Tarım Kredi

Halkbank Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi

Halkbank Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımları da zaman zaman kredi çekmek istiyor. Ancak ev hanımlarına kredi veren bankaların olmayacağı söyleniyor. Ev hanımları belirli şartlar dahilinde kredi alabilir ve düşük limitli kredi kartı başvurusu yapabilir. Postaneden ev hanımlarına kredi verilmektedir. Bunun yanı sıra Halkbank, Ziraat Bankası, Şekerbank, Enpara vb. bankalar da ev hanımlarına kredi vermektedir. İçeriğimizden ev hanımlarına verilen kredileri, kredi alma şartlarını, başvuru için gerekli belgeleri vb. tüm bilgileri edinebilirsiniz. 

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Toplumumuzda ev hanımlarına kredi verilmiyor şeklinde yanlış bir algı bulunmaktadır. Bu algı doğru değildir. Bankalar müşterilerine kredi verirken elbette ki bazı evraklar talep ederler. Ancak ev hanımları da finansman ihtiyaçlarını karşılamak için kredi alabilir. Bu noktada bir banka ismi telaffuz etmek doğru olmasa da bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Normal şartlarda düzenli geliri olan vatandaşlarımız da bazı şartları yerine getirmediklerinde kredi başvuruları reddedilebiliyor. Kredi alabilmek için aşağıdaki şartlara sahip olmanız gerekiyor. Size vereceğimiz tavsiyeler ile biraz olsun sınırları zorlayabilirsiniz.

 • Kredi notu: Bankalar tarafından en çok dikkat edilen hususlarda bir tanesi kredi notudur. Kredi notu, müşterilerin 5 yıllık bankacılık geçmişlerini ifade etmektedir.  Ev hanımları daha önce bankalarda mevduat hesabı açtırmamış, kredi çekmemiş ya da kredi kartı başvurusu yoksa muhtemelen kredi notu da yok demektir. Ancak bu bankacılık ürünlerinden en az bir tanesini kullanması durumunda kredi notu oluşmuş demektir ve sadece kredi notu yüksek ise kredi alabilir.
 • Gelir belgesi: Banka şubelerine kredi başvurusu için gitmeniz durumunda bankaların sizden talep edeceği evraklar arasında gelir belgesi bulunmaktadır. Ev hanımları düzenli geliri olmayan kişiler olduklarından dolayı özellikle yüksek limitli kredi başvuruları kabul edilmeyecektir. Ancak internet bankacılığı aracılığı ile başvurulan e-kredilerden gelir belgesi talep edilmemektedir. Bu kredilerin limitleri genelde 5 bin TL olmaktadır. Bu kredilere başvurabilirsiniz.
 • Yaş: Kredi almak için 18 yaşını doldurmak gerekiyor. Genelde 70 yaşın üzerindeki kişilere bankalar kredi vermezler. Ancak sağlık raporu almak kaydı ile 36 aya varan vadeler ile ihtiyaç kredisi kullanılabilir. Ayrıca emekli olanlar Halkbank emekli kredisinden yararlanabilirler.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?

Kredi almak sandığınız kadar da zor değil. Elbette ki bankaların müşterilerinden talep ettiği bazı şartlar var. Konut kredisi gibi yüksek vade ve tutardaki kredileri alabilmek için daha derin bir inceleme yapılsa da ihtiyaç kredilerinde durum farklı olmaktadır. Ev hanımı ve öğrenciler gibi düzenli geliri olmayan ve hali ile gelir belgesi olmayan kişiler olduklarından dolayı bankalar yüksek limitli kredi vermeye yanaşmayacaktır. Ancak size vereceğimiz ip uçları sayesinde başvurularınız kabul edilebilir.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?
Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?
 • İpotek : Bankaların ipotekli kredi kampanyaları bulunmaktadır. Bu kredilerden yararlanabileceğiniz gibi, yüksek limitli kredi ihtiyaçlarınız için bankaya ipotek sunabilirsiniz. Örneğin bir evinizin olması halinde bu evi ipotek ettirerek kredi alabilirsiniz. İpotek işlemlerinde eşin rızasının gerektiğini hatırlatmakta yarar var. Tüketiciler bu yöntemi çok fazla tercih etmiyor. Ancak kredi alabilmek için garantili yollardan biri olarak ifade etmekte yarar var.
 • Belgelenebilir Ek Gelir : Bankaların gelir belgesi talep ettiklerinden söz ettik. Bu noktada bahsetmek gerekiyor ki bankaya ek gelir sunarak kredi alabilirsiniz. Bankaların gelir konusundaki ifadeleri, kazancınızın ya da ek gelirinizin belgelenmesidir. Örneğin bir kira geliriniz varsa, kira kontratı ile banka şubelerine giderek kredi çekebilirsiniz. Tabi bu noktada, sunacağınız ek gelirin aylık kredi taksitlerine yetmesi gerekmektedir.  Kira geliriniz 550 TL ise, aylık taksit tutarı da 500 TL ise bu durumda bankalar tarafından başvurularınız kabul edilebilecektir.
 • Emekli Maaşı : Ev hanımlarının kredi alabilmelerine imkan tanıyan yöntemlerden bir tanesi emekli maaşı alıyor olmalarıdır. Emekli maaş müşterisi olduğunuz bankadan rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.
 • Kefil : Kredi başvurularının kabul edilebilmesi için bazen bankalar teminat ya da kefil göstermenizi talep edebilir. Kefilin de düzenli gelire sahip olması ve kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Kefil yolu ile kredi almanız mümkün olabilir.
 • Banka hesapları : Bankada vadeli ya da vadesiz hesabınız olması da kredi almanız yardımcı olacak yöntemlerden bir tanesi olacaktır. Örneğin bir birikim hesabınız varsa, bu durumda bankada kredi notunuz da olacak demektir. Vadeli hesabınızdan faiz geliri de elde ettiğiniz için kredi çekmeniz daha muhtemel olacaktır.

Halkbank Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi

İnternet üzerinden yapacağınız kredilerde sizden gelir belgesi talep edilmeyeceğini söyledik. Halkbank tarafından verilen Hızlı Kredi yolu ile çalışmayan ev hanımları da kredi alabilir. Bireysel ihtiyaçlar için 50 bin TL’ ye varan kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi vadesi 36 ay olacaktır.

 • SMS bankacılığı
 • Halkbank dialog (0 850 222 0 400)
 • Mobil bankacılık
 • İnternet şubesi

gibi kanallardan kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetleri aracılığı ile teknik destek alabilirsiniz.

Kredi Özellikleri: 

 • Kredi üst limiti 50 bin TL, alt limiti ise 1000 TL‘ dir.
 • Ara ödemelerin yanı sıra kredinizi peşin olarak da kapatabilirsiniz.
 • Zorunlu olmamakla birlikte krediye hayat sigortası da yapılabilmektedir.
 • Kredi başvuruları bir gün içinde değerlendirilmektedir.
 • İnternet üzerinden başvurunuzun ne aşamada olduğunu kontrol edebilirsiniz.
 • Vadesiz hesaplarınızdan vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile kredi taksitlerinizi ödeyebilirsiniz.
 • Kredinin faiz oranı yüzde 1,15 olacaktır.
 • Tahsis ücreti 262,5 TL olacaktır.
 • 50 bin TL kredi almanız durumunda aylık taksit ücreti 1.230,83 TL olacaktır.

SMS ile kredi başvurusunda bulunmak için KREDI, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar yazarak 3452′ ye gönderebilirsiniz. Kredi detayları hakkında bilgi alabilir ve hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halkbank Hızlı Kredi Hesaplama

Sunulacak olan faiz oranlarının yüzde 1,99 olduğundan söz ettikten sonra aylık taksit tutarlarına da göz atalım.

Kredi TutarıVadeFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
5.000 TL36 ay%1,71197,81 TL
10.000 TL36 Ay%1,71395,61
Halkbank Hızlı Kredi

Enpara Ev Hanımlarına Kredi

Bilindiği gibi enpara.com Finansbank’ ın sanal şubesi olarak kullanılmaktadır. Burada 50 bin TL üst limitli kredi için başvuru yapabilirsiniz. Kredi eşit taksitler halinde geri ödenebilmekte ve kredi alt limiti 1.000 TL olmaktadır. Fiziki bir şube olmadığından dolayı, dosya masrafı, komisyon vb. ekstra ücretler talep edilmeyecektir. Avantajlı krediler, maliyet oranları düşük krediler olmaktadır. Enpara.com gelir belgesi vb. talep etmediğinden ve düşük maliyetle kredi verdiğinden dolayı ev hanımları rahatlıkla bu kredilerden yararlanabilir.

Kredi alabilmek için öncelikle kredi başvurusunda bulunmanız, sonra da bankanın bu kredi başvurusunu onaylaması gerekmektedir. Başvuru yapmak için tıklayınız. Ayrıca başvuru esnasında sizden kefil ya da herhangi bir belge talep edilmeyecektir. Başvurunuz kabul edildikten sonra kredilendirilirsiniz. Ancak ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Başvuru yaptıktan 8 saat sonra banka tarafından başvuru sonucunuz tarafınıza iletilecektir.  Kredinizi erken kapatmanız durumunda çeşitli indirimlerden de yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası çalışmayan ev hanımların kredi veriyor.

Enpara Ev Hanımlarına Kredi

Postaneden Ev Hanımlarına Kredi

Şayet emekli maaşına sahip olan bir ev hanımıysanız, PTT şubelerinden maaş almak kaydı ile kredinizi çekebilirsiniz. Ancak maaş müşterisi değilseniz, diğer bankalar ile PTT şartları arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. PTT anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile kredi vermektedir. Şayet ek gelir sunabiliyor, bir taşınmaz ipotek ettirebiliyor ve kefil gösterebiliyorsanız, bu durumda kredi çekebilmeniz daha muhtemel olacaktır. PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalar aşağıdaki gibidir;

 • Aktifbank (N kolay kredi)
 • Türk Ekonomi Bankası
 • İNG Bank (E-kredi)
 • Vakıfbank
 • Denizbank
 • Fibabanka
 • Şekerbank

Bu bankaların verdikleri e-kredilere de başvuru yapabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Ev hanımları kredi kartı ürünlerinden herhangi birini kullanmak istiyorlarsa, düzenli gelirleri olmasa dahi bankalar tarafından kendilerine verilecek olan düşük limitli kredi kartlarını almak için başvuru yapabilirler. Eşinizden ya da yakınlarınızdan size ek kredi kartı çıkarmalarını talep edebileceğiniz gibi, kendi adınıza bir kredi kartı da çıkarabilirsiniz. Bankacılık sistemi öyle gelişti ki, artık düzenli gelire sahip olmayan öğrencilere dahi kredi kartı verilmektedir. Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işlemi yapmaktadır. Bu işlem ile mevcut kredi kartı borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Ancak belgenebilir ek gelir sunarsanız ve daha sonra kredi kartı ekstrelerinizi düzenli olarak öderseniz bu durumda limit yükseltme işlemi dahi yapabilirsiniz. Halkbank tarafından verilen Paraf ve Parafly kredi kartlarına başvuru yapmak için tıklayınız.

Ev hanımlarının bankalardan kredi alabilmeleri için, başvurularının bankalar tarafından onaylanması gerekiyor. Şu banka şubesi kesin olarak ev hanımlarına kredi veriyor şeklinde söylemlere itimat etmeyiniz. Bankaların faiz ve kredi maliyet oranlarını inceleyiniz. Şayet kredi başvurunuz kabul edilmiyorsa, ek gelir, ipotek vb. sunma yollarını deneyiniz. Bu noktada belirtmemiz gerekiyor ki yasal olmayan yollara başvurmayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Esra arpa dedi ki:

  Ev hanımıyım Kredi kartı almak istiyorum

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.