Tarım Kredi

Ev Hanımlarından Aidat Almayan 5 Kredi ve Banka Kartı

Ev hanımları da finansmana ihtiyaç duyuyor. Bankalara bu anlamda başvuru yapmak istemiyorlar. Çünkü taleplerinin reddedileceğini düşünüyorlar. Oysa, ev hanımlarına kredi ve kredi kartı veren pek çok banka bulunmaktadır. Türk Ekonomi Bankası, Finansbank, Denizbank, Ziraat Bankası gibi bankalara kredi ve kredi kartı başvuru  talebi ile gidebilirler. Ancak belirtmek gerekiyor ki ev hanımlarına verilecek olan kredi kartlarının limitleri de düşük olacaktır. İçeriğimizde ev hanımlarından aidat almayan 5 kredi ve banka kartı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Ev Hanımlarından Aidat Almayan 5 Kredi ve Banka Kartı

Para var, huzur var kısmı her kesim için doğru. Bayanlar alışveriş sever olduklarından dolayı aslında kendilerini kredi kartı canavarı olarak tabir etmek doğru olacaktır. Bunu bayan bir editör olarak söylüyorum. Kredi kartımız olunca, sanki o parayı cebimizden harcıyormuşuz gibi bir izlenim olur ve sürekli olarak alışveriş yaparız.

Ekstre gelince ise ailede çatırtılar baş gösterir. Bankalar kredi kartı verirken müşterilerinin gelir durumlarını dikkate alırlar. Zaten kredi kartının limiti de bu gelir miktarı çerçevesinde belirlenmektedir. Yasal olarak kredi kartı limitleri gelirin 2 katı olmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi ve Banka Kartı Veren Bankalar

Ev hanımlarına verilecek olan kredi kartlarının limitleri 500 TL. ile 1.000 TL arasında olacaktır. Düzenli gelir sunmak sureti ile bu limitlerin artırılacağı bir  gerçektir. Ev hanımları birikim yapmak için banklardan vadeli hesap açabilecekleri gibi, para çekme ve para yatırma işlemleri yapabilmek için vadesiz hesap da açabilirler. Ziraat Bankası, Vakıfbank, ING Bank gibi bankalara kredi kartı talebi ile başvuru yapabilirler. Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi kartı vermektedir. Bu kredi kartına başvuru yapabilirsiniz. Gelir beyan etmeniz durumunda banka tarafından verilecek olan kredi kartlarının limitleri sınırlı olacaktır.

Ev Hanımlarına Verilen Kredi Kartının Limiti

Nasıl ki kredi alırken banka tarafından müşterilerinin kredi notları inceleniyorsa kredi kartı talebinde de durum aynı şekilde olacaktır. Bankalar, ev hanımlarına kredi kartı verirken kendilerinin kredi notlarını dikkate alırlar. Daha evvelden kendilerine verilen bir kredi kartı var ise, bu kartın ekstrelerinin geri ödenme durumu bankalar tarafından dikkate alınacaktır. Şayet bu kredi kartının ekstreleri düzenli olarak ödenmemiş ise ev hanımının kredi notu düşük olacaktır. Bu sebeple kredi notları düşük olduğundan dolayı bankalar tarafından kredi kartı talepleri kabul edilmeyecektir.

Ancak düzenli ödeme yapanların ya da bankalarda vadeli ya da vadesiz bir hesabı olanların başvuruları elbette ki kabul edilecektir. Çünkü bunlar banka nezdinde dikkate alınan unsurlardan bazıları olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi notu düşük olanların ise belli başlı zorluklar ile karşılaşması muhtemel olacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi ve Banka Kartı
Ev Hanımlarına Kredi ve Banka Kartı

Ev hanımlarına verilecek olan kredi kartlarının limitleri oldukça düşük olacaktır. Kendileri 500 ile 1.000 TL arasında kredi kartı limiti alabilir. Fakat düşük limitte de olsa kredi kartı alanlar, yapacakları düzenli ödemeler ile birlikte kredi kartı limitlerini yükseltebilirler. Ayrıca teminat göstererek de kredi kartı limitinin artırılması söz konusu olmaktadır. Çalışmayan ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalara giderek kredi kartı talebinde bulunabilir, ek gelir sunmak kaydı ile yüksek limitli kredi kartı alabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Aidatsız Kart Veren Bankalar Var mı?

Bankalardan açılacak olan vadesiz mevduat hesaplarında, bankalar tarafından hesap işletim ücreti talep edilmektedir. Ayrıca kredi kartlarına da yıllık aidat ödemesi yapılmaktadır. Aidatsız kredi kartları ve hesap kullanım ücreti talep etmeyen bankalar bulunmaktadır. Özellikle öğrencilere verilen kredi ve banka kartlarından ekstra masraf alınmadığı bilinmektedir. Yani bu sorunun cevabı evettir.

Ev hanımları kredi kartı talebi ile banka şubelerine gitmeden evvel kendilerine ek kart başvurusu yapmalarını öneriyoruz. Bu şekilde yapılacak olan başvurularda yakınlarınız adına kredi kartı çıkarabilir ve kartı ancak onlara banka tarafından tanımlanan limitlerde kredi kartı kullanabilirsiniz. Örneğin asıl kartın limiti 6 bin TL ise size 500 TL ile 1000 TL arasında bir tutar ayırmalarını talep edebilirsiniz. İşsiz bayanlara kredi veren bankalar aracılığı ile acil finansman ihtiyaçlarınız için kredi alabilirsiniz.

Ek kartlar da sizin adınıza çıkarabilmektedir. Diğer kredi kartlarından tek farkı limit belirleme durumu size ait değildir. Kredi kartının sahibi limitinizi artırabilir ya da azaltabilir.

1- Türkiye İş Bankası Aidatsız Kredi Kartı

Türkiye İş Bankası müşterilerine sunduğu aidatsız kredi kartları ile sizi ek masraftan kurtarmaktadır. Maximum adı verilen aidatsız kredi kartı ile yıllık 100 TL. ye yakın ücret ödemeden kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Kartınız ile üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerden kazandığınız puanlar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Maxipuan kazanırken bir de yaptığınız alışverişleri taksitlendirebilirsiniz.

Kartın bankamatik özelliği de bulunmaktadır. Sunulan bu özellik sayesinde kartınıza bağlı olarak vadesiz hesaplarınıza da ulaşabilirsiniz. Acil finansman ihtiyacınız olduğunda kartınızdan nakit avans çekebilir ve çektiğiniz tutarı 12 ay vadelendirebilirsiniz. Kredi kartı başvuru yapmak oldukça kolaydır. AİDATSIZ boşluk T.C. kimlik numarası yazarak 4402′ ye gönderebilirsiniz. Kart başvurusu yapacak olanlara sunulacak avantajlar;

  1. Yıllık kart ücreti ödemezsiniz.
  2. Yaptığınız alışverişlerden puan kazanırsınız.
  3. Asıl kartınıza ek kart da çıkarabilirsiniz.
  4. Yaptığınız alışverişleri taksitlendirebilirsiniz.
İş Bankası Aidatsız Kredi kartı
İş Bankası Aidatsız Kredi kartı

Bunların yanı sıra aidatsız kart sahipleri, bankanın klasik kredi kartının sahip olduğu avantajları kullanamayacaktır. Özellikle temassız ödeme özelliği, müzekart, hediye ürün, indirim, ilave taksit gibi uygulamalardan aidatsız kredi kartı sahipleri yararlanamayacaktır.

2- QNB Finansbank Fix Card

Ev hanımlarının başvuru yapabilecekleri kredi kartlarından bir tanesi de fix card’ dır. Kartın yıllık aidat ücreti bulunmamaktadır. Acil finansman ihtiyacı olanlar kefil ya da teminat göstermeksizin kredi kartına başvuru yapabilirler. Yapacağınız alışverişlerden para puan kazanırsınız. Kazandığınız puanlar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi kartının avantajları : 

  • Esktre taksit adı verilen bir uygulama sayesinde borcunuzun asgari tutarını ödedikten sonra kalan borcunuzu taksitlendirebilirsiniz. (6,9,12 taksit)
  • 50 TL. ve üzerinde yaptığınız harcamaları taksitlendirebilirsiniz.
  • Akaryakıt harcamalarınızda yüzde 5 oranında indirim kazanabilirsiniz.
QNB Finansbank Fix Card
QNB Finansbank Fix Card

Diğer kart özelliklerini inceleyerek hemen kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

3- Garanti Bankası Bonus Flexi Card

Aidatsız kredi kartı imkanı sunan bankalardan bir tanesi de Garanti’ dir. Bonus Flexi Card’a başvuru yapmanız dahilinde sizden yıllık aidat talep edilmeyecektir. Yaptığınız alışverişlerden de bonus kazanırsınız. Kazandığınız 1 bonus 1 TL’ ye tekabül etmektedir. Ayrıca peşin olarak yaptığınız alışverişlerinizi harcama yaptıktan sonra da taksitlendirebilirsiniz. Yılda 50 TL’ ye kadar bonus kazanma hakkı elde edebilirsiniz.

Garanti Bankası Bonus Flexi Card
Garanti Bankası Bonus Flexi Card

Acil finansman ihtiyacınız olması gibi durumlarda taksitli ya da nakit avans çekebilirsiniz. Ekstre atlat özelliği sayesinde ekstrelerinizi 1 sonraki aya erteleyebilirsiniz. Kredi  kartınız ile havale ya da eft işlemleri yapabilirsiniz. Flexi Card başvurusu yapabilirsiniz.

4- Akbank Axess Free

Akbank tarafından yıllık kart aidatı olmayan bir kredi kartı üretilmiştir ve bu kredi kartının kullanımı ev hanımları için uygundur. Kartta yıllık aidat olmamakla beraber ev hanımları diledikleri kampanyalardan yararlanabilir. Üstelik yapılan alışverişlerinizden puan kazanabilir ve kazandığınız puanlar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Free kartınız ile taksitli avans da çekebilirsiniz. Kart başvurusu yapanlardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Akbank Axess Free
Akbank Axess Free

Kartınız ile katılacağınız kampanyalarda herhangi bir sınırlama bulunmayacaktır. Banka güncel kampanyalardan sms yöntemini kullanarak müşterilerini haberdar edecektir. Başvuru formunu doldurarak free kart sahibi olabilirsiniz. Free yazıp 5990′ a göndererek kredi kartı başvurusunda da bulunabilirsiniz.

5- Ücretsiz Banka Kartı Enpara.com’da

Bankalardan açacağınız mevduat hesaplarından hesap işletim ücreti kesilecektir. Enpara.com ücretsiz olarak mevduat hesabı açmanıza imkan tanıyan bir sistemdir. Enpara.com QNB Finansbank’ ın dijital şubesi olarak ifade edilmektedir. Sistem üzerinden açacağınız hesaplardan hesap işletim ücreti talep edilmez. Kredi kartlarından yıllık kart aidatı alınmaz. Ayrıca enpara.com üzerinden çekeceğiniz kredilerde dosya masrafı dahi bulunmamaktadır.

Enpara.com üzerinden yapacağınız eft ve havale işlemleri için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Banka şubelerine giderek açacağınız mevduat hesaplarında belirlenen bir alt limit bulunmaktadır. Ancak enpara da herhangi bir alt limit bulunmaz. Hesap hareketlerinizi aktif olarak görebilirsiniz. Sadece mevduat hesabı açmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir aidat ödemeksizin kredi kartı sahibi de olabilirsiniz.

Ücretsiz Banka Kartı Enpara.com'da
Ücretsiz Banka Kartı Enpara.com’da

Bunların yanı sıra ev hanımlarından herhangi bir ücret talep etmeyecek olan bankalar bulunmaktadır. Özellikle bankaların dijital şubeleri vasıtası ile açılan hesaplardan herhangi bir ücret alınmadığı bilinmektedir. Aidatı olmayan kartlar, bankaların asıl kredi kartlarından daha az avantajlı olsa da, aidat ödememenin bile bir avantaj olduğunu söylemek mümkün olacaktır. En azından yıllık 100 TL. cebinize kalacaktır. Kredi kartı başvuruları reddedilenler ise bankalar tarafından verilen ek kartlara rahatlıkla başvuru yapabilir.

Ek Kart Başvurusu Yapın!

Kredi kartı talepleri reddedilen hanım okurlarımıza tavsiyemiz ek kart çıkarmaları yönünde olacaktır. Eşinizin ya da herhangi bir yakınınızın kredi kartı varsa, limiti bu kredi kartına bağlı olmak kaydı ile ek kart alabilirsiniz. Ancak ek kartlar için kart aidatı ödemek durumundasınız. Ek kartların limitleri asıl kredi kartı limitlerinden az olmaktadır. Örneğin kredi kartı limiti 2 bin TL ise, 1000 TL’ si asıl kartta kalmak sureti ile 1.000 TL limitli ek kart çıkarabilirsiniz. Ancak ek kart çıkarmadan evvel bankalara giderek size kredi kartı verip vermeyecekleri ile ilgili fikir sahibi olun. Şayet düşük limitli de olsa kredi kartı talebiniz onaylanır ise en azından yıllık kart aidatı ödememiş olursunuz.

Ek Kart Başvurusu Yapın!
Ek Kart Başvurusu Yapın!

Bu bankaların yanı sıra aidatsız olarak kredi kartı veren bir kaç banka şubesi daha bulunmaktadır. Bu banka şubeleri;

Kredi kartı başvuruları kabul edilenlere ise bankalar tarafından verilecek olan kredi kartlarının limitleri elbette ki sınırlı olacaktır. Özellikle gelir belgesi sunamayan ev hanımlarına ne yazık ki bankalar tarafından verilen kredi kartlarının limitleri çok düşük olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.