Tarım Kredi

Bursa Maddi Yardım Yapanlar ve Belediye Yardımları (Yıldırım Osmangazi)

Her il ve ilçede olduğu gibi Bursa ilinde de belediye yardımları ve maddi yardım yapan dernekler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra para yardımı yapan kişiler ve sanatçılar da bulunmaktadır. Belediyeler tarafından erzak yardımı, devlet tarafından kira yardımları verilmektedir. Bu yazımızda sizlere Sosyal Yardımlaşma nakdi yardımlarını, para yardımı yapan kurumları, kaymakamlık yardımlarını ve kaymakamlık tarafından verilen para yardımı dilekçesinden bahsedeceğiz. Detaylar içeriğimiz de.. 

Bursa Maddi Yardım Yapanlar ve Belediye Yardımları (Yıldırım Osmangazi)

Ülkemizde görülmeye başlanan coronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler her geçen gün ivme kazanmasının ardından her gün açıklanan destek paketlerini kamuoyuna paylaşan; Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlıklarla beraber büyükşehir belediye başkanlarıda projelerini vatandaşlarına duyuruyor. Bu kapsamda Bursa Büyükşehir Belediyesi’de “Bursa İçin Omuz Omuza” diyerek Sosyal Dayanışma Paketi’ni vatandaşlarına sunuyor.

Bursa Sosyal Dayanışma Paketi

Temel Gıda Kolisi


Ayda toplam 30.000 temel gıda malzemesi kolilerini vatandaşlara ulaştırılıyor.

Her Hafta Sebze ve Meyve


Her hafta dağıtılmaya başlanan 10.000 meyve ve sebzeden oluşan pazar filesi ile birlikte ayda 40.000 sebze ve meyve paketi ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Temel Hijyen Kolisi


Hijyenin önemli olduğu bu süreçte ayda toplam 30.000 temel hijyen malzemeleri paketi vatandaşlarla buluşuyor.

65 Yaş Üstü


Salgın tehdidi sürecinde yardım edecek yakını bulunmayan 60 yaş üstü vatandaşlara alışveriş desteği sağlanıyor. Aynı zamanda 65 yaş üstü kronik rahatsızlığı olan evde yapamayacak durumda olan vatandaşlara 2 öğün sıcak yemek desteği de veriliyor.

Esnafa Destek


Süreçte mağduriyet yaşayan işletmelere yönelik olarak; genelge kapsamında, salgın süreci boyunca kiraların iptali için çalışmalar yapıldı. Ayrıca ilan ve reklam vergileri ile gerekli çalışmalar yürütülmeye başlandı.

Her Gün Taze Ekmek


Her gün 10.000 haneye 30.000 adet ekmek dağıtımı uygulanmaya başlandı. BESAŞ Bayilerinden vatandaşların isteği doğrultusunda bu haklarını süt ve süt ürünleri ile kullanabilecekler.

İster Koliyle İster Kartla


Vatandaşlar isteği doğrultusunda erzak kolisi ve temel hijyen desteğinin temini yerine sosyal dayanışma paketi kapsamında Kart16 Sosyal Yardım Kartı ile farklı market ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Bursa İçin Omuz Omuza


Bu kampanya doğrultusunda yapılan tüm yardım ve desteklerle birlikte 130.000 haneye yardım eli uzatılmış olacak.

Su Faturası


Vatandaşlar, BUSKİ otarafından Nisan ayında endeks okumayı durdurarak Ocak, Şubat, Mart ayı faturalarının ortalaması üzerinden %50 geçici faturalandırıcak.

Aynı zamanda coronavirüs mücadelesinde yapılan desteklere ilave Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş sağlık personellerini de unutmadı. Sağlık çalışanlarına yönelik uygulanmaya başlanan destek için Belediye Başkanı Aktaş şu sözleri dile getirdi;

“Bu zor günlerde tedbiren evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarımız için Bursa’mızda hazırlıklarımız tamam. Belediyemize ait öğrenci yurtlarını hazırladık. Ayrıca Bursa’mızın kıymetli iş insanları da sağlık çalışanlarımıza otellerinin kapılarını açtı. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

Maddi Yardım Yapan Kurumlar

Muhtaç ve ihtiyaç sahibi kişilere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından pek çok çeşitli yardımlar yapılmaktadır. Sosyal yardım kapsamında ailelere, eşi vefat eden dul eşlere, yetim ve öksüz çocuklara, asker annelerine ve eşlerin, yaşlılara ve engellilere nakdi ve ayni destekler sağlanmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi ile birlikte bulundukları bölgedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmaları gereklidir. Nüfus cüzdanının yanı sıra muhtarlık tarafından alınan fakirlik belgesinin de Vakfa sunulması gereklidir.

Sosyal devlet anlayışının benimsenmesi adına yapılan yardımlar için gerçekleştirilen başvurular değerlendirilir ve gerekli incelemeler yapılır. Şayet kişilerin gerçekten muhtaçlık sınırının altında olduğu tespit edilir ise yardım yapılacaktır. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından verilen Sosyal Yardımlaşma kapsamındaki kategoriler ve nakdi yardım tutarları şu şekilde olmaktadır; 

 • Doğum yardımı : Doğum yapmış olan annelere yardım yapılmaktadır. 2022 yılı için; birinci çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, üçüncü ve daha sonraki çocuklarda 600 TL doğum yardımı yapılmaktadır.
 • Askere gidenlerin annelerine veya evli ise eşlerine iki ayda bir defa 275 TL ödeme yapılmaktadır. Asker ailelerinde öncelik annede bulunmaktadır. Ancak er ya da erbaş evli ise yardımı eşi hak eder.
 • Annesi ya da babası rahmetli olmuş ve reşit olmayan ihtiyaç sahibi çocuklara iki ayda bir defa olmak üzere 100 TL ödeme yapılmaktadır.
Para Yardımı Yapan Kurumlar 
Para Yardımı Yapan Kurumlar
 • Sosyal güvencesi olmayan ve ihtiyaç sahibi olan eli vefat etmiş ve dul kalmış kadınlara başkası ile evlenmemeleri halinde iki ayda bir defa 275 TL ödeme yapılmaktadır.
 • Engellilere de çeşitli  yardımlar yapılmaktadır. Sosyal güvencesi olmayan ve muhtaç durumda olan engelli vatandaşların %40 ve %69 engelli olanlarına 609 TL, %70 ve üzeri engeli bulunan vatandaşlara ise ödeme yapılmaktadır. Bu ödemeler aylık olarak gerçekleştirilmektedir. Detaylı bilgi için 2022 Sayılı Kanuna dayanılarak verilen Engelli Yardımından yararlanabilirsiniz.
 • Engellilerin yanı sıra yakınlarına da sosyal yardım niteliğinde uygulamalar düzenlenmiştir. Sosyal güvencesi olmayan ve müşkül durumda olan engelli yakınlarına da ödeme yapılmaktadır. Bunun yanı sıra engellilere ihtiyaç yardımı da yapılmaktadır.

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

İl ve ilçede bulunan kaymakamlıklar Sosyal Devlet anlayışını yerine getirmek adına ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatmaktadır. Bu kapsamda yapılan yardımlar vatandaşlara umut ışığı olması ile beraber rahat bir yaşam sağlamalarına olanak sağlamaktadır. Kaymakamlık yardımları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler neticesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmak üzere gerçekleştirilen yardımlardır. Kaymakamlık yardımı kapsamında;

 • Engellilere yönelik yardımlar,
 • Sosyal destek yardımı,
 • Şartlı gebelik yardımı,
 • Projeye destek yardımı,
 • Sağlık yardımları verilmektedir.
Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?
Kaymakamlık Yardımları Nelerdir?

Desteklerin tutarları bir önceki başlıkta verilmiştir. Kaymakamlık yardımlarından herhangi bir sosyal güvencesi ve sigortalı bir işi olmayan, geçim sıkıntısı yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan, herhangi bir şekilde mal varlığı bulunmayan kişiler faydalanabilmektedir. Kaymakamlık tarafından verilen para yardımından faydalanmak adına başvuru dilekçesi için Kaymakamlık Para Yardımı Başvuru Dilekçesi linkine tıklayarak bilgisayarınıza word uzantısı olarak indirebilirsiniz.

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Kirada oturan ancak parasını ödeyemeyecek durumda olan bir sürü vatandaşımız bulunmaktadır. Sosyal güvencesi olmayan, ihtiyaç sahibi kimselere maddi durum yetersizliği sebebi ile devlet tarafından konut kirası yardımı yapılmaktadır. Kişilerin Kaymakamlık tarafından verilen kira yardımlarından faydalanabilmesi için nüfus cüzdanı ve muhtarlık tarafından alınacak olan fakirlik belgesi ile bölgelerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmaları gereklidir. Vakıfta doldurulacak olan form neticesinde bir de yardımdan faydalanmak istenildiğine dair dilekçe doldurulması gereklidir.

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?
Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Bursa’daki Maddi Yardım Yapan Vakıflar

İhtiyaç sahibi ailelere nakdi ve ayni yardımı belediyeler haricinde yardım amaçlı kurulmuş olan Vakıflar ve Dernekler de yapabilmektedir. Bu kurumlar ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımı, yakacak yardımı, giyecek yardımı, barınma yardımı, maddi yardım gibi pek çok alanda destek sağlanmaktadır. Bursa ilinde hizmet veren Vakıflar şu şekildedir;

Osmangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Osmangazi SYDV tarafından gıda, yakacak, barınma, sosyal destek, şartlı eğitim ve sağlık, engelli ihtiyaç, GSS, afet desteği, proje destekleri, eşi vefat eden kadınlara yardımlar, doğum yardımı ve sosyal uyum yardımı gibi pek çok yardım desteği sağlanmaktadır. Osmangazi ilçesinde ikamet ediyor iseniz bölgedeki en yakın SYD Vakfına başvuru yapmanız gereklidir. İlk defa başvuru yapılıyor ise nüfus cüzdanının fotokopisi, başvuru kayıt formu ve başvuru dilekçesi gerekli görülmektedir. Başvuru yapılması halinde gerekli incelemeler yapılmasının ardından yardım için olumlu ve olumsuz karar en geç bir ay içerisinde verilmektedir.

İletişim Adresi: Osmangazi Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Osmangazi/ BURSA Kaymakamlık Binası 3. Kat Altıparmak/BURSA

İletişim Numarası: 0224 220 86 10

Bursa Maddi Yardım Yapan Vakıflar
Bursa Maddi Yardım Yapan Vakıflar

Bursa İli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Bursa ilinin farklı yerlerinde ikamet etmek durumunda olan kişiler de çeşitli yardımlardan faydalanabilsinler diye pek çok yerde Vakıf kurulmuştur. Bu Vakıflara nüfus cüzdanı ve fakirlik belgesi ile birlikte müracaat ederek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru formu ve dilekçesini de doldurduktan sonra başvurunuz tamamlanacaktır.

İletişim Adresi: Ahmetpaşa Mahallesi, Fahri Korutürk Caddesi, Bursa Valiliği Ek Hizmet Binası Numara: 2, 16050 Osmangazi/ Bursa

İletişim Numarası: 0224 271 07 77

Yıldırım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

Yıldırım ilçesinde ikamet ediyorsanız bu Vakfa giderek yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru için yine aynı evraklar gerekli olup aşağıdaki iletşim adresi ve iletişim numarasından Vakfa ulaşabilirsiniz;

İletişim Adresi: 152 Evler Mahallesi, Eğitim Caddesi, Numara: 83, 16320 Hamamlıkızık Köyü/Yıldırım/ BURSA

İletişim Numarası: 0224 360 42 25

Maddi Yardım Yapan Sanatçılar

Belediyelerin, Kaymakamlıkların ve Valiliklerin yanı sıra ünlü şarkıcılar, futbolcular, oyuncular, sunucular ve iş adamları da ihtiyaç sahibi ailelere yardım desteği sağlamaktadır. Ailelerin yanı sıra öğrencilere de çeşitli burs destekleri verilmektedir. Daha evvelki zamanlarda bu kişiler ile iletişime geçmek oldukça zor oluyordu. Ancak günümüzde sosyal medya hesapları ve internet üzerinden gerek ünlü sanatçılara, gerekse de zengin iş adamı ve hayırseverlere ulaşmak oldukça kolay oluyor.

Yardım kapsamında pek çok kişiye maddi destek sağlayan bu kişilere ulaşıp durumunuzu açık bir şekilde anlatmanız halinde verilen yardımlardan siz de faydalanabilirsiniz.

Bursa ilinde ikamet ediyorsanız belirttiğimiz yerlere giderek yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 48 YORUM
 1. Zeynep sultansu dedi ki:

  Gıda yardımı başvuru yapamadım çok ihtiyacım var nasıl ulaşa bilirim

 2. emine yesilfidan dedi ki:

  1haftadir sosyal yardımı arıyorum olmuyor eşim corana hastalığından dolayı çalışmıyor yumiyeli çalışıyordu 1aydir çalışmıyor 3cocugum var kiradayım kirami ödeyemiyor yardimçı olmanizi bekliyorum allahım kimseyi zorda birakmasin

 3. Reyhan dedi ki:

  Bana sosyal yardım gelmedi 2 kere basvurdum kac gündür bekliyorum gelmedi

 4. Zerrin dedi ki:

  İyi günler benim Eşim çalışmıyor Birtane kızım var sizlerden yardım talebi ediyorum teşekkür ederim maddi destek te bulunuranız çok s

 5. Sema sarı dedi ki:

  Virüs nedeniyle işyerim kapandı kirada oturuyorum maddi desteğe ihtiyacım var

 6. Hülya dedi ki:

  Erzak ve temizlik başvurusu yaptım ama halen bir şey gelmedi annem kalp ve tansıyon hastası kardeşim duymuyor rahatsız hiç bir gelirimiz bulunmuyor

 7. Arzu dedi ki:

  Merhaba benim yardıma cok ihtıyacım var sizden yardım istiyorum eşim 6 aydır calışmiyor kiraciyim birikmiş kiralarim var faturalarım dahil baya birikmiş zadece elektirik faturam yaklaşık binra suda beşyüz binra birikmiş cok zordayız iki cocukgumda baya madur zorda olmasaydım yardım istemesdim ama cok sordayım sizden yardım istiyorum

 8. Zeliha dedi ki:

  Bende yardim istiyorum bir türlü gelmedi neden ilgilenmiyosunuz anlamadim sesimizi duyon yok ölmemizmi gerek yardim dagitiyoz diyosunuz hiç görmedik

 9. Hacer dedi ki:

  Doğuştan tek böbreğim yok kiraciyim sizden yardım talep ediyorum 2 tane çocuğum var engelli raporum yok covid19 dan dolayı çıkartamadım eşim asgari ücretle ile çalışıyor

 10. Sayime özkan dedi ki:

  Hayırlı günler sosyal yardım için baş vuru yapacaktım bir kaç yere yaptım dönüş olmadı 3 çoçugum var evim kira kiramı ve faturaları ödeyemedik iki aydır yoğmiye ile çalışıyordum şu an iş yok umarım yardımcı olursunuz

 11. Emine özdemir dedi ki:

  Yardım istiyorum korona nedeniyle çalışamıyorum 3 çoçuğum var eşim Yok yardımlarınızı bekliyorum

 12. Sümeyye dedi ki:

  Benim eşim 6 aydır çalışmıyor işten çıkarıldı kirada oturuyorum 5 aylık bebeğim var ne kiramızı ödeye biliyoruz nede faturalarımızı bebeğinin ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz gıda başvurusu yaptım sizi arayacaz dediler 1 ay oldu yardıma ihtiyacım var kimse geri dönüş yapmadı

 13. Islam dedi ki:

  Işyeri kapalı eşim hamile ihtiyaçvar

 14. Mehmet hanifi dedi ki:

  Kiradyim 5 kisilik aileyim saglik nedeniyle isten cikarildim yardim talep ediyorum

 15. Ayten kavut dedi ki:

  maddi durumum çok kötü evim kira eşim çalışmıyor Allah rızası için yardım edin çok mağduruz

 16. emine dedi ki:

  benim iki cocugum var benim evim bile yok esim beni terk etti iki cocugunla burda bir ablama sigindin neolur bana yardim

 17. Gülsüm dedi ki:

  Erzak temizlik malzemesi yardımı istiyorum zor durumdayim allah rizasi icin yardim edin

 18. Sebile dedi ki:

  Eşim korona virüsten dolayı işten çıkarıldı 4çocuğum var yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin

 19. murat dedi ki:

  70 bin tl borcum var intiharın eşiğindeyim yardım edin

 20. Revşan dedi ki:

  Kiradayim eşim işi doldurmuş mama bez alamiyom zor durumdayız yardim talep ediyorum

 21. Orhan dedi ki:

  koroya vurusten.beri 3 aydır isi sizhiç bir gelirimyok bakmakla olduğum 3 kişi var krediye bas vurdum sosyal yardıma bas vurdum kaymakamlara gitmedigin yer kalmadı ne yapacağımışaşırdım allah aşkına sesime biri.duysun lutfen

 22. Halil dedi ki:

  Maddi ve gida yardimi bekliyoruz ne gelen var ne soran yardimci olurmusunuz sayin baskanim

 23. kerim yıldız dedi ki:

  çalışamıyorum evim kira faturalarımı ödüyemedim kiramı ödüyemedim 4 nufusum var gıda ve para yardımına ihtiyacım var

 24. İlyas dedi ki:

  Faturalarımda indirim istiyorum ödemekte zorlanıyorum işim yok 4 nufusa bakıyorum

 25. Sinan dedi ki:

  Selamlar, ben Engelli bir bireyim. işsizim. 5 çocuğumla birlikte kirada yaşıyorum çok mağdur durumdayım.Yardımlarınızı bekliyorum TR51 0006 2000 7880 0006 6684 93 garanti bank.

 26. elmira gusseinova dedi ki:

  benim ihdiyacim var paraya cocuklarımı hastaneye göturdum acila soradan borcum oldu yenede acil götur dedi sahlık hoca yenede göturdum ama bakmadılar neden cunki borcum vardı cocugum hergun şikayet ediyor kalbim ahliyor midem ahliyor gözumun önunde zayıfliyor kimsede yardım etmiyor eger okusas mesajimi lütfen yardım edin gozunuzu kapatmayın.zaten pardamda olmiyorki duzgun cocuklarım doyar karnına yesin onun icin zayıflar ve hastalar siz yardım etmeses kim yardım edecek bize eşimde calışiyor doru duzgun parasını vermiyolar boş sigortası gediyor cocuklarımın kimligi hele gelmemişcocuklara sigorta getmiyor o yuzde götiremiyorum hastaneye birazcik destek olun lütfen.yorulmuşum oraya buraya koşmakdan yorulmuşum soylemekden hic yardımci olmiyolar canım cok yorhun nolur yardım edin.inanmiyorsanızsa gelin bakın kontrol yapın .

 27. Esra yıldıran dedi ki:

  Benim maddi yardıma ihtiyacım var bir çocuğum var eşim asgari ücretle çalışıyor çok borcumuz var gecinemiyoruz yardım için basvurduk ama çıkmadı

 28. Özge dedi ki:

  Bende zor durumdayim yardımlarınizi bekliyorum sürekli yardım için başvuru yapıyorum ama red alıyorum yeni evlendim ve borçlarınizi ödeyemiyoruz yakın zamanda esyalarim odeyemedigim için gidecek haliyle kira ödeyemediğim için evsiz de kalıcaz yardım bekliyorum

 29. Canan dedi ki:

  Eşim mahkum çalışmıyor kiradayim kiramı veremiyorum faturalarımi yatiramiyorum çocuğun masraflarını karşılayamiyorum lütfen yardım edin nolur çok zor durumdaym

 30. Songül dedi ki:

  Tek eşim calışıyor 7 nufusum 5 cocuk 2 tanesi daha bebek onlara bez alamıyorum cocuklarıma kışlık kıyafet mont bot alamadım evimde düşkün esyam yok bozdolabım bozulmuş alamıyorum cok zorluk çekiyorum esim askeri üçretle calışıyor ancak buda cok yetersiz kalıyor çekimimisi saglayamıyoruz yardımınızı bekliyorum

 31. Emine genc dedi ki:

  Biz 6 kisi yaşıyoruz 1700 tl ile geçinmeye çalışıyoruz eşim çalışmıyor lütfen bize yardim edin ben market kartida istiyorum lütfen sesimi duyun

 32. Ayşe dedi ki:

  Askeri ücretle geçinmekte zorlanıyorum üç öğrenci okutuyorum yardım talep ediyorum

 33. Gülsüm dedi ki:

  Erzak yardımı istiyorum zor durumdayim iki evladım var evim kira yardim edin

 34. Kazim dedi ki:

  4 aylık kiram birikti veremedim 1 adet te doğalgaz faturamı ödeyemedim.
  Nakdi yardım a ihtiyaç duymaktayız.

 35. Çiğdem ince dedi ki:

  Ben kiraciyim 5yıldır çalışmıyor eşimde tek çalışıyor aldığımız yetmiyor giderlerim cok zor geçiniyorum nere başvurduğumda cevap yok sizden gelecek yardımı bekliyorum

 36. Sibel dedi ki:

  Kiracıyım yardım istıyorum

 37. Muammer Gökdemir dedi ki:

  6yıl önce evimde cıkan yangında yandım ellerimin parmakları cogu kesıldı bacaklar yandı ellerimin parmakları cogu kesıldı bacaklar yama yapıldı ellerde bıleklere kadar yamalı aktif olarak kullanamıyorum evim kira iki çocuk var okuyor faturalar ne derken aldıgım 1500tl engelli maaşı yetmiyor düzenli bir yardımcı olan kimse veya kuruluş olmadı Bursa nilüfer İhsaniye de oturuyorum hayır severlerden yardıma muhtaç olan kişilere yardım etmelerini rica ediyorum saygılarımla

 38. Tuncer oturak dedi ki:

  1 aydır calişmiyorum üçretsiz izindeyim evim kıra zor durumda yım

 39. Sevil kurnaz dedi ki:

  Ben esimden ayriyim kirada oturuyorum iki evladin var evimin kirasini foturalarimi odeyemiyorum calistigim yer 5 ay once izne cikardi ama hic para falsn almiyorum baska hic bir gelirim yok kredi cektim 3 aydir odeyemitorum cok zor durumdayim yardin edin lutfen

 40. Hilal dedi ki:

  Ben okadar baş vurdum hiç yardim gelmiyo doğru duruş eşim uyuştucu kullanıyo çocuğum var aldiyi parayı ona veriyo biz kalıyoruz her türlü yardıma ihtiyacım var

 41. Yasemin demirhan dedi ki:

  Esimdenayrildim cocugumvar annem benımle beraber kalıyordu annemı kaybetım koranadan dolayı calısamıyorum ısten ayrıldım ıhtıyacım olduğumdan dolayı bas vurdum kızım lıseye gıdıyor

 42. remziye üney dedi ki:

  merhaba 37 yasındakı eşimi kalp krizi sonucu geçen yıl kaybettim biri 13 digeri 3 yaşındaki iki oğlum var evimiz borç hala odeme devam ediyor bankaua borç düşmedi sadece eşimden kalan emekli maaşivar oda yeni baglandıgı için ikibinliranın altında ve saglık giderlerimiz var ayrıca esnafa borlarımda var inşallah karşılık bulur yazım yardıma ihtiyacım var

 43. ROJDA özdemir dedi ki:

  S elamün aleyküm kardeşler bu mahalleye yeni taşınan iki tane genç arkadaşlarımız var İkisi de işitme engelli konuşamıyor duyamıyor da Yeni evlenmişler bir haftalık ikisinin de Ailesi anneleri babaları boşandığı için başka evlilik yapılan için Kimse onlara sahip çıkmıyor onlar da evlenmişler evleri bomboş hiçbir şeyleri yok onlara bir yastık battaniye verdik yere serip uyuyorlar yerde hiç bir şeyler yok Eğer garip arıyorsanız Allah aşkına bu gariplere yardım edin el atın Yazık günah bilmiyorum yani acilen onların yardıma ihtiyacı var yardım edenden

 44. Fatıma dedi ki:

  Banim madi durumda ihtiyaçim var bana yardimda bulunursa sevinirim bir eşim çalişiyör üç çöçugum var kiradayim

 45. Semra dedi ki:

  5 çocuğum var 3 öğrenci eşim devamlı çalışmıyor maddi yardım da bulunsanız çok sevinirim

 46. Şehri can can dedi ki:

  Gıda yardımı istiyorum eşim ve geçici işlerde çalışıyor evim kira hiçbir gelirim yok

 47. Şehrican dedi ki:

  Ben iki çocuğum var bez mama alamıyorum eşim geçici işlerde çalışıyor evim kira yardım istiyorum lütfen yardımcı olun

 48. Kader dedi ki:

  Babam bel fıtıgından çalışamoyor köyden bursaya annemi babamı anannemi ve 5 kardeşimi de yanıma aldım ben asgari öcretin altında çalışıyorum 1100tl kiramız bu gibi yardımlardan biz de yararlanmak isteriz

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.