aileler değil, verilen krediler ile orta gelirli aileler de rahatlıkla ev sahibi olabilecektir. Ev sahibi olmak için kullanılabilecek pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin bazıları sıra tespitli tasarruf yöntemi ve konut endeksli tasarruf yöntemidir. Bu yöntemler dahilinde ev sahi olmak mümkün olmaktadır. Kira ödemesi, ek ödeme gibi tüm masraflar ortadan kaldırılmış ve vatandaşlarımıza 120 ay vadeli olarak ev sahibi olmalarının önü açılmıştır. Sisteme katılacak olan kişi sayısı ile taksit sayısı eş değer olmaktadır. Yapılan tasarruf ile her ay bir kişi ev sahibi olmuş olur. Diğer yöntemleri kullanarak ev almak daha uzun sürmektedir. Bu sebeple vatandaşlarımızın bazıları Birevim ile konut sahibi olmaktadır.

Ancak bankalardan düşük faizle de olsa kredi çekmek istiyorum ve borcumu yavaş yavaş öderim derseniz anlaşmalı firmalardan konut alabilir ve düşük faizli kredilerden yararlanabilirsiniz.

Bu yöntemi kullana kişiler, genelde orta ve düşük gelire sahip aileler olmaktadır. Ancak sisteme dahil olan geniş bir müşteri portföyü olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. 480’e varan taksit ile ev sahibi olabilirsiniz.

Birevim Tasarruf Yöntemleri

Birevim Tasarruf Yöntemleri aşağıdaki gibidir:

1- Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi

Sistem tarafından kullanılan yöntemlerden bir tanesi sıra tespitli tasarruf yöntemidir. Alınacak olan konutun tutarı tamamen sizin iradenizde olmaktadır. Peşinata sahipseniz, bu peşinatı yatırarak konut sahibi olabilirsiniz. Fakat sisteme peşinatsız olarak dahil olmak da mümkün olmaktadır. Bu aşamadan sonra sıra, ödemenizi kaç taksitte yapacağınızın karar verilmesine gelir. Tasarruf programları dahilinde taksit sayısı belirlenir. 24 kişilik bir tasarruf programı, ödemenin 24 ay vadeli olarak yapılacağı anlamına gelmektedir.

Bu sisteme dahil olarak evinizi ne zaman alacağınızı merak ediyorsunuz, öyle değil mi? Evi ne zaman teslim alacağınız noter huzurunda çekilen kura ile belirlenmektedir. Taksit ödemeleriniz peşinat verilmesi dahilinde erken biter. Kura aşamasından sonra evinizi kaçıncı sırada ödeyeceğiniz belirlenir.

2- Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi 2

Diğer yöntem ise yine sıra tespiti ile ev alınması imkan vermektedir. Öncelikle kaç bin TL tutarında bir ev almak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Daha sonra peşinatınız varsa verebilirsiniz. Ancak peşinatınız yoksa peşinatsız yönteme katılabilirsiniz. Aylık ne kadar taksit ödemek istediğinize karar verebilirsiniz. Taksit tutarları belirlendikten sonra sıra geliyor tasarruf yönteminin seçilmesine. Kaç kişilik bir programda yer almak istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz.

Tasarrufunuz içinde bulunan kişi sayısı 84 de olabilir, 480 de. Bunu siz belirleyebilirsiniz. Almak istediğiniz ev ile ilgili bilgileri yazılı hale getirerek karşılıklı sözleşme imzalanır. Sıra tespiti noter huzurunda yapılacak olan sıralama ile belirlenecektir. Sıra tespit aşamasından sonra evi ne zaman alacağınız kesinleşmiş olacaktır.

Bu yöntemi kullanarak yapacağınız ödemeleriniz yıllık olarak yüzde 8 oranında artırılacaktır. Yeniden düzenlenen taksit tutarları ile borcunuzu kısa sürede bitirebilirsiniz.

3- Serbest planlı tasarruf yöntemi 

Serbest planlı tasarruf yöntemi kullanarak ne kadarlık bir konut almak istediğinize karar veriyorsunuz. Alınacak olan konutun tutarı tamamen sizin iradenizde olmaktadır. Evi belirledikten sonra peşinatlı ya da peşinatsız ödeme seçeneklerinden bir tanesini seçmeniz gerekiyor. Bu ödeme planında ara ödeme yapmak gibi bir zorunluluk yoktur. Ancak ilerleyen zaman dilimlerinde borcunuzu daha erken bitirmek için ara ödeme yapabilirsiniz.

Taksitlerinizi bir süre sabit olarak ödeyip daha sonra evin teslim edilmesi aşamasında yükseltebilirsiniz. Şartlar belirlendikten sonra firma ile aranızda sözleşme imzalayabilirsiniz. Peşinatlı ve peşinatsız olarak taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Ayrıca taksitlerinizi sabit  olarak belirleyebileceğiniz gibi artan taksitli olarak ödeme yapma imkanınız da bulunmaktadır.

4- Konut değer endeksli tasarruf yöntemi 

Yine diğer tasarruf yöntemlerinde olduğu gibi almak istediğiniz konutu belirlemeniz gerekiyor. Bu tasarruf yönteminde peşinat talep edilmemektedir. Daha sonra tasarruf yöntemlerini belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonra firma ile sözleşme imzalayabilirsiniz. Taksitler Merkez Bankası’ nın belirleyeceği fiyat endekslerine göre ayarlanmaktadır. Evinizi artan değeri üzerinden satıl almış olursunuz. Yine noter huzurunda çekilecek olan kura ile evinizi alabilirsiniz. Herkes aynı maliyetle taksit ödediğinden dolayı haksızlık olmamış olur.

Bir Evim Örnek Ödeme Planı

Bir evim tasarruf yöntemlerine göre hazırlanmış olan örnek ödeme planlarını inceleyerek siz de ev sahibi olabilirsiniz.

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi : 50 bin TL değerinde konutu 21 taksitle 2.038 TL taksit ile alabilirsiniz.

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi 2 : 100 bin TL değerli konutu 120 kişilik (120 taksit) bir grup ve aylık 833 TL taksit ile alabilirsiniz.

Serbest planlı tasarruf yöntemi : 100 bin TL. değerindeki bir konutu aylık 1.000 TL taksit ile 50 kişilik bir gruba dahil olarak ödeyebilirsiniz. Sisteme peşinat yatırarak da dahil olabilirsiniz.

Birevim Güvenilir mi?

Son zamanlarda vatandaşlarımız tarafından sorgulana sistemlerden bir tanesi Birevim olarak karşımıza çıkmaktadır. Sistem, faizsiz konut sahibi olunmasına imkan tanındığından dolayı avantajlı olarak kabul edilebilir. 10 yıldan fazla vadeler ile sunulan imkanlar neticesinde vatandaşlarımız düşük faiz oranları ile ev sahibi olabilir. Bankalara giderek konut kredisi çekmeniz durumunda hem yüksek faiz oranları, dosya masrafı, KKDF gibi ekstra masraflar ödemek durumunda kalacaksınız. Hesaplama araçlarını kullanarak yapacağınız örnek kredi hesaplamaları ile ne dediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Çünkü çektiğiniz kredi tutarının iki katını geri ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Maliyetler azalmış ve böylece daha ucuza ev sahibi olmuş olursunuz. Ara dönem ödeme ve peşinat yatırma gibi bir zorunluluk da olmamaktadır. Bankalar almak istediğiniz konutun en fazla yüzde 80′ ine kredi vermektedir. Bu sebeple yüzde 20 oranında peşinat vermek gerekmektedir. Ayrıca müşteriler tarafından merak edilen konulardan bir tanesi de sistemden cayma hakkınızın bulunup bulunmadığıdır. Sistemden çıkarak verdiğiniz taksitleri geri alma hakkınız bulunmaktadır. Ev sahibi olmak isteyenler tarafından çokça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Sistem içinde rakiplerine göre güvenilir olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Ancak sözleşmeyi imzalamadan evvel tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu Birevimin güvenilir olmadığı manasına değil, sizin temkinli olmanız gerektiği manasına gelmektedir. Vakıfbank anlaşmalı firmalardan yapacağınız konut alımlarında %0,99 faiz oranı uygulanacaktır.

Emekliyseniz, en uygun emekli konut kredisi içeriğimizi inceleyebilir ve emeklilere sunulan diğer avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Birevim Yorumları

İnternet üzerinden tüketiciler tarafından yapılan olumsuz yorumlar da elbette ki var. Müşteri temsilcileri bankalarda, gsm operatörlerinde olduğu gibi  ısrarla arayarak size kampanyalarından bahsetmek istiyorlar. Bu tavır ise pek çok tüketici tarafından olumsuz intiba bırakmaktadır. Alınan hizmet bedellerinin verilen hizmete göre yüksek olduğu söyleniyor. Bunların yanı sıra evin teslimat işlemi yapıldıktan sonra aylık taksit tutarlarının yükselmesi tüketiciler tarafından sisteme şüpheyle yaklaşılmasına sebep olmaktadır. Vadenin fazla olduğu söylense de aslında maksimum 120 ay vadeli olarak konut sahibi olmuş oluyorsunuz.

Bu noktada belirtilmesi gereken sözleşme şartlarını iyice okuyarak sisteme dahil olacaktır. Bilmediğiniz evraklara imza atmayınız. Aylık taksit tutarlarını müşteri temsilciniz ile belirlerken dikkatli olunuz. Hangi tasarruf yönteminin sizler için karlı olduğunu araştırınız. 444 23 53  numarasını arayarak sistemle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 33 YORUM
 1. GAMZE dedi ki:

  Biz birevim e kaydolduk. Peşinat ödememiz olacak evi daha erken teslim almak icin. Pesinati bankalara bir evim hesabina yapacağız bu şekilde ödeme yapan oldu mu . Pesinati ödedikten 3 ay sonra teslim tarihimiz . Bu süre içerisinde para bir evim hesabında duracak sizlerde bu şekilde yaptınız mı bilen cevap yazarsa memnun oluruz

  1. Kübra dedi ki:

   Merhaba gamze hanim ben de dun gidip görustum sizin gibiyim siz pesinati verdiniz mi su an ne durumdasiniz sizce güvenilir mi?

   1. Ayhan dedi ki:

    Merhabalar bu sistem elden para almiyor bankaya yatırıyorsunuz tavsiye ederim ben yazıldım memnunum

   2. Metin dedi ki:

    Merhaba kübra hanim diz kendinize ev aldinizmı güvenilirmi

  2. Ayhan dedi ki:

   Evet parayı yatiriyorsunuz bir evim hesabina yatırırken tc nosu veya size verilen bir numara var onu aciklama kismina yaziyorsunuz ben araba icin yazildim peşin 22000 tl yatirmistim sorun olmaz

  3. Sümer kocabaş dedi ki:

   Arkadaşlar ben yılbaşında 80binlik proje yazıldım 6tıncı ayda teslimatı vardı ama bir evime gittiğimde banasöylenen 7ciayın 10nunda teslimat tarihi belirlenecek 2 veya 3 ay gecikmeli alacaksınız yani masaya oturup projeye girerkenki söylenenle teslimat taki söylenen aynıdeğil arkadaşlar

 2. Ahmet dedi ki:

  Valla ben memurum ve bu sistemi 4ay boyunca araştırdım diğer firmalardan da fiyat aldım hem makul hemde güvenilir buldum kayıt oldum. Çok şükür bi sıkıntı da görmedim. İsterseniz sorularınız olursa cevaplandıra bilirim. ahmet ulaşabilirsiniz.

  1. kadir dedi ki:

   Ahmet bey kura çıktı mı size ve organizasyon ücreti ne kadar,ben baktim diğer firmalardan yüksek…güvenilirligi nasil teşekkürler.

  2. Arslan dedi ki:

   Merhaba bizde sisteme dahil olmak istiyoruz siz ne zamandır sisteme dahil oldunuz memnunmusunu

   1. merve dedi ki:

    merhaba bizde kayit olmak istiyoruz ama güvenemiyoruz ev alan varmi yada olumsuz bi yonu varmi acaba

  3. Burcu şirin dedi ki:

   Mrb ahmet bey bende ev almak istiyorum Esim den ayriyim kiraciyim 2 tane çocuğum var ailem ve kimsem yok güvenilir bi firma mi

  4. Metin dedi ki:

   Bde yazıldım ani 150bine 3 bucuk yıl oldu hala cık madı sinirim bozuldu pişman oldum teslim tarihim 2020 Kasım öne cekmek istiyorum gcn gittim 20 bin verirsen mart ayına cekrz diyorlar 15 bin calısma bedlide peşin verdim 10 Bn pesin verdim kendimi kzıklanmş hissediyorum ne dersiniz

 3. Selcuk dedi ki:

  Bende katılmak isterim ama kafamda soru işaretleri var vazgeçersek para iadesi olurmu kesinti yaparmı örneğin ben 200 bin tl almak isterim organizasyon ücreti pesinmi alıyorlar kura çıkınca verilirmi nasıl oluyor bunlar eve ipotek sistemi nasıl olur bilmiyorum. Gerçek den güvenilir oldunu bilsem çok kişiyi getirrim oraya

 4. Seda dedi ki:

  Ahmet Bey gerçekten güvenilirmi acaba bende katılmak istiyorum ama güvenmiyorum siz aldınız mı

 5. Erkan Altın dedi ki:

  Arkadaslar ben 2018 kasımda girdim 100 bin liraya
  8800 lira çalışma bedeli ödedim 48 kişilik gruba girdim ve ilk kurada çıktı çalışma bedelini 3 taksit yaptırdığım için 3 ay geç verdiler ve arabamı aldım.. Sakarya da yaşıyorum Ankara’dan aldım ve çok yardımcı oldular bu süreçte. Daha sonra arabamı satıp arsa almak istedim bundada yardımcı oldular satıp Arsa aldım. Cok memnunum birikimim yokken 100 binlik arabaya bindim. Sorusu olan varsa yazabilir yardımcı olurum bildiğim kadarıyla

 6. Dincel dertsiz dedi ki:

  Hiç güvenilir firma deyil ilgisiz ve sadece kendini düşünen kayıt yapilisaya kadar herşey mükemmel kayıt yapıldımı her konusulan biz demedik

 7. mustafa dedi ki:

  birevime heray belirli bir miktar para veriyorsunuz belirli bir süre sonra size ev yada araba veriyor anlamadığım şey şu… birevimin sizin için katkısı ne
  aldığınız ev için müşteriyle sizin için pazarlık yapiyormu
  diyelim ki 100000 liralık projeye dahil oldunuz simdiki parayla 80 adet çeyrek altın alabilirken 12 ay sonra 70 yada daha az altın alabileceksiniz yani paranizin değeri düşüyor
  hiç tanimadiginiz birisine size asla bir getirisi olmayan maddi manevi bir yere her ay para veriyorsunuz
  paranız yastık altına sigmiyormu yada cebinize ağır mi geldi yada bankalar kabul etmiyor mu kuyumcular size altın satmiyormu neyine güvenip her ay veriyorsunuz o parayı madem güvenilir biri olsun diyorsanız evde eşinize yada bankaya köyün altın alın
  acil bir işten dolayi para lazım oldu ve paranız var ama tanimadiginiz birinde ama alamıyorsunuz ama paranız var ne kadar saçma her ay verdiğim paramı kullanamıyorum ortada kaldım tüh
  projeden çıktın diyelim çalışma bedelinden kesinti yapıyorlar niye emek vermişler.. hani emek benim paramı benden kesip kendi cebine indiriyorlar.. ve ben diyorum ki ben yemiyorum sen ye ..ya emeğine Parana kazancına garezin mi var…
  mademki sizi dusunuyoruz diyorlar o halde evi önce verin ben odeyim ki param hiç olmasin…..

  konuşulacak çok şey var inanmayın bunlara zerre kadar size bir katkısı yok .. maaş yatınca eve gitmeden solugu kuyumcuda al buraya vereceğin miktar kadar altın yap cebinde kafanda paranda rahat olsun ….

  vesselam

  1. Edanur dedi ki:

   Yorumunuza bayıldım bütün şevkimi kırdınız araba almak istiyorum öyle bir araştırayım dedim çok mantıklı okudum geri gönüyorum

 8. Murat genç dedi ki:

  BİREVİME TEMMUZ AYINDA 180000 LİRALİK EVE 13500 CALİSMA BEDELİ İLE TOPLAM 193500 E GİRDİM EYLULDE CEKİLİSE GİRDİM CİKMADİ SUBATTA TEKRAR CEKİLİS OLACAK . BU MİKTARİN 12500 TL SİNİ ODEDİM ŞUAN İSLERİMİN KOTU OLMASİNDAN VE KYK KREDİ BORCUM OLDUGUNDAN DOLAYİ DEVRETMEK İSTİYORUM. EGER İLGİLENEN OLURSA 10000 TL ODEYENE HEMEN DEVREDEBİLİRİM. ZOR DURUMDA OLDUGUM İCİN DEVRETMEK ZORUNDA KALDİM CİDDİ OLUP DEVİR ALMAK İSTEYENLER ARAYABİLİR.

 9. Deniz gülyaprağı dedi ki:

  Birevim başvuru sürecinde her şeyi çok mükemmel gösteriyor fakat iş ödeme yapmaya gelince farklı evrak ve işlemler çıkarıyor. Söz de Aralık 2020 sıra bizdeydi son teslimat ocak 2021 ama bu defa da mart 2021 e ertelendi. Hangi ev sahibi bu kadar bekler? Birevim e başvurduğumuz için çok pişman olduk kesinlikle tavsiye etmiyorum. Müşteriyi yormaya ve oylamaya yönelik bir şirket.

 10. Şevket TOPUZ dedi ki:

  Ekim 2019 Yılında 70.000 TL lik 11 Proje Numarası ile sisteme dahil oldum Çekilişlerde çıkmadı mart 2021’de kesin son teslim tarihli projem var ve şimdi haziran ayında ödeme yapacağız diyorlar. Martta nasıl olsa araç teslim alacağım diye araba buldum sahibiyle anlaştım . Mağdur edildim hiçbir şekilde çözüm odaklı değiller.

 11. Mustafa Demir dedi ki:

  170 bine yazildik 56 ay dediler 25 ay dir ödeme yapıyorum iki gün önce şubeye gittim 69ay olmuş teslim tarihi fiyatı yükseltmek istedim 15bin nakit istedi çalışanları sürekli değişiyor her gittiğimizde farklı kişiler blhic bir şeyi de çözmüyor lar çok pişmanım yzildigima bir çözüm istiyorum yoksa sonuna kadar hakkımı yasal yollarla arayacagm

 12. Mustafa Demir dedi ki:

  Dönüş yapılmadı neyi bekliyorsunuz

 13. Emre Bilgin dedi ki:

  Insanlar yorumlara bakarak bir karar vermeye çalışıyorlar bende burdan tecrübelerimi paylaşayım bana verilen sözler tutulmadi teslimat tarihim gelmesine rağmen ödeme 2 ay ileri tarihe attılar ev sahibimle anlaşmama rağmen ödeme alamadığım için mağdur oldum siz bunlara güvenerek söz veriyorsunuz ve yine mağdur olan siz oluyorsunuz birevim e yazilmadan önce çok iyi düşünüp karar verin sizde benim gibi mağdur olmayin

 14. FATİH BOZKURT dedi ki:

  Kesinlikle bu şirketlerden uzak durun bunlar yasal dolandırıcı teslimatınızı kesinlikle vaat edilen tarihte alamazsınız ve teslimat zamanınızda fazladan bir çok ödeme ve kesintiyle karşı karşıya kalırsınız. Çok fazla başınız ağrır. Bende size tavsiye.

 15. serdal dedi ki:

  BU SİSTENLERİ DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTMEK İSTERİM Kİ BEN 2019 YILINDA TOPLAM 355 BİN TL ALMAK İÇİN AYDA 5 BİNLE BAŞLAYIP ŞU AN 7 BİN OLAN TAKSİTLERİMİ AKSATMADAN BİRDE ERKEN ALMAK İÇİN 100 BİN ARA ÖDEME YAPARAK BİREVİM SİSTEMİNE GİRDİM SÖZDE ŞUBAT 2021 DE TOPLU PARAMIZI ALACAKTIK ANCAK ERTELEYE ERTELEYE MAYIS 21 E KADAR ATTILAR ÇOK DA DETAYA GİRMEK İSTEMİYORUM GİDİN BANKADAN FAİZLE PARA ÇEKİN DEMİYORUM AMA BU SİSTEMLER İÇİN ŞU AN BDDK SÜRECİ BAŞLADI VE DEVAM EDİYOR SÜREÇ BİTİP DEVLET GARANTİSİ GERÇEKLEŞMEDEN GİRMEYİN PARANIZ VARSA ŞU AN FAİZLER YÜKSEK OLDUĞUNDAN EV FİATLARI STABİL GİDİN EV EMLAK ALIN YADA YASTIK ALTI YAPIN.BU ARADA BU SİSTEMLER İÇİNDE EN GÜVENİLİR VE EN BÜYÜKLERİNDE BİRİ BİREVİMDİ ANCAK ŞU ANDA ENÇOK ÜYELERİNİ MALESEF BUNLAR MAĞDUR ETTİ.İNŞALLAH BATIP KAÇMAZLAR ÇÜNKÜ BİNLERCE İNSAN UMUTLA BEKLİYOR,ANCAK BİREVİM BU SÜREÇTE ÇOK ŞEY KAYBETTİ BİR DAHA KENDİNİ NASIL TOPARLAR BİLEMİYORUM.DİKKAT EDİN.

 16. Ömer birevim mağduru dedi ki:

  Birevim mağduriyettir girmeyin günü gelmiş sözleşmeleri erteliyorlar 3 ay. Sıkıntılı bir firma girecek arkadaş sosyal medyadan takip edip iyi düşünüp öyle girsin

 17. Sümer kocabaş dedi ki:

  Yukarıda yazdıklarınız insanın içini ısıtıyor bievi veya arabam olucakdiye ama teslimat sürecinden hiç bahsetmiyorsunuz teslimat tarihi geldiğinde ödemelerin 2/3 belkide 4 aygecike bileceğinden hiç bahsetmiyorsunuz insanların duygularıyla oynamayın lütfen

 18. Sümerkocabaş dedi ki:

  Neden herkezin şanşanlı yorumları yayınlanıyor bizim yazdıklarımız ekrandankaldırılıyor tabi siz hep iyisiniz insanların kötü yanınızda bilmeye hakkıvar herkez gibi benim yazdıklarımda yayınlayında nekadar dürüst çalışıyorsunuz görelim

 19. Fahrettin dedi ki:

  Ben birevim magduruyum. Haziran 2021 de arabamız için ödeme yapilacakti ama pandemi ve devletin koyduğu maddeyi bahane ederek ekime ertelediler ve hiç umurlarinda değil.

 20. alper algün dedi ki:

  murat genç bey siz kendi sisteminizi devir ettinizmi eger etmediyseniz benimle iletişime geçermisiniz

 21. Bahar dedi ki:

  Bende cok araştırdım ama bir türlü güvenmedim. Faizsiz deniyor ama misal 100 binlik bir ev alacaksan 110 bin geri ödeme oluyor. Kordinasyon ücreti, çalışma bedeli var bide vazgeçtiğiniz durumda o parayı geri iade etmiyorlar. Kimsinde 10 bin kimisinde 18 bin TL paranın üstüne yatıyor gibi birsey. Ben bankaya vadeli hesap açıp kira öder gibi oraya yatırıyorum birikimi orada yapıyorum daha güvenilir. Hem artık evlerde krediye uygun oluyor ev sahibinden belirli peşinatla ev sahibi alabilirsiniz.

 22. Derya dedi ki:

  Sözleşme yapıldı fakat para daha yatırılmadı şubeye gitmeden sözleşme gerçekten iptal oluyor mu

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.