Tarım Kredi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

DSÖ tarafından “Pandemi” ilan edilen tüm dünyadaki düzeni bir anda değiştiren yeni tip covid-19 coronavirüs ile beraberinde getirdiği ekonomik düzensizlik birçok vatandaşın bütçesini etkiledi. Kimi işsiz kaldı kimi de var olan işletmesini kapatmak zorunda kaldı. Bu kapsamda atılan birçok adımın öncüsü olarak başta T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ardından ilgili bakanlıkların aracılığı ile ve bu mücadelede verilen her türlü çalışmaları koordine eden Büyükşehir tarimkredi.net Belediyelerinin yoğun bir şekilde sorumluluğunun arttığını söylemek mümkün. Korona virüs salgını tehlikesine karşı sosyal hareketliliği azaltmak ve vatandaşların evde kendilerini izole etmesi esas kılındı. Böylelikle korona virüsün bulaşma hızının minimum düzeye çekilmesi amaçlandı.

Evde kal çağrılarına ilave olarak cadde, sokak ve semtlerde oluşan nüfus yoğunluğundaki düşüş nedeniyle de korona virüsün ilk ülkemizde görüldüğü andan beri yapılan dezentektasyon çalışmalarının kapasitesi genişletilerek sokaklar kaldırımlar banklar dahi bu işleme tabii tutuldu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri tarafından bu konu ile ilişkin olarak 25 bin litre dezenfektasyon ilacı ile dezenfekte çalışmaları gerçekleştirildiği belirtildi. tarimkredi.net Yapılan Dezenfekte çalışmalarının yanı sıra koronavirüsten ekonomik olarak etkilenen Kayserili vatandaşlarda unutulmadı. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç tarafından yürütülen yardım ve desteklemeler aşağıda detaylı olarak ele alınmıştır. Korona virüs ile mücadelede alınan kararlar ve önlemlerin neticesinde Başkan Büyükkılıç konu ile ilgili şu sözleri dile getirdi;

“Virüsün en yavaş ilerlediği ülkelerin başında Türkiye’nin bulunması bir tesadüf değil, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere devletimizin tüm kurumlarının fedakarca çalışmaları ve milletimizin bu çalışmalara verdiği destek sayesindedir.”

Kayseri Sosyal Destek Kartı ve Sosyal Büfe

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kayseri’de ikamet eden zor durumda olan ihtiyaç sahiplerinin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından tespit edildiğini ve yapılan incelemeler sonucunda ihtiyaç sahibi vatandaşların eksikleri tamamlandığı belirtildi.

“Bu yıl 11 bin 538 adet 125 TL’lik alışveriş imkanı sunan Sosyal Destek Kartı dağıtıldı. Kardeş şehir projeleriyle 3 bin 500 adet iaşe paketini kardeş şehirlerimize gönderdik. Sosyal yardıma ihtiyaç duyan 300 çölyak hastasına glutensiz gıda alışverişi için sosyal yardım kartı verdik. İaşe kartı ve paketi verdiğimiz kişi sayısı 19 bini geçti. Ayrıca 11 aş evinde 700 aileye ve 4 bin 276 kişiye günde üç öğün ve en az üç çeşit sıcak yemek veriyoruz. Şehrin farklı bölgelerindeki 13 ayrı sosyal yardım büfesi ve toplam 24 farklı nokta aracılığı ile ihtiyacı olduğu tespit edilen 1401 aileye ve 6 bin 173 kişiye her gün 10 bin 346 ekmek dağıtılıyor.” dedi.

Kayseri’den Su İndirimi

Koronavirüs salgını sebebiyle hem dünya genelinde hem de ülke genelinde meydana gelen ekonomik olumsuzluğun etkilerini azaltmakla birlikte vatandaşların bütçesini en uygun düzeye çıkartma amacıyla uygulanan çalışmalarla birlikte Kayseri Büyükşehir Belediyesi de bu tarimkredi.net kapsamda vatandaşlara su indirimini duyurdu. Konut aboneleri için yapılmaya başlanan tarife de Kayserilerin yüzü güldü. Konu ile ilgili olarak fiyat güncellemesinin Temmuz ayına kadar erteleneceği belirten Başkan Büyükkılıç tüm abonelerin fiyat tarifesinden suyu kullanabileceklerini belirtti. Suya yönelik uygulanan hakkında yapılan açıklamada ise;

KASKİ Genel Kurulumuzda alınan karar ile Ocak ayında geçerli olacak olan Su ücretlerindeki fiyat güncellemesi kış aylarında vatandaşımıza yük olmasın diye Mart ayından itibaren geçerli olmak üzere ertelemiştik. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Su tüketiminin artması hasebiyle vatandaşımıza destek olmak amacıyla yine aynı hassasiyetle hareket ediyor, alınan güncelleme kararını Temmuz ayına erteliyoruz. Dolayısıyla alınan güncelleme kararını 6 ay ötelemiş olduk. Temmuz ayına kadar fiyat tarifesi geçerli olacaktır. İlk Büyükşehir Meclis Toplantısında kararını alacak olup, uygulamaya bugünden itibaren başlıyoruz. Yalnız buradan vatandaşlarımıza bir tasarruf uyarısında bulunmak istiyorum. Hayat kaynağımız olan suyu ihtiyacımız kadar kullanalım ve bir damlayı bile israf etmeyelim. Geleceğimiz için ve günümüzdeki salgın hastalık koronavirüs ve diğer tüm hastalıklardan korunmak için suyumuza sahip çıkalım.” ifadeleri yer aldı.

Kayserilere Evde Spor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, korona virüs salgının sebebiyle evde kal çağrılarından sonra vatandaşlara evlerinde kalite zaman geçirmeleri adına online spor etkinliğini devreye aldı. Salgın mücadelesinde toplum rolünün önemli derecede etkili olduğunu belirten Başkan Büyükkılıç bu kapsamda alınan kararlara bir yenisini daha ekleyerek Kayserililere spor etkinliğini duyurdu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi görev alanlarından biri olan Spor A.Ş.’nin “Evinde Hareket Var” sloganıyla sabah ve akşam sporu ile vatandaşların bu süreci daha rahat atlatması amaçlandı.

Sosyal hareketliliği azaltmak adına evde kalan vatandaşlar için uygulanmaya başlanan spor etkinliği, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez olacağı belirtildi. Kayseri Spor A.Ş tarafından yönetilecek olan bu sistem sosyal medya hesaplarından canlı yayın ile gerçekleştirilecek. Uygulanmaya başlanan spor etkinliğinin yaklaşık yarım saat olacağını ve sabah 10.00-11.00 akşam da 18.00-19.00 arasında olacağı ve bu süreçte vatandaşların fiziki ve mental olarak sağlıklarını korunması amaçlandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Diğer Yardımlar

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar

 • Nakit yardımı
 • Gıda Yardımı
 • Sıcak Yemek Yardımı
 • Ekmek Yardımı
 • Giysi Yardımı
 • Yakacak Yardımı
 • Ev Eşyası Yardımı
 • Eğitim Yardımı
 • Kırtasiye Yardımı
 • İlaç Yardımı
 • Tıbbi Malzeme Yardımı

 Nakdi ve Ayni Yardım

Kayseri Büyükşehir Belediyesi görev alanı içinde ikamet eden ve zor durumda kalan, ihtiyaçlarını karşılayamayan muhtaç kimselerin yanı sınıra bakıma muhtaç olan, öğrenci olup anne-baba ayrılmış olan ve bu gibi ve daha nicesinin ekonomik refahı olmamasından kaynaklı oluşturulan projeler ile nakdi yardımlarla ilgili kişiler belediye tarafından desteklenmektedir.

Evde Sosyal Destek ve Temizlik Hizmeti

65 yaş üstü bakıma muhtaç kimsesi olmayan ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların yaşlılık ve rahatsızlık sebebiyle kendi hayatlarını yürütememesinden kaynaklı olarak oluşturulan bu hizmette, Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki görevli personeller ile ihtiyacı olan vatandaşlara evde birtakım gündelik ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ihtiyacı olan kimselerin talepleri üzerine belirli süre ve periyodik aralıklarla evde sosyal destek ve temizlik hizmeti verilebilir.

Kayseri Sosyal Yardım Başvuru Şartları

 1. Kayseri Büyükşehir Belediyesi görev alanı içinde ikamet etmeli,
 2. Hane gelirinin asgari ücretin 1/3’ünden az olması,
 3. Sosyal yardım alacak kişinin hiçbir sosyal güvencesi olmamalı,
 4. Sosyal yardım alacak kişinin sürekli sabit gelirlerinin olmaması,
 5. Sosyal yardım alacak kişinin ikametinde ve bulunduğu çevrede detaylı sosyal incelemeler yapılması,
 6. Sosyal yardım alacak kişi sosyal inceleme sonrası istenecek belgeleri bildirmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. Selma dedi ki:

  Yardıma ihtiyacımız var eşim calismiyor üç çocuğum bezini bile alamıyorum gıda ve nakit

 2. Aynur dedi ki:

  Yardima ihtiyacimiz var hic bir gelirimiz yok ev kira uc cocumuz var siz buyuklerden yardim talep ediyorum

 3. Fethi Pınarbaşı dedi ki:

  İki bekar arkadaşız kiradayız. Ev sahibi çıkmamızı istiyor kirayı ödeyemediki. Salgından dolayı işimizi de kaybettik. Gıda ve nakdi yardım istiyoruz.Yardımcı olursanız. Allah razı olsun.

 4. Ziya çekiç dedi ki:

  Efendim kayseri de yaşıyorum başımdan çok sıkıntılar geçti arkadaş kurbanı oldum güvenimi şu istimal ettiler ve isimden oldum eşimden oldum bir süredir de işsizim pandemi sürecinden dolayı form dolduruyorum is yerlerine ve geri dönüş yapan yok bu süre de çok sıkıldım çok daraldım devletimize yardım bekliyorum iş aş ne olursa Allah rızası için

 5. Çilem dedi ki:

  Kayseri de yaşıyorum iki çocuğumla ev tutmak istiyorum işsizim eşimden ayrıldım esya yardimi ve kira yardimi desteği vermenizi istiyorum hiç bir gelirim yok çocuklarım in geleceği için düzgün egitim almaları için bana yardımcı olmanızı rica ediyorum gerçekten mağduriyetimizin aciliyetinin göz önüne getirilmesini isteriz yeniden bir yaşam için mücadele ediyoruz hiç ev eşyam yok ev tutmak için maddi destek istiyorum gıda yardımı giyisi yardımına ihtiyacımız var saygılarımla

 6. Abdullah dedi ki:

  Nakit yardim istiyom

 7. Hatice yıldım dedi ki:

  Yardımıma ihtiyacım var gıda ve maddi acil dönüş yapmanı arz edrim

 8. Nefiye ÇOLAKLAR dedi ki:

  Yardıma ihtiyacim var eşim şuan isiyok zor durumdayiz
  Gıda ve nakit yardima ihtiyacımız var

 9. Ramazan dedi ki:

  Talasta ikamet ediyorum 2016 yılında bir evlilik yaptım yakın bir akrabamız ile anlaşamadık boşanmak için dava açtım mahkeme 2 yıl sürdü o süreçte başka biriyle tanıştım dinî nika ile evlendim ailem bu duruma karşı çıkmıştı evlendigim kişi evlenmiş boşanmış birde 8 yaşında bir melek gibi bir kızı vardı bu süreçte çok borclandim ev eşyası için kredi çektim ödemeye çalıştıkça odiyemedim Kredi borcu Kart borcu derken bu süreçte bir oğlum oldu karşı taraf ben hakliyken benim başka biriyle olduğumu resimlerle mahkemeye sunduğu için davayı kaybettim 12 binlira tazminat ve 6.800 TL birikmiş nafaka borcumu düğünden takılan altınlar ile ödedim ve gecen yıl bir kızım daha oldu ve covit yüzünden yarı zamanlı çalışma yapılıyordu maaşa icra nafaka derken sigortasız çalışmak zorunda kaldım yetistiremedim şimdi sigartali bir işte çalışıyorum ama yine maaşıma haciz geldi ve 4 aydır nafakayı odeyemedigim içinde onlarda icra kaldırmış asgari ücretle çalışıyorum nafaka ve nafakanın gecikmiş olan ücreti ve faizi bankanın kesintisi derken bende 1300 TL ancak kalıyor o parada ev kirası elektrik su doğalgaz internet telefon faturası derken bitiyor hiçbir şey kalmıyor akşamları sokaklarda mendil satarak bir şekilde idare ediyordum ama yasaklar geldikten sonra oda bitti bana yardımcı olursanız sevinirim 3 çocuğum ile zor durumdayım üvey kızımı diğer çocuklarımdan hiç ayirmadim lütfen yardım edin cep numaramı bırakıyorum lütfen banka borçlarımı ödesem başka birşey istemem aldığım asgarî ücret besimize yeter cep numaram

 10. Yasemin dedi ki:

  Kayseri yardıma ihtiyacım var 3 tane çocuk var bir ilk okula gidiyoru durumu iyi değil ihtiyacım var lütfen cevap verin çok ihtiyacım var

 11. Keziban çıkılı dedi ki:

  Merhabalar yardım istiyorum iki çocuğum var onların ihtiyaçlarını karşılayamiyorum benim iki kulağım duymuyor bir kulağıma cihaz aldım diğer kulağıma alamadım cihaz almakta zorlanıyorum yüzüm berbat tedavi görüyorum ama para sıkıntısı yaşıyorum hastaneye gitmekte lütfen yardım istiyorum

 12. Eşref Çalışkan dedi ki:

  Çalıştığım işyeri 1 yıl ayakta çalışamaz raporuna istinaden işten çıkardı iki çocuğum var evim kira evimin ve çocuklarımın eksiklerini karşılayamaz oldum lütfen yardım edin

 13. Nejla dedi ki:

  Üç çocuğum var eşim çalışmıyor evim kira madurum yardım bekliyorum

 14. Şevket dedi ki:

  Ben simit satarak geçim sağlamaktayım ama belediyemiz izin vermediği için satamıyorum bana ya yer versinler yada maddi yardım yapsınlar ben diyabet hastasıyım çalışamıyorum başka iş yapamıyorum yardımcı OLURSANIZ sevinirim saygılar

 15. Hülya toprak dedi ki:

  4 çocugumla beraber yaşıyorum şuan çalışıyorum ama ev kira dogal gaz aidat İnternet elektrik su kira vesaire çocuklara yetişemiyorum önce elektrik yardımı alıyordum adres degiştim kesildi çalışıyorum kredi borcumdan dolayı hacizlik oldum zirat bankasıyla çocuklarıma yetişemiyorum astımhastasıyım sadece çocuklarım için yardım istiyorum lütfen destek olun

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.