Tarım Kredi

Böbreğimi Satmak İstiyorum (Borcumu Ödemek İçin)

Ekonomik kriz yüzünden cebimiz boş kaldıkça ne yapacağımızı şaşırdığımız günlere gelmiş bulunuyoruz. Böbrek satmak tabii ki de akıl kârı değil ama güzel para ettiğini biliyoruz bu da aklımızı karıştırıyor. Böbrek bağışlamak ve satmak birbirinden çok farklı kavramlardır. Böbrek satmak kesinlikle yasal değildir. Böbrek satın almak isteyenler, böbrek pazarı veya böbrek arayanlar sitesi gibi sitelerden birileri ile iletişime geçerek asla böbreğinizi vermeyiniz. Aksi taktirde böbrek satacağım derken organ mafyasına denk gelerek bütün organlarınızdan ve sonra da para uğruna canınızdan olabilirsiniz. Böbrek arayan hastaları nereden bulabileceğinizi, böbrek arayan yabancıları ve böbrek satışı ile ilgili kullanıcı yorumlarından bahsedeceğiz. Detaylar içeriğimiz de.. 

Böbreğimi Satmak İstiyorum (Borcumu Ödemek İçin)

Böbrek satışı ve alışına ilişkin son zamanlarda mesajlar, forum siteleri, sosyal medya gibi bütün paylaşım alanları dolmuş durumda. Böbrek satılır, böbrek alınır, böbreğimi satmak istiyorum gibi pek çok paylaşımlar görüyoruz. Bunun yanı sıra zenginlerin böbrek aldığı hususunda da pek çok söylem bulunuyor. Bu konuya da açıklık getirmek gerekir ise zenginler, iş adamları veyahut ünlüler kişilere para vererek organlarını almazlar. Bununla da kalmayıp sırf yardım ve hayır olsun diye maddi destek, barınma desteği, yakacak ve yiyecek yardımları gibi pek çok alanda yardım eli uzatmaktadır. Ayrıca öğrencilere karşılıksız burs ve eğitim yardımları da yapılmaktadır. 

Böbrek Bekleyen Zengin Hastalar 

Böbrek Bekleyen Zengin Hastalar

Böbrek alıcıları diye bir kurum veya kuruluş yoktur. Böbreğinizi satmanızın sonucunda kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sanal ortam üzerinden böbrek satışı yapan yerleri veya böbrek satın almak isteyenlerin telefon numaralarını araştırmak veya bu kişiler ile iletişime geçmek asla bir güvence değildir. Bu işlemi yapan insanların dolandırıcı veya organ mafyası çıkma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu bilmenizi isterim. Para uğruna sağlığınızdan olmayın. Unutmayın sağlık hiçbir şeyden önemli değildir. Çok yardıma ihtiyacınız var ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen yardımlara başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra belirttiğimiz gibi futbolcular, zengin iş adamları veya ünlülere ulaşarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Böbreğimi Nasıl Satabilirim?

Arkadaşlar böyle bir şeyin mantıklı olmadığını birazcık düşünseniz siz de anlayabilirsiniz. Bu tarz oyunlara düşmek için ya çok cahil olmalısınız ya da tamamen gözünüzü karartacak kadar muhtaç.. Ancak bilinmesi gerekiyor ki böbrek pazarı diye bir yerin olması söz konusu bile değil. Sağlık bu sonuçta vücudunuzun gereksinim duyduğu bir organdan vazgeçiyorsunuz. Aynı olan iki pantolondan bir tanesini satmak gibi bir şey değil bu. Para bulmanın yasal olmadığı bir yol da tefecilerdir.

Yanlış bir işlem uygulanması halinde sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz. Ameliyat işlemlerinin steril bir ortamda yapılması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bir yakınınıza veya sırf hayır olsun diye diğer böbrek ile idare edebileceğinize inanıyorsanız hayır için bağış yapabilirsiniz. Ancak böbreğimi illa satmak istiyorum diyorsanız da tamamen detaylı bir araştırma yaparak güvenilir insanlarla görüşme sağlayın. Bu iş için bir pazar yoktur, dolandırılmayın.

Böbrek Arayan Hastaların İletişim Bilgileri

İnternet ortamlarında açılan gruplar zıvanadan çıktı maalesef ki. Satılık böbrek isimli head tagler, başlıklar ile kurulan pek çok grup bulunuyor. Bu gruplara üye olan yüzlerce kişi böbreklerini satıyor. Bu siteler veya açılan gruplarda kimileri takma isimler kullanır iken kimileri de kendi isimleri ile üye oluyor. Böbreğini satacak olanlar tüm bilgilerini buralarda yayımlıyor. Bilgilerinin yanı sıra sigara ve alkol kullanımlarına ilişkin bilgilere de isimlerinin altında yer vererek organlarını satışa çıkmak için hazırlanıyorlar.

Böbrek satışlarının artmasının tek sebebi ve herkesin buluştuğu ortak nokta maddiyat. Acil para ihtiyaçları, maddi yetersizlik, kredi kartı ve kredi borçları, ev kirası, okul masrafları gibi birçok hususta böbrek satışı yapmaktadır. İnternet üzerindeki forum sitelerinde böbrek satış fiyatlarında böbreğin sol ya da sağda olması, kişinin alkol veya sigara durumu, yaşı, spor yapıyor ya da yapmıyor olması gibi hususlar böbrek fiyatlarında çeşitlilik oluşturuyor. Sanal ortamda şaka amaçlı olarak hazırlanan fiyatlar bulunmaktadır. Fiyatlar şaka mahiyetinde yapıldığı için sizlerle paylaşmak isterim;

 • 15 ve 19 yaş grubunda yer alan bireylerin böbrekleri en pahalı grubun içinde yer alıyor ve satışları 300 bin TL ile 650 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.
 • Bir üst kategoride 19-24 yaş arası bireyler yer almakta olup  fiyatlar 250 bin TL ile 500 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.
 • 24 yaş ve 30 yaş aralığı için; 100 bin TL – 350 bin TL arası,
 • 30 ve 40 yaş arası 70 bin TL ile 280 bin TL arası,
 • 40 ve 50 yaş arası 50 bin TL 200 bin TL arası,
 • 50 ve 60 yaş arası 20 bin TL ile 90 bin TL arası,
 • 60-70 yaş arası 10 bin TL ile 50 bin TL arası,
 • 70 ve üzeri yaş 10 bin TL ile 30 bin TL arası,
 • 18 yaş ve 30 yaş arasındaki sporcuların böbreği 600 bin TL ile 999 bin TL arasında çeşitlilik göstermektedir.
Böbrek Arayan Hastaların Telefon Numaraları 

Böbrek Arayan Hastaların Telefon Numaraları

Fiyatlar sosyal medya üzerinde şaka mahiyetinde hazırlanmıştır. Ancak böbrek nakli olan bir yakınımdan edindiğim bir bilgiye göre fiyat aralıkları yine yüksek olmaktadır. Her ne kadar fiyatlar yüksek olsa da satışı kesinlikle mantıklı değildir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yaşamınız için gerekli olan bir parçayı satışa çıkarttığınızı unutmayın. Böbreğiniz sizi tamamlayan bir parçadır bilin istedim.

Böbrek Satmak Yasal mı?

Böyle bir sorunun ne kadar anlamsız olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur umarım. Organ satışının ticarete dökülmesinin kanunlar kapsamında tabii ki de yasallık bir durumu olmadığı gibi ağır da cezası bulunmaktadır. Vatandaşın aklında bu konuya ilişkin pek çok soru ve yargı bulunmaktadır. “Benim böbreğim kime ne, herkes kendi kararını kendi verir, kimsenin kimseye karışmaya hakkı yok” tarzında pek çok söylem ve sitem bulunmaktadır. Kendi rızamla böbreğimi satsam da yasak mı? soruları ile çoğu zaman karşılaşılır. Ancak 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 91. maddesinde vücut dokunulmazlığına ilişkin konulara yer verilmiştir. Hazırlanan Kanun kapsamında 91. maddede böbrek satışının yasal olmadığını belirten şu ifadelere yer verilmiştir;

1- Hukuken geçerli rızaya dayalı olmaksızın, kişiden organ alan kimse, beş yıldan dokuz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Suçun konusunun doku olması halinde, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.”  

Maddenin birinci fıkrasında belirtildiği üzere şayet kişinin rızası olmadan o kişiden böbrek alınır ise 5 ile 9 yıl arasında hapis cezasına çarptırılırsınız. Bu işlemin böbrek değil de doku olması halinde ise 2 yıl ile 5 yıl arasında hapis cezası verilmektedir.

2- “Hukuka aykırı olarak, ölüden organ ya da doku alan kimse, bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

İkinci fıkrada ise bir kişinin beyin ölümü gerçekleşmiş ancak organlarına veya dokularına herhangi bir zarar gelmemiş ise bu kişilerin organlarını veya dokularını alırsanız 1 yıl hapis cezasına çarptırılırsınız. Ancak hastanelerde bu durum farklılık göstermektedir. Konuya ilişkin bilgilere “Organ ve Doku Alınması, Saklanması, Aşılanması ve Nakli Hakkında Kanun” dan ulaşabilirsiniz.

3- “Organ ya da doku satın alan, satan, satılmasına aracılık eden kişi hakkında, birinci fıkrada belirtilen cezalara hükmolunur.” 

Eğer bir kişi nasıl olduğu fark etmeksizin böbrek satın alır, satar ya da alım- satım işlemlerine aracı olur ise birinci fıkrada belirtilmiş olan hapis cezalarından bir tanesi kişiye verilir. Yani madde de belirtildiği üzere siz kendi rızam ile böbreğimi satacağım derseniz de bunun kanunlarda suçu oluyor.

4- Bir ve üçüncü fıkralarda tanımlanan suçların bir örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde, 8 yıldan 15 yıla kadar hapis ve 10 bin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.” 

Bu işi yapmak için örgüt kurmuş olan kişilere örgüt olmaları sebebi ile 8 ile 15 yıl arasında hapis cezası verilmektedir. Bunun yanı sıra para cezası da söz konusu oluyor.

5- “Hukuka aykırı yollarla elde edilmiş olan organ yada dokuyu saklayan, nakleden veya aşılayan kişi, iki yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” 

Maddede belirtilen işlemleri gerçekleştiren kişiler 2 yıl ile 5 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmaktadır.

6- “Belli bir çıkar karşılığında organ veya doku teminine yönelik olarak ilan veya reklam veren ya da yayımlayan kişi, bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” 

Bu hususta organ nakli için reklam veren, yayın yapan kişiler 1 yıla kadar hapis cezası alabilir.

7- “Bu maddede tanımlanan suçların bir tüzel kişi faaliyeti çerçevesinde işlenmesi durumunda tüzel kişiler hakkında bunlara özgü güvenlik tedbirine hükmolunur.” 

Eğer suçu işleyen kişi tüzel ise farklı cezalar uygulanmakta olup bu kişiler de tedbir uygulamasına tabi tutuluyor.

8- “Birinci fıkrada tanımlanan suçun işlenmesi sonucunda mağdur ölür ise kasten öldürme suçu ile ilgili hükümler uygulanır.” 

Son maddede ise organ nakli yapılırken nakil yaptıran kişinin ölmesi durumunda kasten adam öldürme suçundan ceza alırsınız. Acil paraya ihtiyacı olanlar Senetle altın bilezik satan yerlerden altın alarak bozdurabilir ve taksitler halinde borçlarını kapatabilir.

Türk Ceza Kanununda belirtildiği üzere organ nakli yapmak hiçbir şekilde yasal değildir. üç beş kuruş para için sağlığınızı yitirmeye değmez. Sağlığınızın her şeyden önemli olduğunu unutmayın. Sonuçta para mezara götürülmüyor, dünya malı dünyada kalıyor..

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 123 YORUM
 1. Dr Kate Adams dedi ki:

  Size daha önce böbrek vermiş birinin numarasını verin ben konuşuyum daha sonra gönderirim parayı

  1. Recep Karaman dedi ki:

   Merhaba ben 40 yaşındayım hiç bir sağlık sorunum yok kan grubum A(+) pozitif alkol kullanmıyorum sadece sigara oda çok az böbreğimin birini satmak istiyorum iletişim için mail adresimdem ulaşırsınız

   1. Hakan karaer dedi ki:

    Merhaba Hakan karaer ben İstaNbul da ikamet ediyorum 32 Yasindayim alkol ve sigara kullaNmiyorum herhaNgi bi hastaligim yok ilac kullaNmiyorum bobregimi satmak istyorum

  2. Niyazi dedi ki:

   38 yaş A-NEGATİF böbrek ve k cigerimi bağışlamak istiyorum sağlık sorunu yok İstanbul’dayım pasaport var ihtiyacı olan ciddi kişiler arasın 040

  3. Ziyade dedi ki:

   Böbrek bağışı yapmak istiyorum. Sigara içmiyorum. Sağlık durumunden şikayetim yok. Mail adresine yazabilirsiniz.

  4. Mustafa dedi ki:

   A+pozitif
   42 yasindayim yasal yollardan ihtiyacimi
   Karsilayamadim bobregimi ihtiyactan dolayi satacam

   1. Mehmet dedi ki:

    Satabildinizmi bende bağışlamak istiyorum

  5. Mine dedi ki:

   Bende vermek istiyorum acil 05

  6. Mehmet dedi ki:

   Orh+kan gurubu yaş 44 sigara alkol kullanmıyor

  7. Yaşar kaya dedi ki:

   Merhaba böbreğimin birini satmak istiyorum 36 yaşındayım kankurubum B rh(-) negetif citdi alıcıları lütfen arasın 536 36

  8. Bahar dedi ki:

   Bobregimi vermek istiyorum 0545 ulasirmisiniz

  9. salih dedi ki:

   ab rh + böbreğimi bağışlamak istiyorum ücret karşılığında sağlık problemi yoktur .

  10. HAKAN KÖR dedi ki:

   sen necısın

  11. Colin dedi ki:

   Merhaba ben 25 yaşındayim ve hic bir sağlık sorunum yok istenilen her tahlile girerim B- negatif kan gurubuyum ve bobregimin birini satmak istiyorum acil paraya ihtiyaçim var cok acil istenilen her yere giderim

  12. Türkan dedi ki:

   26 yasındayım sağlıklıyım b(rh) pozitif kanım bayanım böbreğimi ihtiyacı olan birine acil satmak istiyorum. Yoksa bütün hayatım biticek.
   Tel no: isranbulda oturuyorum

  13. Sadık dedi ki:

   32 yaşında sağlıklı alkol uyuşturucu sigara içmeyen biriyim yeni evliyiz ama eşimle ayrıyız maddi imkansızlıklar dan dolayı böbreğimi satmak ve kendime yuva kurmak istiyorum..055

  14. Yaşar kaya dedi ki:

   Merhaba ben böbreğimin birini satmak istiyorum gerçekten almak isteyen ler vatsap dan yazsın borcum çok kreti çıkmıyor onun için böbreğimin birini satıyorum kan kurupum B rh (-) negatif

  15. Habip dedi ki:

   Slm ben böbreğimi bağışlamak istiyorum

  16. rtalha dedi ki:

   bende vermek istiyorum böbrek

  17. İbrahimesgidir dedi ki:

   Böbrek

  18. ikbal dedi ki:

   Merhabalar ben 20 yaşındayım hiç bir sağlık sorunum yok böbreğimi satmak istiyırum ciddi olanlar arasın sigara ve alkol kulanmıyorum hiç kulanmadım

  19. Bekir dedi ki:

   Bende verebilirim

  20. Murat dedi ki:

   Bağış yapmak istiyorum. Ulaşır misiniz

  21. Sezgin dedi ki:

   D.r kate bana ulasirmisnz sezgin ben

 2. Erdem dedi ki:

  Merhaba ben tokat tan Erdem 38 yaşındayım hiç bir sağlık sorunu m da yok alkol uyuşturucu madde hayatım boyunca hiç kullanmadım kan kurubum orht pozitif eğer gerçekten böbrege ihtiyacı olan varsa bana ulaşsın Bir ömür diyaliz de uğraşmaya gerek yok telefon numaram baştan söyleyeyim bedavaya da verecek değilim

 3. yelkan dedi ki:

  acıl bobregımı satıyorum.yas 38.sıgara alkl yok. 45 bın tl ye verebılırım. numaram . beklıyorum. aydın soke

 4. Ayse dedi ki:

  32 yaşındayım böbrek ve karaciğer bağışı yapmak istiyorum zor bir durumdayım ayse

 5. Mahsun dedi ki:

  23 Yaşındayım Gaziantepte ikametgah ediyorum Maddi durumlardan dolayı biraz sıkıntıdayım Böbreğimin Tekini Satmak istiyorumm sigara içiyorum sadece Başka Sağlık sorunum Yok Alıcı kişi kendisi Gelip burdan Alma Şartıylaa Kan grubu 0RH+ Numaram

  1. Averlodmonhas dedi ki:

   Böbrek bağışı icin ulaşım

   1. Mehmet dedi ki:

    Bağış yapmak istiyorum

 6. Ali osman dedi ki:

  Böbrek satışı nasıl oluyor ve bu işlem için ne yapmak gerekiyor.kan grubu 0rh(+)

  1. Mehrap dedi ki:

   Böbreğimi vermek istiyorum tefeciler tehdit ediyor çocuklarım var

 7. Bahtiyar dedi ki:

  Meraba banada yardamci olrmsnz

 8. Ercan dedi ki:

  40 yaşındayım böbregimi satıyorum hiç saglık sorunum yok spor ugraştım yılarca alkol kulanmadım kangurubu 0 RH+ para hesaba yatmadan olmaz

 9. Ahmet dedi ki:

  Böbreğimi satmak istiyorum acil

 10. Aslan dedi ki:

  Böbreğe ihtiyacı olan yazsınyer istanbul A+

 11. dr murat dedi ki:

  Merhaba bugün böbrek bağışçısı olmaya hazır olduğunuzu biliyorsanız (tüm seyahat masraflarıyla birlikte 250.000 $ ödeme yaparsanız), acilen böbrek bağışçısıyla sadece 8 kişiye ihtiyaç duyduğumuz için böbreğimi acilen hastanemize satarsınız.
  sadece sağlıklı% 100 kişilere uygundur.
  Not: ameliyat için seyat etmeye hazır olmalısınız ve yalnızca sağlıklı kişiler

  1. Serkan dedi ki:

   Türkiye’de bu işlem yapılacak ise ben varım mailden ulasabilirsiniz

  2. Ugur dedi ki:

   Ben hazırım

  3. ... dedi ki:

   Bana dünüş sağlayın yalnız ben parayı peşin alırım

  4. Ulaş dedi ki:

   S.a ben verebilirim hocam

  5. Savaş mazlum dedi ki:

   Ben 40 yaşındayım böbreğimi satmaya hazır kan grubu A RH pozitif

  6. rtalha dedi ki:

   ciddi iseniz ben varım

  7. Samet dedi ki:

   Bende hazırım iletişime geçelim

 12. Sonat dedi ki:

  Merhaba. 29 yaşındayım ve Zonguldaklıyım. Çok kötü durumdayım evliyim ve 4 yaşında bir kızım var. Sadece sigaram var ama.Allah yukarıda çok kötü durumdayım.. Ne olur yardımcı olun.

 13. AHMET EROĞLU dedi ki:

  25 yaşında B rh+ kan grubu böbrek ihtiyacı olan arasın…0

 14. Mehmet dedi ki:

  41 yaşındayım orh+ kanım borçlarından dolayı satıyorum 30000 tl ihtiyacım var

  1. Averlodmonhas dedi ki:

   Böbreğiniz icin ulaşım

   1. Hasan dedi ki:

    Evet böbreğini satmak istiyorum 36 yadindayim

   2. Bircan dedi ki:

    Maddi durumun elimin iş değiştirmesi yüzünden çok kötü durumda bende Karaçi’iğerimi ve böbreğimin birini verebilirim

 15. Mehmet Fatih dedi ki:

  29 yaşındayım böbreğimin birini satmak istiyorum. Arh(+) Alkol kullanmıyorum sadece sigara kullanıyorum. adresinden ulaşabilirsiniz.

 16. Yaşar Ata dedi ki:

  Sevgili Beyefendi / Hanımefendi,

  Böbreğini satmak ister misin?

  1. Barış dedi ki:

   Satılık

  2. Hasan dedi ki:

   Yaşar bey ben istiyorum

  3. Ramazan dedi ki:

   Yaş 39 bir böbreğimi verebilirim

  4. Ayhan dedi ki:

   Böbreğimi vermek istiyorum
   Brh (-) ciddiyim
   Benden para talep etmeyin

  5. SALİH dedi ki:

   EVET SATMAK İSTİYORUM

   1. Cengiz dedi ki:

    Arh_negatif böbrek veya karaciğer mesaj çekin ben ararım

  6. fatih dedi ki:

   evet yaş 33 sağlık sorunum yok sigara yok

  7. mehmet dedi ki:

   merhaba ben bobregimi satmak istiyorum

  8. mehemt maher dedi ki:

   Evet… 32 yaşındayım alkol kullanmıyorum sigara ara sira

  9. murat dedi ki:

   nasıl iletişme geçeceğiz

  10. umut dedi ki:

   evet bende satmak istiyorum 0 551

  11. Mehmet dedi ki:

   Merhaba ben satmak istiyorum acil dönüş yapın

  12. Eyüp dedi ki:

   Eyüp ben satmak istiyorum böbreğimi bana ulaşın 55502

  13. Mami dedi ki:

   Ever ilgileniyorum

  14. cuneyt dedi ki:

   evet

 17. Mehmet dedi ki:

  28 yasindayim hicbir saglik sorunum yok Acil sıkıntıdan dolayı bobregimin birtanesini satmak istiyorum

 18. Sergen dedi ki:

  Ciddi alıcı bekliyorum böbrek ve kemik ipliğine ihtiyacı alan kim varsa bana ulaşsın 27 yaşındayım bakımlıyım 0RH+ kan grubum
  Ulaşın bana.

  1. isa dedi ki:

   Karaciger verebilirmisin . Evetse telefon yada mail gönder. 054

   1. Ahmet dedi ki:

    Verebilirim

 19. Vefaaa dedi ki:

  Hayatım boyunca içki sigara uysturucu kullanmadım 27 yaşındayım böbreğimi satmak istiyorum

 20. tayfun dedi ki:

  26 yasındayım bebregimi satmak istiyorum

 21. Ugur dedi ki:

  Merhaba bende böbreğimi vermek istiyorum zor durumdayım arayın görüşelim

 22. Recep dedi ki:

  Acil durumdan dolayı böbreğimi satmak istiyorum hiçbir saglık sorunum yok yaş 34 cok borcum var. 0+rh

  1. Böbrek 2020 dedi ki:

   Böbrek satın almak isteyen var mı?

 23. Mustafa dedi ki:

  Merhba lar bobregimi satmak istiyorum sağlık sıkıntım yok çok şükür sadece sigara kullanımın var alkol almıyorum ihtiyacı olanlar yazsın

 24. Mehmet 49 yaş böbreğini satıyorumacil borcum var dedi ki:

  Teşekkür

 25. A.Can dedi ki:

  Yaş 27 sağlık sorunum yok, ihtiyaçtan ilk sahibinden böbrek satılır.

 26. Buse koçer dedi ki:

  Selam cok acilen bobregimi satmak istiyorum bana ulasin sizden haber bekliyorum cok acilen

 27. Emrah dedi ki:

  Merhabalar ben 20 yaşindayim hiç bi saglik sorunum yok bövremi satmak istyorum ciddi olanlar arasin

 28. Volkan dedi ki:

  Yaş 29 ..Arh + böbreğimin birini satmak istiyorum sağlık sorunum yok acil borclarimdan dolayı lütfen ulaşın

 29. Yaşar kaya dedi ki:

  Merhaba borçlerımdan dolayı böbreğimin birini satmak istiyorum kan gurubum B rh (-) negatif çok acil böbrek ihtiyacı olanlar vatsapdan yazsınlar lütfen böbreğimin birini satmazsam saden düm hayatım kararacak gerçekten ihtiyacı olanlar yazsın yaş 36 sağlık sorunum yok İzmir kemalpaşa da duruyorum

 30. Nazli dedi ki:

  Bobreyimi satmak istiyorum sigara alkol kullanmiyorum 35 yasindayim hicbir saglik problemim yok sadece borclarim yuzunden satiyorum

 31. Sadık dedi ki:

  Yaş 48 BRh+ bu konuda videoyu acil ihtiyacım var

 32. böbrek dedi ki:

  Böbrek mi almak istiyorsunuz yoksa satmak mı istiyorsunuz?
  böbrek? Biz Hint bulunan, türkiye, ABD, malezya, Dubai
  Böbrek satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen
  E-posta ve WhatsApp aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

  1. Mert dedi ki:

   Ulas

 33. Vahid dedi ki:

  Böbrgimi satmak istiyorom

 34. Prof. Dr Rajski Tadeusz dedi ki:

  MERHABA
  acilen iki böbreğe ihtiyaç var,
  eğer böbreğinizi bugün hastaneme satmaya hazırsanız.
  size böbrek için iyi bir miktar sunacak 250,000 00 $.

  size yardımcı olmak için burada olduğum gibi endişelenmenize gerek yok.

  whatsapp uyuşmuş:

  1. Ahmet dedi ki:

   Sizinle nasil iletsime gecebilirim

  2. Murat dedi ki:

   Ben satıyorum böbreğimi uygunsa görüşelim

  3. ikbal dedi ki:

   Nasıl ulaşabileceğiz size

  4. Nimet dedi ki:

   Bobregimi satayim size bayanım 34 yaşındayım antalyadayım acilll

  5. Yaşar kaya dedi ki:

   Merhaba böbreğimin birini satmak istiyorum sağlık sorunum yok yaş 37 kan grubum B rh (-) negatif gerçekten ihtiyacı olanlar vatsapdan yazsın İzmir kemalpaşa da duruyorum çok zorda kaltım

  6. Akın dedi ki:

   Merhaba ben satmak istiyorum böbregimi sağlık sorum yok yaş 24 0+

  7. Mami dedi ki:

   Isletişime geçin

  8. Abdullah yılmaz dedi ki:

   acil satmak istiyorum böbreğimi hemde acil borclarım var yarın değin yarın vereğim

 35. Мекан dedi ki:

  Ben satmak istiorum yaşım 26

 36. Memo dedi ki:

  WhatsApptan görüşme sağlanacaktir O Rh pozitif yaş 34 böbreğimi satmak istiyorum ciddi olanlar yazsın pazarlık yok iletişim 0545 FİYAT 50 BİN TLdir

 37. Serkut Aşan dedi ki:

  Merhaba. Adim Serkut Asan.Adana’da yaşıyorum. 35 yaşındayım. Maddi zorluklar nedeni ile bir böbreğimi satmak istiyorum. İlgilenen sizseniz yahut ihtiyacı olan birilerini taniyorsanız numaramı veriyorum. 0 544

 38. İlhan dedi ki:

  Merhaba 1990 doğumluyum B rh + kan grubundanım. Böbreğimi 30.000 gibi bir rakama satmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 39. hasan ulaki dedi ki:

  Böbreğinizi acilen para için satmak istiyor musunuz? Evet ise bu e-posta yoluyla daha fazla bilgi için bize geri dönün

 40. Yaşar kaya dedi ki:

  Merhaba böbreğimin birini çok Acil satmak istiyorum lütfen gerçekten ihtiyacı olanlar yazsın vatsapdan sağlık sorunum yok yaş 37 kan grubum B rh(-) negetif İzmir kemalpaşa da duruyorum

 41. Ali dedi ki:

  25 yaşındayım AB+pozitif kan grubum bagislamak istiyorum

 42. Güler dedi ki:

  Merhaba 29yasındayım alkol sigara yok kan grubum Brh pozitif bende satmak istiyorum güvenilir birine

 43. Ercan dedi ki:

  Merhabalar seyhat engelim yok saglık problemim yok benimle iletişime gecerseniz sevinirim

 44. Yasemin dedi ki:

  Böbreğimi satıcam ciddi almak isteyenler ulaşşsın hertürlü testi yaptırırım 0rh+

 45. Yaşar kaya dedi ki:

  Merhaba böbreğimin birini satmak istiyorum lütfen çitti olanlar vatsap dan yazsınlaran grubum B rh (-) negatif yaş 37 hiç bir sağlık sorunum yok çok acil böbreğimin birini satmak istiyorum İzmir kemalpaşa da duruyorum

 46. can dedi ki:

  merhaba 30 yaşındayım hiçbir sağlık sorunum yok bobregımı vermek ıstıyorum 536

 47. Yunus dedi ki:

  BÖBREĞİMİ SATMAK İSTİYORUM ARH+ KAN GRUBUM. YAŞ 30

 48. Sekvan söyüçen dedi ki:

  0_eraj negatif acil satilik ihtiyactan böbrek ne lazimsa

 49. Hakan dedi ki:

  Merhaba Hakan İstaNbuldaN 32 Yasindayim sagliklliyim doktor yuzu gormedim desem yeridir. Bobregimi satmak istyrm sigara ve alkol yok az yorulmus birisiyim

 50. Çiğdem dedi ki:

  Boberegim satılıktır

 51. Kenan dedi ki:

  Merhaba ben de böbreğimin birini bağışlamak istiyorum lütfen ciddi Kişiler bana ulaşırsa sevinirim yaşım 42 kan grubum A Rh pozitif

  1. Gizem dedi ki:

   Gercekten burdan bobrek satisi yapiyorum deyip de satan oldu mu allah askina bizim ulkemizin bu durumu ne insanlar ne hala gelmisiz boyle bi bakin alan var mi herkes organ satisi pesinde kim bilir ne yollarla veriliyo mu gercekten dusunemiyoruz alabilcez mi sakat mi kalcaz olcez mi bizi bu hale getirenlsr utansin yazik:(

 52. Mert dedi ki:

  0rh+ b o bobrek satmak istiyorum

 53. Murat dedi ki:

  Meraba 28 yaşındayım alkol sıgara içmiyorum cok borcum var tek çarem böbreğimi satmak kaldı lütfen yardım edin

 54. abdullah yılmaz dedi ki:

  ben böbreğimi satmak istiyorum borclarımdan dolayı almak isteyen olursa tl lütfen arayınız 43 yaşındayım hiç sağlık sorunum yok acil arayınız borcum var ödemem lazım

 55. DOKTOR dedi ki:

  ARKADASLAR BOBREKLERINI BAGISLAMAK ISTEYEN KISILER 70.000 USD BOBREK ICIN ODEME YAPILACAKTIR TUM MASRAFLAR BIZIM TARAFIMIZDAN KARSILANACAKTIR

  1. Mutlu dedi ki:

   37 yaş a+pozitif kan gurubum

  2. Samet dedi ki:

   0543 iletişime geçebiliriz kabul ediyorum

  3. Sakir dedi ki:

   A+kangurubum ben verebilirim 36 yaşındayım sağlık sorunum yok

 56. Orhan dedi ki:

  Selam yaş 24 böbreğimi 250bin dolara bağışlamak istiyorum.Sağlık problemim yok,spor yapıyorum sigara ve alkol tüketmiyorum.İlaç kullanmıyorum.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.