Tarım Kredi

İstanbul’da Elden Senetle Araba Satan Firmalar

Araba almak mı istiyorsunuz? Bankalardan kredi alamıyor musunuz? Sizlere bir tavsiyemiz var! İstanbul’da senetle altın satan pek çok yer bulunmaktadır. Sahibinden.com sitesinde senetle araba satanların yanı sıra İstanbul’da çek ile araba satan galeriler de bulunmaktadır. Araba ve İstanbul deyince aklımıza İstoç geliyor. Burada senetle satılan pek çok araba bulunmaktadır. Bu araçlar vadeli olarak satışa çıkarılmıştır. İstanbul’da senetle araba satan pek çok galeri bulunmaktadır. Bu galeriler özellikle İstanbul anadolu yakasında yer almaktadır. İçeriğimizde elden senetle araba satışı yapan galerilere ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Elden Senetle Araba Satan Firmalar

Otomobil sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız finansman ihtiyaçlarını karşılamak için öncelikle bankaların kapılarını çalıyor. Bankalar her yıl düzenledikleri çeşitli kredi kampanyalarıyla taşıt sahibi olmak isteyenler için sıfır  km ve 2. el araç alımlarında kullanılmak üzere kredi imkanı tanıyor. Verilecek olan kredilerde 0 km araçlar için kredi bedeli proforma fatura kadar olurken 2. el alımlarda ise kasko bedeli oluyor. Hatta bazı bankalar alınacak olan taşıtın tamamına kredi vermiyor. Bankalara taşıt kredisi almak için gittiğinizde öncelikle kredi notunuza bakılıyor ve banka müşterisi ile ilgili bir tahkikat başlatıyor.Başlatılan olan bu tahkikatta müşterinin bankacılık geçmişi inceleniyor. Bankaların müşterilerine kredi verirken aradıkları bazı şartları taşımayan vatandaşlarımız ise elden senetle araba almanın yollarını arıyor.

Senetle Araba Alınır mı?
Senetle Araba Alınır mı?

Şayet müşteri daha evvel bankadan kredi çekmişse, kredi kartı almış ve borçlarını ödememiş ise kredi notu düştüğünden dolayı kredi kullanabilme durumları riskli olarak görülüyor. Kredi notunun orta halli olması durumunda bankalar tarafından kefil ya da teminat yöntemlerini kullanarak kredi almak mümkün olsa da, kredi notu düşük olan ve kredi notu vasat olan kişilerin başvuruları bankalar tarafından reddediliyor. Ayrıca bu şekilde alınacak olan 2. el araçlara bankalar yaş sınırı koyuyor. 

Böylece müşterilerimiz için banka seçeneği ortadan kaldırılmış oluyor. Taşıt alımları için vatandaşlarımız alternatif yollar üretmeye başlıyorlar. Bunlardan bir tanesi senetle araç almak. Senetle araç almak için dikkatli olunması gerekiyor. Olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak adına imzaladığınız evraklara dikkat etmelisiniz. Ülkemizde senetle araba satan pek çok nokta var. Hatta internet üzerinden bu şekilde araç alımlarına imkan tanıyan internet siteleri olduğundan da söz etmek mümkündür. Yer alan ilanları inceleyebilir, firmaların komisyon oranlarına bakabilirsiniz. Peşinatsız senetle Kango Doblo satan yerler bulunmaktadır. İçeriğimizi inceleyerek araç fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Elden Senetle Araba Alınır mı?

Senetle araba almanın mümkün olduğundan söz ettik. Bunun için yapılması gereken ilk şey senetle araba satan bir galeri bulmaktadır. Bazı galeriler araç alımlarında öncelikle peşinat yatırılmasını talep ederler. Bazı firmalar ise araç fiyatını taksitlendirirler ve peşinat talebinde bulunmazlar. Öncelikle araçları inceleyerek hangisini alacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Karar aşamasından sonra yatırmak istediğiniz bir peşinat tutarı varsa bunu yatırabilir ve aracın satış işlemlerini yapabilirsiniz. 

Elden Senetle Araba Almak 
Elden Senetle Araba Almak

Senetle araç satışında kullanılan uygulamalardan bir diğeri de aracı satan kişinin sizin adınıza kredi çekmesi ve senetleri sizin imzalamanız olmaktadır. Bu durumda hem faiz yükü altına girmiş hem de bu galerilere komisyon ödemiş olursunuz. Ancak galerilerin finansman tutarlarının yüksek olması durumunda bankalar ile uğraşmadan bu işlemleri kendileri halledebilirler. Senetle araç sahibi olmak kredi çekemeyenler için mantıklı görünmektedir. Fakat bu şekilde alınacak olan araçları ödeyeceğiniz komisyon ve ek ücretler maliyeti artıracaktır. Bunların yanı sıra bir de noter ücreti ve rehin masrafı da ödemeniz gerekecektir. Resmi işlemlerin tamamlanmasından sonra araç sahibi siz olacaksınız.

Bu şekilde yapılacak olan araç alımları genel olarak mantıklı görülmektedir. Bankalarda çözüm bulamayan vatandaşlarımız, borç bulma derdi ile  uğraşmayarak araç sahibi olabilirler. Fakat senetle araba almak başvurulması gereken son yöntem olmaktadır. Yüksek tutarlarda finansman ihtiyacı olanlar bu yöntemi kullanarak araba almakta, daha sonra satarak nakde çevirmektedir. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Senetle araç satın almadan önce bankalara giderek şansınızı deneyin.

Sahibinden Vadeli Araç Satanlar

Bayandan satılık araç, doktordan satılık temiz gibi araç ilanlarına sürekli olarak denk geliyoruz. Artık internet üzerinden sadece telefon, buzdolabı vb. satılmıyor. Sosyal medya kanalları üzerinden açılan sayfalar ya da internet sitelerinden araç satışı yapılabiliyor. Facebook‘ta da bir çok sayfa üzerinden bu şekilde araba satılıyor. Araçların ilanlarında ne kadar vadeli olduğu, ne kadar peşinat gerektirdiği gibi unsurlar yazıyor. Araçta ne kadar hasar olduğu ve diğer özellikleri bu sitelere yazılıyor. Fakat aracı incelemek gerekiyor.

Bu tarz sayfaları herkes açabilir ve o ilanları pek çok kişi yükleyebilir. Hatta araçlar çalıntı bile olabilir. Sahibinden.com sitesi de pek çok ürün alım ve satımına imkan veren platformlardan bir tanesidir. Sitede vadeli olarak satışı yapılan araçların ilanları da bulunmaktadır. 12 ay, 24 ay ya da 36 ay vadeli olarak bu araçların satışı yapılabilmektedir. Bazı araçlardan belirlenen tutarlarda peşinat yatırmak da gerekmektedir. sahibinden.com’da bulunan vadeli araç ilanlarını inceleyebilir ve iletişim bilgileri üzerinden şahıslar ile irtibat kurabilirsiniz.

Vadeli Araç Satanlar Sahibinden
Vadeli Araç Satanlar Sahibinden

Senetle araç alınmasına imkan tanıyan sitelerden bir tanesi de Wowwo‘ dur. Burada yer alan ilanları inceleyerek araçlarınızı alabilirsiniz.

İstanbul da Senetle Araba Veren Galeriler

Senetle araba satma uygulaması başladığından beri galeriler bu şekilde araç satışları yapmaktadır. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında bu şekilde araç satışı yapan pek çok galeri bulunmaktadır. Bu galerilerin bazıları araç alımlarında peşinat talep ederken bazıları belirledikleri vadeler ile araç satışlarına imkan tanımaktadır. Burada bulunan araçlar çoğunlukla ikinci el olmaktadır. Öncelikle internet üzerinden kolaylıkla bu galerilerin adreslerine ulaşabilirsiniz.

Hatta araçların yayınlandığı internet siteleri de mevcuttur. Bu siteleri inceleyerek araç ilanlarına bakabilir ve almak istediğiniz araç ile ilgili karara varabilirsiniz. Kartal, Bağcılar, Esenler gibi pek çok ilçede bu galerilere rastlamak mümkündür. Özellikle bazı bölgelerde araba pazarları da bulunmaktadır. Buralarda kredi çekemeyenlere senetle araç satışı yapılmaktadır.

Bağcılar da Senetle Araba Veren Galeriler

İstanbul Bağcılar ilçesinde faaliyet gösteren ve senetle araç satışı yapan pek çok galeri bulunmaktadır. Aktaş Otomotiv gibi Bağcılarda faaliyet gösteren galeriler ticari araçtan binek araca kadar her türlü aracın satışını yapmaktadır. Bu galeriler öncelikle belirli tutarlarda peşinat talebinde bulunurlar. Ancak bazı araçlardan peşinat talep edilmemektedir. Bazı araçların satışının yarısı peşin diğer yarısının ise senetle yapıldığı da görülmektedir.

Bağcılar Senetle Araba Veren Galeriler 
Bağcılar Senetle Araba Veren Galeriler

Ödeme şekline seçilerek daha sonra bir ödeme planı belirlenmektedir. Hazırlanan ödeme planı tıpkı bankaların planları gibi olmaktadır. Aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarları belirtilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta borcu ödedikten sonra seneti geri almanız olacaktır. Bağcılar bölgesinde faaliyet gösteren pek çok galeri vardır. Hatta burada galericiler sitesi de bulunmaktadır.

Aktaş otomotiv adres : 100. yıl mahallesi oto center galericiler sitesi yolu No: 53 Bağcılar İstanbul 

Senetle araba satan galerilerden almak istediğiniz aracı belirledikten sonra geriye ödeme planı kalıyor. Sizden talep edilen peşinat tutarını karşınızdaki şahıslara noter huzurunda vermeniz gerekiyor. Son düzenleme ile alınacak olan ikinci el araçlarda kasko raporu zorunlu hale gelmişti. Aracın hasar durumunu vb. yerinde incelemelisiniz. Olası bir arıza durumunda şayet kasko raporunda bu durum yazıyor ise herhangi bir hak talebinde bulunmanız mümkün olmayacaktır. Kredi notuna bakmayan bankalar bulunmaktadır. Bu bankalardan kredi alabilirsiniz.

İstanbul Ticaret Merkezi

Bağcılar’da senetle araba veren yerleri araştırırken size tavsiyemiz İSTOÇ‘ta bulunan araçları incelemeniz. İstanbul’da ikamet eden kişiler tarafından istoçun ne olduğu bilinse de diğer şehirlerden senetle araç almak için İstanbul’a araç almaya gelecek olanları bu kavramdan bahsetmek gerekecektir. Bağcılar bölgesinde bulunan İstanbul Ticaret Pazarı olan İstoç’ta senetle araç satılmaktadır.

Eminönü, Sirkeci ve Tahtakale’ deki ulaşım problemlerinden dolayı bu ticaret merkezleri tek bir çatı altında toplanmıştır. Hemen hemen 15 yıl önce burada bulunan ticaret merkezleri Bağcılar’da birleştirilmiştir. İSTOÇ’ta bulunan galeriler ve aracını satmaya getiren şahıslar ile görüşebilir ve senetle araç alabilirsiniz.

İstoç Adres: Mahmutbey Mahallesi 3. Yol Sokak Numara : 54 Bağcılar/İstanbul

İstoç Telefon : 0212 659 45 00

İstanbul Anadolu Yakasında Senetle Araba Satan Yerler

Araç almak için İstanbul’ u tercih edenlerin kullanabilecekleri pek çok yöntem vardır. Özellikle Anadolu yakasında senetle araba satışı yapan çok fazla galeri bulunmaktadır. Maltepe, Ümraniye, Ataşehir, Kartal, Pendik gibi ilçelerde senetle araç satışı yapan pek çok nokta bulunmaktadır. Buralarda 36 aya varan vadeler ile uygun komisyon oranlarıyla araç alınmasına imkan tanıyan pek çok galeri bulunmaktadır.  Araba alabileceğiniz yerlerden bir tanesi de Birevim‘dir. Firma araba almak isteyenlere de yardımcı olmaktadır.

Bankalardan kredi alamayanlar bu yöntemlere başvurarak araç alımlarını gerçekleştirebilir. Aracın yarısının peşinat olarak talep edilmesi durumunda şayet elinizde yatıracak herhangi bir peşinat yoksa galeri ile konuşabilir ve vadeleri uzatmak konusunda anlaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.