Tarım Kredi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Küresel bir problem haline gelen covid-19 coronavirüs nedeniyle kamuoyuna duyurulan ve bu çerçevede toplumun sağlığının esas alındığı önlem ve tedbirlerin 11 Marttan bu yana salgın tehlikesinin stabilize edildiğini görmek mümkün. Aynı zamanda coronavirüsten kaynaklı oluşan finansal kayıp, devlet tarafından oluşturulan yardım ve destek paketleriyle vatandaşlara yönelik olup salgının ekonomide yarattığı olumsuz etkiyi hafiflettiği de görülmektedir. Bu bağlamda T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönlendirmesi ve ilgili bakanlıkların koordinasyonlarıyla Büyükşehir Belediyeleri de harekete tarimkredi.net geçmiş durumda. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Başkan Soyer tarafından titizlikle çalışmaların yürütüldüğünü ve yardım projelerini coronavirüsün ülkemizde görüldüğü ilk andan beri kentteki vatandaşlar ile buluştuğunu söyleyebiliriz. Bu bağlamda İzmir Büyükşehir Belediyesi görev alanı içinde ikamet eden; salgının ekonomiye etkisinden bir hayli etkilenmiş ve etkilenmekte olan ihtiyaç sahibi hanelere, hasta ve yaşlılara yönelik yardım kampanyaları başlatıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu 2021

İzmir Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardımlar

Coronavirüs kapsamında ekonomiye olan olumsuz etkileri rahatlatmak adına vatandaşa nakdi ve ayni destek projeleri oluşturup İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından kent sakinlerine duyurularak tüm İzmirliler ile buluştu.

 • Psikolojik Destek Hattı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni tip coronavirüs salgınının insan psikolojisine olumsuz etkilerine karşı İzmirli vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. 293 95 95 numaralı psikolojik destek hattını devreye alan İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan 11 psikolog ve bir sosyal hizmet uzmanı ile İzmirlilere destek oluyor.

Gönüllü Gıda Paketi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in coronavirüs sebebiyle zora düşmüş ihtiyaç sahipleri için bulunduğu çağrısına “BizVarız” diyerek karşılık veren gönüllüler, İzmirli vatandaşlar için gıda paketi hazırladı. Erzak paketlerinin hem hazırlamasında hem de dağıtımında bulunan gönüllülere, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer şu sözleri dile getirdi;

“Gücünüz varsa ekonomik olarak destek olun, enerjiniz varsa emeğinizle bu dayanışmaya katılın.”

“BizVarız” dayanışmasına sizde yerinizi almak için bizizmir.com’u ziyaret edin.

İzmir’den Nakit Destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi coronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik krizden etkilenen ailelere verdiği destek kapsamında, ihtiyaç sahibi her aileye 400 TL yardım sağlanacak.  10 gün içinde 400 liralık nakdi destek ile 40 bin ihtiyaç sahibi haneye yardım yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bu proje kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yatırılacak olan 400 TL nakit desteğin yanında gıda kolisi de verilecek. Böylelikle bir aileye ortalama 700-800 TL’lik bir destek sağlanacak.

 • İzmirlilere Çorba Ekmek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, covid-19 coronavirüs salgını nedeniyle başlattığı yardım kampanyasının kapsamını genişleterek ihtiyaç sahiplerine çorba ve ekmek dağıtımına başladı.

 • 16 Milyon Liralık Destek

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin her bayram öncesi İzmir’de dar gelirli 25 bin aileye verdiği nakit yardım konusunda yeni bir düzenlemeye gidildi. Coronavirüs salgını nedeniyle ailelerin ekonomik krizde olduğunu göz ardı etmeyerek İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Tunç Soyer’in yönlendirmesiyle 40 bin ihtiyaç sahibi ailenin hesaplarına 400 TL yatırılacak. Aynı zamanda tarimkredi.net 65 yaş üstü geliri olmayan aileler öncelikli olmak üzere 10 bin yardım paketinin dağıtıldığını ve bu haftayla birlikte 10 bin aileye daha yardım paketi dağıtılacak. Böylelikle İzmir Büyükşehir Belediyesi, coronavirüs salgını tehlikesinde gıda yardımının yanında 16 milyon liralık nakit desteği İzmirli vatandaşlara sağlamış olacak.
 • İzmirlilere Ücretsiz Maske

İzmir Büyükşehir Belediyesi coronavirüs kriz  önleme projeleri kapsamında, ülke genelinde sosyal hareketliliğin yoğun olduğu alanlarda maske kullanımının zorunlu hale gelmesinden hemen sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi ücretsi maske dağıtımını başlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi otobüs, metro, tramvay ve gemi yolcularına aktarma merkezlerinde, istasyonlarda, duraklarda ve iskelelerde ücretsiz maske dağıtmaya başladı.

 • İzsu Geçici Hizmeti

İzmir Büyükşehir Belediyesi coronavirüs salgını mücadelesinde alınan tedbir ve önlemler kapsamında İZSU Genel Müdürlüğü tarafından alınan kararlardan biri olarak; sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü, kronik rahatsızlığı bulunan konut abonelerin, ikametlerinde tarimkredi.net bulunan şubelerde ki fiziki olarak yapmaları gereken işlemleri evden çıkmadan yapmalarına imkan veriyor. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların yanında bu sayede İZSU tarafından uygulanmaya başlanan geçici hizmetten engelli aboneler de faydalanabiliyor. İZSU geçici hizmetten yararlanmak için ALO 185 i arayabilir ya da internet sitesi üzerinden hemşeri iletişim merkezi HİM ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Diğer Yardımlar

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik olan yardımlar İzmir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca yürütülerek muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelerin; İzmir Büyükşehir Belediye görev alanı içinde ikamet etme şartıyla il SYD Vakıfları ile fiziki müracaat doğrultusunda gerçekleşmekte ya da internet sitesi üzerinden online işlemler ile başvuru alınmaktadır.

İzmir SYDV Tarafından Yapılan Bazı Yardımlar

Aile Yardımları

 • Gıda yardımı
 • Yakacak Yardımı
 • Barınma Yardımı
 • Sosyal Yardım
 • Diğer Yardımlar

Eğitim Yardımları

 • Nakit Yardım
 • Öğrenci Barınma Yardımı
 • Öğrenci Burs Yardımı
 • Öğrenci Kırtasiye Yardımı
 • Eğitim İhtiyaçları
 • Özel Amaçlı Yardımlar

Özel Amaçlı Yardımlar

 • Aşevi Yardımı
 • Doğal Afet sonrası Yardımlar

Sağlık Yardımları

 • Şartlı Sağlık Yardımları
 • Tedaviye Yönelik Yardımlar
 • İlaç Yardımı
 • Tıbbi Malzeme Yardımı

Engelli Yardımları

 • Yürüme cihazı
 • Akülü sandalye
 • Konuşma Cihazı
 • Özürlü Araç Yardımı

Yukarıdaki İzmir SYD Vakıfları tarafından yapılan yardımlara ihtiyaç sahibi olmanız koşulu ile yararlanmak için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Dervişali sakine şahin dedi ki:

  Ben engeliyim sadece malulen maaş alıyorum 3 çocuk sahibiyim eşim işsiz oğlum askerden geldi iki öğrencim var astım hastasıyım yüzde 71 oranda özürlü rapırum var eşim alerji astım hastası kardeşimin evinde oturuyorum her ay 400 tl ona veririyom lütfen duyun sesimi maddi ve gıda tardım a itiyacım var

 2. Tahsin sapan dedi ki:

  Selam alüyküm. ALLAH İÇİN DUYUN. SESİMİ. İKİZ KIZIMVAR. EVIM KİRA. KIZLARIMIZIN. EĞİTİM PARAWİ ÇEKTİM. BANKADAN. ŞİMDİ ODUYEMİYORUM CIKMAZLARDAYIM. NOLURSUNUZ YARDİM EDİN. ÇOK BULALIMLAR GEÇİRİYORUM. EVİM KİRA. NOLURSUNUZ. ALLAH İÇİN YARDIMCI OLUN.

 3. Fatma Sultan dedi ki:

  %65 engelliyim.Oğlumun eğitim ihtiyaçlarını karşılıyamıyorum.Yardım talebinde bulunuyorum.

 4. NevzatDuğan dedi ki:

  Sayın büyükşehir belediye başkanim tunc soyer eşim ve cocuğum covit.19 oldu şu an karantinadayız işsizim çok zor durumdayım suyumu kestiler evimde yiyeceğim yok sizden yardım bekliyorum inanın cok zor durumdayım. Adresim.4 Dedebaşı.İzmir.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.