Tarım Kredi

Acil Para Lazım Diyen Öğrencilere 5 Farklı Kredi Yöntemi

Acil Para Lazım Diyen Öğrencilere 5 Farklı Kredi Yöntemi

Para insanlığın her döneminde ve her kesim insanın gereksinim duyduğu unsurlardan bir tanesidir. Ancak öğrencilik hayatı para bulmak için birçok farklı yöntemin geliştirildiği tek yerdir diyebilirim. 1 saat içinde para bulmak için pek çok farklı kredi yöntemi geliştirilmiştir. Bunun yanı sıra borç veren vakıflar ve senetle kredi veren şirketler de bulunmaktadır. Borç para verenlerin telefon numaraları diye bir başlık gördünüz ve aramaya başladığınızda dolandırılmaya adım adım yaklaşıyorsanız diyebilirim. Borç para veriyorum diyenlerin çoğu dolandırıcıdır itibar etmeyiniz. Yazımızı inceleyerek acil nakit ihtiyaçlarınızda nasıl para bulacağınızı öğrenebilirsiniz. 

Borç Para Veren Vakıflar Hangileridir?

Borç para veren Vakıflar genel anlamda zengin veya gönüllü hayırsever vatandaşların toplandığı yerlerdir. Bu kişiler kendini ihtiyaç sahiplerine yardım toplamak adına kurulmuştur. Maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs yardımları sağlamaktadırlar. Bunun yanı sıra borç para niteliğinde yardım yapan Vakıflar da bulunmaktadır. Bu Vakıfların en başında Polsan gelmektedir. Polsan’ın açılımı Polis Bakım ve Yardım  Sandığı olarak bilinmekte olup ihtiyaç sahiplerine borç para vermektedir. Sağladığı yardımlar 5 bin TL’den 15 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu kurum desteğinden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey Polsan’a üye olmak ve ortaklık talep etmeniz olacaktır. Polsan;

 • İhtiyaç için minimum 6 ay maksimum 36 ay vade ile 30 bin TL’ye kadar borç vermektedir.
 • Taşıt için 6 ay ve üzeri ortaklık süresi talep etmekte olup minimum 6 ay maksimum 36 ay vade ile 25.000 TL‘ye kadar borç vermektedir.
 • Konut alımları için 120 ay ve üzerine kadar ortaklık talep etmektedir. Sağlanan borç için minimum vade 6 ay, maksimum vade ise 36 ay olmaktadır. Konut bedelinin maksimum 20 ve 25 katı kadar borç vermektedir. 
 • Tüm bunların yanı sıra aidat karşılığı borç verilmektedir. Vakıf bunun için 6 ay ve üzeri ortaklık talep etmekte olup toplam biriken miktar kadar ödeme yapmaktadır.

Birçok alanda borç vererek destek sağlayan Polsan Vakfından ihtiyaçlarınız için borç para alabilir ve uygun vadeler ile geriye ödeyebilirsiniz. Vakıfların yanı sıra hayırsever zenginler de ihtiyaç sahibi öğrencilere burs ve nakdi yardımlar yapmaktadır.

1 Saat İçinde Nasıl Para Bulurum?

Bir saat içerisinde para bulabileceğiniz pek çok alternatif bulunmaktadır. Ancak bu hususta oldukça dikkatli olmanız gereklidir. İnternet üzerinden borç para veren kişilere itibar ederken dikkatli olmanızı öneririz. İnternet aracılığı ile yardım yapan zengin iş adamı ve ünlülerin sosyal medya paylaşımlarına yanıt vererek yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ancak bu hesapların sahte olma ihtimali de göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Yani hesap başkası tarafından şahıslar adına açılmış ise dolandırılma ihtimaliniz yüksek olacaktır. 1 saat içinde şu alternatifleri kullanarak acil ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz;

 • Eğer yaşınız tutuyor ise senetle cep telefonu, diz üstü bilgisayar gibi ürünler alıp daha sonra başka bir yerde satarak nakde çevirebilirsiniz.
 • İkinci bir seçenek olarak ise Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinin faturalı olanlarının üzerine cep telefonu alabilirsiniz.  Daha sonra aldığınız bu telefonları satışa çıkartabilir nakdi ihtiyacınızı giderebilirsiniz.
 • Kuyumcudan senet ile altın alabilirsiniz. Öğrenci olmanız sebebi ile çok fazla itimat edemeyecek ve tereddüt edeceklerdir. Ancak belki bir ihtimal yardımda bulunmak isteyen kuyumcular olabilir. Detaylı bir araştırma sonucu belki böyle bir kuyumcu bulabilirsiniz.
 • Faktoring şirketleri de kişilere senetle borç para vermektedir. Bölgenizde bulunan faktoring şirketlere müracaat ederek yardım başvurusu yapabilirsiniz. Ancak bu hususta da dikkatli olmanızı önerir, bulduğunuz şirketin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na bağlı olarak faaliyet gösteriyor olmasına dikkat etmeniz gereklidir.
 • Kredi kullanımı ile de cep telefonu alabilirsiniz. Örneğin Arçelik Mağazaları ING Bank ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Şayet kredi notunuz yeterli ise firmadan hakkınızda gerekli incelemeler yapılacak ve kredili cep telefonu almanıza olanak sağlanacaktır.

Öğrencilere Kredi İle Para Bulmanın Yöntemleri

Öğrencilerin kredili sistem ile para bulacakları veya kredili olarak aldığı ürünleri nakde çevirebilecekleri pek çok farklı seçenek bulunuyor. Lise öğrencileri bu imkanlardan yaşları tutmayışı sebebi ile yararlanmaları pek mümkün olmayacaktır. Üniversite öğrencileri bankalara müracaat ederek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmektedir. Öğrencilerin kredi ile para bulabilecekleri 5 yöntemi tek tek inceleyelim..

1- İhtiyaç Kredisine Başvurusu Yapabilirsiniz;

Öğrencilik yıllarının en zor dönemi üniversite zamanları diyebilirim. Hele ki birde uzakta okuyanın vay haline.. Aile yok, bireysel yaşam özgürlük var. Tabi bunların yanı sıra geçim sıkıntısı ve kendi ayaklarının üzerinde durma çabaları derken paraya en ihtiyaç duyulan dönemler diyebiliriz. Bankalar düzenli bir geliri olmayan kimselere kredi vermekte tereddüt ederler. Öğrencilerin de sunabilecekleri bir gelir belgesi bulunmadığı için ihtiyaç kredisi başvurusu yapmaları halinde yüksek limitli olarak kredi imkanı sağlanmayacaktır.

Bazı bankalar öğrencilere eğitim ve öğretimlerini tamamlamaları adına kredi desteği sağlayabilmektedir. Öğrencilerin yanı sıra velilere de eğitim ve öğretim kredisi veren bankalar bulunmaktadır. Aileler çocuklarını okutmak için ek bir gelire ihtiyaç duyabiliyor. Hatta maddi durum yetersizliğinden dolayı çocuklarının üniversite eğitimlerini tamamlayamayan aileler bile bulunuyor. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank eğitim ve öğretim kredisi vermektedir. Bankalardan kredi almak için öğrenci belgesi ile birlikte başvuru yapılması gereklidir.

Eğitim kredilerinin yanı sıra öğrencilere düşük limitli ihtiyaç kredisi veren bankalar da bulunmaktadır. Öğrencilere verilen kredi ve kredi kartlarının limitleri maksimum 500 TL. ile 1000 TL. arasında olabilmektedir. Şayet öğrenci çalışıyor ise gelir durumunu belgeleyerek kredi alabilir. Bunun yanı sıra hesap kartlarında bulunan para da kredi alımı için olanak sağlayabilecektir. Banka tarafından mevcut kartta bulunan paranın 2 katı kadar kredi kullandırımı yapılabilmektedir. 

2- Kredi İle Cep Telefonu Alabilirsiniz;

Teknolojik eşyaların satışını yapan pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar anlaşmalı olduğu bankalardan vatandaşlara kredi kullandırımı ile cihaz satışı yapabiliyorlar. Firmalara giderek cep telefonu almak istediğinizi beyan etmeniz halinde bankalar ile iletişime geçilir. Şayet bankalar kredi kullanımınızı onaylar ise cep telefonu satın alabilmeniz mümkün olacaktır. Bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuzda kredi notunun yeterli ve geçmişteki kredi sicilinin temiz olması gereklidir. Kredi ile cep telefonu satan mağazalar ve anlaşmalı olduğu bankalar şu şekildedir;

 • Vatan Bilgisayar=> Fibabanka,
 • Arçelik, Teknosa=> ING Bank
 • Media Markt=> Denizbank

Şubelerini ziyaret ederek kredili olarak cep telefonu almak istediğinizi belirtebilir, banka tarafından onay verilir ise cep telefonu satın alabilirsiniz. Daha sonra bu cep telefonunu satışa çıkartarak para kazanabilirsiniz.

3- Faktoring Şirketlere Kredi Başvurusu

Bankalar, kişilere kredi imkanı sağlamak için bazı koşulların sağlanmasını talep etmektedir. Bu koşulların sağlanmaması halinde kredi kullandırmamaktadır. Şayet bankalardan kredi alamıyorsanız faktoring şirketlere başvuru yapabilirsiniz. Faktoring firmaları vatandaşların arasında daha çok senet karşılığı borç para veren yerler olarak bilinmektedir. BDDK bünyesinde çalışan bu şirketlere bankalara kredi başvurusu yapabilen herkes başvuru yapabilmektedir. Faiz olarak ise bankaların uyguladığı faiz oranlarını esas almakta olup küçük oranlarda farklılık gösterebilmektedir. Faktoring şirketlere başvuru yaparken de birtakım gelir belgesi evraklarının sunulması talep edilmektedir.

4- Kredi Kartından Nakit Avans Çekebilirsiniz;

Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren pek çok banka bulunmaktadır. Bu kredi kartlarının limitleri her ne kadar yüksek olmasa da acil ve küçük nakit ihtiyaçları için yeterli olmaktadır. Kredi kartından nakit avans alarak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Garanti Bankası, TEB, İş Bankası, Halkbank, Denizbank, HSBC, Akbank gibi pek çok özel ve kamu bankası öğrencilere kredi kartı vermektedir. Öğrencilere verilen kredi kartlarının limitleri düşük olmaktadır. Alışveriş ve gecikme faiz oranları da bir o kadar düşük olacak ve alışverişlerde puan, taksitlendirme gibi çeşitli avantajlar ve kampanyalar sağlanmaktadır.

5- Operatör Üzerine İhtiyaç Kredisi Çekebilirsiniz;

Vatandaşlar arasında bir dönem gündem konusu olan operatörler üzerine ihtiyaç kredi çekme işlemi oldukça yaygın aranan konulardan bir tanesi olmuştur. Operatörler üzerine kredi imkanı sağlanmaktadır. Kişilerin Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell operatörlerinin faturalı olanlarına firmalar tarafından kredi imkanı sağlanmaktadır. Ancak kredi almak için bazı koşulların sağlanması gereklidir.

Bu şartlar ise şu şekildedir;

 • Hattın başvuru yapacak öğrencinin üzerine olması ve faturalı olarak kullanılıyor olması gereklidir.
 • Başvuru tarihini takiben 6 aylık aktif kullanılan bir hat olması gereklidir.
 • Hattın üzerine kayıtlı borcun bulunmaması gereklidir.

Gerekli koşulları sağlayan öğrenciler bulunduğu bölgede kullandığı operatörün firmalarına müracaat ederek hattın üzerine cep telefonu satın alabilirler. Daha sonra bu telefonu gerek aynı yere kar payı ile, gerekse de başka bir yere ikinci el olarak satıp nakit elde edebilirler.

Öğrenci iseniz ve paraya ihtiyacınız var ise belirtilen seçenekleri kullanarak acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.