Tarım Kredi

Adana da Maddi Yardım Yapan Yerler 2022

Belirli birçok sebep dolayısı ile çalışamayan, ailesini ve kendisini geçindiremeyen pek çok vatandaş bulunmaktadır. Bu vatandaşlar il ve ilçe belediyelerine ya da kaymakamlıklara başvurmaları veya bu kişiler tarafından tespit edilmesi halinde çeşitli yardımlarda bulunulmaktadır. Adana Seyhan belediyesi tarafından bu kişilere yardım kartı tanımlanmaktadır. Belediye tarafından da maddi olarak pek çok destek sağlanmaktadır. Bu yazımızda sizler için Anada Dosteller Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Adana’da bulunan diğer yardım kuruluşlarından bahsedeceğiz. Sosyal yardımlaşma kapsamında verilen destekler içeriğimiz de.. 

Adana da Maddi Yardım Yapan Yerler 2022

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın talimatları doğrultusunda, Adanalı vatandaşların coronavirüs salgını sebebiyle öncelikle kendilerini korumaları, zor durumdaki vatandaşlara destek olunması ve halkın bilgilendirilmesi çalışmaları aralıksız sürüyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, coronavirüse karşı alınan tedbirler doğrultusunda bir yandan insanların toplu halde bulunduğu hemen her noktada dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarının aralıksız sürmesini sağlarken, bir yandan da genel durumdan dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşların sorunlarını çözme noktasında uygulamalar başlatıyor.

Adana Su İndirimi

Başkan Zeydan Karalar, suya indirim ve nakit yardımı projesini vatandaşlara duyurdu.
Adana Büyükşehir Belediyesi, coronavirüsle mücadelede yapılması gerekenler üzerine çalışmalar yapılıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi ücretsiz maske dağıtımı, sahra hastanesi, acil servis çalışanlarına sağlık kiti, şehrin neredeyse tamamı için dezenfekte çalışmaları gibi hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, tüketimi artan suya yüzde %30 ila %50 arasında indirimi hayata geçirmek için çalışmaları başlattığını söyledi.

Vatandaşların coronavirüse karşı duyarlı olmasını sağlamak için 1 milyon broşür bastıran ve Valilikle koordine olarak şehri belirli noktalarındaki billboardlara afiş astıran Başkan Zeydan Karalar, coronavirüse karşı en riskli yaş grubunda yer alan ve sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üzeri vatandaşlara alışverişlerinde yardımcı olmaları için zabıta ekiplerini görevlendirdi.

65 Yaş ve Üstü Vatandaşlara Alışveriş Desteği 

ALO 153 Çağrı Merkezini arayıp konuyla ilgili taleplerini ileten vatandaşların, mağduriyetlerinin giderilmesi ve isteklerinin yerine getirilmesi için zabıta ekipleri görevinin başında. Alışverişini yaptıracak kimsesi bulunmayan ve 65 yaş üzeri olduğu için sokağa çıkamayan vatandaşların talepte bulunmaları halinde, tutanak ile para alıp alışveriş yapan zabıta ekipleri, istenilen malzemeyi kapıya kadar getirip teslim ediyor.

Koronavirüs ile Mücadelede Psikolojik Destek

Adana Büyükşehir Belediyesi coronavirüs ile mücadele sürecinde  yaşanan zorlu süreç sebebiyle psikolojisi olumsuz etkilenen vatandaşlara yönelik, “Sesinizi duyan biri var” sloganı ile  psikolojik destek hizmetini vatandaşlara duyurdu.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Üniversitesi aracılığıyla oluşturulan ve 6 uzman tarafından servis edilecek bu hizmet, ruhsal açıdan kendisini iyi hissetmeyen ve desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara hizmet veriyor.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yurt dışında ikamet eden ve Adana’da 65 yaş üstü yaşlı yakınları bulunan bir vatandaşın, sosyal medya üzerinden bulunduğu destek çağrısına olumlu yanıtı ile büyük alkış topladı.

Adana Belediyesi Maddi Yardımları

İl ve ilçe belediyeleri Sosyal Devlet anlayışını benimsemek adına ihtiyaç sahibi vatandaşlara pek çok alanda çeşitli destekler sağlamaktadır. Belediyelerin sosyal hizmetler birimleri tarafınca vatandaşlara sağlanan nakdi ve ayni yardımlardan faydalanmak için ilgili belediyelere başvuru yapılması gereklidir. Adana ilinde gerçekleştirilen yardımlar Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından kişilere iletilmektedir. Yani başvurular da bu kapsamda Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ek binasından alınmaktadır.

Belediye Yardımları 
Belediye Yardımları

Adana Belediyesi tarafından verilen gıda yardımları Hayırlı İşler Sosyal Market sloganı ile yürütülmekte olup zengin iş adamları da yardımlaşma programının daha da ilerlemesi adına pek çok destek sağlıyorlar. Gıda yardımlarının yanı sıra belediyeler tarafından barınma yardımı, giyecek yardımı, öğrencilere eğitim yardımı, beslenme yardımı, engellilere ve yaşlılara yönelik yardımlar sağlanıyor. İhtiyaç sahibi kişilerin ilgili belediyeye başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuruların yanı sıra belediyeler de bu tip incelemeler yaparak muhtaç durumdaki kişileri tespit edebiliyorlar. Bu sebeple mahalle muhtarlıklarına ihtiyaç sahibi olduğunuza dair durumunuzu bildirmenizi öneririz.

Seyhan Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Sosyal Yardım Kartı vatandaşın ihtiyaçlarını görmeleri adına Kaymakamlıkların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından veya Belediyelerin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünce verilmektedir. Bu kartlar yalnızca anlaşmalı olan market ve mağazalarda geçerli olmaktadır. Bu kartların çıkartılmasında;

 • İhtiyaç sahibi vatandaşları diğer insanlardan ayırmaksızın onların yaşam koşullarına ayak uyduracak şekilde utandırmadan bağımsız bir şekilde hayatının devamını sağlaması,
 • Vatandaşların anlaşmalı olan marketlerden temel ihtiyaçlarını karşılamaları ve gereksiz harcamalardan kaçınmalarının sağlanması,
 • Sistemin işleyişi POS Terminal Cihazlarının yazılım sistemi tarafından takip edilerek vatandaşlara daha iyi bir hizmet sağlamak adına çalışmalar yapılarak ürünlerde çeşitlilik yapılması,
 • Temel gereksinimler karşılanırken diğer vatandaşlara karşı duruşlarının bozulmaması adına bu kartlar pek çok ilde ve ilçede kişilere verilmektedir.
Seyhan Belediyesi Yardım Kartı 
Seyhan Belediyesi Yardım Kartı

Sosyal Yardım Kartı kişilere verilirken bu hususlar hedeflenmektedir. Ancak bu kartlar maalesef ki herkese verilememektedir. Yalnızca ihtiyaç sahibi olarak belirlenmiş olan muhtaç kişilere kart çıkartılmakta olup bu kişilerin gereksinimlerinin karşılanması sağlanmaktadır. Sosyal Yardım Kartlarından şu kişiler yararlanabilmektedir.

 • Engelli ve yaşlılara yapılan yardımlardan faydalanan kişiler,
 • Yardıma muhtaç durumda olan asker aileleri, 
 • Eşi vefat etmiş olan ve devlet tarafından verilen aylıktan faydalanan kadınlar,
 • Evde bakım aylığından faydalanan vatandaşlara bu kart tanımlanmaktadır.

Maddeler halinde verilen bu kişilere Sosyal Yardım Kartı verilmektedir. Kişilerin bu kartlardan faydalanmaları için il ve ilçe belediyelerine, mahalle muhtarlıklarına, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneklerine veya İş-kur gibi kurumlara başvuru yapmaları gereklidir. Gaziantep Belediyesi tarafından da aynı yardımlar yapılmaktadır. Gaziantep’de ikamet edenler için özellikle Şahinbey belediyesi tarafından verilen yardımlar olduğundan da söz etmek mümkündür.

Adana Dost Eller Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Dost Eller Derneği yalnızca yurtiçinde değil yurt dışında da pek çok proje ile ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlar yapmaktadır. Dernek tarafından gıda yardımı, giyecek yardımı, eğitim yardımı, sağlık ve barınma yardımı verilmektedir. Bunların yanı sıra evlenecek olanlara, iş kuracak olanlara, konut hususunda ve kira yardımları kapsamında nakdi ve ayni yardımlar yapılmaktadır. Özellikle Adana il merkezi ve ilçelerine yardım gerçekleştiren bu dernek yurt dışında da birçok ülkede faaliyet göstermektedir. Hizmet vermek adına kurulmuş olan bu dernek Resmi Kurumların denetimi altında çalışmaktadır. 2003 yılından bu yana hizmet veren dernek hiçbir ırk, dil ve din ayrımı gözetmeden ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlara yardım sağlamaktadır. Dernek tarafından verilen yardımlardan faydalanacak kişiler şunlardır;

 • Kimsesiz kalmış olan vatandaşlara,
 • Anne ve babasını kaybetmiş öksüz ve yetim çocuklara,
 • Maddi durumu yetersiz ve ihtiyaç sahibi olan öğrencilere,
 • Eşi vefat etmiş  kadınlara, 
 • Yangın, deprem ve sel gibi doğal afetler dolayısı ile zarar görmüş ailelere,
 • Maddi sıkıntılar sebebi ile evlenemeyen veya sünnet düğünü yapamayan ailelere yardımlar yapılmaktadır.
Adana Dost Eller Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Adana Dost Eller Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Yardımlar bağış şeklinde kabul görmekte olup banka hesapları aracılığı ile de yardım yapılabilmektedir. Adana ilinde Dosteller Yardım Derneğinin yanı sıra pek çok dernek tarafından da ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlar yapılmaktadır;

 • Umut-Der, 
 • İnsani Yardım Derneği,
 • Çukurova Vakfı,
 • Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 
 • Çerkes Derneği

Adana Dosteller Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iletişim adresi ve numarası şu şekildedir; 

 • İletişim Adresi: Kuruköprü Mahallesi, Sefa Özler Caddesi, Numara: 6, 01060 Seyhan/ ADANA
 • İletişim Numarası: 0322 352 94 94

Adana’daki Yardım Kuruluşları Nelerdir?

Adana’da birden fazla yardım kuruluşu olduğundan bahsetmiştik. Kurulmuş olan bu derneklerin bazıları Kaymakamlığa bağlı olarak hizmet vermekte olup bazıları da özel olarak kurulmuştur. Bu dernekler tamamen ihtiyaç sahibi ailelerin tüm gereksinimlerini sağlamak adına kurulmuştur. Sosyal yardım kapsamında kurulmuş olan bu derneklerden bahsedecek olur isek;

Adana Çukurova Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı

Bu Vakıf Kaymakamlığa bağlı olarak kurulmuş olup eşi vefat eden kadınlara, asker ailelerine, öğrencilere, engelli vatandaşlara, yetim ve öksüz çocuklara, maddi durumu olmaması sebebi ile ihtiyaç sahibi olan ailelere nakdi ve ayni yardımlar yapmaktadır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından sağlanan bu yardım desteklerinden faydalanmak için muhtaçlık belgesi ile birlikte Vakıflara başvuru yapılması gereklidir. Daha sonra Vakıf tarafınca verilen başvuru formunun doldurmalı, yardım istediğinizi belirten bir dilekçe hazırlamanız gereklidir.

 • Adana Çukuova Vakfı iletişim adresleri ise şu şekildedir; 
 • İletişim Adresi: Huzurevleri Mahallesi, Süleyman Demirel Bulvarı, 83035 Sokak Numara:1 01170 Çukurova/ADANA
 • İletişim Numarası: 0322 247 00 87

Seyhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Seyhan’da ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara bulundukları bölgedeki Vakıflara müracaat ederek yardım almak için başvurularını yapabilirler. Başvuru için nüfus cüzdanı ve mahalle muhtarlıklarından alınacak olan fakirlik belgeleri ile birlikte Vakıflara müracaat ederek başvuru kayıt formunu doldurduktan sonra talep edilen diğer evraklar ile birlikte dilekçe hazırlamanız istenebilir. Seyhan Kaymakamlığı SYD Vakfı iletişim adresleri ise şu şekildedir;

 • İletişim Adresi: Reşatbey Mahallesi, Ordu Caddesi, Yeğenağa Apartmanı 23/1, 01120 Seyhan/ADANA
 • İletişim Numarası: 022 352 67 94
Adana Çukurova Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı 
Adana Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı

Yüreğir Sosyal Yadımlaşma ve  Dayanışma Vakfı

Yüreğir’de ikamet eden vatandaşlarımız da bulunduğu bölgedeki Vakfa giderek başvurularını gerçekleştirebilirler. Talep edilecek olan belgeler yine aynı şekilde olacak olup başvuru formu doldurmanız ve dilekçe hazırlamanız talep edilebilir. Başvuru yapabilmeniz için Vakfın adresi ve iletişim numarası şu şekildedir;

 • İletişim Adresi: Atakent Mahallesi, Fatih Caddesi, Numara: 22, 01280 Yüreğir/ADANA
 • İletişim Numarası: 0322 322 8381

Adana İli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Adana ilinde ve ilçelerinde ikamet eden vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek adına birçok yerde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kurulmuştur. Bunlardan bir tanesi de Seyhan’da bulunmakta olup bu civarlarda oturan vatandaşlarımız ilgili adrese müracaat ederek başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuru için nüfus cüzdanı ve muhtaçlık belgesi gerekli olup Vakfa gidildiğinde başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gereklidir. Gerekli görüldüğü durumlarda yardımı talebinde bulunulacağına dair dilekçe de talep edilebilir. Başvuru için aşağıdaki iletişim adresi ve numarasından Vakfa ulaşabilirsiniz;

 • İletişim Adresi:  Döşeme, Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı. Numara: 59, 01120 Seyhan/ADANA
 • İletişim Numarası: 0322 458 84 12

İstanbul, İzmir gibi illerimizde de belediyeler tarafından ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır.

Adana ilinde ikamet ediyorsanız bu Vakıflar ve Derneklere gerekli belgeler ile başvuru yaparak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 30 YORUM
 1. ÜMMÜHAN dedi ki:

  Bende devletimden yardim bekliyorum dar gelirli bir vatandasim kronik hastasıyım eşim çalışmıyor ssk yok 2 tanede çocuğum var evimde kira bizide inşallah görürsünüz

 2. Sibel dedi ki:

  Hayırlı kandiller. Merhabalar eşim 5aydir işsiz ve kronik astım hastası iki tane kız bebeklerim var alt bezleri dahi kalmadı evim kira lütfen bu mesajımı görüp cvp verin lütfen

 3. Hacımustafa kazan dedi ki:

  Merhaba başkanım size mesaj yoluyla artıgım meyl ulaşmadı sanırım bende burdan yaZıyorum ben ayakmabı imalat kalfasıyım 76 gündür çalış mıyor çalışamıyoruz birde korana illeti çıktı hiç bir şey yapamıyoruz iki ögrencim var büyük Atatürk Üniversitesi de okuyor oda şimdi yanımda diğeri ilk okul 3 sınıf ögrencısı oda doğuştan börek hastası ve kronık astlım bronşit evden dışarı çıkart mıyorum eşim ev hanımı oda rahat sız ondada astlım var annem ise 86 yasında onlada meşgulüm ne yapacağımı şaşırdım yüregir belediyesıne yazdım ama sonuç ala madım yardım talep ediyorum ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ediyorum saygılarımla

 4. Mehmet torun dedi ki:

  Sayın başkanım elinizi öper 3 tane çocuğum var evim kira elektrik su ev kiramı ödeyemiyorum boyacıyım iş yok evime ekmek anlamıyorum Allah rızası için bir yardım eli uzatın evime habersiz gelip baktıra bilirsin mahalle sakinleri inden sordura bilirsin mah 77006 sokak No Çukurova adana saygılarımla kalın

 5. Abdulgani Öncel dedi ki:

  Merhaba iyi günler ıssiz kalan bir babayim evim kira yardim talep ediyorum hiç bir gelirim yok çocuklar im icin

 6. Ruken Öncel dedi ki:

  Ev hanımıyım 2 çocuk annesiyim eşim calismiyor evim kira yardıma muhtaç bir anneyim yardım talep ediyorum sağlıklı günler dillerim

 7. Ayşe dedi ki:

  2000 evler mahallesinde annem babamla yaşıyorum eşimden ayriyim hiç bir gelirim yok onlara muhtacım ve utanıyorum usttelikte engelliyim bi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 8. Ahmet şahin cesur dedi ki:

  13 04 2020isten cikarildim astim goah rahatsizligimdan dolayi is bulamıyorum kiraciyim ve ailem ve ben zor durumdayım gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim

 9. Gulsen dedi ki:

  Eşim çalışmıyor 4 kızım var astım hastasiyim çalışamıyorum zor durumdayim

 10. Cemile dedi ki:

  Ev hanımıyım eşimde corana dan dolayı çalışamıyor öncedende menüsküs amaliyatı olduğumdan dolayı yakın zamanda çalışamamıştı yeşil kartım var ama yardım almadım hiç 3 çocuğum var yardımlardan faydalanmak istiyorum şimdiden çok teşekkür ediyorum.

 11. Kübra dedi ki:

  Yardimaa ihtiyacım olduğu için yazıyorum eşim calismiyor iki çocuk annesiyim ikiside çok küçük mama bez derken yetişemiyorum yardım edin lütfen devletim

 12. Aynur dedi ki:

  Elektrik ve su borcum olduğundan bana neden indirim olmuyor devlet diğer insanların su ve elektrik paralarını kendileri ödüyor indim yapıyor neden bana indirim olmuyor

 13. Semra şahin dedi ki:

  Durumumyok 3çocuk var evim kira serbest mesleği yok zor durumdayız yeşil kartınız yardımcı olun Allah rızası için

 14. Vildan özgü gorur dedi ki:

  Merhaba benim adım Vildan ben eşimden ayriyim ve maddi durumum yok gelirim yok sizlerden yardım istiyorum zor durumdayım iki kızım var lütfen bana yardımcı olun çocuklarım için kirada oturuyorum sizelerden yardım istiyorum gıda yardımı olsun çocuklarim için lütfen bana yardım edin

 15. Vildan özgü gorur dedi ki:

  Merhaba benim adım Vildan eşimden ayrıldım sizlerden yardım istiyorum iş yok maddi durumum yok iki kızım var gıda yardımı olabilir kiradayim çocuklarıma bişey alamıyorum yardım istiyorum lütfen bana yardımcı olun çocuklarım için sesimi duyun lütfen

 16. Bedia dedi ki:

  Ne olur bizimde sesimizi duyun lütfen hiçbir gelirimiz yok eşim işsiz 7 nüfusuz çok zor evimiz kira 5 çocuk elinizden öper çok zorlanıyorum ne olur bir el atın

 17. Naime dedi ki:

  Sayın Başkanım eşim epilepsi hastası çalışmakta zorlanıyor nöbet geçiriyor sürekli %20 raporu var hiç bir yardımdan faydalanamıyoruz 5 cocuğum okumakta zorlanıyoruz test kitaplarını alamıyorum çook borcumuz var çok mağduruz maddi sıkıntısı çekiyoruz hiç bir gelirimiz yok yardımınızı çok ihtiyacımız var lütfen destek çıkın bize kiracıyım ev sahibi kirayı istiyor vermesek çıkaracaklar bizi evden çok zor durumdayız elektrik ve su faturasını yatıramıyoruz eşyamız yok buzdolabı bozuk alamıyoruz 5 çocuk ev Kira zor geçiniyoruz burdan hayır sever iş adamları na sesleniyorum bu mubarek ayda yardım edin bize sesimizi duyun lütfen destek çıkın Allah rızası için yardımcı olun bize teşekkürler

  1. Çiler yılmaz dedi ki:

   Eşimden ayrı iki çocuk annesiyim nafaka alıyorum ama malesef verdiği nafaka çocuklarımın ihtiyaçlarına yetmiyor evim kira lütfen sesimi duyun çok kötü durumdayım yardımınıza ihtiyacım var çocuklarım ufak olduğu için çalışamıyorum sizden ricam duyun sesimi

 18. Canan dedi ki:

  Slm bende yardim istiyorum esimden bisanmak uzereyim evim kira cocugumla yasiyorum elektrik borcum var

 19. Nazan dedi ki:

  Benim maddi durumu iyi değil bitanem kızim var eşi ara çalışıyor bize çalıştığı yetmiyor yardımı lariniz bekliyorum bütün yardımılariniz bekliyorum

 20. Fatma dedi ki:

  Çok zor durumdayız kira mı veremiyorum her yere başvuru yapıp durma Allah’tan ümit gitsin miyor çocuğum var yardıma muhtacız İnşallah bizi görürsünüz siz bize ulaşın devletimizden yardım destek beklemekteyiz 3 çocuk annesi

 21. Aytuğ yılmaz dedi ki:

  5 çocukluğum işsizimacil yardıma ihtiyacım var

 22. Emir çimen dedi ki:

  Ben engelli kalp ve kalça protezim var eşim ise kronik astım hastası 3 tane çocuk okutuyorum evim kira elektrik ve suyumuz birikti oduyemiyoruz ne olur bize yardım edin

 23. Medine dedi ki:

  Eşim çalışmıyor kiradayım üç çocuğum var durumum çok kötü çinkolu evde oturuyorum yardımcı olursanız sevinirim kira yardımından faydalanmak istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim

 24. Semra dedi ki:

  Evim kira3cocukvar işsiz serbest cocukları zor okuduyorumetrafdan yardım alıyorum ev sahibi evden cıkarıyor Allah rızası icin yardım edin lütfen

 25. Merve dedi ki:

  2 cocugumla annemde yasıyorum eşimden ayrıyım sürekli ölüm tehdidinden dolayıda çalısamıyorum. Yardımınıza ihtiyacım var. Annem ev işlerine giderek geçimimizi saglıyor devletimden yardım bekliyorum

 26. GÖZDE TAŞDEMİR dedi ki:

  Benimde esim hükümlü çalışmıyor is bulamıyor dakikadan dolayı iki çocuğum var birde doğacak olan bebeğim zor durumdayım kiraciyim gıda yardim kartı istiyorum en azından ihtiyaçlarımız karşılanır herşey çok pahali

 27. Hüsniye dedi ki:

  Eşimden boşandım hiç bir yerden yardım almıyorum komşularımın yardımıyla geçimimi saglıyorum kiramı veremiyorum elektriyimi ödiyemiyorum icralık oldum 5 yaşında oğlum var onunla kalıyorum 20 yaşında oğlum vardı epilepsi hastasıydı vefat eti allah rızası için bana yardım edin Çok çaresizim çocugumla rezil oldum

 28. Songül dedi ki:

  Ben eşimden ayrıldım üç tane çocuk var evim kira çalışamıyorum kalp koranik hastasıyım yardımcı olursanız sevinirim

 29. Halime dedi ki:

  Merhaba benim babam 3 yıldır vefat etti hiç bir gelirim yok

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.