Tarım Kredi

Antalya Maddi Yardım Yapanlar ve Belediye Destekleri 2022

Antalya Maddi Yardım Yapanlar ve Belediye Destekleri 2022

Diğer il ve ilçelerde yapılan nakdi yardımlar Antalya ilinde de uygulanmaktadır. Belediyeler tarafından yapılan yardımların yanı sıra Vakıflar tarafından sosyal yardım niteliğinde de nakdi ve ayni yardımlar yapılmaktadır. Türkiye genelinde para yardımı yapan zengin kişiler, hayırseverler ve sanatçılar da bulunmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım merkezi tarafından Sosyal Kart başvurusu yapabilirsiniz. İçeriğimiz de sizler için Antalya ilinde ikamet edenler için Sosyal Kart başvurusunun ve iletişimin nasıl olacağını, maddi yardım yapan yerlerden bahsedeceğiz. Detaylar içeriğimiz de.. 

 Antalya Ücretsiz Maske Dağıtımı

Yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgını mücadelesi kapsamında alınan önlemlerle her geçen gün yenisi ekleniyor. Bu kapsamda vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımına başlandı ve maskesiz toplu ulaşıma maskesiz binmek yasaklandı.

Antalya Maddi Yardım Yapanlar ve Belediye Destekleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Coronavirüs salgını nedeniyle mağdur olan ihtiyaç sahiplerine yardım eli Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanarak gönüllü vatandaşlar ile ekonomik alanda zorlu süreçten geçen üretici kooperatiflerini bir araya getirdi. İhtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlara yapılacak erzak yardımı paketlerindeki kuru gıdalar Korkuteli’de bulunan kooperatiflerden alınacak. Yardım paketlerine dahil olan sebze meyveler ise Kumluca’daki üretici kooperatiflerden alınacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek konu ile ilgili olarak;

“Büyükşehir Belediyemizin aracılık ettiği bu sistem sayesinde hem ihtiyaç sahipleri gıdalarına kavuşacak hem de yerel üreticimizi desteklemiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Gıda yardımları evlere teslim ediliyor. Korona virüs salgını nedeniyle işini kaybeden, dükkanını kapatmak zorunda kalan vatandaşları yalnız bırakmayan Antalya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımlarını sürdürüyor. Sosyal güvencesi olmayan ve korona virüs salgını sebebiyle işsiz kalan ihtiyaç sahibi vatandaşlara gerekli ekipler ile erzak kolileri teslim ediyor. Aynı zamanda ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve ABİM’e telefonla ulaşarak gıda yardımında yararlanabiliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Merkezi

Vatandaşlar ekonomik krizden oldukça etkilendi. Kimisi yükselen asgari ücretten dolayı işlerinden oldu, kimisi de aldıkları paranın yetersizliğinden dolayı geçim sıkıntısına düştü. Birçok kişi işsizlik ve geçim sıkıntısı sebebi ile evine ve çocuklarına yetemeyecek duruma geldi. Belediyeler sosyal güvencesi olmayan, sigortalı bir işte çalışmayan kişilere beslenme, barınma, giyinme, yakacak, maddi yardım gibi pek çok alanda destek sağlamaktadır. Muhtaç olan kişiler için belediyelerde başvuru yerleri oluşturulmuştur. Ancak başvuru yapmayan ve ihtiyaç sahibi olan kişiler de belediyeler tarafından bazı dönemlerde yapılan araştırmalarda tespit edilebilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Merkezi
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından fakir ailelere maddi yardım yapılmaktadır.

Antalya’da ikamet ediyorsanız ve durumunuz sosyal yaşamınıza engel durum teşkil ediyor ise belediyelere, Kaymakamlıklara ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yardım başvurusu yapabilirsiniz. Belediyelere yardım başvurusu yapmak için muhtarlıktan fakirlik belgesi almanız gereklidir. Bazı belediyeler belirli zamanlarda mahalleri gezerek fakir ve ihtiyaç sahibi aileler hakkında bilgi toplayabiliyorlar. Kişilerin listelerini de genel olarak mahalle muhtarından talep ediyorlar. Yani demem o ki şayet muhtaç ve ihtiyaç sahibi durumunda iseniz mutlaka muhtara durumunuzu bildirmeniz gereklidir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin sosyal hayatları etkilenmesin ve ekonomik açıdan mağdur olmasınlar diye “Sosyal Kart” desteği veriliyor. Antalya ilinde ikamet eden kişilere verilen Sosyal Kart bugüne kadar toplamda 15 bin kişiye kadar ulaşmıştır. Belediyelerin en önemli destek projelerinden bir tanesi olan bu kartlar ile ihtiyaç sahibi ailelerin bütçelerine büyük destekler sağlanmaya devam edilmektedir.

Sosyal Kartlar ile vatandaşların yoksulluktan dolayı huzursun bir hayat yaşamalarını önlemek hedeflenmektedir. Dar gelirli aileler beslenme, temizlik ve çocuklarının eğitim alanında kırtasiye ihtiyaçlarını karşılasınlar diye verilen Sosyal Kartlar dört kişilik bir haneye her ay 120 TL yardımda bulunulmaktadır. Vatandaşlara destek vermek amaçlı tahsis edilen bu kartlar kişilerin diğer vatandaşlara  mahçup olmalarını da önlüyor. Yani kimse kart sahibinin ihtiyaç sahibi ve muhtaç olduğunu anlamıyor. İhtiyaç sahibi ailelerin mağduriyetlerini önlemek adına verilen bu kartlara bakiye yükleniyor ve kişiler bu kart ile temel ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu
Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu

Sosyal Yardım Kartı sayesinde kişiler alışveriş, temizlik ya da kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladıkları gibi su ve elektrik faturalarını da bu kart ile ödeyebiliyorlar. Antalya’nın Finike ilçesinde Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Kart dağıtılarak bu ilçede de kart sahibi ailelerin sayısı 565’e kadar ulaşmıştır. Sosyal yardımların en geniş çaplı olanlarından bir tanesi Sosyal Kartlardır diyebiliriz. Aileleri maddi yetersizlikten bir nebze olsun kurtarmak için oldukça faydalı bir uygulamadır. Antalya ilinde ikamet ediyorsanız Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü’ne başvuru yaparak Sosyal Yardım Kartından faydalanabilirsiniz. Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü adres ve telefonu şu şekildedir;

İletişim Adresi: Yüksekalan Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:20 07310 Muratpaşa/ANTALYA

İletişim Numarası: 0242 249 54 34

Maddi yardım kartı uygulaması pek çok belediye bulunmaktadır. Bu belediyelerin başında İstanbul ve İzmir geliyor.

Para Yardımı Yapan Kişiler Kimlerdir?

Günümüzde yaşanan ekonomik sıkıntılar sebebi ile vatandaşlar ihtiyaçlarını gidermeyi bırakın geçim sağlayamayacak kadar müşkül duruma düştüler. Muhtaç insanların sosyal ve ekonomik yaşantılarını devam ettirmeleri ve yaşam standartlarını arttırmak amacı ile belediyeler, Kaymakamlıklar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Sivil Toplum Örgütleri destek sağlamaktadır. Bunların yanı sıra hayırsever vatandaşlar, zengin iş adamları, ünlüler ve futbolcular da maddi yardım desteği sağlamaktadır. Gerek kurumların gerekse de şahıs olanların yaptığı yardımlar bazen nakdi olarak bazen de gıda, giyecek, barınma veya yakacak hususlarında olabiliyor. Yani kişilerin neye ihtiyacı var ise bu tespit edilip ona göre yardım yapılmaktadır.

Nakdi olarak yardım yapan kurumların başında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘na bağlı olarak hizmet veren Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü yer almaktadır. Kurum tarafından eşi vefat etmiş ve duş kalmış kadınlara, asker ailelerine, öğrencilere, yabancı uyruklu vatandaşlara, engelli ve yaşlılara, doğum yapan kadınlara gibi pek çok kategoride çeşitli destekler sağlanmaktadır. Nakdi olarak yapılan yardımların yanı sıra gıda, yakacak, barınma gibi hususlarda da yardım programları düzenlenmiştir.

Sosyal Yardımlar kategorisinden devlet tarafından verilen yardım konularını ve tutarlarını inceleyebilirsiniz.

Maddi yardım yalnızca devlet kurumları tarafından verilmemektedir. Yardım ve destek amaçlı kurulmuş pek çok hayırsever vatandaşın toplandığı dernekler ve yardım yapan pek çok ünlü bulunmaktadır. Daha evvelki zamanlarda ünlülere veya iş adamlarına ulaşmak zor bir işlemdi. Ancak teknolojinin ve çağın gelişmesi ile birlikte ünlülere sosyal medya hesapları üzerinden, zengin iş adamlarına da işletmelerin resmi internet sitelerinden ulaşım sağlanabiliyor. Günümüzde hemen hemen her ünlünün şahsi Instagram veya Twitter hesabı bulunuyor. Özellikle Twitter hesaplarından durumunuzu açık açık belirten bir metin hazırlayarak yardım başvurusu yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yapılan televizyon programları veya radyodan da halka sesinizi duyurabilirsiniz.

En çok maddi yardım yapan ünlüler:

 • Esra Erol,
 • Müge Anlı,
 • Seda Sayan,
 • Sarp Akkaya,
 • Haluk Levent,
 • Demet Akalın
Maddi Yardım Yapan Sanatçılar 
Maddi Yardım Yapan Sanatçılar

gibi ünlüler devamlı olarak yaptıkları televizyon programlarında veya sosyal medya hesaplarında yaptıkları yardımlardan bahsediyorlar. Belirttiğimiz kişilerin haricinde gizli kalmasını istediği için yaptığı yardımlardan bahsetmeyen pek çok ünlü vatandaş bulunmaktadır. Bu sebeple sosyal medya hesaplarında sürekli takipte kalarak veya televizyon programlarını sıkı takipte kalarak yardım çağrılarına kulak verebilirsiniz. Yardım yapan futbolcular da bulunmaktadır;

 • Mehmet Topal,
 • Umut Bulut,
 • Tolga Zengin,
 • David Beckham,
 • Ertuğrul Taşkıran,
 • Cenk Tosun,
 • Volkan Demirel,
 • Arda Turan,
 • Gökhan Töre,
 • Emre Belezoğlu,
 • Lionel Messi,
 • Kuyt,
 • Nuri Şahin,
 • Drogba,
 • Mario Bolatelli,
 • Ronaldo

gibi futbolcuların da Vakıflara yüksek miktarlarda bağış yaptığı biliniyor. Yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi aileleri belirleyerek kişilerin neye ihtiyaçları var ise bu yönde çeşitli yardımlar sağlanabilmektedir. Hayırsever ünlüler ve zenginler de bulunmaktadır.

Antalya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları

Antalya ilinde ikamet edenler için pek çok farklı yerde ihtiyaç sahiplerinin isteklerine kulak vermek adına Vakıflar kurulmuştur. Bu Vakıflar tarafından maddi olarak veya gıda, yakacak, giyecek gibi yardımlar yapılmaktadır. Antalya ili ve ilçelerinde bulunan Vakıflara müracaat ederek yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru için nüfus cüzdanı, muhtarlıktan alınacak fakirlik belgesi ile başvuru yapabilirsiniz.

Kepez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Kepez ilinde ikamet ediyorsanız T.C kimlik belgesi, ihtiyaç sahibi olduğunuzu belirten bir belge, başvuru formu ve dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz.

İletişim Adresi: Fabrikalar Mahallesi, Namık Kemal Bulvarı, Numara: 61, 07090 Kepez/ ANTALYA

İletişim Numarası: 0242 335 41 61

Muratpaşa İlçesi SYDV

Muratpaşa ilçesinde ikamet ediyor iseniz yine aynı belgeler ile birlikte Vakfa başvuru yaparak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Vakfın adresleri şu şekildedir;

İletişim Adresi: Sinan Mahallesi, Ali Çetinkaya Caddesi, Numara:1250, 07100 Muratpaşa/ANTALYA

İletişim Numarası: 0242 244 75 50

Antalya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
Antalya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları

Konyaaltı SYDV

Bu Vakfa başvuru yapmak için gerekli evraklar ile birlikte aşağıdaki adrese müracaat ederek başvuru yapabilirsiniz.

İletişim Adresi: Öğretmenevleri Mahallesi, 901 Sokak, Numara: 7, 07060 Konyaaltı/ ANTALYA

İletişim Numarası: 0242 229 94 96

Antalya ilinde ikamet ediyorsanız belirttiğimiz yerlere başvuru yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM
 1. Gurbet dedi ki:

  Yardım için başvuru yapmak istiyorum 4cocugum var yardım istiyorum yeşil kartliyim ve geçinemiyorum eşimle ayrı yaşıyorum şittet gördüğüm için lütfen destek lerinizi bekliyorum

 2. Sami özen dedi ki:

  Maddi yardım istiyorum Ben samsun yaşardoğu yetiştirme yurdunda büyüdüm küçük yaşta sabıkam olduğu için hiç bir işe giremiyorum kiramı ve faturalarımı ödeyemedim Yardımcı olursanız çok mutlu olurum TR76 0006 4000 0011 1690 8590 88 sami özen allah razı olsun ilgilenenden

 3. Hacer dedi ki:

  Bana yardım edin gerçekten durumum kötü oğlum mama kullanıyor

 4. izzet arslan dedi ki:

  ben engelliyim madi durumum çok zayıf 4 nüfusum var yardımlarınıza çok ihtiyacım var lütfen
  yardım sever herkezden şimdiden allah razı olsun

  1. Harun dedi ki:

   Merhaba numaranizi alabilirmiyim

 5. Reyhan dedi ki:

  Merha ba benim maddi durumum yok üç çocuğum var okul ihtiyaçlarını alamiyom kiraciyim kiramı oduyemiyorum yardımcı olun

 6. Ayşegül Akdoğan dedi ki:

  Merhabalar ben yadım istiyorum korona virüsü nedeniyle benim çaliştigim iş yeri kapandı benim bakmakla hükümlü oldugun iki kişi bir Annem bir de erkek kardeşim geçen pandemir de devlet bana 5.000 tl kredi ve kredi kartı verdiler ben borçları mi ve ev kıra mi elektrik faturası ve şu faturası diğer ihtiyaçlar mi karşılayacak durum da değil çok zor durum dayım bana lütfen yardımcı olun devlet çaliştigim iş yerini kapatdi iş yok para yok ben şimdi kredi ve kredi kartı ev kıra mi elektrik faturası ve şu faturası diğer ihtiyaçlar mi karşılayacağım ve borçlar mi nasıl ödeyeceğim sesimizi artık duyun biz bu türkiye vatandaşı değil miyiz yadım edin bana

 7. Mehtap serin dedi ki:

  Zor durumdayım evim kira iki cocugumla yasiyorum iş eşimden ayrıldım her türlü yardima ihtiyacim var çalışıyorum lütfen yardım edin

 8. Mehtap serin dedi ki:

  Zor durumdayım evim kira iki cocugumla yasiyorum iş eşimden ayrıldım her türlü yardima ihtiyacim var iş bulamadim lütfen yardım antalyada yaşıyorum çok caresizim

 9. Ruhan dedi ki:

  Iki çocuğuma calisamiyorum sosyal yardımlarla geçiniyorum oyuzden yardım istiyorum

 10. Hamdiye dedi ki:

  Çok zor durumdayız eşim çalışmıyor pandemi nedi ile çalıştığı yer kapandı çocuklarıma bez alacak durumumuz yok lütfen yardım edin

  1. Harun dedi ki:

   Merhaba numaranizi verebilirseniz baglantiya gecmek isterim. Tesekkurler

 11. NURDEN dedi ki:

  Kiracıyız ve eşim pandemiden dolayı çalışamadı kiramızı ödeyemiyoruz çocuğumuz var nakdi yardıma ihtiyacım var kiramız birikmiş ve ödeyemiyoruz borçlarımız var nakti yardım istiyorum

 12. hülya dedi ki:

  keşke bu yazılanların hepsi antalya kumluca stv yapsa maalesef burda aciz yardim falan yok belediyede is var nede stv var çok duyarsizlar kumluca ancak masa başında oturup maaş alsınlar bir el atın neolur büyüklerim bende çok zor durumdayım maalesef çalışamıyorum eşim işsiz borclarimiz var maddi yönden çok zordayız neolur yardim edin sağlık sorunlarım var

 13. Gönül dedi ki:

  3 çocuğum var Allah rızası için bana yardım edin çok zor durumdayım kiramı bile oduyemedim

 14. Elif dedi ki:

  Esim ceza evinde 3 kızıımı okutmakla ugrasıyom çok zorluk cekıyorum yardımcı olursanız memnun oluruz

 15. Tufan.cimbil dedi ki:

  Ben tufan cimbil öğrenciyim 7. Ye gidiyorum ben hariç 7kardeşim var babamız cezaevinde annemiz in vatansız kişi kimlik belgesi olduğundan dolayı devletimizden hiçbir gelirimiz de yoktur ben okul çıkışında simit satıyorum aileme bakmaya çalışıyorum ama yetmiyor okulumuda çok seviyorum sizin gibi okuyup siz8n gibi olamaya çalışıyorum allah rızası için yazdıklarımı okuyun bize bir destek çıkın . adresim ANTALYA/KUMLUCA cami kırığı mahallesi bize ulaşın hayırlı ramazanlar

 16. Songül dedi ki:

  Çok Zor durumda yım 3 çocuğum var evim kira 1si Orta okula gidiyor birisi liseyi yeni bitirdi biriside 2 yaşında eşim askari ücretli çalışıyor ama geçirmiyoruz bu ay kirayı veremedik ekektirik suyuda ödeyemedik bebeğime bez almakta çok zorlanıyoruz birdefaya masus kendimizi biraz olsun toparlamamiz için ne olur yardım edin inanın çok Zor durumdayız ilgilenenlere şimdiden çooooooook teşekkür ediyorum

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.