Tarım Kredi

Emekliye En Yüksek 2020 Promosyonu Veren Bankalar

Emekli vatandaşlarımız hangi bankanın 2020 yılında ne kadar promosyon verdiğini merak ediyor. Ziraat Bankası, İş Bankası gibi bankalar tarafından verilen promosyon tutarları emeklilerin maaşlarına göre değişiklik gösteriyor. Bu anlamda bankalar birbirleri ile yarışıyor. Emekli banka promosyonu son dakika açıklamasına göre 2020 yılında bankaların promosyon tutarlarını belli oldu. Bankalar müşteri çekmek için ücretsiz para havalesi, otomatik ödeme talimatı gibi avantajlar sunacağından söz ediliyor. Detaylar haberimizde.

Emekliye En Yüksek 2020 Promosyonu Veren Bankalar

Emekliye Promosyon Veren Bankalar

2020 yılında Emeklilere promosyon ödemeleri belli oldu. SGK ile Ziraat bankası arasında yapılan anlaşma ile 2020 yılı Mart ayından itibaren emeklilere ödenecek olan promosyon ödemeler ;

 • 2.500 TL. ve üzerinde maaş alan emeklilere 750 TL
 • 1.500 TL ile 2.500 TL arasında maaş alan emeklilere 625 TL
 • 1.500 TL ve daha az maaş alan emeklilere 500 TL  olarak belirlendi. Promosyon ödemesini alabilmek için emekli maaşını taşımak ve 3 yıl boyunca o bankadan alma taahhütünde bulunmak gerekiyor.

Promosyon ödemelerinde bir önceki döneme göre yüzde 66 oranında artış sağladıklarını ve bu kapsamda 13 milyon emekli ve hak sahibine 9 milyar TL promosyon ödemesinin yapılmasını öngören Başkan Vekili Yılmaz konuşmasını şu şekilde sürdürdü. Emekli aylığı ödemeleri içerisinde en yüksek orana sahip olan Ziraat Bankası, promosyon ödemlerinin yaklaşık yüzde 40’ını gerçekleştirmektedir. Emeklimizin promosyon ödemesi alabilmesi için tek şart maaş aldığı bankaya 3 yıl bankada kalma taahhüdünde bulunmasıdır. İlk olarak Ziraat Bankası ile promosyon protokolümüzü imzalıyoruz. Diğer bankalarımız ile protokoller imzalandıkça sizlerle paylaşılmaya devam edilecektir.

2017 yılında başlatılan uygulama neticesinde emekli maaşlarını taşıdıkları bankalar tarafından kendilerine maaş tutarları dikkate alınmak üzere promosyon verilmekteydi. Bankalar kampanya başladığından beri birbirleri ile yarışmaktaydı. Bu anlamda nakit olarak promosyon verenlerin yanı sıra çeyrek altın gibi uygulamalar ile bankalar birbirleri ile rekabet halinde bulunmaktaydı. 2020 yılında emekli promosyonu alanların ödemeleri 2020 yılı itibariyle yapılmaya başlanacaktır. Bu yıl promosyon ödemesi almak amacı ile bankalara başvuranlar 2023 yılında tekrar promosyon almak için başvuru yapabilecekler.

Finansbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank, Yapı Kredi gibi pek çok banka tarafından emeklilere promosyon verildiği bilinmektedir. Verilen bu promosyonların 2020 yılında zamlanması gündemdedir. Ülkemizde 13 milyon emekli bulunuyor. Emekli vatandaşlarımız promosyon tutarlarının artırılmasını bekliyor. Bankalar tarafından promosyon başvuru yöntemi ile verilmektedir.

Promosyon Ödemesinden Kimler Yararlanabilir?

Bankalar ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında imzalanan protokol gereği 13 milyon emekli vatandaşımız emekli promosyonu alma hakkında sahiptir. Bu konuda tıpkı emekli ikramiyesinde olduğu gibi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sebeple promosyon ödemesini kimlerin hak ettiğini ifade etmeye çalışalım.

 • SGK emeklisi
 • Bağ-Kur emeklisi
 • Emekli Sandığı emeklisi

Emekliye Promosyon Ödemesi Son Dakika Açıklaması!

SGK ve Ziraat Bankası arasında imzalanan yeni dönem için promosyon ödemesi kapsamında emekli aylığı bin 500 TL’ye kadar olan emeklilere 500 TL, aylığı bin 500 ve 2 bin 500 TL arasında olan emeklilere 625 TL, aylığı 2 bin 500 TL üstünde olanlara ise 750 TL tutarında promosyon ödemesi yapılacak.

Bilindiği gibi bankalar emeklilerin maaşlarını kendilerine transfer etmeleri ile sözleşme gereği 3 yıl boyunca geçerli olmak üzere emekli promosyonu veriyor. Bu ödeme aslında maaşını bizden aldığın ve bizim müşterimiz olduğundan dolayı sana teşekkür ederiz manasına gelmektedir. Bankalar tarafından 2020 yılından itibaren 3 yıllık dönem için verilecek olan en yüksek promosyon tutarı 750 TL’ yi bulacak. Ayrıca bankalar tarafından tutarın artırılmasının yanı sıra müşterilerine sunulacak olan çok farklı avantajlar olacağından da bahsediliyor.

Promosyon Ödemesi Son Dakika

Promosyon Ödemesi Son Dakika

Yapılan açıklama gereği emeklilere bankalar tarafından ücretsiz eft ve havale, çeyrek altın, ücretsiz banka işlemleri gibi fırsatlar sunulacağından söz ediliyor. Bu kampanyaların yanı sıra bankalara müşteri kazandıran emeklilere de kazandırdıkları müşteri sayısında 100’er TL verileceği durumu gündemde yer almaktadır. Bankalar tarafından sunulacak olan avantajlardan bir kaç tanesi ise ücretsiz ambulans ve tıbbi danışmanlık hizmeti, maaşın eve teslimi, kredilerde özel faiz oranları olmaktadır. İlerleyen günlerde konu şekillendiğinde bankaların ne kadar promosyon vereceğini ya da müşterilerine hangi avantajları sunacağını göreceğiz.

Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Promosyon tutarları bankalar tarafından değişiklik göstermektedir. 2020 yılında emekli promosyonlarına bankalar tarafından zam yapıldığı konusu gündemdedir. Ancak bu konuda yapılan resmi bir açıklama bulunmamakla beraber bankalar promosyon tutarlarını belirlerken müşterilerinin maaş tutarlarını baz alırlar. 1 aylık emekli maaşı, varsa maaştaki kesintiler dikkate alınarak promosyon hesaplaması yapılır.

Örneğin bir emekli 2.500 TL emekli maaşı alıyorsa bankaların geneli tarafından kendilerine verilecek olan promosyon tutarı 750 TL olacaktır. Maaşından 1.000 TL promosyon kesildiğini farz edersek maaş tutarı 1.000 TL olacaktır. Bu sebeple alacağı promosyon tutarı 500 TL olacaktır. Ancak bu tutarların yanı sıra bankalar tarafından farklı tutarlar ya da avantajlar sunulması gibi bir durum da bulunmaktadır. Bazı bankalar promosyonları nakit ve 3 yıllık peşin olarak verirken bazıları da kredi kartlarına puan şeklinde de vermektedir.

Banka ve adres değişikliği

Banka ve adres değişikliği

Bunların yanı sıra bazı emekliler maaş transfer işlemlerinin nasıl yapıldığını merak etmektedir. E-devlet üzerinden aşağıdaki linklere tıklayarak transfer işlemi yapabilirsiniz.

2020 Finansbank Emekli Promosyon Ödemesi 1.250 TL

Finansbank emekli maaşını kendi bankasından alan, maaşını Finansbank’a taşıyan emeklilere 1.250 TL emekli promosyon ödemesi imkanı sunuyor. Şartlar ise aynı size en yakın Finansbank şubesinden başvuru yaparak, 3 yıllık (36 ay) taahhütname imzalamak ve emekli maaşını cayma olmadan üç yıl Finansbank’tan almaktır. 2017’de imzalanan taahhütname sonucu promosyon ödemesi 2020 yılında alınacaktır.

2020 Finansbank Emekli Promosyon

Finansbanktan vatandaşlara bir kampanya daha geldi. Emekli yakınını Finansbank’a getirene 125 TL ödeme yapıyor. Kampanya 1 Ocak 2020-31 Aralık 2020 tarihleri arasındadır.

Finansbank şuan için en yüksek emekli promosyon ödemesi yapan banka olarak yerini koruyor. Diğer bankalar emekli promosyon ödemelerini güncellediğinde sizlere aktaracağız.

Ziraat Bankası Emekliye Ne Kadar Promosyon Veriyor?

SGK emekli maaşlarını 3 yıl boyunca Ziraat Bankası’ndan alacaklarını taahhüt eden emeklilere banka tarafından promosyon ödemesi yapılmaktadır.
 • 2.500 TL. ve üzerinde maaş alan emeklilere 750 TL
 • 1.500 TL ile 2.500 TL arasında maaş alan emeklilere 625 TL
 • 1.500 TL ve daha az maaş alan emeklilere 500 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Bu promosyon ödemeleri 3 yıllık peşin olarak yapılmaktadır. Banka tarafından talep edilen herhangi bir şart bulunmamaktadır. Promosyon başvuruları banka şubeleri, sms, internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi kanallar yapılmaktadır. PRO yazıp T.C. kimlik numarası yazarak 4757‘ ye gönderebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanma hususunda sıkıntı yaşıyorsanız linke tıklayıp içeriğimizi inceleyerek müşteri  hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Ziraat Bankası tarafından genel olarak ATM’lerden 1500 TL. çekilebilmektedir. Ancak promosyon ödemesi alanlar ATM’lerden maaşlarının tümünü çekebilmektedir.

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu Ne Kadar Veriyor

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu Ne Kadar Veriyor

İş Bankası Emekli Maaşı Promosyonu

Sosyal Güvenlik Kurumu ile protokol imzalayan bankaların başında İş Bankası gelmektedir. Maaş transfer işlemi ile 3 yıl boyunca emekli maaşınızı İş Bankası şubelerinden alacağınızı taahhüt etmeniz durumunda banka tarafından maaş tutarınız dikkate alınarak promosyon ödemesi verilecektir. 3 yıl boyunca farklı bir bankadan maaş alınmayacağının taahhüt edilmesinin ardından bir kez İş Bankası aracılığı ile emekli maaşını alanlar promosyon ödemesi almaya hak kazanabilir. Banka tarafından talep edilen farklı bir şart bulunmamaktadır.

Promosyon ödemesinde 1 aylık maaş tutarları baz alınmaktadır. Maaşta haciz ya da nafaka kesintisi var ise bunlar düşüldükten sonra tutar hesaplanacaktır.

 • 1.500 TL’ den daha düşük tutarlarda emekli maaşı alanlara 500 TL
 • 1.500 ve 2.500 TL arasında olanlara 625 TL
 • 2.500 TL ve üzerinde emekli maaşı alanlara 750 TL promosyon ödemesi yapılacaktır.

Ancak burada dikkat edilecek hususlardan bir diğeri ise emeklilerin bankaya herhangi bir kredi ya da kredi kartı borcunun olmamasıdır. Borcu olanların başvuruları banka tarafından incelenecektir.

Akbank Emekli Maaş Promosyonu

Promosyon ödemesi yapan bankalardan  bir tanesi de Akbank’tır. Yeni emekliler de banka tarafından verilen promosyon ödemelerinden yararlanabilir. Promosyon ödemesi almak için yapılması gereken tek şey bankalara T.C. kimlik belgeniz ile başvurmanız olacaktır. Maaşlarını Akbank’tan almayanlar e-devlet üzerinden maaş transfer işlemi yapabilirler. Maaş ödemelerini Akbank’tan alanlara sunulacak olan pek çok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlar aşağıdaki gibidir;

 • Akbank direkt üzerinden yapacağınız eft işlemleri için herhangi bir ücret ödemezsiniz.
 • Banka şubelerinde öncelik hakkı tanınır.
 • Vadesiz hesabınız için hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
 • Havale işlemleriniz ücretsiz olarak yapılır.
 • Tüm banka ATM’lerden para çekerken 2 kez ücretsiz olarak işlem yapabilirsiniz.
 • Bireysel tüketici kredilerine başvurmanız durumunda banka tarafından avantajlı faiz oranları sunulmaktadır.
 •  Maaşlarını 3 ayda bir alanlara 3 ayda bir ödemeli kredilerden yararlanabilir.

Emekli promosyon ödemelerinden yararlanmak için maaş Akbank’a maaş transferi yapabilirsiniz.

Akbank Emekli Maaş Promosyonu

Akbank Emekli Maaş Promosyonu

Şekerbank 2.400 TL’ye Varan Emekli Promosyonu Veriyor

Maaşını ilk kez Şekerbank’a taşıyan ve 3 yıl boyunca herhangi bir bankaya taşımayacağına söz verenlere 600 TL tutarında  nakit hediye verilmektedir. İlk maaş ödemesini alanlara 450  TL promosyon verilmektedir. Bunların yanı sıra diğer bankalardan farklı olmak üzere 2 faturanıza otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda da 150 TL promosyon verilecektir. Böylece almış olduğunuz toplam promosyon tutarı 600 TL. olacaktır.

 • 2.500 TL ve daha fazla maaş alanlara : 750 TL
 • 1.500 TL ile 2.500 TL arasında maaş alanlara : 625 TL
 • 1.500 TL’den daha az emekli maaşı alanlara ise 500 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır. Bunların yanı sıra 2 adet otomatik ödeme verirseniz bir sonraki ayda yine peşin olarak promosyon tutarlarına ek olarak 150 TL verilecektir. 10 emekli yönlendirimine toplamda 1.500 TL verilmektedir.

Diğer bankaların da promosyon tutarlarını artıracağı konuşulmaktadır. Ancak bununla ilgili henüz net bir açıklama bulunmamaktadır. Emekli maaşınızı siz de transfer işlemi ile bankalara taşıyarak verilen promosyon ödemelerinden yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.