Tarım Kredi

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Yaptığı alışverişlerinin taksitlendirilmesi ve sunulan çeşitli avantajlardan yararlanmak isteyen milyonlarca vatandaşımız kredi kartı kullanıyor. Ziraat Bankası’ ndan kredi kartı almak isteyenler telefon bankacılığını kullanarak başvuru yapabilir. SMS aracılığı ile de kolayca kredi kartı başvuru yapabilirsiniz. Kredi ve kredi kartlarının bir onay süresi bulunmaktadır. Gerekli belgeler ile başvuru yapanlar internet üzerinden başvuru takibinde bulunabilir. Ziraat Bankası tarafından başvurularınızın kabul edilmesinden sonra combo kart kurye takibi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS İle Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası müşterilerine kredi kartı ürünü sunan bankalar arasında yer almaktadır. Kredi kartı başvurusu için banka şubelerine gitmenize gerek yoktur. SMS yardımı ile kolayca kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. KREDIKARTI yazıp bir boşluk bırakarak T.C kimlik numaranızı 4747‘ ye göndermeniz durumunda bankaya kredi kartı başvurunuz iletilmiş olacaktır. Ayrıca banka şubeleri, ATM, müşteri hizmetleri ve internet bankacılığı aracılığı ile de kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi kartı alarak Ziraat Bankası tarafından sunulan pek çok avantajdan yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ nın 3 adet kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Bunlar;

  • Bankkart 
  • Bankkart Gold
  • Bankkart Platinum’ dur.

Ziraat Bankası diğer bankaların kredi kartlarından ayrılan en büyük özelliği, tek kartta hem kredi kartı hem de banka kartı özelliğinin birleştirilmesidir. Kartın arka yüzünde banka kartı bilgileri yer alırken, ön yüzünde kredi kartı bilgileri yer almaktadır. Kartınız ile anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde kazandığınız puanlar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Kart hem visa hem de master card olarak kullanılmaktadır. Yaptığınız alışverişlerde puan kazanabilirsiniz. Ayrıca öğrenciler için Genç Kart ürünü geliştirilmiştir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu SMS
Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu SMS

Telefonla Kredi Kartı Başvurusu Yapma

Ziraat Bankası Combo karta sahip olmak için telefon bankacılığını kullanarak da kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numaraları 444 00 00 ve 0850 220-00-00‘ dır. Bu numarayı aradıktan sonra uygulamanız gereken adımlar aşağıdaki gibidir;

  • Başvuru ve diğer işlemler için 6′ yı tuşlayınız.
  • Kredi kartı başvurusu için 5′ i tuşlayınız.
  • Kredi kartı başvurusu yapmak için 1′ i tuşlayınız.

SMS ve telefon bankacılığını kullanarak banka şubelerine gitmenize gerek kalmadan kredi kartı başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerine bağlanarak sorunlarınızı müşteri temsilciniz vasıtası ile kolayca çözebilir ya da başvurularınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası tarafından herhangi bir bankacılık ürününü kullanmak için başvuru yapmak istediğinizde sizden aşağıdaki belgeler talep edilecektir. Bu belgeler ile birlikte banka şubelerine giderek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bu noktada altını çizmemiz gereken konu bankaların kredi ya da kredi kartı verirken kredi notunuzu sorgulaması ve gelir belgesi talep etmeleridir. Ev hanımları ve öğrenciler düzenli geliri olmadığı halde Ziraat Bankası tarafından kendilerine düşük limitli de olsa kredi kartı verilebilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler
Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler
  • T.C. kimlik belgesi
  • Gelir belgesi
  • İkametgah belgesi

Bu belgeler ile başvuru yapmanız durumunda kredi kartı başvurunuz banka yetkilileri tarafından incelenecektir. Ne yazık ki her kredi kartı başvurusu kabul edilmemektedir. Başvurunuzun ne durumda olduğunun sorgulanması için internet üzerinde banka tarafından bir sistem oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra ikametgah belgesinin talep edilme amacı kartın tarafınıza ulaştırılmasıdır. Kartınızı banka şubelerinden alacağınızı yetkililere ifade ederseniz başvurunuz onaylandıktan ve kartınız basıldıktan sonra başvuru yaptığınız şubeye giderek kartını alabilirsiniz. Ancak kartınızın kurye aracılığı ile adresinize ulaştırılmasını da talep edebilirsiniz. Kredi kartınızı geçici olarak kullanmak için banka tarafından verilecek olan isimsiz kredi kartlarını da alabilirsiniz.

Bankkart COMBO Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Bankaya kredi kartı başvurunuz iletildiğinde hakkınızda bir inceleme başlatılacaktır. Bu incelemenin asıl amacı kredi notunuzun sorgulanması ve gelir durumu tespiti ile ekstrelerin düzenli ödenip ödenmeyeceğidir. Banka tarafından bu kıstaslar dikkate alınarak yapılan inceleme sonucunda başvuru kabul edilebileceği gibi reddedilebilir. KKB adı verilen bankacılık sisteminde müşterilerin 5 yıllık bankacılık sistemleri gösterilmektedir. Şayet daha evvel bir kredi kartı almış ancak ekstreleri düzenli olarak ödememişseniz muhtemel banka başvurunuzu kabul etmeyecektir.

Bankkart COMBO Başvuru Takip
Bankkart COMBO Başvuru Takip

Bankkart COMBO kart başvurusu yapanlar, oluşturulmuş bir sistem sayesinde başvuru sonuçlarını takip edebilirler. Banka şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunanların başvuruları daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. Kredi kartı başvurusu maksimum 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Bankaya şayet kartınızı şubeden alacağınızı söylerseniz başvurunuz onaylandıktan sonra kartınızı teslim almanız ve şifre belirlemeniz dahilinde kredi kartınız kullanıma açılacaktır. Başvuru takibi yapabilir ve kartınızın onay durumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kurye Takip İşlemi

Ziraat Bankası Combo kartınız için başvuru takibi sayfasında onay aldığınız ile ilgili bir ibare yer alıyorsa, sıra kartınızın basım aşamasına gelecektir. Kart basıldıktan sonra şayet ikametgah adresinize gelmesi talep etmişseniz kartınız bankanın anlaşmalı olduğu kurye şirketine teslim edilecektir. Kurye şirketi bu aşamada kartı teslim etmek için muhtemelen sizinle irtibata geçecektir. Şayet kurye şirketi adresinizde size ulaşamadıysa telefon yolu ile bilgilendirme yapmak durumundadır.

Bu irtibat sonrası müsait bir zaman belirleyerek kartınızın size ulaşmasını talep edebilirsiniz. Ziraat Bankası’ nın çalıştığı kurye firması KURYENET‘ tir. Kuryenet iletişim numaraları 0212 444 93 93 ve 0850 222 93 93‘ dür. Bu numarayı arayarak kartınızın size ne zaman teslim edileceği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca kuryenet tarafından oluşturulmuş bir gönderi takip sistemi bulunmaktadır. Bu sistem üzerinden de kartınızın ne zaman tarafınıza ulaştırılacağını öğrenebilirsiniz. Ayrıca kartınızın basım işlemi tamamlandığında banka tarafından size bir kısa mesaj gönderilecektir. Bilgileriniz teyit edildikten sonra kurye firmasına verilerek adresinize teslim edilmesi sağlanacaktır. Kartınızın elinize geçme süresi ile 3 gün ile 5 gün arasında değişmektedir. Kartınız 5 gün geçtiği halde elinize ulaşmadıysa kartın teslim edildiği kurye firması ile irtibata geçiniz. Kartınız size ulaşılmadığı durumda evde birinci dereceden yakınız varsa, bu kişiye teslim edilebilir.

Ziraat Bankası Kurye Takip
Ziraat Bankası Kurye Takip

Kurye firması adreste bulamadığı ve telefon vasıtası ile ulaşamadığı alıcıların gönderilerini banka şubesine teslim etmektedir. Bu noktada yapılması gereken tek şey Ziraat Bankası 444 00 00 ve 0850 220 00 00 numarasını arayarak kartın tekrar kurye firmasına verilmesini rica edebilirsiniz. Kurye takibi yapabilmek için referans numarasını bilmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası tarafından kartınız Kuryenet dışında Aktif İleti Kurye adlı firmaya da teslim edilmiş olur. Bu firmanın iletişim numarası 0850 333 0 327′ dir.

Ziraat Bankası Kredi Onay Süresi Ne Kadardır?

Ev hanımlarından öğrencilere, çiftçilerden emeklilere kadar pek çok kesim tarafından finansmana ihtiyaç duyulmaktadır. Kredi almak için başvurulacak pek çok banka şubesi vardır. Ancak kredi çekmek isteyen bir müşterinin en çok dikkat edeceği şey faiz oranları olmaktadır. Ziraat Bankası müşterilerine uygun faiz oranlarının sunan bankaların başında gelmektedir. Gerekli evraklar ile Ziraat Bankası bireysel ihtiyaç kredisi çekmek için banka şubelerine gitmeniz durumunda banka kredi notunuzu, sicilinizi ve gelir durumunuzu inceleyecektir. Yapılacak olan bu incelemelerden sonra kredi başvurunuza kabul ya da red kararı verilmesi için bir süre vardır.

Ziraat Bankası’ na yapılacak olan kredi başvuruları kesin başvuru niteliği taşımamakta ve bir ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Banka tarafından genel olarak müşterilerinin kredi başvuruları aynı gün içinde sonuçlandırılmaktadır. Şayet banka tarafından risk raporu ile ilgili net bir bilgi elde edilmezse, bir inceleme süreci başlatılır. Bu aşamada kesin karara varmak ise 3 günü bulabilir. Genel olarak düşük tutardan ibaret olan kredilerde başvuru süreci kısa olurken, konut kredisi, taşıt kredisi gibi yüksek tutarda çekilmek istenen krediler için inceleme süreci daha uzun olmaktadır.

Ziraat Bankası tarafından kart başvurunuzun onaylanmasının ardından cep telefonu bilginize mesaj atılarak bilgilendirme yapılacaktır. Ancak banka tarafından oluşturulan sayfa üzerinden de sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.