Tarım Kredi

Halkbank Konut Kredisi Yaş Sınırı

Halkbank Konut Kredisi Yaş Sınırı

Halkbank tarafından emeklilere konut kredisi verilmektedir. Verilen bu kredilerde belirli bir yaş sınırı bulunmaktadır. 75 yaş üstüne kredi veren bankalar yol değildir. Ancak belirli şartlar dahilinde bu kişiler kredilendirilir. Halkbank tarafından emeklilere maaşlarının kaç katı kredi verildiği merak edilmektedir. Emeklilere verilen kredi tutarının maaşlarının 10 katı olduğu bilinmektedir. Halkbank verdiği mutlu emekli kredisi ile müşterilerinin bireysel ihtiyaçlarını da sağlamaktadır. Ayrıca mini emekli kredisi ile de emeklilere düşük tutarlarda kredi verilmektedir. Halkbank zaman zaman 5 bin TL faizsiz kredi de vermektedir. İçeriğimizde Halkbank kredi hesaplama, yaş sınırı ve diğer sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

Halkbank Mini Emekli Kredisi

Emekliler de zaman krediye ihtiyaç duyuyorlar. Bu tutarlar, konut alımlarında yüksek miktarlarda olurken bireysel ihtiyaçlar için düşük tutarlarda kredi verilebiliyor. Halkbank tarafından başlatılan mini emekli kredisi ile Halkbank maaş müşterileri 5.000 TL’ ye kadar olan ihtiyaçlarını bu krediler vasıtası ile sağlayabilir. Şayet bu kredilerden yararlanmak istiyor ancak farklı bir bankadan maaş alıyorsanız, maaş transfer işlemi yaparak mini emekli kredilerinden yararlanabilirsiniz.,

Halkbank Mini Emekli Kredisi
Halkbank Mini Emekli Kredisi

İhtiyaç kredilerinin vadeleri 36 ay olmaktadır. Kredi üst limiti de 5 bin TL. olarak belirlenmiştir. Faiz oranı ise yüzde 1,69 olarak belirlenmiştir. MINI yazıp aralarında boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı, gelir tutarınızı, bankadan almak istediğiniz kredi tutarını yazarak 3452‘ ye kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Ayrıca T.C. kimlik fotokopiniz ile birlikte banka şubelerine giderek de ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz. Detaylar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Halkbank 5 Bin TL. Kredi

Halkbank tarafından 2021 yılında verilen faizsiz bir kredi bulunmamaktadır. 50 yaşındaki müşteriler için sigorta prim tutarı 50 TL olmaktadır. Ziraat Bankası emekli konut kredisi veriyor. İçeriğimizden kredi detayları ile ilgili bilgi alabilir ve konut alımlarınız için gerekli olan finansmanı Ziraat Bankası şubelerinden yapacağınız başvuru sayesinde elde edebilirsiniz.

Halkbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaçtır?

Bankalar kredi verebilmek için müşterilerinde bazı şartlar aramaktadır. Bu şartlardan ilki yaştır. Kredi çekmek için alt ve üst yaş sınırları bulunmaktadır. Kredi çekebilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Üst yaş sınırı ise 65 olarak tanımlanıyor. Bazı bankalarda bu yaş sınırı 70 ve 75 olabiliyor. Hatta PTT tarafından verilen kredilerde üst yaş 80 olarak belirlenmiştir. Halkbank tarafından verilen emekli kredilerinde yaş sınırı 70 olarak belirlenmiştir. 

Yaş durumu vadelerin belirlenmesi için temel etken olmaktadır. Örneğin; 68 yaşındaki bir emekli müşteri 2 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir. 65 yaşındaki bir emekli ise konut kredisi almak istediğinde ancak 36 ay vadeli olarak kredi kullanabilir. 70 yaşını aşan müşterilere de bazı şartlar dahilinde kredi verildiği görülmektedir. Özellikle kredi notu yüksek olanlar, akıl sağlıklarının yerinde olduğunu tam teşekküllü bir hastaneden alacakları rapor ile kanıtlarlarsa bu durumda kredi alabilmeleri mümkün olmaktadır.

Halkbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı
Halkbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı

Ayrıca Halkbank PTT ile anlaşmalı olan bankalardan bir tanesidir. Şayet emekli maaşınızı PTT şubelerinden alıyorsanız , PTT şubelerinde bulunan kredi başvuru formunu doldurarak siz de konut alımlarınızı gerçekleştirebilir ya da ihtiyaç duyduğunuz finansmanı karşılamak için kredi çekebilirsiniz. Vakıfbank emekli konut kredisi veriyor. Faiz oranlarını inceleyerek kredinizi Vakıfbank’tan da alabilirsiniz.

75 Yaş Üstüne Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankaların kredi verirken dikkat ettikleri hususlardan bir tanesinin yaş olduğundan yukarıda söz ettik. Yaş, vade konusunda en belirleyici etkenlerden bir tanesidir. Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki PTT aracılığı ile alacağınız kredilerde üst yaş sınırı 80 olarak belirlenmiştir. Aktif bank 80 yaşına kadar 60 bin TL. üst limitli kredi vermektedir. Düzenli geliri olmayanların elbette ki bankalardan kredi çekmeleri zor olacaktır. Ancak emekli banka müşterileri düzenli gelire sahip olan kişiler olduklarından dolayı 75 yaş üstünde de kredi alabilmeleri mümkündür.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken tek husus dolandırıcı, tefeci vb. yasal olmayan faaliyetlere karşı kendinizi korumanız. Özellikle yaşlılar ve emekli müşteriler dolandırıcıların kıskacı altında yer alıyor. ATM’ lerden para çekerken, kredi başvurusunda bulunurken dikkatli olmak gerekiyor. Bu sebeple banka müşterilerinin şifrelerini ve özel bilgilerini kimse ile paylaşmamaları gerekiyor.

 • Vakıfbank, 
 • Türk Ekonomi Bankası, 
 • Aktifbank,
 • Fibabanka,
 • İNG Bank,
 • Denizbank, 
 • Ziraat Bankası,

Devlet bankaları tarafından yaş şartına dikkat edilse de, özel bankalar müşterilerinin kredi taleplerini, kredi notlarının yüksek olması kaydı ile geri çevirmiyor. Bu bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenerek hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Halkbank Emekli Konut Kredisi

Emeklilerin konut kredisi çekmeleri durumunu detaylı olarak incelemek gerekiyor. Konut kredileri uzun vadeli olmaktadır. Müşterilerin malum yaşlarından dolayı ise uzun vadelerde kredi alabilmeleri pek mümkün olmamakta ya da kredilere hayat sigortası yapılmaktadır. Örneğin 2.000 TL emekli maaşı alan bir banka müşterisini baz alalım. Kendisi 75 yaşında olsun. Bu şartlarda yüksek meblağlı krediler alması pek mümkün olmayacaktır. Ancak akıl sağlığının yerinde olduğunu kanıtladı ve banka tarafından başvurusu kabul edildi diyelim.

80 yaşına kadar ancak 5 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir. Maaşını yemeden içmeden taksit ödemelerine yatırdığını farz edersek 36 ayda toplam ödediği tutar 120 bin TL olmaktadır. Ancak emekliler, kural gereği maaşlarının yüzde 50′ sinden daha fazla kredi taksiti ödeyemiyor. Bu durumda aylık 1.000 TL ödese, 36 ayda 50 bin TL ödemiş olacaktır. Şayet birikimi yoksa bu tutarla ev alması mümkün değildir.

Emeklilerin konut kredisi almaları için sunulabilecek olan yöntemlerden bir tanesi ek gelirleri olması durumudur. Kira geliri olan bir emekli, belirli bir oranda maaşından da ödeme yaparak kredi taksitlerini bir an evvel ödeyeceğini taahhüt ederse, kredi çekmesi daha mümkün olmaktadır. Belgelenebilir ek gelir sunma yöntemi ya da var olan bir konutun ipoteği ile emekliler konut kredisi çekebilirler. Emekliye en uygun konut kredisi hakkında bilgi alarak konut alımlarınızı daha az maliyetle yapabilirsiniz.

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi

Halkbank, müşterilerinin bireysel ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile mutlu emekli ihtiyaç kredisi kampanyasını başlatmıştır. 36 ay vadeli olarak kullanabileceğiniz kredi ile 100 bin TL. üst limitli kredinizi kullanabilirsiniz. Kredinin faiz oranı yüzde 1,69 olarak belirlenmiştir. 100 bin TL kredinizi 36 ay vadeli aylık 3.940,95 TL taksit tutarı ile ödeyebilirsiniz. Başvuru formunu doldurarak hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi 
Halkbank Mutlu Emekli Kredisi

EMEKLI boşluk T.C. kimlik numarası, gelir bilgisi, talep edilen kredi tutarını da yazarak 3452′ ye kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Size en yakın Halkbank şubeleri aracılığı ile de kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ayrıca bankalar tarafından emeklilere sunulan avantajlardan bir tanesi de emekli promosyon ödemesidir. 2021 yılında bankaların 600 TL. vereceği söyleniyor.

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi Hesaplama

Aylık yüzde 1,69 faiz oranı ve 36 aya varan vade ile mutlu emekli kredisi;

Emeklilerin Kredi Çekebilmeleri İçin Gerekli Evraklar

Emekli müşteriler, düzenli gelirleri olduğu için banka tarafından kredi notları da yüksekse kendilerine kredi verilir. Ancak yaş ve ağır hastalık gibi sebeplerden dolayı kendilerine kredi verme konusunda bankalar hassas davranarak başvurularını reddedebilirler. Aşağıdaki evraklar ile banka şubelerine giderek kredi başvurularınızı yapabilirsiniz.

 • T.C. kimlik belgesi
 • İkametgah belgesi ya da fatura
 • Maaş dökümünüzü gösteren belge
 • Akli dengenizin yerinde olduğuna dair sağlık raporu

Heyet tarafından kendinize verilen rapor olumsuz sonuçlanırsa bankalara kredi başvurusu ile gitmeniz durumunda başvurunuz reddedilecektir.

Halkbank Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?

Halkbank tarafından emekliler için özel olarak başlatılmış bir konut kredisi kampanyası bulunmamaktadır. Ancak 50 bin TL.’ ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Konut alımlarınızı Halkbank anlaşmalı firmalardan yaparsanız 2021 yılında uygun oranı ile ev sahibi olabilirsiniz. Emekli okurlarımıza tavsiyemiz anlaşmalı olan inşaat firmalarını inceleyerek bu firmalardan konut almaları. Diğer bankaların ve Halkbank’ın konut kredisi faizlerinin neredeyse yarısına sahip olan bu oran ile daha az maliyetli ev sahibi olabilirsiniz.

Anlaşmalı inşaat firmalarından yapılacak olan konut alımlarında kredi üst limiti 500 bin TL. olmaktadır. Bankalar tarafından konut kredilerinde dikkat edilen husus alınacak olan konutun ekspertiz değerinin en fazla yüzde 80′ i oranında kredi verildiğidir. Yani Halkbank tarafından emekli müşterilerine verilen kredi tutarları, kredi türüne göre değişiklik gösterecektir. Diğer konut kredisi kampanyaları için de belirlenen bir limit bulunmaktadır.

Halkbank Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?
Halkbank Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?

Almak istediğiniz konuta karar verdiğinizde, kredi sözleşmesi, T.C kimlik belgesinin fotokopisi, gelir belgesi, alacağınız konuta ait tapu ile banka şubelerine başvuru yaptığınızda banka tarafından görevlendirilecek olan eksper tarafından alacağınız konuta bir değer biçilecektir. Eksper tarafından belirlenen tutar dahilinde kredi çekebilirsiniz. Tabi konut alabilmek için belirli bir peşinata sahip olmanız gerektiğini de unutmayın.

Halkbank tarafından belirlenen şartları sağlamanız durumunda kredi alabilirsiniz. Yaş ve gelir belgesi dışında kredi notunuzun da yüksek olması gerektiğini unutmayın. Geçmiş yıllara ait kredi ya da kredi kartı borçlarınız varsa bu borçları kapatmak için de Halk destek kredilerinden yararlanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.