Tarım Kredi

Tarla Tapusuna Kredi Veren Bankalar (50.000 TL.)

Tarla tapusuna kredi çekmek mi istiyorsunuz? Sizler için araştırdık. Yüksek limitli kredileri tarla ipoteği yolu ile alabileceğinizi biliyor musunuz? Bankalar tarla tapusu üzerine kredi veriyor. Tarla alımları ve parça parsellerin birleşitirilmesi için verilen tarla birleştirme kredilerinin yanı sıra bazı bankalar tarla ipotekli ihtiyaç kredisi de vermektedir. Ziraat Bankası, Finansbank gibi bankalardan tarlanızı ipotek göstererek kredi alabilirsiniz. İçeriğimizde tarla ipotekli kredilerin faiz oranlarına ve örnek kredi hesaplamalarına ulaşabilirsiniz.

Tarla Tapusuna Kredi Veren Bankalar (50.000 TL.)

Tarla tapusuna kredi çekmek mi istiyorsunuz? Sizler için araştırdık. Sahip olduğunuz arsa, tarla, ev, taşıt gibi menkul ya da gayrimenkulünüz varsa ve krediye de ihtiyacınız varsa sizler için kaleme aldığımız içeriğimizde bankaların kredi kampanyalarını ele aldık. Bankalar tarafından verilen ihtiyaç kredilerinin belirli limitleri bulunmaktadır. Kredi notu yüksek ve düzenli gelire sahip olan kişiler, gelir durumlarına göre bankalardan kredi çekebilirler. Elbette ki yüksek gelir beyan edenlerin alacakları kredi tutarları da yüksek olmaktadır. Bankların kredi kampanyalarını incelediyseniz, maddelerin bir tanesi de “Banka gerekli gördüğü durumda kefil ve teminat talep etme ya da kampanyada değişiklik yapma hakkını saklı tutar.” denmektedir. Bu da demek oluyor ki yüksek tutarlarda kredi talep ederseniz bankalar krediyi garanti altına almak için sizden kredi notu yüksek ve gelir sunabilen bir kefil ya da ipotek talep edecektir.

Tarla Tapusuna Kredi Nasıl Çekilir?

Özellikle son dönemlerde vatandaşımızın yüksek tutarlardaki finansman ihtiyaçları için bankalar çareyi ipotekli ihtiyaç kredilerinde bulmuştur. Her banka bu tarz kampanyalar düzenlemese de bazı bankalar konut, taşıt ya da arsa ipoteği ile yüksek tutarlarda kredi verir. Aslına bakılırsa halk arasında krediye teminat olarak ipotek yapılması hoş karşılanmaz. Borcumu ödeyemezsem evimi ya da arabamı kaybederim algısı vardır. Bu durum elbette ki doğrudur. Teminatınız her ne ise, kredi borçlarınızı ödemediğinizde krediye karşılık olarak mal varlığının satışı yapılır ve borcun tahsilatı gerçekleştirilir. 

Tarla tapusuna kredi
Tarla tapusuna kredi alabilirsiniz.

Ancak özellikle orta seviyelerde kredi notuna sahip olan vatandaşlarımızın finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile uygulanabilecek yöntemlerden bir tanesidir. Kredi notu sorgulaması sonucunuz orta riskte olursa bankaların verecekleri kredi tutarları da düşük olacaktır. Ancak ipotekli kredilerde kredi notu orta riskli kabul eden vatandaşlarımız da yüksek limitli krediler alabilir. Bu amaçla bankaların düzenledikleri kredi kampanyalarından bir tanesi de arsa (tarla) ipotekli krediler olmaktadır. Belirtmek gerekiyor bu bu kampanyaların  da belirli şartları var. Ancak bankalara borcu olanlar elbette ki ipotekli kredilerden de yararlanamazlar. Bunun için öncelikle borç yapılandırma kredisi alarak borçlarınızı yapılandırmanız gerekmektedir.

Arsa İpotekli Kredi Olur mu?

Bir tarlaya sahip olanlar, bankaların teminat olarak bu toprak parçalarını kabul edip etmeyeceklerini merak etmektedir. Tarlanın ipotek olarak gösterilebilmesi için bazı standartlara sahip olması gerekmektedir. Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi devlet bankaları ihtiyaç kredilerinde, Finansbank da ticari faaliyet gösteren firmalar için tarla ipotekli kredi vermektedir. Bir tarla tapunuz varsa elbette ki kredi çekebilirsiniz. Ancak(!);

 • Tarla imara açık olmalıdır.
 • Belediye sınırları içerisinde olmalıdır.
 • Hisseli olmamalıdır. 
 • Üzerinde herhangi bir sınırlama olmamalıdır. 
 • Daha önce ipotek edilmiş olmamalıdır. 
 • Satış kabiliyeti bulunmalıdır.
 • Kredi çekmek isteyen şahsın, anne, babasının, eş, çocuk ve kardeşlerinin üzerine olmalıdır. 

Şayet tarla bu şartları taşıyorsa, bankalar tarafından verilen arsa ipotekli kredilerden yararlanmanız da mümkün olmaktadır. Ancak imar yoksa, öncelikle tarlanıza imar almanız gerekmektedir. Tarlanızın dört tarafının da cephe olması gerekir. Ancak cephe eksikliği varsa komşu tarla maliklerden cephe satın almalısınız. 

Tarla İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli kredilerden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın öncelikle hangi bankaların bu tarzda kampanyaları olduğunu bilmeleri gerekiyor. Bazı bankalar sadece konut ipoteği kabul ederek ihtiyaç kredisi veriyor. Teminat olarak gösterecek bir arsaya sahip olmayanlar düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankaların kredi kampanyalarını da inceleyebilirler.

Ziraat Bankası Tarla İpotekli Kredi

Sahip olduğunuz toprak parçası yukarıdaki şartları taşıyorsa arazi değil, arsa statüsünde olmuş olacağından bankalar tarafından verilen arsa ipotekli kredilerden yararlanabilirsiniz. Şayet yüksek tutarlı kredi ihtiyaçlarınız varsa uzun vadeler ve uygun faiz oranları ile kredi veren Ziraat Bankası’ndan kredi alabilirsiniz. 60 aya varan vadeler ile ipotek tesisi yapılarak kredi almak için size en yakın Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

 • Arsanın (imarlı) ekspertiz değerinin yüzde 50’sine 
 • İş yerinin ekspertiz değerinin yüzde 75’ine 
 • Konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kredi verilmektedir.
Ziraat Bankası Tarla İpotekli Kredi
Ziraat Bankası tarla ipotekli kredi veriyor.

Başvuru formu, T.C. kimlik belgesi, arsa tapusu, adres bildirim belgesi ile banka şubelerine giderek başvuru yaptığınızda banka teminat olarak göstereceğiniz arsa eksper gönderecektir. Eksper tarafından değerleme sonucunda arsanın değerinin yüzde 50’si kadar kredi alabileceksiniz. Örneğin eksper tarafından arsaya biçilen değer 500 bin TL ise, size verilecek olan kredinin üst limiti 250 bin TL demektir. Ziraat Bankası yasa kapsamında ipotekli ihtiyaç kredisi ile konut ipoteği de kabul ederek yüksek tutarlarda kredi vermektedir.

Vakıfbank Arsa İpoteği Karşılığı Kredi

Arsa ipoteği kabul eden bankalardan bir tanesi de Vakıfbank’tır. Banka tarafından “Kendine ya da 3. şahsa ait bir arsa varsa teminat kabul edilerek yüksek tutarlarda kredi verilir.” denmektedir. Vakıfbank’ın arsa ipotekli kredilerinden yararlanmak için;

 • Belirli ve düzenli bir geliriniz olmalı
 • Kredi notunuz yüksek olmalı
 • İstihbaratınız olumlu sonuçlanmalı
 • Arsanın imarlı olması ve belediye sınırlarında bulunması gerekmektedir.

Bu şartları sağlıyorsanız hayat sigortası da yaptırmak kaydı ile ipotekli kredilerden yararlanabilirsiniz. 

Vakıfbank’ın arsa ipotekli taksitli ihtiyaç kredisi 36 ay vadeli olup uygun faiz oranları ile kredinizi kullanabilirsiniz. Yukarıdaki tabloda kredi maliyetleri gösterilmektedir. İpotekli ihtiyaç kredilerinde en geniş yelpazeye sahip banka Vakıfbank’tır. Banka tarafından arsanın yanı sıra taşıt ve konut ipoteği de kabul edilmektedir. Hatta taşır rehin karşılığı ihtiyaç kredisi güncel kampanyası olan tek banka şu an için Vakıfbank’tır.

Arsa İpotekli Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç kredilerinin yanı sıra KOBİ ‘lerin finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kredi veren bankalardan bir tanesi de Finansbank’tır. Banka, arsa ipotekli olarak finansmana ihtiyacı olan orta ve küçük ölçekli iş yerleri için ipotekli kredi imkanı sunmaktadır.

Finansbank İpotekli Taksitli Kredi

120 aya varan vadeler ile kobilerin ihtiyaçlarına cevap veren ve kendilerini 1 milyon TL üst limitli kredi veren tek banka Finansbank’tır. Banka tarafından uygun faiz oranları ile arsa ipotekli ticari kredi veriliyor.

Şayet işletmenizi yeni açtıysanız yeni esnafa kredi veren bankalardan kredi alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kredinin özellikleri 

 • Cirosu 20 milyon TL‘ye kadar olan işletmeler bu kredilerden yararlanabilir.
 • Sadece Türk Lirası cinsinden kredi kullanabilirsiniz.
 • 120 aya varan vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Arsa teminat olarak kabul edilebilir. Ev ve iş yeri de teminat olarak gösterilebilmektedir.
 • Arsanız ekspertiz değerinin yüzde 50’si kadar kredi verilecektir. Konut ya da iş yerlerinin ipotek olarak gösterilmesi durumunda ekspertiz değerinin yüzde 75’i kadar kredi verilecektir.
 • Teminat tipine göre banka tarafından sigorta yapılmaktadır. Detaylar.

İşsiz ev hanımları bireysel kredi ihtiyaçları için gelir belgesiz kredi veren bankaların kredi kampanyalarını inceleyerek de kredi çekebilir.

İpotekli Kredi Veren Diğer Bankalar

Bu bankaların yanı sıra konut, işyeri ya da taşıt ipoteği ile kredi veren bankalar da aşağıdaki gibidir;

Halkbank Bireysel Destek Kredisi (Konut ipotekli)

İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalardan bir tanesi de Halkbank’tır. Banka tarafından Mortgage Yasası kapsamında gerçek kişilerin finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile Halkbank tarafından bireysel destek kredisi kampanyası başlatılmıştır. Uygun faiz oranları ve uzun vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz. Konuta 1. dereceden ipotek yapılmaktadır. 36 aya varan vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi üst limiti teminat olarak gösterilen konutun ekspertiz değerinin yüzde 80‘ i kadar kredi kullandırılacaktır. 100 bin TL. krediyi aylık 3916,67 TL. taksitle 36 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası Evini Gösterene Mortgage

İkamet ettiğiniz ya da sahibi olduğunuz bir konut varsa, bunu teminat olarak göstererek uzun vadede ve uygun faiz oranları ile kredi alabilirsiniz. Kredi Türk Lirası cinsinden kullandırılmaktadır. 36 ay vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz. Teminat olarak gösterilecek olan konutun kredi çekecek olan 1. şahsa ait olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra evli olanlardan teminat için eş rızası da talep edilecektir. Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil talebinde bulunabilir. Şayet kredi notunuz düşükse kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Akbank İpotekli Kredi (Konut ya da iş yeri)

Uzun vadeli ve yüksek limitli kredi almak için Akbank şubelerini de ziyaret edebilirsiniz. Gelir belgeleyebilen, 18 yaşından büyük olan, hane halkının kredi taksitlerinin %50’sini geçemeyeceği bir oranda gelire sahip olan banka müşterileri hayat sigortası da yaptırmak kaydı ile ipotekli kredilerden yararlanabilecektir. Teminat olan adınıza kayıtlı olan iş yeri ya da konutunuz kabul edilecektir. T.C. kimlik belgesi, gelir belgesi, konut ya da işyeri tapusu ile size en yakın Akbank şubelerine giderek kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Gerçek kişi değil de esnaf ve sanatkarsanız Akbank esnaf kredisi kampanyalarından da yararlanabilirsiniz.

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi (Konut ipoteği)

Orta ve üst düzeyde geliri olan banka müşterilerine yönelik olarak başlatılan kredi kampanyası arsa alımları, ev tadilatı, düğün masrafları gibi harcamalar için kullanılmaktadır. Kredi, konut ipoteği karşılığında kullandırılmaktadır. Şayet sahip olduğunuz bir iş yeriniz varsa, işyeri ipoteği ile banka kredi vermemektedir. Teminata 1. dereceden ipotek tesisi yapılmaktadır. Başvuru formu, gelir belgesi ve T.C. kimlik belgesi ile birlikte başvurularınızı yapabilirsiniz.

Banklar tarafından verilen ipotekli kredilerden yararlanarak yüksek tutarlarda nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve uzun vadelerde kredinizi geri ödeyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.