Tarım Kredi

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu (5 Dakikada Onay)

Bankalara kredi kartı başvurusu yapmak için birden fazla alternatif yol vardır. Kredi başvurularınızı cepten telefonla, şubelerden, SMS atarak, İnternet ve Mobil Bankacılıklar, banka ATM’leri ve Halkbank şubesinden yapabilirsiniz. Halkbank kredi kartı başvuru için gerekli birtakım belgelerin hazırlanması gerekiyor. Halkbank kredi ve kredi kartı başvurularının sorgulama ekranları da bulunuyor. Bu yazımızda sizler için Halkbank kredi hesaplamasını, kredi kartı başvurusunun nasıl yapılacağını, sorgulama ekranlarına nasıl ulaşılacağına ve kredi başvurusunun ne zaman sonuçlanacağı hakkında bilgi vereceğiz. Tüm detaylar içeriğimiz de.. 

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu (5 Dakikada Onay)

Halkbank kredi kartı başvurusu için kullanılabilecek birçok alternatif yol bulunuyor. Banka adını halktan alması sebebi ile vatandaşlar adına birçok çalışmalar gerçekleştirmektedir. Son olarak başlattığı kampanyalardan bahsedecek olursak Halkbankası ile anlaşmalı konut firmalarından ev alan kişilere %1,49 faiz oranı ile konut kredisi verdiğini örnek verebiliriz. Bunun yanı sıra kredi kartı borçluları için de 60 aya varan vadeler ile %1,10‘dan başlayan faiz oranları ile “Halk Destek Kredisi” veriyor.  Üstelik bu krediler için 3 ayda bir ödeme veya serbest ödeme kolaylığı sağlıyor. İşte tüm detayları.

Halkbank Cep Telefonu İle Kredi Kartı Başvurusu

Bankanın verdiği avantajlı kredilere ve diğer ihtiyaç, konut, taşıt, girişimcilik, tarım ve hayvancılık gibi kredilerine ya da kredi kartlarına başvuru yapmak için birçok alternatif yol bulunuyor. Bazı krediler için internet veya sms aracılığı ile ön başvuru kabul edilirken bazıları için de şubeye müracaat ederek şahsen başvuru yapılması talep ediliyor. Banka ürünlerinden faydalanmak için kişilerin yaptıkları başvurular sonucunda haklarında bir tahkikat süreci başlatılır. Bu süreçte kişiler hakkında incelemeler yapılır. Kredi notu, gelir durumu, geçmişteki borçları yüzünden yasal takibe düşüp düşmediği gibi hususlar araştırılır. Eğer başvuru sahibi tahkikat sürecinden olumlu sonuç ile ayrılmaz ise bankanın herhangi bir ürününden faydalanamaz.

Cep telefonunuz ile Halkbank kredi kartlarına başvuru yapabilir, birkaç işlem ile kısa süre içerisinde olumlu ya da olumsuz yanıt alabilirsiniz. Cep telefonunuz ile başvuru yapabileceğiniz dört tane seçenek vardır;

1- SMS Aracılığı İle;

Halkbank Paraf Kredi Kartı ile Paraf üye işyerlerinden yapılan işlemlerde ParafPara kazanabilir, alışverişlerinizi taksitlendirerek geri ödemelerde kolaylık sağlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra artı taksit ve erteleme özelliği ile işyerlerinde yapılan alışverişlerde verilen taksitlerin az olduğunu düşünüyorsanız sonradan artı taksit yapabilirsiniz. Faturalarınıza otomatik ödeme talimatı, kredi kartından eğitim ve aidat ödemelerine havale veya EFT talimatı, borç taksitlendirme yapabilir temassız ödeme seçeneği ile alışveriş ödemelerinizi hızlandırabilirsiniz.

Paraf Kredi Kartına SMS aracılığı ile başvuru yapmak için; “PARAF” , “T.C Kimlik Numarası” , “Gelir Bilginizi” aralarında birer boşluk bırakarak yazıp alıcı bölümüne de “3452” yazarak “Gönder” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu sayede ön başvurunuzu yapmış olacaksınız ve olumlu ya da olumsuz sonuç kısa süre içerisinde tarafınıza iletilecektir.

2- Halkbank Dialog Aracılığı İle;

Haklbank kredi kartlarına başvuru yapmak için bir diğer seçenek ise 7 gün 24 saat hizmet sağlayan Halkbank Dialog sistemidir. Bu sistem üzerinden başvuru yapmak için banka müşterisi olmanız gerekiyor. Kredi kartı başvurunuzu bu seçenek ile gerçekleştirmek için birkaç adım izlemeniz ve Müşteri Temsilcisine bağlanmanız gerekecektir. Halkbank Dialog ile başvuru yapmak için;

İlk olarak 0850 222 04 00 ya da 444 0 400 numarasını tuşlamanız gerekecektir. Bağlandığınız telesekreter sizden T.C kimlik numarası ya da müşteri numarası ile giriş yapmanızı talep edecektir. Talep edilen bilgileri girdikten sonra bilgilerini verdiğiniz kartın şifresini de girerek başvuru yapmak istediğiniz uygulama için tuşlama kısmına geçeceksiniz.

Tuşlama kısmında sırası ile “Başvurular için 6”, “Kredi Kartı Başvurusu için 1”, “Paraf Kredi Kartı için 1”, “Parafly Kredi Kartı Başvurusu için 2” tuşlayınız. Bir veya ikiyi tuşlamanızın ardından “Cep Telefonunuzu başında 0(sıfır) olmadan 10 haneli” olarak tuşlayın. Cep telefonunuzu doğru tuşlamanızın ardından “Gelir Bilginiz” talep edilecektir. Gelir bilgilerinizi de girdikten sonra kredi kartı almanız onaylanır ise verdiğiniz cep telefonuna “Onay Kodu” gönderilir. Bu kodu da başarı ile girdikten sonra kredi kartı başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

Halkbank müşteri hizmetlerine hemen bağlanarak işlemlerinizi sıra beklemeden yapabilirsiniz.

3- İnternet Bankacılığı İle;

Cep telefonunuz ile internet bankacılığı üzerinden de Halkbank kredi kartlarına başvuru yapabilirsiniz. Bu işlem için izleyeceğiniz adımlar şu şekildedir; “Halkbank Resmi İnternet Sitesi Giriş” , “Başvurular” , “Kart Başvuruları” , Paraf ya da Parafly seçeneklerinden hangisini talep ediyor iseniz o kutucuğun üzerinde bulunan “Hemen Başvur” butonuna tıklayınız.  Açılan sayfada “T.C kimlik numarası”, “Doğum Tarihi (gün, ay, yıl)” olarak girdikten sonra “Devam” butonuna basınız. Açılan pencerede talep edilen bilgileri de eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra başvurunuzun onaylanması adına cep telefonunuza “Onay Kodu” gönderilecektir. Bu kodu da doğruladıktan sonra kısa bir süre içerisinde kredi kartı başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonucu tarafınıza bildirilecektir.

4- Mobil Bankacılık İle;

Bu işlem için ilk olarak cep telefonunuzun AppStore ya da Google Play Store kısmından Halkbank Mobil uygulamasını indirmelisiniz. Bu uygulama sayesinde birçok işleminizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kredi kartı ve kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz. Mobil bankacılık ile kart başvurusu için ilk olarak uygulamaya T.C Kimlik Numarası ve Mobil Bankacılık Şifresi ile birlikte giriş yapmalısınız.

Açılan sayfadan “Başvurular” sekmesine tıklayınız. Açılır pencereden “Kredi Kartı Başvurusu” na basınız. Karşınıza çıkacak ekrandan talep edilecek bilgileri de girdikten sonra “Devam” butonuna basarak başvurunuzu tamamlayabilir, kısa zaman içerisinde kart başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonucunu mail adresinize veya cep telefonunuza alabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Halkbank tarafından kredi kartı başvurularınızı ister online olarak isterseniz de şubeye müracaat ederek yapabilirsiniz. Kart başvurusunu; düzenli bir gelire sahip olan 18 yaşını doldurmuş kişiler yapabilmektedir. Kredi kartı başvurunuzu yaptıktan sonra sorgulama işlemi yaparak kartınızın son durumunu da öğrenebilirsiniz. Kart başvurusunu internet üzerinden online olarak gerçekleştirmek için talep edilen bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi ve bu şekilde başvuru yapılması gereklidir. Şubeden başvuru yapmak için;

✚ Başvuru sahibine ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, 

✚ Şahsın çalışma durumuna göre gelir belgesi,

✚ Şubeden talep edilecek diğer belgeler  

Talep edilen bu belgeler ile birlikte en yakın Halkbank şubelerine müracaat ederek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Verdiğiniz bilgiler neticesinde hakkınızda incelemeler yapılacaktır. Yapılan incelemeler neticesinde kredi kartı başvurunuza olumlu sonuç verilir ise kartınız en geç bir hafta içerisinde tarafınıza ulaşacaktır. Bankalar kredi kartı aciliyeti bulunan kişilere isimsiz kart vererek asıl kart teslim edilene kadar kullanmalarına olanak sağlayabiliyorlar. Halkbank EFT ve Havale Saatleri hakkında bilgi alarak para transfer işlemlerinizi bu saatler arasında yapabilirsiniz.

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Sorgulama

Kredi kartı hemen hemen her yerde ve her koşulda kurtarıcımız halindedir diyebiliriz. Alışverişlere doyamadığımız anlarda ve nakde sıkıştığımız zamanlarda kendimize güvence saydığımız bu kartların kullanımının hem avantajı hem de dezavantajı bulunuyor. Doğru kullanılması halinde pek çok avantaj ve kampanyasından yararlanabileceğimiz kredi kartları başvuru esnasında adımıza özel hemen çıkartılabilmemektedir. Bu sebeple de kartımızın ne durumda olduğu merak konusu olmuştur. İçeriğimizde kredi notuna bakmadan Kredi kartı başvurusunu kabul eden bankalar bulunmaktadır.

Halkbank kredi kartı başvuru yapmışsınız ve kartınız halen gelmemiş ise kartınızın durumunu öğrenebileceğiniz birden fazla alternatif yol olduğunu bilmenizi isteriz. Kart sorgulamanızı İnternet Bankacılığı veya Halkbank Dialog üzerinden yapabilirsiniz. İnternet Şubesi üzerinden başvuru sorgulama yapmak için T.C kimlik numarası ve internet bankacılığı şifresi ile giriş yapmanız gereklidir.

Halkbank Dialog aracılığı ile kart başvuru sonucunuzu sorgulamak için ise 0 850 222 0 400 numarasını tuşlamanız gereklidir. Ancak bu işlemi yalnızca banka müşterileri sağlayabilmektedir. Banka müşterisi iseniz şahsınıza ait kartınızın Müşteri Numarası veya Kart Numarasını girdikten sonra Kart Şifrenizi de girerek işleme başlayabilirsiniz. Telesekreterin yönlendirmeleri neticesinde “Başvurular için 6” , “Kredi Kartı Başvuru için 1”, “Başvuru Sorgulama için 3” tuşuna basmanız gereklidir. Telesekreter tarafından talep edilecek olan bilgileri de girdikten sonra kart başvuru sonucunuz tarafınıza iletilecektir.

Gerekli adımları izleyerek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Mehmet tom dedi ki:

  İlk defa Kredi kartı kullanmak istiyorum ve başvuru için yardım istiyorum

 2. Ali zafer dedi ki:

  Ihtiyac meselesi hic kredi kartim olmadigibicin bi basvuru yaptim insalah dedik olur…

 3. salih eksen dedi ki:

  sım benım paraf kırdei kartım 09 05 2020 de bas vuedum sonuc alamadım kartım basılmış dıyor banka gorevlısı elıme gecmedı

 4. İsa can dedi ki:

  Kredi kartı başvurusu kabul edildi mi

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.