Tarım Kredi

Halkbank Çalışmayan Bayanlara Kredi Kartı Şartları 2022

Kredi kartı doğru kullanım yapılması halinde oldukça fazla avantaj sağlamaktadır. Bankalar potansiyel müşteri kitlesi oluşturmak adına çalışmayan ev hanımlarına da kredi kartı vermektedir. Halkbank, Denizbank, Ziraat Bankası, TEB, Finansbank çalışmayan ev hanımlarına kredi kartı imkanı sağlamakta olup kredi kartı imkanlarından faydalanmak için başvuru yapılması gereklidir. Bu yazımızda sizler için ev hanımlarına verilen kredi kartlarının limitlerini ve bu kartlardan faydalanmak için sağlanması gereken koşulları anlatacağız. Detaylar içeriğimiz de..

Halkbank Çalışmayan Bayanlara Kredi Kartı Şartları 2022

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Verilir mi?

Günümüzde kefilsiz, şartsız, gelir belgesi bile talep etmeden kredi kartı imkanı sağlayan pek çok banka bulunmaktadır. Öğrencilerden, ev hanımlarına, emeklilere kadar birçok kesim insana anında kredi kartı veren bankalar vardır. Normal şartlarda bankalardan kredi kartı almak için geri ödemelerde sıkıntı yaşanmaması adına düzenli bir gelirinizin olması ve kredi notunuzun riskli grupta yer almaması gibi hususlara dikkat edilir. Çalışmayan ev hanımlarının herhangi bir geliri olmaması sebebi ile daha farkı yöntemler kullanarak kredi kartı başvurusu yapması gereklidir. Kredi almak için kullanabileceğiniz yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Eşinizin üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bu işlem için eşinizin sigortalı bir işte çalışıyor olması gereklidir. Bunun yanı sıra eşinizin de bir adet kredi kartı olması gerekmektedir. Çünkü siz bu karta ek olarak bir kart çıkarabilirsiniz.
 • Kredi notunuz bu hususta önem arz edecektir. Bankalar kişilere kredi kullandırmak için veya kredi kartı başvurusuna onay vermek için en çok kredi notunun üzerinde durmaktadır. Herkesi bankalarda bir kredi notu vardır diyemeyiz. Ev hanımları daha önce bireysel kredi ya da kredi kartı almış ise veya vadeli ve vadesiz hesaplardan kullanmış ise KKB’da bir Findeks Kredi Notu bulunacaktır. Kredi notuna birçok banka önem vermektedir. Ancak kredi notuna bakmayan bankalar da bulunmaktadır.
 • Ek gelirlerinizi belgeleyin. Öğrencilerin ve ev hanımlarının aylık düzenli bir geliri olmaması sebebi ile banka ürünlerinden kullanmak istemeleri halinde olumsuz yanıtlar ile karşılaşabiliyorlar. Ev hanımı kadınların kredi kartı başvurusunda bulunarak onay alması için şayet evden çalışıyor iseniz ya da kira gibi ek bir geliriniz var ise bankaya sunabilirsiniz. Bu kredi kartı alım sürecinin olumlu işlemesine fayda sağlayacaktır.

Kefil gösterin. Gelir belgeniz bulunmadığı için bankalar kredi kartı başvurunuza pek olumlu bakmazlar. Bu sebeple kefil tahsis edebilirsiniz. Bankalar borcun asıl sahibinden borç tahsili yapamadığı taktirde kefili arayacaktır. Kişilerin sizlere kefil olabilmeleri için belirli birkaç özelliği taşımaları gereklidir. Bunların başında ise kredi notu gelmekte olup, kefilin kredi notunun yüksek ve düzenli bir gelirinin olması gereklidir.

İpotek tahsis edin. Kefil yerine bir ipotek eşliğinde de kredi kartı başvurunuz için onay alabilirsiniz. Sahibi olduğunuz taşınır ya da taşınmaz mal varlıklarını bankalara ipotek edip teminat olarak göstererek banka ürünlerinden faydalanılabilmektedir. Ancak bu işlem genel olarak bireysel krediler için kullanılmaktadır.

Bankadaki finansal hareketlerinizi kontrol edin. Kredi kartı almanız için kullanabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de bankalardaki finansal hareketleriniz ve birikim yaptığınız mal varlıklarınız olacaktır. Eğer sunabilecek bir ek geliriniz bulunmuyor ise banka mal varlıklarınızı ve birikimlerinizi göz önünde bulundurarak kredi kartı başvurunuzu olumlu anlamda değerlendirebilir.

Çalışmıyorum diye eksiklerinizden ve alışverişlerinizden geri kalmanıza gerek yok hanımlar. Belirttiğimiz seçenekleri kullanarak kredi kartı alabilirsiniz. Ama söylemeliyim ki bunlardan en mantıklı olanı eşinizin kartının üzerine ek kart almak olacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Limiti
Ev Hanımlarına Kredi Kartı Verilir mi?

Halkbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Evin her türlü ihtiyacı şüphesiz ki kadınların üzerinden geçmektedir. Maddi anlamda da sıkıntıya düşmeden kendi ihtiyaçlarını da giderebilmeleri için kredi kartına ihtiyaç duyulabiliyor. Eşlerden de bir şey istemek ölüm gibi olduğu için herkesin bireysel harcaması en güzeli. Tabii ki harcamaların ortak ödeme noktası yine beyler oluyor orası ayrı. Halkbank ev hanımlarının ihtiyaçlarını gidermek ve alışverişlerine olanak sağlamak adına kredi kartı imkanı veriyor. Evin pek çok ihtiyacını alırken Paraf puan kazanmaya ne dersiniz? Kazandığınız puanları diğer alışverişlerinizde harcayabilirsiniz. Bunların yanı sıra indirimlerden de haberdar olabilirsiniz. Kredi kartının özellikleri ise şu şekilde olmaktadır;

 • Alışverişlerinizde puan kazanır ve diğer alışverişlerinizi bu puanlar ile ödeme yapabilir ve alışverişinizi bedavaya getirebilirsiniz.
 • Kartın alışveriş faiz oranı ve nakit avans faiz oranı %1,59 iken gecikme faiz oranı ise %1,89 olarak belirlenmiştir.
 • Asıl kart için ödenen yıllık aidat 32 TL‘dir. Eşinizin üzerinden ek kart çıkartmanız halinde ise yıllık ödenmesi talep edilen aidat tutar 16 TL olarak belirlenmiştir.
 • Anlaşmalı üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerinizde ödemeyi taksitlendirerek daha kolay ödeme seçenekleri oluşturabilirsiniz.
 • Kartınız ile elektrik, su, doğalgaz gibi faturalara otomatik ödeme talimatı vererek borç düşünmek zorunda kalmazsınız.
 • Acil ihtiyaçlarınız için nakit veya taksitli nakit avans çekebilir, uygun faiz oranları ile geri ödeyebilirsiniz.
 • Peşin olarak ödemek zorunda kaldığınız ödemeleri Halkbank Çağrı Merkezini arayarak sonradan taksitlendirebilirsiniz.
 • Kartın temassız özelliği ile ödemelerinizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Limiti

Bankalar müşteri kitlesini geniş tutmak adına her kesimden insana kredi veya kredi kartı ürünlerinden kullandırmaya çalışırlar. Öğrencilere ya da çalışmayan ev hanımlarına verilen kredi kartlarının limitleri, düzenli bir geliri olan vatandaşa sağlanacak olandan farklı olmaktadır. Kredi kartı başvurusu yapıldığında kişilerin kredi notuna bakılmaktadır. Normal standartlarda çalışan bir kişinin maaşının 2 katına kadar limitli kredi kartı verilmektedir. Ancak ev hanımlarına ve öğrencilere verilen kredi kartlarının limitleri 500 TL ile 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Vakıfbank tarafından verilen ev hanımı kredisi ve kredi kartlarına göz atabilir, bankanın kredi ve kredi kartı ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Biraz daha yüksek limitli kredi kartları için eşinizin veya bir yakınınızın üzerinden ek kart talebinde bulunabilirsiniz. Kartın asıl sahipleri bankalara yeterli güveni sağlamaları dolayısı ile ek kartın limitleri de bu yönde yüksek olabilir. Ancak düzenli geliriniz olmadığı için ev hanımı olarak direk kredi kartı almanız halinde limitleri düşük olacaktır.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası gerek faiz oranları gerekse de sağladığı avantajlar ile vatandaşın gözde bankalarının başında gelmektedir. Banka tarafından oluşturulmuş olan kart hem kredi kartı hem de banka kartı yerine kullanılmaktadır. Kredi kartı başvurusu için şubeleri ziyaret edebilirsiniz. Öğrencilere ve ev hanımlarına verilen kartların limitleri maalesef ki düşük olmaktadır. Ev hanımlarına verilen kartın özellikleri ise şu şekildedir;

 • Kredi kartınız ile yurtiçi ve yurtdışında alışverişler yapabilirsiniz. Üye işyerlerinden yaptığınız alışverişlerden puan kazanabilir daha sonraki alışverişlerinizde yapacağınız ödemeleri bu para puanlar ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kart ile acil ihtiyaçlarınız için nakit veya taksitli nakit avans çekebilir, uygun faiz oranları ile geri ödeyebilirsiniz.
 • Alışveriş ve nakit avanslar için uygun görülen faiz oranı %1,59 olup, gecikme faiz oranı ise %1,89olarak belirlenmiştir.

Kredi kartı başvurunuzu direkt olarak şubelerden yapmanızı öneririz. Bireysel Müşteri Temsilcileri aracılığı ile başvuru yapmanız halinde kredi kartı alabilmeniz için çeşitli çözüm yolları geliştirilecektir. Ancak sistem üzerinden online olarak yaptığınız başvurulardan red cevabı almanız oldukça yüksek olacaktır. Düzenli bir geliriniz olmadığından sistem kabul etmeyecektir.

TEB She Card

Türk Ekonomi Bankası tarafından hazırlanmış olan bu kart gerek görünümü gerekse de özellikleri bakımından tam kadınlara yönelik hazırlanmıştır. TEB She Card ile alışverişlerinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Giyim ve cilt bakımı harcamalarınıza ek bonuslar kazanabilir, alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz.

 • Kredi kartı alışveriş faiz oranı; %1,59
 • Alışveriş gecikme faiz oranı; %1,89
 • Yıllık aidat ücreti ise; 46 TL olarak belirlenmiştir.

TEB’in ayrıcalıklı dünyasına katılmak için size en yakın TEB şubesini ziyaret edebilir kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Çalışmayan ev hanımlarına Halkbank tarafından kredi kartı verilmektedir. Belirttiğimiz alternatifleri kullanarak kredi kartınızı alabilir, gönül rahatlığı ile alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Esra dedi ki:

  Kredi kartı almak istiyorum lütfen acil

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.