Tarım Kredi

Vakıfbank’tan Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

Vakıfbank ihtiyaç ve konut kredisi ve çiftçilere kredi vermektedir. Kredi başvurularının nasıl yapılacağı hakkında tüm detayları içeriğimizden öğrenebilirsiniz

Vakıfbank’tan Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

Vakıfbank ihtiyaç ve konut kredisinin yanı sıra çiftçi kredisi ve araç kredisi de vermektedir. Bu kredilere başvuru yapmak için gerekli birtakım evraklar bulunmaktadır. Maaşın 22 katına kadar kredi imkanı sağlayan banka 68. yıla özel kredi imkanı sağlamaktadır. Bu yazımızda sizler için Vakıfbank’tan kredi çekmek için gerekli evrakları, sms ile kredi başvurusunu ve kredi başvurusu sorgulama sistemi hakkında bilgiler vereceğiz. Vakıfbank’tan kredi çekmek için gerekli tüm detayla içeriğimiz de.. 

SMS İle Kredi Başvurusu Yapılır mı?

Vakıfbank tarafından verilen kredilere başvuru yapmak için pek çok farklı yöntem geliştirilmiştir. SMS ile kredi başvurusu yapmak yöntemlerin arasında en kolay olanıdır diyebiliriz. SMS ile kredi başvurusunun dışında İnternet ve Mobil Bankacılık üzerinden veya Şubelerden ya da ATM’lerden de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Vakıfbank ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi gibi bireysel kredilere olanak sağlamakta olup çiftçilere de kredi vermektedir. İhtiyaç, konut ve taşıt kredilerine SMS aracılığı ile başvuru yaparak kısa zaman içerisinde başvurunuz hakkında olumlu ya da olumsuz sonuca ulaşırsınız.

Mevcut kredilere İnternet ve Mobil Şube üzerinden ya da SMS üzerinden başvuru yapmanız halinde hem şubede sıra bekleme derdinden kurtulur hem de evrak hazırlamaya gerek kalmadan talep ettiğiniz kredi için ön başvuru yapabilirsiniz. SMS ile başvuru yapmak için;

KREDI“, “T.C Kimlik Numarası“, “Aylık Gelirinizi” aralarında bir boşluk bırakarak yazdıktan sonra “5724“e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Başvuru sonucunuz kısa bir zaman içerisinde tarafınıza ulaştırılacaktır.

Banka tarafından başvuru sonucunun öğrenilmesi için bir sistem geliştirilmiştir. Bu sistemden bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Acil ihtiyaç anlarımızda, nakde sıkıştığımızda, tatil planlarımızda, düğün masraflarında ve daha birçok alanda birikmiş kenarda köşede bir paramız yok ise bankaların verdiği kredilere başvuru yaparız. Ancak bankalar da elini kolunu sallayan herkese kredi imkanı sağlamamaktadır. Başvuru esnasında gerekli belgeler ve kişilerin sağlaması gereken bazı hususlar da bulunuyor. Kredi başvuruları için kredinin niteliğine göre değişik evraklar da talep edilebilir. Ziraat Bankasından kredi çekmek için gerekli evrakları inceleyerek hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi türüne göre değişiklik gösterecek olan evrakların yanı sıra bir de genel evraklar bulunuyor. Her kredi çeşidinde hazırlanması gereken evraklardan bahsedecek olur isek; başvuru sahibinin nüfus cüzdanı, aylık gelir belgesi ve ikametgah belgesi gerekli olacaktır. Bunların yanı sıra kredi türüne göre gerekli olacak diğer evrakları aynı başlıklarda değerlendireceğiz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank vatandaşların gerek anlık ihtiyaçları için gerekse de nakdi tüm ihtiyaçları için Taksitli İhtiyaç Kredisi imkanı vermektedir. Taksitli İhtiyaç Kredisi için 36 ay vade ile aylık, 3 aylık ve kişilerin kendisinin belirleyeceği ödeme seçenekleri sunuyor. Krediden faydalanacak olan kişilerin aylık düzenli bir geliri olması gerekiyor. Bunun yanı sıra kredi notu hususunun da önem taşıdığını belirtmek isteriz. Kredi notunuz riskli grupta ise bankalar sizlere kredi vermekte tereddüt edeceklerdir. Bu sebeple kredi notu sorgulaması yapmalı buna göre finansal işlemler için başvuru yapmalısınız.

Yanındaki Güç Paketi ile de bireysel ve ticari kredi kartı borçları ve takipteki krediler için %1,55′dan başlayan faiz oranı ile 60 aya varan vade seçenekleri ile kredi kullandırmaktadır. Kredi kartı borçları için yapılandırma kredisi veren banka herhangi bir alt ya da üst limit bulundurmamaktadır. Gerekli koşulları sağlayan kişilere mevcut borçları kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. İhtiyaç kredisi için gerekli evraklar;

 • Başvuru yapacak olan kişiye ait T.C nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport fotokopisi,
 • Kişinin düzenli bir geliri olduğunu belirten bir gelir belgesi, 
 • İkametgah belgesi ya da son 3 aya ait güncel fatura 

Belgeleri  ile birlikte Vakıfbank şubelerine müracaat ederek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurudan sonra kredi notunuz ve gelir belgeniz incelenecek ve banka, talep ettiğiniz krediyi size temin etmek ya da etmemek konusunda olumlu ve olumsuz kararını verecektir.

Vakıfbank Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Vakıfbank konut kredisi kapsamında “Sarı Panjur Konut Kredisi” imkanı sağlıyor. Banka tarafından verilen kredi için 180 aya varan vade imkanı ve uygun faiz oranları sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra esnek ödeme koşullarına da olanak sağlamaktadır. Kredi için talep edilen faiz oranları çekilecek olan tutara göre değişiklik gösterecektir. 10 bin TL’den 1.500.000 TL’ye kadar olan kredilerde 3-180 ay vadede %1,34 faiz uygulaması yapılacaktır.

150 bin TL kredi çekmeniz halinde uygulanacak vadelere göre aylık ödeyeceğiniz taksit tutarları ve geriye ödeyeceğiniz toplam tutarlar aşağıdaki tablodaki gibidir:

Kredi TutarıKredi Vadesi (Ay)Kredi Faiz Oranı (%)Aylık Ödenecek Taksit TutarıGeriye Ödenecek Toplam Tutar
150 bin TL48 ay%1.294.211,20 TL202.137,62 TL
150 bin TL60 ay%1,293.606,39 TL216.383,67 TL
150 bin TL120 ay%1,292.464,30 TL295.716,59 TL
200 bin TL120 ay%1,293.285,74 TL 394.288,78 TL
Vakıfbank Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Sağlanan kampanya yeni alınan konutlar  için verilmektedir. Vakıfbank yılın belirli dönemlerinde çeşitli kampanyalar ile vatandaşları rahatlatmak ve ihtiyaçlarını karşılamak adına çalışmalar yapmaktadır. Konut kredisi kapsamında, Ziraat Bankası ve Halkbank ile birlikte Vakıfbank’da anlaşmalı inşaat firmalarından alınacak olan konutlar için uygun faiz oranı ile kredi olanağı sağlamaktadır. Faiz oranı yalnızca anlaşmalı olan firmalardan alınan konutlar için geçerlidir. Konut kredileri için gerekli evraklar ise şu şekildedir;

 • Başvuru yapacak kişinin ilk olarak Vakıfbank şubelerinden bir adet kredi başvuru formu alınmalıdır.
 • Kişinin T.C kimlik numarasının üzerinde bulunduğu nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet fotokopisi ile başvuru yapmaları gereklidir.
 • Düzenli bir gelirinin olduğunu belirten bir gelir belgesi sunulmalıdır.
 • İkametgah belgesi ya da son 3 aya ait güncel fatura belgelerinden bir tanesi talep edilmektedir.
 • Satın alınacak olan konutum tapu fotokopisi de gerekli evrakların arasındadır.
 • Banka tarafından daha başka evraklar da talep edilebilir.

Talep edilen genel evraklar bu şekildedir. Şubeden başka evraklar da talep edilebilir. Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ya da ipotek de talep edebilir.

Vakıfbank sıfır ve ikinci el araçlar için uygun faiz oranları ile kredi imkanı sağlamaktadır. Sıfır ve ikinci el araçlar için verilen kredilerin özellikleri şu şekildedir;

 • Sıfır araçlarda; aracın bedeli ikinci el araçlarda ise Kasko Değeri 120 bin TL’yi aşıyor ise toplam bedelin 120 bin TL’lik kısmı için %70 oranında, 120 bin TL’nin üzerinde kalan kısım için ise %50’sine kadar kredi imkanı sağlanmaktadır.
 • Sıfır ve ikinci el araçlarda 48 ay vade yapılmakta olup aylık, 3 aylık veya kişilerin belirlediği değişken taksitler ile geri ödeme seçenekleri sunulmaktadır.
 • Krediler yalnızca düzenli bir geliri olan ve kredi notu iyi olan kişilere kullandırılmaktadır.
 • Her iki araç tipinde de teminat olarak araç rehni alınacaktır. Bunun yanı sıra banka gerekli gördüğü taktirde kefil ya da ipotek talep edebilir.
 • Kredilerden faydalanan kişilere Hayat Sigortası yapılacaktır.
 • İkinci el araçlarda Kasko Sigortası ya yaptırılmaktadır.
 • İkinci el araçların yaşı 03-36 ay vadede maksimum 8 olmalıdır. Kredinin vadesi 37-48 ay olması halinde ise maksimum 5 olabilecektir.

Kredi talebi için başvuru evrakları bulunmaktadır. Belirlenmiş olan evraklar ile birlikte Vakıfbank şubelerine müracaat ederek başvuru  yapılması gereklidir. Vakıfbank taşıt kredisi için gerekli evraklar şu şekildedir; 

 • Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanı ya da ehliyet belgesinin aslı ve fotokopisi,
 • Araç ruhsatının fotokopisi,
 • Satın alınacak olan aracın üzerinde takyidat olmadığı ile ilgili yazılı bir belge ya da trafikten men edilme kaşesinin vurulmadığını beyan eden bir belge,
 • Noter satış sözleşmesi gereklidir.

Bu evraklar ile birlikte banka şubelerine giderek kredi başvurularınızı yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.