Tarım Kredi

Tefeci Cemil Kimdir? Tefeciler Nerede Bulunur?

Tefeci Cemil Kimdir? Tefeciler Nerede Bulunur?

Acil paraya mı ihtiyacınız var? Tefeci telefon numaralarına mı ulaşmak istiyorsunuz? İletişim bilgilerini, adresleri merak mı ediyorsunuz? Tefeci bulamıyor musunuz? Kağıthanede tefeci mi arıyorsunuz? Tefeci Mustafa’ nın telefon numarasını mı bulmak istiyorsunuz? İnternet üzerinde tefecilerin iletişim bilgilerini bir ücret mukabilinde satanlar bile vardır. Borç para veriyorum şeklinde ilan yayınlayanların sayısı ise azımsanamayacak kadar çok. İçeriğimizde size tefeciler ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz. 

Borç Para Veriyorum Diyenlere Nasıl Ulaşırım?

Finansman ihtiyacının karşılanması amacı ile okurlarımızı sürekli yasal olarak faaliyet gösteren yerlere yönlendirmeye çalışmaktayız. En yasal kuruluşlar elbette ki bankalar olmaktadır. Bankalar, belirli vadelerde ve belirledikleri faiz oranları dahilinde müşterilerine kredi verirler. Hazırlanan ödeme planı dahilinde ise tüketiciler bu kredinin taksitlerini öderler. Ancak kara listede olanlar, kredi notu düşük olanlar, bankalara gelir sunamayanlar ne yazık ki elleri boş dönüyor. Hatta benim kredi notum düşük, banka bana kredi vermez diyerek alternatif yollar bulmaya çalışıyor.

Facebook, İnstagram, Twitter gibi çok çeşitli sosyal medya sitelerinde borç para veriyorum şeklinde ilanlara denk geliyoruz. Yazımızın başında okurlarımızın bu tür ilanlara hemen itibar etmemelerini öneriyoruz. Anne ya da babanıza para istemeye gittiğinizde dahi size hibe olarak bu parayı vermek istemezler. Şu hayat şartlarında geçinmek zor. Herkes kredi kullanmaya, kredi almaya mecbur bir bakıma. Ama bu kredi kartlarının ve kredilerin çoğu batık. Yüksek faiz oranları ile müşteriler uzun vadeler tercih ediyor. Ancak ay sonunu getirmek zor olduğundan sıra kredilerin aylık taksitlerine gelemiyor.

Borç Para Veriyorum 2019
Borç para veriyorum şeklindeki ilanlara itimat etmeyin.

Denize düşen yılana sarılır misali vatandaşlarımız internet üzerinden sürekli olarak bu tarz ilanlara ulaşmaya çalışıyor. Özellikle kara listede olanları bankalar muhatap almadıkları için, acil paraya ihtiyacı olanlar dertlerini anlatıyor, içlerini döküyor ve karşılarında bir muhatap arıyor. Bulunan muhatap ne yazık ki çoğu zaman iyi niyetli olmuyor. Sonuç Müge Anlı ile Tatlı Sert.. Bu ilanlara kesinlikle itibar edilmemesi gerekiyor. Borç para verenler, elbette ki babalarının hayırlarına çalışmıyor. Para bankaların çok üzerinde faiz oranları mukabilinde veriliyor. Tahsilat ise tahmin edilenden daha can yakıcı olabiliyor.

Yasal olmayan yöntemlere başvurmak yerine kredi çekemeyenler için hazırladığımız para bulma yöntemleri isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Tefeci Cemil Kimdir?

Tefeci Cemil bu işe başlarken bu kadar meşhur olacağını bilir miydi, bilinmez ancak sosyal medya üzerinde kendisine rastlamak hiç zor değil. Paraya sıkışanların çaldığı ilk kapı kendisi oluyor. Kendisine ulaşmak isteyenler internet üzerinde sürekli iletişim bilgilerini araştırıyor. Ülkemizin ekonomik durumu da buna müsait. Dolar yükseldi derken fiyatlar aldı başını gitti. Hükumet fiyat artışlarına çözüm bulmaya çalışıyor ancak fiyatlar düşmüş değil. Artık taksitsiz bir şey almak mümkün değil. İnsanlar ev geçindiriyor, çocuk okutuyor. Yaşıyoruz, her halükarda çeşitli masraflarımız oluyor. Asgari ücret deseniz 2 bin TL. Ev kira, çocukların okul masrafları, mutfak masrafları, faturalar derken işin içinden çıkılmıyor.

İnsanlar paraya nasıl ulaşabileceklerine dair kara kara düşünüyor. Eskiden geçinemeyenler ek iş yaparak geçimlerini sağlarlardı. Şimdi iş sıkıntısı da baş gösterdi. Fabrikalar sürekli olarak işçi çıkarıyor, iş yerleri maaş ödemesi yapamıyor. Hal böyle olunca böbrek satanlar mı derseniz, tefeci arayanlar mı derseniz pek çok çözüm yolu aranmaktadır. Söz konusu maddi durumdan dolayı tefecilik artık bir meslek haline gelmiştir.

Tefeci Cemil
Tefeci Cemil kimdir?

İnternet sitelerinde namı yayılan tefeci Cemil dert babası haline gelmiştir. Bu takma isim ile faaliyet gösteren şahsın internet adresi, iletişim bilgileri merak edilmektedir. Tefeci Cemil’in ya da Cemil gibilerin borç para vermek için istediği bazı şartlar vardır. Aldığınız paranın yasal bir zeminde görülmesi için size bir senet imzalatırlar. Senet, usulüne göre hazırlanır ve bir vade belirlenir. Senet sayısı, taksit sayısını ifade etmektedir. Ödediğiniz senetleri de bir bir almanız gerekir.

Ancak Tefeci Cemil’ in faiz oranları bankalar ile aynı olmamaktadır. Yüksek faiz oranları ve komisyon talep edilmektedir. Tefecilere gitmek yerine faturalı hatta kredi çekerek düşük tutarlardaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Tefecilere Nasıl Ulaşırım?

Tefeci arayan o kadar çok vatandaşımız var ki, insanlar o yokluklarına rağmen tefeci adresi satın alıyorlar. Yokluk böyle bir şey işte. Tefecilere ulaşmak artık bir tık kadar kolay. İnternet üzerinde o kadar çok tanınmış kişi namı ile açılan tefeci sayfası var ki. Bu sayfaları açmak oldukça kolay. Siz dahi açabilirsiniz. Bir de isim buldunuz mu tamamdır. Tefeci Cemil’ in meslektaşları da bir o kadar çok. Tefeci Mustafa, Tefeci Ali gibi çok fazla tefecilik ile uğraşan kişi var.

Tefeci bulamıyorum diyenlere ne yazık ki sitemiz üzerinden vereceğimiz bir tefeci adresi yok. Çünkü tefecilik faaliyetleri yasal değil. İnternet üzerinden bulduğunuz adresler de gerçek değil. Tefecilik faaliyetlerinin tespiti durumunda zaten polisler olay mahalline operasyon düzenleyecek ve bu kişileri göz altına alacaktır. Tefecilik yüksek komisyonla para satmak anlamına gelmektedir. Bankalar, müşterilerinden uygun faiz oranları talep ederler. Çünkü faiz oranları BDDK tarafından denetlenmektedir.

Türk Ceza Kanunun 241. madde şöyle demektedir;

“Herhangi bir suretle kazanç elde etmek amacı ile bir başkasına ödünç olarak para veren kişiler 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve 5.000 gün adli para cezası ile cezalandırılmaktadır. “

Kanunda yer alan ifade aynen bu şekildedir. Tefeciler de ödünç para vererek gelir elde eden ve geçimlerini bu şekilde sağlayan kişilerdir. Bu sebeple dayanak olarak gösterdiğimiz kanun maddesi uyarınca bu işi meslek haline getirenler ve bu işten gelir elde edenler cezalandırılacaktır. Bu faaliyetlerin senet kırdırma şeklinde yapılması da mümkün olmaktadır. Buradaki evrak her ne olursa olsun, kişi madde kapsamında değerlendirildiğinde kazanç elde etme amacı güttüğü için faaliyeti tefecilik olarak adlandırılacak ve hapis cezasına varan cezalar ile cezalandırılacaktır. Tefeciler yerine maddi yardım yapan futbolculara ulaşarak kendilerinden maddi yardım talep edebilirsiniz.

Kağıthane’de Tefeci Var mı?

Ülkemizde tefeciler her ilde bulunurlar. Bu iş yasal olmadığından dolayı internet üzerinde aleni bir şekilde tefeci adreslerine ulaşmak mümkün değildir. Ancak özellikle 3 büyük ilde tefeciler ciddi manada faaliyet göstermektedir. Tefeci Cemil Bey’ in hangi semtte olduğunu bilmiyoruz, ancak meslektaşlarının aşağıdaki il ve ilçelerde yoğun olarak faaliyet gösterdiği bilinmektedir.

İstanbul Tefeciler: İstanbul yüksek nüfusu sebebi ile tefecilerin de yoğun olduğu yerler arasında bulunmaktadır. Özellikle Kağıthane, Avcılar, Tuzla, Bakırköy, Bayrampaşa, Zeytinburnu gibi semtlerde çok sayıda tefeci bulunmaktadır. Bunların ismi Tefeci Adnan da olsa Tefeci Maho da olsa, yaptıkları faaliyetler kesinlikle yasal değildir. İstanbul’da ikamet edenler İBB maddi yardım birimlerine giderek yardım talebinde bulunabilir.

İzmir Tefeciler : İzmir’de Çeşme, Konak, Karşıyaka gibi ilçelerde de tefecilerin olduğu bilinmektedir. İzmir’de ikamet edenler borç para veren firmalara ulaşarak para temin edebilir.

Ankara Tefeciler : Ankara’da tefecilerin yoğun olduğu ilçeler bulunmaktadır. Çankaya, Sincan, Mamak, Ümitköy  gibi ilçelerde  faaliyet gösterirler.

Tefeci Mustafa Kimdir?

Meşhur tefeci abilerimizden bir tanesi de namı diğer Tefeci Mustafa‘dır. Kendisi internet üzerindeki fenomen tefecilerden bir tanesidir. Erol, Birol vb. pek çok tefeci dostu ile aynı mesleğe sahiptir. Kendisinin nerede olduğu sır gibi saklanmaktadır. Bu şahıs yüksek faiz oranları ile bir nevi kredi sunmaktadır. Kendisinin Adana, İstanbul, Mersin, Diyarbakır gibi çok çeşitli illerdeki vatandaşlarımıza finansman sağladığı bilinmektedir.

Mustafa Bey her ne kadar maddi anlamda insanlara yardımcı olmaya çalışsa da TCK 241 kapsamında yaptığı iş suçtur. Bu sebeple, kendisinin adresine ulaşsanız dahi bu adreslere gitmeyiniz.

Yasal Tefeciler Var mı?

Vatandaşlarımız bu işi yasal bir zemine oturtmak adına yasal tefeciler aramaktadır. Ancak elindeki paraya pazarlayan babanız bile olsa adı tefecidir. Kanunlar ile bu durum denetim altına alınmıştır. Şayet bu olay engellenmez ise serbest piyasa tefecilerin eline kalır. Acil finansman ihtiyacının karşılanması amacı ile para veren kuruluşlar arıyorsanız bunların adı BANKA olacaktır. Bankalara giderek uygun ödeme planı hazırlatabilirsiniz.

Uzun vadeler her zaman müşterilere cazip gelmektedir. Fakat bankalara da borcun ödenmesi gerekiyor. Borcun ödenmemesi durumunda yasal yaptırımların uygulanması söz konusudur. Bankaların haciz, icra gibi kullanacakları yasal yöntemler bulunmaktadır. Hacizde evden neler alınır diye merak edenler içeriğimizi inceleyebilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 84 YORUM
 1. Hasan dedi ki:

  Nakit 5000 bin 100 bin

  1. rıdvan dedi ki:

   100 bin lazım

  2. murat dedi ki:

   hasan bey bn murat buldunuz mu bnada lazım

  3. Huseyin dedi ki:

   50000 lazım çok acil dönüş bekliyorum

  4. ertan kahraman dedi ki:

   nasıl bul para

 2. ahmet dedi ki:

  10 bin lira nakit lazım yardımcı olabilecek var mı

 3. Alihan dedi ki:

  Bana 5 bin TL lazım yardımcı olur musunuz

 4. Hasan dedi ki:

  Merhaba;
  Çok acil 30.000 TL paraya ihtiyacım bulunmaktadır.

 5. ali dedi ki:

  15 000 tl ihtiyacim var. memurum.

 6. Münevver Aksoy dedi ki:

  Acil 30.000 ihtiyacı m var

 7. Halil dedi ki:

  Bana cok acil 5000 tl lazim 29 una kadar cok acil

 8. Akasi dedi ki:

  10.000 ihtiyacım var ulaşabilir mısınız

 9. Aydin dedi ki:

  Acil 10000 ihtiyaç var lutfen donus yapin

 10. Hüseyin Cemre Akkoyun dedi ki:

  Çok acil 5000 bin lazım 2 aya geri ödemeli

 11. Dogan Alan dedi ki:

  Bana 7 bin lazım çok acil

 12. Efe dedi ki:

  Borç para lazım yardımcı olurmusunuz

 13. ABDULLAH ERGEN dedi ki:

  Acil 5000 tl lazım yardımcı olurmusunuz

 14. khail dedi ki:

  4 bın lıra lazım aılemle aram bozuk ocak ayına kadar bu parayı verırım sızın avusturyada yasıyorum 3 4 aylık turkıyedeyım manısadanım evımı barkımı herseyımı gelıp gorebılırsınız telı mı de verırım yeter kı bana ulasın acıl 4 bıne ıhtıyacım var ocak ayına kadar aralık sonunda verırım

  1. Bahar dedi ki:

   15000 tl ue acil ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. Çok acil. Gelirim var. İstenilen şartlarda geri ederim.

 15. Kerem dedi ki:

  Ulaşın lütfen utuzbin lazım

 16. Serkan dedi ki:

  Merhabalar herkes sıfır gördüm ki beş para beş arıyor fakat internet üç ortamında para bulmak biraz zordur güven olayı yüzünden yedi öncelikle şunu bilin bir ön ödeme isteyenlerden altı uzak durun ön ödeme diye sekiz sizden istedikleri 300 500 iki paraları alıp kaçıp kayboluyorlar sekiz itibar etmeyin dört mesaj stın yardımcı olayım sadece 15 bin tl ye kadar yardımcı oluyorum üzeri rakamlara yardımcı olamıyorum ayrıca şunu bilin bana boğazına kadar borca batmış arkadaşlar hiç gelmesin yardımcı olmuyorum verdiğim parayı gerçekten bana ödeyebileceğine inandığım arkadaşlara yardımcı oluyorum ona göre herkese bol şanslar

  1. mehmet dedi ki:

   merhaba 15 bin TL lazım ankara da memurum

  2. Yunus dedi ki:

   Abi 2000 tl lazım sadece bugünlük

  3. Mustafa Göktepe dedi ki:

   Serkan bey bana 15 bin tl lazım 24 ay vadeyle ulaşabilirmisiniz

  4. Esra dedi ki:

   Bana yardımdı olabilir misiniz hemşireyim çalışıyorum ailem çok sıkıştı babamın kontrolleri var gidemiyor 10000 lazım lütfen

  5. Gul dedi ki:

   Merhaba acil 15 bin tl ye ihtiyacım var yardımcı olur musunuz

  6. Gul dedi ki:

   Merhaba çok acil 15 bin tl ye ihtiyacım var yardımcı olur musunuz

  7. Ayse simsek dedi ki:

   Bana Bi aylığına 4000 TL lazım

  8. Seda dedi ki:

   6 bin tl ye ihtiyacım var öğretmenim 12 ayda geriye ödeyebilirim .acil dönüş yaparsanız sevinirim

  9. serkan ıpek dedi ki:

   bana lazım 7 bın

  10. Aybuke dedi ki:

   Size nasıl ulssabılırım

  11. uğur dedi ki:

   Srkan bey merhaba

   acil olarak 15 bin tl ye ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz acill

  12. Hasan Demir dedi ki:

   Ev adresime kadar verebilirim. 3000 maas aliyorum . Kredi notum dusuk die kredi cekemiyorum . Bu ara esimin ailesinin hacizlik durumlarindan ve kndi odemelerimden dolayi sikisigim. 4000 ihtiyacim var . 2-3ayda odeyebilirim. Bire bir goruselim mailden ulasirmisiniz

  13. musa dedi ki:

   5 bin tl acil bugün bulmam lazım

  14. Onur senay dedi ki:

   Merhaba ne kadara kadar yardımcı olbilirsiniz gelirim iyidir

  15. ömer dedi ki:

   merhba 10.000 tl lazim acil yardimci olursaniz cok sevinirim ödeme de sorun olmaz

  16. Ümit tpl dedi ki:

   Serkan bey sivasta yaşıyorum acil 7000 liraya ihtiyacım var senet filan ne derseniz imzalarım aylık taksitlerlede ödemeisni yaparım mailden ulaşırsanız sevinirim saygılarla

  17. Ersin dedi ki:

   Serkan beu merhaba

   İstanbul havalimannda calisiyorum 15.000 tl ye ihtiyacm var. İstediniz yerde gorusup konusabiliriz. Ustumdeki hacizi odeyip maas kesintimi kaldrmak istiyorum her ay 750-1000 tl olarak odeme yapabilirim. Lutfen geri donus yaparsaniz sevibirim

  18. Murat dedi ki:

   Serkan bey otomotiv sektöründe çalışıyorum 3400 ₺ gelirim var iki aylık ödemeye sışıklığımdan dolayı 5000₺ ye ihtiyacım vardır geri dönüş yapmanızı rica ederim iyi günler

  19. İsil dedi ki:

   Merhaba size nasil ulasabilirim

  20. Yusuf dedi ki:

   Serkan bey bana 5 bin TL lazım

  21. Erdi dedi ki:

   Merhaba 10000 yl ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz

  22. Sevim dedi ki:

   Serkan Bey nasıl yardımcı oluyorsunuz ulasabilrmisiniz bana

  23. Fatih dedi ki:

   Serkan bey merhaba bana 3 ay sonra geri ödemeli 5 bin tl lazım yardımcı olabilirmisiniz

  24. Yunus dedi ki:

   Serkan bey merhaba 3 bin TL ye ihtiyacım var memurum bana ulaşır mısınız email adresim

  25. Şefik dedi ki:

   Sekan bey size nasil ulasabilirim

  26. tuncay kul dedi ki:

   Merhaba Serkan bey 15 bin lazım 4 ay sonra faiziyle ödemeli

  27. Bulut dedi ki:

   Bana yardımcı olurmusunuz

  28. Ali dedi ki:

   Kardeş nasıl ulaşabiliriz sana İstanbul’da misin

  29. Mehmet dedi ki:

   Meraba abi bnada 5000 lazim yardimci olurmusunz

  30. Seda dedi ki:

   Bana acil dönüş yaparmisiniz lütfen

  31. ayyykk dedi ki:

   benim 3 bine çok acil ihtiyacım var hemde şu an

  32. Ali AKINCI dedi ki:

   Merhaba memurum bana yarına 10 bin acilen lazım 5 ayda öderim

  33. Oğuz dedi ki:

   Merhaba. 6 bin TL ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

  34. Seyit dedi ki:

   Bana 1 aylık lazım 15 bin ödemede kesinlikle sorun olmaz sadece akıntım 1 aylık param biyerde kullaniyom bir aya kadar

  35. Baycan dedi ki:

   Serkan bey ilanınızı okudum yardım edebilirsiniz çok sevinirim düzenli geri ödeme yapabilirim

 17. Mustafa dedi ki:

  8 bin TL lazım 12 ay vadeyle

 18. Gokhan dedi ki:

  Konya da ikamet ediyorum.50 bin lazım biraz borç var kalanına dükkan açmak istiyorum.uzun vade de yardımcı olacaklar

 19. Eyüp dedi ki:

  20 bin. tl.lazim

 20. Emre dedi ki:

  25.000 biné ihtiyacım var

 21. mahsun cocuk dedi ki:

  acil 500TL lazim, haftaya cumaya kadar. onumuzdeki hafta oderim. yillardir asik oldugum kizla ilk defa bulusacagiz, ben onu belediyenin gozlemecesine goturecektim ama o bir pastahaneye gitmek istiyor. menuye baktim cay 50TL. ben zaten birsey icmem ama o bana oranin vafili cok iyi dedi, bu vafil neymis diye sitelerine bir baktim vafil 120TL. kizin mahallesine kadar otobus ile gidip oradan taksiyle gitmeyi dusunuyorum. en az elli lira yazar. bir de donus etti mi yuz. bir vafil yese 220TL, ben su icerim diye dusundum ama su ile cay ayni para, eder 270TL. kiz bir vafil yese yanina bir kola icse eder 350TL. orada yapisiyorlar bir de abi cicek al kiz arkadasina, yok fal bakayim. hayir diyemezsin kizin yaninda. eger kafe lati icerse 400 – 450 TL eder. anneme sordum sen bu vafili yapabilir misin diye, resmini goster yaparim dedi. bir dahaki sefere annemin yaptigi vafili goturecegim. eger parlak fikri olanlar varsa bir de yaptigim hesap tutuyor mu? rezil olmamam lazim kiza karsi. 150 lira haftalik aliyorum, dort haftada geri oderim. lutfen acil donus yapin cok onemli.

 22. gecekondu dedi ki:

  rabbim kimseyi borclu etmesin

 23. Lokman dedi ki:

  Slm bana acil 25 bin lira para lazım yardımcı olursanız sevinirim

 24. Yns dedi ki:

  50000 tl lazim

 25. Muhammed gencer dedi ki:

  10.000 bin lazım acil dönüş bekliyorum

 26. Gökhan dedi ki:

  merhaba paraya ihtiyaci olanlar benimle iletisime gecebilir sabit bir geliriniz olmasi şart mail

  1. Ali dedi ki:

   Nasıl iletişime gecebilriz sizinle

  2. Emin dedi ki:

   Acil 7 bin TL ye ihtyac var memurum hemen yardımcı olurmusunuz

  3. Ergün dedi ki:

   Merhaba bir miktar paraya ihtiyacim var ama size nasil ulasabilirim

  4. Ergün dedi ki:

   lütfen bana ulaşın

 27. Furkan dedi ki:

  10.000₺ krediye ihtiyacım var
  İstanbul
  3500₺ aylık gelirim var.

 28. Cemal dedi ki:

  Çok acil 25 000 bine ihtiyacım var lütfen dönüş yapın

 29. Ahmet dedi ki:

  Acil 20.000 nakit lazım ödeyebilecek durumdayım acil iletişim

 30. Ayşe dedi ki:

  Yakşamlar Ben yardım istiyorum maddi durumum yok evim kira kapının altından fare içeriye giriyor lütfen yardımcı olun çocuklarıma süt yerine çay veriyorum 15 000 lazım bize lütfen yardımcı olun bir buçuk senedir eşimı işte cikardilar lütfen yardımcı olun

 31. Selvi yildirim dedi ki:

  30 bin lazim24 ay vade onden para veremem noter de paranin icinden alir masraflari varsa verecek olan kocaeli daricadayim

 32. Mehmet kaya dedi ki:

  Merhaba 15000 bin lazım çok acil kamu çalişanıyım gelirim var yardımcı olursanız acil dönüş yaparsanız sevinirim

  1. Er dedi ki:

   Nakit ihtiyacin8z var sanirim ararsaniz

 33. Yilmaz koçak dedi ki:

  Bana acıl 10000 tl para lazım banada yardımcı olırmuusunuz

 34. Bülent dedi ki:

  50000bin lazim acil

 35. Kubra dedi ki:

  Benim acil 50 bin TL ye ihtiyacım var lütfen yardımcı olurmusunuz

 36. Kaan dedi ki:

  Acil 60.000 TL nakte ihtiyacım var. 24 ay vadeli ankaradayım acil yardım lütfen.

 37. Ecem dedi ki:

  Lütfen bu konuyla ilgili başka bir şey düşünemedim ihtiyacim var öğrenciyim ve tek başımayim

 38. DamlaM dedi ki:

  Bankalara toplam 700 bün borcum var makul taksitlerle ödeme yapacağım tefeci arıyorum

  1. Hasret sabaz dedi ki:

   Merhaba banada 20 bin lazim acil bugün

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.