Tarım Kredi

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren 5 Banka 2022

Ev hanımlarının kredi alıp alamayacağı tartışmalı konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ev hanımlarının başvurularının reddedileceği çoğu kişi tarafından söylense de, kendilerinin belirli şartları yerine getirmek dahilinde bankalara yapacakları kredi ve kredi kartı başvuruları kabul edilebilir. Finansbank, TEB, Ziraat Bankası gibi bankalar tarafından ev hanımlarına kredi kartı verildiği bilinmektedir. Bunların yanı sıra postaneden ev hanımlarına kredi verildiği bilinmektedir. İçeriğimizde çalışmayan ev hanımlarına kredi veren banka şubelerine ulaşabilirsiniz. 

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren 5 Banka 2022

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir mi?

Ev hanımlarına kredi ya da kredi kartı verilip verilmeyeceği pek çok kesim tarafından merak edilmektedir. Ev hanımlarının kredi başvurularının kabul edilip edilmemesi bankaların elinde olan bir durumdur. Bankalar, kredi verirken müşterilerinin bu krediyi geri ödemesini arzu ederler. Çalışmayan ev hanımları da geliri olmayan kişiler olduklarından dolayı belki de kredi notları dahi oluşmamıştır. Bankalar, kredi verirken altını çizmek gerekirse 3 temel hususa dikkat ederler. Bu hususları açıklayalım.

1- Yaş durumu : Bankalardan finansman sağlamak için yapılacak olan kredi başvurularında yaş haddi bulunmaktadır. Kredi alabilmek için 18 yaşından büyük olmak gerekir. Üst yaş sınırı ise bankalara göre değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar 65,70 yaşına kadar kredi verirken, bazı bankalar ise 80 yaşına kadar müşterilerinin kredi taleplerini kabul edebilecektir. Ancak yaşın çok fazla olması durumunda akli melekelerin yerinde olduğunun kanıtlanması gerekmektedir.

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir mi?
Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir mi?

2- Kredi notu : Bankaların kredi başvurularını kabul etmek için üzerinde en çok durduğu husus şüphesiz kredi notu olmaktadır. Ev hanımları daha evvel kredi çekmediyse, bankalarda vadeli ya da vadesiz hesapları yoksa, kredi kartı kullanmamış ise bu kredi notu oluşmamış olacaktır. Ancak vadeli ya da vadesiz hesapları var ise, kredi kartı kullanıyor ise, faturaları otomatik ödeme talimatı verilmiş ise bu durumda kredi notu yüksek olacağından dolayı başvuruları kabul edilecektir. Kredi notuna bakmayan bankalar var mı yok mu diye merak edenler içeriğimizden detaylı bilgi alabilir.

3- Gelir durumu : Bankaların dikkat ettiği hususlardan bir diğeri ise gelir durumudur. Çalışmayan ev hanımlarının düzenli gelirleri olmayacağından dolayı bankalara yapacakları kredi ya da kredi kartı talepleri kabul edilmeyecektir. Zaten kredi ya da kredi başvurusu yaparken bankaların talep edecekleri evraklar arasında gelir belgesini de saymak gerekecektir. Bu hususta düzenli geliriniz olmasa bile, belgelenebilir olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Kredi Kartı Başvurusu Onay Yöntemleri

Ev hanımları yukarıdaki şartları sağlamıyor olduğundan dolayı kredi kartı talepleri muhtemelen kabul edilmeyecektir. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak başvurunuzun onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Onay Yöntemleri 
Kredi Kartı Başvurusu Onay Yöntemleri

➤ Ek Gelir Beyanı : Ev hanımı, öğrenci gibi kesimler gelirleri olmadığından dolayı bankalar nezdinde dezavantajlı olarak kabul edilmektedir. Bu kesimlerin kredi ve kredi kartı talepleri bankalar tarafından reddedilmektedir. Ancak ek geliriniz varsa, evden iş yapıyorsanız, bir işin ortağı iseniz ya da kira geliri gibi gelirleriniz varsa bu durumda kredi kartı talebiniz onaylanacaktır. Ek gelir sunmak kredi kabul aşamasının seyrini olumlu manada değiştirecektir. Örneğin kira geliri olanlar, bankaya bu kira kontratını sunarak kredi alabilirler.

➤ Emekli Maaşı :  Ev hanımı çalışmıyor, fakat düzenli bir geliri varsa bu durumda yine kredi kartı başvurusu kabul edilecektir. Özellikle emekli kadınlarımıza bankalar tarafından sağlanacak olan çok fazla avantaj vardır. Emekliler kredi kartının yanı sıra maaşlarını bu bankalara taşımak kaydı ile promosyon ödemesi alabilecektir.

Kefil : Ev hanımlarının kredi ya da kredi kartı başvurularının kabul edilmesi için bankalara sunacakları yöntemlerden bir tanesi de kefil olmaktadır. Kefil, şahsın kredi ya da kredi kartı borcunu ödememesi halinde borcun tahsil edileceği kişi olmasıdır. Fakat kefil olacak kişide de aranan bir takım özellikler bulunacaktır. Kefilin de düzenli geliri olmalı, kredi notu yüksek olmalıdır. Özellikle memur gibi meslek dallarına sahip olanların kefil gösterilmesi bankalar tarafından daha garanti olarak kabul edilmektedir.

Teminat gösterilmesi : Bankaların, dezavantajlı müşterilerinin taleplerini kabul edecekleri yöntemlerden bir tanesi de teminat gösterilmesi olacaktır. Sahip olunan taşınır ya da taşınmaz bir mal varlığının olması durumunda bankalar tarafından talep kabul edilecektir. Teminat, özellikle yüksek meblağlarda kullanılacak olan krediler için geçerli olmaktadır. Ancak bu mal varlığının teminat olarak gösterilmesi için eşin onayı baz  alınmıştır.

Maddi varlıklar :  Kredi kartı almanıza imkan tanıyacak olan yöntemlerden bir tanesi de bankalarda olan mal varlıkları olacaktır. Şayet kredi kartı almak istediğiniz bankaya gelir belgesi beyan edemiyor, ancak bankada bir birikiminiz varsa, bu durumda bankaların taleplerinizi kabul etmesi çok olağandır.

Çalışmayan ev hanımları bu anlamda kendilerini dezavantajlı hissetmesinler. Yukarıdaki yöntemleri kullanarak kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca eşleriniz, kendi kredi kartı limitleri dahilinde bankalardan sizin adınıza ek kart da çıkarabilir. Şayet kredi kartı alamıyorsanız, eşlerinizden kredi kartlarını isteyerek hunharca alışveriş yapabilirsiniz. 🙂

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası tarafından geliştirilen Combo kart, hem kredi hem de banka kartı olarak kullanılmaktadır. Bu karta başvuru yapabilirsiniz. Ev hanımı, öğrenci gibi kesimlere verilecek olan kredi kartının limitleri elbette ki düşük olacaktır.

Anlaşmalı olunan yerlerden alışveriş yapmanız durumunda combo lira kazanabilirsiniz. Banka şubeleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi kanalları kullanarak kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Kart özelliklerini incelemek için linke tıklayınız.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu 
Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı borçlarınız var ise ve ödeyemiyorsanız Ziraat Bankası %1,10’dan başlayan faiz oranları ile kredi kartı borcu yapılandırma kredisi veriyor. Bu kredilere başvuru yaparak borçlarınızı düşük faizler ile tek bir çatı altında toplayabilirsiniz.

TEB Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

TEB tarafından hanımlara özel olarak geliştirilen She karta başvuru yapabilirsiniz. Ancak karta yıllık olarak 46 TL aidat ödemeniz gerekiyor. Kart ile yapacağınız alışverişlerde 200 TL ve üzerinde 3 taksit imkanı bulunmaktadır. Kozmetik, giyim gibi harcamalarda yüzde 5 ekstra bonus verilecektir. Kuaför, cilt bakımı gibi uygulamalar için bu kredi kartını kullanabilirsiniz. Ayrıca sağlık kuruluşlarında yapılacak olan harcamalarda da yine 3 taksit uygulanacaktır. Çilingir, camcı gibi harcamalar için de kredi kartını kullanabilirsiniz.

TEB Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu 
TEB Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

She kart hakkında detaylı bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Finansbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank’ ın kredi kartı ürünü olan Card Finans’a ev hanımları da saydığımız şartları yerine getirmek dahilinde başvuru yapabilir. Kartın sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Kartın yıllık aidatı 117 TL‘ dir. Üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde hediye para kazanabilir ve alışverişlerinizi bedava yapabilirsiniz. Fatura ödeme talimatlarını ücretsiz olarak verebilirsiniz. Borçlarınızı taksitlendirme imkanı da sunulmaktadır.

Finansbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı
Finansbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Kartınız ile alacağınız akaryakıtta yüzde 5 oranında indirim yapılacaktır. Detayları inceleyerek card finans başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı 

Vakıfbank’ ın klasik kredi kartı ürünü olan Worldcard’ dan ev hanımları da yararlanabilir. Şartları sağlamak koşulu ile kredi kartı başvurusu yapan ev hanımlarına düşük limitte kredi kartı verilebilir. Üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde puan kazanabilir ve biriken puanlarınız ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Kartınızı yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Kartın sağladığı avantajları inceleyebilir ve hemen kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. VakıfBank kredi kartı başvurusu yaparak 5 dakikada onay alabilirsiniz.

İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalardan bir tanesi de İş Bankası olacaktır. Banka tarafından verilecek olan kredi kartına ev hanımları da başvuru yapabilir. Fakat kendilerine verilecek olan kredi kartının limitleri düşük olsa da ihtiyaçlarının karşılanması adına yeterli olacaktır. MAXIMUM boşluk T.C. kimlik numarası yazarak 4402‘ ye göndererek kolayca kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Kart detaylarını inceleyebilirsiniz.

İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı 
İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev hanımları 2022 yılında gerekli şartları taşımak dahilinde kredi kartı alabilir. Başvurularının garanti olarak kabul edilebilmesi için yukarıda bahsettiğimiz şartları taşıyor olmaları gerekecektir. Şayet gelir sunulur ise, verilecek kredi kartı limitlerinin de yüksek olacağını hatırlatalım. Ayrıca ev hanımları limitleri ana kredi kartına bağlı olmak dahilinde ek kart da çıkarabilir. Bu ek kartlar kendi adlarına çıkarılabilmekte ve asıl kredi kartına bağlı olarak alışveriş yapılmaktadır.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankaları ifade etmeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz yöntemleri kullanarak kredi karı başvurularınız için onay alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Uyus dedi ki:

  Ev hanımıyımm kredi verirlermi?

 2. Uyus dedi ki:

  Ev hanımıyımm kredi kartı verirlermi

 3. Ayse dedi ki:

  Ben ev hanımıyım alışveriş kredi varmı ev hanimlar için

 4. Canser cebeci dedi ki:

  Kredi kartı başvurusu yapmak istiyorum

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.