Tarım Kredi

Kredi Çekemeyenlere Hayat Kurtaran Para Bulma Yöntemleri

Kredi Çekemeyenlere Hayat Kurtaran Para Bulma Yöntemleri

Kredi çekemeyenler, kara listede olanlar, kredi notu düşük olanlar, müjde! Kredi veren şahısların yanı sıra borç para veren hayırseverler bulunmaktadır. Ayrıca internet üzerinde borç para veriyorum şeklinde ilan veren pek çok kişinin olduğundan söz etmek mümkündür. Senetle para veren şahıs ve vakıflar da bulunmaktadır. Ayrıca genelde eskilerin daha iyi bildiği ikrazatçı firmaların varlığından da bahsetmek mümkündür. Sizler için içeriğimizde nakit para bulma yöntemlerine değindik. Bu yöntemlerin hepsi yasaldır. 

Kredi Çekemeyenlere Müjde!

Bankalar kredi verirken oldukça seçici davranmaktadır. Kredi verirken en önemli husus bu kredinin geri ödeneceğinin garanti altına alınmasıdır. Ancak ülkemizdeki çok sayıda kişi kara listededir. Kredi borçlarının düzenli olarak ödenmemesinden, kredi kartı ekstrelerinin sürekli olarak aksatılmasından vb. sebeplerden dolayı bankalar müşterilerinin kredi taleplerini reddetmektedir. Bankalardan kredi çekebilmek için kara listede olmamanız ve kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Bunların yanı sıra bir de bankalara düzenli ve belgelenebilir gelir sunmak gerekecektir. Kredi notunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Ancak zaman zaman tüketiciler finansmana ihtiyaç duyuyor. Kredi notunuz yüksek dahi olsa, bankaların kredi ve kredi kartı başvurularını onaylamaları için belirli bir zaman geçmesi gerekiyor. Genel olarak 1 hafta içinde sonuçlanan bu başvurular kişilerin acil nakit ihtiyaçlarına çare olamıyor. Bu sebeple vatandaşlarımız çareyi alternatif yolları üretmekte buldu. Kredi çekemeyenler, kara listede olanlar ya da bankalara gitmek isteyenler, bu yöntemler ile acil finansman ihtiyaçlarını kolayca karşılamaktadır. Fakat belirtmek gerekiyor ki yasal olmayan yollara başvurmak yerine kredi başvurusu yaparak şansınızı sonuna kadar deneyin.

Kredi Çekemeyenlere Müjde!
Kredi Çekemeyenlere Müjde!

İçeriğimizde kredi çekmek isteyenler için pek çok yöntem sunduk. Bu yöntemleri kullanarak finansman elde etmek mümkün olacaktır. Bahsedeceğimiz yöntemler yasaldır. Yasal olmayan pek çok yöntemin varlığından da söz etmek mümkün. Hatta geçimini kara listede olanlara para vererek sağlayanlar dahi var. Fakat Türk Ceza Kanunu madde 241 kapsamında tefecilik faaliyetleri suç kabul edilmektedir. Bu sebeple para satarak para kazanmak, yüksek meblağlarda komisyon elde etmek kanunlarımızda yasaklanmıştır ve hapis cezasına varan yaptırımları bulunmaktadır. Bu sebeple internet üzerinde yer alan ilanlara itibar etmeyiniz. Tefeci Mustafa, Tefeci Ali gibi şahısların irtibat adreslerini çok da merak etmeyiniz.

Kredi Veren Şahıslar Var mı?

Bankalar, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu denetimi dahilinde faaliyet göstermektedir. Bu sebeple kredi üst limitleri, faiz oranları, vadeler vb. tüm kriterler belirlenmiştir. Faiz oranları belirlenen limitlerin üzerine çıkamamaktadır. Google’ a tefeci yazdığınızda Tefeci Cemil, Tefeci Mustafa gibi pek çok tefeci çıkmaktadır. Bu şahıslar size finansman sunacaklarını iddia ederler. Hiç birinin iyi niyetli olduğunu söylemek mümkün değil. Çünkü iyilik yapmak isteyen biri bunu karşılıksız olarak yapar. Tanıdığınızdan borç aldığınızda nasıl ki sizden faiz talep edilmiyorsa, bu şahısların da iyi niyetli olması dahilinde sizden ekstra bir komisyon talep etmesi mümkün olmayacaktır.

Kredi Veren Şahıslar
Kredi Veren Şahıslar

Fakat tefecilik faaliyetleri yapan bu şahıslar, geçimlerini bu işten sağlarlar. Paraya ihtiyaç duyanları avını kapmaya çalışan bir aslan gibi avlarlar. Sundukları faiz oranları ise akıl fikir işi değildir. Üstelik kendilerini sadece tefeci değil bir nevi dolandırıcı olarak da tabir etmek mümkündür. Verilen çeklerde, senetlerde yazan tutarlar gerçeği yansıtmıyor olabilir. Bu sebeple okumadan hiçbir metne ya da resmi evraka imza atmamanız gerekmektedir.

Bu şahısların bankalar gibi düşük faizler talep ettiği hiç görülmemiştir. %100, %150′ ye varan oranlarda faiz talep ettikleri bile görülebilir. Bu sebeple mağdur olmamak için farklı alternatifler denemenizi öneriyoruz. Bu şahısların tahsilat yöntemleri de hiç yasal olmayacaktır. Avukata düşen borçlar için kredi borcu yapılandırma imkanı tanınmıştır. Bu imkandan yararlanarak borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Borç Para Veriyorum

Facebook, instagram gibi sosyal medya kanallarında borç para veriyorum, acil nakit ihtiyacı olanlara finansman şeklinde pek çok ilana denk gelmekteyiz. Bu kişiler özellikle sosyal medya sayfalarında yayınladıkları ilanlar ile çok fazla kişiyi kendilerine çekmeyi başarmıştır. Bu durumla karşı karşıya kalan çok fazla vatandaşımız vardır. Denize  düşen yılana sarılır misali ne yazık ki bu tarz ilanlara itibar edilmektedir.

Hatta sokakta yürürken bile size verilen el broşürlerinde borç para veriyorum diyerek irtibat adreslerini bırakanlar vardır. Ancak bu kişilere kesinlikle itibar edilmemesi gerekmektedir. Borç para veriyor diyen kişiler genelde dolandırıcı olmakta ve kişisel verilerinize ulaşmaktadır.

Kredi Veren Şahıslar
Kredi Veren Şahıslar

Daha sonra sizi arayarak, şu adrese şu kadar para getir ya da adın şu işe karıştı diyerek şantaj yapmaktadır. Böyle kişilere dikkat edilmesi gerekmektedir. Maddi anlamda yetersiz olan ailelere yardım eden ve  borç para veren kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler size karşılıksız olarak yardım edecektir.

Nakit Para Bulmanın Yolları

Nakit para bulmak, ciddi bir sıkıntı. Artık kimse kimseye güvenmiyor. Baba dahi oğluna para vermek istemiyor. Bu durum da kişileri alternatif yöntemler bulmaya itmektedir. Bu sebeple geliştirilmiş olan pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında senetle para bulmak, bozdurma cep telefonu ya da elektronik eşya almak, faktoring şirketlerden, ikrazatçı firmalardan para bulmak vb. olarak karşımıza çıkmaktadır.

Senet, ciddi yaptırımı olan bir belge olduğundan dolayı bu şekilde para ya da herhangi bir eşya alırken dikkat edilmesi gerekmektedir. Şayet, okumadan herhangi bir evraka imza atılırsa, bu durum canınızı sıkabilir ve aslında hiç elinize geçmeyen tutarları ödemek durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca kuyumcudan altın alarak bunları nakite çevirmek de bu yöntemler arasında sayılabilir. Son dönemlerin en popüler para bulma yöntemleri arasında faturalı hatta kredi çekme yöntemi sayılmaktadır.

Senetle Para Veren İkrazatçı Firmalar

İkrazat kelime anlamı olan ödünç para vermek anlamına gelmektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren çok sayıda ikrazat firması vardır. Bu firmalar senetle para vermektedir. Bankalar ve faktoring şirketler dışında faaliyet gösteren bu firmalar eskiden sayıca daha çoktu. Ancak son zamanlarda sayısı oldukça azaldı. Senet karşılığı para veren bu firmaların komisyon oranları elbette ki yasal olmayan şahıs ve şirketlere göre daha düşük olmaktadır.

Senetle Para Veren İkrazatçı Firmalar 
Senetle Para Veren İkrazatçı Firmalar
 • Yangın İkrazat 
 • Bayramoğlu Finans İkrazat
 • Uysal İkrazat
 • Güven Finans
 • Katar Finans 
 • Cesa Finans 
 • Salih İkrazat 
 • Serkan İkrazat
 • Ada İkrazat
 • Çağ Finans gibi ikrazat firmaları bulunmaktadır.  Bu firmaların internet üzerinde iletişim bilgileri yer almaktadır.  Bu şirketler ile görüşerek finansman elde edebilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Çekmek

Son dönemlerin en çok kullanılan acil para bulma yöntemleri arasında faturalı hatta kredi verme yöntemi kullanılmaktadır. Ee denize düşen yılana sarılıyor, ne yapalım? dediğinizi duyar gibiyim. Bu yöntem kesinlikle yasal değildir. GSM operatörleri faturalı hatlara sahip olanlara özel olarak telefon kampanyaları başlatmaktadır. Başlatılan bu kampanyalar dahilinde, telefon alabilme puan durumunuz dikkate alınarak size bir cihaz verilecektir. Aldığınız mobil cihazın taksitleri faturanıza yansıtılacaktır. Size sunulan vade boyunca normal şartlarda bu kredi borcunuzu ödersiniz.

Fakat faturalı hatta kredi sunulması imkanı alınan bu telefonun, piyasa fiyatının altında satılmasına neden olduğundan dolayı, dolaylı olarak zarar etmeniz söz konusudur. GSM operatörleri, zaten bu cihazları piyasa fiyatının biraz üzerinde satmaktadır. İşte aldığınız bu cihazlar, ikinci el telefon satan kişiler tarafından değerinin oldukça altında alınır ve size karşılığında kredi verilir. Siz de bu faturanız dahilinde aylık taksitleri ödersiniz.

Faturalı Hatta Kredi 
Faturalı Hatta Kredi

Bu noktada belirtmek gerekiyor ki telefon 4.500 TL, kredi veren bu şahıs ya da işletmeler size sadece 4.000 TL verirler ve 500 TL gibi örnek tutarlarda kar ederler. Aslında, kullananları zarar ettiren bir yöntemdir. Fakat bankalardan kredi çekemeyenler, belirli bir komisyon karşılığında verilen bu kredilerden yararlanmaktadır. Faturalı hatta kredi isimli içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kuyumcudan Altın Alıp Bozdurmak

Nakit para bulma yöntemleri arasında kuyumcudan altın alıp bozdurmak gelmektedir. Kredi kartına ya da senetle alınan altın, o an kuyumcuda bozdurularak nakite çevrilir. Çevrilen bu para ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Şayet kredi kartınızda limit yoksa bu durumda senetle verilir. Özellikle düğün yapacak olan aileler tarafından çok sık kullanılan bir yöntemdir. Altın bozdurulurken zarar edildiği için bu yöntemi kullanan kişilerin de zarar etmesi muhtemeldir. Tek avantajı acil finansman elde edilmesi olmaktadır.

Senetle Telefon Alıp Bozdurmak

Acil finansman ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için karşımıza çıkan yöntemlerden bir tanesi de senetle telefon almaktır. GSM operatörleri dışında, bulunduğunuz bölgelerde cep telefonu ya da elektronik eşya satan dükkanlar bulunmaktadır. Buralardan alacağınız cep telefonu ya da elektronik eşyaları daha sonra satarak nakit elde edebilirsiniz.

Senetle Telefon Almak 
Senetle Telefon Almak

Aldığınız cihazı ya da elektronik eşyayı satarak finansman elde edebilirsiniz. Bu mağazalar, bankalar gibi kredi notunuzla ya da sicil durumuzla ilgilenmeyecektir. Sizden talep edecekleri tek şey kefil olabilir. Bu kefil, borcu ödememeniz durumunda borcun tahsilatı için aranmaktadır. Bu firmalara ulaştıktan ve almak istediğiniz ürünleri seçtikten sonra size bir ödeme planı hazırlanacaktır. Ödeme planı ile birlikte senet de imzalamanız gerekir. Senet yaptırımı olan bir belge olduğundan dolayı imzaladığınız tutarlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Faktöring Şirketlerden Senet Kırdırmak

Yasal olarak faaliyet gösteren faktöring şirketlerden de finansman elde edebilirsiniz. Bu şirketler Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından faaliyet gösterdiğinden dolayı alacakları komisyonlar da yasal olarak incelenecektir. Bu sebeple sizden yüksek tutarlarda komisyon istemeleri mümkün olmayacaktır.

Şu an için aktif olarak faaliyet gösteren 57 adet faktoring şirket bulunmaktadır. Bu şirketleri inceleyebilirsiniz. Detay kısmına tıklayarak bu şirketlerin iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

Türk Ceza Kanunu kapsamında tefecilik faaliyetleri suç olarak kabul edildiğinden dolayı, kesinlikle yüksek komisyon talep eden yerlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Dolandırıcılara karşı dikkat!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 48 YORUM
 1. kamil dedi ki:

  acil para lazım

 2. ibrahim halil dedi ki:

  kamu personeliyim düğünüm olacak biriktirdiğim para yetmedi 15 bin acil nakit laızm bankalardan çok başvuru yaptıgım için çekemiyorum 3 ay taksitle öderim aylık gelirim 8700 mail adresi numara yazın arıyım direk acil dönüş yaparsanız sevinirim diyarbakırdayım

  1. ERGÜN dedi ki:

   Acil 20.000 Tl. Para ihtiyacım var.

 3. Ceren dedi ki:

  Telefon numarası yok destek olurmusunuz

 4. izzet dedi ki:

  slm ankara sincanda marketim var.acil 25 bin ile 30 bvin arası nakit paraya ihtiyacım var.alık 4 veya 5 bin lira geri ödeme yapabilirim….

 5. Ev Teminatlı Kredi dedi ki:

  Eğer bir evi ipotek gösterebilirseniz, ben size ev eksper değeri kadar kredi veririm. Sicil filan lazım değil. 400.000 TL. limitim var. başvurun çekin. 2019-2020 yıllarında devam edecek.

  1. Hüseyin dedi ki:

   Arać ipotekli olmazmi

 6. Sadık dedi ki:

  Askeri personelim 25 bin tlyei ihtiyacım var aylık gelirim 6200 kırmızı çizgide oldugum için bankalar kredi vermiyor yardımcı olabilir misiniz

 7. ceylan dedi ki:

  acil nakit ihtiyacım var

 8. Oxana dedi ki:

  Merhaba. Para borç ihtiyaçim var

 9. Yasin dedi ki:

  Acil paraya ihtiyacım var

 10. Ayla Küçük dedi ki:

  Acill 8.000 TL ye ihtiyacım var yardım edebilecek varsa bana ulaşabilirmi Allah rızası için

 11. Ali dedi ki:

  Acil 10000 lazım kredi cikmiyo 05

 12. VEYSEL dedi ki:

  ACİL 5000 TL LAZIM

 13. murat dedi ki:

  70 bin tl lazım şartlarınız nedir

 14. Yusuf gencer dedi ki:

  Acil para ihtiyacım var 130.000 düğÜnÜm var çok sıKılıyorum her ay kendıM ödEmEk ısterim

 15. Ayse dedi ki:

  Herkese .merhaba bizde kredi isleri yapiyoruz danismalik ofisimiz vardir önden hic bir para talep etmeyiz krediniz cikar paranizi elinize alirsiniz sonra biz komisyonumuzu aliriz. Sizde önden ucret isteyenlere irtibat etmeyin dolandiricidir inanmayin onden para alan insanlara gelim biz yarimci olalim dogrusu neyse sizinle paylasalim tedayli bilgi icin mesaj atın whatsaptan :

  1. Doğan dedi ki:

   İletişim numaram budur yardimci olursaniz sevinirim .
   30.000tlye ihtiyacim var aylik en fazla 800tl odeyebilirim acil lazım

  2. Recep dedi ki:

   Benimde ihtiyacım var acil

  3. Murat Ece dedi ki:

   Allah için bana dönün peygamber aşkına 35 bin lazım acil ödeme yapacam kuranima Muhakak beni arayin Ayşe Hanım gerçekten öyle bişey varsa arayn

  4. Nur dedi ki:

   Aysel hanım acil paraya ihtiyacım var he ay düzenli ödiyebilirim sizlere

  5. kemal dedi ki:

   20 bin gerekli aylık 1000 tl ödeyebilirim 055

  6. Ibrahim dedi ki:

   Ayse gelin gruselim ltfenn acill 12bine ihtycm.var

  7. Gizem dedi ki:

   Nasıl yapacak siniz

  8. Şengül güneş dedi ki:

   Merhaba Ayşe benim 50000 TL’ye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

  9. Şehmusa dedi ki:

   Ben MOBİLYA şirketim vardı bir ay önce iflas ettim bu zamana kadar ne kredi çektim ne bankalara borcum var ama hiçbir yerden ne destek alabiliyorum ne de kredi çekebiliyorum eşlarım depoda duruyor 15 bin ayarlasam yeniden düzen kuracam şirketi. 4 aylık bana yardımcı olan olur mu acaba 3 çocuk babasıyım aylık 1000 TL geçmeyecek taksitlerle öderim bunu yazarkende umudum olmadan yazıyorum herşeyin hayırlısı

  10. Servet dedi ki:

   Merhaba ; acil 10 bin tl ihtiyacım var mühendisim 2 ayda geri öderim yardımcı olabilecek var ise sevinirim gerçekten

  11. Turgay purut dedi ki:

   Ayşe hanm 20,00 TL acil ihtiyacım bana ulaşın lütfen

  12. Hüseyin dedi ki:

   Bana ulaşabilir misiniz watsab üzerinden benide 10.000 TL acil ihtiyacım var efendim

 16. mehmet dedi ki:

  acıl paraya ıhtıyacım var 30000

 17. Murat Ece dedi ki:

  Allah için 35 bin lazim Vergi dairesine vermem gerekiyor bankalarda cekemiyorum borcumu kapatip tekrar market açmak için Vergi lehvalıyim allah için

 18. Acil dedi ki:

  email atarsanız yardımcı olurum.

  1. Hasan dedi ki:

   Nasıl yardımcı oluyorsunuz?

 19. emine dedi ki:

  yardımcı olursanız çok sewinirim acil 80000 ihtiyacım var iki çocuğum var eşim tefecilerin elinde

 20. Taner dedi ki:

  Acil parays ihtiyacim var

 21. Ibrahim dedi ki:

  Acill 10bne ihtycm.var

 22. NURTEN BEKTAŞ UĞUZ dedi ki:

  Acill 100bin lazim dönüş yaparsanız sevinirim

 23. Büşra dedi ki:

  Acil nakite ihtiyacım var

 24. Can can dedi ki:

  aci 100 lazim

 25. Can can dedi ki:

  acil 100000 ihtiyac var

 26. Orhan dedi ki:

  Acil 10000. Lazım

 27. Sercan dedi ki:

  İstanbul Avrupa Yakasındayım
  200.000 TL ihtiyaçım var Aylık olarak sorunsuz bir şekilde ödeme yaparım
  Senetle Alabilirim. Sorun Olmaz

 28. ercan dedi ki:

  30000 tl ye ihityacım var senet ile alabilirim lütfen iletişime geçiniz

 29. Orhan arabaci dedi ki:

  Bana 30milyar yardimci olursan sevinirim cok acil ihtacim var

 30. Bilal Şahin ışıkgör dedi ki:

  Bana acil para lazım 2.000 TL

 31. Merve dedi ki:

  Bana acil 1000 tl lazım gerçekten çok ihtiyacım var lütfen bana çok kısa sürede dönüş yapın geri ödeme yapıcam söz yeter ki yardımcı olun

 32. Yosun dedi ki:

  15000 ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 33. Yosun dedi ki:

  Acil 15.0000 ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.