Tarım Kredi

Bir Evim Güvenilir mi? 2020 Şikayet ve Yorumları

Taksitle faizsiz ev ve araba almaya imkan tanıyan Birevim ile siz de taşıt ya da konut sahibi olabilirsiniz. Kimilerince bu sistemler güvenilik olarak adlandırılmasa da, bazı vatandaşlarımız bu şekilde ev sahibi olmaktadır. Birevim’in bir çok şubesi bulunmaktadır. Geliştirilen hesaplama programları ile örnek ödeme planı hazırlamak mümkün olmaktadır. Bir evim ev ve araba alma yorumlarınızı sizler için araştırdık. Bu sistem de şikayetçi olanlar da vardır. Yaptığımız araştırmaların sonuçlarını sizlere sunuyoruz. 

Bir Evim Güvenilir mi? 2020 Şikayet ve Yorumları

Bir Evimle Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Ev, arsa, iş yeri gibi taşınmaz malların daha uygun ödeme imkanları ile alınmasını sağlamaktadır. Sistem, geliştirilen tasarruf yöntemlerini kullanarak ev alınmasına imkan tanımaktadır. Birden fazla sunulan ödeme seçenekleri ile vade farkı, faiz, kira gibi ekstra ödemeler olmazsızın ev sahibi olabilirsiniz. Bu sisteme katılanlar, ülkemizin her yerinde sahip oldukları konutu alabilir. Bazı kişiler peşinat vererek ev sahibi olurken, bazı kesimler ise peşinat yatırmadan da konut sahibi olabilirler. Bankalardan kredi çekilmesi durumunda yüksek faiz oranları uygulanacaktır. Fakat bu sistem ile ev almak tamamen faizsiz olmaktadır.

Sadece üst gelirli aileler değil, verilen krediler ile orta gelirli aileler de rahatlıkla ev sahibi olabilecektir. Ev sahibi olmak için kullanılabilecek pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin bazıları sıra tespitli tasarruf yöntemi ve konut endeksli tasarruf yöntemidir. Bu yöntemler dahilinde ev sahi olmak mümkün olmaktadır. Kira ödemesi, ek ödeme gibi tüm masraflar ortadan kaldırılmış ve vatandaşlarımıza 120 ay vadeli olarak ev sahibi olmalarının önü açılmıştır. Sisteme katılacak olan kişi sayısı ile taksit sayısı eş değer olmaktadır. Yapılan tasarruf ile her ay bir kişi ev sahibi olmuş olur. Diğer yöntemleri kullanarak ev almak daha uzun sürmektedir. Bu sebeple vatandaşlarımızın bazıları Birevim ile konut sahibi olmaktadır.

Ancak bankalardan düşük faizle de olsa kredi çekmek istiyorum ve borcumu yavaş yavaş öderim derseniz anlaşmalı firmalardan konut alabilir ve %0,99 faizli kredilerden yararlanabilirsiniz.

Bu yöntemi kullana kişiler, genelde orta ve düşük gelire sahip aileler olmaktadır. Ancak sisteme dahil olan geniş bir müşteri portföyü olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. 480′ e varan taksit ile ev sahibi olabilirsiniz.

Birevim Tasarruf Yöntemleri

1- Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi

Sistem tarafından kullanılan yöntemlerden bir tanesi sıra tespitli tasarruf yöntemidir. Alınacak olan konutun tutarı tamamen sizin iradenizde olmaktadır. Peşinata sahipseniz, bu peşinatı yatırarak konut sahibi olabilirsiniz. Fakat sisteme peşinatsız olarak dahil olmak da mümkün olmaktadır. Bu aşamadan sonra sıra, ödemenizi kaç taksitte yapacağınızın karar verilmesine gelir. Tasarruf programları dahilinde taksit sayısı belirlenir. 24 kişilik bir tasarruf programı, ödemenin 24 ay vadeli olarak yapılacağı anlamına gelmektedir.

Bu sisteme dahil olarak evinizi ne zaman alacağınızı merak ediyorsunuz, öyle değil mi? Evi ne zaman teslim alacağınız noter huzurunda çekilen kura ile belirlenmektedir. Taksit ödemeleriniz peşinat verilmesi dahilinde erken biter. Kura aşamasından sonra evinizi kaçıncı sırada ödeyeceğiniz belirlenir.

2- Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi 2

Diğer yöntem ise yine sıra tespiti ile ev alınması imkan vermektedir. Öncelikle kaç bin TL tutarında bir ev almak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Daha sonra peşinatınız varsa verebilirsiniz. Ancak peşinatınız yoksa peşinatsız yönteme katılabilirsiniz. Aylık ne kadar taksit ödemek istediğinize karar verebilirsiniz. Taksit tutarları belirlendikten sonra sıra geliyor tasarruf yönteminin seçilmesine. Kaç kişilik bir programda yer almak istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz.

Tasarrufunuz içinde bulunan kişi sayısı 84 de olabilir, 480 de. Bunu siz belirleyebilirsiniz. Almak istediğiniz ev ile ilgili bilgileri yazılı hale getirerek karşılıklı sözleşme imzalanır. Sıra tespiti noter huzurunda yapılacak olan sıralama ile belirlenecektir. Sıra tespit aşamasından sonra evi ne zaman alacağınız kesinleşmiş olacaktır.

Bu yöntemi kullanarak yapacağınız ödemeleriniz yıllık olarak yüzde 8 oranında artırılacaktır. Yeniden düzenlenen taksit tutarları ile borcunuzu kısa sürede bitirebilirsiniz.

3- Serbest planlı tasarruf yöntemi 

Serbest planlı tasarruf yöntemi kullanarak ne kadarlık bir konut almak istediğinize karar veriyorsunuz. Alınacak olan konutun tutarı tamamen sizin iradenizde olmaktadır. Evi belirledikten sonra peşinatlı ya da peşinatsız ödeme seçeneklerinden bir tanesini seçmeniz gerekiyor. Bu ödeme planında ara ödeme yapmak gibi bir zorunluluk yoktur. Ancak ilerleyen zaman dilimlerinde borcunuzu daha erken bitirmek için ara ödeme yapabilirsiniz.

Taksitlerinizi bir süre sabit olarak ödeyip daha sonra evin teslim edilmesi aşamasında yükseltebilirsiniz. Şartlar belirlendikten sonra firma ile aranızda sözleşme imzalayabilirsiniz. Peşinatlı ve peşinatsız olarak taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Ayrıca taksitlerinizi sabit  olarak belirleyebileceğiniz gibi artan taksitli olarak ödeme yapma imkanınız da bulunmaktadır.

4- Konut değer endeksli tasarruf yöntemi 

Yine diğer tasarruf yöntemlerinde olduğu gibi almak istediğiniz konutu belirlemeniz gerekiyor. Bu tasarruf yönteminde peşinat talep edilmemektedir. Daha sonra tasarruf yöntemlerini belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonra firma ile sözleşme imzalayabilirsiniz. Taksitler Merkez Bankası’ nın belirleyeceği fiyat endekslerine göre ayarlanmaktadır. Evinizi artan değeri üzerinden satıl almış olursunuz. Yine noter huzurunda çekilecek olan kura ile evinizi alabilirsiniz. Herkes aynı maliyetle taksit ödediğinden dolayı haksızlık olmamış olur.

Bir Evim Örnek Ödeme Planı

Bir evim tasarruf yöntemlerine göre hazırlanmış olan örnek ödeme planlarını inceleyerek siz de ev sahibi olabilirsiniz.

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi : 50 bin TL değerinde konutu 21 taksitle 2.038 TL taksit ile alabilirsiniz.

sıra tespitli tasarruf yöntemi

sıra tespitli tasarruf yöntemi

Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi 2 : 100 bin TL değerli konutu 120 kişilik (120 taksit) bir grup ve aylık 833 TL taksit ile alabilirsiniz.

sıra tespitli tasarruf yöntemi 2

sıra tespitli tasarruf yöntemi 2

Serbest planlı tasarruf yöntemi : 100 bin TL. değerindeki bir konutu aylık 1.000 TL taksit ile 50 kişilik bir gruba dahil olarak ödeyebilirsiniz. Sisteme peşinat yatırarak da dahil olabilirsiniz.

serbest planlı tasarruf yöntemi

serbest planlı tasarruf yöntemi

Birevim Güvenilir mi?

Son zamanlarda vatandaşlarımız tarafından sorgulana sistemlerden bir tanesi Birevim olarak karşımıza çıkmaktadır. Sistem, faizsiz konut sahibi olunmasına imkan tanındığından dolayı avantajlı olarak kabul edilebilir. 10 yıldan fazla vadeler ile sunulan imkanlar neticesinde vatandaşlarımız düşük faiz oranları ile ev sahibi olabilir. Bankalara giderek konut kredisi çekmeniz durumunda hem yüksek faiz oranları, dosya masrafı, KKDF gibi ekstra masraflar ödemek durumunda kalacaksınız. Hesaplama araçlarını kullanarak yapacağınız örnek kredi hesaplamaları ile ne dediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Çünkü çektiğiniz kredi tutarının iki katını geri ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Maliyetler azalmış ve böylece daha ucuza ev sahibi olmuş olursunuz. Ara dönem ödeme ve peşinat yatırma gibi bir zorunluluk da olmamaktadır. Bankalar almak istediğiniz konutun en fazla yüzde 80′ ine kredi vermektedir. Bu sebeple yüzde 20 oranında peşinat vermek gerekmektedir. Ayrıca müşteriler tarafından merak edilen konulardan bir tanesi de sistemden cayma hakkınızın bulunup bulunmadığıdır. Sistemden çıkarak verdiğiniz taksitleri geri alma hakkınız bulunmaktadır. Ev sahibi olmak isteyenler tarafından çokça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Sistem içinde rakiplerine göre güvenilir olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Ancak sözleşmeyi imzalamadan evvel tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu Birevimin güvenilir olmadığı manasına değil, sizin temkinli olmanız gerektiği manasına gelmektedir. Vakıfbank anlaşmalı firmalardan yapacağınız konut alımlarında %0,99 faiz oranı uygulanacaktır.

Emekliyseniz, en uygun emekli konut kredisi içeriğimizi inceleyebilir ve emeklilere sunulan diğer avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Birevim Yorumları

İnternet üzerinden tüketiciler tarafından yapılan olumsuz yorumlar da elbette ki var. Müşteri temsilcileri bankalarda, gsm operatörlerinde olduğu gibi  ısrarla arayarak size kampanyalarından bahsetmek istiyorlar. Bu tavır ise pek çok tüketici tarafından olumsuz intiba bırakmaktadır. Alınan hizmet bedellerinin verilen hizmete göre yüksek olduğu söyleniyor. Bunların yanı sıra evin teslimat işlemi yapıldıktan sonra aylık taksit tutarlarının yükselmesi tüketiciler tarafından sisteme şüpheyle yaklaşılmasına sebep olmaktadır. Vadenin fazla olduğu söylense de aslında maksimum 120 ay vadeli olarak konut sahibi olmuş oluyorsunuz.

Bu noktada belirtilmesi gereken sözleşme şartlarını iyice okuyarak sisteme dahil olacaktır. Bilmediğiniz evraklara imza atmayınız. Aylık taksit tutarlarını müşteri temsilciniz ile belirlerken dikkatli olunuz. Hangi tasarruf yönteminin sizler için karlı olduğunu araştırınız. 444 23 53  numarasını arayarak sistemle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. GAMZE dedi ki:

  Biz birevim e kaydolduk. Peşinat ödememiz olacak evi daha erken teslim almak icin. Pesinati bankalara bir evim hesabina yapacağız bu şekilde ödeme yapan oldu mu . Pesinati ödedikten 3 ay sonra teslim tarihimiz . Bu süre içerisinde para bir evim hesabında duracak sizlerde bu şekilde yaptınız mı bilen cevap yazarsa memnun oluruz

  1. Kübra dedi ki:

   Merhaba gamze hanim ben de dun gidip görustum sizin gibiyim siz pesinati verdiniz mi su an ne durumdasiniz sizce güvenilir mi?

   1. Ayhan dedi ki:

    Merhabalar bu sistem elden para almiyor bankaya yatırıyorsunuz tavsiye ederim ben yazıldım memnunum

   2. Metin dedi ki:

    Merhaba kübra hanim diz kendinize ev aldinizmı güvenilirmi

  2. Ayhan dedi ki:

   Evet parayı yatiriyorsunuz bir evim hesabina yatırırken tc nosu veya size verilen bir numara var onu aciklama kismina yaziyorsunuz ben araba icin yazildim peşin 22000 tl yatirmistim sorun olmaz

 2. Ahmet dedi ki:

  Valla ben memurum ve bu sistemi 4ay boyunca araştırdım diğer firmalardan da fiyat aldım hem makul hemde güvenilir buldum kayıt oldum. Çok şükür bi sıkıntı da görmedim. İsterseniz sorularınız olursa cevaplandıra bilirim. ahmet ulaşabilirsiniz.

  1. kadir dedi ki:

   Ahmet bey kura çıktı mı size ve organizasyon ücreti ne kadar,ben baktim diğer firmalardan yüksek…güvenilirligi nasil teşekkürler.

  2. Arslan dedi ki:

   Merhaba bizde sisteme dahil olmak istiyoruz siz ne zamandır sisteme dahil oldunuz memnunmusunu

   1. merve dedi ki:

    merhaba bizde kayit olmak istiyoruz ama güvenemiyoruz ev alan varmi yada olumsuz bi yonu varmi acaba

 3. Selcuk dedi ki:

  Bende katılmak isterim ama kafamda soru işaretleri var vazgeçersek para iadesi olurmu kesinti yaparmı örneğin ben 200 bin tl almak isterim organizasyon ücreti pesinmi alıyorlar kura çıkınca verilirmi nasıl oluyor bunlar eve ipotek sistemi nasıl olur bilmiyorum. Gerçek den güvenilir oldunu bilsem çok kişiyi getirrim oraya

 4. Seda dedi ki:

  Ahmet Bey gerçekten güvenilirmi acaba bende katılmak istiyorum ama güvenmiyorum siz aldınız mı

 5. Erkan Altın dedi ki:

  Arkadaslar ben 2018 kasımda girdim 100 bin liraya
  8800 lira çalışma bedeli ödedim 48 kişilik gruba girdim ve ilk kurada çıktı çalışma bedelini 3 taksit yaptırdığım için 3 ay geç verdiler ve arabamı aldım.. Sakarya da yaşıyorum Ankara’dan aldım ve çok yardımcı oldular bu süreçte. Daha sonra arabamı satıp arsa almak istedim bundada yardımcı oldular satıp Arsa aldım. Cok memnunum birikimim yokken 100 binlik arabaya bindim. Sorusu olan varsa yazabilir yardımcı olurum bildiğim kadarıyla

 6. Dincel dertsiz dedi ki:

  Hiç güvenilir firma deyil ilgisiz ve sadece kendini düşünen kayıt yapilisaya kadar herşey mükemmel kayıt yapıldımı her konusulan biz demedik

 7. mustafa dedi ki:

  birevime heray belirli bir miktar para veriyorsunuz belirli bir süre sonra size ev yada araba veriyor anlamadığım şey şu… birevimin sizin için katkısı ne
  aldığınız ev için müşteriyle sizin için pazarlık yapiyormu
  diyelim ki 100000 liralık projeye dahil oldunuz simdiki parayla 80 adet çeyrek altın alabilirken 12 ay sonra 70 yada daha az altın alabileceksiniz yani paranizin değeri düşüyor
  hiç tanimadiginiz birisine size asla bir getirisi olmayan maddi manevi bir yere her ay para veriyorsunuz
  paranız yastık altına sigmiyormu yada cebinize ağır mi geldi yada bankalar kabul etmiyor mu kuyumcular size altın satmiyormu neyine güvenip her ay veriyorsunuz o parayı madem güvenilir biri olsun diyorsanız evde eşinize yada bankaya köyün altın alın
  acil bir işten dolayi para lazım oldu ve paranız var ama tanimadiginiz birinde ama alamıyorsunuz ama paranız var ne kadar saçma her ay verdiğim paramı kullanamıyorum ortada kaldım tüh
  projeden çıktın diyelim çalışma bedelinden kesinti yapıyorlar niye emek vermişler.. hani emek benim paramı benden kesip kendi cebine indiriyorlar.. ve ben diyorum ki ben yemiyorum sen ye ..ya emeğine Parana kazancına garezin mi var…
  mademki sizi dusunuyoruz diyorlar o halde evi önce verin ben odeyim ki param hiç olmasin…..

  konuşulacak çok şey var inanmayın bunlara zerre kadar size bir katkısı yok .. maaş yatınca eve gitmeden solugu kuyumcuda al buraya vereceğin miktar kadar altın yap cebinde kafanda paranda rahat olsun ….

  vesselam

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.