Tarım Kredi

İzmir’de Tefeciler Yerine Borç Para Veren Firmalar

İzmir’de Tefeciler Yerine Borç Para Veren Firmalar

Acil paraya ihtiyaç duyanlar, senetle borç para veren şirketleri araştırmaktadır. İzmir’de pek çok tefeci vardır. Ancak tefecilik yasal bir faaliyet olmadığından dolayı İzmir tefeci iletişim bilgilerine ulaşılmaması gerekmektedir. Bunun için içeriğimizde sizler için alternatif para bulma yöntemleri araştırdık. Senetle para veren ikrazatçı firmalar, kredi veren finansman şirketleri ve senetle borç para veren pek çok şirket bulunmaktadır. Bunların yanı sıra borç para veren hayırseverler de vardır. İzmir’ de borç para verenlerin telefon numaralarını içeriğimizde bulabilirsiniz. 

İzmir’deki Tefecilere Nasıl Ulaşırım?

İhtiyaçların ardı arkası kesilmiyor. Hayat pahalılığı yaşandığı şu zamanlarda insanlar türlü ihtiyaçlarını karşılamak için paraya ihtiyaç duyuyor. Bu anlamda vatandaşlarımız ilk olarak bankaların kapılarını çalıyor. Ancak kredi notu düşük olan ya da kara listede olanlara bankalar kredi vermiyor. Denize düşen yılana sarılır misali vatandaşlarımız para bulmak legal ya da illegal yollar düşünüyorlar. Bu yöntemlerin yasal olanların tercih edilmesi gerekiyor. Yoksa başınız belaya girebilir.

Bankalardan kredi alamayan ve kredi kartları patlak olanların ilk aklına gelen yöntem tefeciler. İzmir’ deki tefecilerin adres ve telefon numaraları en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu adreslere ulaşmak da yine bir ücret mukabilinde yapılıyor. Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki tefecilik faaliyetleri Türk Ceza Kanunu madde 241′ e göre suç kabul edilmektedir. Bir gelir elde etmek amacı ile para ticareti yapmak kanunlarımıza göre suçtur.

İzmir Tefeci Numaraları
İzmir Tefeci Numaraları

Piyasada pek çok tefeci var. Tefeci Cemil, Tefeci Mustafa gibi kişilerin İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerimizde para ticareti yaptığı biliniyor. Özellikle sosyal medya üzerinden bu takma isimlerle pek çok ilan yayınlanıyor. Acil para lazım diyenlere borç para veriyorum şeklinde ilan yayınlayan pek çok kişi bulunmaktadır. Bu kişilerin faaliyetleri kesinlikle yasal değildir. Bankaların faiz oranları Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından denetlenmektedir. Ancak bu işi yapan şahıslar yüksek komisyonlar ve faiz oranları talep etmektedir. İşi yasal bir boyuta taşımak amacı ile para senet karşılığında verilmektedir. Bu sebeple imzaladığınız senetlere, senetlerdeki tutarlara dikkat edilmezse bu işin faturası ağır olabilir. Tefeciden para alan şahıslara herhangi bir idari yaptırım uygulanmamaktadır.

Ancak tefecilik faaliyetlerini bizzat yapanlar için hapis cezasına varan idari yaptırımlar söz konusu olmaktadır. Tefeci Cemil gibi bu mesleği icra eden kişiler olsa da kesinlikle gelir elde etmek amacı ile bir başkasına borç verme faaliyeti yasal değildir.

İzmir’de Acil Para Nasıl Bulunur?

İzmir’ de nakit para sıkıntısı çeken vatandaşlarımız pek çok yöntem bulmaya çalışmaktadır. Bankalar ile ilişki içerisinde olmayan vatandaşımız yok denecek kadar az. Herkes illa ki kredi kartı kullanmış, kredi çekmiş ya da bankalara borçlu durumdadır. İzmir’ de nakit para ihtiyacı olanların ilk olarak banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Ancak bazı sebeplerden dolayı bankalar kredi vermek istemezler. Bu sebepler arasında kişinin kredi geçmişinin temiz olmaması yer almaktadır. Daha evvel kredi alan ya da kredi kartına sahip olan kişi ödemelerini düzenli yapmazsa, bu durumda bankalar kendisine kredi vermekten imtina edecektir.

İzmir Nakit Para
İzmir Nakit Para

Ancak bankalardan kredi alamayanlar farklı yöntemlere başvurmak istiyorlar. Bu yöntemlerden ilkinin tefeciler olduğunu söyledik. Ancak tefecilik faaliyetleri yasal olmadığından dolayı vatandaşlarımızın uzak durmaları gerekiyor. Alınan borcun neredeyse 2 ya da 3 katı sizden tahsil edilmek istenecektir. Bu sebeple içeriğimizde sizlere alternatif yollar sunmak istedik. Bankalar gelir belgesi sunamayacak durumda olanlara tavsiyemiz e-kredilere başvurmaları olacaktır. Bankalar tarafından verilen e-kredilerde herhangi bir evrak talep edilmemektedir. Ancak yine bankalar kredi talebinizi kabul etmediyse yasal sınırlar dahilinde finansman elde edebilirsiniz.

Vatandaşlarımız nakit ihtiyaçlarını gidermek adına türlü çarelere başvuruyor. Bunlardan bir tanesi şüphesiz böbrek satmaktır. Böbrek satmak yasal olarak suç kabul edilmektedir. Organ mafyasının eline düşmeniz bile söz konusu olabilir. Bu sebeple dikkatli olmalısınız.

İzmir’de Kredi Veren Finans Şirketleri

Banklardan kredi alamayanlara tavsiyemiz faktöring şirketlerin kapısını çalmak olmalıdır. Bu şirketler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu denetiminde faaliyet göstermektedir. Yasal olduğu için talep edecekleri komisyonlar da yine belirli limitler dahilinde olacaktır. Faktöring şirketler senet kırdırmak için faaliyet gösteren yerlerdendir. Çek ve senet alacağı olanlar beklememek adına bu şirketlere giderek ellerinde var olan bu evrakları nakit paraya çevirirler. Bu amaçla çalışan ülkemizde çok sayıda şirket vardır. Teknolojinin gelişmesi ile faktoring şirketlerin faaliyet alanı da genişlemiştir.

Bozdurulmak istenen çek ya da seneti whatsapp üzerinden göndermeniz durumunda size ne kadar nakit verileceği söylenmektedir. Bu şirketlere başvuru yaptığınızda öncelikle tarafınızdan gelen evraklar kontrol edilir. Ne kadar verileceği ise muhasebe birimleri tarafından size bildirilir. Şirket ile müşteri arasında bir sözleşme imzalanır. Elinizde bulunan senetin aslını şirkete teslim etmeniz gerekiyor. Çek ya da seneti veren firmadan tutar tahsil edilmeye çalışılır. Esnafımız bu şirketleri genel olarak tahsilat için tercih etse de bu şirketlerin senet karşılığında kredi verdiği de bilinmektedir.

 İzmir’de borç para veren firmalar isimli içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Ancak ne yazık ki her şirket tarafından nakit verilmez. Bu sebeple şirketler üzerinde derin bir araştırma yapılması gerekiyor.

İnternet üzerinde yer alan İzmir’deki faktoring şirketlerin bazıları aşağıdaki gibidir;

 • Lider faktoring
 • Şirinoğlu faktoring
 • Ulusal faktoring
 • Başer faktoring
 • Parafinans faktoring
 • Tam faktoring
 • Huzur faktoring
 • ABC faktoring
 • Deniz faktoring
 • Anadolu faktoring

Ülke genelinde aktif olarak faaliyet gösteren finansal kuruluşları inceleyebilir ve bunlara da başvurabilirsiniz. Şirketler ile iletişime geçerek sizlere hangisinin finansman sağlayacağı ve ne kadar kredi verileceği ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

İzmir’de Senetle Kredi Veren Kuyumcular

Faktoring şirketlerin yanı sıra vatandaşlarımızın nakit elde etmek amacı ile kullanabilecekleri yöntemlerden bir tanesi  senetle altın almaktır. Bu yöntemi kullanarak finansman elde etmek oldukça kolaydır. İlk olarak senetle kredi veren bir kuyumcu bulmanız gerekiyor. Daha sonra size lazım olan tutar altın alıyorsanız. Ödemeler kredi kartı ile yapıldığı gibi senet karşılığı da yapılıyor. Ancak ne yazık ki bu uygulamayı bütün kuyumcular yapmıyor. Tutar taksitlere bölünüyor ve taksit kadar size senet veriliyor. Ödeme günü geldiğinde ise taksit tutarınızı ödeyerek, seneti almanız gerekiyor.

Ayrıca kuyumcularda senetle altın almanın yanı sıra kullanılabilecek olan uygulamalardan bir tanesi de altın alıp bozdurmak olacaktır. Bu uygulamada ilk olarak yine ihtiyaç duyduğunuz tutar kadar altın almanız gerekiyor. Daha sonra altını aldığınız kuyumcuya satmalısınız. Böylece almış olduğunuz altınları nakde çevirmiş olacaksınız. Daha sonra bir vade belirleyerek borcunuzu geri ödeyeceksiniz.

İzmir’ de kuyumcular çarşısı bulunmaktadır. Burada yer alan kuyumcular ile görüşerek size senet karşılığında altın satmalarını talep edebilirsiniz. Kuyumcular çarşısındaki kuyumcuları inceleyebilir, iletişim bilgileri üzerinden kendilerine ulaşabilir, senetle mi bozdurma yöntemiyle mi size altın verebileceklerini öğrenebilirsiniz.

Borç Para Verenlerin İletişim Adresleri

Nakit sıkıntısı çekenler borç para verenlerin telefon numaralarını merak etmektedir. İnternet üzerinde bu şekilde aramalar yapan pek çok  kişi bulunmaktadır. Bu kişiler genel olarak yasal faaliyet göstermediklerin dolayı iletişim bilgileri aleni değildir. Bu kişiler ile iletişime geçilmesi durumunda acil finansman ihtiyaçları karşılansa da başınıza türlü işler gelebilir. Bu kişilere başvuranlar olarak size yasal olarak bir ceza gelmese de, mağdur olan kişi elbette ki siz olursunuz. Bu kişiler karşılıksız çek, sahte para, senetlere doğru değerlerin yazılmaması gibi olumsuz durumlar ile karşılanması mümkün olmayacaktır.

Sosyal medya kanalları üzerinde bu tür kişilerin telefon numaraları oldukça çoktur. Ancak bu numaraların kesinlikle aranmaması gerekiyor. Sadece tefeciler değil bir gelir elde etmek amacı ile birilerine borç para veren herkesin faaliyetleri tefecilik olarak kabul ediliyor. Yani adı tefeci cemil olmasa da bu kişilerin faaliyetleri tefecilikten başka nedir ki?

Senetle Para Veren İkrazatçı Firmalar

İkrazatçılar eskiden ülkemizde oldukça çoktu. Ancak şu an sayıları oldukça azdır. Kendileri maddi anlamda sıkıntı çeken insanlara senetle para vermek olmaktadır. Vatandaşlarımız tarafından türlü para bulma yöntemleri merak edilmektedir. Bunlardan bir tanesi de ikrazatçı firmalar olmaktadır. Faktoring şirketler kendilerine gelen çek ya da senetleri nakite çevirirken bu firmalar ise senet karşılığında para vermektedir. Bu tutarları teslim aldığınızda senet karşılığında ve belirli bir faiz oranı eklenerek almış olursunuz. Şirketler sizden herhangi bir teminat talep etmezler.

Sadece T.C. kimlik fotokopinizi talep ederler. Fakat her işte olduğu gibi bu işte de sahte evrak düzenleyen pek çok şahıs yer almaktadır. Bu şahıslara karşı dikkatli olmak gerekiyor.

İzmir’ de yer alan ikrazat firmalar;

 • Cengiz San İkrazat : Kültür Mahallesi Selvili İş Merkezi 1374 Sokak  Daire Numarası 18 Konak İzmir
 • Bayramoğlu İkrazat : Şehit Nevrez Bulvarı Kızılay İş Merkezi Numara : 3 Kat :4 Alsancak İzmir

gibi ikrazat firmaları bulunmaktadır. Bu firmalardan da senetle para alabilirsiniz. Ancak her ne olursa olsun önceliğiniz bankalar olmalıdır. Şayet çalıştığınız yer size yemek karı veriyorsa Ticket kırdırarak kartınızın içinde bulunan tutarı nakite çevirebilirsiniz. İzmir’de yemek kartı kıran pek çok nokta vardır.

İçeriğimizde İzmir’de finansman sağlayabileceğiniz noktaları belirttik. Ancak her ne olursa olsun yasal olmayan yerlere başvuru yapılmaması gerektiğini bir kez daha belirtelim.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 59 YORUM
 1. Ferdi Şahan dedi ki:

  15000 nakit ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

  1. Tahsin dedi ki:

   10 bin tl nakit ihtiyacim var yardimci olursaniz sevinirim

 2. ergün doğan dedi ki:

  izmir konaktayım 60000tlye ihtiyacım var aylık 10000tl gelirim var 12 ay sonra kapatırım bana ulaşın

 3. Hasan dedi ki:

  10000 tl ihtiyacı m var izmirdeyim memurum

 4. Kamile işleroglu dedi ki:

  İzmir Ödemiş’te oturuyorum bankalardan kredi alamıyorum amacım borçlu olduğum bankalara borcumu ödemek vesizede maaş aldığım bankadan heray düzenli ödenek göndermek yüzbin TL ye ihtiyacım var sa tlarini ne

  1. Ahmet dedi ki:

   Varmı geri dönüş alan burdan

 5. Mehmet Çetin dedi ki:

  10000tl ihtiyaç im var emekliyim

 6. Soner dedi ki:

  20000 tl ye ihtiyacım var 6 ay içinde ödeyeceğim

 7. Necati ülkü dedi ki:

  50.000 krediye ihtiyacım var şartlar nedir

 8. Hakan dedi ki:

  15000 tl ye ihtiyacım var.36 ayda ödeyebilirim.Geri dönüşünüzü bekliyorum.

 9. Yiğit dedi ki:

  merhaba 15000 tl ihtiyaç var acil

 10. Ridvan dedi ki:

  Senetle para veriyorum bana ulaşın izmir karşıyaka

  1. Gökay dedi ki:

   Rıdvan

   Rıdvan bana adres yaz

  2. Hasan õ dedi ki:

   Lütfen acil ulaşmam lazım size

  3. Umut dedi ki:

   10 bin TL lazım acil yardımcı olursanız sevinirim

  4. Umut dedi ki:

   Rıdvan bana acil ulaşabilirmisin

  5. İsmail dedi ki:

   7000 TL borç verebilecek kuyumcu arıyorum 24 ay vadeyle geri ödeyecem

  6. Omer dedi ki:

   Rıdvan bana nakit lazim

  7. Emircan dedi ki:

   Ridvan Bana ulaşırmısın biraz nakite ihtiyacım var acil

  8. Fatih Deniz dedi ki:

   Rıdvan bey yeriniz neresidir. Bana ulaşım sağlarmısınız?

  9. Yucel dedi ki:

   Numarani verirmisin kardeşim

  10. Emre dedi ki:

   Bana 25.000tl lazım tel verirmisin

 11. Ali dedi ki:

  30000tl ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 12. Süleyman dedi ki:

  Selamın Aleyküm durumu sıkışık olan kardeşlerimizin düzlüğe çıkmalarına vesile olmak isterim. bana instagramdan ulaşabilirsiniz

  1. Ertan dedi ki:

   Suleyman kardeşim ulasirsan çok sevinirim acil desteğine ihtiyacim var

 13. Hasan dedi ki:

  Acil 10.000 TL kredi ihtiyacım var

 14. Burak dedi ki:

  30000 nakit ihtiyacım var yardımcı olurmusinuz

 15. neşe sızanlı dedi ki:

  herkes gibi sorunsal sorunlarında ortasında olan biriyim benimde krediler ve kartlarla birlikte düzlüğe çikmak tek biyere borclanmak kafasında olanlardanım çözüm masasımısiniz gerçektrn yazarken bile endişe duyup fakat yinede yazmaktan kendimi alıkoyamayan ben bir umuttur yaşamak felsefemle bende paylaşmak istedim gercekten şu kötü dönemlerde bizlere ışık tutacak adına mucize olur olursa dediğimiz konu belki aranırım belki geridönüš sağlarlar diye diye birakıyorum buraya bir sessiz çığlığımı bir annenin yakarışını hayırlısı olur inşallah kolaylar gelsin sağliklı günler

 16. Gökay Erben dedi ki:

  Rıdvan beni ararmisin

 17. ümit dedi ki:

  Merhaba sadece ocak 20 ne kadar 7000 tl ıhtıyacım var işten çıkarıldım tazminatımı o zaman yatacak çıkış belgelerım mevcut

 18. Lokman dedi ki:

  Slm bana acil 40 binlira para lazım yardımcı olursanız sevinirim

 19. Sevgi dedi ki:

  Bana acil 10.000 lazım yardımcı olurmusunuz

 20. Bedri DANIŞ dedi ki:

  Acil 4000lira ihtiyacım var senetle alabilir miyim 2 ay faizi önemli degil

 21. Beyza dedi ki:

  5000 TL ihtiyacım var her ay düzenli ödemeli kuyumcu aramaktayız bornovada

 22. Ceyda dedi ki:

  Merhaba nakit para lazım geri dönüş sağlar mısınız

 23. ali dedi ki:

  kadrolu memurum 25000 tl lazım

 24. Orhun ceyhun celik dedi ki:

  10000 tlye ihtiyacim var odemeler aksamaz

 25. Volkan dedi ki:

  Çok acil 5000 tl lazım

 26. Halil dedi ki:

  Acil 3.000-5.000 lazım
  Yardımcı olabilir misiniz

 27. Kemalcan dedi ki:

  30000 TL ihtiyacım var 24 ay ödemeli.

 28. Gokhan dedi ki:

  Acil 20.000 lazım

 29. İrem buse Sazaklı dedi ki:

  Rıdvan sana nasıl ulaşabiliriz acil

 30. Ufuk yıldız dedi ki:

  30000 kredi ihtiyacim var memurum bana ulaşabilir mısınız?

 31. Abdullah Aktürk dedi ki:

  10.000 tl ye ihtiyacım var aylık ikibin üçbin ödeyebilirim 3 veye 4 ay da kapatırım 551420 9653 arayabilirseniz sevinirim

 32. Cüneyt dedi ki:

  50 bin tlye ihtiyaç var yardımcı olursanız sevinirim senet imzalarim

 33. Sedo dedi ki:

  acil para lazim

 34. Caner dedi ki:

  Kredi çekemeyenlere belirli faizle kredi verilir yalnız kartların çok fazla borcu olanlar yazmasın ulaşmak isteyen yorum yapsın instgram adresinden detayları konuşup numara atarım

  1. Fatih dedi ki:

   Ben izmirde yasiyorum senetli kredi veren varmı annem AMELİYAT olacak paramız eksik cokk acilll çalışıyorum senetli olsun bankalarda çekemiyorum izmirliyim

 35. Serhat dedi ki:

  Merhaba 20 bintl nakit lazım 12 aylığına faizini verim ay başı acil İzmir kamu prsoneliyim izmir

 36. Büşra dedi ki:

  Acil 25.000 TL lazım 12 ayda öderim yardımcı olursanız sevinirim. Ev tutmam lazım. Borçlarım var.

 37. Mehmet dedi ki:

  5 YILLIK ESNAFIM 15 BIN NAKIT LAZIM 20 OLARAK SUBAT 15 DE GERI ÖDERİM.

 38. Serdar dedi ki:

  Herkeze merhaba, 80.000₺ ye ihtiyacım var bana ulaşırmınız. Telegram

 39. Sophia dedi ki:

  30000 Tl lazım bana 2 taksitle 2 ay boyunca ödeyebilirim tekrar. Bana ulaşabilir misiniz?

 40. Birgul dedi ki:

  Acil 50bin lazım birsenede öderim arar yada yazarsanız çok iyi olur .

 41. Birgul dedi ki:

  Beş yıllık esnafım 50bintlye ihtiyacım var lütfen biiletisim kurarsanız sevinirim.

 42. Birgul dedi ki:

  İyi günler 50bintlye ihtiyacım var acil bana ulasirmisiniz Acil lütfen ucayda bitiririm.

 43. Serdar dedi ki:

  150.000₺ ye300.000₺ geri ödemek şartı İle 1 yıllık bor arıyorum.hisseli evimi ipotek gösterebilirim.

 44. Sevda dedi ki:

  merhaba bna yardimci olurmusunuz 150 bine ihtiyacım var acil ödeme yi konuşulur lütfen mail yoluyla ulasirmisjniz

 45. Birgül dedi ki:

  Acilll banka borçlarını kapatmak için nakite ihtiyacım var kısa süre içinde geri ödeme yapabilirim geri dönüş yapın lütfen

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.