Tarım Kredi

Maddi Yardım Yapmak İstiyorum DİYENLER BURAYA!

Maddi Yardım Yapmak İstiyorum diyorsanız, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana gibi şehirlerimizde birebir maddi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın yardım taleplerini ileten birçok site bulunmaktadır. Bu siteler aracılığıyla maddi yardım yapan hayırsever ile iletişime geçerek yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Maddi Yardım Yapmak İstiyorum DİYENLER BURAYA!

Ülkemizde ve dünyada geçim sıkıntısı çeken pek çok insan var. Her şeyimizin olduğu ancak dilimizin ve gönlümüzün şükretmediği şu zamanlarda bir dilim ekmek bulmak adına çöpleri karıştıranlar, çocuğuna yedirecek ekmek bulamayanlar var. Bu dünyada birileri doğuyorsa, birileri de belki bizim yardım etmediğimizden, onları kendi hallerine bıraktığımızdan dolayı ölüyor. İnsanoğlu öyle doyumsuz ki. Her şeye sahip olan bizler yine daha  fazlasını, hep daha fazlasını arıyoruz. Bilmiyoruz ki yaşadığımız hayat belki de bir başkasının hayali.

Yardıma Muhtaç İnsanları Nasıl Bulabilirim?

Fakat bu dünyada iyi insanlar da var. Bu duruma kayıtsız kalmayarak komşusu açken kendisi tok yatamayanlar. İş adamları, zenginler, sanatçılar, futbolcular ve hatta düzenli bir geliri olan insanlar bile yardım etmek adına yardıma muhtaç aileleri arıyor. Özellikle sosyal medya üzerinde hem yardım talep edenler, hem de yardım yapacağını vaat edenler var. Ancak ne kadar güvenilir orası tartışılır. Bazı insanlar rahata alışmıştır. Her şeye kolay yoldan ulaşmak isterler. Bazıları ise yoktur ama gururundan söyleyemez.

Yardıma Muhtaç İnsanları Nasıl Bulabilirim? 
Yardıma Muhtaç İnsanları Nasıl Bulabilirim? 

Çoğu vatandaşımız çektiği krediler ve kredi kartları sebebi ile batık durumda. Bu durumdan kurtulmak adına sürekli olarak maddi destek talep edenler de var. Özellikle bu kesim sosyal yardım talebinde bulunuyor, evim haczolmasın, arabam bağlanmasın diyen de var. Ama şu da bir gerçek ki beterin beteri var. Kredi ya da kredi kartından ötürü mağdur olanlara tavsiyemiz özellikle şu zamanlarda bankalar tarafından müşterilerine sunulan yapılandırma kredilerinden yararlanmaları olacaktır. Fakat gerçekten yardıma muhtaç ailelerin tespit edilmesi oldukça zor olmaktadır. Maddi yardım yapmak isteyenler içeriğimizde yer verdiğimiz yöntemler ile maddi anlamda sıkıntı yaşayan insanların yaralarına merhem olabilir.

Maddi Yardım Yapmak İstiyorum Diyenler Ne Yapmalı?

Yardıma muhtaç olan ailelerin tespiti oldukça zor olmaktadır. Maddi yardımlar belediyeler ve SYDV’ ler aracılığı ile yapılmaktadır. Yardım yapmak isteyenler ise bu kişilere ulaşabilmek adına çaba sarf etmektedir. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak yardıma ihtiyacı olan kişilere ulaşabilirsiniz.

Mahalle muhtarları ile görüşün. Mahalle muhtarları mahallede yaşayan ailelerin maddi durumları ile ilgili az çok fikir sahibidir. Yardım yapan zenginler ailelere bu yöntemi kullanarak ulaşmaktadır. Hatta belediye başkanlıkları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile yardım almak isteyenlerden fakirlik kağıdı talep edilmektedir. Bildiğiniz gibi fakirlik kağıdı verme yetkisi muhtarların elinde olmaktadır. Mahalle muhtarları aracılığı ile maddi anlamda sıkıntı yaşayan insanlara ulaşarak onların yakacak, gıda, beslenme, giyinme, eğitim ve sağlık gibi temel masraflarını karşılayabilirsiniz.

Belediyeler ve SYDV’lerden bilgi alın. Fakir ailelere ulaşmanızı sağlayan yöntemlerden bir tanesi de belediye başkanlıkları ve yardımlaşma vakfından bilgi almaktır. Kendileri devlet eli ile yardım yapan kurumlar olduğundan dolayı fakir aileler hakkında bilgi sahibi olmaları olağandır. Hatta yardım talebi ile kendilerine başvuran pek çok aile bulunmaktadır. İl ve ilçe belediye başkanlıkları aracılığı ile de kendilerine sizin yardımlarınızın ulaştırılması mümkündür.

Vakıflar aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Yardıma muhtaç ailelere ulaşabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de şüphesiz Sivil Tolum Kuruluşları’dır. Bu kuruluşlar aracılığı ile yurt içinde ve yurt dışında maddi anlamda sıkıntı yaşayan ailelerin yaralarını sarmak adına kendilerine yardımlar ulaştırılmaktadır. Bu STK’ların il ve ilçelerde şubeleri olduğu gibi internet üzerinden de geliştirdikleri online bağış sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemleri kullanarak da yardımlarınızı yapabilirsiniz. Çoğu vakıf ve dernek yardım yapanlara bu anlamda yardımların yerine ulaştırıldığına dair belge sunmaktadır.

Yardıma Muhtaç Olan İnsanlara Hangi Kurumlar Yardım Eder?

Yardıma muhtaç olan ailelere çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından yardım yardım yapılmaktadır. Özellikle devlet eli ile yardım yapan pek çok kurum vardır. Bu kurumlardan söz edelim.

1- Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yardıma muhtaç olan ailelere çeşitli konularda yardımlar yapılmaktadır. Bu yardım konuları gıda, barınma, giyecek, sosyal konut, yakacak gibi yardım konularından oluşmaktadır. Bu yardımların tutarları ve şartlar bakanlık tarafından belirlenmektedir. İlçelerde bu yardımlar kaymakamlıklar, illerde ise valilikler bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığı ile yürütülmektedir. Yapılan yardım başvuruları SYDV’ lerde bulunan mütevelli heyet tarafından incelenmektedir. Yardıma muhtaç olduğu tespit edilen ailelere destek sağlanmaktadır.

SYDV’ler tarafından verilen desteklerden yararlanmak için başvuran kişinin sigortalı olarak herhangi bir işte çalışmıyor olması, üzerlerine kayıtlı olan herhangi bir mal varlığının bulunmaması, daha evvel verilen yardımlardan yararlanmamış olmak gerekmektedir. Bu şartlara sahip olanlar T.C. kimlik belgeleri ve mahalle muhtarlığından alacakları fakirlik kağıdı ile başvurularını yapabilirler. Konya SYDV tarafından yapılan yardımları inceleyebilir ve hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yardıma Muhtaç Olan İnsanlara Hangi Kurumlar Yardım Eder?
Yardıma Muhtaç Olan İnsanlara Hangi Kurumlar Yardım Eder?

2- Vakıflar Genel Müdürlüğü 

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yardıma ihtiyacı olan kişilere muhtaç aylığı verilmektedir. 2022 yılında muhtaç engelliler ile yetim çocukların her birine aylık olarak 1.474,07 TL ödenmektedir.

VGM muhtaç aylığından yararlanma Şartları aşağıdaki gibidir:

 • Sosyal güvencesi olmayan
 • Herhangi bir yerden aldığı gelir ya da aylığı olmayan
 • Muhtaç çocuklar ve yüzde 40 ya da üzerinde engelli olan çocuklar 
 • Mahkeme kararıyla ya da kanuni olarak bakım altına alınmış olmayan
 • Herhangi bir taşınır ya da taşınmaz mal varlığına sahip olmayan çocuklar başvuruda bulunabilir. Muhtaçlık aylığı başvurusunda sadece kimlik belgesi ve engelliler için sağlık kurulu raporu geçerli olmaktadır.

3- Belediyeler 

Belediye başkanlıkları tarafından da yardıma muhtaç olan ailelere destek verilmektedir. Fakirlik kağıdı ve T.C. kimlik belgesi ile belediyeler bünyesinde bulunan beyaz masa, ak masa ya da Sosyal Hizmetler Birimleri‘ne başvuranlara ayni ya da nakdi yardımlar sağlanmaktadır.

Belediye yardım
Belediye yardım

Belediye tarafından başvuruların alınmasının ardından kurulan heyet yerinde inceleme yaparak ailelerin gerçek manada yardıma ihtiyacı olup olmadığının tespitini yapmaktadır. 

Zor Durumda Olan İnsanlara Nasıl Yardım Edebiliriz?

Zor durumda olan insanlara yardım etme fikri bile ne kadar iyi bir insan olduğunuzu gösteriyor. Öncelikle bu anlamda yakınlarımızdan sorumluyuz. Böyle bir durumla karşılaştığımızda öncelikle destek olmak için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Ancak yardıma muhtaç insan çevremizde yoksa onlara ulaşmaya çalışmalıyız. Zor durumda olan insanları bulduktan sonra sıra geliyor onlara neler yapabileceğimize.

 • Kurumsal olarak yardımlar yapılabilir. Yani Belediye Başkanlıklarına, SYDV ‘lere giderek bu kişilerin tespitinde size yardımcı olunmasını sağlayabilirsiniz.
 • Muhtarlara başvurduktan ve aileler hakkında bilgi aldıktan sonra onların ne tür ihtiyaçları olduğunu sorabiliriz. Evleri kiraysa, ya da faturalarını ödeyemiyorlarsa bunları belirlediğimiz süre zarfında ödemek istediğimizi söyleyebiliriz.
 • Ailelerin okul çağında olan çocukları varsa onların eğitim masraflarını karşılayabilirsiniz.
 • Lise ya da üniversite çağına gelmiş olan öğrencilere eğitim hayatları süresince burs verebiliriz. 
 • Vakıflara online bağış yapabiliriz.
Zor Durumda Olan İnsanlara Nasıl Yardım Edebiliriz?
Zor Durumda Olan İnsanlara Nasıl Yardım Edebiliriz?
 • Kendilerini rencide etmemek adına tespit ettiğimiz ailelerin kapılarına erzak kolileri vb. bırakabiliriz. 
 • Okullara giderek ayakkabı, çanta ya da kırtasiye masraflarını karşılayabiliriz.
 • Sağlık anlamında problem yaşayan ailelere gerekli olan medikal malzemeleri, ilaç temini vb. yapılabilir.

Bu tarz yardımlar ile insanların yaralarına derman olabiliriz.

Maddi Yardım Yapmak İsteyenler

Maddi yapmak isteyen pek çok kişi vardır. İhtiyaç sahipleri kendilerine uzanacak bir el ararken aslında yardım yapacak kişiler de tutacak bir el aramaktadır. Şu zamanda bu durumun tespiti oldukça zordur. Çünkü insanlar kolay yoldan paraya ulaşmanın çarelerini aramaktadır. Bu durumda haksız kazançlar meydana gelmekte ve yardım okları farklı yerlere isabet etmektedir. İBB maddi yardım kartının geçici olarak kapatılma sebebi de budur. İnsanlar, ihtiyacı olmayarak bu tür yardımlara başvuru yapmakta ve gerçek ihtiyaç sahipleri mağdur olmaya devam etmektedir.

Maddi yardım yapmak isteyenler iş adamları olabileceği gibi, ünlüler, futbolcular ve hatta günümüz tabiri ile youtuber’lar olmaktadır. Bu kişiler menajerleri ya da kurdukları ekipler vasıtası ile yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. İstanbul, İzmir, Adana, Kahramanmaraş, Bingöl, Kocaeli, Bursa, Eskişehir gibi pek çok ilimizde yaşayan zenginler ihtiyaç sahipleri için destek programları düzenlemektedir. Bunların yanı sıra tekerlekli sandalye yardımları da en çok bilinen yardım konularından bir tanesidir.

Maddi Yardım Yapmak İstiyorum diyenler haydi sıra sizde!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 93 YORUM
 1. Yildiz dedi ki:

  Kiradayim borc var maddi yardim yapabilvek olan varmi Bursa

  1. Fatma dedi ki:

   Kardeşim sana nasıl ulaşabilirim

   1. DİDEM dedi ki:

    Beni onemsermisin bilmiyorum ne yalancı ne dolandırıcılık duygu somurusude size yapmaya hiç niyetim yok 2cocuk Annesiyim çok çaresizim artık kafayı yiyecek usutcem günlerdir 2cocugum aç uyuyor dolabım yemin ederim bom boş oğlum 6yasinda 1sinifa gidiyor beslenmeyi koymayı bırak 1cikolata alamıyorum istiyorlar neolur benim sesimi siz duyun büyükşehir belediyesine başvurdum bir sonuç hala cikmadi

    1. Aylin dedi ki:

     Size nasil ulasabilirim ?

     1. Çaresiz anne dedi ki:

      Merhaba abla iyi günler 5 yaşında Kızım var 3 yıldır hem ana hem babayim tarla işine gidip geçim sağlıyordum heryer durdu iş yok daha önce yardim alıyordum yardımlarım durdu herhangi gelir destek yardımım yok boşandım çok oldu iyi kötü kızımla yaşamaya çalışyorum kimseden destek yok bu hayırlı mübarek ayda duygu sömürüsü yapmıyorum allah şahit ben kızım için ufakta olsa allah rızası için sizden destek ıstiyorum edenden etmiyenden allah razı olsun eminim bana ses olursun

     2. ECRİN dedi ki:

      bu mail adresim ablacığım ulasabilirsiniz

    2. Hatice dedi ki:

     Hangi ilde oturuyorsunuz size nasıl ulaşabilirim

   2. Burcu dedi ki:

    Merhaba fatma hanım benim eşim engelli yüzde seksen raporu var 3 tane çocuğum var evim kira eşim çalışmıyor evimin kirası birikti çocuklarıma yicek bulamıyorum çok zor durumdayım allah rızası için banada yardım edin ne olur

   3. Abdullah ılacalı dedi ki:

    Cok acil yardim

 2. cem dedi ki:

  Sayın başkanım artık başka çarem olmadığı için size halimi arz etmek istedim ben 30 yaşında bir gencim olumsuz şartlar ve maddi sıkıntılardan dolayı sevdiğim kızla bir yuva kuramıyorum issizim sizin yardımınıza ihtiyacım var yaşım ilerledikçe evlenme ve iş kurma olasılığım azalıyor ümitlerimde tükeniyor artık bende herkes gibi bir yuvam çocuklarım olsun istiyorum neolur duyun sesimi borçlarım ve elden aldığım nakitlerim var bunları ödemem için lütfen benden yardımınızı esirgemeyin Allah sizin gibi büyüklerimizi ve yardım severlerimizi başımızdan eksik etmesin

 3. İsmail Yıldırım dedi ki:

  Benim dört yaşında oğlum var konuşamıyor doktor ameliyat dedi devlet hastanelerine guvenemiyom ozellerde pahalı bana yardımcı olursanız sevinirim lütfen

 4. Bahriye ulubey dedi ki:

  Merhaba 2tane cocum var çocuklarımın kışlık mont ve botları yok oğlum okula gidiyor giyecekleri yok bizede yardımcı olun lütfen cocuklarim ihtiyaçları için alacak durumuz yok hayirseverlerden destek bekliyok

 5. Kenan dedi ki:

  Allah rizasi askina biri bizide okusun gorsun artik

 6. Fatma dedi ki:

  2 yasında oglum var kımsem yok esım 3 aylık hamıleyken sıddet gordum ve resmı olarak bosandım cok zordayım ev sahibi evden cıkartıyor kirayı veremiyorum nolur yardım edın

  1. Arzum zaman dedi ki:

   Nerde oturuyodunuz benim annem yanlız yaşlı birine ihtiyacımız var yalova cinarcikta anele bakabilirseniz istediğiniz kadar oturabilirsiniz bizimde birine ihtiyacımız var güvenilir araya bilirsin

   numaranızı güvenliğiniz için gizledik. ilgili kişim yorum yazarsa mail ile bildirebiliriz.

 7. Halime ataş dedi ki:

  Mrb benim eşim ceza evinde evim kira çocuklarımın biri 5 digeri 3 yasinda elektrik ve su faturalarim 4 aydır oduyemedim kesilecek diye çok korkuyorum bana yardım edecek bı hayır sever olursa duaciniz olurum
  Çok zorda olmasam yazmazdim

  1. Rıfat Gökmen dedi ki:

   Size nasıl ulaşırız elimizden geldiğince yardım etmek isterim

   1. Canan dedi ki:

    Merhabalar bende 4 yıl oldu bosanali bir oğlum var okula yeni başladı zorlu sıkıntıli bir süreçten geçiyoruz nafaka almıyorum.kar soğuk derken işte yok çünkü oğlum evde temizlik işlerine gidiyordum şimdi okul tatil diye oğlum evde gidemiyorum bu soğuk ve tatil döneminde bize azda olsa yardım ederseniz sevinirim.

 8. Doğukan dedi ki:

  Ben Doğukan 18 yaşındayım markette çalışıyordum fakat işten çıkarıldım. Annem kronik hasta babamda çalışmıyor şu an ev kiramızı ödeyemedik ben ödeyip onlara sürpriz yapmak istiyorum.. işten ayrıldığımda aldığım ücret bakkalın ve diğer esnafların borcuna gitti.. lütfen yardım edin kiramız 470 tl ve veremiyoruz.. lütfen yardım edin nolursunuz..

 9. Arzu dedi ki:

  Merhaba bizede bir yardım eli uzatırmısınız eşimi 2ay ücretsiz izne çıkardılar iki aylık kiramızı ödeyemedik ev sahibi sürekli arıyor bizden aldıgı kira ile geçindiklerini söyledi zor durumdayız 2çocugum var lütfen bir hayırsever yardım istiyorum

 10. Emrah dedi ki:

  ALLAHi icin dogru söyluyorum yalan degil çalışıyom ama yevmiyeli sabahtan aksama kardar 70 tl icin iki hafta once 14 gun karantina da kaldim bu demek oluyorki bayarama coçuklarım a hiç birşey almayagim gecen sene esim yardimci oluyordu vuruz nedeniyle is bulamadik önce ALLAHA sonra sizin yardımınıza muhtacım ne olur sunuz 5 cocugum icin bu mesajı gorun

 11. Doğukan duymaz dedi ki:

  Ben Doğukan duymaz 19 yaşındayım Sakarya Adapazarı şeker mahalle de oturuyorum. 3 ay önce işten çıkarıldım babamda aynı şekilde. Annem kronik hasta 3 erkek kardeşiz ve maddi gelir nerdeyse yok. Sizlerden sadece gelecek olan kira için yardım bekliyoruz. Ev kiramız 550 tl..telefon numaram borçtan dolayı kapalı o yüzden yazamadım özür dilerim.. TR270006701000000060796011 teşekkür ederim kendinize iyi bakınız.. lütfen yardım ediniz..

 12. Rabia dedi ki:

  Eşim vefat etti 4 çocuğum var 2 üniversite bir lise bir ilkokul öğrencisi evim kira hiç bir gelirim Yok mahalle bakkalinda 1500 TL borcum var hiçbir şey alamıyorum borç yüzünden ayrıca 3 aylık kiram birikti,faturalarim birikti ödeyemiyorum lütfen yardımcı olun

 13. Erol dedi ki:

  mrb yardım istiyorum kronik rahatsızlığı olan bir vatandaşın pandemiden dolayı sagligimdan dolayı iş bulamıyorum evim kira borclarim var iki çocuk babasiyim 🙁

 14. Emel kucukmert dedi ki:

  53 yaşındayım geçen yıl 1000 tl yetim maaşı bağlandı kızımı evlendirirken kredi çektim banka bloke koydu elime maaştan para geçmiyor bu pandemiden dolayı işsiz kalacağımı bilemezdim haftada üç gün temizlik işine gidiyordum maalesef artık işim yok ve çok kötü günler geçiriyorum cimere yazdım durumumu orası sosyal hizmetlere sevk etti daha sonra valiliğe sevk edildi şimdide vakıflara sevk edildi yani anlayacağınız yardım etmek yerine birbirlerine sevk ediyorlar sonuç boş kiramı ödeyemedim şu elektrik faturalarımı üç aydır odeyemiyorum bu ayda odeyemezsem kesecekler turkiye cumhuriyetinden yardım hâlâ alamadin siz hayır severlere sesleniyorum yardıma ihtiyacım var sizler sesimi duyarda yarmici olursaniz sevinirim

 15. Emine dedi ki:

  2 tane çocuğum var Eşim çalışmıyo evimiz kira faturalarımız var bizede elinizi atın yalvaririm kızıma bez bile alamıyoruz diyeri 7 yaşında diyer kızın da 1 yaşında eşim evde oturuyo boş bòş iş yok yani lütfen yardım edin bize..

 16. Zeynep dedi ki:

  Slm ben 5 aylık bebeğim için mama yardımı istiyom ne olur bana sadece mama yardımı yapın ben para istemiyom mama yardımı yapmak isteyen varsa yazsin

  1. Yasemin dedi ki:

   Size nasıl ulaşabilir im

   1. Yasemin dedi ki:

    Zeynep hanım , mama desteği için size nasıl ulasabilirim

    1. Sevda dedi ki:

     Merhaba benimde çok ihtiyacım var 28 günlük bebeğim var Allah rızası için yardımınızı esirgemeyin

   2. Abdullah ılacalı dedi ki:

    acil yardim

  2. Ferrahnaz dedi ki:

   Nasıl ulaşabilirim size mama yardımı için

  3. Fatoş dedi ki:

   Mrb size nasıl ulaşabilirim

   1. Sevda dedi ki:

    Lütfen çok zor durumdayım lütfen desteğinizi esirgemeyin

 17. Şayip çakmakcı dedi ki:

  Saygılarımla yazdığımı okuyacak beni anlayacak aileme Çocuklarıma hayatımıza dokunacak sıcak bir ele ihtiyacımız var.Ben işsizim 49 yaşındayım.işkur kaydım var.pirimim doldu.yaşı bekliyorum.yetiştirme yurdunda büyüdüm.iş arıyorum bulamıyorum.çalışmak zorundayım.bankadan kıredi çektim.kıredi borçlarını ödeyemiyorum.yetiştirme yurdunda büyüdüm.askere gidip geldim.başımı sokacak evim gidecek yerim yoktu.sokaklarda yattım kaktım.zevk için dövdüler işkence gördüm.şiddet gördüm.çok zor günler yaşadım.aklımı kaybetmemek için allaha dua ettim.rabbim yardım etti sonunda zorluklarla yuva kurdum.aile oldum.şükürler olsun.3.kız çocuğum var.büyügü ünüversite 3.sınıf türkçe öğretmenliğini okuyor.ortanca olan doğuştan hasta yüzde doksan dört sürekli engelli raporu var.doguştan hasta sürekli aldığı ilaçlar var.sayısını unuttum.defalarca çeşitli ameliyat oldu.belden aşağısı tutmuyor.yürüyemiyor.kızımız bizim canımız mesleğimiz şükrümüz rrabbimeduamız.küçük kızım ilkokul 4.sınıfa gidiyor.aylardır pazar markete gidemiyorum.kızımın eczaneye ilaç borcunu ödeyemiyorum.çocuklaŕımın üstlerine giyecek elbise ayakkabı alamıyorum.borçlarımı ödeyemiyorum.ailemin ve çocuklarımın isteği maddi manevî destekte bulunmanız dileğimizle allaha emanet olun.tlfonum.

 18. Ceren dedi ki:

  Sizlere ne olacak nereye gidecek bu gidiş hiç bilmiyorum.Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun.2 yaşında kızım var.esim ve ben işten çıkarıldığı aylardır işsiziz.kira ödeyemeyince evden attılar şimdi sobalı eski yapı bir ev bulduk fakat iki aydır kira veremedik.tum faturalar ikişer üçer tane.yilbasindan önceki ilk 1.faz pandemi parası verildi almıştık ama çok uğraşmmiza rağmen şimdi hiçbir kurum yardım vermiyor ne yapacağımı bilmez olduk.birgun yapıyoruz sobayı Birgün yakamiyoruz.olurda bir yardım eli uzatan olursa çok duacı olurum.Allah kimseyi merhameti den alıkoymasin.kizimin yüzüne bakamıyorum birşey isterken kaçıyorum kaç aydır ulaşabilirsiniz

  1. Sevgu dedi ki:

   Bana email le ulasin InshAllah yardimci oluruz

   1. didem dedi ki:

    umarım görüp donerseniz

   2. DİDEM dedi ki:

    sevgi abla bir gör su ay hurmetine

 19. Büşra S. dedi ki:

  Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun ben daha 23 yaşında evliyim bir kızım var 2 yaşında eşim 1 senedir çalışmıyor hastalıklarının arkasına sığınıyor çok zor durumdayım dolabımda gelsin görsünler biseyim yok 450 TL kiramiz ancak 5 kira borcumuz var annecigimi geçen sene kaybettim engelli babam var çok zor durumdayız ev sahibi çıkmamizi istiyor yalvarıyorum ona çıkarma diye nereye kadar böyle sürecek bilmiyorm kızıma ne bez ne mendil alamıyorum muhtacligimi isteyene kanıtlarım zor durumdayım Allah rızası için bı yardım eline ihtiyacm var en azından kızım için maddi desteğe ihtiyacımz var eski bı evde yaşıyoruz duvarları dökük rutubet içinde kızım bu rutubetli evde astım hastası oldu eşimde de astım var benim belimdeki fıtık patlamış bu sebeple çalışamıyorum yoksa temizliğe falan gidiyodum boncuk işi yapıyorum bende iyi durumda değilim umarım bu mesajımı kalbi zengin bı hayırsever görür yardım çığlıklarımi kimseye duyuramiyorum lütfen günahsız sabu kızım için duyun beni yardım edin bize.devlet yardımlarımizi sebep göstermeden kesti tek umudum bı yardım eli nolur duyun bu gözü yaşlı anneyi de hergun ne yedircem kızıma kira nasıl ödeyecem diye düşünmekten yoruldum dayanamıyorum annem gitti kolum kanadım kırıldı sanki yalvarırım duyun beni çok duaciniz olurum.

  1. Sercan DERELİ dedi ki:

   Merhaba size nasıl ulaşırım

   1. Büşra S. dedi ki:

    busrasuner4 @ gmail . com burdan yazın yardıma çok ihtiyacım var babamın evine geldim iyi durumda değiliz covid olmuşum testim pozitif çıktı evden çıkmıyorum 1 haftadır Allah rızası için yardım edin yardıma ihtiyacım var

   2. Büşra S. dedi ki:

    Allah razı olsun gördünüz de kayıtsız kalmadınız ya Allah ne muradıniz varsa versin inşallah

   3. Büşra S. dedi ki:

    Yardımcı olursanız duaciniz olurum inanın

   4. Büşra S. dedi ki:

    Yazıyorum ancak paylaşılmıyor neden

   5. didem dedi ki:

    bekliyorum sizi

 20. Halise kilinc dedi ki:

  Benim yardıma ihtiyacım var ben dört aydır kiramı odeyemedim ne olur bana yardım edin Allah rızası için yardım edin

 21. Yaşar dedi ki:

  Merhabalar evliyim 1 çocuk babasiyim borçlarından başımı kaldıramıyorum kirada oturuyorum aldığım maaş yetmiyor utanarak yazıyorum buraya Rabbim kimseyi çaresiz bırakmasın 38 bin TL borcum var kiramı 4 aydır veremedim Allah rızası için yardım istiyorum azda olsa

 22. Gül dedi ki:

  Yardım istemek için bu siteye girdim fakat görüyorun ki bir dünya insan var yardıma muhtaç çok üzüldüm Allah’ herkesin derdine derman olsun inşaallah. Nasıl söylesem bilmiyorum benimde herkes gibi çok ama çok ihtiyacım var. Kredi borcu kira elektirik su haciz borcu ne ararsan var bebeğim olduğu için calisamiyorum kime birakacm kimsem yok birakack . Liseye giden kızim var hayat çok zor eşim pamdemiden dolayı mağdur. Eğer ki yardım eli uzatıp bir kişiden bir kişi deyip derman olacaksa yaralarimiza banada yardım elinizi uzatın . Belki gerçekten yardım etmek isteyen iyilik merhametli birileri vardır. Çocuğunun sadakasi olsun cocuguna sağlık versin cocugunun yüzü suyu hürmetine zekatı niyetine artık neye niyet ederse onun hürmetine lütfen hesap numaram borçlu olduğum banka hesabım keşke bir mucize olsada birgün güne mutlulukla uyansam

 23. Mira dedi ki:

  Tanıdığım biri için yardım istiyorum iki yaşlı durumlari yok adam simit satıyor kafasinin üstünde emeklisi sosyal sigortası yok. Kiralarini odeyemiyorlar su borçları 20 bin oldu yapilandirma yaptilar 800 TL aylık ödemesi var fakat günlük çalıştığı ancak 50 tl bununlada ekmek aliyorlar yiyecek aliyorlar. Kiralarini odeyemiyorlar .bi tanede yetim torunları var ortaokula gidiyor. Yardım severlere sesleniyorum bizimde katkımız olsun diyorsanız Allah’razı olsun

 24. Mira dedi ki:

  Neden yazıyorum yayınlanmiyor.

 25. Gul dedi ki:

  Acil yardıma ihtiyacım var lütfen g

 26. Çaresiz anne dedi ki:

  Merhabalar benim 5 yaşında kızım var 3 yıldır hem ana hem babayim boşandım kızımla iyi koru yaşamaya devam ediyoruz tarla işinde çalışıp geçimimi sağlıyordum işler durdu iş veren yok her hangi yardımım gelir desteğim yok defalarca bas vurdum red geldi ailem varsa bu benim zengim durumum iyi anlamına gelmez herkesin kendine göre sorunu maddi durumu var burda duygu sömürüsü yapıp hak yemek değil amacım allah şahit allah görüyor ben yavrum için ufakta olsa destek ıstiyorum bir anne olarak kimse sebebsiz evladı için kendini rencide etmek istemez bunları çekinerek dile getiriyorum elbet yüreği güzel insanlar duyarlı olur allah razı olsun

 27. Çaresiz anne dedi ki:

  Merhabalar benim 5 yaşında kızım var 3 yıldır hem ana hem babayim boşandım kızımla iyi kötü yaşamaya devam ediyoruz tarla işinde çalışıp geçimimi sağlıyordum işler durdu iş veren yok her hangi yardımım gelir desteğim yok defalarca bas vurdum red geldi ailem varsa bu benim zengim durumum iyi anlamına gelmez herkesin kendine göre sorunu maddi durumu var burda duygu sömürüsü yapıp hak yemek değil amacım allah şahit allah görüyor ben yavrum için ufakta olsa destek ıstiyorum bir anne olarak kimse sebebsiz evladı için kendini rencide etmek istemez bunları çekinerek dile getiriyorum elbet yüreği güzel insanlar duyarlı olur allah razı olsun

 28. Kevser.gulmez dedi ki:

  Benim.ikicocogum.var.kirada.oturuyom.eşim.calışmiyor.yardim.istiyom

 29. Meral dedi ki:

  Ben kanser hastasıyım bir oğlum var eşim madde bağımlısı bizi aylar önce terk edip gitti evim kira tedavilerim yarım kaldı çok zor durumdayım Allah rızası için yardım eli uzatın büyüklerim

 30. Kiymet dedi ki:

  Benim iki cocugum var.çocuklarim için bir tane çekyat istiyorum ayrica mumkunse erzak elimde belgelerim var muhtacim ayrica muhtarimizin iletişimini verebilirim lutfen

 31. Sema dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var astım hastasiyim dulum istemedigim evlilik yapmak istemiyorum tekrar

 32. Nurcan Turan dedi ki:

  mrb ıyı ramazanlar eşim pandemi den dolayı 5 aydır calısmıyor en son gunluk işe başlamıştı orasıda kapandı evım kıra ve 2 yasında bebegım var zor durumda oldugumuz için sie basvurdum sızden nakdi destek lmak ıstıyorum fıtrede olbılır fakirlik belgem kıra sözleşmem ve eşimin suan çalısmadıgını goster en sgk dokumu var yardımcı olursanız cok sevınırız

 33. Hülya dedi ki:

  Benim dört tane çocuğum var üçü öğrenci hiç derse girmiyorlar çok özülüyorum çünkü hiç durumumuz iyi değil çok zor durumdayız kıredi borcumuz var önce allahtan sonra sizden çocuklarıma yardım bekliyorum allah rızası için tablet yada bilgisayarı yardımı edin bana dört tane çocuğum var üçyüz milyar borcumuz var sadece kocam çalışıyor oda askeri üçreti alıyor bu ramazan ayın hatırına bizede yardım edin allah rızası için

 34. Abdul kadir öndün dedi ki:

  Selam aleyküm ben Abdul kadir İstanbul Fatih karagümrük te ikamed edyum abi yardıma ihtiyacım var 3 tane çocuğum var pandeinde dolayı işten çıkartldım çalşamyum kiramı ödemyum yardıma ihtiyacım var Allah rızası için bankaya burcum da var

 35. Gökhan dedi ki:

  Herkesin Kadir gecesi mübarek olsun ,darda kalanlara rabbim yardımcı olsun.
  Buraya derdini anlatanlar yaşadıkları şehri ve ilçeyi de yazarlar ise insanlar araştırarak inanarak yardımcı olabilirler.Ben Muğla Ortaca’da ikamet ediyorum.Burda ikamet eden ihtiyaç sahibi varsa ziyaret edip yardımcı olmak isterim.

 36. Melek dedi ki:

  Slmlar ben kanser hastasıyım 6 ayda bir kontrole gitmem gerekiyo maddi durum kötü olduğu için gidemiyorum almanyadan kesin dönüş yaptım 70%engelliyim almanya dan.kronik hastalığında var astım şeker hyper tansiyon gibi raporlar mevcuttur bana maddi durumda yardimci olurmusunuz çok tsk ederim şimdiden. .saygılarımla

 37. Derya kara dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin lütfen eşim issiz küçük oğlum üniversite öğrencisi büyük oğlum üniversite mezunu işsiz bir tek benim çalışmam yetmiyor maaşıMdan icra borcum var zor durumda yım

 38. İsmail dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin. Korona sebebiyle işimden oldum borçlarımı ödeyemiyorum. Artık dayanamıyorum. Üniversite mezunuyum web tasarım işinden bankacılık işinden anlarım yeni evliyim ve 3 aylık yeni doğmuş bir oğlm var 100000 lira borcum var köleniz olayım yeterki yardım edin rabbim kimseyi bu durumlara düşürmesin. Allah rızası için yardım edin.

 39. Gülsen yaşar dedi ki:

  Yardıma ihtiyaç ım var zor durumdayım iki çocuğum var boşandım yardımcı olmanızı istiyorum kira borcum var

 40. Sevda dedi ki:

  Merhaba yoksul bir aileyiz tüm belgelerim vardır sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı dosyam en düşük derecede mevcuttur 15 günlük bebeğim için bez yardımı ihtiyacımız var destek olurmusunuz lütfen

 41. Busraa dedi ki:

  Allah rızası için yardımcı olun lütfen istanbul Esenyurt ta ikamet ediyorum kızım için acil bebek bezi ve ıslak mendil ihtiyacm var lütfen duyarmisinz ?

 42. Sevda dedi ki:

  27 günlük bebeğim için sadece acilen bez istiyorum bir paket parası acil lazım olduğu için lütfen yanlış anlamayın hesap numarası verecem Allah şimdiden hayrınızı kabul etsin inşallah

 43. Sevda dedi ki:

  28 günlük bebeğim var eşim 2 ameliyat geçirdi uzun zamandır işsiz gelirimiz yok borçlarımız var lütfen yardım eli uzatın çok çaresiz bir durumdayım teyit etmek için Allah rızası için bana ulaşın

 44. Ozkan dedi ki:

  Pandemiden dolayı işten çıkarılmış faturasını ödeyemeyecek durumda olanlar varsa Anadolu yakasında (kartal maltepe pendik) imkanlarim ölçüsünde yardımcı olmak isterim. Yalnız yüzyüze görüşmek kaydıyla.

 45. Semih dedi ki:

  evet benim de bir evladim var babayim
  issizim isyerim kapattik bu surecete kirada
  dayim.bir tl bile gelirim yok ekmek veresiye su veresiye borc allabileceklerde. Aldim hepsinde artik borc allacak kimsekalmadi .
  benim numaram.yalvartip yardim eden etmesin kendi gozunu doyursun once ölkem nereye gidiyor allah dogru olanayardim et rabim

 46. Fatma dedi ki:

  Eşim vefat etti evim kira 4 çocuğum var kira yardımına öğrencilerim okutmak için yardıma ihtiyacım var çocuklarımın durdu da okuyor iki üniversite lütfen yardım edin yardım istiyorum

 47. Anne dedi ki:

  Bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz?

  1. Kalender dedi ki:

   Bana il ve ilce yazip whatsapp ya da mail adresinizi yazar misiniz

 48. DİDEM dedi ki:

  ALLAHIN AŞKI İCİN GÖRÜN BİR DUYUN SESİMİ ANNE OLARAK YAZDIM 2YAVRUM İCIN KIŞ GENE GELDİ TEK DERDİM COCUKLARİM HERKIŞ BATTANİYE SARİP KORKUYLA YASAMAK BU KIS İSTEMİYORUM ZİL CALACAKMİ ELEKTRİGİ GENE KESECEKLERMİ KARANLİK COK ZOR BENİ YARGİLAMAYİN ANLAYİN NEOLUR BİRDE KİTAP İSTİYOR ÖGRETMENİMİZ UTANCİMDAN YOK DİYEMEDİM OGLUMA O KİTAP ALİNSİN ACİL DÖNÜN ALLAH ASKİNA….

  1. Eren dedi ki:

   Merhaba size nasıl ulaşabilirim

  2. Ilhan dedi ki:

   Umraniye dudullu civarı yardıma ihtiyacı olan varmi imkanım oldukça tanımak kaydıyla yardım edebilirim belkide

 49. GONCA dedi ki:

  52 YAŞINDA DUL VE YETİMİM.. BİR EVLADIM VAR OKUTMAYA ÇALIŞTIĞIM.. AGIR KARACİĞER ve KALB HASTALIĞIMDAN DOLAYI ÇALIŞAMAZ DURUMDAYIM.
  945 TL. YETİM MAAŞIM İLE ARTIK GEÇİNEMİYORUZ!.. KİRAMI ÖDEYEMEDİĞİM İÇİN EVDEN ÇIKARMAK İSTİYORLAR. ACİLEN BİR YARDIM ELİ UZATAN OLUR İNŞAALLAH..
  RABBİM ALLAH BÜYÜKTÜR DİYEREK BİR UMUTLA YAZIYORUM. SESİMİ DUYAN GERÇEK BİR İNSAN EVLADI EL UZATIP YARDIM ETMEK İSTERSE DİYE IBANI DA VERİYORUM: KOLAYLIK SAĞLAMASI İÇİN TLF’NUM:
  RAHMAN ALLAH, KALBİ KARARMAMIŞ İYİ YÜREKLİ İNSANLARDAN RAZI OLSUN.

 50. Büşra dedi ki:

  Şuan elektrik su doğalgaz kiram hiç birini odeyemedik çocuğumun bezi mendilini zaten alamadk sıkışık durumdaym. Yalana dolana inanın gerek yok yukarda Allah görüyor durumumu kulundan saklasam Rabbimden nasıl saklarım ona hesabını nasıl veririm. Lütfen bir umudlt yazıyorum varsa bı hayırsever bizede iyilik elini uzatmasni çok isterim rabbim kmseyi çaresiz ekmek alamicak duruma kadar getirmesin çok yasadm cnku hala da yaşıyorum

 51. SEVDA dedi ki:

  4 öğrenci çocuk annesiyim van ipekyolunda yaşıyorum
  Eşim 2 ameliyat geçirdi uzun süredir işsiz bu süreçte kredi kullandık ödeyemedik icralık olduk
  Bu kış vakti çok çaresiz kaldık
  Yakacak odun ihtiyacımız var tüm ihtiyaçlarımızı unuttuk çocuklar sürekli hastalanıyor Allah yolunda yardım eli uzatırsanız minnettar kalırım

 52. DİDEM dedi ki:

  ALLAH PEYGAMBER ASKİ İCİN BİRİ GORSUN COCUKlARİM UFAK PARA PUL İSTEMİYORUM SADADECE FATURALARİM KESİLMESİN KARANlİK COk ZOR DONAR COCukLARİM SOGUKTA DUYUN BENİ DUYUN

 53. SEVDA GEZER dedi ki:

  4 öğrenci çocuklarım var eşim 2 ameliyat geçirdi uzun süredir işsiz bu süreçte kredi kartı limitleriyle ile çocuklarımın okul ihtiyaçlarını karşılayarak okutabildik eşim iş bulamadı ödeyemedik icralık olduk hayattan koptuk tüm ihtiyaçlarımızı geçtik yakacak odun için yardımınıza ihtiyacım var
  Yardım kömürümüz var ama odun olmayınca yanmıyor çocuklar sürekli hastalanıyor ilaç alacak durumda bile değiliz gün ekmeğine muhtacız
  Allah rızası için ailenizin sadakası olsun bize yardım eli uzatın kardeşlerim

 54. Yardım dedi ki:

   

  Allah rizasi için yardımcı olmaya çalışın nolur mesajimi görün yayınlayın sesimi kime duyulacağını bilemiyorum zor durumdayım Eşimden ayrıyım. nafaka almıyorum inanın evim yok araştıra bilirsiniz ailemde kan davası yüzünden kaçıyorum biryerde çalışamıyorum 30 bin tl borcum var evim yok icralık dosyalarım var Yalvarıyorum Rabbim kulu kula muhtaç etmezsin Fakat muhtaç oldum Ne oldum demeyin ne olcaz diye sizlerde bi düşünün ALLAH razı olsun ki varsın Kurbanınız olayım umudum sadece burası oldu Üzgünüm rabbim ayağınıza taş getirmesin buraya yazdığım için gerçekten utanç duyuyorum fakat mecbur kaldım ziraat bankası

 55. Abdullah ılacalı dedi ki:

  Cok acil yardima ihtiyacim olmasa numarami yazmazdim buyrun gelin evde ziyaret edin allah herkezin gonlune gore versin amin.

 56. Tubaagbulak dedi ki:

  Allah rızası için yardım eder misiniz çok zordayım borç batagindayim çok kötü bir vaziyetteyim

 57. DİDEM dedi ki:

  biri de bu ay hürmetine gorurmu beni anneyim

 58. Habip dedi ki:

  Ameliyat olmam lazım para yok devlet karşılamıyor

 59. levent dedi ki:

  ben maddi olarak zor durumdayım ailemin gelirleri ile borçlarımızı ödüyoruz ama ailemin haberinin olmadığı 36.000 tl borcum var sağlıklı düşünemiyorum intihar etmeyi düşünecek seviyeye geldim ben bu parayı 1 yıl sonra geri ödemek üzere arıyorum çarezisim allah rızası için bana yardım eden yokmu

 60. SEVDA GEZER dedi ki:

  Kısaca eşim 2 ameliyat geçirdi uzun süredir işsiz sağlık sorunları devam ediyor 30 binden fazla icralık davamız var çok çaresiz bir haldeyiz gıdamız yok mutfak tüpümüz bitmiş yardım eli uzatırmısınız lütfen

 61. CEREN dedi ki:

  Merhabalar
  Ben Ceren 14 yaşındayım, 9.snıfa geçtim
  İlkokul ve ortaokul okuyan 2 kız bir erkek kardeşim var
  Babam 2 ameliyat geçirdi uzun süredir işsiz bu süreçte eğitimiz ve geçim ihtiyacı için bankalara esnafa icralık borçları oldu
  Sağlık sorunları devam ediyor çok zor günler yaşıyoruz
  Benim ve kardeşlerimin okul formaları ve kırtasiye ihtiyaçlarımız için acil yardıma ihtiyacımız var
  Bu yardım için kendim adıma banka hesabı açtık
  Çok okumak istiyoruz ihtiyaçlar dan dolayı okula gidemiyoruz
  Yardımcı olursanız minnettar kalırız

 62. didem dedi ki:

  SEHİT ESİYİM KİMSEDEN PARA PUL İTEMİYORUM SADECE COCUKLARİM İCİN FATURA DESTEGİ BİZE ulasabilirsiniz

 63. Melis busra dedi ki:

  Kime nerden nasıl ulaşacağım bilmiyorum zor durumdaym annemi kaybedeli çok oldu babam var Osmaniye de babannemle yaşıyor depremden kıl payı kurtuldular Rabbime şükürler olsun onlar orda ben İstanbul da küçük kızımla yaşıyorum yardıma ihtiyacımz var bizim kira ve gıda konusunda lütfen yardımcı olun çaresiz kaldım artık yazmaktan başka çarem kalmadı olandan da almayandan da Allah razı olsun rabbim herkesi korusun çaresiz zorda bırakmasın inşaallah

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.