Tarım Kredi

Halkbank Emekli Promosyon Ödeme Tarihleri 2022

Halkbank Emekli Promosyon Ödeme Tarihleri 2022

Halkbank’ tan emekli maaşı alanlar pek çok avantajdan yararlanıyor. Bankadan maaş alan memurlara promosyon verildiği gibi, artık emekliler de promosyon ödemesi alabiliyor. Halkbank promosyon ödemesi almak için bu bankanın maaş müşterisi olmak gerekiyor. Emekliler 2022 yılı için promosyon sorgulaması yapıyor. Ödemelerin ne zaman hesaplara yatırılacağı merak ediliyor. Sadece Halkbank değil, Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşma sağlayan İş Bankası, Ziraat Bankası gibi 18 banka tarafından emeklilerimize ödeme yapılmaktadır. 2022 promosyon ödemesi tutarları vb. merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Halkbank’ın Maaş Müşterilerine Sunduğu Avantajlar

Bankalar kredi, kartı vb. bankacılık ürünlerinden herhangi birini verirken müşterilerinin düzenli gelirlerinin olmasına önem verirler. Emekli banka müşterileri düzenli gelire sahip olan kişilerdir. Öğrenciler, ev hanımları ile gibi düzenli ve belgelenebilir gelir sahibi olmayanlara bankalar kredi verirken imtina etmekte ya da verdikleri kredi tutarları oldukça düşük olmaktadır. Ancak emekli vatandaşlarımız, maaşlarını bu bankalardan almak koşulu ile bankaların sunmuş olduğu avantajlardan yararlanabilirler.

Halkbank tarafından emekli müşteri için başlatılmış olan iki adet ihtiyaç kredisi kampanyası bulunmaktadır.

 • Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi
 • Mini Emekli Kredisi 

Bu kredi kampanyalarından yararlanabilmek için bankanın maaş müşterisi olmak gerekiyor. Şayet maaşınızı farklı bir bankadan alıyorsanız yapacağınız maaş transfer işlemi ile bankanın sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Düşük tutarlı ihtiyaçlarınız için mini kredilerden yararlanabileceğiniz gibi, 100 bin TL’ ye kadar olan ihtiyaçlarınız için mutlu emekli ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Bankalardan kredi çekebilmek için başvuru esnasında pek çok evrak gerekiyor. Ancak maaş müşterisi olduğunuz bankalardan kredi çekebilmek için sadece T.C. kimlik belgenizin fotokopisi yeterli oluyor. Bu durum da sizi evrak hazırlama gibi yüklerden kurtarıyor.

Sunulan diğer avantajlardan bir tanesi de şüphesiz emekli promosyon ödemeleridir. Emekliler, yine maaş taşıma işlemi yaparak verilen bu promosyon ödemelerinden yararlanabilecektir. Promosyon tutarları, maaşlara göre değişmektedir. Emeklilere uygun faiz oranları ile sunulan kredilerden yararlanmak için maaş transfer işlemi yapabilirsiniz. Maaş transfer işleminin nasıl yapıldığı ile ilgili bilginiz yoksa, bu işlemi nasıl yapabileceğinizden söz edelim.

Halkbank Emekli Maaşı Avantajları
Halkbank Emekli Maaşı Avantajları

Halkbank Maaş Transferi Nasıl Yapılır?

Halkbank’ ın emeklilere sunduğu avantajlardan yararlanmak istemez misiniz? Bankalar emekli müşterilerine değer verirler. Çünkü kendileri düzenli gelire sahip kişilerdir. Promosyon ödemeleri başladığında, bu anlamda bankalar müşteri çekebilmek için adeta birbirleri ile yarışmaktaydı. Genel olarak başlatılan kredi kampanyalarından da yararlanmak için yine bu bankalardan maaş almak gerekmektedir. Aşağıda yer verdiğimiz anlatım tüm banka müşterileri için geçerli olacaktır.

1- Banka şubelerinden maaş transferi : Banka şubelerine giderek maaş transfer işlemi yapmanız mümkün olmaktadır. T.C. kimlik belgeniz dışında sizden herhangi bir evrak talep edilmeyecektir.

2- E-devlet üzerinden maaş transferi : E-devlet kapısı, vatandaş ile devlet arasında bir köprü görevi görmektedir. Sıra beklemeden siz de tek bir tık ile maaş transfer işlemi yapmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Öncelikle sahip olduğunuz bir şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Şayet bir şifreniz yoksa PTT’ den alacağınız bir şifre yardımı ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Daha sonra e- hizmetler bölümüne tıklamanız gerekiyor. Burada kurum olarak “Sosyal Güvenlik Kurumu” seçilmelidir. Detaylar bölümüne tıklayarak ne tür emekli olduğunuz seçmeniz gerekiyor. Bu başlıklar altında yer alan “Adres ve Banka Değişikliği” linki üzerinden maaş taşıma işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

Halkbank Maaş Transferi Nasıl Yapılır?

3- Sosyal Güvenlik Kurumu’ ndan Maaş Transferi: SGK’ ya yazacağınız bir dilekçe yardımı ile maaş transfer işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlem için bağlı bulunduğunuz il ve ilçelerde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlükleri’ ne gitmeniz gerekiyor. Dilekçe’ de Halkbank’ a maaş taşıma işlemi yapacağınızı belirtmelisiniz.

Halkbank Promosyon Ödemeleri

Geçmiş yıllarda memurlar kendilerine verilen promosyon ödemelerinden yararlanıyorlardı. Ancak dayanak olan gösterilen kanun hükümlerinde emeklilere dair bir ibare bulunmuyordu. Hükumet, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Bankaların katıldığı sözleşmeye dahilinde  emeklilere promosyon verileceği duyuruldu. SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur emeklileri bu promosyon ödemelerinden yararlanmaktadır. Verilen karar 12 milyon emekliyi kapsamaktadır.

Promosyon Ödemesinden Kimler Yararlanabilecek?

 • 18 yaşını doldurmuş emekliler promosyon ödemesi alabilecek.
 • 18 yaşın altındaki emekliler promosyon ödemelerini velileri vasıtası ile alabilecek.
 • Ayrıca vefat etmiş emeklilerin dul ve yetimleri de bu ödemelerden yararlanabilecektir.
Halkbank Promosyon Ödemeleri 2019
Halkbank Promosyon Ödemeleri

Promosyon Ödemesi Almak İçin Şartlar

Geçmiş yıllarda emeklilere sunulan avantajlardan yararlanabilmek için vadeli, vadesiz mevduat hesabı açmak, faturalara otomatik ödeme talimatı vermek, kredi kartı başvurusunda bulunmak gibi şartlar yer alıyordu. Ancak promosyon ödemelerinde bu tarz bir bankacılık ürününe sahip olma şartı aranmıyor. Gerekli olan tek şart, 3 yıl boyunca Halkbank şubelerinden maaş alacağınızın sözünü vermenizdir.

Emeklilere Ne Kadar Promosyon Ödeniyor?

2021 yılında ilk defa sözleşme yapacak olan emekli müşterilere promosyon ödemelerinin güncel rakamları ilerleyen günlerde kamu oyuyla paylaşılacaktır.  Emeklilere ödenecek olan promosyon tutarları maaşlara göre değişiklik göstermekle birlikte ödenecek olan tutarlar aşağıdaki gibidir.

 • 1.500 TL maaş alanlar = 500 TL. 
 • 1.500 TL – 2.500 TL arasında maaş alanlar = 625 TL. 
 • 2.500 TL’ den daha fazla maaş alanlar = 750 TL. promosyon ödemesi alabilecek.

Bankalar tarafından belirlenen alt limitler bu şekildedir. Ancak bankaların kararı ile bu limit artırılabilir. Hatta 2021 yılında bu tutarların bazı bankalar tarafında 600 TL’ ye kadar artırılacağından söz ediliyor. Ziraat Bankası emekli promosyon tutarlarını da inceleyebilirsiniz.

Promosyon Ödemesi Almak İçin Nasıl Başvuru Yapabilirim? 

Promosyon ödemesi almak için maaş transfer işlemlerini hallettikten sonra aşağıdaki kanallardan başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Halkbank ATM’ lerinden
 2. Halkbank İnternet şubesinden
 3. Müşteri hizmetlerini arayarak (0850 222 92 62 emekli müşteri hattı)
 4. Şubelerden

Başvurunuzu tamamladıktan sonra banka şubelerine giderek sözleşme imzalamanız gerekmektedir. “Maaşımı 3 yıl boyunca Halkbank şubelerinden almak istiyorum.” ibaresinin yer aldığı sözleşmeyi imzalamanız gerekiyor. Bankadan talep edilen başka bir evrak söz konusu olmayacak.

Halkbank Promosyonları Ne Zaman Ödeyecek?

Promosyon ödemeleri emekli müşterilerin T.C. kimlik numaralarının son hanelerine göre yapılmaktadır. Emekli sayısı yüksek olduğundan dolayı ödemeler farklı aylarda gerçekleşmektedir.

T.C. kimlik numarasının son hanesi:

 • 0-2 olanlara Mart ayında 
 • 2-4 olanlar Nisan ayında
 • 6-8 olanlar Mayıs ayında promosyon ödemelerini alabilecek.

Promosyon ödemesi uygulaması ilk olarak 2017 yılında başlamıştı. Emeklilerin sözleşme süreleri ise 2021 yılında dolmaktadır. 2021 yılında ilk kez sözleşme imzalayacak olan vatandaşlarımız ödemelerini 2021 Mart ayından itibaren3 yıl boyunca 2023‘ e kadar ödeyecek.

Halkbank Promosyon Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Halkbank promosyon ödemeleri, maaş müşterilerinin hesaplarına yatırılmaktadır. Promosyon ödemesi sorgulayacak olan vatandaşlarımızın hesaplarını kontrol etmesi gerekmektedir. Bakiye tutarınızda bir artış meydana geldiyse, hesabınızı promosyon ödemesi tutarı yatırıldı demektedir. Ayrıca mobil bankacılık sistemine girerek hesap hareketleri bölümünden promosyonun yatırılıp yatırılmadığını kontrol edebilirsiniz.

Halkbank Promosyon Sorgulama
Halkbank Promosyon Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Promosyon Ödemesi Yapacak Olan Bankalar

Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşme imzalayan ve promosyon ödemesi yapacak olan bankalar aşağıdaki gibidir;

 • Ziraat Bankası 
 • Garanti Bankası 
 • İş Bankası
 • Şekerbank
 • Fibabanka 
 • Denizbank
 • PTT 
 • Türk Ekonomi Bankası
 • Vakıfbank 
 • Burgan Bank 
 • Yapı Kredi 
 • Akbank 
 • Finansbank’ tan promosyon ödemelerinizi alabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası emekli olma kredisi veriyor. Bu krediler Bağ-Kurlular için geçerli olmaktadır. Siz de kredi olarak emeklilik hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Emekli Promosyonu

Promosyon ödemesi yapan bankalardan bir tanesi de İş Bankası olmaktadır. Banka tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu’ ndan emekli olmuş müşterilerine özel olarak promosyon ödemesi yapmaktadır. SGK ile yapılan anlaşma neticesinde Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur emeklileri maaşlarını Türkiye İş Bankası’ ndan almayı taahhüt ederlerse kendilerine promosyon ödemesi yapılacaktır.

Promosyon ödemesi yapılabilmesi için ilk olarak yukarıda belirttiğimiz şekilde maaş transfer işlemi yapmanız gerekiyor. Zaten emekli maaşlarını bu banka şubelerinden alanların herhangi bir başvuru yapmasına gerek olmayacaktır. Promosyon ödemesi alabilmek için 3 yıl boyunca maaşınızı bu bankadan alacağınızı taahhüt etmeniz gerekmektedir. Ödeme, İş Bankasından emekli maaşı alan banka müşterilerinin hesaplarına yatırılmakta ve tutar 3 yıllık peşin verilmektedir. 1 aylık maaş tutarı göz önünde bulundurularak ödeme yapılmaktadır.

 • 1.500 TL’ den düşük olan emekli maaşlarına 500 TL.
 • 1.500 TL ile 2.500 TL arasında olan emekli maaşlarına 625 TL.
 • 2.500 TL ve üzerinde olan emekli maaşlarına ise 750 TL. promosyon ödemesi yapılacaktır. Emekli promosyonu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şayet emekli banka müşterilerinin, bankaya borçları varsa, bu durumda yapılacak olan farklı bir uygulama söz konusu olabilir. En doğru bilgiyi banka şubelerinden alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.