Tarım Kredi

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar 2022

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar 2022

Bankaların kredi taleplerini kabul etmek için dikkat ettikleri hususların başında kredi notu gelmektedir. 800 puana kredi veren bankalar bulunmaktadır. Tüketiciler tarafından kredi notuna 0 olana kredi verilip verilmediği merak edilmektedir. Orta riskli kredi notuna sahip olanlar belirli şartları yerine getirmek dahilinde kredi çekebilirler. Bazı bankaların kredi notu düşük olan vatandaşlarımıza kredi ve kredi kartı verdiği bilinmektedir. İçeriğimizde bu bankalara ulaşabilir ve ayrıca sizlere tavsiye niteliğinde sunabileceğimiz kredi notu yükseltme yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

800 Puana Kredi Veren Bankalar Var mı?

Bankalar, kredi başvurularını kabul etmeden önce kendilerine gelen başvuruları bazı kıstaslar altında incelerler. Bankaların dikkat ettiği başlıklar aşağıdaki gibidir;

 • Kredi notu yüksek mi?
 • Düzenli geliri var mı?
 • Daha önce kredi kullanmış mı?
 • Kredi kullanmış ise bunları düzenli olarak ödemiş mi?
 • Kredi kartı var mı?
 • Kredi kartı ekstreleri düzenli olarak ödeniyor mu?
 • Faturalarına otomatik ödeme talimatı vermiş mi?
 • Bankada mevduat hesabı var mı?

Bankalar elbette ki bu başlıklara dikkat edecektir. Hatta bir arkadaşınıza borç verirken bu kıstaslara siz de dikkat edersiniz. Şayet başka birine borcu olduğunu biliyorsanız, kendisine para vermekten kaçınırsınız. Bankaların bu kriterlere dikkat etmesine lüzum vardır. Çünkü bankalara borcu olmayan, kredi çekmeyen, kredi kartı kullanmayan kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Bu anlamda öncelikle kredi notlarından bahsetmek gerekiyor. Kredi notları 0 ile 1900 rakamları arasında bulunmaktadır. Düşük kredi notuna kredi çekme yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak kredi çekebilirsiniz.

En RiskliOrta RiskliAz RiskliİyiÇok İyi
1-699700-10991100-14991500-16991700-1900
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bu kredi notları yukarıdaki tabloda gösterilmektedir. Bankalar 1 ile 699 arasındaki kredi notuna sahip müşterilerinin kredi taleplerini geri çevirecektir. Ancak 700 ile 1099 arasındaki kredi notları orta riskli olarak kabul edilmektedir. Gelir belgesi sunmak, kefil ya da teminat göstermek dahilinde kredi kullanılabilmesi mümkün olmaktadır.

800 Puana Kredi Veren Bankalar
Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriyor mu?

Kredi notu 800-900 puana kredi çekme yöntemleri de geliştirilmiştir. Bu yöntemler sayesinde de kolay bir şekilde kredi alabilirsiniz.

Kredi Notu Düşükler Nasıl Kredi Alabilir?

Bankalar tarafından kredi notlarına dikkat edildiğinden bahsettik. Kredi notu düşük olanların dikkat etmeleri gereken hususlar bulunmaktadır. Özellikle birazdan bahsedeceğimiz 3 başlık sayesinde kredi çekmeniz mümkün olabilir.

 • Gelir belgesi : Bankalardan kredi çekmek için gerekli olan belgelerin arasında sürekli olarak gelir belgesini sayıyoruz. Emekli maaşı, çalışan maaşları düzenli gelir olarak kabul edildiğinden dolayı bankaların bu maaş sahibi kişilere kredi vermeleri mümkün olmaktadır. Altının çizilmesi gereken husus, bu gelirin belgelenebilir olmasıdır. Örneğin ek bir geliriniz var ya da iş yapıyorsunuz. Fakat buradan elde ettiğiniz geliri bir türlü belgeleyemiyorsunuz. Bu durumda bankalar sadece maaş tutarını ciddiye alacaklardır. Emeklilere maaşlarının 22 katı tutarında kredi imkanı sunulurken, çalışanlar için dikkat edilecek olan husus son 6 aydır sigortalı olarak çalışmaları olacaktır.
 • Kefil : Kredi almanıza imkan tanıyacak olan yöntemlerden bir tanesi de kefil olacaktır. Nasıl ki kredi çekecek olan şahıslarda aranan bazı şartlar olacak. İşte bu şekilde kefilin yerine getirmesi gereken şartlar da olacaktır. Özellikle kefilin kredi notuna da dikkat edilecektir. Kefilin düzenli geliri olmasına ve evli ise kefillik hususunda eşinin onayı olmasına özen gösterilecektir.
 • Teminat : Kredi çekmenize imkan tanıyacak olan yöntemlerden bir tanesi de teminat gösterilmesi olacaktır. Bankalar özellikle yüksek meblağlardaki krediler için müşterilerinden ipotek talep edeceklerdir. Fakat kredi notu düşük olan kişiler de bu yöntemi kullanarak kredi çekebilir.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriyor mu?

Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası’ nın ipotekli kredilerine başvurarak finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Banka tarafından 60 aya varan vadeler ile, konut ipotekli olarak ihtiyaç kredisi verilmektedir. Gerekli görülmesi halinde bankanın ek teminat talep etmesi hakkı saklıdır. Vade boyunca hayat sigortası yapılması zorunlu olmaktadır.

Ayrıca Ziraat Bankası tarafından 20 bin TL. limitli olarak kredi verilmektedir. Kredi  notu düşük olanlar verilen bu kredilerden yararlanabilir. Normal şartlarda gelir ve kredi notu durumuna dikkat edilir. Fakat düşük limitli kredilerde bankalar daha yumuşak davranmaktadır. Uygun faiz oranları ile 36 ay vade ile kredinizi alabilirsiniz. Banka tarafından müşterilerinin gelir durumlarına göre ödeme planı hazırlanmaktadır. Bunların yanı sıra hayat sigortaları da indirimli olmaktadır. Kredilere, internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanallarını kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi
Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

18 yaşından 75 yaşına kadar olan herkes verilen bu kredilerden yararlanabilir. Gelir belgesi ibraz etmek, teminat ya da kefil göstermek kredi başvurusunun seyrini lehinizde değiştirecektir. Banka tarafından başvuru esnasında belki bunlar talep edilmeyecektir bile. Çünkü teminat  ya da kefil gösterme durumu bankaların iradesinde olmaktadır. En azından aylık gelirinizin %20′ sini ödemek kaydı ile kredi verilmesi de mümkün olacaktır.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Var mı?

Kredi notuna bakmayan bankaların olup olmadığı merak edilmektedir. Kredi notu düşük olan, sicili bozuk olanlar kredi almakta ne yazık ki zorlanmaktadır. Ülkemizde bulunan pek çok banka, kredi notu düşük olanlara ne yazık ki kredi vermezler. Ancak bazı şartların yerine getirilmesi şartı ile kredi notuna bakılmaması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Kefil getirmek, teminat göstermek, gelir beyan etmek gibi şartlar ile kredi notunu önemsemeyen bankalar olacaktır. 

Bankalardan çekilen kredilerin taksitlerini günü geldiğinde ödemezseniz kredi notunuz düşecektir. Ancak kefil göstermek dahilinde bankalar düşük kredi notuna sahip olan müşterilerinin kredi notlarını dikkate almayabilirler. Ancak bu durumda kefilin kredi notu önemli olacaktır. Kefil ile çok yüksek tutarlarda kredi almak mümkün olmasa da düşük tutarlarda kredi almak mümkün olmaktadır.

Bankalara kredi başvurusu için gittiğinizde bankaların dikkat edeceği hususların başında kredi notu gelmektedir. Bankacılık sisteminde kredi notunun düşük olması dahilinde kefil yolu ile kredi alınmasına imkan tanınmaktadır. Bankanın gerekli gördüğü durumlarda kefil ya da teminat talep edeceği söylenmektedir. Bu da demek oluyor ki bankalar kefil şartı ile düşük meblağlarda da olsa müşterilerine ihtiyaç kredisi verebilir.

Akbank, Yapı Kredi, Türk Ekonomi Bankası, İş Bankası gibi bankalara giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kefil ya da teminat göstermek yolu ile bankalar kredi başvurularınızı kabul edecektir.

Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi verirken elbette ki müşterilerinin kredi notuna dikkat etmektedir. Kredi notu müşterinin 5 yıllık kredi geçmişini ifade etmektedir. Şayet daha evvel çekmiş olduğunuz kredi taksitlerini ödemediyseniz, kredi kartı borcunuz varsa bu durumda kredi notunuz düşecektir. Fakat daha evvel herhangi bir bankacılık ürünü kullanmadıysanız bu durumda kredi notunuz oluşmamış demektir. Bankalarda vadeli ya da vadesiz hesap açtığınızda, biraz birikim yaptığınızda ya da otomatik ödeme talimatı verdiğinizde kredi notunuz oluşacaktır.

Ancak kredi notunuzun 0 olması durumu kara listede olmanızdan dolayı ise, bu durumda yapmanız gereken kredi notunuzu yükseltmek olacaktır. Kredi notunun yükselmesi ise bir kaç durum dahilinde mümkündür. Bu anlamda sizlere ilk tavsiyemiz mevcut kredi borçlarınız ile ilgili yapılandırmaya gitmeniz. Bankalar 2021 yılında da borçların yapılandırması amacı ile düşük faizli olarak kredi vermektedir. Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası gibi bankaların verdiği borç kapatma kredilerine başvuru yapabilirsiniz.

Kefilli Kredi Veren Bankalar

Kredi çekmenin en garantili yollarından bir tanesi kefil ya da teminat göstermektir. Banka, krediyi kefil ile birlikte verdiğinde bir nevi derin bir nefes alır. Alacağının tahsilatını gerçekleştiremeyen banka, kefile ulaşır ve tahsilat işlemi bu şekilde gerçekleşir. Kefil ile düşük tutarlarda kredi verildiği bilinse de, kefilin kredi notunun yüksek olması ve düzenli gelir beyan etmesi gibi durumlarda, kredi tutarının daha yüksek hale gelmesi mümkün olabiliyor.

Kefil olacak kişinin de elbette ki anlamda aldığı bazı riskler söz konusudur. Ancak borç iki taraf tarafından da ödenmezse, kredi notunun düşeceği de bir gerçek olmaktadır. Kefil şartı ile tüm bankalar düşük meblağlarda kredi verebilir. Kefilin yanı sıra bankalardan kredi almanın bir diğer yolu ipotek göstermek olacaktır. İpotek yolu ile verilen kredilerin tutarları da oldukça yüksektir. Taşınır ya da taşınmaz herhangi bir mal varlığının banka teminat olarak gösterilmesi durumunda kredi almanız oldukça kolay olacaktır.

Kredi notunuz düşük olsa da kefil ya da ipotek yolu ile kredi almanız mümkün olmaktadır. Kredi notuna bankalar ancak bu şartların sağlanması dahilinde bakmazlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. hamza cebe dedi ki:

  mrb sicilim müsait değil evim ve arabam var ama bir türlü kredi kullanamadım son bir aydır.bir miktar kredi kartı borcum vardı onu bile tamamen kapatmama rağmen kredi alamadım kullandığım bir kredi kartım var düzgün ödeme yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim çok teşekkürler.

 2. Sadık ozden dedi ki:

  40 000 tl ihtiyacim var cocuklarim icin evim kira cocuklarima hic birsey alamiyiyom bizi mamasi evime ekmek alacak param yok borclarim da cok kiredi cekemiyom cikmaza girdim calistigim isyeri maasalari 3 aydir mermiyor diye bilirim allah riza icin yardimci olun lutfen

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.