Tarım Kredi

Maddi Yardım Yapmak İstiyorum DİYENLER BURAYA!

Maddi Yardım Yapmak İstiyorum diyorsanız, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana gibi şehirlerimizde birebir maddi yardıma ihtiyacı olan fakir fukara vatandaşlarımız yardım talepleri bu site bulunmaktadır. Birebir iletişim sağlayabilirsiniz.

Maddi Yardım Yapmak İstiyorum DİYENLER BURAYA!

Yardıma Muhtaç İnsanları Nasıl Bulabilirim?

Ülkemizde ve dünyada geçim sıkıntısı çeken pek çok insan var. Her şeyimizin olduğu ancak dilimizin ve gönlümüzün şükretmediği şu zamanlarda bir dilim ekmek bulmak adına çöpleri karıştıranlar, çocuğuna yedirecek ekmek bulamayanlar var. Bu dünyada birileri doğuyorsa, birileri de belki bizim yardım etmediğimizden, onları kendi hallerine bıraktığımızdan dolayı ölüyor. İnsanoğlu öyle doyumsuz ki. Her şeye sahip olan bizler yine daha  fazlasını, hep daha fazlasını arıyoruz. Bilmiyoruz ki yaşadığımız hayat belki de bir başkasının hayali.

Fakat bu dünyada iyi insanlar da var. Bu duruma kayıtsız kalmayarak komşusu açken kendisi tok yatamayanlar. İş adamları, zenginler, sanatçılar, futbolcular ve hatta düzenli bir geliri olan insanlar bile yardım etmek adına yardıma muhtaç aileleri arıyor. Özellikle sosyal medya üzerinde hem yardım talep edenler, hem de yardım yapacağını vaat edenler var. Ancak ne kadar güvenilir orası tartışılır. Bazı insanlar rahata alışmıştır. Her şeye kolay yoldan ulaşmak isterler. Bazıları ise yoktur ama gururundan söyleyemez.

Yardıma Muhtaç İnsanları Nasıl Bulabilirim? 

Yardıma Muhtaç İnsanları Nasıl Bulabilirim?

Çoğu vatandaşımız çektiği krediler ve kredi kartları sebebi ile batık durumda. Bu durumdan kurtulmak adına sürekli olarak maddi destek talep edenler de var. Özellikle bu kesim sosyal yardım talebinde bulunuyor, evim haczolmasın, arabam bağlanmasın diyen de var. Ama şu da bir gerçek ki beterin beteri var. Kredi ya da kredi kartından ötürü mağdur olanlara tavsiyemiz özellikle şu zamanlarda bankalar tarafından müşterilerine sunulan yapılandırma kredilerinden yararlanmaları olacaktır. Fakat gerçekten yardıma muhtaç ailelerin tespit edilmesi oldukça zor olmaktadır. Maddi yardım yapmak isteyenler içeriğimizde yer verdiğimiz yöntemler ile maddi anlamda sıkıntı yaşayan insanların yaralarına merhem olabilir.

Maddi Yardım Yapmak İstiyorum Diyenler Ne Yapmalı?

Yardıma muhtaç olan ailelerin tespiti oldukça zor olmaktadır. Maddi yardımlar belediyeler ve SYDV’ ler aracılığı ile yapılmaktadır. Yardım yapmak isteyenler ise bu kişilere ulaşabilmek adına çaba sarf etmektedir. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak yardıma ihtiyacı olan kişilere ulaşabilirsiniz.

Mahalle muhtarları ile görüşün. Mahalle muhtarları mahallede yaşayan ailelerin maddi durumları ile ilgili az çok fikir sahibidir. Yardım yapan zenginler ailelere bu yöntemi kullanarak ulaşmaktadır. Hatta belediye başkanlıkları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile yardım almak isteyenlerden fakirlik kağıdı talep edilmektedir. Bildiğiniz gibi fakirlik kağıdı verme yetkisi muhtarların elinde olmaktadır. Mahalle muhtarları aracılığı ile maddi anlamda sıkıntı yaşayan insanlara ulaşarak onların yakacak, gıda, beslenme, giyinme, eğitim ve sağlık gibi temel masraflarını karşılayabilirsiniz.

Yardıma Muhtaç İnsanlara Nasıl Ulaşabilirim? 

Yardıma Muhtaç İnsanlara Nasıl Ulaşabilirim?

Belediyeler ve SYDV’lerden bilgi alın. Fakir ailelere ulaşmanızı sağlayan yöntemlerden bir tanesi de belediye başkanlıkları ve yardımlaşma vakfından bilgi almaktır. Kendileri devlet eli ile yardım yapan kurumlar olduğundan dolayı fakir aileler hakkında bilgi sahibi olmaları olağandır. Hatta yardım talebi ile kendilerine başvuran pek çok aile bulunmaktadır. İl ve ilçe belediye başkanlıkları aracılığı ile de kendilerine sizin yardımlarınızın ulaştırılması mümkündür.

Vakıflar aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Yardıma muhtaç ailelere ulaşabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de şüphesiz Sivil Tolum Kuruluşları’dır. Bu kuruluşlar aracılığı ile yurt içinde ve yurt dışında maddi anlamda sıkıntı yaşayan ailelerin yaralarını sarmak adına kendilerine yardımlar ulaştırılmaktadır. Bu STK’ların il ve ilçelerde şubeleri olduğu gibi internet üzerinden de geliştirdikleri online bağış sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemleri kullanarak da yardımlarınızı yapabilirsiniz. Çoğu vakıf ve dernek yardım yapanlara bu anlamda yardımların yerine ulaştırıldığına dair belge sunmaktadır.

Yardıma Muhtaç Olan İnsanlara Hangi Kurumlar Yardım Eder?

Yardıma muhtaç olan ailelere çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından yardım yardım yapılmaktadır. Özellikle devlet eli ile yardım yapan pek çok kurum vardır. Bu kurumlardan söz edelim.

1- Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yardıma muhtaç olan ailelere çeşitli konularda yardımlar yapılmaktadır. Bu yardım konuları gıda, barınma, giyecek, sosyal konut, yakacak gibi yardım konularından oluşmaktadır. Bu yardımların tutarları ve şartlar bakanlık tarafından belirlenmektedir. İlçelerde bu yardımlar kaymakamlıklar, illerde ise valilikler bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığı ile yürütülmektedir. Yapılan yardım başvuruları SYDV’ lerde bulunan mütevelli heyet tarafından incelenmektedir. Yardıma muhtaç olduğu tespit edilen ailelere destek sağlanmaktadır.

SYDV’ler tarafından verilen desteklerden yararlanmak için başvuran kişinin sigortalı olarak herhangi bir işte çalışmıyor olması, üzerlerine kayıtlı olan herhangi bir mal varlığının bulunmaması, daha evvel verilen yardımlardan yararlanmamış olmak gerekmektedir. Bu şartlara sahip olanlar T.C. kimlik belgeleri ve mahalle muhtarlığından alacakları fakirlik kağıdı ile başvurularını yapabilirler. Konya SYDV tarafından yapılan yardımları inceleyebilir ve hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yardıma Muhtaç Olan İnsanlara Hangi Kurumlar Yardım Eder?

Yardıma Muhtaç Olan İnsanlara Hangi Kurumlar Yardım Eder?

2- Vakıflar Genel Müdürlüğü 

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yardıma ihtiyacı olan kişilere muhtaç aylığı verilmektedir. Gerekli şartların sağlanması şartı ile muhtaç ve engelli çocuklara aylık 817,67 TL destek sağlanır. Şartlar;

 • Sosyal güvencesi olmayan
 • Herhangi bir yerden aldığı gelir ya da aylığı olmayan
 • Muhtaç çocuklar ve yüzde 40 ya da üzerinde engelli olan çocuklar 
 • Mahkeme kararıyla ya da kanuni olarak bakım altına alınmış olmayan
 • Herhangi bir taşınır ya da taşınmaz mal varlığına sahip olmayan çocuklar başvuruda bulunabilir. Muhtaçlık aylığı başvurusunda sadece kimlik belgesi ve engelliler için sağlık kurulu raporu geçerli olmaktadır.

3- Belediyeler 

Belediye başkanlıkları tarafından da yardıma muhtaç olan ailelere destek verilmektedir. Fakirlik kağıdı ve T.C. kimlik belgesi ile belediyeler bünyesinde bulunan beyaz masa, ak masa ya da Sosyal Hizmetler Birimleri‘ne başvuranlara ayni ya da nakdi yardımlar sağlanmaktadır.

Belediye yardım

Belediye yardım

Belediye tarafından başvuruların alınmasının ardından kurulan heyet yerinde inceleme yaparak ailelerin gerçek manada yardıma ihtiyacı olup olmadığının tespitini yapmaktadır. 

Zor Durumda Olan İnsanlara Nasıl Yardım Edebiliriz?

Zor durumda olan insanlara yardım etme fikri bile ne kadar iyi bir insan olduğunuzu gösteriyor. Öncelikle bu anlamda yakınlarımızdan sorumluyuz. Böyle bir durumla karşılaştığımızda öncelikle destek olmak için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Ancak yardıma muhtaç insan çevremizde yoksa onlara ulaşmaya çalışmalıyız. Zor durumda olan insanları bulduktan sonra sıra geliyor onlara neler yapabileceğimize.

 • Kurumsal olarak yardımlar yapılabilir. Yani Belediye Başkanlıklarına, SYDV ‘lere giderek bu kişilerin tespitinde size yardımcı olunmasını sağlayabilirsiniz.
 • Muhtarlara başvurduktan ve aileler hakkında bilgi aldıktan sonra onların ne tür ihtiyaçları olduğunu sorabiliriz. Evleri kiraysa, ya da faturalarını ödeyemiyorlarsa bunları belirlediğimiz süre zarfında ödemek istediğimizi söyleyebiliriz.
 • Ailelerin okul çağında olan çocukları varsa onların eğitim masraflarını karşılayabilirsiniz.
 • Lise ya da üniversite çağına gelmiş olan öğrencilere eğitim hayatları süresince burs verebiliriz. 
 • Vakıflara online bağış yapabiliriz.
Zor Durumda Olan İnsanlara Nasıl Yardım Edebiliriz?

Zor Durumda Olan İnsanlara Nasıl Yardım Edebiliriz?

 • Kendilerini rencide etmemek adına tespit ettiğimiz ailelerin kapılarına erzak kolileri vb. bırakabiliriz. 
 • Okullara giderek ayakkabı, çanta ya da kırtasiye masraflarını karşılayabiliriz.
 • Sağlık anlamında problem yaşayan ailelere gerekli olan medikal malzemeleri, ilaç temini vb. yapılabilir.

Bu tarz yardımlar ile insanların yaralarına derman olabiliriz.

Maddi Yardım Yapmak İsteyenler

Maddi yapmak isteyen pek çok kişi vardır. İhtiyaç sahipleri kendilerine uzanacak bir el ararken aslında yardım yapacak kişiler de tutacak bir el aramaktadır. Şu zamanda bu durumun tespiti oldukça zordur. Çünkü insanlar kolay yoldan paraya ulaşmanın çarelerini aramaktadır. Bu durumda haksız kazançlar meydana gelmekte ve yardım okları farklı yerlere isabet etmektedir. İBB maddi yardım kartının geçici olarak kapatılma sebebi de budur. İnsanlar, ihtiyacı olmayarak bu tür yardımlara başvuru yapmakta ve gerçek ihtiyaç sahipleri mağdur olmaya devam etmektedir.

Maddi Yardım Yapmak İsteyenler 

Maddi Yardım Yapmak İsteyenler

Maddi yardım yapmak isteyenler iş adamları olabileceği gibi, ünlüler, futbolcular ve hatta günümüz tabiri ile youtuber’lar olmaktadır. Bu kişiler menajerleri ya da kurdukları ekipler vasıtası ile yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. İstanbul, İzmir, Adana, Kahramanmaraş, Bingöl, Kocaeli, Bursa, Eskişehir gibi pek çok ilimizde yaşayan zenginler ihtiyaç sahipleri için destek programları düzenlemektedir. Bunların yanı sıra tekerlekli sandalye yardımları da en çok bilinen yardım konularından bir tanesidir.

Maddi Yardım Yapmak İstiyorum diyenler haydi sıra sizde!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. Yildiz dedi ki:

  Kiradayim borc var maddi yardim yapabilvek olan varmi Bursa

  1. Fatma dedi ki:

   Kardeşim sana nasıl ulaşabilirim

 2. cem dedi ki:

  Sayın başkanım artık başka çarem olmadığı için size halimi arz etmek istedim ben 30 yaşında bir gencim olumsuz şartlar ve maddi sıkıntılardan dolayı sevdiğim kızla bir yuva kuramıyorum issizim sizin yardımınıza ihtiyacım var yaşım ilerledikçe evlenme ve iş kurma olasılığım azalıyor ümitlerimde tükeniyor artık bende herkes gibi bir yuvam çocuklarım olsun istiyorum neolur duyun sesimi borçlarım ve elden aldığım nakitlerim var bunları ödemem için lütfen benden yardımınızı esirgemeyin Allah sizin gibi büyüklerimizi ve yardım severlerimizi başımızdan eksik etmesin

 3. İsmail Yıldırım dedi ki:

  Benim dört yaşında oğlum var konuşamıyor doktor ameliyat dedi devlet hastanelerine guvenemiyom ozellerde pahalı bana yardımcı olursanız sevinirim lütfen

 4. Bahriye ulubey dedi ki:

  Merhaba 2tane cocum var çocuklarımın kışlık mont ve botları yok oğlum okula gidiyor giyecekleri yok bizede yardımcı olun lütfen cocuklarim ihtiyaçları için alacak durumuz yok hayirseverlerden destek bekliyok

 5. Kenan dedi ki:

  Allah rizasi askina biri bizide okusun gorsun artik

 6. Fatma dedi ki:

  2 yasında oglum var kımsem yok esım 3 aylık hamıleyken sıddet gordum ve resmı olarak bosandım cok zordayım ev sahibi evden cıkartıyor kirayı veremiyorum nolur yardım edın

  1. Arzum zaman dedi ki:

   Nerde oturuyodunuz benim annem yanlız yaşlı birine ihtiyacımız var yalova cinarcikta anele bakabilirseniz istediğiniz kadar oturabilirsiniz bizimde birine ihtiyacımız var güvenilir araya bilirsin

   numaranızı güvenliğiniz için gizledik. ilgili kişim yorum yazarsa mail ile bildirebiliriz.

 7. Halime ataş dedi ki:

  Mrb benim eşim ceza evinde evim kira çocuklarımın biri 5 digeri 3 yasinda elektrik ve su faturalarim 4 aydır oduyemedim kesilecek diye çok korkuyorum bana yardım edecek bı hayır sever olursa duaciniz olurum
  Çok zorda olmasam yazmazdim

 8. Doğukan dedi ki:

  Ben Doğukan 18 yaşındayım markette çalışıyordum fakat işten çıkarıldım. Annem kronik hasta babamda çalışmıyor şu an ev kiramızı ödeyemedik ben ödeyip onlara sürpriz yapmak istiyorum.. işten ayrıldığımda aldığım ücret bakkalın ve diğer esnafların borcuna gitti.. lütfen yardım edin kiramız 470 tl ve veremiyoruz.. lütfen yardım edin nolursunuz..

 9. Arzu dedi ki:

  Merhaba bizede bir yardım eli uzatırmısınız eşimi 2ay ücretsiz izne çıkardılar iki aylık kiramızı ödeyemedik ev sahibi sürekli arıyor bizden aldıgı kira ile geçindiklerini söyledi zor durumdayız 2çocugum var lütfen bir hayırsever yardım istiyorum

 10. Emrah dedi ki:

  ALLAHi icin dogru söyluyorum yalan degil çalışıyom ama yevmiyeli sabahtan aksama kardar 70 tl icin iki hafta once 14 gun karantina da kaldim bu demek oluyorki bayarama coçuklarım a hiç birşey almayagim gecen sene esim yardimci oluyordu vuruz nedeniyle is bulamadik önce ALLAHA sonra sizin yardımınıza muhtacım ne olur sunuz 5 cocugum icin bu mesajı gorun

 11. Doğukan duymaz dedi ki:

  Ben Doğukan duymaz 19 yaşındayım Sakarya Adapazarı şeker mahalle de oturuyorum. 3 ay önce işten çıkarıldım babamda aynı şekilde. Annem kronik hasta 3 erkek kardeşiz ve maddi gelir nerdeyse yok. Sizlerden sadece gelecek olan kira için yardım bekliyoruz. Ev kiramız 550 tl..telefon numaram borçtan dolayı kapalı o yüzden yazamadım özür dilerim.. TR270006701000000060796011 teşekkür ederim kendinize iyi bakınız.. lütfen yardım ediniz..

 12. Rabia dedi ki:

  Eşim vefat etti 4 çocuğum var 2 üniversite bir lise bir ilkokul öğrencisi evim kira hiç bir gelirim Yok mahalle bakkalinda 1500 TL borcum var hiçbir şey alamıyorum borç yüzünden ayrıca 3 aylık kiram birikti,faturalarim birikti ödeyemiyorum lütfen yardımcı olun

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.