Tarım Kredi

Vakıfbank Mevduat Faiz Oranları Hesaplama (GÜNCEL)

Vakıfbank Mevduat Faiz Oranları Hesaplama (GÜNCEL)

Vakıfbank’ ta açacağınız vadeli hesaplarınız ile faiz geliri elde edebilirsiniz. Bankalar tarafından belirlenmiş olan mevduat faiz oranları bulunmaktadır. Bu oranları 32 günlük kırık hesaplar olabileceği gibi, aylık, yıllık gibi vadelerde de olabilir. Faiz oranları günlük olarak işletilmektedir. Bu sebeple Vakıfbank vadeli hesap faiz hesaplaması, günler üzerinden yapılmaktadır. Vakıfbank’ ta pek çok vadeli hesap çeşidi bulunmaktadır. Arı hesabı, halden anlayan hesaplar yatırım hesapları olarak kullanılmaktadır. İçeriğimizde bu hesaplar ile ilgili bilgilere ulaşabilir ve sizler için yaptığımız örnek hesaplamaları inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank Vadeli Hesap Nedir?

Vadeli hesaplar bilindiği gibi yatırım amacı ile kullanılmaktadır. Bu hesaplar için belirli tutarlarda para yatırılır ve hesap açılır. Belirlenen vade dönemi boyunca para hesapta kalır. Şayet vade bitiminden evvel para çekim işlemi yapılırsa bu durumda faiz geliri elde etmeniz mümkün olmayacaktır. Fakat belirlenen vade boyunca hesabınızdan para çekimi yapmazsanız bu durumda vade bitiminde paranızı ana para + faiz geliri ile birlikte çekersiniz.

Vadesiz hesaplar yatırım amacı ile kullanılmamaktadır. Bu hesaplardan istediğiniz zaman para çekimi yapabilirsiniz. Fakat vadeli hesaplar para çekimine imkan tanır. Bu süre boyunca paranız banka tarafından kullanıldığından dolayı da faiz verilir. Vadesiz hesapları kullandığınız için bankalara işlem ücreti ödersiniz. Ancak vadeli hesaplarda banka tarafından size faiz geliri verilir. Pek çok bankada vadeli hesap açabilirsiniz. Hesap açarken dikkat edilmesi gereken detay bankaların faiz oranları olacaktır. Yüksek faiz getirisi olan bankalara para yatırmanız gelirinizin de yüksek olmasını sağlayacaktır.

Vakıfbank Vadeli Hesap
Vakıfbank Vadeli Hesap

Vakıfbank Arı Hesabı Faiz Oranı

Arı hesabı Vakıfbank tarafından açılan vadeli bir yatırım hesabıdır. Paranızı bankaya yatırmanız durumunda faizler gecelik olarak işletilmektedir. Paranızı yatırabildiğiniz gibi faiz geliri gecelik olarak elde edildiğinden dolayı istediğiniz zaman para çekme işlemi de yapabilirsiniz. Mobil bankacılık, internet bankacılığı gibi kanalları kullanarak para transferi işlemlerinizi de herhangi bir ücret ödemeden yapabilirsiniz.

Arı hesabı faiz oranları : Banka tarafından sadece Türk Lirası değil, döviz cinsinden de hesap açılmaktadır. Bu hesaplara uygulanacak olan faiz oranları farklılık göstermektedir.

  • Euro mevduatları için: %1,75,
  • Dolar mevduatları için: %3,50,
  • Türk Lirası mevduatları için: %20,25 olarak belirlenmiştir.

Bu oranlar tanışma faizleri olarak belirlenmiştir. Hesaplara tanışma faizlerinin uygulanması için 100 gün süre gerekmektedir. Hesabı ilk açtığınız zaman süre başlamaktadır. Arı hesapları Türk Lirası, Dolar ve Euro üzerinden yatırım yapmanıza imkan tanıyan hesaplar arasındadır. Uygulanacak olan faiz oranı, hesap son günü bakiye üzerinden hesaplanmaktadır. Ertesi sabah ise faiz hesaba yansıtılmaktadır. Faiz geliri üzerinden belirlen oranlarda stopaj kesintisi yapılmaktadır.

Vakıfbank Arı Hesabı Faiz Oranı
Vakıfbank Arı Hesabı Faiz Oranı

Hesapların açılabilmesi için belirlenen bir alt limit söz konusudur. 5.000 TL, 2.000 Euro ya da 2.000 Dolar yatırmanız ile birlikte hesap açılmaktadır. Bu tutarlar altında hesap açılması mümkün değildir. 100 gün süre dolduğunda faiz bitmektedir. Tanışma faizi sonrası banka tarafından belirlenen temdit faiz oranları uygulanmaktadır. Müşteriler yukarıdaki tanışma faizi oranlarından bir defalığına mahsus olarak yararlanabilirler. Banka müşterilerinin faiz geliri almak amacı ile ortak hesap açmaları sınırlandırılmıştır. Türk Lirası, Dolar ve Euro cinsinden her birinden sadece bir hesap açılabilmektedir.

Tanışma faizi oranları 1 milyon TL/USD/EUR için geçerli olmaktadır. Bu tutarın üstünde yatırılacak olan tutarlar tanışma faizi oranı uygulanmaktadır. Açılan hesap üzerinde herhangi bir hesap işletim ücreti vb. bulunmamaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden hesap açmak için tıklayınız.

Vadeli Türk Lirası Hesabı

Vakıfbank üzerinden vadeli Türk Lirası hesabı açabilirsiniz. Yatırım yapmak için risksiz bir şekilde değişmeyen sabit faiz oranları ile hesabınızı açabilirsiniz. Ancak vadesinden evvel hesabı bozarsanız bu durumda faiz geliri elde etmeniz mümkün olmayacaktır 1 ay, 6 ay, 12 ay gibi belirli sürelerde birikim yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra kırık vadeli olarak da hesap açabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanarak hemen vadeli Türk Lirası hesabı açabilirsiniz.

Hesap açmak için banka tarafından belirlenmiş olan bir alt limit bulunmamaktadır. Sadece Türk Lirası değil, Dolar ve Euro cinsinden hesaplarınızı açabilirsiniz. YP vadeli hesap açma ile ilgili detayları inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank tarafından geliştirilmiş olan mevduat hesaplama aracı ile mevduat getirisi hesaplaması yapmanız mümkün olmaktadır. Banka şubeleri ya da müşteri hizmetleri aracılığı ile vadeli hesap açabilirsiniz. Daha fazla faiz getirisi elde etmek isteyen vatandaşlarımıza e-vadeli hesapları öneriyoruz. Bu hesaplar internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden açılmakla beraber faiz oranları daha yüksek olmaktadır. Ziraat mevduat faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. En yüksek faizi veren bankadan hesap açabilir ve kazanmaya devam edebilirsiniz.

Vakıfbank E-Mevduat Faiz Oranları

Banka şubelerine gitmeden hesap açmanıza imkan tanıyabilecek uygulamalardan bir tanesi de e-vadeli hesap açmak olmaktadır. Yüksek faiz oranları ile bu yöntemi kullanarak kolayca hesabınızı açabilirsiniz. 750 güne kadar seçtiğiniz vadeler ile kolayca birikim yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı üzerinden e-vadeli hesap açma : Hesaplarım > e-vadeli hesap açma

Mobil uygulama : Hesaplarım > vadeli > e-vadeli hesap açma

Bu hesapların banka müşterilerine sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Bu hesaplar üzerinden faizin vadesiz mevduat hesabınıza aktarılmasını da talep edebilirsiniz. Bu şekilde vadesiz hesabınıza işlem ücreti ödemenin önüne geçebilirsiniz. Vade sonunda süreyi yenileyebilirsiniz. Bu şekilde eski faiz oranı üzerinden işlem yapılması da mümkün olmaktadır. Otomatik ödeme talimatı bulunması dahilinde 30 gün ile 750 gün arasında vade belirleyebilirsiniz. Vade bitmeden hesabınızdan para çekebilirsiniz. Vade bozulmaz ve faiz oranı kalan tutar üzerinden işlemeye devam eder.

E-vadeli hesap açmak için belirlenen alt limitler bulunmaktadır. 1.000 TL, 1.000 Dolar ve 1.000 Euro üzerinden hesabınızı açabilirsiniz. 1 gün vade belirleyebileceğiniz gibi 750 gün de belirleyebilirsiniz. 25 bin TL ve üzerinde 365 gün vade belirleyerek e-vadeli hesap açmanız durumunda hazine ihalelerine katılma hakkı elde edebilirsiniz. Sunulacak olan bu avantaj bireysel müşteriler için geçerli olmaktadır. Kobiler bu imkanlardan yararlanamayacaktır.

vakıfbank e-mevduat faiz oranları
Vakıfbank e-mevduat faiz oranları

Vakıfbank’ ta e-mevduat hesabı açmanız durumunda uygulanacak olan faiz oranları yukarıdaki tabloda gösterilmektedir. Tutar ve vadeye göre faiz oranları değişiklik göstermektedir. Banka tarafından uygulanabilecek en yüksek faiz oranı %17,5 olacaktır. Eksi bakiye hesap açtırma işlemini yaparak hesabınızda bakiye olmasa da banka tarafından verilen limitler dahilinde hesabınızı kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Vadeli Hesap Faizi Hesaplama

Vakıfbank’ tan açacağınız vadeli hesaplarınıza belirlenen vade süresi boyunca faiz eklenecektir. Sizler için yaptığımız örnek hesaplamaları inceleyebilirsiniz.

Hesaba Yatırılan TutarGün SayısıVade sonu net tutar
1.000 TL301.007,34
1.000 TL1821.074,60
1.000 TL3661.135,32
2.000 TL62.002,10
2.000 TL132.005,14
2.000 TL452.035,63
3.000 TL313.022,74
3.000 TL913.108,08
3.000 TL3653.448,66
5.000 TL75.006,93
5.000 TL435.085,12
5.000 TL7506.385,14
10.000 TL1410.029,34
10.000 TL9010.356,30
10.000 TL40011.478.66
Vakıfbank Vadeli Hesap Faizi Hesaplama

Tabloda örnek vade ve tutarlar ile yaptığımız hesaplamaları inceleyebilir ve mevduat hesaplama aracını kullanarak siz de faiz getirisi hesaplaması yapabilirsiniz.

Havuz Hesabı İle Kazanmaya Devam Edin

Açacağınız havuz hesabı ile talimatlı ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra hesabın sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Bu hesapları açmanız durumunda paranız değer kazanmaya devam etmektedir. Hesap otomatik olarak yatırım yapmaya programlanmıştır. Vadesiz Tür Lirası bankomat hesapları günün sonunda incelenir ve bakiyeye göre, tercih etmeniz halinde yabancı para cinslerine çevrilir.

Hesaplarının 1500 TL ve daha altına düştüğümde ise döviz bozdurularak hesabın 1500 TL’ ye tamamlanması sağlanmaktadır. Ödeme işlemleri vadesiz bankomat hesaplarının limitlerine göre, fon, döviz bakiyesine göre ya da diğer tanımlı hesaplara göre gerçekleşmektedir.  Halkbank ‘tan da eksi bakiye hesap açtırabilirsiniz.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı

Vakıfbank’ tan açacağınız hesaplar ile gram cinsi üzerinden altın alabilirsiniz. Düzenli Altın Birikimi Talimatı verebilirsiniz. Gram altın cinsinden yatırım yapabilirsiniz. Hesabı açmak için belirli bir gramın üstünde altına sahip olmanız gerekmektedir.

Hesabın özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Altın hesabı açmanız durumunda banka tarafından herhangi bir işletim ücreti vb. talep edilmemektedir.
  • Çalınma riski olmadan altınlarınızı güvenle koruyabilirsiniz.
  • Alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • 0,01 gram altın ve katları şeklinde işlem yapabilirsiniz.

Vakıfbank’ ta açacağınız vadeli mevduat hesaplarından faiz geliri elde edebilirsiniz. E-mevduat hesapları üzerinden daha fazla faiz geliri elde edebileceğinizi unutmayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.