Tarım Kredi

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi 2022

Askerlik hizmetini bedelli olarak tamamlamak isteyen finansmana ihtiyaç duymaktadır. Bankalar tarafından verilen krediler yolu ile askerlik hizmetinin bedelli olarak tamamlanması amacı ile gerekli olan bedel karşılanmaktadır. Vakıfbank şubelerine giderek bedelli askerlik kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca faiz oranlarını dikkate alarak hesaplamalar da yapabilir ve kendinize bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. En uygun bedelli askerlik kredisi yine devlet bankaları tarafından verilmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası, Halkbank gibi bankalardan da kredinizi alabilirsiniz. İçeriğimizde Vakıfbank bedelli askerlik kredisi ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi 2022

Milli Savunma Bakanlığı bedelli askerlik hizmeti ile ilgili olarak geçtiğimiz günlere bir bildiri yayınladı ve ilk altı ayında bedelli askerlik hizmeti için ödenecek miktarı açıkladı. Buna göre 30 Haziran 2022 dahil saat 18:00’a kadar bedelli askerlikten faydalanmak isteyenler 36 bin 788 lira bankalara ödeme yapacak ve 30 Haziran 2022 dahil yurtdışından bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak isteyenler için yurtdışında yaşayanlar için Dövizli askerlik bedeli 4 bin 402 Euro veya karşılığı yabancı ülke parası olarak belirlendi. Bedelli askerlik hizmeti başvurularını 31 Aralık 2022 saat 18:00′ a kadar tamamlamaları gerekmektedir.

Bedelli askerlik hizmeti için gerekli olan bedelli miktarını bankalara yatırmak isteyenler bedelli askerlik kredisi veren bankaların hangileri olduğunu araştırmaktadır. Bedelli askerlik kredisi verecek olan bankalar 2022 yılı içinde yapacakları düzenlemeleri ile uygun vade ve ödeme koşulları ile kredi kampanyalarını ilerleyen günlerde yenileyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacaktır.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Veriyor

Bedelli askerlik kredisi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Vakıfbank’ tır. Banka tarafından verilen krediler yardımı ile askerlik hizmeti için gerek duyduğunuz tutarı bu şekilde sağlayabilirsiniz. Bedelli askerlik hizmeti uygulamaları başladığında vatandaşlarımız sahip oldukları 2. el araçları satışa çıkararak 15 bin TL.’ yi tamamlamaya çalışmıştı. Geçtiğimiz yıl 25 yaşından başlamak kaydı ile gençlerimiz 15 bin TL karşılığında 21 gün süre ile askerlik hizmetlerini tamamlayabileceklerdi.

2022 yılında askerlik konusunda yeni bir düzenleme yapılmaktadır. Bu anlamda bedelli askerliğin önümüzdeki yıllarda yine devam edeceği bilinmektedir. Askerlik süresi şu an itibari ile 12 aydır. Yapılan çalışmalar askerlik süresinin kısaltılmasına yöneliktir. Düzenleme ile 2022yılında askerlik hizmetine tabi gençlerimiz kalan 6 ay süreyi belirlenen bir bedel karşılığında yatırarak askerlik hizmetinden muaf olabileceklerdir. 

Bunun yanı sıra bir bedel karşılığında askerlik hizmetlerini tamamlamak istemeyen gençlerimize  sigorta yapılması ve ailelerinin geçimlerinin sağlanması amacı ile kendilerine maaş bağlanma durumu söz konusudur. 4 yıllık fakültelerden mezun olanlar şu an itibari ile kısa dönem askerlik hizmeti yapabilmektedir. Ancak yeni uygulama ile birlikte askerlik hizmeti süresi herkes için aynı olacaktır. Akademisyen gibi mesleğini bırakmakta güçlük çekenlerin ya da eğitimlerine ara vermek istemeyenler için yaz dönemlerinde askerlik hizmeti yapmalarına imkan tanınmaktadır. Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi veriyor. Düşük faizli olarak kredi çekmek için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

7179 sayılı askeralma kanunu tablosu üzerinden 2022 yılı için ödenecek olan bedelli askerlik hizmet bedeli   dövizle askerlik için ödenecek olan bedeli görüntüleyebilirsiniz. 2022 yılı içinde bedelli askerlik ile ilgili olarak başvurular ve sonuçlarını MSB üzerinden takip edebilirsiniz.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Kullanmak İçin Gerekli Şartlar

Bedelli askerlik hizmetini tamamlamak için kredi çekmek isteyenlerin aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

 • Kredi notunun yüksek olması (Kredi başvurusu yaptığınızda banka tarafından hakkınızda başlatılacak olan tahkikat olumlu sonuçlanırsa kredilendirilirsiniz.)
 • Gelir durumunun belgelenmesi (Bankalardan kredi çekebilmek için gelirini belgelemelisiniz.)
 • İpotek gösterilerek kredi alınacaksa eş rızası gerekiyor.
 • Vadeler en fazla 36 ay olabilmektedir.
 • Gelirin taksitleri karşılayabilmesi bir başka şarttır.

Kredi notu sorgulaması yaparak size kredi verilip verilmeyeceği ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Bedelli askerlik kredisi başvurusu için banka şubelerine gidildiğinde aşağıdaki evrakların teslim edilmesi gerekmektedir;

Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler
Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler 2020
 • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Askerlik şubesinden alınacak olan askerliğin bedelli yapılacağına dair belge
 • İpotek gösterilecekse taşınmaza ilişkin belgeler
 • İkametgah belgesi
 • Bankaca talep edilecek olan diğer belgeler

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki evraklar ile birlikte banka şubelerine giderek bedelli askerlik kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bedelli askerlik kredisi çekmek için, şartları taşımanız gerekiyor. Ayrıca askerlik hizmetinin de bir bedel karşılığında tamamlanacağının kanıtlanması amacı ile askerlik şubesinden bazı evrakların alınması gerekiyor. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık gibi yöntemleri kullanarak kredi başvurusu yapmak mümkün değil.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvuru esnasında bankaya gelir belgesi sunmanız mümkün değilse, bu durumda ipotek sunmanız gerektiğinden söz edelim. Ayrıca banka tarafından verilen ipotekli kredilere de başvuru yapabilirsiniz. Bankanın başlattığı güncel kampanyalardan da yararlanabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankada o an itibari ile başlatılmış olan bir bedelli askerlik kredisi kampanyası yok ise, güncel ihtiyaç kredilerine başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Tüketici İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Bedelli askerlik hizmetini tamamlamak için krediye ihtiyaç duyuyorsunuz. Vakıfbank şubelerine gittiniz ancak sizden gelir belgesi talep edildi. Belgelenebilir bir gelirinizin olmaması kredi çekemeyeceğiniz manasına gelmez. Bu durumda alternatif yollara başvurmanız gerekiyor. Vakıfbank’ a gelir sunamayacak olanlar ipotekli krediler yolu ile kredi alabilir. İpotekli krediler genelde yüksek tutarlarda gerekli olan krediler için verilmektedir.

Vakıfbank ihtiyaç kredileri 36 ay vadeli olarak kullanılmaktadır. Değişen taksitler, aylık ya da 3 aylık ödeme dönemleri dahilinde kredinizi kullanabilirsiniz. Krediyi başvurusu kabul edilen kişilere hayat sigortası yapılmaktadır. İpotek olarak gayrimenkul kabul edilir ve ekspertiz değerinin yüzde 80′ i kadar kredi alınabilir. Banka tarafından yapılacak olan tahkikatı olumlu sonuçlanan kişiler verilen bu kredilerden yararlanabilir.

Bankadan tüketici kredisi almak isteyenler T.C. kimlik belgesi, adres belgesi, tapu fotokopisi ile birlikte banka şubelerine gitmelidir. İpotek karşılığında kullandırılacak olan kredilerin faiz oranı yüzde 1,12 olarak belirlenmiştir.

Örnek kredi hesaplamaları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir;

Kredi TutarıVadeAylık Taksit TutarıToplam Geri Ödeme Tutarı
30 bin TL12 ay2723,75 TL32.684,93 TL
30 bin TL24 ay1.470,73 TL35.297,49 TL
30 bin TL36 ay1.056,61 TL38.037,84 TL
35 bin TL12 ay3.177,71 TL38.132,41 TL
35 bin TL24 ay1.715,85 TL41.180,33 TL
35 bin TL36 ay1.232,71 TL44.377,52 TL

Bedelli Kredisi Veren Diğer Bankalar

Bankaların pek çoğu bedelli askerlik kredisi veriyor. Şayet bankaların o an için güncel bedelli askerlik kredisi kampanyaları yoksa bu duruma yapılması gereken ihtiyaç kredilerine başvurmak olacaktır.

QNB Finansbank : Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bir tanesi de QNB Finansbank’ tır. İhtiyaç kredisi çektikten sonra 3 aylık ödemesiz dönem sayesinde kredi taksitlerinizi sıkışmadan ödeyebilirsiniz. Herhangi bir evrak, kefil vb. gerek kalmadan kredinizi çekebilirsiniz. Çağrı merkezi, internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi kanallar üzerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka tarafından müşterilerine daha uygun faiz oranları sunulmaktadır.

SMS bankacılığını kullanarak kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı 5030′ a gönderebilirsiniz. Banka tarafından ihtiyaç kredileri için sunulan faiz oranı yüzde 1,33 olarak belirlenmiştir. 36 aya varan vadeler ile 35 bin TL kredi çekmeniz durumunda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.285,65 TL olacaktır. Toplam geri ödeme tutarı ise 46.283,52 TL’ dir. Hesaplama aracını kullanarak ödeme planı oluşturabilirsiniz.

0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezini arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası : Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası’ dır. Geri ödemelerin kolaylaştırılması amacı ile verilen kredilerde 3 aylık ödemesiz dönem bulunmaktadır. Banka müşterileri kredileri çektikten sonra ilk 3 ay ödeme yapmadan kalan ödemelerini tamamlayabilirler. Kredi başvurusu banka şubeleri aracılığı ile kabul edilmektedir. Ziraat Bankası tarafından verilen Bedelli Askerlik Kredisi içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. 36 ay vadeli sunulan krediye banka tarafından uygulanacak olan faiz oranı yüzde 1,65 olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi: Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bir tanesi de Yapı Kredi’ dir. Bedelli askerlik uygulamasından faydalanmak isteyenlere banka 36 aya varan vadeler ile kredi vermektedir. 36 ay vadeye kadar % 1.59 faiz oranıyla kredinizi 10.000 TL’den 30.000 TL’ye ve kullanabilirsiniz. Bedelli Askerlik Kredisi ile hiçbir masraf veya komisyon ödemeden,

İNG Bank : 36 aya varan vadeler ile banka bedelli kredisi vermektedir. Banka tarafından belirlenmiş olan faiz oranı aylık yüzde 1,54‘ tür. 35 bin TL kredinizi 36 ay vade ile, aylık 1.339,85 TL taksit ödemesi ile çekebilirsiniz. Başvuru için tıklayınız.

Türk Ekonomi Bankası: Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bir tanesi de Türk Ekonomi Bankası olarak belirlenmiştir. Banka, 36 ay vadeler ve yüzde 0,98 dan başlayan faiz oranı ile kredi imkanı sunmaktadır. Kredi kullanabilmek için kredi notunun 1300 ve üzerinde olması gerekiyor.

Türkiye İş Bankası : Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bir tanesi de Türkiye İş Bankası’ dır. Faiz oranı yüzde 1,50 olarak belirlenmiştir. 36 ay vade ile bankadan 35 bin TL kredi çekmeniz durumunda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 1.329,43 TL olmaktadır.

Denizbank: Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan bir tanesi de Denizbank’ tır. Banka 36 aya varan vadeler ile 2,17 faiz oranları ile kredi vermektedir. 3.433,57  Tl aylık ödeme yaparak 35 bin lira kredinizi alabilrisiniz. Kredi talebini kabul etmek için müşterilerinin kredi notlarına dikkat etmektedir. Kredi notu düşük olan banka müşterileri yine ipotek sunmak dahilinde banka tarafından verilecek olan tüketici kredilerine başvurabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.