Tarım Kredi

Taksit Taksit Ev Alma Yöntemleri 2022

Taksit Taksit Ev Alma Yöntemleri 2022

Şu an memleketin haline bakıldığında birikimsiz ev almanın oldukça zor olduğu aşikar. Birikimi olmayanlar taksit taksit ev nasıl alınacağının yöntemlerini aramaya başladı. Banka kredilerinin geri ödemelerinin yüksek olması sebebiyle banka kredisiz taksitle evlere yoğunlaşıldı. İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde bazı firmalar vatandaşın işini görmek adına taksitle ev satışı yapabiliyorlar. içeriğimiz de sizlere elden  taksitle ev alma taktikleri vereceğiz. Peşinatınız yok ama ev sahibi olmak istiyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz. 

Elden Taksitle Ev Alınır mı?

Bankalara borç yapmak istemiyorsanız elden taksitle ev sahibi olmak için birden fazla yol geliştirildiğini bilmenizi isteriz. Ülkemizde bankaların dışında da vatandaşı ev sahibi yapacak yerler geliştirilmiştir. Özellikle faiz ödemesi yapmadan ev sahibi olmak isteyenler bu yöntemleri dikkatlice inceleyebilir ve uygulayabilirler. Ancak bilmeniz gerekiyor ki bunun için sağlanması gereken bazı koşullar bulunuyor. Elden taksitle ev alabilmeniz için şu yöntemleri kullanabilirsiniz;

 • Eminevim, Bir Evim, Fuzul Ev gibi firmalara müracaat edebilirsiniz.
 • Katılım Bankalarından faizsiz ev alabilirsiniz.
 • Senetle ev satışı yapan firmalara müracaat edebilirsiniz.
 • Devlet destekli TOKİ kredilerinden yararlanarak düşük ödemelerle ev sahibi olabilirsiniz.
 • Bankaların düşük faiz kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Evin tamamına kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu kredilere başvuru yapabilirsiniz.

Bu yöntemler ile ev sahibi olmanız mümkün olacaktır. Taksitle ev almak artık sandığınızdan daha kolay olmaktadır. Üstelik peşinat ve birikim yapmadan direk ev sahibi de olabilir, evinizin içerisine yerleştiğinizde ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Elden Taksitle Ev Alınır mı
Elden Taksitle Ev Alınır mı

Banka Kredisiz Taksitle Ev Almanın Yöntemleri

Yüksek konut kredisi faizlerine maruz kalmadan ve yüklü miktarlarda ödeme yapmamak için ev almanın diğer yollarını kullanabilirsiniz. Normal şartlarda birikim yaparak ev almak tabii ki daha mantıklı olacaktır. Ancak geçinmeyi bile zar zor sağladığımız şu dönemlerde birikim biraz hayallerde kalıyor.. Faiz ödemesi yapmadan ev sahibi olmak için aşağıdaki alternatifleri değerlendirerek ev sahibi olabilirsiniz. Peşinat ödemenize bile gerek kalmadan kendi evinizi alabileceksiniz.

Emin Evim

Eminevim sistemi vatandaşı yüksek kredi faizlerinden kurtarmak ve kolay yoldan ev sahibi yapmak için kurulmuş bir firmadır. Peşinatsız ve faizsiz ev satın alma kampanyaları ile cebinize uygun ödeme seçenekleri ile taksitlendirilebiliyor. Eğer birikimini yaptığınız bir peşinatınız yoksa Emin Evime başvurabilirsiniz. Sistem ilk olarak 1991 yılında otomotiv sektörü üzerine kurulmuştur. EminOtomotiv adı ile kurulan firma daha da ilerlemiş ve ev satışlarına başlamıştır.

Firma başvuru yapan ve ev sahibi olmak isteyen kişilerden peşinat talep etmemektedir. Yalnızca bir defalığına organizasyon ücreti almaktadır. Kişilere peşinat ödenmemesinin yanı sıra ödemelerde de yardımcı oluyor. Ödemelerini yapamayan müşterileri için taksit dondurma ve erteleme imkanı sağlıyor. Bunun yanı sıra kişilere ev tesliminin gecikmesi halinde kira destekli sistem sayesinde evin teslim alınacağı zamana kadar kira yardımı da sağlıyor. Yani aylık olarak düzenli bir şekilde ödeme yapacak olan herkes EminEvim sayesinde rahatlıkla ev sahibi olabiliyor. Emin Evim’in çeşitli sistemleri bulunuyor;

 • Çekilişli Sistem: Bu sistem sayesinde kişiler peşinatlı sistem ve vade ortası sistem ile kişileri ilk ayda bile ev sahibi yapabiliyor. Bu sistemde bir grup oluşturulur. Gruba kaç kişi katılmış ise vade sayısı da bu kişi sayısına göre belirlenecektir. Başvuru yapacak olan kişiler evin bedelini ve aylık ödeyeceği peşinatı belirler. Daha sonra ödenecek peşinat toplam tutardan düşülür ve kalan miktar vade sayısına göre taksitlere bölünür. Kura çekimlerinde kim önce çıkarsa o ev sahibi olacaktır.
 • Peşinatlı Sistem: Bu sistemde firmaya başvuru yapacak olan kişiler satın alacağı evin toplam bedelini, başlangıçta ödeyeceği peşinatı ve aylık ödeyebileceği taksitleri belirler. Peşinat toplam tutardan düşüldükten sonra başvuru yapacak olan kişilerin belirlemiş olduğu taksit tutarına göre vade de belirlendikten sonra firma tarafından peşinatlı sistemde belirlenmiş olan tarihte teslimat gerçekleşir. Evin bedeline göre bir ev için %10 peşinat talep edilir. Yani 200 bin TL’lik bir ev aldığınızda 20 bin lira peşinat ödemeniz gerekecektir.
 • Kısaltılmış Vadeli Çekilişli Sistem: Kişilerin bu sistemi seçmeleri halinde 40 kişilikten 200 kişiliğe kadar olan grupların bir tanesinin içerisinde yer alacaktır. Kişi hangi gruba dahil edildiyse, grupta yer alan kişi sayısına göre ödenecek taksit tutarları belirlenecektir. Evin teslimat günü gelene kadar belirlenmiş olan taksit tutarı ödenmeye devam edecektir. Ev teslim alındığında ödenecek taksit belirli bir miktar artar ve artık bu tutar sabit olarak ödenmeye devam eder.

Türkiye’de pek çok il ve ilçede şubesi bulunan bu sistem sayesinde ev sahibi olmak için en yakın şubeyi ziyaret edebilirsiniz. Evinizin bulunduğu yerdeki şubeden ev almak zorunda olmadığınızı bilmenizi isteriz. Dilediğiniz evi seçerek EminEvim’e başvuru yapabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını okumak için tıklayınız.

Bir Evim

Bir Evim firmasına müracaat ederek faizsiz ev ve araba sahibi olabilirsiniz. Bazı vatandaşlar bu sistemden memnun kalsa da bazıları çeşitli şikayetlerde bulunuyor. Sistem hakkında vatandaşların söylediklerini incelemek için Bir Evim yorumlarını inceleyebilirsiniz. Firmanın Türkiye’nin pek çok yerinde şubesi bulunuyor. Kişilerin ev ve araba alımlarını kolaylaştırmak adına oluşturulmuş bu sistem ile vade farkı, faiz gibi ekstra ödemeler yapmadan ev veya araba sahibi olabilirsiniz. Üstelik firma peşinat da talep etmiyor. İster peşinatlı, ister peşinatsız bir şekilde ev sahibi olabiliyorsunuz.

Bu sisteme katılım sağlamak için yüksek gelirli olmanız şartı da aranmamaktadır. Orta ve düşük gelirli aileler de bu sistem ile ev sahibi olabilmektedir. Sisteme katılım sağlayacak olan kişi sayısı ve taksit sayısı eşittir. Her ay bir kişi ev sahibi yapılmaktadır. Sistem tarafından ev almak için birkaç çeşitli yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden sizin için uygun olanını seçerek ev sahibi olabilirsiniz;

 • Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi: Bu sistemde ilk olarak alacağınız evin bedelini belirlemeli ve daha sonra belirli bir miktar peşinata sahipseniz bu peşinatı sisteme yatırdıktan sonra kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Ancak bilmelisiniz ki sisteme katılım için peşinat zorunlu tutulmayacaktır. Peşinat ödemeden de sisteme dahil olabilirsiniz. Bir Evim tarafından oluşturulmuş tasarruf programlarına göre ödenecek taksit sayısı da belirlenecektir. Yani 36 kişilik bir tasarruf grubuna dahil edildiyseniz kredinin taksit sayısı da 36 olacaktır. Evinizi ise noter huzurunda yapılacak olan kura sonucundaki tarihlere göre alabileceksiniz. Taksitlerinizin zamanını kısaltmak istiyorsanız önden bir peşinat yatırmanız gerekmektedir.
 • Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi 2. Versiyon: Bu sistemde müşteriler satın almak istedikleri eve ve ödemek istediği aylık taksitlere kendisi karar verecektir. Peşinat ödemesi yapılmasına da gerek duyulmaz. Yani birikmiş bir nakitiniz bulunmuyorsa da ev sahibi olabilirsiniz. Başvuru sahiplerinin evlerini alacağı tarihleri noter belirleyecektir. Noterde bir sıra tespiti yapılarak kura sayesinde sıralar belirlenecektir. Bu yöntem sayesinde müşteriler vade farkı, faiz, ek harcama getirecek olan kira yardımını ödemeyeceklerdir. Maksimum 480 kişiye kadar tasarruf programları oluşturulabilmektedir. Kişiler diledikleri tasarruf programına katılabileceklerdir. 
Bir Evim
Bir Evim
 • Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi: Müşteriler evlerini teslim alacakları tarihleri kendileri belirlemektedir. Bütçelerine göre serbest bir ödeme planı yaparak ödeme bitiminde evinizi teslim alacağınız tarih belirlenmektedir. Peşinatlı ya da peşinatsız olarak ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz. Ara ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak evinizi tarihinden daha evvel almak istiyorsanız ara ödeme yapabilirsiniz. Aylık ödemelerinizi sabit yapabileceğiniz gibi talep ederseniz evi teslim aldıktan sonra yükseltebilirsiniz. 
 • Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi: Bu yöntemde evinizi teslim alacağınız tarih Noter’de gerçekleştirilecek olan kur sistemi ile belirlenmektedir. Mevcut yöntemi seçmeniz halinde evin teslim tarihi geldiğinde T.C Merkez Bankası’nın her ay düzenli ve devamlı olarak yayımladığı konut fiyat endeksi baz alınacağı için ev değer kazanacaktır. Bu yöntemle evinizi teslim aldığınızda değeri artmış bir biçimde alabileceksiniz.

Emin Evim, Bir Evim ve Fuzul Ev gibi yerlerden peşinatsız bir şekilde taksit taksit ödemeli ev alabilir, kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Vade süresini ne kadar uzatırsanız yani ne kadar kalabalık bir gruba girerseniz aylık olarak yapacağınız ödemeler de aynı yönde düşük olacaktır. Ev sahibi olmanın kolay yollarını hala denemediyseniz en yakın firmayı ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.