Tarım Kredi

Evin Tamamına Kredi Alabilir miyim? (BANKA LİSTESİ)

Evin Tamamına Kredi Alabilir miyim? (BANKA LİSTESİ)

Konut kredisi almak isteyen ancak paraya ihtiyacı olan vatandaşlarımız da krediye ihtiyaç duyuyor. Bankalar genel olarak konut kredilerini alınacak olan konutun yüzde 80′ ine kadar kullandırıyor. Kalan yüzde 20 tutarı ise vatandaşın peşinat olarak yatırması gerekiyor. Ancak bazı vatandaşlarımızın peşinat yatıracak güçleri bile yok. Bazı bankalar müşterilerini mağdur etmemek adına peşinatsız ev kredisi kampanyaları düzenlemektedir. Evin tamamına kredi alabilir miyim diye merak edenler için eksper değerinin yüzde yüzüne kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ev kredisine peşinat ödemeden bu bankalardan konut alabilirsiniz. Bazı bankalar müstakil ev alımları için de kredi vermektedir. İçeriğimizden peşinat ödemeden nasıl ev sahibi olabileceğiniz ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evin Hepsine Konut Kredisi Alınabilir mi?

Vatandaşlarımız konut alımları için krediye ihtiyaç duyuyor. Konut fiyatlarının yükselmesi ile birlikte artık peşin ev almak mümkün değil. Özellikle geçtiğimiz yıl konut kredisi faiz oranlarının artması ile birlikte inşaat şirketlerinde çok fazla konut stoku oluştu. Oluşan stokun eritilmesi amacı ile faiz oranlarında sürekli olarak düşüş yaşanıyor. Bankalar müşterilerine çok farklı kampanyalar ve uygun ödeme koşulları ile konut kredisi imkanı sunuyor. Alınacak olan konut için verilecek olan kredi üst limiti konutun eksper değerine göre belirleniyor. Bankaya gerekli evraklar ile başvuru yapmanızın ardından banka başvurunuzu inceliyor. Hakkınızda başlatılan tahkikatın olumlu sonuçlanmasından sonra sıra kredi üst limitini belirlemeye geliyor.

Bu noktada bir eksper görevlendiriliyor. Almak istediğiniz konuta eksper gidiyor ve eve değer biçiyor. Bankalar alınacak olan konutun eksper değerinin en fazla yüzde 80′ ine kadar kredi veriyor. Konutun 300 bin TL olması halinde banka tarafından müşteriye verilecek olan kredi limiti 240 bin TL oluyor. Kalan 60 bin TL’yi ise konut sahibi olmak isteyen şahsın peşinat olarak yatırması gerekiyor. Yıllarca kira ödemekten kendini kurtaramayan vatandaşlarımız verilen olan krediler ile konut sahibi olmak istiyor. Ancak yatırılacak olan peşinat tutarının yüksek meblağlarda olması durumunda vatandaşlarımız da zor durumda kalıyor.

Bu sebeple bazı bankalar müşterilerinin mağdur olmasını önlemek için alınacak olan konutun eksper değerinin tamına kredi veriyor. Verilen peşinatsız konut kredilerinde bankaların sunduğu avantajlar da farklılık gösteriyor. En düşük faizli konut kredisi veren bankaları da inceleyerek bu bankalardan konut kredisi alabilirsiniz.

Evin Tamına Kredi Veren Bankalar

Peşinatınız yoksa evin tamamına kredi veren bankalardan kredi almanızı öneririz. Bankalar en kolay finansman sağlayabileceğiniz kurumlar arasında geliyor. Normal şartlarda verilen kredi kampanyalarından yararlanmak istediğinizde peşinat denkleştirerek evi almak için zorlanacaksınız. Peşinat tutarının karşılanması için diğer aile fertlerinin de kredi çekmesi gerekiyor. Ya da bir aracınız varsa bunu satarak kalan tutarı tamamlamanız gerekecek. Ancak bankalar zor durumda kalmanızı önlemek amacı ile evin tamamına kredi veriyor.

Peşinat ödemeden konut kredisi almanın hem dezavantajı hem de avantajı var. Dosya masrafı, ek masraf, ekspertiz ücreti gibi tutarların yüksek olması söz konusu olabilir. Çünkü çekilecek kredi tutarı da her halükarda yüksek olacaktır. Bazı bankalar kredi tutarlarından dolayı ek olarak masraf talep edebilmektedir. Tabi bazı bankalar sadece alınacak olan konutun ipoteğini yeterli görmüyor, ek teminat talep ediyor.

Evin Tamına Kredi Veren Bankalar
Evin Tamına Kredi Veren Bankalar

Yüksek tutarlarda kredi almanızın kolaylaşması amacı ile bir taşınmaza sahipseniz bu taşınmazı bankalara teminat olarak göstererek avantaj sağlayabilirsiniz. Konut kredisi alacak olan vatandaşlarımıza tavsiyemiz vadeleri çok uzun tutmaları. Vadelerin fazla olması durumunda aylık taksit tutarları düşüyor. Bu da sizlere cazip geliyor. Ancak toplam maliyet çekilen kredi tutarından çok çok fazla oluyor. Uygun faiz oranları ile konut sahibi olmak istiyorsanız Ziraat Bankası anlaşmalı konut firmaları listesini inceleyerek bu firmalardan uygun faiz oranı ile yapacağınız alımlarla ev sahibi olabilirsiniz.

Evin Tamamına Kredi Nasıl Alınır?

Peşinatı olmayanlar ve satın alacakları konutların tamamı için kredi veren bankalar var.

Fakat aşağıdaki yöntemleri kullanarak alacağınız konutun tamamı için finansman elde edebilirsiniz.

 • Yüksek teminat göstermek : Alınacak olan konutun tamamı için verilen kredi tutarı da yüksek olacaktır. Şayet bankalara yüksek teminat gösterirseniz, evin tamamı için kredi almanız da mümkün olacaktır.
 • Taşınmaza sahip olmak : Bankalar, almak istediğiniz konutun tamamı için kredi vereceklerini söyleseler de aslında size bu kredileri vermek için  bir eve sahip olmanız gerektiğini de söylerler. Aşağıdaki bankaların şartlarında bu duruma rastlayacaksınız. Şayet teminat göstermek için bir konutunuz yoksa, peşinatsız kredilerde sadece alınacak olan konutun ipoteği yeterli olmayacaktır.
 • İhtiyaç kredisi kullanmak : Bankaların genel olarak konut alımları için verecekleri kredilerin üst limitlerinin yüzde 80 oranına sahip olduğundan söz ettik. Ancak şayet Ziraat Bankası gibi bankaların düşük faizli kredilerinden yararlanmak istiyorsanız bu bankaların size verecekleri kredilerin üst limitlerini de kabul ediyor olmanız gerecektir. Yüzde 20 oranında peşinat sunamayacağınızdan dolayı bu durumda yapılması gereken bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak olacaktır. 
 • Kredi notunuz yüksekse başvuru yapabilirsiniz.
Evin Tamamına Kredi Nasıl Alınır? 
Evin Tamamına Kredi Nasıl Alınır? 

Garanti Bankası Peşinatsız Konut Kredisi

Bir eve sahipsiniz. Ancak yeni bir ev daha almak daha istiyorsanız Garanti Bankası’ndan alacağınız konutun tamamı için kredi çekebilirsiniz. Bu durumda hem alacağınız konut, hem de eski evinize ipotek uygulanacaktır. Kredi sadece Türk Lirası cinsinden kullanılmakta olup vade 240 ay olarak belirtilmiştir. Yukarıda ifade ettiğimiz gibi, 20 yıl vade oldukça uzun bir süre. Ödemeleri değişken olarak belirlemeniz mümkün olacaktır. Konuta eskper tarafından değer biçilecek ve alınacak olan konutun ekspertiz değerinin tamamı için kredi verilecektir.

Kredinin faiz oranı değişebilmektedir. 240 ay vade tercih etmeniz durumunda aylık taksitler düşer ama geri ödeme toplamı çok fazla olur. Bu sebeple vadeleri daha düşük tutunuz. Ancak bütçeniz elvermiyorsa vadeleri uzun tutmanız bankaya nakit akışı sağlamanızı kolaylaştıracaktır. 100 bin TL kredi çekmeniz halinde 240 ay vadeli aylık 2………. TL taksitle konut sahibi olabilirsiniz. Kredi masraflarının içerisinde iki eksper ücreti de bulunmaktadır. Teminat olarak satın alınacak olan konutun ipoteği yetmiyor. Daha evvel sahip olduğunuz konutu da ipotek ettirmeniz gerekecek. Kredi mesken alımları için gerçek kişilere kullandırılacaktır. Hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Akbank Peşinatsız Mortgage

Peşinat ödemeden ev sahibi olmak isteyenlere kredi imkanı sunan bankalardan bir tanesi de Akbank’tır. Banka tarafından alınacak konutun %100′ üne kadar konut kredisi alabilirsiniz.

Kredinin özellikleri 

 • Ekspertiz tarafından konuta biçilen değerin tamamı için kredi verilmektedir.
 • Faiz oranları sabittir, kredi bitene kadar değişmez.
 • Yakınlarınıza ya da kendinize ait bir evin ipoteği ile kredi alabilirsiniz.
 • 120 ay vadeli olarak kredi kullanabilirsiniz.
 • Faiz oranı değişebilmektedir.

100 bin TL krediyi 120 ay vadeli aylık taksitler ile kullanabilirsiniz. Size en yakın Akbank şubelerine gerekli evrakları hazırlayarak gidebilir ve hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi %100 Mortgage

Evin tamamına kredi veren bankalardan bir tanesi de Yapı Kredi’dir. Ev almak için peşinata ihtiyacı olup da kredi kullanmak isteyenler almak istedikleri konutun ekspertiz değerinin yüzde 100′ üne kadar konut kredisi kullanabilir. Kredi kullanabilmek için daha evvel bir eviniz olmalı ve bunu da ipotek ettirilecektir. Kredi üst limiti teminat olarak gösterilen iki evin ekspertiz değerinin yüzde 80′ i kadar olacaktır. 

Başvurular Yapı Kredisi şubeleri aracılığı ile alınmaktadır. Kredi başvurusunda bulunurken T.C. kimlik belgesi, gelir belge ve ikametgah belgesi talep edilecektir. Örneğin; ilk konutunuzun değeri 400 bin TL, almak istediğiniz konutun değeri ise 300 bin TL, toplam eksper değeri 700 bin TL. olur. Banka tarafından size verilecek olan kredi üst limiti 640 bin TL olacaktır. Almak istediğiniz konut 300 bin TL olduğuna göre 300 bin TL kredi alabilirsiniz demektir. Kredi detayları hakkında bilgi alabilir ve diğer ücretleri inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Peşinatsız Ev Kredisi

Peşinat ödemeden sizi ev sahibi yapabilecek bankalardan bir tanesi de Finansbank olmaktadır. Banka tarafından müşterileri 180 ay vade imkanı ile alınacak olan konutun tamamına kredi sunulmaktadır. Sabit faiz oranları olduğundan dolayı ödemeleri yaparken zorlanmazsınız ve önceden taksit oranları ile ilgili bilgi sahibi olmuş olur, bütçenizi bu tutarlara göre ayarlarsınız.

QNB Finansbank Peşinatsız Ev Kredisi
QNB Finansbank Peşinatsız Ev Kredisi

Aşağıdaki şartlara sahip olanlar kredi başvurularını yapmak için Finansbank şubelerini ziyaret edebilir.

 • TL cinsinden kredi kullanmak
 • Gerçek kişi olmak
 • Kredi ile mesken alımı yapmak 
 • Sahip olduğunuz bir konutun ipoteği
 • Kefil talebi (gerekli görülmesi halinde)

Bu krediden yararlanmak için bir konuta sahip olmanız gerekiyor. Sadece almak istediğiniz konuta değil, daha evvelden sahip olduğunuz konuta da ipotek gerekmektedir. Öncelikle banklara giderek konut kredisi başvurusu yapmanız gerekiyor. Kredinizin onaylanmasının ardından 3 gün içinde banka tarafından eksper görevlendirilerek satın almak istediğiniz konuta gönderiliyor. Eksper tarafından eve değer biçiliyor ve böylece size verilecek olan kredi tutarına karar veriliyor. Bütçenize göre ödeme planı oluşturulduktan sonra satış işlemi gerçekleştiriliyor ve iki konuta da ipotek yapılıyor. Ancak bir eve sahip değilseniz  Vakıfbank konut kredisi kampanyalarından yararlanarak ev sahibi olabilirsiniz.

Peşinata sahip olmayan vatandaşlarımız bankalar tarafından verilen peşinatsız kredilere başvuru yapabilir ve böylece konut alımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.