Tarım Kredi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Ülke olarak haklın tarimkredi.net her kesimini göre uygulanan gelişmeler veya kapsamı genişletilen kararlarıyla Büyükşehir Belediyeleri tarafından yürütülen projelerde salgının ilk çıktığını günden bu yana Sakarya Büyükşehir Belediyesi de bu mücadele için çalışmalara başladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım

Sakarya Büyükşehir Belediye tarafından tarafından yürütülen ve Sakarya’da ikamet eden vatandaşların yararlanabileceği sosyal yardım kapsamında, tüm temel ihtiyaçların karşılanması “Ön Ödemeli Kart Sistemi” üzerinden sağlanır. İhtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçları yanında su, elektrik, doğalgaz faturaları gibi ödemelerini de bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirler.

Sosyal Yardım İçin Kimler Başvurabilir?

 • Deprem,sel,yangın gibi doğal afetlere  maruz kalmış olup ayni ve nakdi yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen kişiler.
 • Sosyal güvencesi olmayan kimsesizler, engelli ve yoksul kişiler dul kadınlar,
 • Mülteciler ve sığınmacılar.
 • Muhtaçlık belgesine sahip olan öğrenciler.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Sosyal Yardım Başvuru Süreci

 1. İhtiyaç sahibi vatandaşlar öncelikle Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü veya Çözüm Masasına, gerekli belgeler ile beraber müracaat edebilirler.
 2. Sosyal tespit ekipleri tarafından saha (ev) çalışması yapılır.
 3. Sosyal yardımlardan yararlanmak isteyen kişilerin maddi düzey belirlenmesi adına sosyal incelemesi yapılır. İlgili dosyaya gerekli evrak ve formlar doldurulur.
 4. Sosyal yardım almak isteyen vatandaşın dosyası gerekli aşamalardan geçerek Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu’na iletilir.
 5. Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirilme sonucu verilecek kararlar oy çokluğu ile alınır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Küresel sorun haline gelen Dünya Sağlık Örgütü DSÖ tarafından “Pandemi” ilan edilen coronavirüs salgını sebebiyle evlerinden çıkmayan vatandaşlar için Sakarya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koştu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen erzak yardımı ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmaya başlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Gıda yardımı hakkında açıklama yapan Başkan Ekrem Yüce;

“Şehrimizde Koronavirüs ile mücadele kapsamında birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Yapılacak olan gıda yardım kolileri ile birlikte 25 bin ihtiyaç sahibi ailemize destek sağlamış olacağız. Bizler de Büyükşehir olarak gıda yardım paketlerine şeker ve çay desteği sağlıyoruz. Mersin ve Erzurum depolarından çay getirildi. Adapazarı Şeker Fabrikasından da 1 tır şeker hibe edildi. Bizlere şeker desteği sağlayan Fabrika Genel Müdürü Hasan Çapraz ve yönetim kuruluna vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Bu zor günlerde birlik ve beraberliğimizden hiçbir zaman şaşmayarak tek vücut hareket etmemiz gerçekten çok önemli.  Hiçbir virüs alacağımız tedbirlerin önüne geçemeyecek. İnşallah yakın zamanda bu virüsü yeneceğiz” dedi.

Sakarya’dan 65 Yaş Üstü Desteği

İçişleri Bakanlığınca coronavirüs tehlikesi nedeniyle sebebiyle sokağa çıkma yasağına tabii olan 65 yaş üstü ve kronik sorunu olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yürütülen çalışmalara Sakarya Büyükşehir Belediyesi de destek verdi. Bu kapsamda ALO 153 üzerinden gelen çağrıların yanında YADEM’de ihtiyaç sahiplerinin taleplerine cevap vermek için koşuyor. Konuyla ilgili olarak;

“YADEM, başımızın tacı büyüklerimiz için her zaman sahada oldu, olmaya da devam edecek. İlçe belediyelerimiz ve kaymakamlıklarımızın ortaklığında yürütülen ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ çalışmalarına katkıda bulunuyoruz. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın yanlarında olmaya, talep ve ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Sakarya Sağlıkçıları Unutmadı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, coronavirüs covid-19 mücadele kapsamında en etkin görevi üstlenen sağlık personellerine yönelik toplu taşıma araçlarını, katlı otopark ve Park54’leri ücretsiz olarak kullanabileceklerini belirtti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Sağlık çalışanları üzerine yaptığı konuşmada Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce;

“Dünyayı etkisi altına alan, ülkemizde de görülen Koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı gerek devletimiz gerekse yerel yönetimler olarak tedbirlerimizi aldık, alıyoruz. Bu süreçte elbette en büyük yük sağlık çalışanlarımızın üzerinde. Yoğun bir şekilde çalışan, gecesini gündüzüne katan, insan sağlığı için büyük emek sarf eden sağlık çalışanlarımız bu süreç içerisinde Büyükşehir Belediyemiz toplu taşıma araçlarını, katlı otopark ve Park54’ü kimliklerini göstermeleri halinde ücretsiz olarak kullanabilecek. Rabbim’den kolaylıklar diliyor, hemşehrilerimin her birinden salgın bertaraf edilene kadar evlerinden çıkmamalarını, sağlık çalışanlarımızın işlerini kolaylaştırmalarını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir’den Sağlık Personellerine Hediye Paketi

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Bölümü doktor, hemşire ve sağlık personellerine moral olmak amacıyla hediye paketi dağıtarak coronavirüs tehlikesin çalışmalarını takdir etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden bu davranış şu şekilde ifade edildi.

“Sakarya Büyükşehir Belediyesi Korona virüs ile mücadelede vatandaşların sağlığı için görevlerini özverili bir şekilde yerine getiren, bu zorlu süreçte yurt genelinde vazifelerini ilk günden bugüne ailelerinden ve sevdiklerinden ayrı kalarak fedakârca yerine getiren sağlık personelini unutmadı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Çözüm masası ekipleri, SEAH Acil Bölümü doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarına hediye paketi dağıtarak bu zor dönemde takdire şayan bir fedakârlıkla ve sabırla görev yapan sağlık personelinin yanında olduğunu gösterdi.”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Sakarya’dan Bank Önlemi

Büyükşehir Belediyesi coronavirüs slgını gerekçesiyle alınan önlemlerin en ufak detaylarıyla dikkat ederek hemen hemen her yerde kaldırım, park, yürüyüş yolları ve sahillerde bulunan banklara yönelik yapılan çalışmalar banklar şeritlerle kapatıldı.

Karantinadaki Vatandaşlara İhtiyaç Paketi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası, coronavirüse yönelik alınan tedbir ve önlemlerden kaynaklı yurtdışında bulunan vatandaşların dönüşü itibariyle karantina sürecinde hep yanlarında olduklarını belirtti. Kentteki yurtlara yerleştirilen vatandaşların tüm ihtiyaçları Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından karşılandı.

Çözüm Masası tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

“Serdivan Arif Nihat Asya ve Arifiye Muhammed Fatih Safitürk KYK Yurtlarında misafir edilen vatandaşlarımıza karantina sürecinde kitap, kalem, defter, ıslak mendil gibi gereçlerin beraberinde meyve suyu, kek, çerez de dağıtımı gerçekleştirdik. Büyükşehir’e düşen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Misafirlerimizin karantina koşullarında da olsa şehrimizde kaldıkları bu süre zarfında huzurlu bir şekilde geçirmeleri için çalışmalarımız devam edecek.” dendi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maske Dağıtımı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi coronavirüs tedbirleri doğrultusunda T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları yönünde alınan önlemler kapsamında kentin belirlenen yerlerinde tüm vatandaşlara ilk etapta 100 bin adet olmak üzere maske dağıtımına başladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk etapta 100 bin adet dağıtılan maskelere yönelik açıklamada;

“Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüse karşı tedbirlerimize artırıyoruz. Son olarak İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile pazaryerleri, marketler, toplu taşıma araçları ve toplu çalışma yerlerinde maske takma zorunluluğu getirildi. Gerek Cumhurbaşkanımız gerekse bilim kurulu tarafından maske takmanın önemi sıkça ifade edildi. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin muhtelif yerlerindeki vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza ilk etapta 100 bin adet olmak üzere maske dağıtımına başladık. Ayrıca toplu taşıma araçlarımıza, Pazar yerlerine ve tüm ilçelerimize de maske dağıtımını gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızdan evde kalmalarını, zaruri durum olmadıkça dışarı çıkmamalarını rica ederek dışarı çıkmaları durumunda ise hem kendi hem de çevresindeki vatandaşların sağlığı için maske kullanmalarının önemini hassasiyetle belirtiriz” ifadelerine yer verildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafındanBüyükşehir’in vatandaşların her anında yanında olduklarını dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “Büyükşehir güvencesiyle günlük ve hijyenik bir şekilde gelen sütlerimizi vatandaşlarımız ile buluşturuyoruz. Süt54 sütleri karantina ünitesine sahip, hayvanları kayıt altına alınmış, asgari teknik ve hijyenik şartlara sahip ve hayvanlarının hastalık taşımadığı belirlenen hastalıklardan ari işletmelerinden gelmektedir. İnşallah şehrimizin her noktasında süt54 satış ofisleri kurarak taze sütleri vatandaşlarımız ile buluşturacağız” dedi.

Toplu Ulaşıma Şeffaf Koruma Kabini

Sakarya Büyükşehir Belediyesi coronavirüs kapsamında alınan tedbir ve önlemlere ek olarak bu kez de toplu ulaşım şoförleri için geldi. Bu kapsam içerisinde Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım şoförlerinin sürücü kabinleri şeffaf branda ile kapatıldı. Şeffaf Kabin uygulaması ile sosyal mesafenin korunmasını ve sosyal izolasyonun sağlanmış oldu.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Uğur özçekiç dedi ki:

  Seyyar saticiyim çok zor durumdayım çalmdgm kapı kalmdi Allah rızası için yardm edn bebeğime mama alck param kalmdi hiç bir sosyal yardm almdm eşim hamile eplepsi hastsi sık sık nöbet geçiriyor 2 yaşında kızım var ev sahibi sokağa atacak 3ay kira birikti bakkal borç birikti elektrik birikti su birikti çok zor durumdayım Allah rızası için yardm edn lütfn duyun artık şu sesimi nikahim yok diye kimse yardım etmyor kaçarak evlendim oyuzden nikahm yok ailem istmyor bulsalar vuracaklar Allah rızası için ne dilenciyim ne sahtakrm lütfn devlet baba herkese yardım ediyor bizide unutmayın intahar edecek duruma geldm eşimin raporlari var ama yardm almyorz lütfn çalmadigim kapı gitmegim kurum kalmdi uğur özçekiç

 2. veysi demir dedi ki:

  Selamun eleykum evli bir cocuk babasiyim issizim is aradim ama bulamadim kiraciyim kirayi verecek maddi durumum yok mama ve bez alamiyorum allah rizasi icin yardim edin zor durumdayim.

 3. Seifekurt dedi ki:

  Merhaba serdivanin uzunkoyunde oturuyorum 7yasndakizimvar nakite ihtiyacim var erzaga sute ihtiyacim var lutfen yardim edin hicbir gelirim yok ben kronik astimim var esimle 4senedir ayriyim cocgumun ihtiyaclari icin yardima ihtiyacim var okula yazdiramadim cocgumu sizden yardim bekliyorums

 4. Ugur dedi ki:

  Diyabet hastasıyım eşim sulu sedef hastası evimde yiyecek hiç bişeyim yok zaten kiramıda ödüyemedim maddi manevi ihtiyacac içindeyim yardım edin lütfen

 5. Hacer köse dedi ki:

  Yardima ihtiyacim var iki oğlumda asker bir gelirim yok

 6. Muazzez dedi ki:

  Başvuru gerekçem oğlum böbrek hastası herhafta bir yada iki sefer hastaneye istanbulcerrah paşaya goturuyorum 7 sefer ameliyat oldu ameliyati sonuç veremeyince surekli tedaviye cağriyorlar neden böbregi iyileşmiyor diye tedavi ediyorlar sabah erkenden istanbulcerrahpaşa hastanesine goturdugum icin mecbur araba kiralıyorum her gittimde ultrason için ücret rotken için ücret alıyorlar ameliyat oldugun zamanda hastanede eksik ameliyat mazemesi yok diye bizim almamızı istiyorlar onun içinde fazlasıyla ücrer veriyorum maddi durumum kalmadı artık eletrik suyumu bile odeyemedim ve evime gıda alcak bile maddi durumum kalmadi  ev kaynanama ait oturdugum eşyalar bile  kayinvalide.e aittir ne yapam bilmiyorum lütfen bana yardım edin oglumun tedavisi için lütfen sesimi duyun ne olur bir anne olarak size yalvarıyorum sesimi duyun

 7. Muazzez dedi ki:

  Başvuru gerekçem oğlum böbrek hastası herhafta bir yada iki sefer hastaneye istanbulcerrah paşaya goturuyorum 7 sefer ameliyat oldu ameliyati sonuç veremeyince surekli tedaviye cağriyorlar neden böbregi iyileşmiyor diye tedavi ediyorlar sabah erkenden istanbulcerrahpaşa hastanesine goturdugum icin mecbur araba kiralıyorum her gittimde ultrason için ücret rotken için ücret alıyorlar ameliyat oldugun zamanda hastanede eksik ameliyat mazemesi yok diye bizim almamızı istiyorlar onun içinde fazlasıyla ücrer veriyorum maddi durumum kalmadı artık eletrik suyumu bile odeyemedim ve evime gıda alcak bile maddi durumum kalmadi  ev kaynanama ait oturdugum eşyalar bile  kayinvalide.e aittir ne yapam bilmiyorum lütfen bana yardım edin oglumun tedavisi için lütfen sesimi duyun ne olur bir anne olarak size yalvarıyorum sesimi duyun sizden gida giyim t
  Yardimi talep ediyorum

 8. Sevda Yıldız dedi ki:

  3 cocuğum var 2 si okula gidiyor Bi kızım tedavi görüyor kiraciyım eşimin aldığı maaş yetmiyor Yardımlarımız bekliyrm

 9. Derya örs dedi ki:

  Ben derya iki tane çocuğum var kimsem yok kızım küçük diye calisymyrm bide kiloluyum diye iş vermiyorlar nolur banada yardım edermisiniz maddi manevi olarak ihtiyacım var sosyal yardımlaşmaya gittim başvurdum red edildi uygun gorulmedi babam emekli diye ama ben ailemle ysmyrm babamın maaşı yok 50 milyar borcu var bankaya bana faydası yok eşimden ayrıldım çocuklarına bile sahip cikmiyo terketmisler bende bakamıyorum nolur Allah rızası için banada yardım edermisiniz

 10. İnan erdem dedi ki:

  Ben günlük inşaatlarda çalışıyorum 5 yaşında bir çocuğum var bide eşim hamile 6 aylık hiç bir sosyal yardım alamıyorum kaç defa baş vurdum ama kiradayim ve geçinemiyorum sizden gıda ve giyim yardımını istiyorum karamanda oturuyorum kış olduğu için inşaatlarda çalışamıyorum şuan işsizim

 11. Çiğdem Mercan dedi ki:

  Sayın yetkililer çok zor durumdayım eşimin icrası var aldığı para elektrik su doğalgaz kira borçlara bize bişey kalmıyor bu bayram çocuklarıma birşey alamicam en çok ona üzülüyorum 2 çocuğum oruç tutuyor eğer onlara birşey alamazsam çok üzülürüm Bayram çocukların birde oruç tutuyorlar asıl bayram onlara lütfen bir annenin göz yaşlarını dindirin yardım edin

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.