Tarım Kredi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Tüm dünya ülkelerinde büyük bir sorun sorun haline gelen ve Çin Wuhan da ilk vaka ile gündeme oturan tehlikesinin her geçen gün arttığı ve toplum düzenini tamamıyla değiştiren yeni tip covid-19 coronavirüs salgını ile mücadelede 11 Mart’tan bu yana yurt genelinde neredeyse seferberlik ilan edilmiş durumda; alınan kararlar ile yürütülen tedbir ve önlemler yanı sıra vatandaşa desteklerde tüm hızıyla devam ediyor. Ülke olarak haklın tarimkredi.net her kesimini göre uygulanan gelişmeler veya kapsamı genişletilen kararlarıyla Büyükşehir Belediyeleri tarafından yürütülen projelerde salgının ilk çıktığını günden bu yana Sakarya Büyükşehir Belediyesi de bu mücadele için çalışmalara başladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım

Sakarya Büyükşehir Belediye tarafından tarafından yürütülen ve Sakarya’da ikamet eden vatandaşların yararlanabileceği sosyal yardım kapsamında, tüm temel ihtiyaçların karşılanması “Ön Ödemeli Kart Sistemi” üzerinden sağlanır. İhtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçları yanında su, elektrik, doğalgaz faturaları gibi ödemelerini de bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirler.

Sosyal Yardım İçin Kimler Başvurabilir?

 • Deprem,sel,yangın gibi doğal afetlere  maruz kalmış olup ayni ve nakdi yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen kişiler.
 • Sosyal güvencesi olmayan kimsesizler, engelli ve yoksul kişiler dul kadınlar,
 • Mülteciler ve sığınmacılar.
 • Muhtaçlık belgesine sahip olan öğrenciler.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Sosyal Yardım Başvuru Süreci

 1. İhtiyaç sahibi vatandaşlar öncelikle Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü veya Çözüm Masasına, gerekli belgeler ile beraber müracaat edebilirler.
 2. Sosyal tespit ekipleri tarafından saha (ev) çalışması yapılır.
 3. Sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen kişilerin maddi düzey belirlenmesi adına sosyal incelemesi yapılır. İlgili dosyaya gerekli evrak ve formlar doldurulur.
 4. Sosyal yardım almak isteyen vatandaşın dosyası gerekli aşamalardan geçerek Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu’na iletilir.
 5. Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirilme sonucu verilecek kararlar oy çokluğu ile alınır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Küresel sorun haline gelen Dünya Sağlık Örgütü DSÖ tarafından “Pandemi” ilan edilen coronavirüs salgını sebebiyle evlerinden çıkmayan vatandaşlar için Sakarya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koştu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen erzak yardımı ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Gıda yardımı hakkında açıklama yapan Başkan Ekrem Yüce;

“Şehrimizde Koronavirüs ile mücadele kapsamında birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Yapılacak olan gıda yardım kolileri ile birlikte 25 bin ihtiyaç sahibi ailemize destek sağlamış olacağız. Bizler de Büyükşehir olarak gıda yardım paketlerine şeker ve çay desteği sağlıyoruz. Mersin ve Erzurum depolarından çay getirildi. Adapazarı Şeker Fabrikasından da 1 tır şeker hibe edildi. Bizlere şeker desteği sağlayan Fabrika Genel Müdürü Hasan Çapraz ve yönetim kuruluna vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Bu zor günlerde birlik ve beraberliğimizden hiçbir zaman şaşmayarak tek vücut hareket etmemiz gerçekten çok önemli.  Hiçbir virüs alacağımız tedbirlerin önüne geçemeyecek. İnşallah yakın zamanda bu virüsü yeneceğiz” dedi.

Sakarya’dan 65 Yaş Üstü Desteği

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

İçişleri Bakanlığınca coronavirüs tehlikesi nedeniyle sebebiyle sokağa çıkma yasağına tabii olan 65 yaş üstü ve kronik sorunu olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yürütülen çalışmalara Sakarya Büyükşehir Belediyesi de destek verdi. Bu kapsamda ALO 153 üzerinden gelen çağrıların yanında YADEM’de ihtiyaç sahiplerinin taleplerine cevap vermek için koşuyor. Konuyla ilgili olarak;

“YADEM, başımızın tacı büyüklerimiz için her zaman sahada oldu, olmaya da devam edecek. İlçe belediyelerimiz ve kaymakamlıklarımızın ortaklığında yürütülen ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ çalışmalarına katkıda bulunuyoruz. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın yanlarında olmaya, talep ve ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Sakarya Sağlıkçıları Unutmadı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, coronavirüs covid-19 mücadele kapsamında en etkin görevi üstlenen sağlık personellerine yönelik toplu taşıma araçlarını, katlı otopark ve Park54’leri ücretsiz olarak kullanabileceklerini belirtti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Sağlık çalışanları üzerine yaptığı konuşmada Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce;

“Dünyayı etkisi altına alan, ülkemizde de görülen Koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı gerek devletimiz gerekse yerel yönetimler olarak tedbirlerimizi aldık, alıyoruz. Bu süreçte elbette en büyük yük sağlık çalışanlarımızın üzerinde. Yoğun bir şekilde çalışan, gecesini gündüzüne katan, insan sağlığı için büyük emek sarf eden sağlık çalışanlarımız bu süreç içerisinde Büyükşehir Belediyemiz toplu taşıma araçlarını, katlı otopark ve Park54’ü kimliklerini göstermeleri halinde ücretsiz olarak kullanabilecek. Rabbim’den kolaylıklar diliyor, hemşehrilerimin her birinden salgın bertaraf edilene kadar evlerinden çıkmamalarını, sağlık çalışanlarımızın işlerini kolaylaştırmalarını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir’den Sağlık Personellerine Hediye Paketi

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Bölümü doktor, hemşire ve sağlık personellerine moral olmak amacıyla hediye paketi dağıtarak coronavirüs tehlikesin çalışmalarını takdir etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden bu davranış şu şekilde ifade edildi.

“Sakarya Büyükşehir Belediyesi Korona virüs ile mücadelede vatandaşların sağlığı için görevlerini özverili bir şekilde yerine getiren, bu zorlu süreçte yurt genelinde vazifelerini ilk günden bugüne ailelerinden ve sevdiklerinden ayrı kalarak fedakârca yerine getiren sağlık personelini unutmadı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Çözüm masası ekipleri, SEAH Acil Bölümü doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarına hediye paketi dağıtarak bu zor dönemde takdire şayan bir fedakârlıkla ve sabırla görev yapan sağlık personelinin yanında olduğunu gösterdi.”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hijyen Tedbiri

Coronavirüs covid-19 salgını ile verilen mücadelede yerini alan Sakarya Büyükşehir Belediyesi bu zorlu süreçten hijyenin önemine dikkat çekmek maksadıyla kendi belirli yerlerine dezenfekte istasyonu kurdu. Günün her saati dezenfekte işlemini vatandaşların aktif olarak tarimkredi.net kullanabileceği belirtildi. Coronavirüse karşı hijyen önemi üzerine konuşma yapan Başkan Ekrem Yüce;

“Büyükşehir olarak bizlerde tüm ilçelerimizde seferberlik ilan ettik. Bu konuda bizler durumun ehemmiyetinin farkındayız ve bu konuda çalışmalarımızı azami dikkatle gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Şehrimizde olası bir salgın yaşanmaması için gece gündüz şehrimizin her noktasında dezenfekte çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Sakarya’dan Bank Önlemi

Büyükşehir Belediyesi coronavirüs slgını gerekçesiyle alınan önlemlerin en ufak detaylarıyla dikkat ederek hemen hemen her yerde kaldırım, park, yürüyüş yolları ve sahillerde bulunan banklara yönelik yapılan çalışmalar banklar şeritlerle kapatıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Karantinadaki Vatandaşlara İhtiyaç Paketi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası, coronavirüse yönelik alınan tedbir ve önlemlerden kaynaklı yurtdışında bulunan vatandaşların dönüşü itibariyle karantina sürecinde hep yanlarında olduklarını belirtti. Kentteki yurtlara yerleştirilen vatandaşların tüm ihtiyaçları Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından karşılandı.

Çözüm Masası tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

“Serdivan Arif Nihat Asya ve Arifiye Muhammed Fatih Safitürk KYK Yurtlarında misafir edilen vatandaşlarımıza karantina sürecinde kitap, kalem, defter, ıslak mendil gibi gereçlerin beraberinde meyve suyu, kek, çerez de dağıtımı gerçekleştirdik. Büyükşehir’e düşen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Misafirlerimizin karantina koşullarında da olsa şehrimizde kaldıkları bu süre zarfında huzurlu bir şekilde geçirmeleri için çalışmalarımız devam edecek.” dendi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maske Dağıtımı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi coronavirüs tedbirleri doğrultusunda T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları yönünde alınan önlemler kapsamında kentin belirlenen yerlerinde tüm vatandaşlara ilk etapta 100 bin adet olmak üzere maske dağıtımına başladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk etapta 100 bin adet dağıtılan maskelere yönelik açıklamada;

“Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüse karşı tedbirlerimize artırıyoruz. Son olarak İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile pazaryerleri, marketler, toplu taşıma araçları ve toplu çalışma yerlerinde maske takma zorunluluğu getirildi. Gerek Cumhurbaşkanımız gerekse bilim kurulu tarafından maske takmanın önemi sıkça ifade edildi. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin muhtelif yerlerindeki vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza ilk etapta 100 bin adet olmak üzere maske dağıtımına başladık. Ayrıca toplu taşıma araçlarımıza, Pazar yerlerine ve tüm ilçelerimize de maske dağıtımını gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızdan evde kalmalarını, zaruri durum olmadıkça dışarı çıkmamalarını rica ederek dışarı çıkmaları durumunda ise hem kendi hem de çevresindeki vatandaşların sağlığı için maske kullanmalarının önemini hassasiyetle belirtiriz” ifadelerine yer verildi.

Sakarya’dan Vatandaşa Süt54

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafındanBüyükşehir’in vatandaşların her anında yanında olduklarını dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “Büyükşehir güvencesiyle günlük ve hijyenik bir şekilde gelen sütlerimizi vatandaşlarımız ile buluşturuyoruz. Süt54 sütleri karantina ünitesine sahip, hayvanları kayıt altına alınmış, asgari teknik ve hijyenik şartlara sahip ve hayvanlarının hastalık taşımadığı belirlenen hastalıklardan ari işletmelerinden gelmektedir. İnşallah şehrimizin her noktasında süt54 satış ofisleri kurarak taze sütleri vatandaşlarımız ile buluşturacağız” dedi.

Toplu Ulaşıma Şeffaf Koruma Kabini

Sakarya Büyükşehir Belediyesi coronavirüs kapsamında alınan tedbir ve önlemlere ek olarak bu kez de toplu ulaşım şoförleri için geldi. Bu kapsam içerisinde Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım şoförlerinin sürücü kabinleri şeffaf branda ile kapatıldı. Şeffaf Kabin uygulaması ile sosyal mesafenin korunmasını ve sosyal izolasyonun sağlanmış oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Uğur özçekiç dedi ki:

  Seyyar saticiyim çok zor durumdayım çalmdgm kapı kalmdi Allah rızası için yardm edn bebeğime mama alck param kalmdi hiç bir sosyal yardm almdm eşim hamile eplepsi hastsi sık sık nöbet geçiriyor 2 yaşında kızım var ev sahibi sokağa atacak 3ay kira birikti bakkal borç birikti elektrik birikti su birikti çok zor durumdayım Allah rızası için yardm edn lütfn duyun artık şu sesimi nikahim yok diye kimse yardım etmyor kaçarak evlendim oyuzden nikahm yok ailem istmyor bulsalar vuracaklar Allah rızası için ne dilenciyim ne sahtakrm lütfn devlet baba herkese yardım ediyor bizide unutmayın intahar edecek duruma geldm eşimin raporlari var ama yardm almyorz lütfn çalmadigim kapı gitmegim kurum kalmdi uğur özçekiç

 2. veysi demir dedi ki:

  Selamun eleykum evli bir cocuk babasiyim issizim is aradim ama bulamadim kiraciyim kirayi verecek maddi durumum yok mama ve bez alamiyorum allah rizasi icin yardim edin zor durumdayim.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.