Tarım Kredi

Fuzulev Güvenilir mi? Yorumlar ve Tavsiyeler 2022

Faizsiz ve peşinatsız ev almanın yolunu açan sistemlerden bir tanesi de Fuzulev’dir. Sadece ev değil, araba, arsa gibi menkul ve gayrimenkul alımlarınızda da firma sizlere yardımcı olmaktadır. Fuzulev firmasının sizi ev sahibi etmek için aradığı bazı şartlar bulunmaktadır. Ülkemizin istediğiniz bölgesinden daha az maliyetle ev almak için bu şartları taşıyorsanız sisteme dahil olabilirsiniz. Ancak tüketiciler için en çok merak edilen konulardan bir tanesi sistemin ne kadar güvenilir olduğudur. İçeriğimizden Fuzulev ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve müşteri yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Fuzulev Güvenilir mi? Yorumlar ve Tavsiyeler 2022

Vatandaşlarımız kira vermemek adına uygun maliyetle ev sahibi olmak için yöntemler arıyor. Genel olarak bankalar tarafından verilen konut kredilerine yönleniliyor. Bankalar belirledikleri faiz oranları ile konut alımlarını kolaylaştırıyor. Alınmak istenen konutun eksper yardımı ile değeri belirleniyor. Bankalar bu belirlenen değerin genelde %80′ i kadar kredi veriyor. Peşinatsız konut kredisi veren bankalar da yok değil. Ayrıca vadeler de oldukça uzun oluyor. Vatandaşımız konut kredileri ile kira öder gibi ev sahibi oluyor ancak vadeler uzun olduğu için de 10 yıl, 20 yıl boyunca faiz yükü altına girmiş oluyor. Toplam geri ödeme tutarı da alınan konutun 2-3 katını buluyor. Ayrıca kredi notu düşük olan vatandaşlarımız ne yazık ki bankalardan kredi alamıyor.

Ülkemizde konut alımlarının kolaylaşması adına faaliyet gösteren pek çok firma var. Arsa, araç ya da konut alımları için bu firmalar faizsiz ev almanızı sağlıyor. Birevim, Eminevim gibi faaliyet gösteren firmalardan bir tanesi de Fuzulev. Bu firmaların çalışma mantığı aslında ülkemizdeki kadın günleri gibidir. Öncelikle sisteme katılacak olan kişi sayısı belirlenir. Sonra noter huzurunda kura çekilir. Çekilen kura sonrası kimin hangi sırada konut alacağına karar verilir. Fuzulev tamamen faizsiz ve peşinatsız ev almayı sağlamak için oluşturulmuş bir sistemdir. İlk taksiti ödeyerek ev sahibi olmanızın ardından kalan taksitleri evinizde ödersiniz. Böylece kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. 26 yıllık Fuzelev güvencesi ile ülkemizin her yerinden konut alabilirsiniz. 4 farklı ödeme seçeneği bulunmaktadır.

Fuzulev Ev Alma Modelleri

Fuzulev ile 4 farklı ödeme seçeneği bulunmaktadır. Aşağıdaki ev alma modellerinden bütçenize uygun olanı seçerek konut alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

1- Zaman Tasarruflu Model

Bütçenize uygun koşullar ile ev sahibi olurken tasarruf edeceğiniz bir model ile sizleri tanıştırmak istiyoruz. Sadece nakit açısından değil bu yöntemi kullanarak zamandan da tasarruf edersiniz. Öncelikle satın almak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Bu konuda il, ilçe ya da fiyat sıkıntısı yok. Ödeme seçenekleri tamamen sizin maddi durumunuza bağlı olacaktır. Daha sonra Fuzulev şubelerine giderek kendinize bir ödeme planı hazırlatmanız gerekiyor.

Bu sistemde ev almak için tıpkı güne girer gibi kişi sayısı belirlenmektedir. Grubunuzda bulunan kişi sayısı aslında konuta kaç taksitle sahip olabileceğinizi belirlemektedir. 40 kişiden 240 kişiye kadar gruplar bulunur. Örneğin grubunuzda 160 kişi varsa, bu 160 taksitle evinizi ödeyeceğiniz manasına gelmektedir. Taksitleri vade farksız ve faizsiz olarak ödersiniz. Kaçıncı sırada ev sahibi olabileceğiniz de noter huzurunda yapılan çekilişler ile belirlenmektedir. Örneğin noter tarafından yapılan bir çekilişte ilk sırada siz çıktınız. Bu durumda ilk önce siz ev sahibi olursunuz. Sistemde bulunan diğer kişiler de ilk taksitlerini ödeyerek sizin evi peşin almanıza yardımcı olmaktadır.

Peşinatlı ve peşinatsız kampanyalar ile aşağıdaki ödeme planlarını da inceleyerek konut alımlarınız için hemen başvuru yapabilirsiniz.

Sisteme dahil olan kişiler bütçelerine uygun ödeme planını tercih etmekte serbesttir. Sizi buna göre gruplara yerleştirirler. Evinizi teslim aldıktan sonra taksit tutarlarınız yükselir ve taksit tutarlarını daha kısa vadede ödemeniz sağlanır. Ancak evi teslim almadan evvel taksit tutarları düşük olmaktadır. Çünkü bazı vatandaşlarımız kirada da olabilir ve kendilerinin kira giderleri de bulunabilir. Bu sebeple taksit tutarları kira ile birleşince ağır gelebilir. Ancak ben yine de banka şubelerinden kredi almak istiyorum diyorsanız Eksper değerinin yüzde yüzüne konut kredisi veren bankalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

2- Sabit Teslim Modeli

Sabit teslim modeli ile ev almak istediğinizde de öncelikle satın almak istediğiniz eve karar vermek gerekiyor. Daha sonra Fuzulev şubelerine uğrayarak ödeme planı hazırlamalısınız. Zaman tasarruflu modelde olduğu gibi 40 kişiden 240 kişiye kadar gruplar bulunmaktadır. Vade farksız ve herhangi bir faiz ödemesi yapmadan konut sahibi olabilirsiniz. Almak istediğiniz konutu belirleyeceğiniz gibi vadeleri ve aylık taksit tutarlarını da bütçenize göre belirlemiş olursunuz. Kaçıncı sırada konut alımı gerçekleştireceğiniz noter huzurunda yapılan kura ile belirlenmektedir. Diyelim ki 240 kişilik bir gruptasınız ve son olarak siz çıktınız. Evi en son teslim alan kişi de siz olacaksınız demektir.

Ancak, ilk sırada da konut sahibi olunması mümkündür. Şayet evinizi erkenden teslim alırsanız daha kolay ev sahibi olmanız adına taksit tutarlarında artırıma gidilebilir. Böylece daha kısa sürede borcunuzu bitirerek tapunuzu almış olursunuz. Herhangi bir peşinat ödemesi yapmadan da ev sahibi olabilirsiniz.

3- Tüfe Endeksli Model

Birikim yaparak ev sahibi olmak şu dönemde oldukça zor. Çünkü yıllar evvel biriktirdiğiniz 100 bin TL ile artık konut sahibi olmak oldukça zor. Çünkü paranın alım gücü zamanla azalıyor ve değer kaybediyor. Bu sebeple parası değer kaybetmesin isteyen müşteriler için TÜFE endeksli model geliştirilmiştir. Ödediğiniz taksitler ile paranız değer kaybetmeyecek ve o günkü değer kaybolmamış olacak. Örneğin bu sisteme girdiniz 200 TL’ye ev sahibi oldunuz. 10 yıl sonra evinizin değeri 400 bin TL olursa, ev almanız zor olabilir.

40 ve 160 kişilik gruplar halinde evinizi alabilirsiniz. Faiz ve vade farkı ödemeden ev sahibi olmuş olursunuz. Size kalan sadece almak istediğiniz eve karar vermek olacaktır. İsterseniz peşinat vererek isterseniz de peşinatsız konut alabilirsiniz.

tüfe endeksli sistem
TÜFE endeksli sistem örnek ödeme planı

4- Çekilişsiz Modeller

Kiracı olmaktan sıkılanlar ve kendi evine sahip olmak isteyenler için faiz ödemeden ev sahibi olabilecekleri yöntemlerden bir tanesi de çekilişsiz modeller olmaktadır. Bütçenize uygun ödeme planını seçerek ev sahibi olabilirsiniz. Diğer 3 modelde evi teslim alacağınız tarih kura ile belirleniyor. Ancak bu sistemde vatandaşlarımız kaçıncı sırada ev sahibi olabileceklerini önceden biliyorlar.

 • Ara ödemeli model : Ara ödeme yaparak ev sahibi olabilirsiniz. Ara ödemeler ile taksit tutarları düşer. Vade ortasına gelmeden önce evinizi teslim alırsınız.
 • Ara ödemeli erken teslim : Peşinat vermeden sadece yapacağınız ara ödemeler ile ev sahibi olabilirsiniz.
 • Vade ortası model : 7 ay ile 200 arasında grup olabilir. Taksitler sabittir. Sadece organizasyon ücreti ödeyerek ve 1. taksiti ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz.
 • Peşinatlı erken teslim : Peşinat ödersiniz. Verdiğiniz peşinat tutarı ne kadar yüksek olursa, ödeyeceğiniz taksit sayısı ve taksit tutarları da bir o kadar düşük olacaktır.

Bütçenize uygun olan modeli tercih ederek konut sahibi olabilirsiniz. Şayet bu sisteme katılmak istemiyorsanız Halkbank konut kredisi kampanyaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Anlaşmalı firmalardan yapacağınız alımlarda %0,98 faiz oranı uygulanacaktır.

Fuzulev Ev Alma Modelleri
Fuzulev Ev Alma Modelleri

Fuzulev Müşteri Yorumları

Fuzulev resmi internet sitesi üzerinde müşteri yorumları adı verilen bir bölüm bulunmaktadır. Ayrıca bankalara faiz ödemek istemeyen ve daha az maliyetle ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız bu sisteme girmek için çeşitli araştırmalar yapmaktadır. İnternet üzerinde yer alan yorumlardan bir kısmı olumlu, bir kısmı da olumsuzdur. Şayet çevrenizde Fuzulev sistemini kullanarak ev sahibi olanlar varsa, bu kişilerden de bilgi alabilirsiniz.

Resmi internet sitesinden alınan yorumlardan bazıları şöyledir;

Faizsiz bir bankacılık ve kredi sistemi ararken tanıştığım FuzulOTO ve FuzulEV sistemiyle tanıştığım günü Allah herkese nasip etsin. Para biriktirmek amacıyla girdiğim bu sistem sayesinde aldığım evi, Mevla’m herkese nasip etsin. Bu sistemi kuran  ve hizmeti sunanlara sonsuz teşekkürler.

1 Mayıs 2016 tarihinde 100.000 lira değerinde FuzulEv kolay konut edindirme sistemine girdim. 25 Mayıs’ta katılmış olduğum ilk çekilişte adım okundu. Haberi aldığımda inanamadık, çok şaşırdık. Çünkü konut almak bizim için bir hayaldi. FuzulEv ailesi bizi faize bulaştırmadan ev sahibi yaptı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz, Allah razı olsun.

Fuzulev Müşteri Yorumları
Fuzulev Müşteri Yorumları

Kötü ya da iyi yorumlar bu noktada güvenilirlik sorgulaması için kafanızı karıştıracak olabilir. Ancak şayet çevrenizde bu sisteme katılmış kişiler varsa bu kişiler ile irtibata geçin. Ya da internet üzerinden sisteme katılarak tapusu almış ve evinde oturmakta olan kişilere sistemin nasıl işlediğini, nasıl ev sahibi olunduğunu, taksitlerin nasıl ödendiğini, sistemden çıkmanın mümkün olup olmadığını, müşteri temsilcilerinin tavırlarını ve merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını sorabilirsiniz.

Fuluzev ile Günde 14 TL’ye Ev Sahibi Olun!

Fuzulev tarafından başlatılan kampanyalardan bir tanesi de EPK sistemidir. Dar ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olabilmeleri adına günlük 14 TL ödeyerek ev sahibi olma devri Fuzulev ile açıldı. 100 bin Türk Lirası değerinde bir konuta günde 14 TL ödeyerek 240 ay (20 yıl) vadeli ve peşinat ödemeden, kredi çekmek zorunda olmadan kavuşabilirsiniz. Evin fiyatının 100 bin TL’ yi aşması durumunda ise Fuzulev şubelerine giderek ödeme planı hazırlatabilirsiniz. Kişilerin kaçıncı sırada ev alacakları ise noter huzurunda çekilecek olan kuralar ile belirlenmektedir.

Fuzulevin güvenilirlik testinden geçmesi için öncelikle maliyet hesaplamalarının yapılması gerekmektedir. Bir tüketici için finansman bulmaktan çok, uygun maliyetle finansman bulmak daha önemlidir. Bu sistem her ne kadar faizsiz olsa da tapu masrafları, komisyonlar vb. hepsinin iyi hesaplanması gerekiyor. Bu sebeple konut kredisi veren bankaların faiz oranları üzerinden hesaplamalar ile aylık taksit tutarlarını bulun. Daha sonra size en yakın Fuzulev şubelerine giderek tüm masrafları hesaplatın ve aylık taksit tutarlarını bulun. Maliyete göre hangi sisteme dahil olmak istediğinize siz karar verin!

 • Şansınız varsa ve ilk çekilişte size çıkarsa hemen ev sahibi olabilirsiniz.
 • Dahil olduğunuz grup dağılsa bile birşey değişmez ev sahibi olursunuz.
 • Çekiliş sonucunda son sıra size gelse bile kira yardımı aldığınızdan sorun yaşamazsınız.
 • Ev yerine dükkan veya arsa alabilirsiniz. Tapusu olsun yeter!
 • Her ayın ilk cumartesi günü çekiliş yapılmaktadır. Bu günlerde yapılan kura sonucunda gerekli şartları taşıyan başvuru sahibi evini alabilir.
 • Haciz masrafı size aittir. Eğer evin teslimi esnasında mülkiyeti muhafaza, rehin veya ipotek isterseniz bu masrafları siz karşılarsınız.
 • Eğer ödeme konusunda sıkıntıya düşerseniz, Fuzuleve başvurursanız sizin için bir ödeme programı yapılabilir ve bu konuda bir yardım sağlanır. Eğer paranızı geri almak isterseniz, 3-6 ay içerisinde belirli masraflar kesildikten sonra geri ödeme yapılır.
 • Evin bedelini erken ödeyebilirsiniz. Ancak bu durum çekilişi etkilemez.
 • Teslimat esnasında evlere ipotek konmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. S.M.FATİH KÜÇÜKÖZDEMİR dedi ki:

  1991 YILINDAN İTİBAREN EMİNEVİM DEN KENDİME VE YAKINLARIMA EV ARABA VE YATIRIM AMAÇLI KAMPANYALARA GİRDİM VE KATILIMLARINI SAĞLADIM.FUZULEV İN EMİNEVİM DEN DAHA UYGUN OLDUĞUNU GÖRDÜM.HATTA SON OLARAK EŞİM ADINA EMİNEVİM DEN ÇEKİLİŞ İLE EV ALDIK.ŞU AN TAKSİTLERİNİ ÖDÜYORUM.KENDİ ADIMA 250.000.00 TL CİVARINDA ARABA KAMPANYASINA GİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.ANKARA SIHHIYE ŞUBENİZ DEN EMRE BEYLE TELEFONLA GÖRÜŞTÜM.FAKAT FUZULEV GÜVENİRLİLİĞİ HAKKINDA ÇOK BİLGİM YOK.GEREKLİ BİLGİLER HAKKINDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ.FATİH KÜÇÜKÖZDEMİR.

 2. Güldane Dinç dedi ki:

  Arkadaşlar bu sistem sizi tamamen tuzağa çekiyor. Sizi kaydedip ilk ödemeyi yaptığınız andan itibaren büyük umutla kura ları izliyorsunuz. Kuradan siz çıktığınızda ise asıl ödemeler o zaman başlıyor. En az 2 kefil istiyorlar bu emeklilerden olamaz, eksper parası, ipotek parası, noterde harcadığınız paraları size yüklüyorlar. Yaklaşık 3-3,500 TL masraf çıkartıyorlar. Paramı zaten alacağım ödeyim deyip borç alıyorsunuz bir de ne göresiniz. Ödemeniz 40 gün içinde yapılacaktır diyorlar. 39-40. Gün sıkıştırıyorsunuz evraklarınızı merkez kabul etmedi geri gönderdi diyorlar. Sonraki aya hesabınıza yatar dediklerinde isyan ediyorsunuz. Halbuki siz planınızı ona göre yapmıştınız! Çıkmak istiyorum diyorsunuz 3-6 ay arasında çıkabilirsiniz sözleşmede bu yazıyordu diyorlar. Daha çok ofkeleniyorsunuz. Diyeceğim o ki
  Fuzul Ev tamamen sömürü üzerine kurulmuş satış danışmanları tamamen bilgisiz. Müşteri hizmetleri ilgisiz, çözümsüz ortada kalıyorsunuz.
  Ben 200binlik sistemlerine girdim. Memnun kalmadım. Umarım siz girmezsiniz.!

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.