Tarım Kredi

Vakıfbank 2022 Emekli Promosyon Ödemesi Ne Kadar?

Vakıfbank tarafından emekli maaş müşterilerine belirlenen maaş tutarlarında promosyon ödemesi yapılmaktadır. Vakıfbank promosyon ödeme tutarları emeklilerin maaşları dikkate alınarak belirlenmektedir. Daha evvel bankalar tarafından memurlara verilen promosyon ödemeleri verilen bir karar neticesinde artık emeklilere de verilmektedir. Vakıfbank memur promosyon ödemeleri, emekli promosyon ödemeleri sorgulaması yapabilirsiniz. Vakıfbank promosyonların ne zaman yatacağını merak edenler içeriğimizden detaylı bilgi edinebilirler. 

Vakıfbank 2022 Emekli Promosyon Ödemesi Ne Kadar?

Bankalar tarafından daha evvelki yıllarda memurlara promosyon ödemesi verilmekteydi. Kanunda emekliler için herhangi bir ibare bulunmadığından dolayı promosyon ödemeleri emeklilere verilmemekteydi. Ancak yapılan bir düzenleme ile bankalar ile sözleşme imzalamak kaydı ile emeklilere de promosyon ödemesi verilmesi kararlaştırıldı. Maaş promosyon ödemeleri kişilerin maaşlarını aldıkları banka tarafından ödenmektedir. Çalışan ve emeklilere ödenen bu promosyon tutarları değişiklik göstermektedir.

Özellikle memurlar ve emeklilerin maaşlarının garanti olmasından dolayı bankalar tarafından ödeme yapılmaktadır. Çalışan ve memurlarda promosyon süresi daha kısa olmaktadır. Ancak emeklilerde bu süre oldukça uzun olmaktadır. Çalışan ve memurların promosyon ödeme tutarları 1 yıl içinde ödenmektedir. Emeklilerde bu süre 3 yıl olmaktadır. Bankalar bu anlamda promosyon ödemesi için birbirleri ile yarışmaktadır. Maaşını transfer et, çeyrek altını kap gibi kampanyalar ile emekli maaş müşterilerinin maaş transfer işlemi yapması sağlanmaktadır.

Emekli Promosyon Ödemesi
Emekli Promosyon Ödemesi

Vakıfbank 2022 Yılında Promosyon Ödeyecek mi?

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vakıfbank arasında imzalanan protokol gereği emeklilere promosyon ödemesi yapılmaktadır. Ayrıca emekli maaşı alanların hak sahiplerine, ikramiye alanlara özetle Sosyal Güvenlik Kurumu’ ndan gelir elde edenlere promosyon ödenmektedir. Vakıfbank promosyon ödemeleri sadece emekli maaş müşterilerine verilmektedir. Bankadan emekli maaşını almayanlar, maaş transferi yolu ile, maaşlarını Vakıfbank’ a taşıma sözü vererek bu promosyon ödemelerinden yararlanabilirler.

Ödeme alabilmek için yazılı başvuru gerekmektedir. Banka şubelerine giderek promosyon ödemesi almak istediklerini beyan edenlerin sözleşme imzalamaları kaydı ile ödeme almaları mümkündür. Maaş müşterisi olanların sözleşme imzalamak dışında yapacakları herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Promosyon Ödemesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Promosyon ödemeleri başvuruları banka şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır. Size en yakın Vakıfbank şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Ödeme alabilmek için bankanın talep ettiği herhangi bir şart bulunmaktadır. Sadece emekli maaş tutarınızı Vakıfbank şubelerinden 3 yıl boyunca alacağınızı taahhüt etmeniz gerekmektedir. 3 yıl süre tamamlanmadan maaşını farklı bir bankaya transfer edenler promosyon ödemelerinden yararlanamayacaktır. Ödeme peşin olarak yapılmakta olup, farklı bir bankaya maaş transferi yapanlar ödenen tutarları bankaya iade etmelidir. Banka değişikliği yerine şube değişikliği yapmanız durumunda ise promosyon ödemesi kesilmemektedir.

Ayrıca başvuru için gereken herhangi bir evrak bulunmamaktadır. Maaş müşterisi olduğunuz bankada tüm bilgileriniz bulunduğundan dolayı sadece şubelere giderek bireysel müşteri danışmanınıza promosyon ödemesi alacağınızı söylemeniz durumunda size verilen sözleşmeyi imzaladığınızda süreç tamamlanmış olmaktadır.

Promosyon Ödemesi Başvurusu Nasıl Yapılır? 
Promosyon Ödemesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Promosyon Almak İçin Gerekli Şartlar

Promosyon ödemesi almak için bankaların müşterilerinde aradığı herhangi bir şart bulunmamaktadır. Emekli maaşı alanlar bankalar tarafından sürekli gelire sahip olan kişiler olduklarından dolayı kredi, kredi kartı gibi bankacılık ürünlerinden yararlanmaları da kolay olmaktadır. Aranan tek şart maaşınızı bu bankadan almanız, farklı bir bankanın maaş müşterisiyseniz maaş transferi yapmanız ve maaşınızı 3 yıl bu bankadan alacağınızı taahhüt etmenizdir. Bu şartları taşıyan emekliler maaşları dikkate alınarak bankalarca verilen promosyon ödemelerinden yararlanabilirler.

Ayrıca Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından da 2022 yılında emeklilere promosyon ödemesi yapılacaktır.

Emekli Promosyonu Ne Kadar Veriliyor?

Promosyon ödeme tutarları emeklilerin maaşlarına göre belirlenmektedir.  Promosyon ödemeleri 3 yıllık peşin olarak verilmekte olup 1 aylık maaş tutarları dikkate alınmaktadır.

Emekli maaşları;

 • 1.500 TL ve 1.500 TL’ den az olanlara 500 TL 
 • 1.000 TL ile 2.000 TL arasında maaş alanlara 625 TL 
 • 2.0000 TL ve daha fazla emekli maaşı alanlara 750 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Bankalar tarafından verilen promosyon ödemesi tutarları hemen hemen aynıdır. 2022 yılında enflasyon oranlarına göre promosyon tutarlarının güncellenebileceği söylenmektedir. Bankalar tarafından henüz açıklanmamakla birlikte promosyon tutarlarının artırılacağı gündemdedir. Bunların yanı sıra bankalar tarafından ücretsiz eft, havale gibi ayrıcalıklar sunulabileceği de gündemdedir.

Maaş Transfer İşlemi Nasıl Yapılır?

Vakıfbank tarafından verilecek olan promosyon ödemelerinden yararlanmak isteyenlerin, yine bu bankanın maaş müşterisi olmaları gerekmektedir. Şayet maaşınızı farklı bir bankadan alıyorsanız, ancak Vakıfbank tarafından sunulan ayrıcalıkları daha cazip buluyorsanız maaş taşıma işlemi yapabilirsiniz. Maaş transfer işlemi pek çok farklı yöntem kullanılarak yapılmaktadır.

1- Şubeler aracılığı ile : Vakıfbank şubelerine giderek sözleşme, taahhütname ve başvuru formlarını doldurmanız yeterli olmaktadır.

2- E-devlet üzerinden maaş değişikliği : Maaş transferi yapmak isteyenlerin kullanabilecekleri yöntemlerden bir tanesi de e-devlettir. E-devlet kapısı üzerinden pek çok işlem yapılmaktadır. Öncelikle www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapmalısınız. Şifreniz yoksa PTT şubelerinden  2 TL’ ye şifre alarak sisteme T.C. kimlik numarası ve bu şifre ile giriş yapabilirsiniz. Arama çubuğuna SGK hizmetler yazarak kolayca maaş transfer işlemini yapabilirsiniz.

SSK : Bilindiği gibi Sosyal Sigortalar Kurumu emeklileri 4A’ lı olarak geçmektedir. Bu SGK 4A hizmetler bölümüne girmelidir.

Bağ-Kur : Bağkur Emeklileri 4B’ li olarak geçmektedir. 4B emeklileri yine SGK hizmetler bölümünden 4B’ ye girmelidir.

Emekli Sandığı : Emekli Sandığı emeklileri 4C’ li olarak geçmektedir. Yine SGK hizmetler bölümünden 4C’ ye girerek adres değişikliği işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Maaş Transfer İşlemi Nasıl Yapılır 
Maaş Transfer İşlemi Nasıl Yapılır

3- Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile : Maaş transfer işlemi yapabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de Sosyal Güvenlik Kurumu’dur. Emekliler, yetim ya da dul maaşı alanlar SGK il ya da merkez müdürlüklerine giderek bir dilekçe yardımı ile maaş transfer işlemlerini yapabilirler.

Bu yöntemleri kullanarak banka değişikliği yapabilirsiniz. Şayet maaş aldığınız bankaya kredi, kredi kartı gibi borçlarınız varsa, bu borçları kapatmadan maaş transfer işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bu sebeple borçlusu olduğunuz ve maaş aldığınız bankadan promosyon ödemesi başvuru yapmanız gerekmektedir. Bankalar tarafından verilen promosyon ödemeleri hiçbir surette haczedilemez.

Vakıfbank Promosyonu Hesaplara Ne Zaman Yatacak?

Emekli maaş müşterilere promosyon ödemeleri T.C kimlik numaralarının son hanelerine göre ödenmektedir. Emeklilere promosyon verilmesi geçtiğimiz yıl kararlaştırılmıştı. Ödemeler ise mart ayında başladı. Yoğunluk olması sebebi ile ödemeler farklı aylarda gerçekleşti.

T.C. kimlik numarasının son hanesi ;

 • 0-2 olanlara : Mart ayında
 • 4- 6 olanlara : Nisan ayında
 • 8 olanlara : Mayıs ayında promosyon ödemesi yapılmaktadır.
Vakıfbank Promosyon Ne Zaman Yatacak? 
Vakıfbank Promosyon Ne Zaman Yatacak?

Vakıfbank Emekliye Sunulan Diğer Avantajlar

Emekli maaşlarını Vakıfbank’ a taşıyan emeklilere sunulacak olan avantajlar aşağıdaki gibidir;

 1. Maaş ödemesi alacak olanlara açılacak vadesiz hesaplardan, hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir. Hesabınızı ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.
 2. Ülke genelinde Vakıfbank ATM’ lerinden yapacağınız işlemlerde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Maaş tutarlarınızı ATM’ den herhangi bir kesinti olmaksızın çekebilirsiniz.
 3. Şahsi araçlarınızdan geçiş için gereken Hızlı Geçiş Sistemi etiketlerini ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz.
 4. Maaş tutarınız kadar para çekme işlemleri ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır.
 5. Emekliler de kredi kartlarına ihtiyaç duymaktadır. Bu kartlardan herhangi bir aidat vb. talep edilmemektedir. Promosyon ödemesi almadan  evvel alınan kredi kartları, ek kartlar ve Milplus kartlarından aidat alınmaktadır.

Bankalar tarafından özellikle maaş müşterilerine sunulan avantajlardan bir tanesi de uygun faiz oranları ile ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi sunmalarıdır. Vakıfbank çok düşük faiz oranları ile emekliye konut kredisi vermektedir. İçeriğimizden kredi detaylarını öğrenebilirsiniz.

Size en yakın Vakıfbank şubelerine giderek promosyon ödemesi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca maaşınızı bu bankadan almanız koşulu ile size sağlanacak pek çok avantaj bulunmaktadır. 2022 yılında bankalara başvurarak verilecek olan promosyon ödemelerinden yararlanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Ferat Ayhan dedi ki:

  Diğer bankalar neden promosyonu yüksek veriyor da siz çay parası gibi veriyorsunuz????

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.