Tarım Kredi

Bursa’da Tefeciler Yerine Elden Senetle Altın Satanlar

Vatandaşlar borçlar sebebi ile nereye başvuru yaparak gereksinim duyduğu tutarları elde edeceğini şaşırmış durumdalar. Ekonomik krizin oldukça zora soktuğu şu dönemlerde tefecilerden bile medet umulacak hale gelindi. Ancak söylemek isteriz ki tefecilere bulaşarak bela almak yerine elden senetle altın satan yerlere müracaat ederek altın alıp bozdurabilirsiniz. İnternet üzerinden tefeci numaraları verilmektedir. Bu numaralara itimat ederseniz dolandırılma olasılığınız oldukça yüksek olacaktır. Bursa, İstanbul, Ankara gibi illerde ikrazatçılar bulunmaktadır. Bu ikrazat firmalarından senet karşılığı borç para alabilirsiniz. İçeriğimiz de sizlere Bursa kapalı çarşıda senetle altın veren kuyumcuları, Bursa ilinde para bulma yöntemleri ve senetle borç para veren yerler hakkında bilgi vereceğiz. 

Bursa’da Tefeciler Yerine Elden Senetle Altın Satanlar

Bursa’da Nasıl Para Bulunur?

Dolar artışı sebebi ile ülkemizin hali maalesef ki kötü durumlar ile karşı karşıya kaldı. Vatandaşlar ihtiyaçlarını giderememelerinin yanı sıra geçim sıkıntısına da düştü. Vatandaş asgari ücretin yükselmesine bile sevinemeden yüksek tutarlarda verilen fiyatlar ile cebelleşmeye başladı. Kolay yoldan para bulma yöntemleri genel anlamda öğrencileri ve işsiz vatandaşlarımızın en çok aradığı konuların içerisinde yer alıyor. Para bulmak için aşağıda maddeler halinde vereceğimiz alternatif yöntemleri kullanabilirsiniz;

 • Senet karşılığında cep telefonu alıp satarak nakde çevirebilir, anlık nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ev-kur, Mutlu Evim, Arçelik, Beko Bayraktar, Çetinerler gibi yerlerden ister online olarak isterseniz de şubelere şahsen müracaat ederek alışveriş yapabilirsiniz. Senet karşılığı alışveriş yapmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gereklidir. Şayet 18 yaşını doldurmamış iseniz kanunlarca reşit olmadığınız için senede attığınız imzalar geçersiz sayılacaktır. 
 • Hangi operatörde olduğunuz fark etmeksizin Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom hattınızın faturalı olması halinde üzerine cep telefonu alabilirsiniz. Daha sonra bu cep telefonunu satarak nakit elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra operatör üzerine kredi de alabilirsiniz.
Bursa'da Para Bulma

Bursa’da Para Bulma yöntemleri

 • Kuyumculara müracaat ederek senetle altın veya bilezik satın alarak düğününüzü yapabilir veya senet karşılığında aldığınız altınları bozdurarak nakde çevirebilirsiniz.
 • Düşük kredi notuna kredi veren bankalara müracaat ederek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Düzenli bir işiniz var ise işverenden nakit avans talep edebilirsiniz.
 • Senetle nakit para veren ikrazatçı firmalara müracaat edebilirsiniz. Sizlere bir sonraki yazımızda Bursa ilinde bulunan ikrazatçı firmalar hakkında bilgi vereceğiz.

Bu yöntemleri kullanarak acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Bursa’daki İkrazat Firmaları

İkrazat firmaları halk dilinde sanal tefeciler olarak adlandırılmaktadır. Ancak bu firmalar tefecilerden çok farklı bir sistem ile çalışmaktadır. Ticaret hayatında senetin paraya çevrilmesini sağlayan bu kuruluşlar Bursa, Ankara, İzmir, İstanbul gibi büyükşehirlerde yoğunlukla bulunmakta idi. Ancak son zamanlarda 6361 sayılı kanunun hükmünde belirtilmesi üzerine kimisi kapanmış kimisi de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu‘na katılmıştır. BDDK bünyesine katılmış olan firmalar Yasal Faktoring ve Finansal Kiralama Anonim Şirketi adlarını almışlardır.

Bursa İkrazat Firmaları 

Bursa İkrazat Firmaları

İkrazatçılar; faturalı ve faturası çekler, vadesi gelmeyen senet, bir şekilde bir karşılığı bulunan kıymetli evrakları nakde çevirebilmektedir. Bazen firmalar alacağı tutarları uzun vadelere yaymak amacı ile çek ve senet vermektedir. Çek ve senet imzalayan firmaların ne kadar güven arz ettiğini ve sağlam olduğu ikrazatçı firmaların dikkat ettiği en önemli hususlardan bir tanesidir. Çünkü karşılığı olmayan bir senet vadesi gelip ödenmemesi halinde firma zarar edecektir. Senetle borç para veren ikrazat firmaları bulunmamaktadır. Ancak elinizde bozdurulacak bir senet bulunuyor ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde kaydı bulunan Anonim Şirketi olan faktoring kuruluşlarına başvuruda bulunabilirsiniz. BDDK’ya bağlı olarak çalışan Finansal Kiralama Şirketlerini incelemek için linke tıklayabilirsiniz.

Bursa’da Senet İle Borç Para Veren Yerler

Senet ile borç para veren pek çok kuruluş bulunmaktadır. Tabii ki bunlar için size tefecilere müracaat edin demeyeceğiz. Bankalardan kredi veya kredi kartı almamız ve ödeme günü geldiğinde birtakım sebepler dolayısı ile ödemelerin aksamasından ötürü bankalarda kötü bir izlenim bırakabiliyoruz. Bu sebeple de bir sonraki ihtiyaçlarımız için bankalara başvuru yapamıyoruz. Bankalardan kredi alamayanlara özel farklı yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden bir tanesi tefecilerdir. Ancak bilinmesi gerekiyor ki tefecilik yasal değildir. Bunun yanı sıra borç mahiyetinde verdikleri paraların 2 hatta 3 misli fazlasını sizden tahsil edebiliyorlar. Bu kapsamda kredi notuna bakmayan bankalara başvuru yapabilirsiniz. Şayet bu bankalardan da halen onay alamıyorsanız kişilerden herhangi bir şekilde evrak talep etmeyen ve senet kaşılığında borç veren yerlerden nakit alabilirsiniz.

Bursa'da Senet İle Borç Para Veren Yerler 

Bursa’da Senet İle Borç Para Veren Yerler

Bankalardan kredi alamayan vatandaşlar için senet karşılığı borç para veren faktoing şirketler kurulmuştur. Bu şirketlere müracaat ederek kredi başvurusunda bulunabilir nakdi ihtiyaçlarınızı bu yönde giderebilirsiniz. Ancak bu hususta da dikkatli olmanızı öneririz. Bulunduğunuz bölgede eğer bir faktoring şirketi var ise bunun BDDK’ya bağlı olup olmadığına dikkat edin. Bursa ilinde hizmet veren internet üzerinde bulunan faktoring firmaları şu şekildedir;

 • Teb Factoring: Osmangazi Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi, Berk 2 Plaza 52/B, 16220 Osmangazi/ BURSA
 • Eko Faktoring:  23 Nisan Mahallesi Ata Bulvarı 241. Sokak Gizemler Plaza 2 20/B D.23, 16230 Nilüfer/BURSA
 • Lider Faktoring: Soğukkuyu Mahallesi, 5. Site Sokak, 16140 Osmangazi/Bursa
 • Şeker Factoring: Yenikaraman Mahallesi, Sanayi Caddesi, Umi Plaza No:150 D:57, 16170 Osmangazi/BURSA
 • Yaşar Factoring: İhsaniye Mahallesi İzmir Yolu Caddesi Kristal Park No:98/2t D:1 Nilüfer/ BURSA, 16130
 • Ulusal Faktoring: Bahar Mahallesi Ulubatlı Hasan Bulvarı Falcon İş Merkezi, D:61/6, 06374 Osmangazi/BURSA
 • Şirinoğlu Faktoring: Üçevler Mahallesi, İzmir Yolu, Aysel Sokak, No:20, 16120 Nilüfer/BURSA

Bunların yanı sıra diğer illerde hizmet veren faktoring şirketleri de bulunmaktadır. Bu şirketlere de başvuru yapabilirsiniz. Şirketlerin hepsinden bilgi almayı unutmayınız. BDDK’ya bağlı faktoring şirketleri incelemek için tıklayabilirsiniz.

Bursa’da Senetle Altın Satan Kuyumcular

Bursa ilinde ikamet ediyorsanız faktoring şirketlerin dışında nakit elde edebilmeniz için bir diğer yol ise senetle altın veren kuyumcular olacaktır. Bunun için ilk olarak Bursa’da bulunan tüm kuyumcuları ziyaret ederek senet ile altın satışı yapıp yapmadıklarını öğrenmek olacaktır. Çünkü her kuyumcu bu sistem ile çalışmayı kabul etmemektedir. Bu tarz bir sistem ile altın veren kuyumculara giderek ihtiyacınız kadar altın alarak bir senet karşılığında taksit taksit geri ödeyebilirsiniz. Her taksit ödemenizde senetleriniz tek tek size geri verilecektir. 

Senet ile alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu hususları incelemek için kuyumculardan senetle bilezik ve altın alma isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Kuyumculardan senet karşılığında aldığınız altınları bozdurarak acil ihtiyaçlarınız için nakde çevirebilirsiniz. Bursa’da Kapalı Çarşı bulunmaktadır. Bu çarşının içerisinde birçok kuyumcu bulunmaktadır. Çarşıya giderek bu kuyumcuları ziyaret edebilir senet karşılığında altın satışı yapıp yapmadıklarını sorabilirsiniz. Bunun yanı sıra kesilecek olan komisyonlar hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Senetle Altın Veren Kuyumcular Bursa 

Senetle Altın Veren Kuyumcular Bursa

Bursa’da Tefeciler Var mı?

Yaşamın devam etmesi için insanın pek çok hususta ihtiyaçları oluyor. Tabii bir de bu ihtiyaçların artış dönemleri, aylık geçim sıkıntıları gibi hususlar da eklendim mi iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bankalar bazı durumlarda ihtiyaçlarımıza karşılık veremiyor. Maalesef ki bu da vatandaşları illegal yollara sürükleyebiliyor. Bursa, İstanbul, Ankara gibi illerde ya da küçük şehirlerde Tefeci Cemil, Tefeci Sait, Tefeci Osman gibi birçok kişiler bulunmaktadır. Ancak tefecilik kesinlikle yasal bir iş değildir ve başınız büyük belalara girebilir. Tefecilik işi ile uğraş verilmesi Türk Ceza Kanunun 241. maddesine göre suç sayılmaktadır. 

Sosyal medya hesaplarında tefecilik ve para karşılığı böbrek satımına ilişkin birçok grup bulunmaktadır. Bu gruplarda veya internet sitelerinde tefecilerin numaraları yer almaktadır. Ancak bizden sizlere tavsiye internet üzerinde bulunan veyahut bölgenizde faaliyet gösteren tefecilere bulaşmayınız. Elinizi verip kolunuzu kaptırma olasılığınız çok yüksek bir ihtimal olacaktır. Aldığınız borcun iki veya üç katı kadar ödeme yapmak durumunda kalmamak ve belaya bulaşmamak için tefecilerden uzak durmanızı öneririz.

Bursa ilinde ikamet ediyorsanız ilk başlıkta saydığımız yöntemleri kullanarak tefecilere bulaşmadan para kazanmanın yollarını bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.