Tarım Kredi

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu (5 Dakikada Onay)

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu (5 Dakikada Onay)

Ziraat Bankası kredi kartına başvuru yaparak nakdi ihtiyaçlarınızda, internet ve normal alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Ancak kredi kartınız ile internet üzerinden online olarak alışveriş yapmak için kartınıza e-ticaret onayı vermeniz gereklidir. Ziraat Bankası kredi kartınıza başvurusu yapmanız halinde kartınızın süreci için kargo takibi yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için Ziraat Bankası kredi ve banka kartlarına başvuru, Combo kart ve diğer kartların kurye takipleri, internet alışverişi onaylarının nasıl yapılacağını anlatacağız. Detaylar haberimizde. 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı günümüzde ihtiyaç duyduğumuz en önemli destek unsurudur. Nakde sıkışılan anlarda, alışveriş ihtiyaçlarında, tatil planlarında kullandığımız bu kart insanın kendine olan özgüvenini yerine getiriyor diyebilirim. Doğru kullanılması halinde pek çok avantaj sağlayan bu kartlar ile alışverişlerinizde taksitlendirme, ekstre erteleme, puan biriktirme gibi birçok işlem yapabilirsiniz. Her bankanın kredi kartlarında kendine has özellikler bulunmaktadır. Bu sebeple kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce bankaların sağladığı avantajları ve kampanyaları araştırmanızı öneririz.

Ziraat Bankası üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunmak için en yakın banka şubelerine müracaat edebilirsiniz. Bunun yanı sıra İnternet ve Mobil Bankacılık sayesinde de kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu banka şubelerinden gerçekleştirmeniz halinde eğer yüksek limitli bir kredi kartı talep ediyor iseniz banka da sizden gelir durumunuzu belgelemenizi isteyecektir. İnternet veya telefon ile yapılan başvurularda herhangi bir belge talep edilmemektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu
Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunmak için tek husus gelir belgeniz olmayacaktır. Yapılan başvurulardan sonra kişilerin hakkında bir tahkikat süreci başlar. Başlatılan bu süreçte başvuru sahibinin kredi notu, geçmişteki kredi sicili gibi hususlar araştırılır. Eğer kişinin kredi notu riskli grupta yüksek limitli kredi kartı alamayacaktır. Ancak düşük limitli kredi kartı avantajından faydalanabilirler.

Kredi Kartı Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Kredi kartına başvuru yapılmasının ardından onay alsa bile kişilerin adına kart hemen basılmamaktadır. En geç bir hafta içerisinde başvuru sahiplerinin bankaya verdiği iş ya da ev adreslerine kargo ya da kurye ile ulaştırılır. Ancak başvuru sahiplerinin kredi kartını almak için aciliyeti var ise aynı gün isimsiz kart basılmakta olup aslı gelene kadar kullanılmaktadır. Asıl kredi kartları için de bankalar tarafından oluşturulmuş takip sistemleri bulunuyor. Ziraat Bankası kredi kartı başvuru takibi için;

 • Ziraat Bankası resmi internet sitesine giriş yapın.
 • Açılan sayfada “Bireysel” kısmının üzerine gelin ve “Başvurular” butonuna basın.
 • Açılan pencereden “Kredi Kartı Başvurusu”, “Başvuru Sorgulama” sekmesine tıklayın.
 • Sorgulama işlemini başlatmak için açılan ekrana “Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı” ve “Cep Telefon Numaranızı” girin.
 • Giriş bilgilerinin bulunduğu kısmın altında bulunan Kişisel Verilerin Korunması adına hazırlanmış olan “Bilgilendirme” yazısını okuyup anladığınıza dair kutucuğu da işaretlemenizin ardından “Sorgula” butonuna basın.
 • Sorgula butonuna da bastıktan sonra kredi kartının durumu hakkındaki tüm bilgiler ekrana yansıyacaktır.
Kredi Kartı Başvuru Takibi Nasıl Yapılır
Kredi Kartı Başvuru Takibi Nasıl Yapılır

Kredi ve Banka Kartını İnternet Alışverişlerine Açtırma

Daha evvelki zamanlarda kredi veya banka kartları ile alışveriş işlemleri için banka onayı gerekmiyordu. Daha sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından getirilen bir düzenleme ile kredi ve banka kartları ile yapılan internet alışverişlerinin, müşteri onayı olmadan yapılmamasına karar verildi. Kişilerin internet üzerinden yaptığı alışverişlerde karşılaştığı hatalardan bir tanesi de bu oldu. Kredi ya da banka kartlarını internet alışverişlerine açtırmanın 4 farklı yolu bulunuyor. Ziraat Bankası üzerinden online alışverişlerde kartınızı kullanmak adına şu şekillerde onay verebilirsiniz;

 • Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilir ve orada internet alışverişi onayı verebilirsiniz.
 • Bir diğer seçenek ise Ziraat Bankası ATM’leridir. ATM‘ler aracılığı ile de internet alışverişleriniz için onay verebilirsiniz.
 • Cep telefonunuzdan SMS göndererek de bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Cep telefonunuzun SMS bölümüne girerek “EONAY” yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra “Kartınızın Son Altı Hanesini” yazıp 4757′ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Örneğin; “EONAY 123456= 4757” 
 • Tüm bunların yanı sıra 0850 220 00 00 Müşteri Hizmetlerini arayarak da internet alışverişleri için onay verebilirsiniz.

Bu alternatif yollar aracılığı ile kartınızı internet alışverişlerine açtırabilir 3D Secure ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi ve Banka Kartını İnternet Alışverişlerine Açtırma
Kredi ve Banka Kartını İnternet Alışverişlerine Açtırma

3D Secure Nedir?

Web siteleri üzerinden yapılan alışverişler kredi ya da banka kartları ile yapılması halinde kart sahibinin güvenli bir ödeme yapması adına bankalar ve e-ticaret firmaları arasında işbirliği yapılarak 3D Secure işlemi başlatılmıştır. Bu işlemin amacı çalınan bir kredi kartı ile ödeme yapılmasını önlemektedir. 3D Secure ile gerçekleştirilen ödeme işlemlerinde banka ve kart sahibinin ekranında banka tarafından gönderilen 3D işleminin gerçekleşeceği ekran sayfaya gelir.

3D Secure
3D Secure ile güvenli internet alışverişleri yapabilirsiniz.

Kişinin bankaya kayıtlı olan cep telefon numarasına da bir adet şifre gelecektir. Bu şifre 3D Secure işleminin onaylanması adına verilmektedir. Onay kodu internet sitesinde ekrana gelen kutucuğa yazılır ve “Onaylama” butonuna basılır. Bu şekilde ödeme işlemi gerçekleştiğinde bankalar bütün sorumluluğu üzerine almaktadır. 3D Secure işlemi ile çalıntı kredi kartları ile yapılan harcamaların önüne geçilmekte, vatandaşların güven çerçevesi içerisinde online alışveriş yapmaları sağlanacaktır. Çünkü bu işlem yalnızca kişinin cep telefonuna gelen “onay kodu” sayesinde onaylanmaktadır.

Aynı Gün İsimsiz Kredi Kartı

Anında kredi kartı veren bankalar başvurunun gerçekleşmesinin ardından kredi kartlarını başvuru sahiplerine tahsis ederler. Bu kredi kartları genel anlamda isimsiz olarak verilmektedir. Bu durum sizleri kesinlikle endişeye düşürmesin. Çünkü bu kartlar kişilerin hesap numaralarına özel açılmaktadır. Asıl kartınız gelene kadar bu kartı kullanabilirsiniz. Kart 1 yıla kadar kullanılmaktadır.

Başvuru yapıldığı gibi kredi kartını teslim almak genel anlamda genç kesimin daha çok tercihidir. Genel ihtiyaçlar, elektronik eşya alımları gibi durumlarda kurtarıcı olan bu kartların hemen elimizde olması en büyük talebimizdir. Anında kredi kartı veren bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası’dır.

Ziraat Bankası Bankkart Combo ile hem kredi kartı hem de banka kartını birleştirmiştir. Adından da belli olduğu üzere vatandaşlara Combo hizmet sağlayan bu kart ile;

 • Bankanın üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerinizi taksitlendirebilir, kolay ödeme seçeneği oluşturabilirsiniz.
 • İnternet üzerinden online olarak yaptığınız alışverişlerde 3D Secure ile güvenli alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yaptığınız alışverişlerden puan kazanabilir, kazandığınız puanları diğer alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.
Aynı Gün İsimsiz Kredi Kartı
Aynı Gün İsimsiz Kredi Kartı
 • Anlık ihtiyaçlarınız için nakit avans ya da taksitli nakit avans çekebilirsiniz.
 • Yapılan alışverişlerin ödemelerini temassız ödeme ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yurtdışı alışverişlerinizde de Combo Kart ile alışveriş yapabilirsiniz.

Kart için başvurularınızı;

Ziraat Bankası Şubelerinden, Ziraat Mobil uygulamasından, ATM’lerden, İnternet Bankacılığı üzerinden, SMS Bankacılığı ile ve 0850 220 00 00 Müşteri Hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Onay Süresi

Ziraat Bankası’na kredi ve kredi kartı başvurusu yapılması halinde kişinin bilgileri neticesinde hakkında inceleme ve değerlendirme yapmak adına bir süreç başlatılır. Bu süreçte kişinin mali durumu, kredi notu, geçmişteki kredi sicili, üzerine kayıtlı taşınır veya taşınmaz mallar gibi durumlar incelenir. Kişinin mevcut durumu bankanın koşullarına uygun ise kredi imkanı sağlanır. Kredi kartı başvurularında ise yine aynı işlem sırası olur ancak onaylanma süreci daha kısa, onaylanma ihtimali daha çabuk olacaktır.

Kredi kartı başvuruları internet üzerinden banka tarafından oluşturulan bir sistem dahilinde takip edilebilmektedir. Bu konudan bahsetmeyeceğiz ancak başvuru sonucu öğrenme linkine tıklayarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası üzerinden kredi kartı başvuru yapmanız halinde kısa sürede başvurunuz onaylanacak, talebinize göre anında kart alabileceksiniz. Kredi kartınızı internet alışverişlerine belirttiğimiz alternatif yollar ile açtırabilir, kredi kartınızın takibini bankaların uygulamalarından gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.