Tarım Kredi

Vakıfbank Traktör Kredisi 2022 Hesaplama

Traktör kredisi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Vakıfbank’ tır. Vakıfbank traktör kredisi faiz oranları düşüktür. Hesaplama yaparak ödeme planı oluşturabilirsiniz. Vakıfbank’ ın yanı sıra Denizbank, Türk Ekonomi Bankası, Ziraat Bankası gibi bankalar tarafından traktör kredisi verilmektedir. Bu kredilerin yanı sıra Ziraat Bankası ile yaptığı protokol gereği Tarım Kredi Kooperatifi de traktör kredisi vermektedir. Ayrıca bankalar faiz oranlarını hasat dönemlerine uygun olarak belirleyebilecekleri gibi, vade erteleme özelliği ile çiftçilerimiz maddi anlamda sıkışmalarını önlemektedir. İçeriğimizde Vakıfbank traktör kredisi ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

Vakıfbank Traktör Kredisi 2022 Hesaplama

Vakıfbank tarafından çiftçilerimize finansman sağlanmaktadır. Çiftçinin Halinden Anlayan Tarım Bankacılığı ile oluşturmuş olduğu bankacılık sistemi ile Vakıfbank çiftçilerimize işletmeleri için ihtiyaç duydukları meblağlarda kredi vermektedir. Bitkisel üretim, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık, kümes hayvancılığı, seracılık gibi tarım ve hayvancılık faaliyetleri için banka tarafından finansman sunulmaktadır. Bilindiği gibi tarımsal kredilerde bankalar çiftçilerimize uygun ödeme dönemleri belirlemektedir.

Vakıfbank tarafından sunulan kredilerin vadeleri de yine hasat dönemlerine göre belirlenmektedir. Çiftçilerimizin Vakıfbank’ tan kredi almak istemeleri durumunda gerekli evraklar ile birlikte banka şubelerine gitmeleri gerekiyor. İnternet bankacılığı ya da diğer kanallar vasıtası ile kredi başvurusu yapılmamaktadır. Ziraat Bankası genç çiftçi kredisi veriyor. Bu kredilerden de yararlanabilirsiniz.

Çiftçinin Halinden Anlayan Banka
Çiftçinin Halinden Anlayan Banka

Vakıfbank Çiftçi Kredisi Veriyor

Bilindiği gibi Vakıfbank tarafından çiftçilerimize yatırım ve işletme kredileri verilmektedir. Bu anlamda verilecek olan kredi konularını inceleyelim;

Yatırım Kredileri : 

 • Traktör kredisi (0. km ve 2. el traktör alımları için verilmektedir.)
 • Araç kredisi (0 km ve 2. el araç alımları için verilmektedir.)
 • Tarım arazisi alım kredisi
 • Makine ve ekipman alım kredileri

İşletme Kredileri : 

 • Organik kredi
 • Sözleşmeli üretim kredisi
 • Tarımsal işletme kredisi
 • Bitkisel üretim işleme kredisi
 • Süt hayvancılığı kredisi
 • Besi hayvancılığı kredisi
 • Sera işletme kredisi
 • Toprak Mahsulleri Ofisi Makbuz senedi kredi
Vakıfbank Çiftçi Kredisi 
Vakıfbank Çiftçi Kredisi

Diğer bankalardan farklı olmak kaydı ile banka tarafından projeler için de kredi verilmektedir. Bu anlamda verilen proje kredileri tarımsal yatırım kredisi , kırsal kalkınma yatırımlarına yönelik hibe destekli proje kredisi, IPARD proje kredisi ve niyet mektubu, IPARD hibe destekli yatırım kredisi olmaktadır.

Vakıfbank Tarım Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Vakıfbank şubelerine tarım kredisi konularından herhangi biri için başvuru yapmak amacı ile gitmeniz durumunda bankaya sunmanız gereken evraklar aşağıdaki gibi olacaktır.

 • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
 • Adres belgesi
 • Faaliyet yapılan alana göre Örtü Altı Kayıt Belgesi, Çiftçi Kayıt Belgesi ya da Türkvet Kayıt Belgesi
 • Tapulara ait fotokopiler (işletme kiralık ise kira sözleşmesi) gerekiyor.
 • Traktör kredileri için proforma fatura ya da kasko belgesi gerekmektedir.

Vakıfbank Traktör Kredisi Başvurusu

Vakıfbank tarafından yatırım kredileri kapsamında çiftçilerimize traktör alımları için kredi verilmektedir. Bu anlamda verilecek olan kredinin özellikleri;

 • 🚜 Sadece sıfır km değil ikinci el traktör alımlarınız için de bu kredilerden yararlanabilirsiniz.
 • 🚜60 aya varan vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz.
 • 🚜 Gelir durumuna uygun olarak kredi vadelerini ayarlayabilirsiniz.
Vakıfbank Traktör Kredisi 
Vakıfbank Traktör Kredisi

Vakıfbank Traktör Kredisi Hesaplama

Aşağıdaki tabloda sizler için yaptığımız örnek kredi hesaplamaları yer almaktadır. Aylık taksit tutarlarını dikkate alarak kredinizi çekebilirsiniz.

Kredi TutarıVade SüresiAylık Taksit Tutarı
20 bin TL12 ay1.796,80 TL
20 bin TL48 ay547,65 TL
20 bin TL60 ay466,53 TL
30 bin TL12 ay2.695,19 TL
30 bin TL48 ay821,48 TL
30 bin TL60 ay699,79 TL
50 bin TL12 ay4.491,99 TL
50 bin TL48 ay1.369,13 TL
50 bin TL60 ay1.166,32 TL
60 bin TL60 ay1.399,58 TL
70 bin TL60 ay1.632,84 TL
80 bin TL60 ay1.866,11 TL
90 bin TL60 ay2.099,37 TL
100 bin TL60 ay2.332,64 TL

60 aya varan vadeler ile traktör kredisi kullanmak isteyenler gerekli evraklar ile banka şubelerine giderek kredi başvurularını yapabilir.

Vakıfbank Traktör Kredisi Şartları

Vakıfbank’ tan traktör kredisi almak isteyen çiftçilerimizin aşağıdaki şartları yerine getirmeleri gerekiyor.

1- Kredi notu : Kredi almak için genel olarak bahsedilecek şartlardan bir tanesi kredi notudur. Çiftçilerimize kredi çekmelerinin riskli olarak görülmesi durumunda kredi verilmeyecektir. 1300 ve ve üzerinde kredi notu olan, kredi borcu olmayan, sicili temiz olan ve kara listede olmayan çiftçilerimiz Vakıfbank’ tan traktör kredisi alabilir. Kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz.

2- Tarımsal faaliyetin kanıtlanması : Çiftçilerimizin traktör kredilerinden yararlanabilmeleri için tarımsal faaliyetlerini sunacakları evraklar ile kanıtlamaları gerekmektedir. Traktör kredisi almak isteyen çiftçilerimizin işletmelerine ait tapu vs. sunmaları gerekiyor. Ayrıca çiftçi kredilerinden yararlanmak için çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmak gerekiyor.

3- Peşinat : Bahsedeceğimiz diğer hususlardan bir tanesi de peşinattır. Kullandırılacak olan kredi fatura tutarının yüzde 75′ i kadar verileceği için, çiftçilerimizin yüzde 25 oranında peşinata sahip olması gerekiyor.

Vakıfbank Traktör Kredisi Şartları
Vakıfbank Traktör Kredisi Şartları

4- Gelir durumu : Vakıfbank’ tan traktör kredisi almak isteyen çiftçilerimizin belgelenebilir bir gelire sahip olması gerekiyor. Gelir durumunun kredi taksitlerini ödeyebilecek durumda olmaması halinde banka tarafından kredi verilmeyecektir.

Bu şartları sağlayan çiftçilerimiz ikinci el ya da 0 km traktör alımları için kredi başvurusunda bulunabilir. Banka gerekli gördüğü durumlarda ek belge, teminat ya da kefil talep etme hakkını saklı tutmaktadır.

Vakıfbank Tarım Kart

Vakıfbank tarafından çiftçilerimiz için geliştirilen kartlardan olan Tarım Kart, Tarım KMH ve TMO kartlarını almak için başvuru yapabilirsiniz. Tarım Kart ile tarımsal işletmeniz için gerekli olan girdileri alabilirsiniz. Ayrıca üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde faiz indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Kartın son ödeme tarihleri de tıpkı çiftçi kredilerinde olduğu gibi hasat vadeli olabilmektedir. Böylece yılda bir ödeme imkanı elde etmiş olursunuz.

Akaryakıt, gübre, zirai ilaç, yem, tarımsal ekipman alımlarınızı bu kartlar ile yapabilirsiniz. Ayrıca kartı ilk almanız durumunda ilk 6 ay faizsiz alışveriş imkanı sunulmaktadır.  Kartınıza tanımlanmış olan kredi tutarında kredi alabilir ve kartınızı kullanabilirsiniz. Kart başvuruları 0850 222 0 724 numarasını arayarak, internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi kanallar üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Ayrıca kartınız ile Bağ-Kur primlerinizi yatırabilir ya da faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

Fatura ödemelerinizi, Bağ- Kur primlerinizi ya da TARSİM sigorta primlerinizi hasat dönemlerine göre erteleyebilirsiniz. Ayrıca sigorta poliçelerinizde faizsiz dönemden de yararlanabilirsiniz. Kartınız ile vadesiz hesaplarınızı da bağlayabilirsiniz. Kartınıza para yatırabileceğiniz gibi kolaylıkla para çekme işlemi de yapabilirsiniz. Kartınız ile sahip olduğunuz borçlarını erken ödeyebilirsiniz. Asıl kartınıza ek olarak da kart çıkarabilirsiniz. Vakıfbank Kredi Kartı başvurusu yaparak da işletme girdilerinizi kredi kartı ile alabilirsiniz.

Vakıfbank Tarım Kart 
Vakıfbank Tarım Kart

Tarım Kart Başvurusu : 

Tarım kart başvurusu yapmak isteyenler T.C. kimlik belgeleri ile kendilerine en yakın Vakıfbank şubelerine gitmeleri gerekiyor. Ayrıca sms bankacılığı aracılığı ile de başvurunuzu yapabilirsiniz. TARIM  T.C. kimlik numaranızı aralarında bir boşluk bırakarak 5724‘ e  gönderebilirsiniz. İnternet bankacılığı yöntemi ile de tarım kart başvurusu yapabilirsiniz.

Makine ve Ekipman Alımlarına Yönelik Krediler

Vakıfbank sadece traktör değil, makine ve ekipman alımları için de kredi vermektedir. Esnek ödeme dönemli olarak 24 aya varan vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz. Vadeleri hasat dönemlerine göre belirleyebilirsiniz. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık ödeme dönemleri ile kredinizi kullanabilirsiniz.  Başvurular gerekli evraklar ile birlikte banka şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Tarım Arazisi Alım Kredileri

Araç ve ekipman alımlarının yanı sıra tarım arazi almak için de kredi kullanabilirsiniz. Üretim faaliyetlerinin artırılmasına ve tarımsal verimlilik sağlanmasına yönelik olarak bağ, bahçe, sera, tarla vb. alımları için kredinizi kullanabilirsiniz. Bu krediler nitelikli arazi alımlarına yönelik olarak kullandırılmaktadır. Gelir elde edebileceğiniz dönemlere uygun olarak vade belirleyebilirsiniz. Ayrıca vadeleri hasat dönemlerinize göre de belirleyebilirsiniz. Kredi başvuruları banka şubeleri aracılığı ile kabul edilmektedir.

 Ziraat Bankası çiftçi faiz oranları öğrenebilir ve Ziraat Bankasından düşük faizli olarak kredi alabilirsiniz.

Traktör alımlarınız için 60 aya varan vadeler ile düşük faizli kredinizi Vakıfbank’ tan alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. gültekin dedi ki:

  ben sizin Kırklareli ili Babaeski şubesinden Traktör kredisi kullanmak istiyorum.Bana yardımcı olurmusunuz

 2. Mehmet Kaya dedi ki:

  Tiraktor kiredi si alabilir miyim

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.