Tarım Kredi

Vakıfbank Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Vakıfbank Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Kredi notu sorgulamaları için pek çok alternatif yolu vardır. Bu kapsamda yalnızca Halkbank Kredi Notu Sorgulaması ücretsiz olarak yapılmaktadır. Diğer bankaların kredi notu sorgulama uygulamaları genel anlamda 5 TL ile 10 TL arasında değişiklik göstermektedir. Findekse kredi notu sayfasından, SMS aracılığı ile, Vakıfbank Müşteri Numarası ile, banka uygulamalarından kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi risk raporunu T.C kimlik numarası ile öğrenebilirsiniz. 

Findeks Kredi Notu Nedir?

Kişilerin 5 senelik bankacılık geçmişi sistemde tutulmaktadır. Bu sisteme kaydedilen bütün bilgiler kişinin risk raporunu oluşturmaktadır. Findeks kredi notunu öğrenmek için birden fazla yöntem bulunuyor. Her bir bankanın ayrı ayrı sorgulama sayfaları bulunuyor. Bunun yanı sıra operatörlerden SMS göndererek de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmek için belirli bir miktar ödeme yapmanız gereklidir. Yani kredi notu sorgulamalarının hemen hemen hepsi ücretli olarak yapılmaktadır. Yalnızca Halkbank kredi notu sorgulama işlemi ücretsiz olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Banka uygulamalarının yanı sıra KKB, BKM Express gibi sayfalardan da kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Findeks Kredi Notu sayfasından sorgulama yapmak için 7.50 TL + KDV ödemeniz gereklidir. Eğer tüm bu sorgulamaların sonucunda kredi notunuz düşük çıkarsa banka ürünlerinden faydalanamaz, kredi çekemezsiniz. Ancak kredi notunuz yüksek seviyede ise banka tarafından uygun görülmesi halinde talep ettiğiniz krediyi çekebilirsiniz. Kredi notunuz düşük ise yükseltmek adına çalışmalar yapmanız gereklidir.

Vakıfbank Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi Risk Raporu bankalarda olan tüm finansal işlemlerinizin bir sonucudur diyebiliriz. Bankalarda olan kredi notunuzu öğrenerek bundan sonraki finansal işlemlerinizi bilinçli bir şekilde gerçekleştirebilir ve bu yönde kredilere başvuru yapabilirsiniz. Kredi risk raporu sayesinde; kullanılan kredi ürünleri ile ilgili geri ödemelerinizi takip edebilirsiniz, kredi notunuz hakkında bir bilgi sahibi olabilir, Vakıfbank haricindeki bankalarda bulunan kredi ürünlerinizin limit ve borç bilgilerini de öğrenebilirsiniz. Vakıfbank üzerinden Findeks Risk Raporunuzu;

  • Çağrı Merkezleri üzerinden,
  • İnternet ya da Mobil Bankacılık Şubelerinden,
  • SMS Aracılığı ile,
  • Bütün Vakıfbank Şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank şubelerine giderek Bireysel Müşteri Temsilcileri ile bir görüşme sağlayarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Çağrı Merkezi Aracılığı İle Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulamak için pek çok farklı yöntem olduğundan bahsetmiştik. Vakıfbank Çağrı Merkezi de bu seçeneklerden bir tanesidir. Vakıfbank aracılığı ile kredi noru sorgulaması yapmak için 0850 222 0 724 Çağrı Merkezi numarasını tuşlayabilirsiniz. Eğer zaten banka müşterisi iseniz “Müşteri Numarası” ya da “Kart Numarası” ile sisteme giriş yapmanız gereklidir. Bu iki numarayı da bilmiyor veya banka müşterisi değilseniz “T.C kimlik numarası” ile işlemlerinizi halledebilirsiniz. T.C kimlik numarası ile giriş yaptıysanız banka müşterisi olmanız halinde  direk “Findeks Risk Raporu” na ulaşmanız için tuşlamanız gereken numara belirlenecektir. Ancak banka müşterisi değilseniz telesekreter sizi Müşteri Temsilcisine aktaracaktır. Yapacağınız görüşmelerden kredi notunuzu öğrenmek istediğinizi beyan edebilirsiniz. Kısa zaman içerisinde kredi notunuz Mail adresinize ya da kayıtlı cep telefonunuza kısa mesaj olarak iletilecektir. Vakıfbank Müşteri Hizmetleri aracılığı ile bütün işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Vodafone Çağrı Merkezi Numarası: 0850 222 0 724 

Vakıfbank SMS Aracılığı İle Kredi Notu Sorgulama

Kredi notunu banka şubelerine müracaat etmeden online olarak da yapabilirsiniz. Bu seçeneklerden bir tanesi de SMS Bankacılığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer bankaların olduğu gibi Vakıfbank’ın da SMS Bankacılığı bulunmaktadır. Bu sayede herhangi fiziksel bir efor sarf etmeden kredi notunuzu kısa bir zaman içerisinde öğrenebilir, bankalardan talep edeceğiniz finansal işlemlerinizi daha bilinçli bir şekilde halledebilirsiniz. SMS ile risk raporunuzu sorgulamak için;

“RISKIM”, “T.C Kimlik Numarası veya Vergi Kimlik Numarasının Son 4 Hanesini” aralarında bir boşluk bırakarak “4552” ye kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Kısa bir zaman içerisinde kredi notu cevabınız cep telefonunuza iletilecektir. Eğer kredi notunuz düşük ise bu banka ürünlerinden faydalanmanızı engel bir durum teşkil edecektir. Kredi notunuz düşük ise yükseltmek adına çalışmalar yapabilirsiniz. Kredi notu sorgulama işlemine ilişkin aklınızda kalan soruları 444 4 552 Kredi Kayıt Bürosu numarasını arayarak bilgi edinebilirsiniz.

İnternet ve Mobil Bankacılık Aracılığı İle Kredi Notu Sorgulama

İnternet Bankacılığı aracılığı ile kredi notunuzu sorgulamak için banka müşterisi olmanız gereklidir. Diğer türlü giriş yapılamamaktadır. İlk olarak https://www.vakifbank.com.tr/ sitesine girmeniz gereklidir. Daha sonra karşınıza açılan pencerede sağ üst kısımda bulunan “İnternet Bankacılığı” sekmesinin üzerine gelin. Aşağıya açılır pencerelerden “Bireysel” butonuna tıklayınız. Bir sonraki işlemde sisteme giriş yapmanız gerekecektir. Tıkladığınızda yeni bir pencere halinde giriş sayfası açılacaktır. Bu sayfaya giriş yapmak için “Müşteri veya T.C Kimlik Numarası” ve “İnternet Bankacılığı Şifrenizi” girdikten sonra “Giriş” butonuna basınız. Açılan sayfadaki menülerden gerekli adımları takip ederek Kredi Risk Raporunuzu öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı
Vakıfbank İnternet Bankacılığı

Mobil Bankacılık aracılığı ile kredi notunuzu öğrenmek için ise ilk olarak cep telefonunuza VakıfBank Mobil Bankacılık uygulamasını indirmeniz gereklidir. Mobil Bankacılık uygulamasına giriş yapmak için de aynı şekilde banka müşterisi olmanız gereklidir. Aksi taktirde uygulamaya giriş yapamazsınız. Yenilenen Vakıfbank Mobil uygulaması ile Hesap ve Kart Bilgilerinizi öğrenebilir, harcama detaylarınızı inceleyebilir, para transferi işlemlerinizi kısa zaman içerisinde halledebilirsiniz. Tüm bu işlemler ve kredi notu sorgulamaları için;

İlk olarak uygulamaya kendi bilgileriniz ile giriş yapmanız gereklidir. Bunun için Müşteri Numarası ya da T.C Kimlik Numarasını doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gereklidir. Daha sonra kendinize ait bir İnternet Bankacılığı Şifresi var ise bunu girmelisiniz. Şayet henüz bir şifreniz yok ise Şifrem Yok/Unuttum linkine tıklayarak Vakıfbank Banka ya da Kredi Kartı Numaraları ve Şifresi ile yeni bir İnternet Bankacılığı Şifresi alabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra açılan pencerenin Menüler sekmesinden talep ettiğiniz işlemleri halledebilirsiniz.

Vakıfbank Mobil Bankacılık Giriş
Vakıfbank Mobil Bankacılık Giriş

SMS İle Findeks Kredi Notu Öğrenme

Geçen yıl itibari ile bütün operatörler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell servislerinden kredi notunuzu tek bir mesaj ile öğrenebilirsiniz. Kredi notu en ufak bir finansal harekette bile düşmektedir. Banka ürünlerinden faydalanmak için de önemli bir unsur olmaktadır. Kredi notu 0 ile 1900 arasında değişiklik göstermektedir. Tek bir SMS ile kredi notunuzu öğrenmek için operatörler üzerinden göndermeniz gereken mesajlar şu şekildedir;

Turkcell Operatörü için; “T.C Kimlik Numarası” ve “Doğum Yılını” aralarında bir boşluk bırakarak “1122” ye kısa mesaj göndermelisiniz. Mesaj göndermenizin ardından kredi notunuz kısa bir vakit içerisinde cep telefonunuza iletilecektir. Bu işlem için 9 TL gibi bir ücret talep edilmektedir.

Vodafone Operatörü için; “T.C Kimlik Numarası” ve “Doğum Yılını” aralarında bir boşluk bırakıp yazdıktan sonra “1122“ye SMS göndermelisiniz. Vodafone tarafından imkan tanınan bu sorgulama sisteminden 9 TL gibi bir ücret talep edilmektedir.

Türk Telekom Operatörü için; “T.C Kimlik Numarası”  ve “Doğum Yılını” aralarında bir boşluk bırakıp yazarak alıcı bölümüne de “1122” yazdıktan sonra “Gönder” butonuna basarak kısa bir zaman içerisinde sonucunuzu cep telefonunuza alabilirsiniz. Türk Telekom yani eski adı ile Avea’da bu işlem için 9 TL ücret talep etmektedir.

SMS aracılığı ile kredi notu sorgulaması yapmak diğer işlemlere göre biraz daha kolay ancak maliyetlidir. Tek bir mesaj ile kredi notunuzu öğrenmek bu kadar kolay olacaktır.

Vakıfbank aracılığı ile kredi notunuzu belirttiğimiz şekillerde öğrenebilirsiniz. Eğer Findeks Risk Raporunuz düşük ise yükseltmek adına çalışmalar yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ayhan pamuk dedi ki:

    Müşteriniz olmak istiyorum

  2. irem taluş dedi ki:

    kredi notu ögrenme

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.