Tarım Kredi

İşsiz Bayanlara Kredi Veren Bankalar 2022

İşsiz ve ev hanımı olan bayanların da bazı ihtiyaçlarını karşılamaları adına kredi ve kredi kartına ihtiyaçları olabiliyor. Normal şartlarda hiçbir banka düzenli bir geliri olmayan kişilere kredi vermeye yanaşmazlar. Ancak bazı bankalar birtakım koşulları sağlayan ev hanımlarına kredi kartı ve kredi vermektedir. Akbank, Denizbank gibi pek çok banka çalışmayana kredi olanağı sağlıyor. Bunların yanı sıra ”Mini kredi veren bankalar” da bulunuyor. Ancak ev hanımlarına hiçbir banka maalesef ki faizsiz kredi vermiyor. Bu yazımızda sizlere kadınlara kredi veren kurumları ve kredi veren bankaları anlatmaya çalışacağız. Detaylar içeriğimiz de.. 

İşsiz Bayanlara Kredi Veren Bankalar 2022

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2022 yılında da devam etmektedir. Normalde sigortası olmayan ve herhangi bir geliri olmayan kişilere geri ödemelerde yaşanacak zorluklar sebebi ile kredi verilmemektedir. Bu sebeple başvuru yapacak olan bayanların ödeme yapabileceğine dair kanıtlar ile bankaya müracaat etmesi halinde kredi imkanı sağlanabilir. Bankalar gelir belgesi olmayan kişilere kefil ya da ipotek aracılığı ile kredi vermektedir. Bu sebeple bayanların başvuru yapmaları halinde talep edilecek tek şey güvencedir. Şayet üzerinize kayıtlı taşınır veya taşınmaz bir malınız var ise bunu ipotek yaptırabilir ve kredi çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra çalışan eşin kefil olması aracılığı ile de kredi alabilirsiniz.

Son zamanlarda bankalar potansiyel müşterilere yoğun olarak önem veriyorlar. Bu kapsamda da çalışmayan ev hanımları bu müşteri kitlesinin başında geliyor. Çalışmayan ev hanımlarının bankalara herhangi bir gelir belgesi sunma imkanı olmaması sebebi ile bankalar kadınların eşlerinin gelir belgelerini baz alarak kredi imkanı sağlayabiliyorlar. Bunun yanı sıra kadınların evdeki çalışma hayatları da kredi alınabilmesi için önemli bir etken olabiliyor.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ek Gelir İle Kredi Alabilirsiniz;

Ev hanımı olan bayanların bankalara gelir belgesi sunamamaları sebebi ile kredi çekmeleri bir tık da olsa zor olmaktadır. Ancak tabi ki de işsiz bayanlara da bazı koşullar sayesinde kredi imkanı sağlanmaktadır. Örneğin; var olan bir evinizden kira geliriniz var ise bunu belgeleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra evde çalışarak da gelir elde ediyor olabilirsiniz. Bankalar bunu da göz önünde bulundurmaktadır. Kira gelirinizi veya evde yaptığınız işlerden elde ettiğiniz kazançlarınızın üzerine kredi çekebilirsiniz.

Eşinizin Gelirinin Üzerine Kredi Alabilirsiniz;

Bankaların ev hanımlarına kredi verirken eş durumuna fazlası ile önem verirler. Düzenli bir geliri olmayan kişilerden normal şartlarda da gerekli gördüğü durumlarda ipotek ya da kefil talep etmektedir. Sigortalı olarak çalışan ve düzenli bir geliri olan eşinizi kefil göstererek bankalardan kredi alabilirsiniz. Eşinizin yanı sıra düzenli bir geliri olan başka bir yakınınızdan da ricada bulunarak size kefil olmasını talep edebilirsiniz.

İpotek Göstererek Kredi Alabilirsiniz;

Bankaya ipotek göstererek kredi almak çoğu kimse tarafından tercih edilmemektedir. Ancak kredi çekmek için bazı durumlarda bankalar kişilerden ipotek talep etmektedir. Ev hanımı iseniz ve üzerinize kayıtlı taşınır ya da taşınmaz mallarınızı ipotek ettirerek bankaya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ev hanımlarının kredi çekmesi için yöntemler
Ev hanımlarının kredi çekmesi için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Emekli Maaşı Üzerine Kredi Alabilirsiniz;

Bazı ev hanımlarına eşlerinin veya anne- babasının vefatından emekli maaşı bağlanmaktadır. Bu maaşlar düzenli olarak her ay verilmesi sebebi ile gelir olarak kabul görmektedir. Bankalara emekli aylığı aldığınıza dair kanıt göstererek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Banka Hesaplarındaki Finansal Durumunuza Göre Kredi Alabilirsiniz;

Çalışmayan ancak bankalarda hesabı bulunan bayanlarımız da vardır. Mevcut hesapların içinde bulunan nakitler ve finansal varlıklarınız da kredi almanıza olanak sağlayabilir. Hesap kartınızın içerisinde bulunan nakdin 2 katı kadar kredi alma ihtimaliniz olabilir. Hesap kartlarının yanı sıra bankalarda var olan birikim hesaplarınız bulunuyor ise banka bunları da göz önünde bulunduracaktır. Kredi notu düşük olması halinde bankalar kişilere talep ettikleri kredileri vermezler. Ancak kredi notuna bakmayan bankalar da bulunmaktadır. Mevcut bankalara müracaat ederek kredi kullanabilirsiniz.

Mini Kredi Veren Bankalar

Mini kredi, bankaların vatandaşlara küçük ihtiyaçları için sunduğu kredilerdir. Hiç beklemediğimiz anlarda bir yerden bir ihtiyaç beliriverir bazen. Tam o anda mini kredilere başvuru yaparak ihtiyaçlarımızı erteleyerek zor durumdan kurtulabiliriz. Bu kredilerin vadeleri genel olarak kısa tutulur ve tutarları düşük olmaktadır. Bankalar emeklilere, çalışanlara, memurlara, maaş müşterilerine özel ihtiyaç kredileri verilmektedir. Bunların yanı sıra verilen düşük limitli mini krediler verilmekte olup bu krediler için gelir belgesi, kefil veya ipotek talep edilmemektedir. Ev hanımları için uygun olabilecek olan bu kredileri veren bankalar şu şekildedir;

 • ING Bank; Nakit ihtiyaçlarınızı gidermek adına verilen kredinin maksimum limiti 5 bin TL‘dir. Uygulanacak olan faiz oranı %1,54 olup 36 aya kadar vade yapılabilmektedir.
 • Akbank Mini Kredi; Bu kredi imkanı ile 5 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir 3 ay erteleme fırsatı ile geri ödemeye başlayabilirsiniz. Kredi için uygun görülen faiz oranı ise %1,23‘tür.
 • Halkbank Kredimini; Halkbank tarafından verilen bu kredi ile 10 ay vadeli 5 bin TL limitli mini krediyi %1,69 faiz oranı ile kullanabilirsiniz.

Bankalar tarafından verilen mini kredilere başvuru yapmak için şubeleri ziyaret edebilir, küçük ihtiyaçlarınız için uygun faiz oranları ile verilen krediden yararlanabilirsiniz.

Mini Kredi Veren Bankalar 
Mini Kredi Veren Bankalar

Akbank Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veriyor mu?

Ev hanımlarına kredi imkanı sağlandığından bahsetmiştik. Gerekli koşulları sağlayan ev hanımlarına Akbank tarafından kredi imkanı sağlanmaktadır. Bu koşulların en başında kredi notu gelmektedir. Kredi notu riskli grupta ve geçmişteki kredi sicili bozuk olan kimselere bankalar gelir durumu her ne kadar iyi olursa olsun kredi vermekte tereddüt ederler. Akbank şubelerine müracaat ederek gelir belgesi sunamasanız bile ipotekli kredilerden faydalanabilirsiniz. Üzerinize kayıtlı olan ev, arsa, taşıt gibi mallarınızı ipotek ettirerek kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Müşterisi ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayabilsin diye kişilere özel ödeme planı hazırlayarak kredi imkanı sağlanmaktadır. Kredinin özellikleri şu şekildedir;

 • Kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin 18 yaşından büyük ve kredi notunun riskli grupta yer almıyor olması gereklidir.
 • Başvuru için nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport belgelerinin fotokopisi, başvuru sahibinin adına kayıtlı veya aynı soyadını taşıyan bir bireyin adına kayıtlı fatura ve gelir belgesi ile şubelere müracaat edilmesi gereklidir.
 • Kredinin faiz oranı %1,33 olup 30 bin TL’ye kadar kredi kullanılabilmektedir.
Akbank Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi 
Akbank Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi

Ziraat Bankası Çalışmayan Bayanlara Kredi Veriyor mu?

Faiz oranları bakımından genel olarak en düşük faiz ile kredi imkanı sağlayan bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Ancak bankanın ev hanımlarına kredi vermek için pek çok şart istediği aşikardır. Başvuru yapan kişiler ev hanımı oldukları ve gelir belgeleri olmamaları sebebi ile banka tarafından ipotek ya da kefil talep edilebilecektir. Sağlanan kredinin faiz oranı yeni düzenleme ile birlikte %1,05‘e düşmüştür. Aynı zamanda 60 ay vade yapılabilmekte ve kredinin üst limiti 100 bin TL olarak belirlenmiştir.

Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir belgesiz, kefilsiz ve şartsız kredi kartı veren pek çok banka şu an faaliyettedir. Ev hanımı bayanlar çalışmamaları ve düzenli bir gelirleri olmaması sebebi ile çoğu bankadan kredi kartı hususunda red cevabı alabilmektedir. Ancak bunlar için pek çok farklı yöntem geliştirilmiştir. İlk olarak ek kart seçeneğini kullanabilirsiniz. Eşinizin veya başka bir yakınınızın kredi kartı var ise bunun üzerine ek kart alabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine eşinizin maaşını gelir belgesi olarak göstererek de kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. İşsiz hanımlara kredi kartı veren bankalar şu şekildedir;

 • TEB She Card,
 • Şekerbank Bütçem Benim Bonus Kart,
 • Odebank Bank’O Card,
 • Akbank Axess,
 • Yapı Kredi,
 • İş Bankası Maximum,
 • Garanti Bankası Bonus,
Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 
Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalarına giderek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Şayet ek geliriniz bulunuyor ise bankalara mevcut gelirlerinizi sunabilirsiniz.

Ev hanımlarının kredi alabilmesi için izlemesi gereken yollar ve kullanabileceği başvuru kanallarını içeriğimiz de anlatmaya çalıştık. Başvuru için online başvuru kanallarını kullanabilir ya da nüfus cüzdanı ile birlikte en yakın şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Tuğçe dedi ki:

  Ev hanimiyim kredi icin nasıl nasıl bas vura bilirim

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.