Tarım Kredi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu 2022 (İBB)

Maddi yardıma ihtiyaç duyan kişiler bölgelerinde bulunan belediyelere ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na başvurabiliyorlar. İstanbul’ da ikamet eden vatandaşlarımız İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne giderek yardım başvurusunda bulunabiliyor. İBB tarafından sosyal yardım kartları ve yardım çekleri verilebiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen kartların limitleri bulunuyor. Bu kartların limitleri belirli dönemlerde açılabiliyor. Vatandaşların ihtiyaç durumlarına göre kart limiti belirleniyor ve bu limit için sorgulama yapılabiliyor. İçeriğimzden İBB tarafından verilen ayni ve nakdi yardımlar ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu 2022 (İBB)

Maddi yardıma ihtiyaç duyan kişiler bölgelerinde bulunan belediyelere ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabiliyorlar. İstanbul’ da ikamet eden vatandaşlarımız İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne giderek yardım başvurusunda bulunabiliyor. İBB tarafından sosyal yardım kartları ve yardım çekleri verilebiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen kartların limitleri bulunuyor. Bu kartların limitleri belirli dönemlerde açılabiliyor. Vatandaşların ihtiyaç durumlarına göre kart limiti belirleniyor ve bu limit için sorgulama yapılabiliyor. İçeriğimizden İBB tarafından verilen ayni ve nakdi yardımlar ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından vatandaşlarımıza ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır. İhtiyaç sahiplerine uygun olan programın belirlenmesi amacı ile çalışan müdürlük vatandaşlarımızın ihtiyaç sahibi olup olmadıklarının tespitini yapmaktadır. Buradan muhtaçlık belgesi alınabilmektedir. Mevzuat çerçevesinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile hizmet veren birim tespit usulü ya da başvuru usulü ile bu yardımları yapmaktadır.

Coronavirüs ile mücadele kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul’da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere ve yaşlı vatandaşlara, hastalara ve sağlık çalışanlarına yardım kampanyası başlatıldı. Başlatılan kampanyayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından şu şekilde duyurdu:

 “İstanbul bu süreci büyük bir dayanışma örneği sergileyerek aşacak. Destek ve bağış kampanyamıza siz de katılın” 

“Birlikte Başaracağız” sloganıyla başlatılmış olan yardım kampanyası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından banka hesaplarını da paylaşmıştır. Gıda paketi yardım kampanyası 444 00 93 numaralı telefondan ya da 0552 153 0034 numaralı whatsapp iletişim hattından ulaşım sağlanabilmektedir. Yada siteye tıklayarak gerekli bilgileri doldurması halinden sosyal yardım alabilirsiniz.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, basın toplantısında 65 yaş üzeri ve ihtiyaç sahibi kişilere İstanbul Vefa Sosyal Destek kapsamında 50 bin vatandaşa 300 bin gıda kolisi yardımını yapılacağını duyurmuştu. Toplam 6 hafta boyunca verilecek olan 300 gıda kolisi 39 ilçede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 30 Mart 2020 tarihinde yola çıkmıştır. Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları basın açıklamasına ulaşmak için tıklayınız.

İBB Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Konaklama

Yeni tip covid-19 coronavirüs salgını kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB tarafından vatandaşa yapılan desteklere bu kez de sağlık çalışanları yer aldı. T.C İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu tarafından yürütülen bu destek projesi coronavirüse karşı mücadele en büyük katkıyı sağlayan sağlık personellerini göz ardı etmeyerek Ücretsiz Konaklama Desteği’ni İstanbullulara duyurdu. Konu ile ilişkin şu sözleri dile getirdi;

“İstanbul’da sağlık çalışanlarına sağladığımız konaklama kapasitesi 2.800’e ulaştı. Onların güvenli, sağlıklı ve rahat ortamda dinlenmeleri bizim için öncelikli. Bu süreçte bizimle işbirliği yapan otellere gönülden teşekkürler.”

İBB Metro İstasyonlarına Korona Önlemi

Küresel sorun haline gelen coronavirüs, 11 Mart 2020 den bu yana yurt genelinde etkisini göstermeye başladı. Coronavirüsün bulaşma riskinin en yoğun olduğu yerlerde sosyal hareketliliği azaltmak adına birçok tedbir alındı. AVM, mağaza, park alanları vb. yerlerinden geçici süreyle halka kapatılması ardından sosyal hareketliliğinden oluşturabileceği risk sebebiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal izolasyonun verimli sağlanamadığı yerlerden biri olan ve çok sık kullanılan metro istasyonlarına termal kamera uygulamasına geçildiğini belirtti. Coronavirüsün belirtilerinden en yoğun görüldüğü ateş, İstanbullular için artık termak kameradan izlenecek. T.C İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu termal kamera uygulaması hakkında;

“Metro istasyonlarımızda termal kamera uygulamasına geçtik. Yüksek ateş tespiti yapılan yolcular toplu ulaşım araçlarına alınmıyor ve sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor. Yenikapı, Üsküdar, Kirazlı’dan sonra kısa sürede diğer istasyonlara da termal kameralar yerleştirilecek.” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu aynı zamanda metro istasyonuna gelen yeni düzenlemeyi İstanbullulara duyurdu.

6 Nisan Pazartesi’den itibaren;

 • Metro seferleri sadece 21.00’e kadar yapılacaktır.
 • Moda, İstiklal Caddesi tramvayları ile Kabataş-Taksim Finüküler hattı seferleri durdurulacaktır.
 • Metro istasyonlarında acil aydınlatma sistemine geçilecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Maske Dağıtımı

T.C İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkan İmamoğlu’nun koordine edilerek ücretsiz maske dağıtımı yapılmıştır. Başkan;

“Bugün toplu taşıma araçlarında 100 bin maske dağıttık. Metro, metrobüs, vapur ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarında ve kalabalık ortamlarda maske kullanmak artık zorunlu bir tedbirdir, lütfen bu süreçte maske kullanımını alışkanlık haline getirelim.”

#BirlikteBaşaracağız#

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Coronavirüs salgını sebebiyle vatandaşların ekonomik bütçelerinde oluşan sıkıntıdan kaynakları devlet her dakika sosyal yardım paketleri gibi birçok destek açıklıyor. Devletin her kesiminden vatandaşa hitap edebilen bu paketlerin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yurt genelinde devam eden coronavirüs salgınında bu kez de çocukları unutmadı. Projesini İstanbullulara Halk Süt olarak duyuran İmamoğlu konu ile ilgili şöyle bir paylaşımda bulundu;

Bu zor günlerde İstanbul’un çocuklarını sütsüz bırakmıyoruz. Tamamen dezenfekte edilmiş araçlar ve hijyenik önemlerle 100 bin çocuğa #HalkSüt ulaştırmaya devam ediyoruz.#BirlikteBaşaracağız#

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarafından Verilen Diğer Yardımlar

💊 Tıbbi yardımlar : İBB tarafından verilen yardımlardan bir tanesi de sağlık konusunda yapılan yardımlar olacaktır. Sağlık problemi olan ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayanların ilaç gibi konularda ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile verilen yardımlardır. Bu yardım konusunda destek alabilmek için de yine başvuru yapmak gerekecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımları
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımları

📎 Ayni yardımlar : Belediye tarafından yapılan yardımlardan bir diğeri de ayni yardımlardır. İhtiyaç sahiplerine direkt para olarak değil dolaylı olarak yapılan yardımları ifade etmektedir. Kömür yardımı, gıda yardımı gibi yardım konularının bu başlık altında ele alınması gerekmektedir. Bunların yanı sıra kıyafet, ev eşyası, barınma gibi konularda da yardımlar yapıldığı bilinmektedir.

💸 Nakdi yardımlar : Maddi olarak yapılan yardımları ifade etmektedir. Bu şekilde destek almak isteyenler ilk olarak muhtarlara giderek fakirlik belgesi almalıdır. Daha sonra Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ ne giderek Genel Sağlık Sigortası gelir testi yaptırmak gerekecektir. Bu aşamadan sonra sosyal yardım almak isteyenler belediyeye başvurması gerekmektedir. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bu anlamda şahısların gerçek anlamda maddi desteğe ihtiyaçları olup olmadığının tespit edilmesi amacı ile yerinde inceleme yapacaktır. Yapılan inceleme sonrası yardım başvurusu kabul edilen kişilere bir seferliğe mahsus olarak nakdi yardım verilmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ülkemizde çok nadir görülen ilklerden birine imza atmış ve yardıma muhtaç olanlar için yardım kartlarını geliştirmiştir. Belediye tarafından, sosyal belediyecilik kavramı gereği ihtiyaç sahibi ailelere yardım çalışmaları yapılmaktadır. Bu kapsamda dar gelirli ailelere gıda yardımları yapılmaktaydı. Yapılan bu yardımlar özellikle Ramazan ve Kurban bayramlarından evvel yardım kolisi şeklinde yapılmaktaydı. Ancak yapılan bir düzenleme ile gıda yardımlarının koli şeklinde değil de alışveriş fişi olarak verilmesine başlandı. Bu uygulama kapsamında yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza anlaşmalı olunan marketlere giderek fiş tutarında alışveriş yapma imkanı tanındı.

İBB Sosyal Yardım Kartı
İBB Sosyal Yardım Kartı

Fakat bir kaç yıl yapılan bir düzenleme ile alışveriş fişi uygulamasına son verildi. Bunun yerine vatandaşlarımızın erzak giderlerinin karşılanması amacı ile kendilerine alışveriş kartı verilmesi kararlaştırıldı. Alışveriş kartı uygulamasına geçilmesi teknolojinin bir gereği olarak karşımıza çıkıyor. Vatandaşlarımız belediye tarafından kendileri için belirlenen limitlerde kartlarını kullanabiliyor.

Belediyeler tarafından hazırlanan kolilerde genel olarak çay, şeker, yağ ve bakliyat gibi maddeler bulunuyor. Ancak vatandaşlarımız hazırlanan yardım kartları sayesinde ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapıyor. Bu sebeple yardım kartlarının yararlı bir uygulama olduğunu söylemek doğru olacaktır.

İstanbul da Ticket Kıran Sodexo Bozan Yerler bulunmaktadır. Şayet iş yerinizin size verdiği bir yemek kartı  varsa bu kart içerisindeki tutarı nakite çevirebilir ve kartınızdaki tutarla ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yardım kartlarının verilebilmesi için vatandaşlarımızda aranan bazı şartlar söz konusu olmaktadır. Bu şartlar aşağıdaki gibidir;

 • İstanbul’da sürekli olarak ikamet ediyor olmak
 • Başvuru sahibinin herhangi bir sosyal güvencesi olmaması
 • Düzenli gelir getiren bir işte çalışmıyor olması
 • Fakirlik belgesi alınması
 • Eşi vefat etmiş kadınlar
 • Sağlık sıkıntıları sebebi ile çalışamaz olanlar
 • Çalışıyor olmasına karşın nüfusu kalabalık olan bir aileye sahip olmak ve temel ihtiyaçların karşılanamıyor olması
Sosyal Yardım Kartı Başvurusu
Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

gibi şartlardan herhangi birine sahip olunması gerekmektedir.

Bu şartlara sahip olanlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ya da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü‘ ne giderek başvurularını yapabilir. Müdürlükler, yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile her türlü yardımı yapmaya hazır ve nazırdır. Kart başvuruları yapıldıktan sonra ilgili birimler tarafından yapılacak olan inceleme sonrası şayet talebiniz onaylandıysa mevcut cep telefonu numaranıza bir kısa mesaj gönderilecektir.

İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

Adres: Topçular Mahallesi Beylerbeyi Caddesi Bostanaralığı Sokak İETT Garajı yanı Eyüp/İstanbul

İBB Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü

Adres: Yeşilköy Mahallesi Mimar Basri Mete Sokağı Bakırköy/İstanbul

Telefonla başvuru yapabileceğiniz gibi T.C. kimlik belgesi ve fakirlik kağıdı ile birlikte bu adreslere giderek de yardım talebinde bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden herhangi bir başvuru linki bulunmamakla beraber, ALO 153 beyaz masa aranarak da yardım talebinde bulunulabilir.

Acil paraya ihtiyacınız varsa, tefeci cemil gibi kişilere başvurmak yerine kamu kurumlarına başvurmanızı öneririz.

Fakirlik Kağıdı Nasıl Alınır?

İBB sosyal yardım kartlarından yararlanmak için başvuru esnasında personeller sizden fakirlik kağıdı talep edilecektir. Fakirlik kağıdı verme yetkisi muhtarların elinde bulunmaktadır. Mahalle muhtarları genel olarak evrakları bir ücret mukabilinde verirler. Ancak fakirlik kağıdı için talep edilen herhangi bir evrak bulunmamaktadır. Ayrıca mahallelerin muhtarları ailelerin maddi durumları ile ilgili genel olarak fikir sahibidir.

Belediyeler ve kaymakamlıklara bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen ayni ve nakdi yardımlardan yararlanmak için fakirlik kağıdı almaya lüzum vardır. 18 yaşını dolduran ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kişiler bu evrakı alabilirler. 

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadardır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yardıma muhtaç kişilere yönelik olarak verilen kartlar, pek çok aileye derman olmaktadır. Kart limitleri ailenin gelir durumuna göre belirlenmektedir. Şu an için karta tanımlanabilecek olan 3 adet limit bulunmaktadır. Bu limitler 50 TL, 100 TL ve 200 TL olarak belirlenmiştir. Ancak kartta açılışa özel olarak tanımlanacak olan limit 200 TL. olarak belirlenmiştir. İlk aydan sonra belediye tarafından size verilen limiti kullanmış olacaksınız.

Vatandaşlarımız tarafından merak edilen konulardan bir tanesi de bu kartların hangi marketlerde geçerli olduğu sorusudur.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti
İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti
 1. Şok
 2. UCZ
 3. Çağrı market
 4. Kim market
 5. Carrefour
 6. Migros
 7. Happy center
 8. Rammar

mağazalarına giderek alışveriş yağabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limit Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İBB tarafından verilen yardım kartlarının limitleri için internet üzerinden sorgulama işlemi yapılması mümkün değildir. Hatta bunun için geliştirilmiş olan bir sistem de bulunmamaktadır. Limit sorgulaması yapmanın tek bir yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntem de marketlere giderek alışveriş yaparken kasada bulunan kişiye kartta ne kadar limit olduğunu sormak olacaktır. Bu yöntem dışında kullanılan herhangi bir limit sorgulama yöntemi yoktur.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limit Sorgulama
İBB Sosyal Yardım Kartı Limit Sorgulama

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Açılacak?

Kartların limitleri yıl sonunda belediyelerin yıllık planları yapılırken düzenlenmektedir. Bu kartlar şu an itibari ile kapalı durumdadır. Önümüzdeki aylarda açılması mümkündür. Ancak geçen sürede belediye tarafından vatandaşlarımıza verilen limitte ücret birikmektedir. Örneğin ilk ayda 200 TL, sonraki aylarda 100 TL ‘ lik kart limit olan bir vatandaşımızın kartların Nisan ayında açılması durumunda kartında 200 + 100 + 100 + 100 = 500 TL olacaktır ve bu tutarı toplu olarak kullanabilecektir.

Vatandaşlarımızın gerçekten yardıma ihtiyacı olup olmadığının tespiti derin bir araştırma neticesinde yapılmaktadır. Ancak İstanbul’ un nüfusu kalabalık olduğundan dolayı başvuru yapan ailelerin sayısı oldukça fazladır. Bu kişilerin tespit edilmesi amacı ile görevlendirilen ekipler titiz bir çalışma yürütmektedir. Fakat sayı nedeni ile bazen bu durum gözden kaçabilmektedir. Özellikle geçen yıl bu kartlara ihtiyaç sahibi olmayan ailelerin de başvuru yaptığı bilinmektedir.

Konu ile ilgili vatandaşlarımız arasında herhangi bir haksızlık yaşanmaması, kartların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, haksız yere kartı kullananların tespit edilmesi ve yardımların doğru adreslere yapılması amacı ile bu kartlar kullanıma kapatılmıştır. Ancak belediye, yapılan başvurular neticesinde maddi durumunu tespit ettiği ve yardım için gerekli şartları taşıyan kişilere Sosyal Yardım Kartı vermektedir.

Gaziantep’te ikamet edenler belediye yardımlarını inceleyebilir ve yine Sosyal Hizmetler Müdürlükleri’ne giderek yardım başvurusunda bulunabilir. Her belediyede muhakkak böyle bir yardım birimi vardır.

Bu kartlar ile anlaşmalı marketlerden alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Eskiden kupon olarak verilen yardımlar şu an kartlar ile sağlanmaktadır. Kartınıza yüklenen limit dahilinde bu kartları kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 127 YORUM
 1. Banu özdemir dedi ki:

  Ailem sizden 150 TL gida yardimi almakyayım 3 ayda bide 300 t. Yardim almaktayım 5 cocuk lu bir ailenin en üfakları önümzdeki sene okula başlıyacaklar. Ramaz ayında geldiyi için dagitılan kumanyalardanda bize ulaştırmanızı talep ederim. Ve bana yapılan yardimın yükseltme imkanı varsa talep ederim. Eşim ceza evinde hayat pahalıgı 5 cocukla gecimin nekadarda zor oldugunu tahmın edersiniz.

  1. Fatma Kaplan dedi ki:

   Merhabalar bu vürüs nedeniyle eşim Trabzon da çalışmıştı ve oradan dönünce onu evde izole eddik o yüzden küçük kızıyla idaere eddik bir süre evde mağduruz hem gıdaya hemde nakite çok ihtiyacım var yardım edin herşey üç yaşındaki kızım için

 2. zelal dedi ki:

  ben başvuru yaptım gelip eve bakıldı ama hala sonuç alamadım ne zaman sonuç alırım acaba

 3. Meryem yılmaz dedi ki:

  Bende gıda yardımı almak istiyorum 2 çocugu var 4 yas ve 7 aylık ihtiyaçlarını karşilayamıyorum faturaları odeyemıyoruz eşim asgari ucretle çalışıyo

 4. Fahri özgün dedi ki:

  Mrb ben fahri özgün daha öncede yardım alıyordum 1.50 engelli raporum var çalışmıyorum sizden çalışan bir kızım var evli çocuğumda bizlerle beraber allah rızası için para vede erzak yardımı istiyorum

 5. Menderes dedi ki:

  Merba ben istnbul sultan gazide yasiyorum kiraciyim elektirik su daha kis ayindan kalma dogalgaz faturalarim i odeyemedim elektirik faturamda bugun yarun kesilir textil iscisiyim suan calisamiyorum rahatsizligimdan dolayi maddi skindandolayi bunalimdayim ailemle dagilmak uzere 1 cocuk babasiyim yardim edebilecek buyuklerim varsa hayir demem eden de edemiyendedn de allah razi olsun tl

 6. Canan Ebic dedi ki:

  Merhaba öncelikle teşekkür ederim ilginize ben de market kartı kullanıyorum düzenli olarak yatıyor bugün 400 yatmıs cok sevindim telefonla da arayıp bilgilendirdiler ama sunu merak ediyorum bu toplu yattıgı icin her ay yatan 100 tl yatmayacakmı yıl sonuna kadar bu 400 yüzlemi alısveris yapıcaz ona göre harcama yapıcam cevap alırsam cok sevinirim

  1. Elif dedi ki:

   Esim Aralık 2020 de izne çıktı hala çalışmıyo 2 küçük çocuğum var kira ödüyorum eşim gündelik işlere gidiyordu pandemiden dolayı iş de bulamıyor yardımınızi bekliyorum

 7. Sevgi koçyiğit dedi ki:

  Bnde yardim almak istiyorum 1 yasinda bebegim war bez mama yetisemiyoruz evimiz kira faturalar mutfak masrafi yetmiyor asgari ucretle caliyor lutfen ihtiyaci olan kisilenin elinden tutun ihtiyaci olmayan kisiler kullaniyor ama bize bisey cikmiyor lutfen sesimizi duyum

 8. Yusuf İmamoğlu dedi ki:

  yapmış olduğunuz yardımlar muhakkakki yerinde ve dogru bir uygulama fakat çevremdeki yardım alan kişilerin çoğu ya sigortalı yada bir engeli olmayıp başka bir işlerde çalışà biliyor yardım aldığı içinde sigortasını yaptırmıyor birde şu Son dönemde seçim propagandası olarak dağıtılan yardım kartları hep belli başlı birilerine veriliyor ben ve eşim defalarca Size basvurdugum halde hepsinde bir engel cikartilar bir akpartili olarak ki eşimde akpartili kadın kolarinda faliyet gösterirken bize bu haklar verilmedi ya bunun gereğini yapın yada gidin yardım yaptığınız kişilerden oy isteyin gerçi çoğundan oy alamassiniz ama çünkü cevremdekilerin üstüne basa basa sizlere yani akpartiye oy vermiyecegini söylüyorlar bende bunu yazma gereği duydum artık gerisi Size kalmış bir iş

 9. Ismim kemal dedi ki:

  Merhabalar ben bir yildir işsizim u tane cocuk okuyor yarin birgun okullar acilacak para lazim bende bu yardimdan faydalanmak ve gida kartindan istiyorum esimde rahatsiz maliyatli bel eklem kemiginde alti tane platin takili ismim kemal sancaktepede oturuyorum numaram

 10. Saffet narin dedi ki:

  Selamu aleyküm ben 6 aydır çalışmıyorum işsizim kıredi kartından yedim kiramı verdim 2 çocuğum var biri 2 yasinda biride biride 40 günlük kıredi kartımın 7550 tl limiti vardı şimdi limit sıfır ay basında yatırmam gerekiyor kira vermem gerekiyor ama yok ne yapacam bilmiyorum sizden yardım bekliyorum ALLAH rızası için ama şunu da anladım tok acın halinden anlamaz

 11. Nazli Eroglu dedi ki:

  100.tl limitim artmasını istiorum saygilar

 12. Nazli Eroglu dedi ki:

  Ibb başbakanımız duyumlarıma göre kartlarımıza zam olacak demiş ınss olur istediklerimizi daha rahat aliriz saygilar

 13. Hasan dedi ki:

  Kartlar nesaman yatar

 14. Sehnaz dedi ki:

  Hayirlı günler rabbim tüm darda olanların yardımcısı olsun benim Lise sona gidicek oglum var maddi gelirim yok faturalarimi ödeyemiyorm.calişamiyorum ayaklarimda damar tıkanikligi var ayakta duramiyorum. Oglumu bu sene okula gönderemiyorum yardim edin

 15. Yardım dedi ki:

  Ben istanbul kartı alıyorum ama100 tl alıyorum ve bir bebryim var onun ihtiyacını alamiyorum. Bebeuime bisey aldam evime bisey alamiyorum. Esim issiz ve kirada oturuyorum. Ve bebeyim oldugu icin calısamiyorum. Bana yardımcı olun lutfen. Yardımın yukseltin. Yada bebeyimebez parası. Onun ihtiyacı cını karsılıycak para yardımı istiyorum

 16. Behire tezel dedi ki:

  Selamın aleykum hepinize kolay gelsin. Benim sizden ricam evimde dogalgaz saatini söktüler suyum kesildi kesilecek elektrik hiç sormayın ne olur bana yardım edin iki tane kız çocuğum var biri 10 biri 6 yaşında okulları var beslenme bile koyamıyorum çocuklarıma dolabim bomboş eşim sorumsuz çalışsana ilgilenmiyor ailesiyle sizden 3 ayda bir yardım alıyorum oda ama ben sizden aylık alışveriş kartı istiyorum çocuklarım için çocuklarıma bakacak kimse olmadığı için çalışamıyorum bide sağlık sorunlarından dolayı ne olur Allah aşkına bir yardım eli uzatın teşekkür ederim telefonum yok hattimda yok Gmail hesabım var oradan arkadaşımın telinden girip bakıyorum

 17. Burcu dedi ki:

  merhaba ben Burcu benim kartım hayla acilmadı 2ay oldu bilgi alabilirmiyim

 18. Tuba Öztürk dedi ki:

  Benim eşim 5 aydır işsiz dört çocuklu bir aileyiz geçimimizi sağlamakta güçlük çekiyoruz iki çocuğum okuyor lütfen yardımcı olun

 19. Nazlı Erdoğan dedi ki:

  100 tl gida yardimi alıyorum iki kizim var biri 3yaşinda digeride 4 yaşinda evim kira faturalarımı mutfak masraflarımı karşılıyamıyrum ekonomik şartlar yüzünden çocuklarım ihtiyaçlarını alamiyorum bezini kıyafet ihtiyacını karşılıyamıyoruz bize yardımcı olun maddi yardım içinde başvurdum onaylandı dediniz mesaj gelicek dediniz 5aydır beklıyorum lütfen yardımcı olun maddi anlmda çok zordurumdayı

 20. Selda darama dedi ki:

  Hayirli geceler selda darama yardim aliyordum 2 ayda bir 300 tl yardim kesildi mesaj gelicek diyolar ama mesaj felan gelmiyor iki cocuk okutuyorum esimden ayrildim .kiraciyim su an issizim lutfen yardiminizi bekliyorum

 21. Mehmet Salih ince dedi ki:

  Selamünaleyküm ben engeliyim kiradayım 8defa ameliyat oldum kimse beni yardim etmiyor 3çocuğum var çok zordurumdayim kiramı ödeyemiyorum lütfen bana kira konusunda yardımcı olun çalışamıyorum

 22. Gülşah dedi ki:

  Ya hanımlar eşi işi güçü olmayanlar kaymakamlık binasında bulunan sosyal yardımlaşmaya gidin sed yardımı için sosyal ekonomik destek yardımı. Her ay düzenli verilen okuyan cocugunuz varsa başvurun hayırlı sonuçlar alırsınız inşallah.

 23. Damla aras dedi ki:

  Ben de maddi yardım ve gıda yardımı almak istiyorum kiracıyım bir gelirim yok iki çocugum var

 24. Zahide dedi ki:

  Sizden maddi destek istiyorum eşim vefat etti çok zorlaniyorum kirada oturuyorum gelirim yok 3 çocuğum var istanbul arnavutköy de yaşıyorum benim iki kiramı veremedim ne olur yardım edin

 25. Hakima Tandoğan dedi ki:

  10 cocugum en buyugu 18 en kucugu 3 girecek kucukcekmecede bir gecekonduda oturuoz yeni tasindik zor gecinioz lutfen rica ediyorum gelin gorun evimize gelin gorun yardim edjn

 26. Dilek dedi ki:

  Ben iki defa başvuru yaptım Edirne kapıya gidip eve gelip bakılacak dendi ben yokken gelindi sonra telefonla aradım sorular soruldu yanitladim intetten geçen gün yine başvurdum kayıt var araştırma için gelinecek deniyor. Bilmiyorum bu yardım bana yapılmayacak ta kimlere yapılacak
  İhtiyaç duyulmasa neden kendimi bu kadar ezik duruma dusureyim

 27. Sabriye dedi ki:

  Mrb İstanbul Arnavutköy de ikamet ediyorum evli 2 çocuk annesiyim çocuklarımın ihtiyaçlarını karsiliyamiyorum evim kira sizlerden çocuklarım için yardım etmenizi sevgi ve saygıyla arz ederim

 28. Emıne dedi ki:

  Biz kıraciyiz 3 çocuğum var bu virusten dolayı iş yok eşim de çalışmıyor ek bir gelirimiz yok sultan gazı beleiyesinden 6 ayda bir erzak yardimi alıyorduk bu virusten dolayı onu da vermiyorlar çok mağdurun lütfen bizede yardım edin

 29. TARIK DÜLGER dedi ki:

  Tersane işçisiyim maddi durumum ıyi değil 2 çocuğum var günlük çalışan biriyim kirada oturuyorum 6 gündür işlerimiz durdu maddi sıkıntı çekiyorum lütfen bana yardim edin

 30. alaettin avcı dedi ki:

  Merhabalar ismim alaettin avcı İstanbul küçükçekmecede ikamet etmekteyim kiracıyım şuan iş bulamıyorum kiramı faturalarımı ödiyemiyorum bankalara toplam 15 bin TL borcum var sağolsun büyük şehir belediyesi banada İstanbul kart verdi her ay 100 TL yatıyor inanızki yetmiyor paranın hiç bir kıymeti kalmamış 3 aydır kiramı veremiyorum aylık 1200 TL veriyorum faturalar birikti ne olursunuz değerli başkanımız sayın Ekrem imam oğluna bu mesajımı bildiriniz sizlerden ricam belediye olarak bana parasal yardım yapmanızı vede İstanbul kartımın limitinizi artırmanızı diliyorum inanıyorumki herşey çok güzel olacak saygılarımla cep numaram

 31. Serkis keşişoğulları dedi ki:

  Daha önce de müraacat ettim ama dalga geçer gibi zaten ayda 100 tl gıda yardımı veriyoruz ya dediniz.68 yaşındayım işim ve emekliliğim yok. Koah tedavisi görüyorum.Bie kez daha ısrar ediyorum ve acilen Sosyal yardım almam gerekiyor.

 32. Leyla bakir dedi ki:

  Lütfen yardıma ihtiyacım var işim yok yardım edin

 33. VEDAT ŞAHIN dedi ki:

  BEN FMF HASTASIYIM HİPERTANSİYON VAR KIZIM ASTIM HASTASI ÇALIŞMIYORUM VE GIDA YARDIMI GİBİ KONULARDA DESTEĞİ BIRIKMIS OLAN KIRA BORCU VE KREDİ BORCU VAR COK ZORDURUMDAYİ YAŞIM 48 KAĞITHANE SAYGILARIMI SUNARIM BAŞKANIM

 34. Fatma bingöl dedi ki:

  Slm bizim kira olan dunkanimiz kapatıldı hiç bir gelirimiz yok esnafiz evde kira 2 çocuk var lütfen yardımcı olunuz

 35. Cafer dedi ki:

  Pazarcıyım giyim m ayakabı sattım için evdeyim maddi sıkıntım var saygilar

 36. Süheyla dedi ki:

  Benim de durumum yok çalıșanım yok eşim 4 yıldır cezaevinde bir kızım var 7 yașında durumum yok çalıșanım yok sizlerden yardım istiyorum

 37. Zeynep dedi ki:

  Ben Zeynep kac yere başvuru yaptım ama hıc bir yerden ses gelmedi işten cıkarıldım ve bodandıgım için ailem lerden yardım alamıyorum lütfen yardım edin cok zor durumdayım evim de kira

 38. fesih şenbülbül dedi ki:

  7 aydır işsizim kiracım 2 öğrencim var ne yapabilirim

 39. Gülveren kıraç dedi ki:

  Yardımda bas vurdum ama gelen giden daha olmadı çok zor durumdayım 2 çoçugum var yardım istiyorum

 40. Erhan dedi ki:

  Merhaba ben mesajla alış veriş yapiyurdum. A101 de 200 tlelik mesajimi yanlış likla silindim lütfen yardimci olun

 41. Mustafa tunç dedi ki:

  Mrb ben başvuru yaptım yardım için ne gelen var nede giden var ? Ne zaman geleceksiniz veya yardım edecekmisiniz

  1. Saliha korkmaz dedi ki:

   Merhaba ben kiradayım eşim işten çıkarılırdı ikitane küçük kızım var kiramı faturalarımı ödeyemiyorum sor durumdayım lütfen elinizi uzatın bize yardım istiyorum teşekkür ler

 42. Milazım SÖYLEMEZ dedi ki:

  Merhaba günlük yevmiye ile çalışan 100/40raporlu özürlü bir vatandaşım artık çalışmakta zorlaniyorum şuan evden çıkamıyorum hicbir gelirim yok hicbir yerden yardim almıyorum lütfen yardımcı olun

 43. Eylem dedi ki:

  Selamun aleyküm. Utanarak mesaj yazıyorum. 15 aylık bebeğim var. Eşimin çalışıyor olduğu restoran korona virüsü sebebi ile kapatıldı. İş kura gitti. Gün eksik demişler. Ev temizliyordum. Çağırmıyorlar. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfına gittim. Kayıt yapmıyoruz, toplantı yapmıyoruz dediler. Allah rızası için destek olurmusunuz? suleyman

 44. Vildan Kaya dedi ki:

  Bende gıda yardımı almak istiyorum kiraciyim 3 çocuğum var yardımlarınızı bekliyorum allah razı olsun sizden

 45. Kadriye dedi ki:

  Hiç bir yardım alamadım bizede yardım edin nolursun çok maduruz

 46. Zeynep dedi ki:

  Bende gida yardım almak istyorum durum yok iki tane çocuğum var kiradayım gcnemyoruz fatralarm ödeyemyorum icralikim

 47. İbrahim dedi ki:

  Allah sizlerden razı olsun

 48. Selma dedi ki:

  Esımden ayrıyım hastayım cocuklarım var yardıma ıhtıyacım var

 49. Mehmet dedi ki:

  Kim bir iyiliği Allah için yapıyorsa mükafatını mutlaka Allah verecektir

 50. Cihan incesu dedi ki:

  Merhaba ben istanbul eyüp alibeyköyde oturmaktayım anemle beraber kalıyoruz vede kiracıyım tekçalışıyorum yardım edebilirmisiniz tabiki elinizde gelirse ve yanlızca sizden yardım bekliyorum .umarım sizleri vede çalışanlarınızı rahatsız edecek birşey yapmamışımdır amacım tek çalışan biriyim vede çalıştığım yerde askeri ücrete şalışıyorum sekizyüz eli kira ödüyorum .

  1. Zehra dedi ki:

   Ben 100 tl yardım kartı alıyorum fakat bana hiç bir yardım edilmedi erzak basvurusu yaptim gelmedi 3 çocuğum var biri daha bebek neden başvurularıma bi cevap gelmedi

 51. Cihan incesu dedi ki:

  Maşvuru sonucum.

 52. Gülay dedi ki:

  Bu ayların gözü suyu hürmetine yardım ederseniz çok zor durumdayım lütfen bana yardım edin 5

 53. Nihat keskin dedi ki:

  Cok sordorodayim 2 aydı kiramı veremiyurom

 54. Sevgi dedi ki:

  Eşim cezaevinde üç dane cocum var hiçbir gelirımız yok evımız kıra

 55. Pınar dedi ki:

  Merhaba lutfen banada destek verın alişveriş kartı icin 2 cocugum var ve yanız bakıyorum Belediyemize şimdiden teşekkür ederim

  1. Cengizayvaz dedi ki:

   İhtiyaç sahibi aileler numara bırakın lutfen size ulasiriz

 56. Şermin bayrakcî dedi ki:

  Yardîm kart istiyorum

 57. Murat dedi ki:

  Yardım alamadık işyok neyapcaz bilmiyom3 cocugumvar cok mdurum lütfen Bi yardım istiyor faturalarımı bile ödüyemicem lütfen büyüklerimiz buna bicare bulsunlar işimiz ile yok cocumun bezini bile alamıyor sütünde lütfen Bi destek

 58. songül dedi ki:

  eşim işsiz kira ‘dayız fatura lar birikmiş oduyemiyoruz iki tane cocuk var market karti gida için yardim istiyoruz sizden yardim edin lütfen

 59. songül dedi ki:

  bize de yardim ediniz lütfen market gida için karti yardim istiyoruz

 60. Sevgi caymaz dedi ki:

  Meraba yardım isdıyorum durumumuz yok çalışamıyorum evde 3tene çocum var ikisi okula gidiyor bırı küçük eşim cezaevinde oturdumuz ev kira hiçbır gelirımız yok yardım isdıyorum

 61. Mehmet dedi ki:

  iki aydır çalışamıyorum evimiz kira bir çocuk babasıyım maddi olarak zor durumdayım devletimizin desteğini talep ediyoruz

 62. Selma dedi ki:

  Maddi yardım isdiyorum malım mülkün yok eşim yanimda degil uctane cocuk zor durumdayım çalışmıyorum sağlık nedeninden bayram yardımı almak istiyorum çok zordurumdayz

  1. Karel dedi ki:

   Mrb Selma.hnm.gmail.adresime iletişim numaranızı bırakın yardım için dönüş sagliycam.size saygılar

 63. Saniye dedi ki:

  Eşim işsiz calismiyir 4 tabe ogrencim var evde gelir kaynagi yok ev doglagaz ile isiniyir faturalari odeyemiyirum geçim sikintisi cekiyorum ustume aut hicbisey yok

 64. Metin kilinc dedi ki:

  Nakit yardıma ihtiyacım var

 65. Selman dedi ki:

  Slm ben yaklaşık 20 gün dür yardım kartı bekliyorum evde bir çocuğum var birde hamile eşim var kansulandırıcı iğne kullanıyor doğuma kadar sabah akşam bir kutu ine 200 TL iki aydır çalışmıyorum işim kapandı eşim im hiçbir şekilde isteklerini alamıyorum çocuğum geçtim ilaçmı Allah’ım market ihtiyacımı Allah’ım şaşırdım kaldım vallahi piskolojim buzuldu

 66. Hüseyin dedi ki:

  8 aydır. İşsızım. Çalışmiyorum. Gelirim yok. 4.çocuk.bakiyorum. 3.çocuk okula gidiyor zarlaniyorum. Yardımdan yaralamak istiyorum

 67. Nihat keskin dedi ki:

  Sahın başkanım çok sordorodayim 3 ay calişmiyurum sız dan yardım istabul BAĞCİLAR FATİH mahalası göztep 2324

 68. SEMRA dedi ki:

  Durumum yok allah rızası için yardım bekliyorum sızlerden kirami ödeyemıyorum çalışamıyorum çocuğuma bişey alamıyorum sizlerden para ve erzak yardımı bekliyorum

 69. Derya ünal dedi ki:

  Merhaba durumum yok 4 çocuk var ev hanımıyım evim kira maddi gelir yetmiyor 1000tl yardım bekliyorum siz saygı değer insanlardan allah için yardım edin 8 aylık bebeğim var mama parası yetiremiyorum eşimin maaşından başka gelirimiz yok ay sonu ucu ucuna yetiremiyorum sizlerden yardım

 70. Filiz dedi ki:

  Valla ben de kaç aydır başvuru formu doldurdum ama faydası olmadı benim 5 çocuğum var hepsi öğrenci okuyor hani 3 doğurdun diyip durdular kızları okutun diyip durdular peki nasıl olucak siz diyin 4 kız bir erkek eşim inşaatçı çalışmıyor ben 4 kez ameliyat oldum bende ev hanımıyım çocuklar 20 yaş altı olduğu için çalışamıyorlar sadece sigortamız olduğu için hiç bir yardımdan fayfalanamoyoruz yardımcı oluyormusunuz ben neden alamadım peki her yere baş vurdum sigortanın ne faydası var faturalar birikti nasıl ödicem bende anlamadım

 71. Karel dedi ki:

  Gmail.adresime ihtiyaç sahibi aileler lütfen iletişim.numaranizi birakini, açıklamanizi yaparak size.donus saglanicaktir saygilarimla

  1. Simge bozkurt dedi ki:

   Merhaba ben annemle Ardahanda oturuyorum babamı kaybettik ve çok zor durumdayız çok borcumuz var abim çalışmıyo işleri durduğu için annem hasta borçlular bizi çok rahatsız ediyor lise öğrencisiyim nolur yardım edin

 72. necibe gür dedi ki:

  Ben evliyim 3 çocuğum var kiraciyim eşim çalışmıyor maddi durumum yok baş vurmadigim yer kalmadı hiçbir şey anlamadım sadice 200 TL ayuzbir için verdiler yardıma çok ihtiyacım var kiramı bile ödeyememisim

 73. Fatma Dokdemir dedi ki:

  Ben iki çocuk annesiyim calısanım yok eşim üç aydır işsiz normalde askeri ücret olıyordu çok ihtiyacım var türk Kızılay’ı olarak sizden yardım istiyorum yedi yıllık evliyim esimin masısıyla geçinemediğim için kiraları faturaları ödeyemeyince borç altına girdik gidecek bir yerim yoktu meçbur eltimin yanınına taşındım oda üç çocuklu çok zor geçinmek gün geliyor çocuklarım aç uyuyor çok zor durumdayım ne bize bir yardım elli uzatın çok ihtiyacım var çocuklarım için her zorluğa her hakarete katlanıyorum ne yardım edin

 74. Kezibanaslan dedi ki:

  Benım 3 tane kızım var biri 3 aylık mama allamıyorum kiracıyım yardım edin

 75. Murat Özer dedi ki:

  Sayın Başkanım Ekrem İmamoğlu ben 54 yaşındayım yaklaşık 4 aydır yuruyemiyorum bel fıtığına var çok zor durumdayım çok acı çekiyorum ayağa kalkamıyorum 5kisilik bir aileyiz çalışmadığım için çok zor durumdayız açız ev sahibi 3 güne kadar bizi evden atıyor emar da bu artık duzelmez sizi felce götürür diyor doktorlar ameliyat olmam gerektiğini söylüyorlar acil diyorlar fakat amaliyat için gün vermiyorlar sayın başkanım bana yardımcı olursanız çok mutlu oluruz aileme bakabilirim lütfen yardımcı olun Allah sağlık sıhhat versin

 76. Semra Arslan dedi ki:

  Semra Arslan madi yardım istiyorum lütfenn bize yardım edin eşim çalşmiyor kiram sekiz yüz üç öğrencim var ikizlerim var beş tane çocuğum var gelirim yok faturalarım üç dört tane var sizden yardm bekliyorum lütfen çok zor durumdayız sizden madi yardım istiyorum hem gıdaya hem nakite ihtiyacım var

 77. Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardım başvurusu ihtiyaçım var iki çocuk annesi ve yardım başvurusu çok ihtiyacım var çok mağdurum eşim evden kaçtı karta çok ihtiyacım var çok mağdurum hiç bir şey gelirim yok çok ihtiyacım var

 78. Dilek dedi ki:

  Benim 4tane çocuğun var gelir durumum yok eşim çalışmıyor zor durumdayim erzak yardımı istiyorum maddi yardimi

 79. elmira gusseinova dedi ki:

  merebalar benimde ihtiyacim var tek eşim calışiyor aylıgı az para yetmior 2 cocugum var ikiside bez giyor bez almaya cok zorlaniyorum öyle zaman oluyorki ac oturiyoruz oyuzden yardım istiyorum lütfen inanmasas gelin kantrol edin yada ev saybımnan sorun bu benim numaram .

 80. Sevda dedi ki:

  Bende gıda yardımı istiyorum iki cocuk annesiyim biri kız biri erkek kızım okuyor ilktiyaclarını alamıyorum oglumun bez mamasını alamıyorum yardımınızı bekliyoruz

 81. Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesiyim çok mağdurum da eşim evden kaçtı iki çocuk annesi

 82. Emine hicran dedi ki:

  Eşimle ayrılıyoruz 2 çocuğum var benimle kalıyor çalışmıyorum gelirim yok zor durumdayım yardım istiyorum lütfen

 83. Nsrinn dedi ki:

  Hiç bir yerden gelirim yok 3aydır kira ama büyükşehir belediyesi bangır bangır yadım diyor başvuru yapıyoruz eski adrese gidip evde yoksunuz deniliyor 6ay bekle bir daha başvuru yap diyor saçma lık adres doğru veriyoruz niye başka yere gidiyor lar. Anlamadım

 84. Emir dedi ki:

  Pandemiden dolayı işsizim annem astım hastası anneme yardım kartı istiyorum

 85. Sinem sarikaya dedi ki:

  Selam bende okul un karşısında bir börek salonu açtım pandemide önce şu an kaptmak zorunda kaldım oğlum rahatsız hem işimi yaparım hem çocuğuma bakarim ama hayal oldu borç girtlaga kadar eşimden ayrı yaşıyoruz yani durum ciddi yardıma muhtaç iz

 86. Sibel taşdemirci dedi ki:

  Benden ikibin yirmi Eylül ayında evraklar istendi ben telefonla aradm eşya yardımı ve nakit yardmimda bulundum ve Ekim’de aradm yardımlarınız onaylanmıştır denildi ve mesaj bekliyceksnz denildi geldi mesaj market yardmim bnm vardı zaten o sadece onaylanmış ve obür yardımlarınız bulunmuyo dendi benim kızım efemef hastası ve şuan korona hayr eşim ceza evinde ve iki çocuğumla beraber kalyorm büyük kızımda var ama benmle oturmuyo yasamyo konsmuyo ve daha önce den telefonda bildirdim durumlarımi anlattım kiradaym ev sobalidr boyayayamadm evin duvarları da dokuluyo esyalarm eski ve kırık kuruk hayr benm anlamadgm tek şey Ekim’de aradm kasımda aradm onaylanmıştır bütün istediginz yardm denildi ve sadece market kartım yatrlms bide iki buçuk aydrda alamdm market yardmi ve benm gibi var vatandaşlar onlar beşyüz altyuz almalar iki buçuk ay alınmayan market kartnda ve bende iki buçuk ay beledm almadm bana sadece ikiyuz ve yüz elliydi Allah razı olsun devletimizden ama bnm istediğim yardımlar niye baştan onaylanmış denildi şimdide onaylı halde gozukmuyo denildi akl vern bana sayglar

 87. merve aktaş dedi ki:

  sayın başkanım 4 çocuğmum var eşim bek fındık hurda topluyor bazı günler kiradayım faturalarımı ödeyemiyorum çok zor durumdayım sizden yardım bekliyorum lütfen yardım edin

 88. Turan binici dedi ki:

  Benim işim yok hiç gelirim yok sizlerden yardım talep ediyorum

 89. Leyla dedi ki:

  Geçmiş çok zor 2 çocm var tek başıma çalşyrm yetmyr yardım isdyrn

 90. Leyla dedi ki:

  Tek başıma çalşyrm gelrm 1500 2 ç0cm var kızm 8 yaşda bez balyr pisklijk sorunu var ol 6 yaşda durumum lok okulda vermdm eşm memlkde gelmylr azerbaycnlym tek başına bakyrdm yaşlı anam var yardım isdyrem lütfen evim kira komşlarn yardmyla aykda

 91. Resul dedi ki:

  Ben hiç memnun değilim herkese 1000 lira 500 lira 600 lira kartlarını yükleme yapılıyor 2 tane çocuğum var Kirada oturuyorum benim kartıma Her ay 100 lira yapılıyor ama 3 senede bekliyorum Eve gelecekler

 92. Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için hemen yardıma çok ihtiyacım

 93. Naime CEBEL KURUM dedi ki:

  Covit 19 surecisinden beri eşim doğru dürüst çalışımiyo gelirimiz cok düşük kiradayiz geçinemiyoruz hiç bir gıda veya herhangi bir yardım alamadık maddi yönden destek istiyoruz

 94. Osman youssef dedi ki:

  Yardiminiza muhtacim 1 cocugum var ayleme bakacak durumum kalmadi ne olur erzak bez yardimi yapin bana

 95. neslihan aydin dedi ki:

  Eşimden ayriyim çalışıyorum ama aldığım parayı yetiremiyorum zor geciniyorum evim kirada bir çocuğum var yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen yardım edin

 96. Yıldız dedi ki:

  Lutfrn kac defadir ariyorum basvuru yapiyorum gelip eve bakacaz diyorlar biryildir ne gelen var ne giden

 97. Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardıma ihtiyacı var iki çocuk va çok mağdurum eşim evden kaçtı ekmek almaya param yok

 98. Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardıma ihtiyacı var çok mağdurum iki çocuk annesiyim eşim evden kaçtı ekmek almaya param yok çok mağdurum Allah rızazı için

 99. dilber dedi ki:

  eşimden ayrı yaşıyoruz kızım okuyor oglum engelli çalışamıyorum maddi destege ihtiyarcım var

 100. Zühdiye ilan dedi ki:

  Karta çok ihtiyacım var

 101. Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardıma ihtiyacı var iki çocuk annesim eşim evden kaçtı çok ihtiyacım var ekmek almaya paran yok çok ihtiyacım var ekmek almaya paran yok çok ihtiyacım var

 102. Gülsüm dedi ki:

  Slm oncelikle sizden yardım istiyorum ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler ederim

 103. Sevilay keleş dedi ki:

  Merhaba ben gıda yardımı almak istiyorum eşim işçi emeklisi maaşi 1600 tl asla yeterli deyil 2 çocuk okutuyorum

 104. Sevilay keleş dedi ki:

  Sevilay keleş merhaba ben gıda kolisi almak istiyorum eşim işci emeklisi iki çocuk okutuyorum yeterli asla deyil kolay gelsin tşk

 105. Yıldız dedi ki:

  1700 e kirada oturuyorum eşim askari ücretle calisiyor iki küçük çocuğum var ay sonunu zor getiriyoruz bu ramazan kumanyasindan bizde yararlanmak istiyoruz şimdiden teşekkür ediyorum

 106. CUMA ŞERİF dedi ki:

  Yardıma desteğe ihtiyacım var 3 çocuk babasıyım kirada oturuyorum çalışmıyorum zor durumdayım

 107. Zeynep dedi ki:

  Eşim hastalıktan dolayi calışmuyor bı cocugum var bezini alamiyorum yardım istiyorum

 108. Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardıma ihtiyacı var eşim evden kaçıtı iki çocuk annesiyim gelirim yok ekmek almaya param yok ihtiyaçım var karta çok ihtiyacım var

 109. selma dedi ki:

  ALLAH RAZI OLSUN KARTLA YIYECEK ALIYORUM FAKAT ASKIDA FATURAYA BI BORC YAPTILAR BANA IGDAS ONU AVKATA VERMISLER AMA BEN BU PARAYI VEREMIYORUM BUTUN KIZ BEN BU DOGAL GAZI BIR AY KULLANDIM IKI BATTANIYEM VAR SUKUR ICINDE ISINMAYA CALISTIM TANSIYON VE SEKER HASTASIYIM TEK BASINA HIC BIR IS YAPAMIYORUM HIC BIR YERDEN GELIRIM YOK OTURDUGUM EVIN KIRASINI DA VEREMIYORUM NELUR LÜTFEN BANA YARDIM EDIN

 110. Eda dedi ki:

  Bende 100 tllik gıda yardımı alıyorum eşim işsiz iki çocuğum var ve kiradayım bana inceleme ye geldiler tutturdunuz eşya verelim ben esya istemiyorum bana nakdi veya 100 tllik gıda kartımı fazlalastirin diyorum yok ama gerçekten iyice şaşırmış duruma geldik ne yapacağımızı bilemiyoruz sizden yardim talep ediyorum lütfen bian önce görün

 111. Kadriye dedi ki:

  Slm ibb yardım karti icin ilk defa başvurdum ama henuz bisey yok gercekten cok ihtiyacim var ilgilenirseniz sevinirim hic bir gelirim yok

 112. Ruken karasu dedi ki:

  Merhabalar üç tane çocuğum var eşim çalışmıyor bin TL kira veriyom hiçbir yerden gelir yok ikiz çoçuklatim var birtanede okula gidiyor çok zor durum dayım

 113. REMZİYE AKYASAN dedi ki:

  Yardlm almak istiyorum yardlm ederseniz çok sevinirim çok iktiyaclm var eşim ceza evinden yeni geldi iktiyaclm var yardlma iktiyaclm sosyal destek kartl kulanlyorum naktiti yardlma isriyorum

 114. Selvı metın dedi ki:

  1sene oluyo nerdeyse basvurum dan hala haber yok daha 100 tl verılıyodu onuda cok görup kestınız beklıyorum gelen gıden yok tek magasla gecınmeye calısoyorum en azından devam sutumuzle bezımızı alıyoduk neden bılgı bıle verılmeden kesıldı

 115. Deniz Özkan dedi ki:

  Bir çocuğum var kirada oturuyoruz biraz zor durumdayım yardım bekliyorum verirsenizde sağ olun vermezseniz de saygılarımla

 116. Gülay karaoğu dedi ki:

  Hayırlı günler market alışveriş kartım var kaç aydır kapalı sanırım alış veriş yapamıyorum lütfen bir bilgi verirseniz sevinirim annem engelli calisamiyo kronik rahatsızlığı da var arastirilirsa çıkar maddi durumumuz kötü

 117. Hatice biçim yağan dedi ki:

  Selamu aleyküm unce Lille durumum çok kutu bir buçuk senedir yardım baş vurusu yapmışim am a her hagi bir yardım ala madim lütfen bana yardım edin eşim colişmiyor iki tane çocuğum var evim kira

 118. Hatice biçim yağan dedi ki:

  Sosyal destek kartım var ama hiç bir şekilde para nakli yap miyorlar nakit yardım da istiyorum

 119. Nazire gökçe dedi ki:

  Tesekkür ederim

 120. yardim dedi ki:

  mrb yarin da buluyorsunu eşin eyriym 1yas bebey var kardesim yanda kaliyom oda işat iscisi bisenede beyime bez ilac barasi bile alamiyorum

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.