Tarım Kredi

Maddi Yardım Etmek İsteyenlere İletişim Yöntemleri (Allah Rızası İçin)

Pek çok kurum, kuruluş ve şahıs tarafından yardıma muhtaç ailelere yardım yapılmaktadır. Fakirlere yardım etmek isteyenler onlara nasıl ulaşacakları konusunda fikir sahibi olmak istemektedir. Maddi yardım yapan sanatçılar ve yoksullara yardım eden sivil toplum kuruluşları bulunmaktadır. Bu kişiler yardıma muhtaç insanları nasıl bulabilirim diyerek araştırma yapmaktadır. Maddi yardım yapmak istiyorum şeklinde pek çok ilan bulunmaktadır. Yardım etmek isteyenler numaralarını bırakarak para yardımı yaptıklarını söylemektedir. İçeriğimizde bu kişilere nasıl ulaşabileceğiniz ile ilgili detaylı bilgi vermeye çalıştık.

Maddi Yardım Etmek İsteyenlere İletişim Yöntemleri (Allah Rızası İçin)

Fakirlere Yardım Etmek İsteyenler

Fakirlere yardım etmek isteyen pek çok kişi, kuruluş ya da devlet kurumu bulunmaktadır. Devlet tarafından verilen yardımlar genel olarak ayni ve nakdi yardım şeklinde olmaktadır. Devlet eli ile yapılan yardımlarda başvuru esas alınmaktadır. Bu yardımlar genel olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile yürütülmektedir. Bakanlık aile yardımları, eğitim yardımları, engellilere yönelik yardımlar, özel amaçlı yardımlar, sağlık yardımları, yabancılara yönelik yardımlar yapmaktadır.

Taşralarda bu yardımlar kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığı ile yapılmaktadır. Yardıma muhtaç vatandaşlarımız bu vakıflara giderek yardım başvurusunda bulunur. Vakıf bünyesinde bulunan mütevelli heyet tarafından başvurular incelenir. İncelenen başvurular neticesinde yardım almaya hak kazanan aileler yine bakanlık tarafından belirlenen tutarlar maddi yardım alır.

Fakirlere Yardım Etmek İsteyenler
Yardıma Muhtaç Olan İnsanları Nasıl Bulabilirim?

Bunların yanı sıra Belediye Başkanlıkları beyaz masa, sosyal hizmetler müdürlüğü gibi birimler tarafından yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlarda da vatandaşların müracaatı esas alınırken, tespit yöntemini kullanarak da yardıma muhtaç ailelere ulaşmak mümkün olmaktadır. Sadece devlet kurumları eli ile değil, Sivil Toplum Kuruluşları, zenginler, iş adamları, sanatçılar, futbolcular, dernekler ve vakıflar aracılığı ile de fakirlere yardım yapılmaktadır.

Maddi Yardım Yapan Sanatçılar Var mı?

Eskiden maddi yardıma ihtiyacı olan kişilere ulaşmak oldukça kolaydı. Ancak artık bu şahıslara ulaşmak oldukça zorlaştı. Hemen hemen herkes bir şekilde alım gücüne sahip oldu. Ancak bir yerlerde hala asgari ücretle geçinmeye çalışan, çocuk okutan, kira veren kişiler var. Sosyal medya ya da internet üzerinde sürekli olarak ilan yayınlar kişiler var. Vatandaşlarımız paraya ulaşmaya çalışadursun, bu kişilere ulaşmak isteyen kişiler de var.

Ancak bu noktada belirtmemiz gerekiyor ki yardım yapılır, acil paraya ihtiyacı olana finansman şeklindeki ilanların bazıları kötü amaçlı olarak kullanılmaktadır. Bu kişiler tefeci ya da dolandırıcı olabilmektedir. Tefeci Cemil gibi çok fazla bu işi meslek edinmiş kişiler vardır. Ancak TCK 241. madde kapsamında gelir elde etmek amacı ile ödünç para vermenin yasal olmadığı ve hapis cezasına varan idari yaptırımlar olduğundan söz edilmektedir. Bu sebeple kötü niyetli şahıslardan uzak durunuz.

Maddi Yardım Yapan Sanatçılar
Maddi Yardım Yapan Sanatçılar

Bankalardan kara listede olduğundan dolayı kredi alamayan, eş dost akrabasından borç bulamayan kişiler genellikle illegal yolları araştırmaktadır. Sizlere tavsiyemiz kanunlarımızın suç olarak kabul ettiği herhangi bir işin içinde olmamanız. İçeriğimizde sizlere farklı yöntemlerden tavsiye edeceğiz. Bunlardan bir tanesi maddi yardım yapan sanatçılara ulaşmak olacaktır. Bu kişiler yaptıkları maddi yardımları geri dönüşümsüz olarak vermektedir.

 • Haluk Levent
 • Esra Erol
 • Müge Anlı
 • Serap Akkaya

gibi ünlülerin sürekli olarak maddi yardım yaptığı bilinmektedir. Bu kişiler özellikle televizyon kanallarında programlar yapmaktadır. Bu programlara katılabilir, ünlülere ya da menajerlerine sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size ayni ya da nakdi yardım yapacaklardır.

Yardıma Muhtaç Olan İnsanları Nasıl Bulabilirim?

Zenginler, iş adamları ve sanatçılar tarafından yardımlar genel olarak birebir değil de, vakıflar aracılığı ile yardım yapmaktadır. Ancak hiç kimse bilmediği, ismini duymadığı ya da güven arz etmeyen kuruluşlara ya da şahıslara yardım yapmaz. Devlet kurumları dahi bu konuda hassas davranırken ailelerin tespitinde ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Vatandaşlarımız yardım almak için üzerlerine kayıtlı olan taşınmazları ya da banka hesaplarındaki paraları bir başka yakını üzerine devretmektedir. Yani bedava olması adına her türlü kılıf geliştirilebilmektedir.

Yardıma muhtaç olan insanların tespiti oldukça zor olmaktadır. Her ilan yayınlayıp maddi yardım sağlanacağını iddia eden kişiler hayırsever olmadığı gibi, her ihtiyacım var diyen de ihtiyaç sahibi değildir. Bu durumun tespitinin iyi yapılması gerekiyor. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak yardıma muhtaç olan insanlara ulaşabilirsiniz;

 1. İnternet sitesi : Bir iş adamıysanız internet siteniz üzerinde sosyal yardım isimli bir bölüm oluşturarak başvuruları buradan kabul edebilirsiniz. Pek çok iş adamı bu yöntemi kullanarak yardıma muhtaç ailelere ulaşmaktadır.
 2. Vakıflar aracılığı ile : Ünlü vakıflara bağışta bulunabilirsiniz. Bu vakıflardan yardımların yerine ulaştırıldığına dair bir belge ya da fotoğraf talep edebilirsiniz. Yardıma muhtaç kişiler genel olarak bu vakıflara giderek yardım isteyebilmektedir.
 3. Şahıslara birebir ulaşmak : Yardım talebinde bulunan pek çok kişi var. Bu kişiler çeşitli internet sitelerinin yorum bölümlerine iletişim bilgilerini bırakarak dertlerine derman arıyorlar. Bu kişiler ile birebir görüşerek yardımlarını yapabilirsiniz.
 4. Muhtarlar vasıtası ile : Fakirlere ulaşabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de muhtarlardan bilgi almaktır. Muhtarlar mahallelerde bulunan kişiler ile irtibat halinde olduğundan dolayı bu kişilerin tespitinde sizlere yardımcı olabilirler. Fakirlik kağıdı da muhtarlardan alındığı için kendileri bu konuya daha hakim olacaktır.
 5. Belediye ve SYDV’ler aracılığı ile : Yardım talebinde bulunan aileler genel olarak belediyelere ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına gitmektedir. Devlet tarafından verilen sosyal yardım tutarları oldukça düşük olmaktadır. Bu sebeple yardıma muhtaç ailelerin tespitinde belediyeler ya da kaymakamlıklardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yardıma muhtaç kişilerin tespit edilmesinde kullanılan en sağlam yöntem muhtarlara danışmak olacaktır. Kendileri ile birebir görüşebilirsiniz. İnternet üzerinden bu şekilde yardım talep eden pek çok kişi vardır. Ancak bu kişilerin gerçekten yardıma muhtaç olup olmadığı tartışmalı bir konudur. Bu kişilerin tespit edilmesi de oldukça zor olmaktadır. Ancak belediyeler ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından kurulan heyetler bu kişilere ulaşmada size yardımcı olacaktır.

Devlet kurumları tarafından verilen yardımların tutarları düşük olduğundan dolayı, SYDV’den yalnızca 1 koli gıda yardımı alabilen bir aileye maddi destek olabilirsiniz. Ayrıca devlet tarafından verilen çok fazla yardım konusu bulunmaktadır.

Yardım Yapan İş Adamları

Hayat paylaşınca güzel. Dinimiz de yardımlaşmayı emreder. Pek çok iş adamı ömrünü bu işlere harcıyor artık. Sosyal yardım öyle gelişti ki, STK’lar kampanyalar başlatıyor, iş adamları geceler düzenliyor. Hatta açık artırma yöntemi kullanılarak da pek çok kişiye destek sağlanmaktadır. Yardım yapan pek çok iş adamı vardır. Fakat yardımlarda dikkat edilmesi gereken bir husus var. O da kişilerin rencide edilmemesi. Ne yazık ki herkes yaşadığı hayatı kendisi seçemiyor ya da bazen şartları değiştirme gücü olmuyor. İş adamları bu zamana kadar tırnakları ile bir yerlere gelen insanlar olduklarından dolayı bu konularda daha hassas davranabiliyorlar.

 • Koç Ailesi 
 • Sabancı Ailesi
 • Osman Kibar
 • Murat Ülker 
 • Ferit Şahenk 
 • Şarık Tara
 • Fuat Tosyalı 
 • Tuncay Özilhan
 • Ahmet Kocabıyık 
 • Erman Ilıcak 
Yardım Yapan İş Adamları 
Yardım Yapan İş Adamları 
 • Mehmet ali Aydınlar 
 • Sinan Tara
 • Hüsnü Özyeğin
 • Ali Ağaoğlu
 • Ali Doğramacı 
 • Begümhan Faraylı
 • Sinan Tara
 • Fikret Öztürk olmaktadır. Bu şahıslardan bazıları özellikle internet sitelerinde maddi yardım başlığı altında bir menü açarak oluşturdukları başvuru formu ile yardıma muhtaç ailelerin başvurularını almaktadır. Ayrıca maddi yardım yapan futbolcular da bulunmaktadır. İçeriğimzden kendilerine ulaşarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Yoksullara Yardım Eden Sivil Toplum Kuruluşları

Yoksulları tespit eden ve onlara maddi yardım imkanı sağlayan, yani aslında yardım etmek isteyen ile ihtiyaç sahibi arasında köprü görevi gören vakıflar ve dernekler bulunmaktadır. Bu derneklere başvuru yapabilirsiniz. Çoğunun internet üzerinde bağış sayfaları bulunmaktadır. Bu dernek ve vakıfların isimleri;

Yoksullara Yardım Eden Sivil Toplum Kuruluşları 
Yoksullara Yardım Eden Sivil Toplum Kuruluşları 
 • İnsani Yardım Vakfı (İHH)
 • Lösemili Çocuklar Vakfı (Lösev)
 • Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı
 • Mehmetçik Vakfı
 • Türkiye Diyanet Vakfı
 • Türk Kızılayı
 • Türk Eğitim Vakfı
 • TEMA Vakfı
 • Tohum Otizm Vakfı
 • UNİCEF (Türkiye Milli Komitesi)
 • Yeryüzü Doktorları Derneği
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı
 • AKUT Arama Kurtarma Derneği

gibi dernekler vasıtası ile maddi yardımlar yapılmaktadır. İçeriğimizde yardım yapan ünlüler, iş adamları ve STK’lardan söz ettik. Bu sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, belediyeler aracılığı ile yardıma muhtaç ailelere ulaşabilirsiniz. Maddi yardım yapan kurumlar Kocaeli’de de bulunmaktadır. Ayrıca belediyelere bağlı sosyal hizmetler müdürlükleri ve kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’ndan da ayni ve nakdi yardım alabilirsiniz.

www.tarimkredi.net sitesi üzerinden herhangi bir yardım yapılmamaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 174 YORUM
 1. mehmet sait beyazit dedi ki:

  rb ben kızıltepede ikamet ediyorum eşim engeli çoçuklarım mardin musaçihaner çoçuk yufasında çoçuklarımı ala bilmek için evin düzeni eşyalarını alabilmek için madi imkanım yok iş sizim çalışamıyorum eyer yardım edebilirseniz çok çok sevinirim mutlu olurum çoçuklarımı alabilmek için para deyil sadeçe evin eşyalarını çoçıklarıma yataçak ranza çoçuk elbize dolabı adrez mardin kızıltepe mahle sok

  1. Sercan dedi ki:

   Maillere cevap yazamıyorum nedendir

 2. Mira dedi ki:

  Merhaba iki çocuģumla zor durumdayım.lütfen allah rızası için yardım elinizi uzatın

 3. Pınar dedi ki:

  Hiçbir şekilde gelirim yok lütfen biride duyun lütfen

 4. Pınar dedi ki:

  3 çocuk annesiyim hiçbir gelirim yok evim baraka lütfen gerçekten yardıma ihtiyacı olanları bulun lütfen

 5. Serpil dedi ki:

  Allah rızası için yardım eşim yok Cocum hasta tedavisi icin yardim edin evim kira kiralar birikti ev sahibi cik diyor borcum cok ziraat bankası 97 3 cok daraldım

 6. sedat küçükhüyük dedi ki:

  engelli bir vatandaşım yardıma ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirim saygılarımla

 7. bugün kredi veriyorum dedi ki:

  Bugün para lazım diyene 3 seçenek sunuyorum;
  1. bugün 50 bin,
  2. bugün 20 bin faizsiz
  3. bugün 10 bin bir ay sonra 20 bin.

  kredi notunuz yerinde olmalı. bugün yarın başvurun.

 8. Burak dedi ki:

  Selamın aleyküm HATAYdan burak 25 yaşındayım 19 gün sonra 14 temmuzda ALLAH’ın izniyle yuva kurucaz. düğün yapıcam tek başıma çalışıyorum ve maddi olarak çok sıkıntıya grdim bankalar kredi vermiyo ALLAH rızası için sesimizi duyarsanız bi yardım eli uzatırsanız çok sevinirim.hsp no

 9. Derya kaya dedi ki:

  Merhaba ben derya kaya allah rızası için bana yardım edin ben tüm yardım seven insanlara yardım istedim kimse bana dönmedi bana yardım etmediler siz yardim edin ne olur kurbal olayım size kimsem yok mağdur durumdayım benim tel numaram bu da hesap numaram beni kurtarın allah rızası için

 10. Rasık SAYIN dedi ki:

  Merhaba benim adım Rasık SAYIN Bu yazıyı yazmaktan başka çarem kalmadı aslında tam olarak ne yazacağımı da bilemiyorum çünkü çok çaresizim babam bundan 4 yıl önce kanserden vefaat etti. Anneme de babam bakıyordu çünkü annemde karaciğer nakli geçirdi nakil sırasında beyne oksijen gitmediği için beyni hasar gördü aynı zamanda ameliyat sırasında boğazından delik açtılar TRAKEOSTOMİ diye bişey yaptılar ve bidahada kapanmadı 10 larca ameliyat olmasına rağmen. Beyin hasar gördüğü içinde yürüyemedi babam vefat ettikten sonra RABBİM bana izin verdi canıma anneme ben baktım. Maalesef bu süreçler hep para isteyen süreçlerdi ben memurum çok şükür gelen bi param var ama babamın rahatsızlığı ve annemin rahatsızlıkları üst üste gelince bayağı zor bi döneme girdim bankalara olan borçlarımı ödeyemedim ve maaşıma haciz geldi ödeyemediklerimde sıraya girdiler bu süreci atlatmakta çok zorlanıyorum bu arada araştırabilirsiniz ne alkolüm ne sigaram ne de kumarım var. Çok çaresizim belki size saçma gelebilir ama çaresizlikten böbrek satanlar karaciğer satanların ilanlarının olduğu yerlere ilanlar verdim çocuklarımın yüzüne bakamaz hale geldim sizden ricam allah rızası için kötü bir şeyler yapmadan bana yardım edin inanınki hayat neşemi kaybettim allah kimseyi zorda bırakmasın bunu yazarken bile utanıyorum lütfen kınamayın beni. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM RABBİM NE DUALARINIZ VARSA KABUL ETSİN.ÇOK AMA ÇOK ACİL 5000 TLYE İHTİYACIM VAR NE OLUR YARDIM EDİN BANA ALLAHIM RAZI OLSUN SİZDEN TEŞEKKÜRLER.

 11. Ceylan Köküm dedi ki:

  Kiracayim eşim çalışmıyor bir çocuğum var zordayim yardım etsinler

 12. Sinan dedi ki:

  Merhaba hayır sever insanlar şu dünya da çok zor durumda olan insanlar var yarım etmek herzaman sevaptır Allah yardım edenlere mutlaka mükâfatını verir. Bende evli ve iki çocuk babası olan biriyim önceden durumun iyiydi sonradan bozuldu önce borçlar için kredi çektim sonra kredi kartı denen illete bulastim şimdi ödemekte zorluk çekiyorum çok bunalimdayim eşimden ayrılacak hale geldim 5 Bin TL ihtiyacım var lütfen yardım edin

 13. halil dedi ki:

  maddi destege ihtiyacım var 0539

 14. Yıldız dedi ki:

  Kira dayım maddi yardıma ihtiyacım var hiç param yok epeydir borçları m da var

 15. Mahmut çelik dedi ki:

  Merhaba siz değerli insanlardan yardım bekliyorum eşim hamileydi 2aylık maalesef kaybedtik düşük yaptı asgari ücretle çalışıyorum çok zor durumdayım evim kira borcum çok aile huzursuzluğu başladı şu yalan dünyada benim ve ailemin yüzünü güldürecek kimse yokmu Allah rızası için şu borçlarım ödenirse hayata tekrar tutunabilim yoksa sonum hüsran inanın lütfen çok zor dumdayımlütfen benimle ilgilenin saygılar sunuyorum siz değerli insanlara

 16. cem dedi ki:

  Sayın başkanım attık başka çarem olmadığı için size halimi arz etmek istedim ben 30 yaşında bir gencim olumsuz şartlar ve maddi sıkıntılardan dolayı sevdiğim kizla bır yuva kuramuyom işsizim sizin yardımınıza ihtiyacım var yaşım ilerledikçe evlenme ve iş kurma olasılım azalıyor ümiylerimde tükeniyor neolur duyun sesimi borçlarım ve elden aldığım nakitlerim var bunları ödemem için lütfen benden yardımınızı esirgemeyin Allah sizin gibi büyüklerimizi ve yardım severlerimizi başımızdan eksik etmesin

 17. Sibel dedi ki:

  ıyi günler bana yardım edin lütfen kredi borcum var hiç olmazsa yarısını kapatayım yemin ederim yalan söylemiyorum acil 10 bin lira ihtiyacım var yardım edin bana internetim olmuyor numaram 05 lütfen arayın beni acil bekliyorum yardım ederseniz çok sevinirim ALLAH için arayın beni acil

  1. Caner dedi ki:

   Nerde oturuyorsunuz

   1. Nurcan dedi ki:

    Allah rızası için bana da el uzatın

 18. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0539

 19. Tuğba Erdoğan dedi ki:

  Bir çocuğum var eşim çalılıyor ama yrtmiyor sadecw kira parası istiyorum 600 tl

 20. Şenay Bozkurt dedi ki:

  Bu eşimin ilk benim ise 2 ci evliliğim eşimle evlenene 6 ay kadar bir süreç oldu kimse bizi istemediği için herşeyi tek başımıza yapmaya çalıştık nikahimizi tek yaptık evimizi iyi kötü kendimiz kurduk aile desteği görmedik evimde eşya yok ama buna da şükür eşim asgari ücretle çalışıyor ben ise eşime yardımcı olamıyorum akciğer sorunum var geçmişe ait psikolojik sorunlarım da üstüne geldi herkes etrafımızda kim varsa bizim düsmemizi ve ayrılmamız bekliyor eşim ise ağustos 24 de asker olacak inşallah evim kira sagdece allah rızası için diyorum

 21. Halil ben dedi ki:

  benim adim halil fatura borcum var icralik bankaya borçluyum odemelerim var geçiyor günleri icralik evliyim bu çocuğun var ailem çoğunu bilmiyor bilmesinde istemiyorum yuvamin yıkılmasından korkuyorum bankalardan çevremden akrabalarimdan kimseden bişey alamıyorum pisokolojim bozuldu bu boyle devam ederse ya bobregimi satcam yada kara ciger vs olmasada en son care canima kiymak olucak maddi yardim istiyorum allah rızası için bana yardımcı olun allah rizasi icin bu sikintilar icinde yasamak istemiyorum allah icin bi yardimci olun ALLAH icin yardim edin

 22. Bakır Karakaya dedi ki:

  anca burdan ulaşabiliyorum yardıma ihtiyacım var ben gelişim üniversitesinde okuyorum taksitlerimi ödeyemedim ve okuldan kaydımı silecekler icraya verecekler lütfen bana yardımcı olur musunuz 25 bin TL ödemem lazm kimse el uzatmadı lütfen yardım edin yeter ki okulum emeğim boşa gitmesin isterseniz bütün evrakların taksitlerin resminide atıyım size okulla da konuşup hallederibilirsiniz ama Allah rızası için yardım edin ya

 23. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 053

 24. Esra dedi ki:

  Maddi konuda zor durumdayım lütfen yardım edin.

 25. Nuri yazıcı dedi ki:

  Ben Nuri yazıcı çok kötü durumda
  iki çocuģumla zor durumdayım.lütfen allah
  rızası için yardım elinizi uzatın
  tokat merkez

 26. Canan dedi ki:

  Yardım yapan her yere baş vurdum ALLAH razası için biride duysun sesimi yemin ediyorum o kadar magurumki mağdur olmazsam kimseyi bu kadar rahatsız etmem beş çocuğum var asgari Ücretle geçıkıyoruz o kadar zor durumdayım ki bi ALLAH bilir. Siz zengin insanlar biraydan yuksulla paylaşmanın ne olur sanki inanın sevaptan başka birşey olmaz

 27. Sinan dedi ki:

  Selam allh aşkına Muhammet aşkına bana ufak bir eluzatma yardımında bulunun zordayim vijdaniza merhametine sesleniyum hasap num ne olur

 28. Halil Ateş dedi ki:

  120bin tl birkaç bankaya kıredi kıredi kartı borcum var ödiyeöiyorum çok zordurumdayım beni bu bataktam kurtaracak hayırsever varmı

 29. nadide dedi ki:

  bana yardım edin tedavi masraflarım karşıyamıyorum hiç bir gelirim yok raforlarımı veririm isteyenlere allah rızası için evde yiyecek bir lokma bir sey yok bana ulaşmak isteyenler

 30. Ayse tüten dedi ki:

  Cok zor durumdayiz iki tane kucuk cocugum var ama mama alacak param yok oturdugum yerde cok kotu esimin borcu var odeyemiyoruz yardim edebilirseniz cok sevinirim

 31. Arzu dedi ki:

  Merhaba.Cok siteye yazdim bi cevap gelmedi.Biliyorum yine gelmicek ama yine ALLAHDAN umut kesilmez deyip yaziyorum.Cok paraya ihtiyacimiz var ama cok istemiyorum.Acil bebeyim icin 200-250 lira lazim kalp filmi falan yapilmali.200-300 lira cocuklara okul giysisi ,okul ihtiyaclarini almaya .ALLAH her kesin yardimcisini olsun İn şa ALLAH.Amin

 32. Sultan dedi ki:

  Selamünaleyküm 2 yıl önce eşimden ayrıldım 13 yaşındaki kızımla beraber kiralık daire kalıyorum psikolojik tedavi görüyorum fibromiyalji hastasıyım geçen yıl tüberküloz hastalığı geçirdi mi şu anda astım hastasıyım çalışamıyorum kızım hiçbir ihtiyaçlarını karşılayamıyorum okul ihtiyaçlarını kıyafeti yemesi içmesi çok mağdur durumdayım psikolojik olarak bitik bir anneyim şu an oturduğum evden de çıkarılıyorum satıldı çünkü ben ne yapacağım bilmiyorum yani bana yardımcı olun lütfen yani psikolojim o kadar bozuk ki 2 yıldır yemek yemiyorum ben uyku düzenim her şeyim hayatım bozuldu çocuğuma çok üzülüyorum lütfen bana acil yardım edin ne bu saatler altında tedavim ile göremiyorum yani olamıyorum inşallah tez zamanda

 33. Yardım dedi ki:

  Iyi günler..  29 yaşındayım evliyim… Kisaca size durumumdan bahsetmek istiyorum. Esim aslen sivasli bu nedenden dolayi evlenirken sivas a yerlesip bi miktar borc alip dukkan actik. Isler istedigimiz gibi gitmedi dukkani bir yil ayakta tutabildik rekabet dolayısıyla iflas ettik. Tabi ki borcumuzu da ödeyemedik. Bankalara borcluydik onlar kayinbabam bir sekilde kapatti. Fakat elden aldigimiz borcu kapatamadik ve hergun ariyorlar. Ikimiz de işsiziz aylardir. Stersten hamileydim bebegimi kaybettim. Benim ailem bu borc yuzunden ayrilmamizi istiyor fakat ben eşimi seviyorum. Şuan ayriyiz brn niğde de esim ise ailesinin yaninda. Ne yapacağımızı şaşırdık sizden ricam yuvamin kurtulması için bana yardimci olmaniz.. Her türlü bilgimi verebilirim.

 34. Ulubey dedi ki:

  Ikı tane cocum var çocuklarımın kışlık mont ve botları yok oğlum okula gidiyor yasinda yok allah rızası için yardımcı olun bize

 35. Bahriye ulubey dedi ki:

  Merhaba 6yasinda oglum 4yasinda kizim var sizden ricam cocuklar icin montlari ve botlari yok alacak durumuz yok ne olur bize yardimci olun

  Bu adresten bi hayir sever ne olur bize ulussin

 36. Derin dedi ki:

  Ailem kardeşlerim borç içinde babam aslında burada anlatamayacagimm kadar sorun yaşıyorum maddi manevi yardıma ihtiyacı m var biri beni duydun istiyorum

 37. Selcuk basak dedi ki:

  Sayın vekilim ben İstanbul Bayrampaşa istanbul doğumlu selcuk başak ben karaciğer hastasıyım askerde 6 ameliyat oldum çürük verdiler rahatsızlığım sebebi ile çalışamıyorum yaşlı babaannem bakıyor babam şöför olarak çalışıyor ancak borçları yüzüne hiç destek olamıyor ilgilenmiyor tedavim devam ediyor sigortam yok genel sağlık sigortası var ancak pirim borcundan dolayı kapalı istisnahi hallerden bakıla biliyorum son bir tedavim kaldı 1850 tl tedavi masrafım var adana balcalı hastanesinde tedavi göreceğim bütün ameliyatları orda oldum belediye 500 tl yardım yaptı kaymakamlık yardımı kesti babam çalışıyor diye ancak babam borçları yüzüne ilgilenmiyor çok kişiye mail attım sağlık bakanlıgınada dönüş olmadı ben 54 kg düştüm tedavi olmaz isem durum kötüye gidecek sayın vekilim evladınız yerine beni sayın yardım edin başka sıkıntım yok allah için bana ulaşın tc adres bayrampaşa ist

 38. Serkan dedi ki:

  S.a yardımlarımızı bu papara hesabına yollarsaniz size minnettar olurum banka borclarim var şimdiden allah razı olsun

 39. Melisa dedi ki:

  Merhaba 19yaşındayım kardeşim cezaevinde babaanrm ve dedemle yaşıyorum dedem kalp ameliyatı oldu felç geçirdi babaanemde yaşlı ve bacakları kireçlenme nedeniyle çok ağrıyor bir sürü fabrika ya işyerlerine başvıru yaptım ama dönüş yapmadılar zor durumdayım gelip evimize de görebilirsiniz lütfen yardımcı olun zor durumdayım

 40. Yusuf dedi ki:

  Selamün aleyküm ben yaşlı anneme ve babama bakiyorum benim isteğim babama cihaz kulaklığı babam duymuyor

 41. Hatice dedi ki:

  2 çocuk annesiyim eşimden 17 yıl sonra şiddet yüzünden ayrıldım cocuklarim öğrenci nolur azda olsa yardım edermisiniz nolur

 42. yalniz kadin dedi ki:

  bende zor durumdayim ne olur yardim edin 2 cocugum var biri daha 8aylik bez alamiyom mama alamiyom esim cezaevinde ac yasiyoruz benide duyun ne olur

 43. Berkan dedi ki:

  Ben 23 yaşındayım evliyim ve bir çocuğum var 2 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkum yaşıyorum çocuğuma mama bez alamaz haldeyim sıkıntıdan borçtan ne yapacağımı şaşırdım kirada oturuyorum Allah rızası için yardım edin köleniz olayım yalvarırım iban no

 44. Arif karslı dedi ki:

  Ne olur bana yardım edin çok zor durumdayım icralık oldum bunalımdayım yardıma ihtiyacım var aldığım maaş borçlarımı karşılamaya bile yetmiyor yardım istiyorum Allah rızası için 2 tane çocuk okutuyorum

 45. Emine muhammed dedi ki:

  Merhaba ben emine suriyeliyim çok sıkıntılı günler geçiriyorum lütfen bir yardım edin 2 tane çocuğum var kırkayak veremiyorum lütfen bi el uzatın

  1. Alpreren dedi ki:

   merhaba
   Elimden geldiği kadar yardım edebilirim ayrıca fitre zekat yardımlarını verebilirim. Mail adresimden ulaşabilir misiniz denizerbil.dg@gmail.com

   1. Çaresız kadın dedi ki:

    Alperen bey yazıyorum cıkmıyor mesaj

  2. Sabri almanya dedi ki:

   Selam siz nerde yasiyorsunuz size yardim yapmak istiyorum

   1. Çaresiz kadın dedi ki:

    Yazıyorum mesajlar gıtmıyor lütfen bana yardımcı olun ne olur

 46. Ali emrah polat dedi ki:

  130 binlira borcum var bu borçtan ailemin haberi yok lütfen bana yardımcı olun ne ödeyecek nede dayanacak gücüm kalmadı sesimi duyun size yalvarıyorum hiç bir dayanağım kalmadı umudum bu yorumlar lütfen bir insanın hayatı belkide bu miktar iş bankası ne derseniz deyin ama bana yardım edin

 47. Celal dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin çocuklarım okula gidiyor ev kira 6 aydır calışamıyorum bankalara 62 binlira borcum var ödeyemedim icralik oldum çok zor dayım yokmu allah için yardımcı olacak tel 75 halk bank TR 96 allah rızası için

 48. Fatma çinar dedi ki:

  Merhaba 2 . Evliligimi yaptim isyerim vardi iflas ettim ikinci esimin 3 benim 3 tane cocugum var ucu anasiz ucu de babasiz hepsine ben ve simdiki esim bakiyoruz iflas ettigim icin borclari oderken gecim sikintisi yasiyoruz bu yetimlerin rizkini rabbim kesmez biliyorum 20 bin kadar bi borcum var hibe degil borc istiyorum durumumu duzeltir duzeltmez odemek sartiyla yardimci olursaniz sevindirirsiniz bizi

 49. Hasan naza dedi ki:

  Ben genç yaşta evlilik yaptım 2 çocuk babasıyım evimde doğru dürüst eşyam yok sadece eşya için yardim etmek isteyen abilerim ve ablarim is için açılan hesapa yardim ekmek isteyenleratabilir allah rızası için edenlerden allah razi olsn durumumun kotu olmasına inanmayan olursada numarayı arayıp gelip görebilirler
  TR19

 50. Eylem dedi ki:

  MERHABA. 3 YAŞINDA BEBEĞİM VAR. FAKİRLİK KAĞIDIM VAR. CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİNE MESAJ YAZDIM. CEVAP YAZMIYORLAR. ÇATI KAT, 1 ODA EVDE YAŞIYORUZ. ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ. DOLANDIRICI DEĞİLİM. ÇARESİZİM. ALLAH KİMSEYİ ÇARESİZ BIRAKMASIN. BEBEK BEZİ, ISLAK MENDİL, 3 YAŞ ERKEK BEBEK KIYAFETİ, ERZAK İHTİYACIM VAR. GÜVENMİYORSANIZ BEBEK BEZİ PAKETİNİ AÇABİLİRSİNİZ. BEBEK BEZİ BİTMİŞ. ÇİŞ YAPIYOR. VÜCUDU BUZ GİBİ OLUYOR. HASTA OLUYOR. HAVA SOĞUK. ALLAH RIZASI İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ?

 51. Canan dedi ki:

  Yalvaririm sesimi duyun

 52. Aysun dedi ki:

  Merhabalar ben cok zor durumdayım hamileyim ve hic durumumuz yok bize yardim edin dogacak cocugu a guzel Bi hayat yaşatmak için lutfen 30 bin borcumuz var ve işyok eşim calişmiyor lutfen duyun sesimi yardim edin bana kiradayım tek Bi oda kac aydir kırami ödıyemiyorum

 53. Mehmet dedi ki:

  Çok zor durumdayım 50 bin liraya ihtiyacım var kumar batigina düştüm psikolojim bozuldu intiharin esigindeyim Allah rızası için bana yardım eli uzatın kurtulmak istiyorum bu illetten bu dertten

 54. Eylem dedi ki:

  Eşim 2 milyar 300 TL maaş ile çalışıyor. İkamet ediyor olduğumuz daire kira. Elektirik faturası, su faturası, mutfak masrafı. 15 aylık bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, erzak ihtiyacım var. Para istemiyorum. Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. İnsanın başına her şey geliyor. Düşmeyen Allah’tır. Allah rızası için destek olurmusunuz? Mail adresimi yazacağım. eylemmetin2020 @ gmail . com

 55. Arzu dedi ki:

  Merhaba yardım istiyorum çok zor durumdayız eşim ücretsiz izne çıkarıldı iki ay çocuklarımın yurt ücretleri kiramı ödeyemedim iki aydır nolur bir hayır sever duysun sesimizi edendende etmeyendende Allah razı olsun iyi günler

 56. irfan dedi ki:

  allah için yardım seven büyüklerimiz el attin kredim var ödüyemiyorum çok perişanim allah için yardım edin TR200001000334625732925002

 57. Nurgül dedi ki:

  Kirada oturuyorum zihinsel ve bedensel engelli oğlum var oğlumun hastalığından dolayı komşular ve ev sahipleri başka bahanelerle cikariyorlar oğlum zihinsel olduğu için elbise yetiştiremiyoruz ısırarak yırtıyor buz dolabim bozuldu yapacak yok borcum akbankta ihtiyaç kredisi çekmek zorunda kaldık eşim inşaat işçisi olduğu için işsiz iş bulamıyor

 58. Cemil dedi ki:

  Çok zor durumdayım bir yıldır işsizim ev kira üç çocuğum var yardım edin Allah rızası için

 59. Arife dedi ki:

  %41 engelli kızım var ve engelli maaşını kestiler yeni çıkan 1000 TL yardımdan dahi yararlanamadım kızım dışarıdan okuyor ve suan gerçekten yardıma ihtiyacım yok ve eşimden ayriyim evimde ne erzak nede bir esyam vardır

 60. Zilan dedi ki:

  3 yasinda kizim var herhangi bir gelir destek yardim almıyorum daha önce aliyordum yardim iptal edildi eşimle bosanma aşamasında olduğum için yardim suanlik kabul olmadı çok şey istemiyorum kizimin ihtiyaci icin ufakta olsa bir el uzatılsın istiyorum eminim Bir hayır seven insanlarimiz cvp verir buraya sohbet olsun diye yazı yazmıyorum keyif olsun diyede durumumu izah etmiyorum tek derdim ufakta olsa bir destek şimdiden teşekürler

 61. Eylem dedi ki:

  Selamun aleyküm. Utanarak mesaj yazıyorum. 15 aylık bebeğim var. Eşimin çalışıyor olduğu restoran korona virüsü sebebi ile kapatıldı. İş kura gitti. Gün eksik demişler. Ev temizliyordum. Çağırmıyorlar. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfına gittim. Kayıt yapmıyoruz, toplantı yapmıyoruz dediler. Allah rızası için destek olurmusunuz? suleyman

 62. Harun dedi ki:

  Allah rızası için bir yardim eli uzatan özel sektöründe calişiyorum ama bun virüs nedeniyle iyi aydir calişmiyorum birikmiş iki ay ev kiram ve ödenmesi gereken kredim var 3 çocuk babasiyim allah razi olsun sizden

 63. Tarık dedi ki:

  Askerden gelelim 7 ay oldu işsizim kredi borcum var nişanlıyım evlenecem ama bu yoklukta nasıl virüs dolayısı ile işe almıyorlar heryer kepenk indirdi maddi durumumuz kötü evimiz kira babam seyyar satıcı lise son sınıf öğrencisi bir erkek kardeşim orta 2 ye giden bir kız kardeşim var annem ev hanımı abdestli namazlı aileyiz geçim sıkıntısı yaşıyoruz nişanlımın üvey babası ile annesi sorunlar yaşadığı için boşanma aşamasındalar bir an önce evlenmemizi istiyorlar fakat işsizim kredi borcum var ödeyemiyorum zor durumdayız ailecek Allah c.c adına peygamber efendimiz aşkına lütfen yardım elini esirgemeyin çoluk çocuğunuzun başı için lütfen gönlünüzden ne koparsa iban allah yuva kurana yardim edermiş maddi manevi durumumuz çok kötü abilerim ablalarım büyüklerim az çok demeyin şu garip gardaşınıza bir yardım eli uzatın kul sıkışmadıkça hızır yetişmezmiş allah rızası için

 64. Ömer dedi ki:

  Ben 8 aydır çalısmıyorum 2 tane bebegimiz var birisi 4 aylık digeri ise 2 yaşında hiç bir ihtiyaclarını karşılayamıyorum elektırık suyumuz kesik evsahibi evden cıkmamızı istiyor istediginiz belgeyi sunabilrim çok ciddi sorunlar sıkıntılar yasıyoruz allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum veyada bir cıkar yol ne olur allah için araştırın isterseniz çok zor durumdayız lütfen

 65. Mehmet b dedi ki:

  Selamun aleyküm hayırlı ramazanlar 5 aydir kiramı ödeyemiyorum ev sahibi evden çıkaracak virüs dolayısı ile is yerim isten çıkarttı 3 tane çocuğum var eşim böbrek yetmezliği var cebimde hiç param kalmadı su mübarek günde beni duyun Allah rızası icin

 66. Gül dedi ki:

  Merhaba bizde çok zor durumdayız hanede kimse calişmiyor komşularin yardiminla geçiniyoruz 2 aylik kiram ve elektiriyimi odiyemedim yardım ederseniz çok duva ederiz şimdiden ALLAH RAZI OLSUN NE OLUR YARDIM EDİN BİZE

 67. Fatma dedi ki:

  Yardım istiyorum 2.5aydir işsizim eşimde işsiz evim kira madi sıkıntım var kiramı odeyemedim 1.5yasinda bebeğim var zor durumda yım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler Allah razı olsun hayır severlerden

 68. Dilara Fatma Işık dedi ki:

  İyi gunler . Şu an corona virus nedeniyle is duru mu cok zorlasti . Esim is bulamiyor bir bebegim var ve ikinciye hamileyim. Genc ciftiz aceleci davrandigimiz icin ailelerimiz destek cikmiyor gercekten zor durumdayiz muaneye dahi gidemedim eğer bu zor durumumuzda elini uzatip destek cikacak birisi olursa cok ailemle cok seviniriz. E postam dilara varol @ gmail.com saglicakla kalin umarim bu gunleride atlatiriz.

 69. Umut ozan öztaş dedi ki:

  Selamunaleykum çok zor durumdayım allah peygamber icin yardımlarınızı bızden esırgemeyın evlıyım 2 cocugum var ıstanbulda yasıyorum kıracıyım cocuklarımda daha ufaklar bırı sesımızı duysun allah ıcın uzun yazmama gerek yok buyurun gelın gorun halımızı 0530 173 3 saygılar

 70. Fadime dedi ki:

  Çok zordayim üç çocuk var birde Allahım var

 71. Emine dedi ki:

  Merhaba lar ben küçük bir esnafım ev yemekleri yapıyorum fakat işlerim iyi gitmedi çok zordayım sizlerden yardım istiyorum virüs nedeniyle işimiz yok ev sahibi kirayı veremedik diye bizi evden attı eşyalarımı bodrum bir yere koydum orada kalıyoruz iş işyerimin dahi kirasını veremedim virüs den önce dügün yaptık oluma mazaya kuyumcuyu olan borçlarım ödiyemiyorum maza avukata vermiş borçda dolayı ne yapcamı bilemiyorum acil yardım bekliyorum

 72. Ayşe dedi ki:

  Benim 3 çocuğum var faturalarımı ödeyemiyorum çok zor durumdayım evim kira eşim çalışamıyor işmyok lütfen yardım edin

 73. Gülay dedi ki:

  Bakkal ve diğer borçlarım için acil nakit paraya ihtiyacım var lütfen yatsı edin 5 çocuğum için sizlere bunu istanbul dan yazıyorum

 74. cahide dedi ki:

  Yaksamlar kimse boş yere sesini duyurmaya çalışmıyor millet tokken ekmeğe muhtaç insanlarımız var evlatlarına birşey almaya çalışan ana babalar var düzen öyle bir hale geldiki yardim edecek insanları bekliyoruz 3yildir hem ana hem babayim iyi kötü ayaklarımın üzerinde kizimla durmaya çalışıyorum bir bayan olarak belki utanç olabailir bende evladım için yardim bekliyorum kimsenin hakkını yemek çalmak değil amacim milyonlarca insanlarımız var belki el uzatan olur sesimizi duyan olur allah rızası için yardim etmek istiyen olur eminim vicdanı ve merhameti olan insanlarımız görür

 75. Halit eskici dedi ki:

  Alla rızası icin yardım edin ne olursunuz çok zor durumdayım yardım edin 10 tam borcum var yardım edecek kimse yokmu

 76. Zehra dedi ki:

  Slm ne olur banada radim edin 6aylik bebeyim var mamasini bezini alamiyorum kendim seker ignesi kulaniyorum durumum cok kotu ev sahibim evden cikartacak bir hafataya allah rizasi icin ne olur yardim edin cocuklarima yedirecek bir lokma yok

 77. Hava dedi ki:

  Virüsten dolayı eşim 4 aydır çalışmıyo 3 çocuğum var küçük kızım epilepsi hastası ev kira bankalara ve elden aldığım borçlarım var Allah rızası için yardım edin çok zor durumdayız

 78. Sema dedi ki:

  Merhabalar ben sema adanadan sesleniyorum size lütfen bana yardım edin 3yil önce eşimden ayrıldım ayrılmadan önce benim üzerimden kredi çektirdi ödeyeceğim dedi ama hiç ödememiş ve ben çok zor durumdayım bankalar arayıp mesaj atıp duruyorlar ama ödeyecek durumum yok yetim maaşı alıyorum alzheymr hastası bi annem var ona bakıyorum 1 hafta önce kalça kemiğinden ameliyat oldu ve şu an yatalak kendini bilmiyo çoğu zaman Maddi yönden yardım istiyorum borcumu kapatın yeter sizden fazla birşey istemiyorum lütfen sesimi duyun 🙁

 79. Gökhan ödemiş dedi ki:

  S.a ben Gökhan ödemiş İst kagltane yahyakema mahlesinde Talat paşa cadesinde no 384 dayre 3 de oturuyorum. yardlmlarlnlL bekliyorum evli iki çocuğum var benim sizden yardlmlarlnlzl bekliyorum

 80. Çaresiz anne dedi ki:

  Selamun aleyküm. İki yaşında bebeğim var. Korona virüsü sebebi ile çalışmıyor eşim. Bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt ihtiyacım var. Dolandırıcı değilim. Allah haram yemeyi nasip etmesin. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek isterseniz kabul ederim. Dua ederim. Allah rızası için destek olurmusunuz? Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Vesellemin hatırı için destek olurmusunuz? Çaresizim. Allah insanı çaresiz bırakmasın. Allah insanı insana muhtaç etmesin. Yazmış olduğum mesajı görüyorsanız görmemiş gibi hareket etmeyin. Ayağınızın altını öpeyim.

 81. Ayşe dedi ki:

  Bu yazıyı yazarken ne kadar utandığımı bilemezsiniz Allah kimseyi yoklukla sınamasın hamileyim eşim korona dan dolayı çalışamıyor ayağında %15 sakatlık var 4 aydır faturalarımı ödeyemiyorum elektiği keseceklerini söylediler elimiz ayağımız bağlı ne olur birileri sesimizi duysun

 82. Birgül dedi ki:

  Lütfen yardım edin Allah rızası için bize ulaşın çok zor durumdayız hiçbir gelirimiz yok evimiz kira ödeyecek durumumuz yok desteyinizi bekliyoruz ortaokula giden oğlum var onun eksiklerini alamıyorum eşim işsiz kaldı elektrik ve su borcunu ödemeyemiyoruz 20 TL borcumuz var hertaraftan hicralim nolur ulaşın duyun sesimi yalvarırım benim numaram ulaşın Allah aşkına

 83. Anne dedi ki:

  İki yaşında bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Dua ederim. Allah rızası için destek olurmusunuz? Allaha emanet olun.
  TR48
  Yapı Kıredi Bankası Vadesiz Hesap Numarası

 84. Emel küçükmert dedi ki:

  Merhaba ben 53 yaşında yanlız yaşayan bir bayanım bir kız annesiyim kizim babasını hiç görmedi ve tanımadı. Hayatla hep tek başıma mücadele ettim geçen sene babam rahmetli oldu. Yetim maaşı bağlandı bin tl bağlandı kızım i evlendirirken kredi çektim ve maaşa bloke kondu krediye kesiliyor elime sadece kırk tl geçiyor omuriliğimde eğilme var bel fıtığı var bir mesleğim yok bulursam ev işlerine gidiyor geçimimi bu şekilde sagliyodum şuan pandemiden dolayı iş bulamıyorum çok kötü durumdayım ve yardıma muhatacim. Faturalarımı 3 aydır oduyemiyorum kiramı oduyemiyorum dolabım bomboş yardım alabileceğim hiç kimsem yok kızımda çok üzülüyor ama kayınvalidesiyle bir oturuyor onunda elinden birşey gelmiyor hayırsever bi insandan bana yardımcı olmasini ümit ederek durumumu yazmak istedim sesimi duyup az da olsa yardimini esirgemeyen biri bana

 85. Çaresiz anne dedi ki:

  Bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz? Çaresizim. Allah çaresiz bırakmasın. Bebeği olan ne söylemek istediğimi anlar.

 86. Kenan dedi ki:

  Engellim gelirim epilepsi hastayım 20.yılık eşim boşadı artık çekemiyorum diye ben sokaklarda kalıyorum işe giriyorum işyerin rahasızlanıyorum çıkartıyorlar engelli maaşım vardı 567.oda kesildi maddi manevi olsun hiç bir gelirim yok ne olursunuz yardım havalar sokaklarda yatılmıyor

 87. Filiz dedi ki:

  Eşimden ayriyim oğlum var 2tane birtanesi askerde pantemide işyerimiz kapandı zor durumdayim yardım istiyorum çok ihtiyacım var

 88. Nazmi şahin dedi ki:

  Merhaba maddi anlamda zor durumdayım 250 000 tl borcum var ödeme zorluğu çekiyorum acil 50 000 tlye ihtiyacım var borca battım hacizlik oldum yardımcı olurmusunuz acaba yardımcı olursanız sevinirim yada yardımcı olmak isteyen bu numaraya geri dönüş yapabilir mi lütfen yardımcı olun geri ödeme yapabilirim toparladıktan sonra ödeyebilirim

 89. Selda dedi ki:

  Bankaya borcumu ödeyemiyorum hep faiz isliyo kovit magduruyum yardıma ihtiyacım var allah rızası için yardı edin

 90. Esma dedi ki:

  Iki cucukgum var madti yardıma ihtiyacın var çok borcum var evim kira sobalı evde oturum eşimi ücretsiz izine ayırdılar gerçekten çok ihtiyacım var sesimi duyun

 91. irem dedi ki:

  ben irem öğrenciyim 1100 tl ye ihityacım var eğer bana yardım edebilirseniz çok sevinirim. benim gibi öğrenci arkadaşlar vardır umarım

 92. Fadime balcı dedi ki:

  Virüsten dolayı Eşimi kaybettim kimsem yok 2 çocuğum var elektrik faturası oduyemedik kestiler çocuklarım derslerini yapamıyor uzaktan eğitime katilamiyolar evimiz kira 3 aydır kiramizi veremedik Ekmek almaya paramız Yok 2 Ekmek parası gönderin TR

 93. Fadime balcı dedi ki:

  Virüsten dolayı Eşimi kaybettim kimsem yok 2 çocuğum var elektrik faturasını ödüyemedim elektirigi kestiler çocuklarım derslerini yapamıyor uzaktan eğitime katilamiyolar evimiz kira 3 aydır kiramizi veremedik Ekmek almaya paramız yok Allah rızası için çocuklarıma 2 Ekmek parası gönderin T

 94. Sultan ÇAĞLAR dedi ki:

  Merhaba 6 çocuğum var ve bunların 4’u okuyor.Bu nedenle çocuklar büyüdükçe ihtiyaçları da artıyor.Bu nedenle benim çocuklarıma ve bize gereken maddi manevi yardım yaparsanız seviniriz.Gerçekten ihtiyacım var ve çocuklarımın ihtiyaçlarını karsilayamiyorum.

 95. Berat dedi ki:

  Çok fakirim.

 96. Fadime balcı dedi ki:

  Virüsten dolayı Eşimi kaybettim kimsem yok 2 çocuğum var evimiz kira 3 aydır kiramizi veremedik 2 aydır elektrik faturasını ödüyemedim çocuklarım derslerini yapamıyor uzaktan eğitime katilamiyolar Ekmek almaya paramız yok Allah rızası için çocuklarıma 2 Ekmek parası gönderin başka bişey istemiyorum

 97. Şayip çakmakcı dedi ki:

  Işsizim.3..kızım var borçlârım var.ailem çocuklarım zor durumdayız.allah rızası için yardımcı olun.

 98. Şayip çakmakcı dedi ki:

  Işsizim.3..kızım var borçlârım var.ailem çocuklarım zor durumdayız.allah rızası için yardımcı olun.doguştan hasta kızım var.yetiştirme yurdunda büyüdüm.kızımın tedavisi devam ediyor.ilaçlarını alamıyorum.aylardır pazara markete gidemiyorum.çocuklarımın elbise giysi ihtiyacı var.allah rızası için maddi manevî yardımınıza ihtiyacımız var.

 99. Asiye gezer dedi ki:

  Benim 3cocugum var kiramızı veremedik fatura ödeyemedik bakkal dahi borcumuz birikti inanın Cook Zor durumdayız bize yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

 100. ÖMER ERFİDAN dedi ki:

  Selam-aleyküm ben 4çocuk babasıyım gıda ve giyim ihtiyacım var yardım eder seniz allah razı olsun yardımlarınızı bekliyorum.

  1. ÖMER dedi ki:

   Adana yüreğirde oturuyorum 19 mayıs mah.

 101. Melek dedi ki:

  Yardıma çok ihtiyacım var abi ben çocuklarımı paramız olmadığı için okuldan çıkardım birini ve şimdide diyer çocuklarımı okutmaya çalışıyorum ama ben tek yapamıyorum Allah rızası için çocuklarıma yardımcı olun yeterli sadece çocuklarım okusunlar nolur sizden güzel bir haber bekliyorum Allah razı olsun şimdiden

 102. DOĞAN dedi ki:

  kaygı bozukluğu ve depresyon hastasıyım iyileşemiyorum çok zor durumdayım 2tane çocuğum var artık çalışacak durumum kalmadı çok zorlanıyorum allah rızası için bana yardım edin.

 103. Nazife d dedi ki:

  Eşim ceza evinde 6 çocuk var kiradayım çalışanın yok zordurumdayız sizden yardım.istiyoruz

 104. Anne dedi ki:

  Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Dua ederim.

  1. Sanem dedi ki:

   Yardım etmek istiyorum bana ulaşabilirsiniz mail adresim : sanemakay79@gmail.com

 105. Selçuk dedi ki:

  Merhaba, 2 ay içinde banka kredimi ödeyemezsem yasal işlem başlayacak ve icraya verileceğim. Bir yandan pandemi, bir yandan işsizlik, yoksulluk, hayat iyice zor oldu. Ne desem, kime gitsem ilgilenmiyor. Her zaman dolandırıcı gözüyle bakıyorlar. Yardım eden iyi insanları çevremizden duyuyoruz, fakat bize denk gelmiyor maalesef. Anlayışlı hayırseverler var ise yazımı okursa yardımcı olabilir mi ?

 106. Mehmet dedi ki:

  Engelliyim bankalara borcum var. Kiramı bile ödemede zorlanıyorum. Üniverditede okuyan bir çocuğum var lütfen bana yardım edecek bir hayırsever çıkarmı

 107. Mehmet dedi ki:

  Engelliyim 54 yaşındayım bankalara borcum var. Okuyan bırde çocuğum var. Lutfen yardım edecek bırı olurmu. Bır kac sıteye yazdım. Henüz bır ses çıkmadı. Zor durumdayım. Kıramı ödeyemıyecek durumdayım. Lutfen yardım edın

 108. kevser.gulmez dedi ki:

  kiraciyim.iki.cocogum.var.eşim.calışiyor.sosyal.guvencesi.yok.yardim.istiyom

  1. Nazım dedi ki:

   Merhabalar benim kızım doğuştan down sendromudur kalp hastasıdır bir defa kalbinden ameliyat oldu 2-3 ay yoğun bakımda kaldı biz eve getirdin için maddi durumumuz olmadığı için fazla bakamadık tekrardan yoğun bakıma yatırdık şu andaki durumu ciddiyetini koruyor Allah rızası için sizden yardım bekliyorum şimdi de hepinize teşekkür ediyorum

 109. SERVEt dedi ki:

  Selamu aleyküm ne olur bana yardım edin lütfen kiraciyim kiramı ödiyemiyoru borcum var 5 bin bunu yazarken cok utanıyorum ama carem kalmadı

 110. Çaresiz anne dedi ki:

  İki yaşında çocuğum var. Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, meyve, sebze ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz?

 111. Rabia dedi ki:

  Benim madi durumum yok yüzde elli beş engelliyim rutubetli bievde kiradayım Bağlar körhat mahallesi nde oturuyorum hiçbir şekilde gelirim yok perişanım birikmiş kiram var borcum var kızımla birlikte yaşıyoruz hastalığımdan dolayı çalışamıyorum sizden bize yardımcı olmanızı istiyorum

 112. SERVET dedi ki:

  Selam aleyküm ne olur bana yardım edin lütfen çok zordurum dayım kiaciyim kiram ödiyemiyoru bankaya borcum var 15 bin

 113. Emine sevindik dedi ki:

  Merhaba efendim ben emine eşimden boşandım 3yaşında çocuğum var ailemle kalıyorum ama onlarda zor durumda kirada oturuyoruz maddi sıkıntımız var allah rızası için bana yardım edin çok caresizim şu mübarek ramazan-ı şerif yüzü suyu hürmetine yardım edin maddi sıkıntım var kardeşim evlenecek para ev olmadığı için evlenemiyor ne olur bizede yardım eli uzatın allah rızası için

 114. Annee dedi ki:

  Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Dua ederim. Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. Allah rızası için destek olurmusunuz? Yazmış olduğum mesajı görmemiş gibi hareket etmeyin. Elinizi ayağınızı öpeyim.
  metineylem01 @ gmail

 115. Gulustan dedi ki:

  Ben kiraciyim alzaymir hastasiyim esim vedat hasta calisamiyor iki cocugum var kisi zor gecirdik elbisesiz yiyeceksiz kizim 8 yasinda oglum 3 yasin da bobrek hastasi hastaneye goturemiyorum lutfen yordim edin cok zor durum dayim

 116. Tayyar Çarpar dedi ki:

  Ailemin maddi durumu iyi değil evlenmek istiyorum ama yapamıyorum iş imkanım da yok yardım edebilirseniz çok sevinirim iyi günler

 117. Büşra dedi ki:

  Merhaba zor durumda kaldım ve yazmaktan başka çare bulamadım 25 yaşındayım bir kızım var 3 yaşında anacığıma 2 sene olacak vefat etti kolum kanadm kırıldı sanki zor durumdaym eşim çalışıp bize adam gibi bakamiyo evde biseyim yok kızıma bez ıslak mendil yok 4 aydır kira veremedik ev sahibiyle artık sorunlar yaşıyoruz Allah rızası için beni duyan biri bana yardım etsin çok muhtacm yardmna şu mübarek ramazan ayında yalvarıyorum size günahsız yavrum için en azından bana yardım edin lütfen ..

 118. Öznur dedi ki:

  Merhaba benim 2 cocugum var evim kira esimin beyninde timor var calisamiyo cok zor durumdayim maddi yardim istiyorum Allah rizasi icin yardim istiyorum suan hicbir gelirim yok ne yapicami sasirdim sesimi duyun

 119. Habibe dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin 2 çocuğum var kiradayım zor günler geçiriyorum 50 bin borcum var ne olur ulaşın bana acil

 120. Nizamettin dedi ki:

  Pandimi kapanmasi oluyor cebimde 50 tl var hiç birşey alamadım allaha emanet yaşıyacaz esenyurta taşıyorum

 121. Gülsüm taş dedi ki:

  Slm Allah rızası için maddi yardım istiyorum çok birşey istemiyorum ne olur yardım edin lütfen durumum iyi olsa basvurmam size evim kira Okuyan kızım üniversitesi okuyor bebek var tek eşim çalışıyor asgarî ücret alıyor yetmiyor virüs yüzünden eşimin işyeri Zor bela parasını veriyor elimizde para kalmıyor dışarıya da borcum var isteyip duruyorlar yokki ne vereyim allah rızası için yardım edin lütfen kira faturalar bebek derken elimizde para kalmıyor oyuzden sizden maddi yardım istiyorum ne olur duyun beni allah rızası için maddi yardım istiyorum allah rızası için

 122. Fadime dedi ki:

  Kiraciyim ve kiralarımı odeyemediyim için ev sahibim çıkarmak istiyor zorda olmasam yemin ederim yazmam çok zor durumdayım saygilarimla

 123. NİMET dedi ki:

  4 çocuğum var eşim çalışamıyor maddi durumum iyi değil market kartı yardımı ve para yardımı istiyorum

 124. caresizannee@gmail.com dedi ki:

  İki yaşında çocuğum var.
  Bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var.
  Sırtınızı çevirmeyin.
  Elinizi ayağınızı öpeyim.
  Mahalle muhtarının cep telefonu numarasını yazacağım.
  Mahalle muhtarı ile iletişim kurabilirsiniz.
  Allah haram yemeyi nasip etmesin.
  Allah insanı insana muhtaç etmesin.
  Çocuğumun suratını güldürmek istiyor olan insana merhameti ile muamele etsin, cenneti ile mükafatlandırsın, Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Veselleme komşu olmayı nasip etsin Allah.
  Allah rızası için destek olurmusunuz?

 125. Muzaffer dedi ki:

  Yardim edin lutfen borcum var dugun yaodim pandemi nedeniylede zordurumda kaldim ödeyemiyorum lutfen

 126. Muzaffer dedi ki:

  Yardim eden yokmu allah rizasi icin neolur yardim edin neolur allah icin

 127. Muzaffer dedi ki:

  Allah rizasi icin yardim edin neolur cok kötu durumdayim allah rizasi icin

 128. Dogan dedi ki:

  Allah rızası icin yardım edin 4cocuk esim caresiziz kazan sonucu iki bacağım sakat kaldi kaç aydir caresizim ev sahibi evden çıkartıyor foturalari kiraları veremediyimz icin allah rizasi icin yardım edin

 129. Muzaffer dedi ki:

  Allah icin yardim edin allah rizasi icin neolur yardim edin

 130. Semra şahin dedi ki:

  Evim kira 3çocuk var serbest iş yok olursagider kira yardımı istiyorum pandemiedevlet dolayında Hızır yok yeşil kartlıyimgelir yok etraftan gelirAllahrizasi için el atın lütfen fakirlerin yüzünü güldürün lütfen allah sizden razıolsun

 131. Semra şahin dedi ki:

  Durumum yok işsiz serbest olursa gider 3çocuk var akrabalardan istiyorumyeşil kartlıyimgelir yok Allah rızası için yardım edin lütfen yaparsanız allah razı olsun yapmazsanız DA ALLAH razı olsunamin

 132. Şevket dedi ki:

  Ben diyabet hastasıyım çalışamıyorum simit satarak geçim sağlamaktayım koronadan dolayı çalışamıyorum eşimde aynı durumda maddi yardım ihtiyacım var Allah rızası İÇİN yardım yaparsanız sevinirim

 133. Semra şahin dedi ki:

  Evim kira 3çocuk var serbest iş yok olursagider zor geciniyoruzyeşilkartliyizgelirimizyok Allahrızası için yardım edin lütfen

 134. Kemal dedi ki:

  Madi yardıma ihtiyacım var

 135. Nursel dedi ki:

  selamaleykum ben yardım başvuru yapacak tım iki tane çocuk var evim kira iki ay dır kiramı veremiyorum nolur bize el uzatın

 136. eylemmetinn dedi ki:

  Eşim evlenmiş, boşanmış, üç çocuğu var. Üç çocuğu için nafaka ödüyor. Bebeğim var. Bebeğimin ihtiyacı olan malzemeler var. Buz dolabım boş. Kira ödüyoruz. Elektirik faturası ödüyoruz. Su faturası ödüyoruz. Allah rızası için destek olurmusunuz?

 137. Fatma dedi ki:

  Merhaba benim ikizlerim var eşim çalışmıyor evim kira çok zor durumdayım yardım edin ikizlerim mama bez kullanıyo lutfen.Yardım edin

 138. Hasan güler dedi ki:

  Merhaba ben KKTC’de ikamet etmekteyim ben çocuklarım mağdur duruma düştük işsizim ev kirasını ödeyemiyor um komşuların yardımıyla bir lokma ekmek yiyebiliyor uz şeker hastalığm var yani anlayacağınız durum kötü yardım sevenlerden ricam bize destek çıkmaları Allah rızası için yardım bekliyorum lütfen bana ulaşmak isteyen hayr sevenlere telefon numaram bu nolu telefondan ulaşabilirler Allah rızası için yardım bekliyorum

 139. Eylem dedi ki:

  6 numara bebek bezi, ıslak mendil, süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz?

 140. melisa dedi ki:

  allah rizasi icin yardim edin sesimi duyun artik lutfen

 141. Şerafettin aşıcı dedi ki:

  İsmim serafettinasici Muğla’nın Milas ilçesinde oturuyorum kira bedeli veriyorum hera’yı aylık gelirim yok tür engelli yim çalışamıyorum evimiz yok tür geçim kaynakları m vardır biraz da olsun kendi borcum var dir ödemem gerekiyor sesimizi duyun sesimizi duyurmak amacıyla yurt dışında yaşayan insanların da olur Türkiye genelinde büyük iş hayırsever işadamı larimizdan ünlü sanatçı Lardan futbolculardan bağış yapmak isteyen ünlü gönüllü olarak da acil olarak maddi yardım larinizi bekliyor um telefon numarası benim numaram dan ulaşabilirsiniz bilgileri nize de sunarız benim numarambu numara dan ulaşabilirsiniz bilgileri nize de sunarız

 142. Şerafettin aşıcı dedi ki:

  Selam aleyküm ismim Şerafettin aşıcı Muğla’nın Milas ilçesinde oturuyorum evimiz kirada oturuyorum kira bedeli veriyorum hera’yı aylık gelirim yok tür geçim kaynakları m vardır biraz da olsun kendi borcum var dir ödemem gerekiyor sizler in desteği ile birlikte engelli yim çalışamıyorum sesimizi duyun artık ne olur sunuz Allah razı içinde gönüllü olarak da bağış kampanyası başlattı n bizler için de ne olur sunuz Türkiye genelinde ahbap derneği tarafından maddi yardım bağış larinizi bekliyor um tüm Türkiye’ye genelinde ve yurt dışında yaşayan insanların da olur ünlü gönüllü olarak iş hayırsever işadamı larimizdan ünlü sanatçı Lardan futbolculardan bağış yapmak isteyen lere de sesimizi duyurmak amacıyla aicil maddi yardım bağış larinizi bekliyor um telefon numarası benim vatsap dan görüntü kalitesi ile konuşalım görüşelim dedim TR iban hesap numarası ziraat bankası hesabim dirbu hesaba da gönderirseniz de çok memnun olurum şimdiden teşekkürler ederim herkese de

 143. muhammetinannesiii dedi ki:

  6 numara bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? Sohbet edersek destek olurum, arkadaş olursak destek olurum yazıyor insanlar. Sohbet etmek için insan aramıyorum. Arkadaş aramıyorum. Anneniz, kız kardeşiniz, hanımınız, kız çocuğunuz var. Annenize, kız kardeşinize, hanımınıza, kız çocuğunuza söylenilmesini istemediğiniz kelimeyi söylemeyin. muhammetinannesiii @ gmail . com

 144. Ercan dedi ki:

  Merhabalar cok acil 40.000 kadar borcum var ödüyorum ama bana 1 kuruş bile kalmıyor lütfen yardımcı olun TR85

 145. Mürşide dedi ki:

  Ben mürşide kartal üç tane çocuğum var evinizde yiyecek içecek bir şeyimiz yok çocuklarım aç Allah rızası için yardım edin evde bir televizyon yok buzdolabı yok çamaşır makinesi yok ve çocuklarım yerde yatıyorlar hayır devrelerden yardım istiyorum

 146. Türkan dedi ki:

  Lütfen 3tane yavrum var yardım edin para pul istemiyorum erzak sebze meyve cocuklarima istiyorum çaresisiz ne olur kiradayım kiram var zor günler geçiriyorum ne olur allah rızası bilenler ulaşsın allah korkusu olanlar lutfen

 147. İlayda dedi ki:

  Benim 1,5 yaşında down sendromlu bir bebeğim var bebek arabasina ihtiyacim var maddi durumum yok yardımcı olursanız çok sevinirm

 148. Çaresiz kadın dedi ki:

  Benı tekrar hayata döndürürmüsünüz ben artık nefes alamıyorum banka borclarım var ve ödeyemiyorum işten cıkarıldım ve iş arıyorum banka borclarım yüzünden uykularım kaçıyor ve ne yaoacağımı şaşırmış durumdayım 60 bin banka borcum var ve kendıme zarar vermekten korkuyorum artık lütfen bana yardımcı olun ne olur

 149. Veysi dedi ki:

  Merhaba benim maddi durumum yok doğru dörüst çalışmıyorum bel rahatsızlığı var bende ailemi geçindirmek için yardımınızı bekliyorum saygılarımla sevgilerimle IBAN

 150. Mustafa dedi ki:

  Ben elazığ da yaşıyorum 4 çocuğum var kiramı ödeyemez oldum 4 öğrencim var okul masrafları nı karşılayamıyorum böyle giderse okula gönderemem Allah rızası için yardım edin yalvarıyor um size borçlarım var ne olur çocuklar ım için kendim için istemiyorum yemin ederim yuvam dağılacak çocuklarım eğitimsiz kalacak ne olur yardım edin ailemi geçindiremiyorum bu utançla yaşayamam lütfen yardım edin yalvarıyor um tr

 151. SEVDA dedi ki:

  4 öğrenci çocuk annesiyim eşim 2 ameliyat geçirdi uzun süredir işsiz
  Bu süreçte borçlandık icralık olduk
  Yakacak erzak ihtiyacımız var Allah yolunda yardımınızı esirgemeyin

 152. Serdal dedi ki:

  Evliyim 3 cocuk var 5 nufusum var bankalara 12000tl borcum var Allah razı için maddi yardım ihtiyacı var

 153. Nurcan dedi ki:

  Allah rızası için nolur yardım edin3 aylık bebeğime bez mama alamıyorum eşim çalışamıyor çok zor durumdayım
  Burdan ulaşın bana nolur

 154. Hasret argu dedi ki:

  Ben kiraciyim 2 çocuğum var kızım bronşit hastası eşim çalışmıyor kirada oturuyorum maddi durumumuz yok gecinemiyoruz sizden ricam bana yardımcı olun lütfen Allah rızası için yardım edin

 155. Bilal dedi ki:

  Selamlar kıranı ödeyemıyorum cok zordurumdayım yardın etmek isteyenlerden Allah razı oldun

 156. Mustafa dedi ki:

  Merhaba,bir baba olarak,sekiz yıldır,çocuklarıma hem anne hem baba olmaya çalışıyorum.çocuklarımin annesi 2014 senesinde bırakıp gitti.2017 senesindede vefaat etmiş.ço unlarıma bakacak kimsem olmadığından işe gidemiyorum.kiracıyiz sed yardımı ile geçinmeye çalışıyoruz.yardım etmeyi düşünen olursa minnettar oluruz.hakkımizda bilgi edinmek isteyen olursa.kartepe ataşehir mahalle muhtarındansa bilgi alabilir.saygılarimla.

 157. Yetiş dedi ki:

  Bir duanıhı almak isterim digenlere 33 bınehe ıhtıyac duymaktayım dıgebılırım acı verici icler acısı bır sebepten ötürü geri ödeme olasığıyla taksit taksitlede olur toptanda garanti belgeside verebilirim iletişim nom rıcaa

 158. Mustafa Ercan dedi ki:

  Oyu günler kolay gelsin selamlar eşim çok rahatsız sürekli hastaneye gidip geliyoruz şehir dışına hastaneye gitmesi gerekiyor kayseriye senelik sonuç göstermeye gidilecek maddi imkanlarım olmadığı için götüremiyorum 4 çocuk okuyor ihtiyaçlarını karşılamıyorum eşim çok rahatsız bende gözlerimden zor rahatsızım zor çalışıyorum 30 35 bin lira borcum var ayın sonuna kadar 8700 tl ödeme yapman gerekiyor ödeme olmazsa senet imzalattılar avukata verecekler icra islemleri başlatılacak lütfen allah rızası için yardım edin

 159. Semra dedi ki:

  Eşim madde bağımlısı bizi mağdur bırakıyor eve para vermiyor evimiz krediyle alındı taksitleri ödemiyor lütfen yardım edin banka evi satıcak 3 çocukla mağdurum yardımlarınızı taleb ediyorum Allah razı olsun

 160. Serpil pala dedi ki:

  Eşimden boşandim çocuklarımın velayeti bende maddi manevi para yardimi istiyorum lütfen yardim edin iyi günler rahatsızım gelirim yok çalışmıyorum kızlarım okuyor maddi manevi para yardimi istiyorum lütfen yardim edin allah rızası için

 161. Semra dedi ki:

  Benim eşim madde bağımlısı evimizi krediyle aldık krediyi ödemiyor ev haczde 3çocuğumla mağdurum lütfen yardım edin evin hiçbir ihtiyacını karşılamıyor çok zordaym Allah rızası için yardım edin

 162. Ayşe dedi ki:

  Benim yardıma ihtiyacım var eşim vefatetti hiç gelirim yok zordurumdayim Bana Maddi manevi yardımcı olursanız sevinirim artı ONBİRİNCİ AYDA gidensene Lodostan Dolayı oturduğum Evin çatısı uçtu Afattan Halk bankasına Benim Adıma Altıbin tele yatırmış veben Oparayla Ustaparasimi vereyim malzememi alayım neyapacagimi bilmiyorum bana Maddimane vi yardımcı olursanız sevinirim artı Catimin yarısıda Risk li ben İp ler Le Bağladım iplerde Çürüdü herran sidetli Bir Rüzgar Çıkacak diye çok korkuyorum evinden yağmur suyu damlamaya Başladi neyapacagimi bilmiyorum bana Maddimane vi yardımcı olursanız sevinirim artı Evimin tavanlarınin sıvaları düşüyor bana Maddimane vi yardımcı olursanız sevinirim artı komşularım Belediye şikayette bulundu ve ben Çok Çaresizim Bana yardici Olursanız sevinirim saygılar

 163. Zehno dmr dedi ki:

  Kolay gelsin burdan hayırsever işadamlarina sesleriniyorum Van’dan yazıyorum eşim inşaatci kredi borcu çok fazla çalışmıyor icralık olmuşuz kömürümüz odunumuz yok kiracıyiz zor durumdayız 1 oğlum var bronşit hastası oğlumun hiç bir ihtiyacını karsilayamiyorum yardima ihtiyacım var banada yardımcı olursaniz minnettar olurum rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah

 164. Deniz dedi ki:

  Kiraciyim eşim çalışmıyor bebeğim var 9 aylık ihtiyaçlarımıza yetişemiyorum li lütfen yardım edin

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.