Tarım Kredi

Vakıfbank Emekli Konut Kredisi Yaş Sınırı

Vakıfbank Emekli Konut Kredisi Yaş Sınırı

Vakıfbank emeklilere kredi sunan bankalardan bir tanesidir. 75 yaş üzerine kredi veren bankalar arasında Vakıfbank’ da sayılabilir. Emeklilere maaşlarını Vakıfbank’ tan alanlara maaşlarının 22 katı tutarında kredi verilmektedir. Zaman zaman Halkbank, Vakıfbank gibi bankalar tarafından faizsiz kredi verildiği bilinmektedir. Ayrıca emeklilere verilen ihtiyaç kredilerinin faiz oranları da oldukça düşük olmaktadır. Örnek kredi hesaplamalarını inceleyerek ve bankanın hesaplama aracını kullanarak ödeme planı hazırlayabilirsiniz. İçeriğimizde Vakıfbank emekli kredisi faiz oranları, hesaplamalar ve yaş sınırı ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Vakıfbank Emekli Kredisi

Emekliler bankalar tarafından kıymet verilen müşterilerdendir. Çünkü kendilerinin düzenli gelirleri vardır. Bankalar müşterilerine kredi verirken bazı hususlara dikkat ederler. Bu hususlardan bir tanesi şüphesiz gelir belgesine sahip olmanızdır. Emekli maaşı belgelenebilir gelir olduğundan dolayı bankaların size kredi vermesi muhtemeldir. Diğer husus ise kredi notudur. Düzenli gelir sunabilen emekli maaş müşterisinin kredi notunun da yüksek olması gerekmektedir. Daha evvel kredi çekmiş ancak taksitlerini aksatmış, kredi kartı kullanmış ve ekstrelerini ödememiş bir banka müşterisinin kredi notunun düşük olması oldukça kesindir.

Bankaların müşterilerine kredi notu verebilmeleri için kredi notunun 1300 ve üzerinde olması gerekmektedir. Şayet kredi notunuz düşükse bankalar kredi vermek istemeyecektir. Bu durumda yapılması gereken şey var olan borçlara yapılandırma yaparak kredi notunun yükselmesinin sağlanmasıdır. Ancak kredi notunun yükselmesi için 5 yıl zaman gerekmektedir. Emekli müşteri bu durumda kredi çekebilmek için 5 yıl bekleyecek demektir. Tabi bu süre zarfında borcunu kapatır, mevduat hesabı açar ya da kredi kartı alır ve ödemelerini düzenli olarak yaparsa kredi notu yükselir.

Vakıfbank Emekli Kredisi
Vakıfbank Emekli Kredisi

Bankaların dikkat ettiği hususlardan bir tanesi de şüphesiz yaş olacaktır. Bankaların belirlemiş oldukları yaş sınırları vardır. Banka, yaş şartını taşımayan müşterilerine kredi vermeyecek ya da verecekleri kredinin vadesi düşük olacaktır. Bu sebeple yaş hususuna dikkat etmek gerekiyor. Halkbank 2021 Emekli Promosyon Ödemesi Ne Kadar? isimli içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Emekli Yaş Sınırı

Vakıfbank tarafından belirlenmiş olan yaş sınırı 80‘ dir. Bazı bankalar 75 yaş üstüne kredi vermezler. Ancak Vakıfbank bu anlamda emekli maaşını Vakıfbank’ tan alan müşterilerine kredi imkanı sunuyor. Yaşın önemli olmasının sebebi vadelerin yaş sınırına göre belirlenmesi olacaktır. Örneğin 77 yaşındaki bir emekli bankadan 3 yıl vadeli olarak kredi alabilir. Ancak 79 yaşındaki bir emekli müşterinin kredi vadesi 1 yıl olacaktır. Konut kredileri açısından yaş hususunu ele alacak olursak, konut kredilerinin tutarlar yüksek ve vadeleri uzundur. Vakıfbank tarafından müşterilerine maaş tutarlarının 22 katı kadar kredi verildiği söylenmektedir. Bazı bankalarda bu oranın 40 katı olduğundan da söz edilmektedir. Ne olursa olsun kredi üst limitleri vatandaşlarımızın sicillerine göre belirlenecektir. Konut kredilerini düşük vadeler ile ödemek kaydı ile kredi çekilebilir. Vakıfbank Emekli Konut Kredisi alarak konut sahibi olabilirsiniz.

Bilindiği gibi konut kredileri 120 ay vadeli olmaktadır. Bu da demek oluyor ki emekli 10 yıl vadeli olarak kredi çekebilir. 10 yıl vadeli olarak kredi çekilmesi durumunda ise emeklilerin en fazla 70 yaşında kredi çekebilmeleri mümkün olacaktır. 71 yaşındaki emekli 9 yıl vadeli, 72 yaşındaki bir emekli de 8 yıl vadeli olarak konut kredisi çekebilecektir. Demem o ki vadelerin belirlenmesi hususunda yaş oldukça önemlidir. Ancak vadeler kısaldığında aylık taksit tutarları artacağından dolayı, maaşın aylık kredi taksitlerini karşılıyor olması gerekiyor. Bazı bankalar, aylık taksitleri emekli aylıklarının yüzde 50‘ sinden fazlası olmamasına özen gösteriyor.

Vakıfbank Emekli Yaş Sınırı
Vakıfbank Emekli Yaş Sınırı

Vakıfbank Emekli İhtiyaç Kredisi

Başlık her ne kadar Vakıfbank emekli ihtiyaç kredisi olsa da, aslında bu kredi PTT tarafından verilmektedir. PTT, anlaşmalı olduğu banka şubeleri ile birlikte imzaladıkları sözleşme dahilinde emeklilere finansman imkanı sunmaktadır. Vakıfbank emekli kredisi almak için maaşların Vakıfbank değil, postaneden alınması gerekmektedir. Maaş PTT’ den, kredi Vakıfbank’ tan sloganı ile başlatılan kredi kampanyası dahilinde 80 yaşına kadar olan emeklilerimize bireysel tüketici kredisi imkanı sağlanmaktadır.

Bu kredi kampanyasından yararlanmak için Sosyal Güvenlik Kurumu emeklisi olmak gerekiyor. Ayrıca maaşlarını Vakıfbank’ tan alanlar bu anlamda verilen kredilerden yararlanmak için maaşlarını PTT şubelerine taşımalıdır. Postane şubelerinde bulunan başvuru formlarını doldurarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Verilen kredi tutarı maksimum 20 bin TL’ dir. 36 aya varan vadeler ile kredinizi çekebilirsiniz. Müşterilere uygun faiz oranları sunulmaktadır.

Kredi vadeleri yine söylediğimiz gibi yaşa göre belirlenebilecektir.

 • 75 – 76 – 77  yaşındaki bir maaş müşterisi: 36 ay vadeli,
 • 78 yaşındaki bir maaş müşterisi: 24 ay vadeli,
 • 79 yaşındaki bir maaş müşterisi: 12 ay vadeli olarak kredi çekebilecektir.
 • 80 yaşındaki bir maaş müşterisi: Kredi alamayacaktır.

Vakıfbank Maaşın 22 Katı Kredi

Vakıfbank tarafından müşterilerine maaşlarının 22 katı tutarında kredi verilmektedir. Geçen yıl emeklilere faizsiz 10 maaş tutarında maaş ve 3 maaş tutarında ikramiye verilmesi konusu gündemdeydi. Ancak bu düzenleme henüz yasalaşmadı.

 • 1.000 TL emekli maaşı alan bir müşteri : 22 bin TL
 • 1.500 TL emekli maaşı alan bir müşteri : 33 bin TL
 • 2.000 TL emekli maaşı alan bir müşteri : 44 bin TL
 • 2.500 TL emekli maaşı alan bir müşteri : 55 bin TL
 • 3.000 TL emekli maaşı alan bir müşteri : 66 bin TL
 • 3.500 TL emekli maaşı alan bir müşteri : 77 bin TL
 • 4.000 TL emekli maaşı alan bir müşteri : 88 bin TL Kredi alabilecektir. Ziraat Bankası Emekli Olma Kredisi alarak prim borçlarınızı ödeyebilir ve emekli olabilirsiniz.

Vakıfbank Emekliye Faizsiz Kredi

Emekliye zaman zaman faizsiz kredi verildiği bilinmektedir. Ancak 2021 yılında Vakıfbank tarafından emeklilere verilen faizsiz bir kredi bulunmamaktadır. PTT tarafından verilen krediye başvurabileceğiniz gibi, banka tarafından verilen diğer kredilere başvuru yapabilirsiniz. İhtiyaç, kredisi, konut ve taşıt kredilerinden emekli maaş müşterileri de yararlanabilir. Devlet bankalarında faiz oranlarının daha düşük olduğu bilinmektedir.

Özellikle bankalar tarafından 2021 yılında başlatılan düşük faizli konut kredisi uygulamaları Vakıfbank’ta da geçerlidir. Bankanın anlaşmalı olduğu inşaat firmalarından yapacağınız konut alımlarında uygulanacak olan faiz oranları uygun olacaktır. Vakıfbank Konut Kredisi Anlaşmalı Firmalar isimli içeriğimizden firmalar ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

75 Yaş Üzeri Kredi Veren Bankalar

Bankalarda genel olarak belirlenmiş yaş şartı 75′ tir. 75 yaş üstüne kredi veren bankalar bulunsa da bu bankalar ancak belirli evrakların talep edilmesi dahilinde müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Örneğin kredi başvurusu esnasında talep edilen belgeler arasında sağlık raporu sayılabilir. Özellikle PTT ile anlaşmalı olan bankalar tarafından 80 yaşına kadar kredi vermektedir. Örneğin; Aktifbank’ ın 80 yaşına kadar olan müşterilerine 60 bin TL’ ye kadar kredi verdiği bilinmektedir.

 • Ziraat Bankası
 • Aktifbank
 • Fibabanka
 • İNG Bank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Türk Ekonomi Bankası

80 yaşına kadar emekli maaş müşterilerine kredi verebilmektedir. Özellikle Aktifbank tarafından verilen kredilerde herhangi bir belge, kefil vb. talep edilmemektedir. 75 yaş üstüne kredi veren bu bankalardan kredi alabilir, taşıt, konut gibi alımlarınızı yapabileceğiniz gibi bireysel tüketici kredisini de alabilirsiniz. Vakıfbank Konut Kredisinin şartlarını inceleyebilirsiniz.

Emekli Konut Kredisi

Vakıfbank tarafından uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunulmaktadır. Verilen kredilerden emekli maaş müşteriler de yararlanabilir. 120 aya varan vadeler ile kredi çekebilirsiniz. Kampanyadan yeni konut alacak müşteriler yararlanabilecektir. Yani ikinci el konut alımları kampanya kapsamında değerlendirilmemektedir. Ayrıca banka tarafından verilecek olan krediler konutun ekspertiz değerinin yüzde 80′ i kadar olabilecektir. Yani eksper tarafından konuta 100 bin TL değer biçilmesi durumunda banka tarafından verilecek olan kredi 80 bin TL’ dir.

Konut kredisi başvurusu yapmak için gerekli evraklar ile birlikte banka şubelerine gidebilirsiniz. 444 07 24 numarasını arayarak da konut kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru işlemleri için 5′ i, kredi başvurusu için 2′ yi, konut kredisi başvurusu için 1′ i tuşladıktan sonra başvurunuzu yapmış olacaksınız. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık şubelerinden de kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Emekli Konut Kredisi
Emekli Konut Kredisi

Ayrıca konut kredisi almanız durumunda ödemelerinizi bütçenize göre belirleyebilirsiniz. Artan, azalan taksitli, eşit ödemeli gibi farklı ödeme seçenekleri ile kredinizi kullanabilirsiniz. Bankalar tarafından emekli müşterilerine sunulan pek çok avantaj vardır. Bu avantajlardan bir tanesi de emekli promosyon ödemesidir. Emekli maaşını Vakıfbank şubelerinden 3 yıl boyunca almayı taahhüt edenlere maaş oranlarında promosyon ödemesi verilecektir. Halkbank 2021 Emekli Promosyon Ödemesi Ne Kadar? isimli içeriğimizden bilgi alarak promosyon ödemeleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Emeklilere sunulan ayrıcalıklardan bir tanesi de tüm Vakıfbank ATM’ lerinden maaşlarını ücretsiz olarak çekebilmeleridir. Ayrıca maaşınızı şubelerden çekmeniz durumunda da herhangi bir işlem ücreti talep edilmemektedir. Hızlı Geçiş Sistemi etiketlerini ücretsiz olarak alabilirsiniz. Maaş hesaplarından da işletim ücreti talep edilmemektedir. Bankanın kredi kartlarından da kart aidatı alınmayacaktır.

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi ile emekli maaş müşterileri de belirlenen yaş sınırları dahilinde konut kredisi alabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Senetle 20 bin kredi veririm. dedi ki:

  Merhaba ben 10 bin kredi veririm. Senet sepet istemez.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.