Tarım Kredi

Borç Para Verenlerin Telefon Numaraları 2020 Güncel Listesi

Bu içeriği inceliyorsanız sanıyorum ki oldukça zor duruma düştünüz. Borç para verenleri internet siteleri veya sosyal medya üzerinden arıyorsanız çok dikkatli olmanız gerektiğini söylemeden edemeyeceğim. Çünkü bu tarz sitelerde verilen numara sahiplerinin dolandırıcı çıkma ihtimali oldukça yüksek olmaktadır. Sosyal medya hesaplarında Tefeci Cemil, Tefeci Mustafa gibi takma isimler ile veya kendi isimleri ile hesap açan pek çok tefeci bulunmaktadır. Borç para veriyorum diyenlere ve borç para ilanlarına fazla itibar etmemenizi öneririz. Bunun yerine borç para veren hayırseverlere ve yardım kuruluşlarına başvuru yapabilirsiniz. Biz bu yazımızda sizler için borç para veren yerlerin iletişim bilgilerini ve borç para veren kuyumcular hakkında bilgiler vereceğiz. Detaylar içeriğimiz de.. 

Borç Para Verenlerin Telefon Numaraları 2020 Güncel Listesi

Bankalar kredi notu ve geçmişteki sicilin kötü olması sebebi ile bankalar nezdinde yaşanan güven problemi sebebi ile kredi verilmemektedir. Bu sebeple de vatandaşlar para bulmanın çeşitli yollarını aramak durumunda kalıyorlar. İnternet siteleri ve sosyal medya hesaplarında bulunan borç para ilanları, tefeci numaraları, yardımda bulunan ünlüler gibi pek çok alanda para bulma seçeneği vardır. Ancak bu ilanlara itibar etmek bir nevi tamamen sahte bir hesaptan alışveriş yapmak gibi olacaktır. Yani dolandırılma olasılığınız çok yüksek olacaktır.

Parayı bulayım derken elinizde olan 3-5 kuruş paradan da olmak istemiyorsanız bu ilanlar ile meşgul olmak yerine borç para bulmanın farklı seçeneklerini üretin.

Tefecilerin İletişim Adresleri

Tefecilik yasal olmaması sebebi ile birçok insan bunu gizli yapmaktadır. Bu tür insanları genel anlamda kandırılarak parası alınan insanlardan duyarız. Çünkü parayı bulacağını zannederken elindeki 3-5 kuruş parayı da tefecilere ve dolandırıcılara kaptıran vatandaşlar soluğu televizyon programlarında hak arayarak bulmaya çalışıyor. Kardeşim bu işin yasal olmadığını ve bu kişilerin belalı insanlar olduğu düpedüz aşikar. Hiç mi aklınıza gelmiyor dolandırılmak? Ama sizlere de hak veriyorum. İnsan parasız kaldığında ne yapacağını bilemiyor. Türk Ceza Kanununun 241. maddesinde belirtilen hükümler gereğince tefecilik suç sayılmaktadır.

Eğer bir kuruluştan borç para alacaksanız bu kuruluşun kesinlikle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu‘na bağlı olarak faaliyet gösteriyor olması gereklidir. Ayrıca belirtilen kuruluşların kanunlarca belirtilen tüm kurallara uyuyor olması gerekiyor. BDDK’ya bağlı olarak çalışan kuruluşlar senet karşılığı borç para veriyorum, borç arayanlara büyük fırsatlar tarzında sloganlar ile reklam yapma gereksinimi duymazlar. Eğer bir yerden BDDK‘ya bağlı bir kuruluş olduğunu belirtip reklam yaparak kredi vereceklerini belirtirler ise hemen inanmamanızı ve birtakım araştırmalar sonucunda kabul etmenizi öneririz.

İstanbul, Ankara, İzmir, İzmir, Eskişehir gibi büyükşehirler de tefecilik işleri yoğun olarak yapılmaktadır. Tabii ki bu yalnızca büyükşehirlerde değil ilçelerde de halen devam etmektedir. Tefeci Cemil, Tefeci Ali, Tefeci Mustafa gibi isimler ile vatandaşa senet karşılığında borç verip misli misli geri alınmaktadır. Ama illa da tefecilerden para alacağım ben diyorsanız bulunduğunuz bölgenin ücra ve belalı mahallelerini ziyaret edip soruşturarak ulaşabilirsiniz. Bu kişiler genellikle bu tarz mahalle aralarında ikamet ederler.

Tefeci Cemile Nasıl Ulaşırım?

Tefeci Cemil herkes tarafından bilinen bir tefecidir. Onun da bu işe başlarken bu kadar meşhur olacağını bileceğini tahmin etmiyoruz. Sosyal medya üzerinden oldukça yaygınlaşan bu kişi paraya sıkışanların ilk yardımcısı oluyor. Cemil’e ulaşım çok kolay bir şekilde sağlanıyor. Vatandaşlar sosyal medya ve internet siteleri üzerinden iletişim bilgilerini araştırıyor ve direk çare yolu aramaya gidiyor. Tefeci Cemil bir nevi ülkenin para kaynağı fakirin umudu diyebiliriz. İnsanlara bazen kızıyoruz tefecilere muhtaç oldukları için ama cümlenin içerisinde de belirttiğim gibi muhtaçlık..

Tefeci Cemil Telefon Numarası 

Tefeci Cemil Telefon Numarası

Tefeci Cemil’in ismi gerçek değildir. Bu takma bir isim olması sebebi ile gerçek adına ve iletişim bilgilerine ulaşmak biraz zordur. Herkes tarafından merak konusu olan bu kişi kişilere verdiği borçları yasallık çatısı altında göstermek adına senet sistemi ile çalışmaktadır. İmzalanan senetler usulüne göre hazırlanmakta olup senet sayısına göre taksitte belirlenmiş olur. Her ödeme yaptığınızda bir seneti almış olursunuz. Ancak bilmeniz gereken bir husus vardır ki tefecilerin faizleri bankalar ile aynı oranda olmamaktadır. Faiz oranları ve komisyonlar yüksek tutarlarda olabilecektir. 

Tefeci Adresleri ve Fiyatları

Tefecilere başvurmak isteyen vatandaşların sayısını artık kestiremiyoruz. Düğün yapacak olanlar, araba borcunu ödeyemeyenler, kredi kartı veya kredi borcunu ödeyemeyenler, evine ekmek götüremeyenler, kumara bulaşanlar vs. vs. pek çok hususta maalesef ki tefecilerden medet ummak durumunda kalıyorlar. Şayet bulundukları bölgede tefeci yok ise veya var ama kişilerin haberleri yok ise internet üzerinden verilen adresleri araştırmaya başlıyorlar. Bununla da kalmayıp bu kişilerin adreslerini ve telefon numaralarını satışa çıkarmış olan kimselerden para karşılığında adres satın alarak son paralarını da bunlara kaptırıyorlar. Sosyal medya hesaplarında tefeciler adına açılmış pek çok hesap bulunuyor.

Tefeci Adresleri Ve Fiyatları 

Tefeci Adresleri Ve Fiyatları

Tefecilerin adreslerine veya fiyatlarına internet siteleri üzerinden erişim sağlayamayabilirsiniz. Biz de bununla ilgili bir bilgi veremeyeceğiz. Çünkü tefecilerin adres ve telefon numaraları hakkında pek bilgimiz yok. Şayet bilsek veya bulsak bile bu işlem yasal olmaması sebebi ile sizler ile paylaşamayız. Burada bilgilerin asıl ve gerçek halleri paylaşıldığı gibi polis baskını kaçılınmaz olur ve tefecilik yapan kişiyi gözaltına almak durumunda kalırlar. Yani internet üzerinden verilen adresler yanlış olmaktadır. Eğer paraya çok ihtiyacınız var ise BDDK’ya bağlı Faktoring Şirketlerden, finansal kiralama anonim şirketlerinden yasal bir şekilde senet karşılığında nakdi para alabilirsiniz.

Borç Para Veren Kuyumcular

Parayı bulmanın alternatif yollarından bir tanesi de kuyumculardır. Doların yükselmesi ile birlikte sıkıntıya düşen ekonomik durumlar neticesinde vatandaşlar parayı bulmak ve ihtiyaçlarını gidermek için çareler aramaya tüm hızı ile devam ediyor. Acil nakdi ihtiyaçların yanı sıra geçinmenin bile zor olduğu dönemlerde özellikle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde düğün çoklukları insanları batırıyor. Esnaflar vatandaşın cebini bir nebze olsun rahatlatmak ve kendi işgücü verimini arttırmak amacı ile senet karşılığında altın, bilezik gibi ürünlerin satışına başlamışlardır.

Borç Para Veren Kuyumcular 

Borç Para Veren Kuyumcular

Senet karşılığında altın almak için yapacağınız ilk şey bu sistem ile çalışan bir kuyumcu bulmak olacaktır. Çünkü her kuyumcu senet ile altın satışı yapmaz. Kuyumculara müracaat ederek altın almak tefeciler ile uğraşmaktan emin olun daha kolay ve güvenilir olmaktadır. Kuyumcuya giderek ihtiyacınız kadar altın alıp senet yaptırarak taksit ile geri ödeyebilirsiniz. Ödediğiniz her taksitte bir adet senet size geri verilecektir. Dilerseniz aldığınız altınları bozdurarak nakde çevirebilirsiniz.

Tefeci Yerine Yardım Kuruluşlarına Başvuru Yapın!

Tefecilerin yasal olmadığını her içeriğimiz de belirtiyoruz. Bununla ilgili Türk Ceza Kanunun 241. maddesinde bir ceza hükmü bulunmaktadır. Hazırlanan madde gereğince herhangi bir şekilde kazanç elde etmek adına başka bir kişiye ödünç olmak koşulu ile para veren şahıslar 2 seneden 5 seneye kadar hapis cezasına çarptırılmaktadır. Bunun yanı sıra 5 bin gün adli para cezasına tabii tutulmaktadır. Tefecilerden borç alarak yüksek miktarlarda borç ödemek yerine kredi notuna bakmayan bankalardan kredi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra BDDK’ya bağlı olarak çalışan faktoring şirketlerinden senet ile borç para talebinde bulunabilirsiniz.

SYDV tarafından yardıma muhtaç olan kişilere pek çok alanda yardım yapılmaktadır. Vakıf yardım kategorilerine göre kişilerin bazı koşulları sağlamalarını talep etmektedir. Bu şartları sağlayan kişilere ise çeşitli alanlarda yardım desteği sağlanıyor. SYDV tarafından verilen yardımlar şu şekilde olmaktadır;

 • Yaşlılık aylığı (65 yaş aylığı)
 • Engelli yardımı,
 • Silikozis hastalarına yapılan yardımlar,
 • Evde bakım maaşı yardımı,
 • Gıda yardımı,
 • Ev onarım ve eşya yardımı,
 • Eşi vefat eden kadınlara maaş yardımı,
 • Doğum yardımı,
 • Genel Sağlık Sigortası yardımı,
Tefeci Yerine Yardım Kuruluşlarına Başvuru Yapın! 

Tefeci Yerine Yardım Kuruluşlarına Başvuru Yapın!

Gibi yardımlar verilmektedir. Bunların yanı sıra öğrencilere eğitim yardımı, yabancılara yönelik yardımlar da yapılmaktadır. Yardımların tamamına ulaşmak için www.tarimkredi.net linkine tıklayarak hepsi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Maddi yardım etmek isteyenler için hazırladığımız iletişim yöntemlerini kullanarak maddi anlamda sıkıntı yaşayan insnalara ulaşabilirsiniz.

Ankara’da bulunan SYDV iletişim numaraları;

📞 Ankara SYDV: 0312 306 66 84

📞 T.C Başbakanlık SYDV: 0312 705 80 00

📞 Altındağ SYDV: 0312 342 00 25

📞 Mamak SYDV: 0312 368 39 18

📞 Keçiören SYDV: 0312 356 52 48

📞 Etimesgut SYDV: 0312 244 34 64

İstanbul’da bulunan SYDV iletişim numaraları;

📞 İstanbul Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanlığı: 0212 512 05 26

İzmir’de bulunan SYDV iletişim numaraları;

📞 Bornova SYDV: 0232 388 68 05

📞 Buca SYDV: 0232 438 08 83

📞 Konak SYDV: 0232 484 30 24

Borç para veren yerlere herhangi bir güvence olmadan borç yapmak yerine içeriğimiz de belirttiğimiz yerlere müracaat ederek borç para talebinde bulunabilir ve verilen yardımlardan faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. Emre dedi ki:

  Acil 5000 tlye ihtiyacım var yeni mezunum calısmaya baslayacagım

 2. Elif dedi ki:

  Merhaba.. Maaşım da haciz var bunu ödeyip haciz i kaldırmak istiyorum 25 bin tl ye ihtiyaçım var senetle aylık 1000 tl ödeyebilirim yardımcı olacak biri varsa bana dönüş yapsın lütfen zor durum dayım

  1. arda dedi ki:

   Elif hanim iletisim bilginizi alabilirmiyim

  2. yunus dedi ki:

   dönüş sağladılar mı acaba

 3. Halil dedi ki:

  Cok acil 3.000 lira lazım faizlide olur 7 sene oldu calisıyorum isim var maasim 2900 lira suan hemen lazim

 4. Kadir dedi ki:

  20.000 tl ye ihtiyacım var aylık 1000 tl ödeme yapabilirim yardımcı olabilir misiniz

 5. Muhammed dedi ki:

  Acil 5000 tl ihtiyaçım var

 6. Hasan dedi ki:

  acil 10000 liraya ihtiyacım var. 5 ay içinde geri öderim.

 7. Mehmet dedi ki:

  Senetle veya üzerinize bir tapu varsa değeri kadar isteğiniz parayı taksitle çekebilirsiniz ve sadece 1.15 faiz oranıyla tek yapmanız gerek DM atmak !

  1. faruk dedi ki:

   yardımcı olacakmısın senetle 5000 tl lazım

  2. faruk dedi ki:

   nasıl nerden dm atacagız

  3. Hüseyin şimşek dedi ki:

   Selamın aleyküm hayırlı akşamlar 130000 TL ihtiyacım var aylık 2300 öderim yardımcı olabilirmisiniz banka kredi borçlarım var ödemem lazım çok güçlük çekiyorum

 8. İbrahim sahin dedi ki:

  Acil 30000 bin TL’ye ihtiyacım var banka takibinde değilim kart borcum olduğu için kredi çıkmiyir

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.