Tarım Kredi

Vakıfbank Eft Havale Saatleri 2022

Vakıfbank Eft Havale Saatleri 2022

Vakıfbank EFT ve Havale işlemleri sayesinde hızlı bir şekilde para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Tabii ki bilindiği üzere bu işlemler ücretli olarak yapılmaktadır. Yapılan işlemlerde transferin gerçekleşeceği şekillere göre farklı ücretlendirmeler uygulanıyor. Akbank, Garanti, İş Bankası, Ziraat Bankası gibi bankaların EFT saatleri birbirinden farklı olabiliyor. Vakıfbank tarafından EFT takibi de yapılabilmektedir. Bu yazımızda sizler için EFT ve Havale işlemlerinin nasıl yapılacağını, para transferi saatlerini ve ücretlerini açıklayacağız. Vakıfbank 2022 güncel EFT ve Havale saatleri ve ücretleri için içeriğimizi inceleyebilirsiniz. 

EFT ve Havale İşlemleri Nasıl Yapılır?

EFT ve Havale birbirlerinden farklı para gönderim şekilleridir. İkisini de birbirinden ayıran pek çok özellik bulunmaktadır. EFT işlemleri farklı bankalar arasında transfer işlemine olanak sağlıyor iken Havale işlemleri aynı bankalar arasında para gönderimi için kullanılmaktadır. Bu kapsamda EFT işlemleri farklı bankalar arasında transfer işlemleri için kullanılması sebebi ile hafta içi günlerde ve bankanın çalışma saatlerinde para gönderilebilmektedir. Havale işlemleri ise aynı banka hesapları arasında olacağı için 7 gün 24 saat boyunca gerçekleştirilebilmektedir.

EFT ve Havale İşlemleri
EFT ve Havale İşlemleri birbirinden farklı işlemlerdir.

Resmi tatiller de bu hususta önem arz etmektedir. EFT’lerin hafta içi günlerin haricinde yani hafta sonu Cumartesi- Pazar ve resmi tatillerde gerçekleştirilmesi halinde para transferi yapılamayacaktır. Bankaların iş günlerine kadar da para karşı tarafa ulaşmayacaktır. Bu da Geç EFT‘ye sebep olacaktır. Geç EFT için bankaların talep ettiği ücret normal EFT ücretlerinden farklı olarak uygulanmaktadır. Yani EFT işlemlerini mümkün olduğu kadar belirlenen saat aralıklarında ve hafta içi günlerde yapmanız gereklidir.

VakıfBank EFT Saatleri

Vakıfbank aracılığı ile transfer işlemlerini gerçekleştirmek için belirlenmiş olan saatler bulunmaktadır. Daha evvelden 16:45’e kadar olan EFT saatleri uzatıldı. Uzatılan gönderim saatleri neticesinde Vakıfbank üzerinden yapılan EFT’ler sabah 09:00’da başlayarak 17:15’e kadar devam etmektedir. Kişilerin yaptığı EFT’ler doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılması halinde 5 ile 10 dakika içerisinde karşı tarafın hesabına aktarılır. Eğer belirlenen dakikalar içerisinde gönderilen para karşı tarafa ulaşmamış ise sistemden kaynaklı bir hata olabilir. Bunun yanı sıra para transferi yapılacak olan hesabın bilgilerinin doğru olmaması da bir etken olacaktır. Tamamen kontrollü ve dikkatli bir şekilde inceleme yapılmalı ve eğer hata var ise Vakıfbank şubeleri ya da Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcileri aracılığı ile sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Havale işlemlerinin EFT’den farklı olduğunu belirtmiştik. Bu kapsamda havale işlemleri için belirlenmiş olan bir saat yoktur. Herhangi bir saatte de gönderilmektedir. EFT ve Havale işlemleri için ödenen ücretler de farklılık göstermektedir.

VakıfBank EFT Saatleri
VakıfBank EFT Saatleri uzatıldı.

VakıfBank EFT ve Havale Ücretleri

İnternet veya Mobil Bankacılık üzerinden, ATM’ler üzerinden veya Vakıfbank şubeleri aracılığı ile EFT yapılabilmektedir. Bu işlemler için talep edilen ücretler birbirinden farklı olarak alınmaktadır. Banka tarafından EFT için talep edilecek ücretler şu şekildedir;

  • İnternet ya da Mobil Bankacılık üzerinden yapılan işlemler için; 3.50 TL kesinti yapılmaktadır. Gönderilen EFT’nin 200 bin TL ve üzeri olması halinde 6.75 TL kesinti olmaktadır. EFT’nin hafta sonu veya resmi tatillerde yapılması halinde Geç EFT durumuna düşmekte olduğundan bahsetmiştik. Gönderilen EFT’nin 200 bin TL’ye kadar olması halinde 6.75 TL, 200 bin TL’den yukarı olması halinde ise 9.50 TL Geç EFT ücreti alınmaktadır. 
  • Şubeden yapılan  EFT işlemleri için; düzenli EFT yapan bireysel müşteri için 3.50 TL, normal gönderilen EFT’lerde ve isme gelen EFT ödenmesi halinde 70.00 TL, EFT’nin geç gönderilmesi halinde ise 30.00 TL ödeme yapılacaktır.
  • ATM üzerinden gerçekleştirilen EFT işlemleri için; kartlı TL EFT için 20.00 TL ücret talep edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası EFT masrafı ise 0,21 TL‘dir.
  • Vakıfbank Çağrı Merkezli aracılığı ile EFT yapmak için; düzenli olarak EFT işlemi yapan bireysel müşteriler için 3.50 TL, giden EFT’lerde 50.00 TL, EFT’nin geçe düşmesi halinde ise 30.00 TL ücret talep edilmektedir. (Bu ücret 17:15’ten sonraya kalan EFT’ler için geçerlidir.)

Bankanın Havale işlemleri için talep edeceği ücretler ise aşağıdaki gibidir;

  • İnternet ve Mobil Bankacılık üzerinden Havale işlemleri için; düzenli havale işlemi yapan bireysel müşteriler için 2.00 TL, hesaptan hesaba veya hesaptan isme havale yapılması halinde ise 3.00 TL ödenek talep edilmektedir. Cebe para göndermek için ise 9.50 TL ücret alınmaktadır.
  • Çağrı Merkezi üzerinden Havale işlemleri için; hesaptan hesaba veya hesaptan isme yapılan Havalelerde 50.00 TL, düzenli havale yapan bireysel müşterilerden ise 2.00 TL ücret talep edilmektedir.
  • Şube üzerinden yapılan Havale işlemleri için;

                     ◦ Kasadan isme havale yapılması halinde 65.00 TL,

                     ◦ Hesaptan isme havale yapılması halinde; 55.00 TL,

                     ◦ Kasadan hesaba havale yapılması halinde; 60.00 TL, 

                     ◦ Hesaptan hesaba havale yapılması halinde; 40.00 TL, 

                     ◦ Düzenli havale yapan bireysel müşterilerde; 2.00 TL, 

Havale ve EFT Ücretleri
Havale ve EFT Ücretleri
  • ATM üzerinden Havale yapılması halinde;

                    ◦ 0 ve 50 TL arası Kartsız olarak hesaba havale işlemleri için mesai içi saatlerde 8.00 TL, mesai dışı saatlerde ise 10.00 TL ücret talep edilmektedir.

                    ◦ 51 TL ve üzerinde Kartsız olarak hesaba havale yapılması halinde mesai içi saatlerde 15.00 TL, 

                    ◦ 51 TL ile 500 TL arasında kartsız olarak hesaba havale yapılması halinde çalışma saatleri dışında havale yapılması durumunda 20.00 TL, 

                    ◦ 501 TL ve üzerinde kartsız olarak TL hesaba havale yapılması ve çalışma saatleri dışında yapılması durumunda 25.00 TL ödeme yapılması gereklidir.

                    ◦ 0 ve 50 TL arası kartlı TL havale işlemlerinde 7.00 TL ücret, 51.00 TL ve üzeri kartlı TL hesaba havale yapılması halinde 12.00 TL ücret alınacaktır.

Karşı tarafın hesabının da Vakıfbank olması halinde dilediğiniz vakitte Havale imkanı ile para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Vakıfbank’tan EFT yapmak istiyorsanız uygulamaya geçeceğiniz saatler bu şekildedir. Bu saatlerin haricinde bir vakitte EFT yapmanız halinde belirlenmiş olan ücretlere tabii tutulacaksınız.

VakıfBank EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Vakıfbank üzerinden Havale ve EFT yapmak için 5 farklı alternatif seçenek vardır. Vakıfbank Şubelerinden, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık ile, Vakıfbank ATM’leri sayesinde ya da 0850 222 0 724 Çağrı Merkezini arayarak EFT ve Havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet ve Mobil Bankacılık aracılığı ile yapılan EFT ve Havale işlemleri diğer işlemlere göre daha az maliyetli olması ile beraber şubelerde veya ATM’lerde sıra beklemenize gerek kalmadan işlemlerinizi kolay bir şekilde yapmanıza olanak sağlayabiliyorlar.

Çağrı Merkezi aracılığı ile EFT ya da Havale yapmak için; ilk olarak 0850 222 0 724 Çağrı Merkezini arayarak Müşteri Temsilcisine bağlanmak için Kart Numarası veya Müşteri Numaranızı girmelisiniz. Eğer bilmiyorsanız işleme T.C kimlik numaranız ile de devam edebilirsiniz. Telesekreterin yönlendirmelerine göre işlem sırasını takip ederek numaraları doğru bir şekilde tuşlamalısınız. Talep edilen bilgileri girdikten kısa bir zaman sonra para transferi işleminiz gerçekleştirilecektir.

İnternet veya Mobil Bankacılık aracılığı ile işlem yapmak için ise; ilk olarak bir İnternet Bankacılığı Şifresi edinmeniz gerekecektir. Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığı sistemlerine T.C kimlik numarası ya da Müşteri Numarası ile birlikte kendinize ait şifre ile giriş yapabilirsiniz. Daha sonra “Para Gönderme ya da Para Transferi” sekmelerinden “Iban No” ya da  “Hesap Numarası” ile para aktarımı yapabilirsiniz. Ayrıca yurt dışı para havalesi de yapabilirsiniz.

VakıfBank EFT ve Havale Nasıl Yapılır
VakıfBank EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Vakıfbank EFT Sorgulaması Nasıl Yapılır?

EFT işlemleri gerçekleştirildikten en geç 5 ile 10 dakika arasında karşı tarafın hesabına geçmektedir. Havale işlemleri de aynı şekilde 5 ile 30 dakika içerisinde aktarımı sağlanmaktadır. Ancak belirlenen sürelerden çok zaman geçmiş halen para karşı tarafın hesabına geçmemiş ise sistematik ya da bilgi yanlışlığından doğan bir durum söz konusu olabilir. Bu sebeple bankaların sorgulama sistemleri bulunmaktadır. Yaptığınız işlemler yerine ulaşmamış ise bankaların İnternet ve Mobil Bankacılık uygulamaları üzerinden ya da Çağrı Merkezini arayarak Müşteri Temsilcisine bağlanarak EFT sorgulaması yapabilirsiniz.

Vakıfbank EFT ve Havale işlemleri bu şekildedir. EFT ile para transferi yapmak için Vakıfbank tarafından belirlenen saatlerde para aktarımı yapmanızı öneririz. Aksi taktirde geç EFT ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.