Tarım Kredi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Günümüzde neredeyse her kentin her kesiminde ekonomik bütçe sıkıntısı yaşayan insanları görmek mümkün. Bulunduğumuz ülke de tüm dünyada olduğu gibi dar gelirli haneler ve yardıma muhtaç kimseler vardır. Ülkemiz bu kıstaslara duyarsız kalmayarak yıllardan beri ihtiyaç sahibi, kimsesiz ve yoksul vatandaşlara yönelik projeler ortaya koyarak ilgili kimselere sosyal yardım desteği sağlıyor. Bu kapsamda  Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan nakdi ve ayni sosyal yardımları ele aldık. tarimkredi.net Diğer belediyeler gibi bu sosyal yardım desteğini nakdi olarak yararlanmanın kart üzerinden gerçekleştiğini belirtmek gerekir.

Sosyal Yardımdan Kimler Yararlanabilir?

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde ikamet eden sosyal yardımdan nakdi yararlanabilecek olan vatandaşlar;

 • Doğal afetler nedeniyle zor durumda kalan kimseler,
 • Dar gelirli yoksul kimseler,
 • Kimsesiz olanlar,
 • Bakıma ve yardıma muhtaç kimseler,
 • Engelli kişilerdir.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde  öğrenim gören ve sosyal yardımdan yararlanabilecek öğrenciler sırasıyla;

Kamuya ait ilköğretim, ortaöğretim lise ve dengi eğitim kurumlarında eğitim ve öğrenim gören;  kimsesiz, yetim, öksüz, muhtaç, yoksul, engelli ve anne-babası boşanmış öğrenciler

Maddi Yardım Başvuru Süreci

Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğüne müracaat edilerek başvuru işlemi yapılır. Aynı zamanda başvuruya gerek olmayan durumu tespit edilen vatandaşların, Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevli birimler tarafından sosyal yardıma uygunluğunun belirlenmesi halinde, Daire Başkanları ve ilgili Şube Müdürü, müdürlük personelleri, muhtarlık ve zabıta birimlerinin tespiti sonrası sosyal yardımdan yararlanabilirler

Maddi Yardım Başvurusu Gerekli Evraklar

Denizli Büyükşehir Belediyesi kapsamında sosyal yardım almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik müracaat için gereken evraklar sırasıyla:

 1. Nüfus cüzdanı veya kimlik fotokopisi.
 2. İkametgah belgesi.
 3.  İhtiyaç sahibi olduğuna dair gereken muhtaçlık belgesi
 4. Müracaat eden kişinin kendisinin, hanesindeki bireyleri sağlık sorunlarının olup olmadığına dair sağlık raporu.
 5. Doğal afetlere maruz kalmış ve zor durumda olan kimseler için; durumunu belgeleyen yetkili resmi kurumlardan rapor alınması.
 6. Eğitim kurumlarında eğitim gören veya özel eğitim kurumlarında yüzde yüz burslu olan öğrenciler için diğer belgelere ilave olarak bağlı olduğu eğitim kurumunca istenecek ek belgeler.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Sağlık sorunları olup da muhtaç, yoksul ve dar gelirli olan vatandaşlardan Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bedeli karşılanmayan ya da ilaç bedelinin çok yüksek olması ve karşılanan bedelin çok düşük olması nedeniyle ilaç bedelini kendisi karşılayamaması nedeniyle yardım talebinde bulunan kişilere bu amaçla nakdi yardım yapılabilir.

Nakdi yardım yapılabilecek kişi veya ailelere, temel ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla para yerine geçebilen alışveriş çeki ve akıllı kart kontörü verilebilir. Bu kapsamda alışveriş üzerine hizmet veren taraflar ile gerekli sözleşme imzalanır. İhtiyaç sahibinin çek veya kontör ile aldığı hizmetin parası ödenir.

Sosyal yardımlar tek seferde veya düzenli olarak yapılabilir.

Sosyal yardımlardan yararlanma hakkına sahip dar gelirli veya ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik gıda, yakacak, giyecek, eğitim malzemesi, sosyal güvenlik kurumunun (SGK) resmi olarak karşılamadığı ilaç, tıbbi malzeme desteği sağlanır.

Sosyal yardımlar süreli veya süresiz olarak; ilaç, yakacak yardımı, eğitim malzemesi, ev temizliği, gıda ve boya badana işlemlerini gibi geçici yapılabilir.

Sosyal yardımların dağıtım aşamasında ilgili kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, SYDV, vakıf ve dernekler muhtarlıklar vb. aracılığı ile yapılabilir.

Kişinin rahatsızlığı ile ilgili olarak tıbbi araç-gereç, tekerlekli sandalye ve akülü tekerlekli sandalye, koltuk değneği, rehabilitasyon amaçlı protez, işitme cihazı verilebilmesi için sağlık raporu aranır.

Sosyal Yardımdan Yararlanma Şartları

Sosyal yardımlardan yararlanacak olan kimsenin daha önce yapılan yardımın aynı yıl içerisinde sonlandığı tarihten itibaren 3 takvim ayı geçtikten sonra tarimkredi.net dilekçe ile tekrar sosyal yardım almak için ilgili kamu kuruluşlarına müracaatta bulunabilir. Belirtmek gerekirse aynı evde ikamet eden birden fazla vatandaşa sosyal yardım yapılamaz. Ayrıca zorunlu sebeplerden kaynaklı olan durumlarda 3 ay şartı aranmaz. Süre şartına gerek olmayan durumlar sırasıyla:

 • Doğal Afet (deprem, sel, yangın)
 • Hastalık
 • Diğer zorunlu durumlar (eşi ölen, ayrılan ve şiddet gören kadınlar)

Sosyal yardıma müracaat eden ihtiyaç sahibi vatandaşların gelir seviyesi asgari ücretin net tutarının %60’ın altında olması gerekir aksi takdirde sosyal yardımdan yararlanamaz.

Pamukkale Sosyal Yardım Başvurusu

Pamukkale Sosyal Yardımlar aşağıdaki gibidir:

Sosyal yardım almak isteyen vatandaşlara yönelik internet üzerinden gerçekleşebilecek başvuru öncelikle belirtilmelidir ki yalnızca Pamukkale İlçe sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşları kapsar.

Online başvuru için başvuru yapan vatandaşlarımızın daha önceden Pamukkale SYDV’ye dosya açtırmış olmaları gerekmekte ve daha önceden dosyası olmayan vatandaşlar için başvuru Pamukkale SYDV’ye fiziki müracaat halinde gerçekleşmektedir.

İlgili başvuru formlarını doldurarak başvuru sayfasında bulunan “Başvuru Onayı ve Sorgu İzni” onay kutusunu işaretlemeniz gerekmektedir. Ardından “Gönder” butonuna basarak başvuru işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Kişinin sosyal yardıma uygunluğu tespiti halinde görevli çalışanlar tarafından ikamete “Hane Ziyareti” yapılacaktır.

Başvuru sonrası ev ziyareti ardından sosyal yardım alıp alınmaması vatandaşa SMS olarak bildirilecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Sevda dedi ki:

  Eşim ceza evinde kiradayım çalışanım yok 5 çocuğum var maddi yardım taleb ediyorum

 2. Sevda dedi ki:

  5 çocuğum var Eşim ceza evinde kiradayım çalışanım yok mağdurum nakdi yardım taleb ediyorum

 3. Birsel cihan dedi ki:

  Maddi yardım

 4. Nilgün Cam dedi ki:

  Gıda yardımı na ihtiyacım var

 5. Fatmana dedi ki:

  Hiçbir gelirimiz yok evimiz kira çocuklarımın hiçbir şeyini karşılayamıyorum.gıda ve maddi yardım dan yararlanmak istiyorum.

 6. Burhan korkan dedi ki:

  Ben bir öğrenciyim maddi durumumuz iyi değil bize yardim edin nolur evimiz selin yaninda sel kalkinça insan korkuyor evimiz sular kapliyor annemin babamin haberi yok sizden yardim istiyorum eyer bize bir yardim yaparsaniz aileme muthiş bir surpriz olur nolur bize yardim edin sizden haber bekliyorum sizleri çok seviyorum bana bunumaradan ulaşabilirsiniz

 7. Hasan arslan dedi ki:

  87 yasindayim denizli merkezefendi sirinkoyde oturmsktayim emekliliyim astim koga hastasiyim kendi ihtiyaclarimi karsilaysmiyorum yardimlarinizdan maddi manevi yararlanmak isterim

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.