Tarım Kredi

Halkbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme 2022

Halkbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme 2022

Halkbank kredi kartı başvuruları nasıl yapılır, kart başvuruları nasıl sorgulanır, başvuruların sonuçları nereden ve nasıl öğrenilir Halkbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme içeriğimizde detaylandırdık.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

Halkbank’ ın kredi kartı ürünleri Paraf ve Parafly olarak belirlenmiştir. Aşağıda kredi kartı başvurusu yapmak  için ifade edeceğimiz yöntemler ile hızlı bir şekilde başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 • İnternet bankacılığı hızlı başvuru
 • SMS ile Başvuru
 • Şubeler aracılığı ile başvuru
 • Çağrı merkezi üzerinden başvuru (0850 222 0400)
 • Mobil bankacılık üzerinden başvuru
Halkbank Kredi Kartı Başvurusu
Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Telefonla

Telefon bankacılığı üzerinden yapılabilecek olan pek çok işlem bulunmaktadır. Hiç zaman kaybetmeden kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz yöntemlerden ve kısa yol tuşlarından söz edeceğiz. 0850 222 0400 numarasını aradıktan sonra müşteri numarası ya da kart numarası girmeniz gerekmektedir. Daha sonra kart şifresini giriniz. Başvuru işlemleri için 6′ yı  tuşladıktan sonra kredi kartı başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca kart numarası ve şifre girdikten sonra 5′ i tuşlayarak kolayca müşteri hizmetlerine de bağlanabilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetleri aracılığı ile her türlü işlemi banka şubelerinde sıra beklemeden yapabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kredi kartı başvurularının sonuçlanması belirli işlemler dahilinde yapılmaktadır. Öncelikle hangi yöntemi kullanarak başvuru yaparsanız yapın, sistem üzerinden kredi kartı başvurunuz ilgili birimlere iletilmektedir. Bu birimler tarafından başvurunuz için kabul ya da red kararı verilmesi için hakkınızda inceleme başlatılacaktır. Bu aşamada kredi notunuz, gelir durumunuz, borç kalanlarınız vb. tüm detaylar incelenecektir. Yapılacak olan inceleme sonrası banka tarafından bilgilendirileceksiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?
Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Bu inceleme müşteri durumuna göre 1 günde sonuçlanabileceği gibi, başvuruların incelenmesi bir hafta da sürebilmektedir. İhtiyaç kredisi başvuruları genel olarak hemen sonuçlanmaktadır. Kredi kartı başvuruları ise daha çabuk sonuçlansa da kredi kartının basılması vb. bir haftayı bulmaktadır. Kredi kartı başvurunuzu şubelere yapmanız durumunda, şayet kartınız basıldığında banka şubesinden kartı teslim alacağınızı söylerseniz banka tarafından size  bir bilgilendirme yapılacaktır. Ancak başvuru esnasında ikametgah bilgilerini vermeniz durumunda kartlar kurye aracılığı ile adreslere gönderilmektedir. Ziraat Bankası kredi kartı başvuru sonucu için bir sistem geliştirmiştir.

Kartınız basılana kadar bankadan talep edebileceğiniz isimsiz kredi kartlarını da kullanabilirsiniz. Bunun için isimsiz bir kredi kartı talep ettiğinizi banka şubesinde bulunan müşteri temsilcisine söyleyiniz.

Cepten Halkbank Kredi Kartı Başvurusu

SMS Bankacılığı yöntemini kullanarak şubelerde hiç sıra beklemeden, müşteri hizmetlerine bağlanmak için hiç beklemeden kolayca kredi kartı başvuru yapabileceğinizi biliyor musunuz?

PARAF kart için : PARAF, T.C kimlik numarası ve gelir bilginizi aralarında boşluk bırakarak 3452′ ye gönderebilirsiniz. PARAFLY kart için : PARAFLY, T.C kimlik numarası ve gelir bilginizi aralarında boşluk bırakarak 3452′ ye kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Ayrıca sms bankacılığını kullanarak sadece kredi kartı değil, kredi başvurusu da yapabilirsiniz.

Bu tablodan yararlanarak Halkbank’ ın sms numarası olan 3452′ ye göndereceğiniz kısa mesajlar ile kredi başvurularınızı da yapabilirsiniz.

Ayrıca uygulama üzerinden ve internet bankacılığı aracılığı ile kredi kartları içeriğine girerek mevcut kredi kartlarına ait limitleri, ekstreleri vb. bilgileri alabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Halkbank kredi kartı alabilmek için 18 yaşını tamamlamış olmanız gerekmektedir. Yaş şartına haiz olanların gelir durumları dikkate alınacaktır. Bilindiği gibi limit belirlemede en büyük etken gelir durumudur. Şubede bulunan yetkililere Paraf kart başvurusunda bulunmak istediğinizi söylediğinizde size bir başvuru formu verilecek ve bu formu eksiksiz olarak doldurmanız istenecektir. Gelir belgesi ve T.C kimlik belgeniz ile bu formu görevlilere teslim ediniz.

Paraf Kart için gerekli belgeler şunlardır:

 • T.C. kimlik belgesi,
 • Gelir belgesi,
 • İkametgah belgesi,
 • Kredi kartı sözleşmesi yeterli olmaktadır.

İsterseniz, asıl kredi kart limitinize bağlı olmak kaydı ile bir ek kart da çıkarabilirsiniz. Bu kartlarınız birbiri ile bağlantılı olduğundan dolayı ayrıca ek kartlar için hesap özeti gönderilmiyor.  Kullanacağınız kredi kartları ve ek kartların yıllık aidatları bulunmaktadır. Aidat tutarları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir. Halkbank kredi kartı başvurusunu hemen yapabilirsiniz.

Kart TürüAsıl Kart AidatEk Kart Aidat
Paraf Klasik44,5 TL21,50 TL
Paraf Gold73 TL36,50 TL
Paraf Platin118 TL57 TL
Faiz Oranları ve Ücretleri

Halkbank aracılığı ile alacağınız klasik kredi kartlarınızın yıllık aidatları 32 TL. olacaktır. Hemen kredi kartı başvurunuzu yapabilir ve bu kartların sahip oldukları avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Paraf Kart Sorgulama

Paraf kart başvurularınızın sonuçlarını öğrenmeniz için kullanabileceğiniz 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bazı bankaların internet üzerinden sorgu sistemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler aşağıdaki gibidir;

 • Halkbank dialog (0850 222 0 400),
 • Başvuru yaptığınız şubelerden,
 • Halkbank internet şubesi aracılığı ile kredi kartı başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Şayet internet bankacılığı üzerinden kredi kartı başvuru sorgulama işlemi yapıyorsanız, sistem üzerinde başvurunuz onaylanmıştır şeklinde bir ibare gördüğünüzde  başvurunun sonuçlandığını anlamış olursunuz. Kartınız kurye aracılığı ile ikamet adresinize gönderilir.

Paraf Kartım Nerede?

Kredi kartı başvurunuzun kabul edildiği ile ilgili bir bilgi aldıysanız, bu aşamada kartınızın nerede olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bankalar tarafından başvurular kabul edikten sonra kredi kartları basılır ve anlaşmalı kuryelere  verilerek müşterilerin adreslerine ulaştırılır. Bankaların genel olarak çalıştıkları iki kurye firması bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Aktif İleti, diğeri ise Kuryenet olmaktadır.

Aktif İleti Firması : Bankamatik ya da kredi kartlarının bu kuryeye teslim edildiği ile ilgili bir bilgi almanız durumunda, kuryenin  web sitesi aracılığı ile kartınızın nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz. 0850 333 0 327 numarasını arayarak da kartınızın nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz. Aktif ileti gönderi sorgulamasını bu link üzerinden yapabilirsiniz.

Kuryenet Firması : Şayet kartınızın kuryenet firmasına verildiğine dair bir bilgi aldıysanız yine internet sitesi üzerinden ve kuryenin iletişim numarasını arayarak da bilgi edinebilirsiniz. 0850 222 93 93 numarasını arayabilirsiniz. Kuryenet gönderi izleme ekranından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Maaş Kartı Sorgulaması

Halkbank maaş müşterileri de kart başvurusunda bulunmuş olabilir. Ancak maaş kartları daha kolay basılmaktadır. Aynı gün içinde banka şubelerinden kartınızı teslim alabileceğiniz gibi, vaktiniz yoksa ikamet adresinize gönderilmesini de talep edebilirsiniz. Ayrıca yine Kuryenet ve Aktif İleti firmaları üzerinden de sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Kartınız kuryeye henüz teslim edilmediyse şubeler ve Halkbank dialog aracılığı ile detaylı bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartları

Paraf : Yurt içinde ve yurt dışında kartınızı kullanabilir, Visa, Mastercard ve Troy logosu bulunun iş yerlerinde kartınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerden kazanacağınız Paraf Para ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Yapacağınız alışverişlerinizi bu yolla taksitlendirmiş olursunuz. Vereceğiniz  otomatik ödeme talimatı ile faturalarınızı vakti geçmeden ödeyebilirsiniz. Kartınız ile HGS yüklemelerinizi yapabilir, taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.

Paraf Gold: Kartınızı yurt içinde ve yurt dışında kullanabilirsiniz. Taksitli alışveriş yapabilir ve kartınız ile kazandığınız puanlarınız ile üye iş yerlerinde bedava alışveriş yapabilirsiniz. Diğer avantajlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Paraf Business : Bu kredi kartları ticari olarak geliştirilmiştir. Firma için harcama yapacak olanlar bu kartlardan yararlanabilir. İş seyahatleri, ofis malzemesi vb. alımlarınızda bu  kartları kullanabilir  ve alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz.

Parafly: Parafly kartın pek çok avantajı bulunmaktadır. Yurt dışında bu kartlarınızı kullanarak 5 kat daha fazla Paraf Para kazanma imkanı elde edebilirsiniz. Taksit erteleme imkanı ile ödeyemediğiniz kredi kartı ekstrelerinizi sonraki aylara erteleyebilirsiniz.

Parafree: Gençler için geliştirilmiş bir kredi kartıdır. İlk ekstrede gençlere yüzde 25 indirim yapılmaktadır. Ayrıca kartınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile yüzde 10 indirim fırsatı yakalayabilirsiniz. Halkbank Kredi Kartı borcunuz varsa hemen yapılandırabilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Kartı (Halk Card): Yurt içinde ve yurt dışında kartınızı kullanabilirsiniz. Kartınız ile yapacağınız alışverişlerden de paraf para kazanabilir ve bedava alışveriş yapabilirsiniz. Card, taksitli işleme imkan tanımıyor. Kartta yıllık aidat bulunmamaktadır. Hesap özetlerinizi Türk Lirası olarak alabileceğiniz gibi Döviz cinsinden de alabilirsiniz.

Kredi kartlarına uygulanan akdi faiz oranı yüzde 1,59, gecikme faizi oranı ise yüzde 1,89 olarak belirlenmiştir. Çekilecek olan taksitli avanslara uygulanacak olan faiz oranı akdi faiz olmaktadır. Diğer hizmet ve ücretler ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Kredi kartı başvurusu sorgulamak için ifade etmeye çalıştığımız yöntemler ile başvuru sonucunuzu öğrendikten sonra kartınızın nerede olduğuna ilişkin de bilgi alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Mehmet henek dedi ki:

  Paraf kartım onaylanmış ama hala elume ulasamamıstır

 2. Mehmet dedi ki:

  Pratik.kredi.kartim.nzaman.sonuclanir

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.