Tarım Kredi

Ev İpotekli 500.000 TL. Kredi Veren Bankalar (2022)

Yüksek tutarlarda kredi çekmek isteyen vatandaşlarımızdan bankalar tarafından teminat ya da kefil talep ediliyor. Bu sebeple bankalar tarafından geliştirilmiş ipotekli krediler bulunuyor. Ev ipotekli ticari ihtiyaç vadeleri genelde 120 ay olurken tüketici kredilerinin maksimum 60 ay vadesi olabiliyor. İhtiyaç kredisi kampanyaları ev, arsa, taşıt ya da işyeri ipotekli olabiliyor. Ziraat Bankası, İş Bankası, İNG Bank tarafından ev ipotekli ihtiyaç kredisi verilmektedir. Ayrıca araç ve maaş ipotekli krediler verildiği de bilinmektedir. İçeriğimizden ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalara ve kredi hesaplamalarına ulaşabilirsiniz.

Ev İpotekli 500.000 TL. Kredi Veren Bankalar (2022)

İhtiyaç kredisi veren pek çok banka şubesi var. Verilecek olan ihtiyaç kredilerinin vadeler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 60 aya çıkarıldı. Verilecek olan kredi üst limitleri ise müşteriye göre değişiyor. Kredi notu ve geliri yüksek olan vatandaşlarımız yüksek limitlerde kredi alabilirken, bankalara yüksek gelir sunamayan ya da kredi notları orta halli olan vatandaşlarımıza düşük limitli krediler veriliyor. Ya da bankalar kredi üst limitleri belirliyor ve belirlenen limitler dışında vatandaşa kredi verilmiyor. Kredi tutarlarının yüksek olması halinde bankalar müşterilerinden kefil ya da teminat talep ediliyor.

Teminat göstermekten ziyade bankalar tarafından bireysel tüketici kredilerinin yanı sıra ipotekli tüketici kredileri geliştiriliyor. İpotekli kredilerin tutarları yüksek olduğundan bankalar müşterilerinin kredileri daha kolay ödemeleri adına vadeleri uzun tutuyor. İpotekli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin üzerine bankanın talep ettiği taşınır ya da taşınmaz mal varlığı kayıtlı olması gerekiyor. Ev ipotekli kredi alıyorsanız evin sizin adınıza kayıtlı olması şart. Evli olanlardan da ipotek hususunda eş rızası aranıyor. Normal şartlarda ipotek gösteriliyor olması, bankaların başvuru kesin kabul edecekleri anlamına gelmiyor. Zaten kredi notu düşük ve bankalara düzenli gelir sunamayanların kredi talepleri reddedilir.

konut ipotekli kredi
Konut ipoteği ile ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

İpotekli ihtiyaç kredileri bu konuda kurtarıcınız olacaktır. Kendi namınıza kayıtlı bir eviniz varsa, ipotekli kredi veren bankalardan kredi alabilirsiniz. Ancak ipotekli kredilerde, teminat olarak gösterilen mal varlığına satılamaz şerhi konulduğundan dolayı, borcun ödenmemesi durumunda ipotek olarak gösterilen ev satılarak borcun tahsilatı gerçekleşmektedir. Evinize icra gelmemesi adına taksitleri zamanında ödemeniz gerekecektir. İcra geldiğinde alınacak eşyaların listesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ev İpotekli Krediden Kimler Yararlanabilir?

Ev ipotekli krediden yararlanmak için gerekli olan koşullar;

 • Şahısların bankalara düzenli ve belgelenebilir gelir beyan etmesi
 • Banka tarafından başvuran şahıslar hakkında yapılan istihbaratın olumlu sonuçlanması
 • Kredi notunun yüksek olması
 • İpotek edilen gayrimenkulün başvuruda bulunan şahıs adına kayıtlı olması
 • Şahıs evli ise eş rızası aranması
 • İpotek olarak gösterilecek olan konutta icra takibi olmaması
 • Şahsın daha evvel çekmiş olduğu bir kredi olmaması gerekmektedir. Bu şartları taşıyan kişiler sahip oldukları konutlara satılamaz şerhi koydurarak kredi alabilirler.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası tarafından başlatılan kampanyalardan bir tanesi de İpotekli İhtiyaç Kredisi’dir. Kredi talebinizin yüksek tutarlı olması halinde uzun vadelerde ve aylık düşük taksitler ile kredini ödeyebilirsiniz.

Kredinin özellikleri

 • 36 aya varan vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Ev teminatlı kredilerde, konuta ipotek tesisi yapılmaktadır.
 • Şube, şayet gerekli görürse ek teminat talebinde bulunabilmektedir.
 • Konut teminatlı kredilerde, konutun ekspertiz değerinin %80′ i kadar kredi kullandırılacaktır.
 • Kredi kullanan kişiye hayat sigortası, konuta da konut ve deprem sigortası yapılmaktadır.

Çekeceğiniz kredi limitleri teminat olarak gösterdiğiniz konuta göre değişiyor. Öncelikle eksper görevlendirilerek ipotek tesisi yapılacak olan eve değer biçiliyor. Evin değerinin 300 bin TL olması durumunda 240 bin TL kredi çekebilirsiniz. Gerekli belgeler ile size en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Detaylar.

Halkbank Bireysel Destek Kredisi

Konut ipotekli kredi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Halkbank’tır. Banka, gerçek kişilerin yüksek tutarlardaki nakit ihtiyaçlarının karşılanması adına konut ipoteği alarak kredi verecektir. Mortgage yasası dikkate alınarak verilen kredilerin tutarları yüksek olmakta ve banka tarafından müşterilerine uygun ödeme planı sunulmaktadır. Konuta 1. dereceden ipotek yapılmaktadır. Konutun ekspertiz değerinin %80′ i kadar kedi verilmekte olup vade 60 ay olmaktadır. Faiz oranı ise  olmaktadır. Ekspertiz ücreti 800 TL. ve ipotek tesisi için 155,76 TL. talep edebilmektedir.

Kredi Tutarı Kredi VadesiAylık Faiz OranıTahsis ÜcretiTaksit TutarıDiğer MasraflarYıllık Maliyet Oranı
100 bin TL36 ay%1,79500 TL5.322,21 TL%2.040,00 %31,1824
Halkbank Bireysel Destek Kredisi

Yukarıdaki tabloda 36 ay vadeli 100 bin TL kredi çekmeniz durumunda aylık taksit tutarı gösterilmektedir. Size en yakın Halkbank şubelerine giderek başvurularınızı yapabilirsiniz.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank tarafından yüksek tutarlı kredi talepleriniz için konut ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyası geliştirilmiştir. Kendinize ya da bir yakınıza ait herhangi bir evi ipotek ettirerek kredinizi kullanabilirsiniz. Gelir belgeyebilen, 18 yaşından büyük ve istihbaratı olumlu sonuçlanan kişiler başvurularını yapabilirler. Kredi aylık taksitlerinin hane halkı gelirinin yarısını geçmemesi şartı ile ödeme planı hazırlanmaktadır. Kredi çeken şahıslara hayat sigortası yapılmaktadır

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi
Akbank İpotekli İhtiyaç kredisi veriyor.

 Kredi 36 ay vadelidir 50 bin lira tutarında ki kredinin;

 • 12 ay vadede faiz oranı : %1,19
 • 24 ay vadede faiz oranı : %1,17
 • 36 ay vadede faiz oranı : %1,11
 • 48 ay %1,09 faiz oranları uygulanmaktadır.

Akbank internet bankacılığı üzerinden ipotekli kredi başvurusunu hemen gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin hane halkı geliri 4 bin TL. ise, bu durumda aylık taksit tutarlarının da 2 bin TL.’yi geçmemesi şeklinde bir ödeme planı hazırlanacaktır. Banka şubelerine giderek bütçenize göre bir ödeme planı hazırlatabilirsiniz. Örneğin 36 ay vadeli olarak 100 bin TL. kredi almak istediğinizde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 3.514,91 TL. olacaktır.

Vakıfbank İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi

Yüksek tutarları kredi talepleriniz için başvuru yapabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Vakıfbank’tır. Banka tarafından çekeceğiniz yüksek tutarlardaki krediyi daha düşük taksitler halinde ödeyebilmeniz için uzun vadeler belirlenmiştir. Sahip olduğunuz bir konutu ipotek göstererek kredinizi hemen çekebilirsiniz.

Kredinin özellikleri : 

 • Kredi talebinde bulunan kişiye hayat sigortası yapılmaktadır.
 • Konut paket sigortası da yapılmaktadır. Bu paket sigorta her yıl yenilenmektedir.
 • 36 aya varan vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Limit belirlemede yine konutun ekspertiz değerinin %80 oranı baz alınmaktadır.
 • Aylık, 3 aylık ve değişken vadeler ile kredinizi alabilirsiniz. Detaylar.

Şayet sahip olduğunuz bir konut varsa ve peşinatınız yoksa peşinatsız konut kredisi veren bankalar hakkında bilgi alabilir ve bu bankalara evinizi alabilirsiniz.

Kredi TutarıVadeFaiz Oranı Kredi Tahsis Ücretiİpotek TesisiEkspertiz ÜcretiEfektif Yıllık Faiz
50.000 TL6 AY% 1.69250 TL354 TL1.100 TL%17,6691
Vakıfbank İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi

Denizbank Bireysel Finansman Kredisi

Evin mi var, kredin var sloganı ile ipotekli finansman imkanı sunan bankalardan bir tanesi de Denizbank’tır.

Denizbank Bireysel Finansman Kredisi
Denizbank Bireysel Finansman Kredisi veriyor.

Kredinin özellikleri

 • 60 ay vadeli olarak kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Kredi limitinin belirlenmesinde ipotek gösterilecek olan konutun ekspertiz değerinin %80’i baz alınacaktır.
 • T.C. kimlik belgesi ve gelir belgesi ile başvurularınızı yapabilirsiniz.
 • Faiz oranı %2,94 olarak belirlenmiştir.

Ödeme planı aşağıdaki gibidir;

Kredi Tutarı VadeAylık FaizAylık Taksit 
50 bin TL12 ay% 2.94187,84 TL
50 bin TL24 ay% 2.949.392,04 TL
40 bin TL36 ay%2,942.474,14 TL
40 bin TL48 ay%2,941.979,31 TL
Denizbank Bireysel Finansman Kredisi

Teminat olarak göstereceğiniz herhangi bir mal varlığına sahip değilseniz ve kredi notunuz düşükse finansman ihtiyacını karşılamak için para bulma yöntemleri bağlantısını inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Garanti Bankası Evini Gösterene Mortgage!

Sahip olduğunuz ya da ikamet ettiğiniz evi teminat göstererek verilen yüksek tutarlı kredilerden yararlanabilirsiniz. Konut kredisi gibi yüksek tutarlı kredi ihtiyaçlarınız için bu kredi otomatik olarak verilmektedir.

Kredinin özellikleri

 • Kredinizi Türk Lirası cinsinden kullanabilirsiniz.
 • Azami vade süresi 36 aydır.
 • Teminat olarak gösterilecek olan konutun kendi adınıza olması gerekiyor.
 • Şube gerekli gördüğü durumlarda kefil talep edebilmektedir.
 • Faiz oranı %1,85 olarak belirlenmiştir.
 • Evini gösterene hazır mortgage kampanyası dahilinde kullanılabilecek kredi üst limiti 40 bin TL olmaktadır.
Garanti Bankası Evini Gösterene Mortgage!
Garanti Bankası Evini Gösterene Mortgage!

Size en yakın Garanti Bankası şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Şekerbank Bireysel Finansman Kredisi

10 bin TL ve üzerindeki bireysel ihtiyaçlar için Şekerbank tarafından verilen bireysel finansman kredisinden yararlanabilirsiniz. Türk Lirası cinsinden kullanabilirsiniz. Şahıs kendine ait evinin olması durumunda ipotek ettirerek kredi alabilmektedir. Kredi üst limiti alınacak olan konutun ekspertiz değerinin yüzde 50’si kadar olabilmektedir. 60 aya varan vadeler ile kredi kullanmak için gerekli evraklar ile başvurunuzu size en yakın Şekerbank şubelerine yapabilirsiniz.

Kredi üst limiti100 bin TL
Faiz Oranı 3-60 Ay arasında : %2.59  faiz oranı uygulanır.
Vade3 aydan 60 aya kadar vade
Şekerbank Bireysel Finansman Kredisi

Konut, arsa, taşıt gibi sahip olduğunuz taşınır ya da taşınmaz mal varlıklarını ipotek ettirerek kredi çekebilirsiniz.  Bankaların şartları değişiklik gösterecektir. Vadeler, faiz oranları ve ödeme planları için banka şubelerinden detaylı bilgi alabilir ve şubede bulunan başvuru formunu doldurarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bankalar yapılan başvuru sonrası teminatın yeterli görülmemesi durumunda ek teminat ya da kefil talebinde bulunabilirler.

Benzer içerik: Tarla ipotekli kredi veren bankalar 2022

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.