Tarım Kredi

Peşinatı Olmayanlara Taksit Taksit Konut Alma Kredisi (BAŞVURUN)

Peşinatı Olmayanlara Taksit Taksit Konut Alma Kredisi (BAŞVURUN)

Evin Tamamına Kredi Alınır mı?

Son dönemlerde vatandaş bırakın ev sahibi olmayı geçinmekte bile güçlük çekiyor. Ancak artık kira derdinden kurtulup kendi evinin sahibi olmak da istiyor. Birikmişi olan peşinat yatırıp kredi çekiyor. Birikmişi olmadığı için peşinat ödeyemeyecek olan da peşinatsız kredi veren bankaları araştırmaya başlıyor. Bazı bankalar ev sahibi olmak için peşinatı olmayan kişilere peşinatsız konut kredisi verebiliyor. Mevcut bankalara başvuru gerçekleştirmek isteyen kişilerin bazı yöntemler uygulamaları gerekiyor. Normal şartlarda bankadan konut kredisi kullanacak olan kişilere kredinin maksimum %80’i kadar kredi verilmektedir. Mevcut oran ev alımlarında hesaplanan ekspertiz değerinin %80’i kadar olmaktadır. Yani 150 bin liralık bir ev beğendiyseniz %80’lik kısmı için banka kredi verse 130 bin lira kredi vermiş olacaktır. Sizin yine bu ev için 20 bin TL peşinatı ev sahibine vermeniz gerekecektir.

Evin Tamamına Kredi Alınır mı?
Evin Tamamına Kredi Alınır mı?

Peşinat ödemeden ev sahibi olmak istiyorsanız belirttiğimiz gibi birkaç farklı teknik bulunuyor. Bu teknikleri değerlendirerek bankalardan evin tamamı için konut kredisi talebinde bulunabilirsiniz. Peşinat ödemeden ev sahibi olmak için;

 • Evin ekspertiz değerini yüksek gösterebilirsiniz.
 • Bunun yanı sıra bankalardan verilen konut kredisi için %80’lik kısmının geri kalanını ihtiyaç kredisi ile tamamlayabilirsiniz. Banka ihtiyaç kredisi vermiyor ise taşınır veya taşınmaz bir malınızı ipotek göstererek onun üzerinden kredi alabilirsiniz.
 • Yüksek miktarda konut kredisi almak için başka bir gayrimenkulü ipotek edebilir, kredi karşılığı teminat olarak gösterebilirsiniz.

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Herhangi bir peşinat ödemesi yapmadan ev sahibi olmak için yukarıda belirttiğimiz yöntemler sayesinde ev sahibi olabilirsiniz. Bankalar evin tamamına kedi vermek için elinizde olan başka bir evi veya şu an satın alınan evi ipotek etmenizi talep edebilirler. Bunun yanı sıra iki evi birden ipotek ettirerek evin %100’lük kısmına kredi kullandırımı sağlayabilirler. Peşinatsız kredi kullanmanın hem avantajı hem de dezavantajı olacaktır. Örneğin; evin tamamına kredi verilmesi sebebi ile ekspertiz ücreti, dosya masrafları veya diğer ilave masraflarda ödenecek olan tutar artacaktır. Kredi tutarı yükseleceğinden masrafta aynı yönde yükseliş gösterecektir. Bunun gibi daha pek çok artısı ev eksisi bulunmaktadır.

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar
Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Tüm yöntemleri denediniz ama halen bankalardan kredisi alamıyorsanız Bir Evim, EminEvim gibi konut satışı gerçekleştiren firmalara müracaat ederek çeşitli paketlerden yararlanabilir, kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Bu firmaların paketlerinin içerisinde peşinatlı sistem, peşinatsız sistem gibi seçenekleri bulunuyor. Kura da size sıra geldiğinde kendi evinizin içerisine girerek oturduğunuz evden kira öder gibi ödeme yaparak ev sahibi olabilirsiniz. Ev kredisi veren bankaları tek tek inceleyelim.

Halkbank Peşinatsız Ev Kredisi

Halkbank Mortgage kampanyası ile güvenli taksitle ev sahibi olabilirsiniz. Tapuda belirtilen değer sayesinde bankadan çekeceğiniz kredi tutarını belirleyebilrsiniz. Konutun ekspertiz değerini yüksek gösterebilirseniz ev sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra var olan bir evinizi veya satın aldığınız evi bankaya ipotek göstererek evin tutarının yüzde 100’üne kadar kredi kullanabilirsiniz. Halkbank konut kredisi faiz oranları ve hesaplamaları ise şu şekildedir;

 • Hesaplı Evim Konut Kredisi: Cebinize uygun ödeme seçenekleri ve vadeler ile kendi evinizin sahibi olmanız için ilk taksit 3 ay ertelemeli kredi fırsatı ile 120 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz. Kredinin maksimum vadesi 120 ay, uygulanacak faiz %1,50 oranında, tahsis ücreti 500 TL olmaktadır. 100 bin TL kredi çekmeniz halinde 120 ay vadede 800 TL ekspertiz ücreti,  talep edilecektir.
 • Canım Evim Konut Kredisi: Banka tarafından uygun ödeme seçenekli ve 120 aya kadar vadeli sunulan konut kredisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi için 120 ay vadede %1,70 faiz  uygulaması yapılmaktadır. Kredi için talep edilen tahsis tutarı 500 TL, ekspertiz ücreti 800 TL, ipotek tesis ücreti ise 155,76 TL olmaktadır. Yani 100 bin TL ev kredisi almanız halinde ekspertiz ve ipotek tesis ücreti için toplamda 1.105,76 TL ödeme yapmanız gerekecektir.

Halk Bankası’na konut kredisi başvuru yapmak ve krediler hakkında detaylı bilgi almak için en yakın Halkbank şubesine müracaat edebilirsiniz.

Akbank Mortgage Kredisi

Akbank ev almak isteyenlere evin değerinin %100’üne kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Siz evinizi beğenin Akbank finansman desteği sağlasın. Kredi sabit faizli olup ekspertiz bedelinin tamamına kredi kullanılabilecektir. Akbank yeni evlenecek olanlara ve ev satın almak isteyip peşinat dolayısı ile alamayan kişilere özel oluşturduğu kredi ile birçok vatandaşın ev sahibi olmasına yardımcı olmaktadır. Kredinin özellikleri şu şekildedir;

 • Kredi için uygulanacak faiz oranı %1,39 olup maksimum vade 120 ay olmaktadır.
 • Evin ekspertiz bedelinin tamamı için kredi kullandırılmaktadır.
Akbank Mortgage Kredisi
Akbank Mortgage Kredisi
 • Evin %100’ü için kredi kullanmak isteyenler kendine, aile üyelerinden bir tanesine veya 3. bir kişiye ait konut ipoteği sayesinde ev alabilecektir.

Akbank’a konut kredisi başvurusu yaparak alacağınız evin tamamına kredi alabilirsiniz. Kredi için örnek bir hesaplama yapacak olursak;

Kredi TutarıVade (Ay)Faiz OranıKredi Tahsis ÜcretiAylık Taksit TutarıGeriye Ödenecek Toplam Tutar
100.000 TL12 Ay% 1,39500 TL9.105,30 TL110.932,35 TL
100.000 TL60 Ay% 1,39500 TL2.468,08 TL149.753,83 TL
100.000 TL84 Ay% 1,39500 TL2.025,13 TL171.779,71 TL
100.000 TL120 Ay%1,39500 TL1.717,75 TL207.799,08 TL

Kredi için talep edilen tahsis ücreti 500 TL olup 980,00 TL ekspertiz ücreti, 188,80 TL taşınmaz rehin ücreti alınmaktadır. Detaylar.

Garanti Bankası %100 Mortgage Kredisi

Peşinatsız olarak ev satışı gerçekleştiren bankalardan bir tanesi de Garanti Bankasıdır. Bankadan herhangi bir peşinat ödemesi yapmadan ev satın almak için hali hazırda bulunan evinizi ve yeni evinizi bankaya ipotek ettirerek ev bedelinin %100’üne kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredinin özellikleri şu şekilde olmaktadır;

 • Kredi için bankanın uygun gördüğü maksimum vade 240 aydır.
 • Faizleri sabit ya da değişken şeklinde kendiniz belirleyebilirsiniz.
 • Kredi faizi %2,25 olarak belirlenmiştir.
 • Belirlenen koşulu sağlamanız halinde yeni satın alacağınız evin ekspertiz değerinin %100’üne kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Yeni satın alınan konutun ve diğer konutun ekspertiz değeri birlikte alınacağından normal uygulamadan farklı olarak iki kere ekspertiz ücreti ödenmesi gerekecektir. Detaylar.

Garanti Bankasından evin tamamına kredi almak için tek yapmanız gereken hem eski evinizi hem de yeni alacağınız evi ipotek ettirmek olacaktır. Krediden faydalanmak için en yakın Garanti Bankası’na müracaat edebilirsiniz.

Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Bankaların kredi faiz oranlarını yükseltmesi neticesinde birikmiş nakdi olmayan vatandaşlar kendi evlerinin maalesef ki sahibi olamıyor. Yükselen faizler hem vatandaşları hem de konut satışı gerçekleştiren firmaları olumsuz olarak etkiledi. Konut firmalarının satışları azaldı. Bu sebeple geçen yılının başında 3 kamu bankası olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank bir kampanya başlattı. Kampanya sayesinde vatandaşlar düşük faizler ile ev sahibi olurken, konut firmaları da hem bankalara olan borçlarını ödüyor hem de ellerindeki fazla konutları satışa çıkartabilecek.

Yüzde 0,98 Faiz Oranı İle Konut Kredisi Veren Bankalar

Vatandaş konut sahibi olmak için %0,98 faiz oranı krediden faydalanmak istiyor ise bankaların anlaşmalı olduğu inşaat firmalarından konut almaları gerekecek. Normal şartlarda faiz oranı %1,78‘dir. Ancak bankalar müşterilerine yalnızca %0,98 faizi yansıtacak olup geri kalan oran inşaat firmaları tarafından karşılanacaktır. %0,98 faiz kampanyasına katılan bankalar şu şekildedir;

 • Ziraat Bankası: 120 aya kadar vade ile 500 bin TL kredi kullanılabilmektedir. Anlaşmalı firmalar için tıklayınız.
 • Vakıfbank: 120 ay vade ile 1.200.000 TL‘ye kadar kredi kullanılabilecektir. Vakıfbank anlaşmalı konut firmaları 
 • Halkbank: 120 ay vade ile 500 bin TL’ye kadar kredi kullanımı sağlanmaktadır. Halkbank anlaşmalı konut firmaları için tıklayınız.
 • İş Bankası: 120 ay vade ile 600 bin TL’ye kadar kredi kullandırılmaktadır.

Bankalardan %0,98 faiz oranı ile kredi kullanmak için bulunduğunuz bölgedeki anlaşmalı firmalardan konut almanız gereklidir. Evinizin tamamı için kredi almak istiyorsanız belirttiğimiz yöntemler sayesinde kredi alabilirsiniz.

Güncel Faiz Oranları Sadece Banklardan öğrenilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.