Tarım Kredi

Kocaeli Maddi Yardım Yapan Kişiler ve Kurumlar

Kocaeli Maddi Yardım Yapan Kişiler ve Kurumlar

Kocaeli ilinde ikamet edenler için maddi yardım yapan kişi ve kurumlar bulunuyor. Maddi durumunun yetersizliğinden dolayı temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelere 41 kart verilmektedir. 41 kart ile gıda, kırtasiye, temizlik malzemesi gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Gebze Belediyesi sosyal hizmetler bölümüne telefon aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 41 kart hakkında sorularınızın cevaplarını müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için 41 kart müşteri hizmetleri numarasını, Gebze Belediyesi Sosyal Hizmetler telefonu, 41 kartı anlaşmalı market listesi ve bu kartın nereden alınacağı hakkında araştırmalar yaptık. Detaylar içeriğimiz de.. 

Kocaeli Büyükşehir’den Sosyal Yardım

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, daha öncesinde Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal yardım alan vatandaşlara süresi dolanlara, sosyal yardımların kesilmeyeceğini belirtti.

Siz Evde Kalın, Biz Alışverişi Yaparız

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Geniş Ailem projesi kapsamında 60 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların talepleri üzerine alışveriş ve diğer ihtiyaçlarına yardımcı olmak için ekiplerin hazır olduğunu belirtti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kiracıları Kira Ödemeyecek

Başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, coronavirüs salgını mücadelesi kapsamında alınan kararlara ek olarak kiracılarını göz ardı etmedi. Başkan Büyükakın, İçişleri Bakanlığınca kamuoyuna duyurulan coronavirüs genelgesi kapsamında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinin kiracısı olan işletmelerden kapalı kaldığı bu zorlu süreçte herhangi bir kira alınmayacağını söyledi.

Hiçbir Vatandaşın Suyu Kesilmeyecek

Yeni tip coronavirüs salgını mücadelesinde hijyen tedbirlerinden biri olarak en çok suya önem verilen bu süreçte Başkan Tahir Büyükakın, su faturasını ödeyemeyen vatandaşların sularının geçici bir süreliğine kesilmeyeceğini duyururken suları kesik olan konut abonelerininde sularının İSU ekipleri tarafından açılacağını belirtti.

Sağlık Personellerine Ücretsiz Ulaşım

Toplum sağlığı için coronavirüsle mücadele kapsamında en büyük role sahip olan sağlık çalışanlarınıda unutmayan Başkan Doç. Dr. Büyükakın, sağlık personellerinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanacağını belirtti.

Sağlık Personellerine Salgın Sonrası Tatil

Kocaeli Büyükşehir Beledi Başkanı Büyükakın, covid-19 coronavirüs salgını tehdidinin ülkemiz üzerinden gittiği ve bu salgını yendiğimiz zaman sağlık personellerine yönelik Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait kamplarda aileler ile birlikte misafir edeceğini belirtti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler

Türkiye’nin diğer illerinde olduğu gibi Kocaeli belediyesi de dar gelirli ve ekonomik durumu geçimine el vermeyen kişilere maddi, gıda, yakacak, eğitim ve bunlar gibi pek çok destek sağlanmaktadır. Gıda, kırtasiye, temizlik malzemesi gibi ürünlerin temin edilebilmesi için ilgili belediyeler tarafından sosyal yardım kapsamında 41 kart verilmektedir. 41 kart verilmesinin amacı ise ihtiyaç sahibi vatandaşların toplumda diğer vatandaşlardan ayrılmamasını ve yaşam standartlarını yukarıya taşımaktır. Belediye tarafından geçtiğimiz yılı için hazırlanmış olup 2021 yılında da hizmet verilecek olan programda şu hususlar yer almaktadır;

 • Barınma ve konaklama adına,
 • 41 kart giyim, gıda, su tanımlı, giyim tanımlı ve normal nakit tanımlı yardım,
 • Gönül Kazan Projesi kapsamında donuk gıda yardımı,
 • Hoşgeldin Bebek Projesi kapsamında bebeğin giyim, süt desteği, bez yardımı,
 • Mağdur olmuş ailelere Muhtelif yardımlar,
 • Engellilere yönelik yardımlar,
 • Öğrencilere kırtasiye yardımı,
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Telefon Numarası

gibi yardımlar sağlanmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin belirlenen desteklerden faydalanabilmeleri için belediyenin sosyal hizmetler için ayrılan bölümüne müracaat ederek başvuru yapmaları gereklidir. Başvuru için ise; muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi ve T.C kimlik belgesi gereklidir.

41 Kart Nereden Alınır?

Maddi durumlarının yetersizliği dolayısı ile yaşam için gerekli olan beslenme hususunda sıkıntı yaşayan dar gelirli ailelere gıda yardımı yapıldığından bahsetmiştik. Daha evvelki senelerde vatandaşların gıda ihtiyaçları yardım kolileri şeklinde sağlanıyordu. Ancak yeni geliştirilen bir proje ile vatandaşın gıda ihtiyaçları bir kart sayesinde sağlanıyor. Proje “41 Kart Projesi” adını almakta olup anlaşmalı marketlerden yapılan alışverişlerde bu kart ile ödeme yapılabiliyor.

Kocaeli Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğünce geliştirilmiş olan bu proje şehirlerde bulunan  dar gelirli sayılabilecek aileler diğer vatandaşlardan ayrılmayacak ve onları ile olan ortak kullanım alanlarında herhangi bir mağduriyet yaşamayacaklardır. Vakıfbank işbirliği ile başlatılan ve hayata geçirilen bu proje kişileri birçok hususta yaşanan olumsuz durumlardan kurtarmıştır.

41 Kart Alım Noktası
41 Kart Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğünden alınacaktır.

Bu kartın alımı için belediyeye başvuru yapılması gereklidir. Belediye başvuru yapan kişilerin isimlerini Vakıfbank şubelerine gönderecektir. Vakıfbank gelen isimleri bir hafta içerisinde ilgili belediyeye teslim etmektedir. Başvuru sahiplerine iletişim bilgilerinden ulaşım sağlanacak ve kartlarına limit yüklendiği hakkında bilgiler verilecektir. Sosyal yardım amaçlı olarak verilen kartlara sahip olmak için hak kazanmış olan kişiler Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne müracaat ederek 41 Kartlarına sahip olabilecekler.

Bu kart ile yalnızca kişilerin temel gıda gereksinimleri alınabilecek olup kart her markette değil yalnızca anlaşmalı olan marketlerde geçerli olacaktır. Marketler her ilçede şubesi bulunan yerlerden seçilecektir. Ayrıca Kocaeli’nin diğer ilçelerindeki farklı marketlerle de anlaşma sağlanacaktır.

41 Kart Gıda Alışverişinde Kullanılıyor!

Kocaeli ilinde ihtiyaç sahibi vatandaşların temel gereksinimlerini karşılamaları adına verilen 41 Kartlar ile yalnızca gıda alışverişleri gerçekleştirilecek. Kişiler farklı bir ürün için bu kartı kullanamayacaklar. Gıda dışı alışverişin önüne geçmek için ise %8 ve altındaki Katma Değer Vergisi için belirlenmiş tutarlar üzerinden Vakıfbank çözüm ortağı sayılan IBM tarafından yazarkasa yazılımı için kurulmuş olan sitem ile mümkün olacaktır.

Şayet kart için belirlenmiş şifre unutulmuş, kaybolmuş veya çalınmış ise kart sahipleri Vakıfbank şubelerine müracaat edip durum bildirirler ise mevcut kart kalan bakiye ile aynı şekilde tekrardan basılarak Kocaeli Belediyesi’ne ulaştırılacak ve aynı sistem ile kişiler Belediye’den kartlarını teslim alabileceklerdir.

41 Kart Anlaşmalı Marketler Listesi Gebze 
41 Kart yalnızca anlaşmalı marketlerde geçerli olacak.

Marketlerinde 41 Kart geçerli olmaktadır. Ancak İl Belediyeleri tarafından farklı marketler ile de anlaşma yapılmaya devam etmektedir. 41 Kart annelere süt tanımlı olarak da verilecektir. Ayrıca giyim alanında da 41 kart kullanılabilecektir. Ancak giyim kartları kişilere tek bir defa verilecektir. Kişilerin giyim ihtiyaçlarının da karşılanması adına İzmit ve Gebze’de 2 adet Sevgi Mağazasının kurulumu gerçekleştirilmiştir. Giyim alanında yapılan yardımlardan yararlanmak isteyen aileler kendilerine en yakın Sevgi Mağazası şubesinden randevu alacak ve belirlenmiş olan kıyafetlerden dilediklerini seçebileceklerdir.

41 Kart Dağıtım Merkezi Nerede?

41 Kart dağıtım merkezleri belediyeler üzerinden yapılmaktadır. Gıda yardımından faydalanacak olan ailelerin T.C kimlik belgesi ve fakirlik belgesinin fotokopileri ile birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan Çözüm Masası’na başvuru yapmaları gerekiyor. Sosyal incelemede yetkili olan kişiler tarafından gerekli incelemeler yapılıyor ve Sosyal Yardımlar Değerlendirme Kurulu’na gönderiliyor. Değerlendirme için toplanan kurul üyeleri mevcut dosyayı ve başvuru yapan kişinin gerçekten yardıma ihtiyacı var mı yok mu? Şayet ihtiyacı varsa ne tür bir yardıma ihtiyacı var? gibi konulara değinerek kararını veriyor.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda gerçek anlamda ihtiyaç sahibi olduğu anlaşılan ve onay alan vatandaşların T.C kimlik numaraları ve isimleri günlük olarak bankaya iletiliyor. Belediyelerden aldığı isimler neticesinde bankalar 7 iş günü içerisinde kartı oluşturarak belediyeye gönderiyor. Kişilerin kartlarını alacakları dağıtım merkezleri de bu sayede belediyeler olarak belirleniyor.

41 Kart Müşteri Hizmetleri Numarası Kaç?

Gıda kartı ile vatandaşların lehine birçok imkan sağlanılıyor. Gıda kartı sayesinde yalnızca kuru gıda değil peynir, yumurta, tavuk, ekmek ve balık gibi tüketilmesi gereken diğer besinler de satın alınabilecek. Eskisi gibi poşetlerle veya koliler ile evlerine yiyecek taşımalarına gerek kalmayacak olup belediyenin mesai saatlerini bekleme durumları ortadan kalkacak ve diledikleri saatte markete giderek ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir. Yardım kartları hakkında bilgi almak için 0262 318 10 00 santral numarasını tuşlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra 153 Çağrı Merkezi numarasını arayarak da 41 kart hakkında talep ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından kişilere maddi, gıda, yakacak, eğitim, barınma vb. alanlarda çeşitli destekler sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra sosyal yardım kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları da sosyal güvencesi olmayan dar gelirli ailelere farklı kategorilerde destek sağlayabiliyorlar. Kişilerin yardımdan faydalanmaları için bulundukları bölgedeki Vakfa başvuru yapmaları gerekiyor. Kocaeli’de bulunan Vakıflar şu şekildedir;

Kocaeli SYDV; 

İletişim Adresi: Kocaeli Valiliği, K:3 İzmit Merkez

İletişim Numarası: (0262) 322 69 08

Gebze İlçesi Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı;

İletişim Adresi: Hacıhalil Mahallesi, Hükümet Konağı, 41400 Gebze/ KOCAELİ

İletişim Numarası: (0262) 641 91 30

Çayırova Sosyal Dayanışma Ve Yardımlaşma Vakfı;

İletişim Adresi: Yenidoğan Mahallesi, Süleyan Demirel Caddesi, Mandıra Yolu, Numara:7  41400 Çayırova/ KOCAELİ

İletişim Numarası: (0262) 658 99 94

Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları 
Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları

İzmit Sosyal Dayanışma Ve Yardımlaşma Vakfı;

İletişim Adresi: Yenişehir Mahallesi, Ova Sokak, Numara: 38  41310 İzmit/ KOCAELİ

İletişim Numarası: (0262) 324 54 54

Körfez Sosyal Dayanışma Ve Yardımlaşma Vakfı;

İletişim Adresi: Hızır Reis Caddesi, Hükümet Konağı İçi, Körfez Merkez/KOCAELİ

İletişim Numarası: (0262) 528 81 93

Kocaeli veya ilçelerinde ikamet ediyor iseniz belediyelerden veya Vakıflar tarafından yapılan yardımlardan faydalanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 33 YORUM
 1. Meral Aydın dedi ki:

  Ben kanser hastasıyım bir oğlum var babasız büyütüyorum neden yardım alamıyorum Allh rizasi için el uzatın ne olur

 2. Hazar dedi ki:

  Berhaba ben astım burunşit hastasiyim eşim kalp hastasi çalişmiyor nurumum yok bir oglum evli kirada öbürü nişanlı korona virüs dolayısıyla şuanda çalışmıyorum kızım nişanlı faturalarimi yatiramiyorum nakti yardim istiyorum allah rizasi için yardimci olun

 3. Fidan dedi ki:

  Selamün aleyküm eşim askari. Üçretle çalışıyor maddi sıkıntı yaşıyoruz 4 çocuk aldıgı para kira ve faturalara gidiyor içralıkyız ödemeler yapamıyoruz bizede yardımda bulunursanız Allah razı olsun

 4. Idris dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var birileri el atsın bize evde birşey yok

 5. Necat dedi ki:

  Merhaba evimizde maddi sıkıntılar arttı h er türlü gıda erzak herhangi bir sosyal paket yardımına ihtiyacımız var

 6. Mehmet dedi ki:

  Ben 3aydir calismiyorum 6 nufusum var ev kira gecinemiyorum banada yardim ci olursaniz olursaniz sevinirim

 7. Meral Aydın dedi ki:

  Ben kanser hastasıyım bir oğlum var babası yok eşimden ayrılalı 11 yıl oldu çok zor durumdayım Allah rızası için yardım edin bizide görün artık ne olurya

 8. Cansu dedi ki:

  Corono virüs nedeniyle zor durumda kaldık.esim çalışmıyor,evimiz kira yardıma ihtiyacımız var hiçbir gelirimiz yok.

 9. songül dedi ki:

  eşim işsiz kira ‘dayız iki tane cocuk var yardım istiyoruz

 10. Kadir dedi ki:

  İşimden cıktım kiramı falan ödüyemiyorum yardım istiyorum cok zor durumdayım

 11. Songül çelik dedi ki:

  Bize acil yardım yaparmısınız

 12. Alpay dedi ki:

  Çok güzel anlatıp çokta güzel yazmışsınız bu kartı kimlere veriyorsunuz kendi adamlarınıza kendi yandaşlarınıza yazıklar olsun sizlere üç aydır insanlar neler çekiyo siz nerden bilceksiniz kartı verdiğiniz kişiler başta SURİYELERİN sonrada sizin yiğicileriniz kendi ülkenizdeki fakir yardıma muhtaç insanlara şu üç aylık dönemde verdiğiniz bir koli çoğusu onuda almadı bide kalkmışsınız maddi yardım diyorsunuz bir koli erzak verirken kırk dereden su getiriyorsunuz kendi ülkemizde mülteciden farkımızın olmadığını hatta onlardan daha kötü durumda olduğumuzu bize yaşattınız ALLAH size sorsun bunun hesabını.

 13. songül dedi ki:

  lütfen bize de yardim ediniz cok zor durumdayiz kiradayiz ne olur sesimi duyun ve yardim edin lütfen

 14. Halil dedi ki:

  Maddi destege ihtiyacim var 0534

 15. halil dedi ki:

  maddi destege ihtiyacım var 053

 16. Çınar Yıldız dedi ki:

  Lütfen yardım edin giyim gıda süt bez yardımı istiyorum 2 yaşında ve 3 günlük iki kızım var

 17. Hamit aslan dedi ki:

  Merhaba yardım almak istiyorum ama alamıyorum nedeni çok açık ve basit çünkü durumu olmayan insanların hakları yeniliyorum nasıl yani ve kimler yiyiyor durumu olmayan insanların haklarını belediyede tanıdığı olan kişiler vb. hak kazanıyor durumu iyimi kötümü araştırılmıyorum hemen onaylanıyor ben 1 yıllık evliyim 5 aylık bebeğim var kiracıyım belediyeden sadece 200 tl bebek parası aldım başkada birşey almadım süt parası-erzak-ramazan kumanyası-extra para vb. Gibi hiç bir yardım m almadım yani bunları alabilmek için kendimizi çok kötü mü gösterelim kendimizi rezil mi edelim bunları hak etmeyen inzanları araştırmadan verdikleri zaman insanların zoruna gidiyo 1 ailede 2 kişi yardım aldığını biliyorum hem erzak hem para bunlar bi neler var ama insanların nasıl işine geliyorsa öyle hareket ediyolar durumum birazcık iyi olsa buraya yazmaya bile tenezzül etmem ihtiyacım var kiracıyım eşya borçlarım var ve bebek büyütüyorum geçimim zor hakkımı yiyene helal etmiyorum 3 kuruş fazla param olsunn diye belediyeye veya yardım yapan yerlere başvuru yapan insanların bir gün ALLAH çıkartır hak yediklerini kul hakkı yenmez. 0545

 18. halil dedi ki:

  maddi yardıma ihtiyacım var 0534

 19. Seyhan dedi ki:

  Acil maddi yardım bir aile dramı yaşanıyor

 20. murat dedi ki:

  selamın alaykum ben murat ızmıt kocaelı ben ım engellı rapor la 34 aydır ıs arıyom bulamıyorum ve benım bankaya cok kıredı borclarım var ben ve ben ım hastalık ortapedı kalca vedız 4 kez amaleyet oldum 3 fıda var ve dahılıye seker ve tansıyon ve cıldıye ve pıskıyatrı ve gogus bıransıt muro

 21. Songül dedi ki:

  Bizede yardım edin

 22. Çiğdem dedi ki:

  Kiracıyım 6 aylık birikmiş kiram var ve faturalarım ödemekte zorluk çekiyorum 2 çocuğum var biri prematüre sağlık problemleri var bez mamalarını alamıyorum kredi borçlarımız var çok zor durumdayız hiçbir yardımdan faydalanamıyorum lütfen Allah rızası için yardım edermisiniz eşim garson olarak çalışıyordu şuan masalar kalktığı için işsiz ne olur sesimizi duyun artk

 23. Nurcan Durna dedi ki:

  İş yerim kapandi çalışmıyorum pandemi surecini herkes gibi bizde zor geçiriyoruz yardımcı olun lütfen

 24. Saadet KALKAN dedi ki:

  Ben sarahastsiyim bana masa ustuyormisinizyada telefonum yok atres bahçelievler mah karabey2 ispartada saadet.kalkan

 25. Mustafaaydin dedi ki:

  Matdi.yardim.istiyom

 26. Mustafaaydin dedi ki:

  İyigeceler..diliyorum…ben..mustafa.aydin..allah.rizasi..icin..yardim..istiyom..600..kiram..var..130..eletrik..var..115..suyumvar..yatiramadim..sizden.yardim..istiyom…5..tane.cocugumvar..zorbakiyom..okula..gidiyorlar..zor.geciniyom..

 27. Elis dedi ki:

  Lütfen yardım ıstiyorum lütfen yardım edin mağdurun.3cocugumvar 2si bezeli kiradayim tek masi yetmiyor bezdi sutuydu elektrik su doğal gaz ederken yetişmiyor.kendim çalışmak istiyorum ama rahatsızım Epilepsi ve sağ tarafında ferc lütfen yardım edin .lutfen

 28. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacim var

 29. halil dedi ki:

  maddi destege ihtyiacım var

 30. Mustafaaydin dedi ki:

  İyiaksamlar..41..karti..almak..istiyom..yardim..istiyom..

 31. Mustafaaydin dedi ki:

  Selam.iyigunler..ben.41.kart.almak..istiyom..ihtiyacimvar..

 32. Şeyda dedi ki:

  Merhaba ben hamileyim eşim kaza yaptı ve bir oğlum var oda engelli durumumuz yok evimizde sobalı yakacagimiz hiç yok yokmu sesimizi duyan lütfen bir yardım edin

 33. ÜMİT ÇAĞATAY dedi ki:

  Iki sene önce kalp krizi geçirdim medikal park hastanesinde açık kalp ameliyat oldum geçen sene mayıs ayında tekrar kalp krizi geçirdim acıbadem hastanesinde anjio oldum stent takıldı çalışamıyorum komşuların yardımlarınla geçimimi sağlıyorum ara sıra işe çağrıyorlar çalışıyorum fakat yetersiz olduğu için mağdurum evimde şu an buzdolabı ve gardolabım yok alacak gücüm yok yardımcı olabilirseniz ÇOK dua ederim şimdiden ALLAH razı olsun

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.