Tarım Kredi

Halkbanka Param Yattı mı İnternetten Sorgulama

Halkbanka Param Yattı mı İnternetten Sorgulama

Siz değerli okurlarımızın bankaya paranızın yatıp yatmadığı konusunu merak ettiğinizi biliyoruz. Halkbank’a gelen ödemelerinizi ya da banka hesaplarınıza yatırdığınız tutarların hesaplara geçip geçmediğinin sorgulanması için pek çok yöntem kullanılmaktadır. SMS ile bakiye sorgulama işlemi yaparak bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca T.C. kimlik numarası ile hesap bilgilerinizi de sorgulayabilirsiniz. İşkur’ dan işsizlik maaşı alan okurlarımız bankadan maaş sorgulama işlemini de kolayca yapabilir. Ayrıca Bank 24 Jet kartınızdaki limitleri ve diğer bilgileri de öğrenmeniz mümkün olmaktadır. İçeriğimizden Halkbank’ a paranızın yatıp yatmadığı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Halkbank’a Param Yattı mı?

Halkbank’ta sorgulama işlemi yapabilmek için kullanabileceğiniz pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak siz de hesaplarınızdaki hareketleri gözlemleyebilirsiniz. Başka bir bankadan yapılan EFT işlemleri, yine aynı bankadan olmak kaydı ile yapılan havale işlemleri, maaş ödemeleri, çektiğiniz kredilerin tutarları, işsizlik maaşları vb. ödemelerin hesaplarınıza yatırılıp yatırılmadığını merak ediyorsunuz.

Bankacılık sistemi öyle gelişti ki artık bilgi almak için banka şubelerine dahi gitmenize gerek yok. Bilgi almak için kullanabileceğiniz pek çok yöntem var. Halkbank ATM’ lerinden detaylı bilgi alabileceğiniz gibi, Halkbank dialog, internet bankacılığı, mobil bankacılık vb. kanallardan bilgi almanız mümkündür. Paranızın yatıp yatmadığı ile ilgili bilgi almanın en kolay yolu bakiye sorgulaması işlemi yapmak olacaktır. Bu işlemi yapmak sandığınız kadar zor değil.

İsterseniz Halkbank’ tan emekli maaşı alan bir maaş müşterisi, isterseniz çalışan, isterseniz de  ev hanımı olun, bu tarz bilgileri edinmek için bankalarda saatlerce sıra beklemenize gerek yok. Müşteri hizmetlerini arayarak, müşteri hizmetlerinin de çok yoğun olması durumunda sms bankacılığını kullanarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Halkbank müşteri hizmetleri aracılığı ile hesap hareketleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Halkbank SMS İle Bakiye Sorgulama

Hesabınıza para yatırılıp yatırılmadığı ile ilgili bilgi almanın en basit yöntemlerinden bir tanesi SMS bankacılığını kullanmaktır. Göndereceğiniz SMS’ler Vodafone, Turkcell, Türk Telekom gibi operatörlerinizden bir sms karşılığı ücret alınacaktır.

Hesap bakiyenizi öğrenmek için ; BAKIYE yazarak 3401‘ e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca hesabınızdan para çekilmesi ya da hesabınıza para gönderilmesi durumunda bankalar tarafından size kısa mesaj gönderilmektedir. Banka tarafından gönderilen bu kısa mesajlar tamamen ücretsiz olmaktadır. Halkbank tarafından talimatlı sms hizmetleri adında bir hizmet verilmektedir. SMS almak için Halkbank internet şubesine giriş yapmanız gerekmektedir. Burada hesaba gelen ya da hesaptan giden isimli bir seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneğe tıklayarak onay verebilirsiniz. Şayet parafly kart sahibiyseniz bakiye öğrenme hizmetinden operatörünüzün sadece Turkcell olması durumunda yararlanabilirsiniz. Ayrıca vadeli vadesiz hesaplarınıza yatırılacak ya da çekilecek olan tutarları da bu yöntem kısa mesaj olarak alabilirsiniz. Ziraat Bankası eski bakiye hesap açarak hesabınızda bakiye olmasa da banka tarafından verilen limiti kullanabilirsiniz.

Halkbank ATM’den Yapılacak Kartsız İşlemler

Halkbank kartsız yapılabilecek işlemler vardır. Bu işlemlerden bir tanesi bir hesaba kartsız olarak sadece T.C. kimlik numarası ile para yatırmaktır. Şu an için ATM’ lerde kartsız olarak para çekme işlemi aktif olarak kullanılmamaktadır. Para yatırma işlemi ise aşağıdaki şekilde yapılmaktadır.

 • Kartsız işlemler bölümüne tıklayınız.
 • Giriş tuşuna basınız.
 • Daha sonra para yatırma menüsüne girmeniz gerekiyor.
 • Öncelikle T.C. kimlik numaranızı yazmanız gerekiyor.
 • Daha sonra para yatırmak istediğiniz hesap numarasını yazmalısınız.
 • Açıklama bölümüne de ekleme yapabilirsiniz.
 • Daha sonra ATM’ nin para yatırma ünitesi açılacaktır.
 • Parayı bu üniteye koyduktan sonra onay vermeniz gerekmektedir.
Halkbank ATM Kartsız İşlemler
Halkbank ATM Kartsız İşlemler

Paranız yatırıldığında başka bir işlem yapıp yapmak istemediğiniz sorulur. Şayet başka bir işlem yapmak istemiyorsanız çıkışa basabilirsiniz. ATM’ lere sadece kağıt para konulmaktadır. Bozuk para eklemeyi denemeyiniz. Bozuk para sadece yapılan ödemeler sonrası para üstü verilirken kullanılmaktadır.

Kartsız ATM’ den Borç Nasıl Ödenir?

Bu işlem para yatırma işlemi ile hemen hemen aynıdır.

 • Öncelikle giriş tuşuna basınız.
 • Daha sonra Kredi kartı borcu öde seçeneğine basmanız gerekiyor.
 • Daha sonra kredi kartı numaranızı yazmanız gerekmektedir. Bu numara 16 haneden oluşmaktadır.
 • Yatırmak istediğiniz tutarı, para ünitesine yerleştiriniz.
 • Evet’e basınız.

Paraları, bölmeye düzgün bir vaziyette koymanız gerekiyor. Yatırılacak olan tutarın belirlenmesi için bu işlem önemli. Çünkü banka tarafından bazen düzgün olmayan banknotlar geri verilebiliyor. Ziraat Bankasına param yattı mı? isimli içeriğimizden hesabınıza para transferi yapılıp yapılmadığı ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Kartsız Fatura Ödemesi Yapılır mı?

ATM’ den kartsız olarak yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de şüphesiz fatura ödemesidir.

 • Giriş tuşuna basınız.
 • Daha sonra kurum ödemeleri seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan ekranda bulunduğunuz ilin plaka kodu yer alacaktır.
 • Tesisat numarası, abone numarası ya da işletme kodunu yazmanız gerekmektedir.
 • Fatura tutarınız için gerekli olan meblağı para yatırma ünitesine koyunuz.
Kartsız Fatura Ödemesi 
Kartsız Fatura Ödemesi

Şayet para üstü verilmesi gerekiyorsa ATM tarafından verilen para üstünü alınız. Para üstü, bozuk para olarak da verilebilecektir.

Halkbank 24 Jet Bakiye Sorgulama

0 850 222 0 400 numarasını arayarak kolayca bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca sorgulama işleminizi internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi kanallardan da yapabilirsiniz. Ayrıca hesabınızda bakiye olmaması durumunda Bank 24 jet hesabınıza vadesiz hesaplarınızdan da yükleme yapabilirsiniz. Bu kart sadece bir kredi kartı değil, banka kartı özelliği de taşımaktadır. Kartınız ile;

 • Para çekebilirsiniz.
 • Para yatırma işlemi yapabilirsiniz.
 • Diğer hesaplarınız ile kartınızı bağdaştırabilirsiniz.
 • Sunulan tüm bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Bakiye ve hesap görüntüleme yapabilirsiniz.

İnternetten Bakiye Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Hesaplarınıza para yatırılıp yatırılmadığını bakiye sorgulama yöntemi ile öğrenebileceğinizden söz etmiştik. SMS ile bakiye sorgulama işleminden yukarıda söz ettik. Hesap bakiyesini öğrenmenin yollarından bir tanesi de internet bankacılığıdır. Bankaların mevcut internet şubelerini kullanarak tüm işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

halkbank internet şubesi bakiye öğrenme
Halkbank internet şubesi bakiye öğrenme

Halkbank internet şubesi sayfasındaki müşteri numarası/T.C. kimlik numarası ve daha sonra parola yazdıktan sonra giriş tuşuna basınız. İnternet şubesi şifresini bilmeyenler şifremi bilmiyorum/blokeli linkine tıklayarak şifrelerini öğrenebilirler. Buradan yeni şifre belirleyerek aynı yöntem ile sisteme giriş yapabilir ve bakiye sorgulamasında bulunabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Bakiye Öğrenme

Hesabınıza yatırılan tutarları görmek ve bakiye sorgulaması yapabilmek için kullanacağınız yöntemlerden bir tanesi de müşteri hizmetlerini aramak olacaktır.

 • Kart numarası veya müşterisi numarasını tuşlayınız.
 • 4 haneli şifrenizi giriniz.
 • Bankacılık işlemleri  için 2’yi tuşlayınız.
 • Hesap bakiyesi öğrenmek için 1’i tuşladıktan sonra
 • ……. şubesindeki hesabınızda ….. TL bakiye bulunmaktadır şeklinde bir açıklama yapılacaktır.
Müşteri Hizmetlerini Arayarak Bakiye Öğrenme
Müşteri Hizmetlerini Arayarak Bakiye Öğrenme

Bu yöntemi kullanarak da hiç beklemeden bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Hesap hareketleriniz hakkında müşteri hizmetlerinden bilgi almak istiyorsanız kart numarası/ müşteri numarası ve şifrenizi tuşladıktan sonra 5′ e basınız.

Mobil Bankacılık’tan Bakiye Nasıl Öğrenilir?

Mobil bankacılıktan da bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Şayet cihazınızda bu uygulama yoksa Android ve APP telefonlarınıza halkbank uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra hesaplar menüsüne girerek mevcut hesaplarınızın bakiyelerini öğrenebilir ve işlem hareketleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

ATM’den Bakiye Öğrenmek Mümkün mü?

Bakiye öğrenme işlemlerini ATM’ ler aracılığı ile de yapabilirsiniz.

 • Kartınızı ATM’ ye takınız.
 • Şifrenizi giriniz.
 • Hesap limit bilgilerine tıklayınız.
 • Birden çok hesabınız olması durumunda, bakiyesini öğrenmek istediğiniz hesabı seçiniz.

Halkbank ATM üzerinden bakiye sorgulama işlemi ücretsiz olmaktadır. Ancak bakiye sorgulama işlemini farklı bankaların ATM’ lerinden yaparsanız bu durumda sizden işlem ücreti tahsil edilecektir. Halkbank dolar hesabı açarak da yatırımlarınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca banka şubelerine giderek hesabınızda ne kadar bakiye olduğunu ve hesap hareketlerini görebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Adem Çoban dedi ki:

  3401 e mesj gönderdim cevap gelmedi

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.