Tarım Kredi

İcralık Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar Var mı?

İcralık olan vatandaşlarımız, nakit sıkıntısından dolayı borçlarının ödemesini gerçekleştiremiyor. Ancak bu kişilerin borçlarını kapatılması için bazı bankalara kredi başvurularını ilettikleri biliniyor. Bazı bankaların icralık olanlara kredi verdiği biliniyor. Kara listede olanlara bazı bankalar kredi imkanı tanınmaktadır. Bazı şahıslar ya da şirketler kara listede olanlara kredi vereceğini iddia etmektedir. Sicili bozuk olanlara kredi çıkarılır şeklinde internet üzerinde pek çok ilan yer almaktadır. Ziraat Bankası gibi bankaların icralık olanlara kredi verip vermeyeceğini içeriğimizde ele aldık. Sorunsuz kredi veren bankalara da ulaşabilirsiniz. 

İcralık Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar Var mı?

İcralık olanlara kredi verilir mi sorusunun cevabı normal şartlarda hayırdır. Bankalar, kredi çekmek isteyen müşterilerinden bazı şartları yerin getirmelerini istemektedir. Bu şartlar arasında elbette ki kara listede olmak da yer almaktadır. İcra, kara listenin bir üst versiyonudur. İnsanların ihtiyaçları sürekli olarak artmaktadır. Bu ihtiyaçların karşılanması amacı ile tek çıkar yol banka kredilerine başvurmaktadır. Bu kredilerin ödenmemesi durumunda ise banka tarafından yasal yollara başvurulmaktadır. Bu da icra takibi ismini alıyor. 

İcralık Olan Kredi Çekebilir mi?

Banka, müşterilerine borçlarını kapatması için süre verir. Şayet verilen süre içinde kredi ya da kredi kartı borçları ödenmezse banka yasal yollardan borcun tahsilatının gerçekleşmesi amacı icra takibi başlatmaktadır. Bu aşamadan sonra borçlu şahsın muhatabı avukat olmaktadır. Borcun yanı sıra şahsın bir de avukat masraflarını ödemesi gerekmektedir. Borçlarından kurtulmak isteyenler bu anlamda kredi başvurusu yapabilmektedir. Bankalar da yaptıkları incelemeler sonucu genel olarak bu kişilerin taleplerini reddederler.

İcralık Olan Kredi Çekebilir mi?
İcralık Olan Kredi Çekebilir mi?

Bankaların kredi vermek için aradığı temel şart kredi skorunun yüksek olmasıdır. Ziraat Bankası kredi notu sorgulama sayfası üzerinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi borçlarının ödenmemesi durumunda ise şahsın kredi notu düşmektedir. Bu durumda borçlarını kapatmak için kredi talepleri bankalar tarafından reddedilecektir. İcralık olanların kredi taleplerinin reddedilmesi üzerine illegal yollara başvurdukları ile karşılaşıyoruz. Tefeciler ya da diğer şirketlere başvuran vatandaşlarımız için süreç daha içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Fakat bazı bankalar, müşterilerinin yasal yollara başvurmaması ve borçlarının en kısa sürede tahsil edilmesinin sağlanması amacı ile kendilerinin kredi taleplerini kabul edebilirler.

İcralık Olana Kredi Veren Bankalar

Bilinçsiz kredi kartı kullanılması ya da maddi durumların olumsuzluğundan dolayı ödenmemiş kredi borcu olması durumunda şahıslar icraya düşüyor. Bu borçların kapatılması için şahıslar sürekli olarak farklı bankalara kredi talebi ile gidiyor. Bankaların dahil olduğu sistemde tüketiciye ait tüm bilgiler yer aldığından dolayı zaman zaman kredi başvuruları geri çevrilebiliyor. Ancak borcun kapatılması amacı ile çekilen kredilerin de geri ödenmemesi durumunda, durum içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Çözüm yolu olarak da karşımıza icralık olanlara kredi veren bankaları araştırmak ya da zaman zaman çıkan sicil aflarından ya da yapılandırmalardan yararlanmaktadır.

2022 yılında bankalar tarafından borçların kapatılması amacı ile kredi ya da kredi kartı borçlularına pek çok avantaj sunulmuştur. Özellikle Vakıfbank tarafından başlatılan kampanya dahilinde icra borçluları da bulunmaktadır. Takibe düşmüş borcu olanlar Vakıfbank şubelerine giderek borçlarını kapatmak amacı ile yapılandırma işlemi başlatabilmektedir. 

Vakıfbank’ın kampanyalardan bir tanesi de Yanındaki Güç Paketi‘ dir. Bu paket dahilinde kredi ve kredi kartı borcu olanların borçlarını kapatabilmeleri adına uygun faiz oranları ile ödeme imkanı sunulmaktadır. Bunların yanı sıra takip borçlularına da 0 faizle borçlarını ödeme imkanı sunulmuştur. 100 bin TL.’ ye kadar kredi borcu olanlara 12 ay vadeli olarak sunulan bu krediler ile borçlarınızı kapatabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden verile kredilere de başvuru yapabilirsiniz. İnternet ya da SMS bankacılığı kullanılarak yapılan kredi başvuruları esnasında bankalar gelir belgesi vb. belgeler talep etmezler. Kampanya dahilinde kredi almak isteyenlerin en yakın Vakıfbank şubelerine giderek kredi kartı başvurusu yapmaları gerekmektedir. Vakıfbank borç yapılandırma kredisi alarak borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

İcralık Olana Kredi Kartı Verilir mi?

Bankaların tıpkı kredi verirken olduğu gibi kredi kartı vermek için de müşterilerinden talep ettiği bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar kredi notu ve düzenli gelirdir. Düzenli gelire sahip olmanız durumunda sizden talep edilen gelir belgesi ile ilk yıl gelirinizin 2 katı tutarında limiti olan bir kredi kartına sahip olabilirsiniz. Kredi kartını kullanacağınız ikinci yılda ise kredi kartı limiti talebinize göre 4 katına çıkabilmektedir. Yani 2 bin TL. maaş alıyorsanız ilk yıl 4 bin TL. limitli, ikinci yıl ise 8 bin TL. limitli kredi kartı alabilirsiniz.

Kara listede olanlar da kredi kartı alabilmek için bankalara başvuru yapabilirler. Başvuruları genel olarak onaylanmaz. Fakat onaylanması için bir kaç yöntem deneyebilirler. Bu yöntemleri kullanarak alacağınız kredi kartlarının limitleri düşük olsa da ihtiyacınızı görecektir. Sahip olduğunuz kredi kartı ekstrelerini düzenli olarak ödemeniz durumunda kredi notunuzu yükseltmeniz de mümkün olmaktadır.

İcralık Olana Kredi Kartı Verilir mi?
İcralık Olana Kredi Kartı Verilir mi?

Kara listede olanların kredi almaları için kullanılacak olan yöntemlerden bir tanesi, bankalara belirli bir tutar yatırılmış olmasıdır. Şayet bankada vadesiz hesabınız varsa, bir miktar para yatırırsanız bu durumda kredi kartı almanız da mümkün olabilir. Bu para bir nevi teminat anlamı taşımaktadır.

İcralık olan borcunuzu ödemeyi taahhüt ederseniz bu durumda icra işlemi durdurulacağından dolayı bankalar kredi ya da kredi kartı başvurunuzu kabul edebilir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır mı?

Sosyal medya üzerinden ya da sokakta dağıtılan el ilanlarında sicili bozuk olanlara kredi verilir ya da kredi kartı çıkarılır şeklindeki söylemlere çok sık rastlıyoruz. Ayrıca var olan komisyon şirketleri tarafından bir komisyon şirketi tarafından kredi kartının çıkarılabileceği şeklinde ilanlara da rastlamak mümkündür. Komisyonla kredi kartı veren şirketler gelir belgesi ya da maaş dokümanı talep etmeden kredi kartı basabileceklerini iddia etmektedir.

Bu noktada belirtmek gerekiyor ki bu şirketler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde faaliyet göstermiyor ise kesinlikle uzak durulması gerekmektedir. Özellikle komisyoncular ve tefeciler yasal olarak faaliyet göstermediklerinden ya da yaptırım yöntemleri yasal olmadığından dolayı tabiri caizse bulaşmamak gerekiyor. Bu kişilerin sundukları faiz oranları yüksek olmakla birlikte bu konuda sınırlayıcı bir etken de bulunmuyor. Yani bu kişiler kafalarına göre faaliyet gösteriyor. İmzaladığınız senetler de başınıza iş açabiliyor. Nakit ihtiyacınız olabilir. Unutmayın ki şu devirde artık kimse kimseye güvenmiyor. Tefeciler para satarak para kazanıyor ve başka işleri de yok.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır

Bu sebeple sicili bozuk olan kişileri bankalara yönlendiriyor ve bankaların da kredi taleplerini onaylamaları için kendilerine birkaç farklı yöntem sunuyoruz. Varlık şirketleri ev araba haczi yetkisi vardır. Şayet borcunuz varlık şirketlerine devredildiyse evinize arabanıza haciz gelecektir.

İcradan Nasıl Kurtulurum?

İcralık olmanızdan dolayı bankalar tarafından kredi başvurularınız ya da kredi talepleriniz reddedilmiş olabilir. Bu durumda yapılması gereken ilk şey İcra Müdürlükleri’ ne gidilerek mal beyanına bulunulmasıdır. Yaptığınız başvurular iki şekilde değerlendirilmektedir. Bunlar ilamlı ya da ilamsız yöntemler olarak bilinmektedir. İcra işleminin başlayabilmesi için borçlu şahsa bir tebligat gönderilir. Tebligatın tarafınıza ulaşmasının ardından 7 gün içerisinde mal beyanında bulunabilirsiniz. Mal beyanı borcunuzu nasıl ödeyeceğinize dair yöntemler sunmanız anlamına geliyor.

Şayet borçlarınızı ödemek istediğinizi belirtir ve mal beyanı yaparsanız bu durumun çok faydasını göreceksiniz. İcra işlemi başladığında bankalar tarafından artık kaale alınmazsınız. Bu durumda muhatabınız elbette ki avukatlar olacaktır. Avukatla bir anlaşma sağlayarak borcunuzu ödeyeceğinizi söylerseniz bu durum yararınıza olacaktır. Avukat ile anlaşmanız durumunda size indirim yapılması gibi bir durum dahi söz konusu olabilmektedir.

İcradan Nasıl Kurtulurum?
İcradan Nasıl Kurtulurum?

Diyelim ki 7 günlük süre zarfında mal beyanında bulunmadınız. Bu durumda hapis cezası almanız muhtemel olacaktır. Mal beyanı yapmayan şahıslar için yakalama kararı çıkarılması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Tutuklama kararı ise kolluk kuvvetleri tarafından yürütülecektir. İcradan kurtulmanız diğer yolu ile avukatla anlaşma sağlamak olacaktır. Şayet avukat ile anlaşma sağlar ve borcunuzu ödemek için bir süre belirlerseniz bu durumda avukat tarafından bir ödeme planı hazırlanacaktır. Ödeme kararını vermeniz ile birlikte bu aşamadan sonra icra kararı durdurulur ve borcu tamamen kapatmanız ile birlikte karar ortadan kalkar ve geçerliliği sona erer. İcrayı durdurma yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hangi Bankalardan Kredi Kartı Alabilir?

Hakkınızda çıkan icra kararı durdurulduktan sonra var olan borçlarınız için yapılandırma yolunu tercih etmeniz ile birlikte kredi notunuzun yükselmesi sürecine giriş yapılır . Kredi notunun yükselmesi ise 5 yılı almaktadır. 5 yıl içerisinde düzenli olarak borçlarınızı öder, bir mevduat hesabı açar, kredi kartı başvurusu yapar ve ekstrelerinizi düzenli olarak öderseniz bu durumda kredi notunuzun yükselmesi muhtemel olacaktır.

Yine internet üzerinden de kredi kartı başvurusu yapmanız mümkün olacaktır. Bu aşamada bankalar sizden gelir belgesi gibi ekstra prosedürler talep etmeyeceğinden dolayı kredi kartı başvurunuz kabul edilebilir. İş Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Odeabank, Fibabanka, Garanti Bankası, Finansbank gibi bankaların internet üzerinden başvuru yapabileceğiniz sayfaları mevcuttur. Bu sayfalar üzerinden kredi kartı başvurusu yaparak düşük limitli de olsa kredi kartı almanız mümkün olacaktır.

Sizlere Tavsiyemiz

Sitemiz üzerinden sizlere naçizane tavsiyelerimiz bulunmaktadır. Bu tavsiyelerden yararlanarak kredi kartı başvurularınızı yapabilir ya da finansman elde edebilirsiniz.

 • Kesinlikle tefecilere bulaşmayın. Borcunuzun neredeyse 2 – 3 katı meblağları ödemek durumda kalabilirsiniz.
 • Bildiğiniz ve okumadığınız evraklara imza atmayın. Senet, yaptırımı olan belgedir. Ciddiye almak gerekiyor. Özellikle # işareti ile kapatılmayan tutarlara ekstra rakamlar eklenerek 10 bin TL olan borcunuz 100 bin TL yapılabilir.
 • Yardım yapan resmi kurumlara başvurabilirsiniz. Kaymakamlıklara bağlı SYDV’ ler vasıtası ile yardıma muhtaç pek çok vatandaşımıza yardım yapıldığı bilinmektedir. Bu yardımlardan yararlanabilirsiniz.
 • Bankalar kredi ve kredi kartı borçlarının kapatılması için kredi  veriyor. Borç kapatma kredilerinden yararlanarak borçlarınızı kapatabilirsiniz.
sizlere tavsiyemiz
sizlere tavsiyemiz
 • İnternet üzerinden yapılan kredi başvuruları için bankalar kefil, gelir belgesi ya da herhangi bir ek belge talep etmemektedir. Bu kredilere başvurabilirsiniz.
 • Borcunuzu kapatmak için kredi kartlarından nakit avans ya da taksitli avans çekmek size daha pahalıya patlayabilir. Bu sebeple bu yöntemleri kesinlikle tercih etmeyin.
 • Bir banka tarafından kredi başvurunuz reddediliyorsa, diğer bankaya başvurun. Kefil ya da teminat karşılığında bu bankalardan kredi almanız mümkün olabilir.
 • Yakınlarınızdan borç bulmayı deneyin. Faiz ödememiş olursunuz.
 • Faktöring şirketlere gidebilirsiniz. 

Takip borçlularının bankalara yapacakları kredi kartı başvuruları kabul edilmiyor. Ancak yukarıdaki yöntemleri kullanarak kredi kartı almanız mümkün. Tek yapmanız gereken ise kesinlikle bir an evvel borçlarınızı ödeyeceğinize dair avukatlar ile görüşmeniz olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Orhan osanç dedi ki:

  Acil ihtiyaç krediyesine ihtiyacım var

 2. Yaşın bolst dedi ki:

  Kıredi karta ihtiyacım var

 3. Kemal Acabey dedi ki:

  Krediye ihtiyacım var ama kırmızı alan dışındayım

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.